Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2018 r.
11:22

Wiosenne porządki w Lublinie. Napisz lub powiedz, gdzie jest potrzebne sprzątanie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A

Ratusz zaczął wiosenne porządki na terenie miasta. Ma pozamiatać ulice, wyzbierać śmieci z terenów zielonych i zlikwidować dzikie wysypiska. Miejsca, w które trzeba oczyścić można zgłaszać przez telefon lub pocztą elektroniczną

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Oczekujemy na sygnały – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

• Sygnały można zgłaszać mailem (czysto@lublin.eu) lub telefonicznie do Straży Miejskiej (tel. 986).
Wiosenne porządki mają potrwać co najmniej do końca miesiąca. Obejmą czyszczenie ulic, trawników i parków oraz usuwanie dzikich wysypisk, których uprzątnięto w tym roku już jedenaście. Sześć innych jest w trakcie likwidacji, a na swoją kolej czekają śmietniska przy ul. Koło, Zemborzyckiej, Lema, Wapiennej, Szwoleżerów i Dzieci Zamojszczyzny.

W krzakach lądują najróżniejsze odpady. – Lodówki, opony, wersalki, telewizory – wylicza Jacek Kucharczyk, komendant Straży Miejskiej. – Coraz więcej jest odpadów ciężkich, budowlanych – ubolewa Ludwika Stefańczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta i przyznaje, że nie z każdego miejsca można już teraz wywieźć śmieci, bo grunt jest jeszcze zbyt grząski.

Dużo pracy będzie też przy oczyszczaniu chodników i jezdni z piachu sypanego podczas zimy, która pod względem kosztu odśnieżania dróg była dla miejskiej kasy o wiele łaskawsza od poprzedniej. – Obciążyła budżet na kwotę 5 mln zł, a rok wcześniej było to ponad 8 mln zł – mówi Żuk, ale zastrzega, że miasto jest przygotowane na zapowiadany powrót zimy i konieczność odśnieżania dróg. – Prawdopodobnie znowu będziemy musieli wznowić akcję – spodziewa się Adam Borowy, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów.

Równocześnie zaczął się wiosenny przegląd nawierzchni jezdni, na których naprawy wydano już 200 tys. zł. Na razie możliwe jest tylko doraźne łatanie nawierzchni. Na szczęście dziur jest dość mało. – Nie mamy dużo ubytków – potwierdza Borowy. Pytany o ulice, na których mróz zrobił najwięcej dziur wymienia starsze odcinki al. Tysiąclecia, al. Witosa i ul. Kunickiego. – Gorzej jest z drogami gruntowymi.

Nieco dłużej potrwa sprzątanie miejskich terenów zielonych. – Szacujemy, że do 10 kwietnia – spodziewa się Stefańczyk. Z kolei MPK w trzy tygodnie ma się uporać z porządkowaniem przystanków. – W mieście jest ich 765 – mówi Tomasz Fulara, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Organizowane przez Ratusz wiosenne porządki nie obejmą koryt rzecznych, bo to nie miasto jest ich gospodarzem, tylko zarząd gospodarki wodnej. – Ale jesteśmy skłonni zawierać stosowne porozumienia – deklaruje prezydent.

Ma być czyściej

Do końca marca trwa zbieranie kart zgłoszeniowych od uczestników tegorocznej edycji akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Wydział Ochrony Środowiska UM zaprasza do udziału uczniów i przedszkolaki. Kartę zgłoszeniową (do pobrania na lublin.eu/mieszkancy/srodowisko/aktualności), należy dostarczyć pocztą tradycyjną albo bezpośrednio do Wydziału Ochrony Środowiska ul. Zana 38, pok.117 lub do dowolnego Biura Obsługi Mieszkańców.

Akcję zaplanowano na 19 i 20 kwietnia (w godz. 8.00-15.00). Placówki, które będą uczestniczyć w akcji, otrzymają worki na odpady oraz rękawice. Będzie je można odbierać 17 i 18 kwietnia w siedzibie wydziału (ul. Zana 38, pok.12).

Ma być ładniej

W drugiej połowie maja ulice mają być ozdobione kwiatami. Na ul. Lubartowskiej sadzonki pojawią się w 235 skrzynkach wzdłuż jezdni. Na ul. Jana Pawła II na barierkach między jezdniami zawieszonych ma być 130 skrzynek. W ścisłym centrum pojawi się 55 donic z kwiatami na latarniach, w planie jest też 48 konstrukcji kwiatowych. Ozdobione mają być też trzy ronda.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 08:00
0
CAŁE OSIEDLE ZOR BRONOWICE!!!!!! Zarząd na Jastrzębiej ma głęboko w du..pie wszelkie porządki na zewnątrz jak i na klatkach schodowych. Te nie są myte o dawna - smród i bród. A na osiedlu rządzą kierowcy. Totalnie zniszczone trawniki, rozjeżdżone krawężniki, nikt nie przestrzega znaków parkowania (ul. Puchacza). Nagminne parkowanie na każdym chodniku (gdzie jest wymagane 1,5 m??). A WISIENKĄ NA TORCIE JEST TEREN WOKÓŁ TARGOWISKA KRAŃCOWA. Sprzątacze oczywiście sprzątają tylko wewnątrz A NA ZEWNĄTRZ PO HANDLU np. SOBOTNIM ISTNY JAWIDZ PO HURAGANIE!!!!!!! OGŁASZAM TO OSIEDLE MAXI NIECHLUJNYM MIEJSCEM NA ZIEMI!!! A zarząd ADM z Jastrzębiej DO ROBOTY!!!!!!!!! A NAJLEPIEJ DO ZWOLNIENIA!!!!!!!!!! BANDA NIEROBÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CAŁE OSIEDLE ZOR BRONOWICE!!!!!! Zarząd na Jastrzębiej ma głęboko w du..pie wszelkie porządki na zewnątrz jak i na klatkach schodowych. Te nie są myte o dawna - smród i bród. A na osiedlu rządzą kierowcy. Totalnie zniszczone trawniki, rozjeżdżone krawężniki, nikt nie przestrzega znaków parkowania (ul. Puchacza). Nagminne parkowanie na każdym chodniku (gdzie jest wymagane 1,5 m??). A WISIENKĄ NA TORCIE JEST TEREN WOKÓŁ TARGOWISKA KRAŃCOWA. Sprzątacze oczywiście sprzątają tylko wewnątrz A NA ZEWNĄTRZ PO HANDLU np. SOBOTNIM ISTNY JAWIDZ PO HURA... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 23:11
0
Ul. RUSKA I UL. LUBARTOWSKA Z MENELI I LUDZI ŻYJĄCYCH NA KOSZT PODATNIKÓW !!!!!
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 16:58
0
felin wokol bloku przy krolowej jadwigi 11 czy administracja sie tym w koncu zajmie i zlikwiduje ochydne ogrodki
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 14:47
0
TYMIANKOWA....TYMIANKOWA...oprócz sprzątania poprawa "bubla" czyli tzw przebudowy ulicy....zwłaszcza przy przychodni i przedszkolu.....oprócz tego kontrola wycinki - przycinki drzewostanu...bo spółdzielnia i Pani Aftyka..."działa "' sporadycznie....a jej pracownicy wyposażeni są w chwytaki rehabilitacyjne służące do wyciągania puszek....
Avatar
abc / 13 marca 2018 o 14:17
0
Os. Widok, przystanek końcowy linii 44. Takiego burdelu dawno nie widziałem. Petów za wiatą przystankową tyle, że trawy nie widać. Butelki po wódce, papiery. Jednym słowem syf kompletny.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 13:21
0
Po co zgłaszać???? Zgłosiłam w tamtym roku i do tej pory jak śmietnisko leżało tak leży nawet jeszcze więcej i nikt nic z tym nic nie zrobił ...
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 13:12
0
W ratuszu
Avatar
marzę o pensji Misiewicza / 13 marca 2018 o 12:45
0
undefined napisał:
"Napisz lub powiedz, gdzie jest potrzebne sprzątanie"* * * To piszę: w Ratuszu!!!
 Prędzej w spółkach skarbu państwa i ministerstwach!!!
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 12:44
0
Szkoda, że akcja na Lublin, bo u mnie w chałupie przydałoby się sprzątanko ;)
Avatar
Lulu / 13 marca 2018 o 12:34
0
ul .Drobna na Czechowie
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 08:00
0
CAŁE OSIEDLE ZOR BRONOWICE!!!!!! Zarząd na Jastrzębiej ma głęboko w du..pie wszelkie porządki na zewnątrz jak i na klatkach schodowych. Te nie są myte o dawna - smród i bród. A na osiedlu rządzą kierowcy. Totalnie zniszczone trawniki, rozjeżdżone krawężniki, nikt nie przestrzega znaków parkowania (ul. Puchacza). Nagminne parkowanie na każdym chodniku (gdzie jest wymagane 1,5 m??). A WISIENKĄ NA TORCIE JEST TEREN WOKÓŁ TARGOWISKA KRAŃCOWA. Sprzątacze oczywiście sprzątają tylko wewnątrz A NA ZEWNĄTRZ PO HANDLU np. SOBOTNIM ISTNY JAWIDZ PO HURAGANIE!!!!!!! OGŁASZAM TO OSIEDLE MAXI NIECHLUJNYM MIEJSCEM NA ZIEMI!!! A zarząd ADM z Jastrzębiej DO ROBOTY!!!!!!!!! A NAJLEPIEJ DO ZWOLNIENIA!!!!!!!!!! BANDA NIEROBÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CAŁE OSIEDLE ZOR BRONOWICE!!!!!! Zarząd na Jastrzębiej ma głęboko w du..pie wszelkie porządki na zewnątrz jak i na klatkach schodowych. Te nie są myte o dawna - smród i bród. A na osiedlu rządzą kierowcy. Totalnie zniszczone trawniki, rozjeżdżone krawężniki, nikt nie przestrzega znaków parkowania (ul. Puchacza). Nagminne parkowanie na każdym chodniku (gdzie jest wymagane 1,5 m??). A WISIENKĄ NA TORCIE JEST TEREN WOKÓŁ TARGOWISKA KRAŃCOWA. Sprzątacze oczywiście sprzątają tylko wewnątrz A NA ZEWNĄTRZ PO HANDLU np. SOBOTNIM ISTNY JAWIDZ PO HURA... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 23:11
0
Ul. RUSKA I UL. LUBARTOWSKA Z MENELI I LUDZI ŻYJĄCYCH NA KOSZT PODATNIKÓW !!!!!
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 16:58
0
felin wokol bloku przy krolowej jadwigi 11 czy administracja sie tym w koncu zajmie i zlikwiduje ochydne ogrodki
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 14:47
0
TYMIANKOWA....TYMIANKOWA...oprócz sprzątania poprawa "bubla" czyli tzw przebudowy ulicy....zwłaszcza przy przychodni i przedszkolu.....oprócz tego kontrola wycinki - przycinki drzewostanu...bo spółdzielnia i Pani Aftyka..."działa "' sporadycznie....a jej pracownicy wyposażeni są w chwytaki rehabilitacyjne służące do wyciągania puszek....
Avatar
abc / 13 marca 2018 o 14:17
0
Os. Widok, przystanek końcowy linii 44. Takiego burdelu dawno nie widziałem. Petów za wiatą przystankową tyle, że trawy nie widać. Butelki po wódce, papiery. Jednym słowem syf kompletny.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 13:21
0
Po co zgłaszać???? Zgłosiłam w tamtym roku i do tej pory jak śmietnisko leżało tak leży nawet jeszcze więcej i nikt nic z tym nic nie zrobił ...
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 13:12
0
W ratuszu
Avatar
marzę o pensji Misiewicza / 13 marca 2018 o 12:45
0
undefined napisał:
"Napisz lub powiedz, gdzie jest potrzebne sprzątanie"* * * To piszę: w Ratuszu!!!
 Prędzej w spółkach skarbu państwa i ministerstwach!!!
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 12:44
0
Szkoda, że akcja na Lublin, bo u mnie w chałupie przydałoby się sprzątanko ;)
Avatar
Lulu / 13 marca 2018 o 12:34
0
ul .Drobna na Czechowie
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 0

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 1 0

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 3 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 3 0

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 14 1

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość
galeria
film

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość 27 14

Do wiosny trzeba dostosować stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich do wymogów ekstraligi. Obiekt stał się za ciasny dla rosnącej rzeszy kibiców, ale innego na razie nie ma. Decyzje w sprawie nowego mają zapaść wiosną. W grę wchodzi budowa w całkiem nowym miejscu lub na bazie starego stadionu.

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika?

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika? 0 0

Nie zawsze zwraca się odpowiednią uwagę na opony, a są one jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, w jakiej są kondycji.

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost 0 0

W końcu przyjechał do Lublina. W ten weekend, lubelski dealer Ford-Carrara organizuje dnie otwarte, podczas których głównym bohaterem będzie nowy focus.

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu?

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu? 0 0

W trzeciej kolejce grupy mistrzowskiej Budowlani Lublin przegrali na swoim terenie z Lechią Gdańsk 12:17. Porażka praktycznie zamknęła lublinianom drogę do medalowej czwórki

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia]
galeria

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia] 5 10

W mieszkaniach mamy siwo od kurzu – skarżą się lokatorzy jednej z kamienic przy ul. Zamojskiej, którzy przed oknami mają stertę gruzu sięgającą ponad pierwsze piętro. To pozostałość po rozbiórce budynku grożącego zawaleniem. Robotnicy wyburzyli co mieli do wyburzenia, a potem sobie poszli. Rumowisko zostało

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne 0 1

Wirtualna rzeczywistość, samochody bez kierowców, słuchawki tłumaczące języki, domy ze śmieci. – To wcale nie jest już pieśń przyszłości. To dzieje się tu i teraz – przekonywali prelegenci na II Europejskim Tygodniu Innowacji w Lublinie

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie
27 września 2018, 16:00

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 27 września o godz. 16 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zorganizowany zostanie koncert pieśni i piosenek dziecięcych polskich kompozytorów muzyki klasycznej.

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty [zdjęcia]
galeria

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty [zdjęcia] 2 20

W niedzielę oficjalnie otwarto odnowiony stadion piłkarski Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego.

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia] 0 7

130 żołnierzy ochotników 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięgało wczoraj na lubelskim pl. Zamkowym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!