Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 maja 2013 r.
14:31
Edytuj ten wpis

Wjechał w teatr po pijanemu. W końcu pojawił się w sądzie

0 18 A A
Tym razem Paweł S. stawił się na rozprawie, ale odmówił składania wyjaśnień (Maciej Kaczanowski)
Tym razem Paweł S. stawił się na rozprawie, ale odmówił składania wyjaśnień (Maciej Kaczanowski)

Ruszył proces Pawła S., adwokata oskarżonego o jazdę po alkoholu. Wcześniej dwa razy nie stawił się w wyznaczonym przez sąd terminie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
18 września ub. roku chevrolet prowadzony przez mecenasa Pawła S. zjechał na chodnik i uderzył w budynek teatru Osterwy przy ul. Narutowicza w Lublinie. Alkomat pokazał, że prawnik miał w organizmie ok. dwóch promili alkoholu.

Proces w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód miał się rozpocząć już w lutym. Sędzia wyznaczony do prowadzenia sprawy złożył jednak oświadczenie, że nie może jej rozpoznawać, bo zna oskarżonego. Wyznaczono więc nowego sędziego i nowy termin.

Ale oskarżony adwokat się nie stawił. Jego obrońca, Bogdan Krzyżanowski, przyniósł zaświadczenie wystawione przez lekarza sądowego, który stwierdził, że Paweł S. jest chory i nie może przyjść. Sąd wyznaczył kolejny termin na kwiecień. Oskarżony znów się nie pojawił.

Paweł S. przyszedł dopiero na dzisiejszą rozprawę. Na sali był razem ze swoim obrońcą. Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania. Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów. W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.

Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować. Wypadek tłumaczył tym, że jadąc samochodem zobaczył kota i żeby go ominąć gwałtownie skręcił i wjechał na chodnik. W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organizmie mogły mieć wpływ przyjmowane leki.
Na dzisiejszej rozprawie zeznawało dwóch świadków. Jako pierwszy na pytania odpowiadał policjant, który został wezwany na miejsce wypadku. Jak zachowywał się wówczas oskarżony? – Wydaje mi się, że był spokojny, a nawet radosny – zeznał policjant.

Na pytania sądu odpowiadał następnie taksówkarz. Kiedy doszło do wypadku, był na postoju przy ul. Peowiaków. Gdy usłyszał huk, wyszedł, żeby sprawdzić, co się stało. Widział, że spod maski rozbitego samochodu wydobywał się dym. Zeznał, że dwóch młodych mężczyzn pomogło kierowcy otworzyć drzwi samochodu i odłączyli akumulator.

Świadek wrócił po gaśnicę do taksówki, ale na szczęście nie była już potrzebna. – Nie mogę stwierdzić, czy oskarżony był pod wpływem alkoholu – mówił taksówkarz. – Ludzie po wypadku różnie się zachowują.

Nie zjawił się trzeci wezwany świadek. Sąd odroczył więc sprawę do 3 lipca.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Natalka z 1c / 28 maja 2013 o 12:42
0

Miewa tak zwane "ciągi",ale nie chla nagminnie jak piszesz.

A tak na marginesie dziecino z 1c, to wiesz ilu naprawde wybitnych ludzi było i jest alkoholikami?(pod żadnym pozorem nie łącz tych dwóch spraw)

Był jeszcze jeden wybitny, ale tamtemu to do tego czerwonego ryja nawet pasowało,nawet prezydentem został, chlał by dalej, ale golenie już nie wytrzymywały i się z tego tytułu pokładał, nie mógł już dalej pionu trzymać !!!         

Był jeszcze jeden wybitny, ale tamtemu to do tego czerwonego ryja nawet pasowało,nawet prezydentem został, chlał by dalej, ale golenie już nie wytrzymywały i się z tego tytułu pokładał, nie mógł już dalej pionu trzymać !!!         

rozwiń
Avatar
jerzy / 28 maja 2013 o 11:22
0

kara musi być.

Avatar
pmwd / 25 maja 2013 o 14:45
0
[quote name='Natalka z 1c' timestamp='1369473169' post='774433']
Jak tak nagminnie chleje,to jak może być dobry i kiedy pracuje ?
[/quote]
Miewa tak zwane "ciągi",ale nie chla nagminnie jak piszesz.

A tak na marginesie dziecino z 1c, to wiesz ilu naprawde wybitnych ludzi było i jest alkoholikami?(pod żadnym pozorem nie łącz tych dwóch spraw)
Avatar
marco / 25 maja 2013 o 13:22
0
Wszystko to, to choroba tajska jak u KWACHA, lub po prostu zwykła komuszka zakażna, która przyszła do tego kraju wraz z sovietami. Sovieci wyszli,komuszka została, i jak tu nie chlać, jak i tak mogą mi skoczyć !!!
Avatar
ddr / 25 maja 2013 o 13:14
0
Nie mógł powiedzieć, że na swoim ślubie ostatni raz pił wódę? i jeszcze nie wyparowała.
Avatar
fome / 25 maja 2013 o 13:04
0
"Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.
Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania.
Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów.
W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.
Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować.

W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organizmie mogły mieć wpływ przyjmowane leki"

1. Nie przyznaje się do zarzutów.
2. "Przyjmował leki".
3. Myślał, że "alkohol zdążył się metabolizować".
4. Trza chłopa uniewinnić.
"Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.
Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania.
Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów.
W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.
Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować.

W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organi... rozwiń
Avatar
jaxof / 25 maja 2013 o 11:45
0
Sprawę podać wyżej mediom typu TVN, POLSAT i gościu zostanie "koźlątkiem"
Avatar
Natalka z 1c / 25 maja 2013 o 11:12
0
[quote name='pmwd' timestamp='1369471203' post='774415']
A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?



Jako prawnik jest akurat bardzo dobry.Sam korzystałem z jego usług,bardzo mi pomógł.
[/quote]Jak tak nagminnie chleje,to jak może być dobry i kiedy pracuje ?
Avatar
pmwd / 25 maja 2013 o 10:40
0
[quote name='Żul' timestamp='1369467818' post='774390']
Zobaczcie jaki cyrk wyprawiał się w Kraśniku w sprawie pijaneo sędziego ! Sprawdza się powiedzenie, że kura kurze łba nie urwie po to dostali immunitety, żeby prawo mieć w dalekim "poważaniu"
[/quote]

A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?

[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
... Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by podać personalia tego Pana żeby ktos przypadkiem nie skorzystał z jego usług?
[/quote]

Jako prawnik jest akurat bardzo dobry.Sam korzystałem z jego usług,bardzo mi pomógł.
[quote name='Żul' timestamp='1369467818' post='774390']
Zobaczcie jaki cyrk wyprawiał się w Kraśniku w sprawie pijaneo sędziego ! Sprawdza się powiedzenie, że kura kurze łba nie urwie po to dostali immunitety, żeby prawo mieć w dalekim "poważaniu"
[/quote]

A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?

[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
... Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by poda... rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2013 o 10:19
0
[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
Bydle i tak się wykręci, jak każdy prawniczyna. Skoro twierdzi że bierze leki to po kiego h... pije alkochol? Mózgu nie ma? Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by podać personalia tego Pana żeby ktos przypadkiem nie skorzystał z jego usług?
[/quote]
Avatar
Natalka z 1c / 28 maja 2013 o 12:42
0

Miewa tak zwane "ciągi",ale nie chla nagminnie jak piszesz.

A tak na marginesie dziecino z 1c, to wiesz ilu naprawde wybitnych ludzi było i jest alkoholikami?(pod żadnym pozorem nie łącz tych dwóch spraw)

Był jeszcze jeden wybitny, ale tamtemu to do tego czerwonego ryja nawet pasowało,nawet prezydentem został, chlał by dalej, ale golenie już nie wytrzymywały i się z tego tytułu pokładał, nie mógł już dalej pionu trzymać !!!         

Był jeszcze jeden wybitny, ale tamtemu to do tego czerwonego ryja nawet pasowało,nawet prezydentem został, chlał by dalej, ale golenie już nie wytrzymywały i się z tego tytułu pokładał, nie mógł już dalej pionu trzymać !!!         

rozwiń
Avatar
jerzy / 28 maja 2013 o 11:22
0

kara musi być.

Avatar
pmwd / 25 maja 2013 o 14:45
0
[quote name='Natalka z 1c' timestamp='1369473169' post='774433']
Jak tak nagminnie chleje,to jak może być dobry i kiedy pracuje ?
[/quote]
Miewa tak zwane "ciągi",ale nie chla nagminnie jak piszesz.

A tak na marginesie dziecino z 1c, to wiesz ilu naprawde wybitnych ludzi było i jest alkoholikami?(pod żadnym pozorem nie łącz tych dwóch spraw)
Avatar
marco / 25 maja 2013 o 13:22
0
Wszystko to, to choroba tajska jak u KWACHA, lub po prostu zwykła komuszka zakażna, która przyszła do tego kraju wraz z sovietami. Sovieci wyszli,komuszka została, i jak tu nie chlać, jak i tak mogą mi skoczyć !!!
Avatar
ddr / 25 maja 2013 o 13:14
0
Nie mógł powiedzieć, że na swoim ślubie ostatni raz pił wódę? i jeszcze nie wyparowała.
Avatar
fome / 25 maja 2013 o 13:04
0
"Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.
Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania.
Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów.
W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.
Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować.

W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organizmie mogły mieć wpływ przyjmowane leki"

1. Nie przyznaje się do zarzutów.
2. "Przyjmował leki".
3. Myślał, że "alkohol zdążył się metabolizować".
4. Trza chłopa uniewinnić.
"Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.
Sąd odczytał jego wcześniejsze zeznania.
Wynika z nich, że oskarżony prawnik nie przyznaje się do zarzutów.
W dniu, kiedy uderzył samochodem w ścianę teatru pił piwo, a poprzedniego dnia wódkę.
Twierdzi jednak, że wsiadając za kierownicę był przekonany, że alkohol zdążył się metabolizować.

W odczytywanych wyjaśnieniach tłumaczył również, że na zawartość alkoholu w jego organi... rozwiń
Avatar
jaxof / 25 maja 2013 o 11:45
0
Sprawę podać wyżej mediom typu TVN, POLSAT i gościu zostanie "koźlątkiem"
Avatar
Natalka z 1c / 25 maja 2013 o 11:12
0
[quote name='pmwd' timestamp='1369471203' post='774415']
A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?



Jako prawnik jest akurat bardzo dobry.Sam korzystałem z jego usług,bardzo mi pomógł.
[/quote]Jak tak nagminnie chleje,to jak może być dobry i kiedy pracuje ?
Avatar
pmwd / 25 maja 2013 o 10:40
0
[quote name='Żul' timestamp='1369467818' post='774390']
Zobaczcie jaki cyrk wyprawiał się w Kraśniku w sprawie pijaneo sędziego ! Sprawdza się powiedzenie, że kura kurze łba nie urwie po to dostali immunitety, żeby prawo mieć w dalekim "poważaniu"
[/quote]

A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?

[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
... Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by podać personalia tego Pana żeby ktos przypadkiem nie skorzystał z jego usług?
[/quote]

Jako prawnik jest akurat bardzo dobry.Sam korzystałem z jego usług,bardzo mi pomógł.
[quote name='Żul' timestamp='1369467818' post='774390']
Zobaczcie jaki cyrk wyprawiał się w Kraśniku w sprawie pijaneo sędziego ! Sprawdza się powiedzenie, że kura kurze łba nie urwie po to dostali immunitety, żeby prawo mieć w dalekim "poważaniu"
[/quote]

A od kiedy to adwokata chroni immunitet??? Nachlany jesteś,czy leki brałeś?

[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
... Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by poda... rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2013 o 10:19
0
[quote name='tmk' timestamp='1369399971' post='774099']
Bydle i tak się wykręci, jak każdy prawniczyna. Skoro twierdzi że bierze leki to po kiego h... pije alkochol? Mózgu nie ma? Wszytko na to wskazuje więc może trzeba by podać personalia tego Pana żeby ktos przypadkiem nie skorzystał z jego usług?
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 7 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 4 0

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 0

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 8 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 71 17

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie