Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 maja 2013 r.
14:31
Edytuj ten wpis

Wjechał w teatr po pijanemu. W końcu pojawił się w sądzie

0 18 A A
Tym razem Paweł S. stawił się na rozprawie, ale odmówił składania wyjaśnień (Maciej Kaczanowski)
Tym razem Paweł S. stawił się na rozprawie, ale odmówił składania wyjaśnień (Maciej Kaczanowski)

Ruszył proces Pawła S., adwokata oskarżonego o jazdę po alkoholu. Wcześniej dwa razy nie stawił się w wyznaczonym przez sąd terminie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
18 września ub. roku chevrolet prowadzony przez mecenasa Pawła S. zjechał na chodnik i uderzył w budynek teatru Osterwy przy ul. Narutowicza w Lublinie. Alkomat pokazał, że prawnik miał w organizmie ok. dwóch promili alkoholu.

Proces w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód miał się rozpocząć już w lutym. Sędzia wyznaczony do prowadzenia sprawy złożył jednak oświadczenie, że nie może jej rozpoznawać, bo zna oskarżonego. Wyznaczono więc nowego sędziego i nowy termin.

Ale oskarżony adwokat się nie stawił. Jego obrońca, Bogdan Krzyżanowski, przyniósł zaświadczenie wystawione przez lekarza sądowego, który stwierdził, że Paweł S. jest chory i nie może przyjść. Sąd wyznaczył kolejny termin na kwiecień. Oskarżony znów się nie pojawił.

Paweł S. przyszedł dopiero na dzisiejszą rozprawę. Na sali był razem ze swoim obrońcą. Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania. Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów. W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.

Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować. Wypadek tłumaczył tym, że jadąc samochodem zobaczył kota i żeby go ominąć gwałtownie skręcił i wjechał na chodnik. W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organizmie mogły mieć wpływ przyjmowane leki.
Na dzisiejszej rozprawie zeznawało dwóch świadków. Jako pierwszy na pytania odpowiadał policjant, który został wezwany na miejsce wypadku. Jak zachowywał się wówczas oskarżony? – Wydaje mi się, że był spokojny, a nawet radosny – zeznał policjant.

Na pytania sądu odpowiadał następnie taksówkarz. Kiedy doszło do wypadku, był na postoju przy ul. Peowiaków. Gdy usłyszał huk, wyszedł, żeby sprawdzić, co się stało. Widział, że spod maski rozbitego samochodu wydobywał się dym. Zeznał, że dwóch młodych mężczyzn pomogło kierowcy otworzyć drzwi samochodu i odłączyli akumulator.

Świadek wrócił po gaśnicę do taksówki, ale na szczęście nie była już potrzebna. – Nie mogę stwierdzić, czy oskarżony był pod wpływem alkoholu – mówił taksówkarz. – Ludzie po wypadku różnie się zachowują.

Nie zjawił się trzeci wezwany świadek. Sąd odroczył więc sprawę do 3 lipca.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Natalka z 1c / 28 maja 2013 o 12:42
0

Miewa tak zwane "ciągi",ale nie chla nagminnie jak piszesz.

A tak na marginesie dziecino z 1c, to wiesz ilu naprawde wybitnych ludzi było i jest alkoholikami?(pod żadnym pozorem nie łącz tych dwóch spraw)

Był jeszcze jeden wybitny, ale tamtemu to do tego czerwonego ryja nawet pasowało,nawet prezydentem został, chlał by dalej, ale golenie już nie wytrzymywały i się z tego tytułu pokładał, nie mógł już dalej pionu trzymać !!!         

Był jeszcze jeden wybitny, ale tamtemu to do tego czerwonego ryja nawet pasowało,nawet prezydentem został, chlał by dalej, ale golenie już nie wytrzymywały i się z tego tytułu pokładał, nie mógł już dalej pionu trzymać !!!         

rozwiń
Avatar
jerzy / 28 maja 2013 o 11:22
0

kara musi być.

Avatar
pmwd / 25 maja 2013 o 14:45
0
[quote name='Natalka z 1c' timestamp='1369473169' post='774433']
Jak tak nagminnie chleje,to jak może być dobry i kiedy pracuje ?
[/quote]
Miewa tak zwane "ciągi",ale nie chla nagminnie jak piszesz.

A tak na marginesie dziecino z 1c, to wiesz ilu naprawde wybitnych ludzi było i jest alkoholikami?(pod żadnym pozorem nie łącz tych dwóch spraw)
Avatar
marco / 25 maja 2013 o 13:22
0
Wszystko to, to choroba tajska jak u KWACHA, lub po prostu zwykła komuszka zakażna, która przyszła do tego kraju wraz z sovietami. Sovieci wyszli,komuszka została, i jak tu nie chlać, jak i tak mogą mi skoczyć !!!
Avatar
ddr / 25 maja 2013 o 13:14
0
Nie mógł powiedzieć, że na swoim ślubie ostatni raz pił wódę? i jeszcze nie wyparowała.
Avatar
fome / 25 maja 2013 o 13:04
0
"Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.
Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania.
Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów.
W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.
Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować.

W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organizmie mogły mieć wpływ przyjmowane leki"

1. Nie przyznaje się do zarzutów.
2. "Przyjmował leki".
3. Myślał, że "alkohol zdążył się metabolizować".
4. Trza chłopa uniewinnić.
"Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.
Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania.
Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów.
W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.
Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować.

W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organi... rozwiń
Avatar
jaxof / 25 maja 2013 o 11:45
0
Sprawę podać wyżej mediom typu TVN, POLSAT i gościu zostanie "koźlątkiem"
Avatar
Natalka z 1c / 25 maja 2013 o 11:12
0
[quote name='pmwd' timestamp='1369471203' post='774415']
A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?



Jako prawnik jest akurat bardzo dobry.Sam korzystałem z jego usług,bardzo mi pomógł.
[/quote]Jak tak nagminnie chleje,to jak może być dobry i kiedy pracuje ?
Avatar
pmwd / 25 maja 2013 o 10:40
0
[quote name='Żul' timestamp='1369467818' post='774390']
Zobaczcie jaki cyrk wyprawiał się w Kraśniku w sprawie pijaneo sędziego ! Sprawdza się powiedzenie, że kura kurze łba nie urwie po to dostali immunitety, żeby prawo mieć w dalekim "poważaniu"
[/quote]

A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?

[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
... Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by podać personalia tego Pana żeby ktos przypadkiem nie skorzystał z jego usług?
[/quote]

Jako prawnik jest akurat bardzo dobry.Sam korzystałem z jego usług,bardzo mi pomógł.
[quote name='Żul' timestamp='1369467818' post='774390']
Zobaczcie jaki cyrk wyprawiał się w Kraśniku w sprawie pijaneo sędziego ! Sprawdza się powiedzenie, że kura kurze łba nie urwie po to dostali immunitety, żeby prawo mieć w dalekim "poważaniu"
[/quote]

A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?

[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
... Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by poda... rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2013 o 10:19
0
[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
Bydle i tak się wykręci, jak każdy prawniczyna. Skoro twierdzi że bierze leki to po kiego h... pije alkochol? Mózgu nie ma? Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by podać personalia tego Pana żeby ktos przypadkiem nie skorzystał z jego usług?
[/quote]
Avatar
Natalka z 1c / 28 maja 2013 o 12:42
0

Miewa tak zwane "ciągi",ale nie chla nagminnie jak piszesz.

A tak na marginesie dziecino z 1c, to wiesz ilu naprawde wybitnych ludzi było i jest alkoholikami?(pod żadnym pozorem nie łącz tych dwóch spraw)

Był jeszcze jeden wybitny, ale tamtemu to do tego czerwonego ryja nawet pasowało,nawet prezydentem został, chlał by dalej, ale golenie już nie wytrzymywały i się z tego tytułu pokładał, nie mógł już dalej pionu trzymać !!!         

Był jeszcze jeden wybitny, ale tamtemu to do tego czerwonego ryja nawet pasowało,nawet prezydentem został, chlał by dalej, ale golenie już nie wytrzymywały i się z tego tytułu pokładał, nie mógł już dalej pionu trzymać !!!         

rozwiń
Avatar
jerzy / 28 maja 2013 o 11:22
0

kara musi być.

Avatar
pmwd / 25 maja 2013 o 14:45
0
[quote name='Natalka z 1c' timestamp='1369473169' post='774433']
Jak tak nagminnie chleje,to jak może być dobry i kiedy pracuje ?
[/quote]
Miewa tak zwane "ciągi",ale nie chla nagminnie jak piszesz.

A tak na marginesie dziecino z 1c, to wiesz ilu naprawde wybitnych ludzi było i jest alkoholikami?(pod żadnym pozorem nie łącz tych dwóch spraw)
Avatar
marco / 25 maja 2013 o 13:22
0
Wszystko to, to choroba tajska jak u KWACHA, lub po prostu zwykła komuszka zakażna, która przyszła do tego kraju wraz z sovietami. Sovieci wyszli,komuszka została, i jak tu nie chlać, jak i tak mogą mi skoczyć !!!
Avatar
ddr / 25 maja 2013 o 13:14
0
Nie mógł powiedzieć, że na swoim ślubie ostatni raz pił wódę? i jeszcze nie wyparowała.
Avatar
fome / 25 maja 2013 o 13:04
0
"Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.
Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania.
Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów.
W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.
Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować.

W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organizmie mogły mieć wpływ przyjmowane leki"

1. Nie przyznaje się do zarzutów.
2. "Przyjmował leki".
3. Myślał, że "alkohol zdążył się metabolizować".
4. Trza chłopa uniewinnić.
"Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.
Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania.
Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów.
W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.
Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować.

W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organi... rozwiń
Avatar
jaxof / 25 maja 2013 o 11:45
0
Sprawę podać wyżej mediom typu TVN, POLSAT i gościu zostanie "koźlątkiem"
Avatar
Natalka z 1c / 25 maja 2013 o 11:12
0
[quote name='pmwd' timestamp='1369471203' post='774415']
A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?



Jako prawnik jest akurat bardzo dobry.Sam korzystałem z jego usług,bardzo mi pomógł.
[/quote]Jak tak nagminnie chleje,to jak może być dobry i kiedy pracuje ?
Avatar
pmwd / 25 maja 2013 o 10:40
0
[quote name='Żul' timestamp='1369467818' post='774390']
Zobaczcie jaki cyrk wyprawiał się w Kraśniku w sprawie pijaneo sędziego ! Sprawdza się powiedzenie, że kura kurze łba nie urwie po to dostali immunitety, żeby prawo mieć w dalekim "poważaniu"
[/quote]

A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?

[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
... Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by podać personalia tego Pana żeby ktos przypadkiem nie skorzystał z jego usług?
[/quote]

Jako prawnik jest akurat bardzo dobry.Sam korzystałem z jego usług,bardzo mi pomógł.
[quote name='Żul' timestamp='1369467818' post='774390']
Zobaczcie jaki cyrk wyprawiał się w Kraśniku w sprawie pijaneo sędziego ! Sprawdza się powiedzenie, że kura kurze łba nie urwie po to dostali immunitety, żeby prawo mieć w dalekim "poważaniu"
[/quote]

A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?

[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
... Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by poda... rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2013 o 10:19
0
[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
Bydle i tak się wykręci, jak każdy prawniczyna. Skoro twierdzi że bierze leki to po kiego h... pije alkochol? Mózgu nie ma? Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by podać personalia tego Pana żeby ktos przypadkiem nie skorzystał z jego usług?
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomaszów Lubelski: Basen już wygląda jak basen [zdjęcia]
galeria

Tomaszów Lubelski: Basen już wygląda jak basen [zdjęcia] 0 0

W środę powinniśmy się dowiedzieć, na kiedy szykować stroje kąpielowe. Wykonawca krytej pływalni, która powstaje przy al. Sportowej 8 w Tomaszowie Lubelskim, poda datę otwarcia obiektu.

We wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin. Apel do prezydenta ws. wyroku odnośnie górek czechowskich

We wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin. Apel do prezydenta ws. wyroku odnośnie górek czechowskich 3 47

Na nadzwyczajnym posiedzeniu zbierze się we wtorek Rada Miasta Lublin.

Gmina Łuków wybuduje własną oczyszczalnię ścieków

Gmina Łuków wybuduje własną oczyszczalnię ścieków 0 1

Gmina Łuków planuje budowę własnej oczyszczalni ścieków w Gołaszynie. Prace projektowe rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Jest już nowe miejsce dla Matejki. Trwa remont na Zamku Lubelskim
galeria

Jest już nowe miejsce dla Matejki. Trwa remont na Zamku Lubelskim 0 0

Trwają prace remontowe w głównej siedzibie Muzeum Lubelskiego.

Mirosław Piotrowski zarejestrował swój komitet w wyborach prezydenckich

Mirosław Piotrowski zarejestrował swój komitet w wyborach prezydenckich 14 13

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitet lubelskiego polityka Mirosława Piotrowskiego w majowych wyborach prezydenckich. Formalności dopełniono po dostarczeniu przez sztab kandydata brakujących dokumentów.

Trojaczki z Lublina już w domu. Leonard, Aleksander i Ignacy spędzą pierwszą noc we własnych łóżeczkach
galeria

Trojaczki z Lublina już w domu. Leonard, Aleksander i Ignacy spędzą pierwszą noc we własnych łóżeczkach 536

Leo, Igo i Olo, czyli Leonard, Aleksander i Ignacy po miesięcznym pobycie w szpitalu spędzą pierwszą noc w swoich własnych łóżeczkach. Trojaczki urodziły się 24 stycznia, ale przez miesiąc musiały przebywać pod opieką lekarzy. Wszystko po to, żeby przybrać na wadze.

Ta firma zarobi na parkujących w centrum Lublina. Pobierze 28,75 proc. prowizji z biletów

Ta firma zarobi na parkujących w centrum Lublina. Pobierze 28,75 proc. prowizji z biletów 2 4

Rozstrzygnięty został miejski przetarg na operatora Strefy Płatnego Parkowania.

Jak działają latarnie w Zamościu? Uchwała mieszkańców nie przeszła, ale można zgłosić gdzie jest za ciemno

Jak działają latarnie w Zamościu? Uchwała mieszkańców nie przeszła, ale można zgłosić gdzie jest za ciemno 0 2

Mieszkańcy Zamościa chcieli by miejskie latarnie reagowały na światło naturalne a nie jak teraz zapalały się i gasły zegarowo. Powstała stosowna uchwała. Na poniedziałkowej sesji nie została przegłosowana. Ale jeśli ktoś narzeka, że gdzieś jest ciemno i niebezpiecznie – może to zgłosić.

Skwer Romualda Lipki w Lublinie? Planują uhonorować kompozytora
film

Skwer Romualda Lipki w Lublinie? Planują uhonorować kompozytora 375 5

Uhonorowanie zmarłego kompozytora Romualda Lipki proponują radni PiS. Już w czwartek nad ich pomysłem ma głosować Rada Miasta. Wśród wstępnych sugestii jest nadanie imienia Lipki rondu na Czechowie, z kolei prezydent Lublina wspomina o skwerze w pobliżu siedziby Radia Lublin.

Na tych przejściach dla pieszych w Chełmie może się zrobić bezpieczniej

Na tych przejściach dla pieszych w Chełmie może się zrobić bezpieczniej 6 4

W ostatniej chwili, bo nabory do projektów ogłoszone były przez Lubelski Urząd Wojewódzki kończyły się 20 lutego, w Chełmie przesuwano budżetowe pieniądze.

Original Enigma Voices w Lublinie. Koncert w Centrum Spotkania Kultur
27 listopada 2020, 19:00
film

Original Enigma Voices w Lublinie. Koncert w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Legendarna formacja Enigma wyrusza w trasę koncertową po Polsce, w ramach której wystąpi w 8 miastach, także w Lublinie. Niepowtarzalny koncert w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się 27 listopada o godz. 19.

Będą przesuwać chodniki i drogi rowerowe żeby ocalić jak najwięcej drzew przy Al. Racławickich

Będą przesuwać chodniki i drogi rowerowe żeby ocalić jak najwięcej drzew przy Al. Racławickich 92 35

Kolejne zmiany w planie rozbudowy Al. Racławickich zapowiada prezydent Krzysztof Żuk. Deklaruje, że zaprojektowane już chodniki i drogi rowerowe będą przesuwane, by oszczędzić jak najwięcej drzew. – To tylko deklaracje, chcemy konkretów – mówią działacze przeciwni przebudowie według obecnego projektu.

Nowy dach i nie tylko. Będzie duży remont w SP 20 w Lublinie

Nowy dach i nie tylko. Będzie duży remont w SP 20 w Lublinie 0 2

Gruntownej termomodernizacji ma być poddany budynek miejskiej podstawówki nr 20 przy al. Piłsudskiego.

Lublin: Miasto sprzedaje działkę, nabywca będzie mógł postawić tu blok

Lublin: Miasto sprzedaje działkę, nabywca będzie mógł postawić tu blok 9 8

Na sprzedaż wystawiona ma być kolejna miejska działka, tym razem przy ul. Kaczeńcowej.

Studniówki 2020. Bal uczniów I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego [dużo zdjęć]
galeria

Studniówki 2020. Bal uczniów I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego [dużo zdjęć] 40

W sobotę w lubelskim hotelu In Between na swojej studniówce bawiła się młodzież puławskiego "Czartorycha". W balu wzięło udział 334 osoby. Po uroczystym polonezie, zabawę dla tegorocznych maturzystów poprowadził Dj Expresso.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!