Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2015 r.
18:45

Wizz Air ma już bazę na naszym lotnisku. Trzy nowe kierunki lotów (wideo)

0 35 A A

– To dla nas kamień milowy – mówi przedstawiciel linii lotniczych Wizz Air, które w poniedziałek uruchomiły w Porcie Lotniczym Lublin swoją bazę operacyjną. Ma to być także bodziec dla lubelskiego lotniska, które w tym roku chce dobić do liczby 230 tys. obsłużonych pasażerów. Według wstępnych założeń w przyszłym roku ma ich być 430 tys.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powstanie bazy w Lublinie Wizz Air zapowiedział w kwietniu. Od poniedziałku na lubelskim lotnisku stacjonuje Airbus 320 w barwach węgierskiego przewoźnika. Do jego obsługi zatrudniono 35 osób, m. in. pilotów oraz pracowników personelu pokładowego, których rekrutowano podczas naborów organizowanych w Lublinie.

Co najważniejsze, w związku z tym ogłoszono uruchomienie trzech nowych połączeń. W poniedziałek zainaugurowano loty do Brukseli Charleloi. Na wtorek zaplanowano pierwszy rejs do Doncaster Sheffield, a na środę – do Glasgow. Te trzy kierunki obsługiwane będą po dwa razy w tygodniu. Już wcześniej Wizz Air latał z Lublina do Londynu Luton, Oslo Torp i Sztokholmu Skavsta.

- Zaczynaliśmy od pojedynczych połączeń z Lublina. Następnym krokiem było zwiększanie ich częstotliwości. Teraz uruchamiamy trzy nowe destynacje i zobaczymy, jaka będzie odpowiedź rynku na te propozycje, zanim pomyślimy o kolejnych nowych kierunkach – mówi Diederik Pen, dyrektor operacyjny Wizz Air, pytany o dalsze plany związane z lubelskim portem.

Lublin jest szóstym lotniskiem w Polsce (po Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu), w którym węgierski przewoźnik uruchomił swoją bazę.

- To dla nas niezwykłe wyróżnienie, ale też oznaka, ze w naszym regionie są pokładane są duże nadzieje i drzemie tu spory potencjał – nie ukrywa Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.
Nowe połączenia dają nadzieję, że lotnisku uda się osiągnąć założony na ten rok cel, jakim jest obsłużenie 230 tys. pasażerów. Po pierwszych ośmiu miesiącach tego roku licznik zatrzymał się na 152 tys. osób. Założenia na przyszły rok są jeszcze bardziej ambitne – 430 tys. podróżnych, z czego ponad 60 proc. ma „wypracować” właśnie Wizz Air.

- To dosyć ostrożna prognoza. Ale to może spowodować to, że zbliżymy się do maksymalnej możliwości operacyjnej naszego terminala. Mamy również plany dotyczące uruchomienia inwestycji związanej z obsługą ruchu towarowego. Wejście linii Wizz Air oznacza też, że musimy zwiększyć kategorie ILS dotyczącą wyposażenia nawigacyjnego lotniska. Jesteśmy do tego prawie gotowi, zostało nam kilka kwestii proceduralnych – mówi Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy PLL.

Jak zapewniają przedstawiciele lubelskiego portu, umowa z węgierskim przewoźnikiem jest „długoterminowa”. Nie zdradzają jednak szczegółów dotyczących czasu jej trwania, tłumacząc to tajemnicą handlową.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
doda / 9 października 2015 o 22:07
0

Ułan Bator! Dajcie Ułan Bator!

Avatar
Gość / 9 października 2015 o 22:03
0
BERGEN!!!! Dajcie nam Bergen!
Avatar
Gość / 3 października 2015 o 08:30
0
Kierunek Lublin - Trondheim jest bardzo istotny i pewnie dużo ludzi by latało
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 13:02
0
kiedy polecimy przez cały rok do Wrocławia i Gdańska ?????
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 11:50
0
może lepiej rozwarzyć parking bezpłatny w tym szczerym polu a nie liczyć jak Warszawka. Wolę latać z Rzeszowa :)
Avatar
Gość / 18 września 2015 o 15:24
0
Prosimy o szybki i bezpośredni lot do Izraela
Avatar
Karol / 16 września 2015 o 20:49
0

ehh a pamiętam jak całkiem niedawno PiSdzielce wyły pod niebiosa że "zmarnowane pieniądze" że trzeba będzie oddawać, że złodzieje i ruina.

no kredyt na budowę trzeba będzie spłacić, dopłaty na utrzymanie interesu  ( spółce handlowej ) jto skąd się biorą, jak myślisz ?

Avatar
henryk / 15 września 2015 o 23:22
0
Lotnisko Jesionka w Rzeszowie Holding Welime buduje wielkie Cargo za 25 milionów złotych informacja Gazety Wyborczej a Lublin ?????Remont Parku Ludowego ma losztować18mil złotych to może warto budować Cargo i Hangary?
Avatar
henryk / 15 września 2015 o 23:18
0
Lotnisko Jesionka w Rzeszowie Holding Welime buduje wielkie Cargo za 25 milionów złotych informacja Gazety Wyborczej a Lublin ?????.Zmiast remontować Parki czy plac Litewski
Avatar
poznaniak z lb / 15 września 2015 o 20:36
0
Życzę rozwoju Lubelskiego lotniska pracownik lotniska Ławica -myśli może kiedyś nastąpią loty Lublin -Poznań .Decydeci Marszałek Prezydent prezes lotniska itd Lotniska Lubelskiego czas budować Cargo hoćby to trwało kilka lat.
Avatar
doda / 9 października 2015 o 22:07
0

Ułan Bator! Dajcie Ułan Bator!

Avatar
Gość / 9 października 2015 o 22:03
0
BERGEN!!!! Dajcie nam Bergen!
Avatar
Gość / 3 października 2015 o 08:30
0
Kierunek Lublin - Trondheim jest bardzo istotny i pewnie dużo ludzi by latało
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 13:02
0
kiedy polecimy przez cały rok do Wrocławia i Gdańska ?????
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 11:50
0
może lepiej rozwarzyć parking bezpłatny w tym szczerym polu a nie liczyć jak Warszawka. Wolę latać z Rzeszowa :)
Avatar
Gość / 18 września 2015 o 15:24
0
Prosimy o szybki i bezpośredni lot do Izraela
Avatar
Karol / 16 września 2015 o 20:49
0

ehh a pamiętam jak całkiem niedawno PiSdzielce wyły pod niebiosa że "zmarnowane pieniądze" że trzeba będzie oddawać, że złodzieje i ruina.

no kredyt na budowę trzeba będzie spłacić, dopłaty na utrzymanie interesu  ( spółce handlowej ) jto skąd się biorą, jak myślisz ?

Avatar
henryk / 15 września 2015 o 23:22
0
Lotnisko Jesionka w Rzeszowie Holding Welime buduje wielkie Cargo za 25 milionów złotych informacja Gazety Wyborczej a Lublin ?????Remont Parku Ludowego ma losztować18mil złotych to może warto budować Cargo i Hangary?
Avatar
henryk / 15 września 2015 o 23:18
0
Lotnisko Jesionka w Rzeszowie Holding Welime buduje wielkie Cargo za 25 milionów złotych informacja Gazety Wyborczej a Lublin ?????.Zmiast remontować Parki czy plac Litewski
Avatar
poznaniak z lb / 15 września 2015 o 20:36
0
Życzę rozwoju Lubelskiego lotniska pracownik lotniska Ławica -myśli może kiedyś nastąpią loty Lublin -Poznań .Decydeci Marszałek Prezydent prezes lotniska itd Lotniska Lubelskiego czas budować Cargo hoćby to trwało kilka lat.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 15

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!