Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 marca 2017 r.
18:23

Wkrótce ruszy wycinka drzew przy ul. Koncertowej. "My tylko korzystamy z przepisów"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 45 A A

W ciągu kilku dni ma się zacząć budząca protesty wycinka drzew na działce przy ul. Koncertowej. Wyrok na zieleń już dawno wydali radni podejmując decyzje skutkujące tym, że ktoś może usunąć stąd drzewa. Słynna „ustawa Szyszki” tylko pozwala wyciąć je taniej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- My tylko korzystamy z przepisów – wyjaśnia Jerzy Bartoszek, jeden z właścicieli nieruchomości leżącej za komisariatem przy Koncertowej. Na porastających ją drzewach pojawiły się niedawno numery namalowane zielonym sprayem. Tak wygląda „inwentaryzacja zieleni”, gdy planuje się ją wyciąć. Drwal dostaje później listę z numerami. – Jest już w pogotowiu – przyznaje Bartoszek.

Wraz z numerami na pniach pojawiły się też protesty. – Trzeba uczynić wszystko, co w ludzkiej mocy, by nie wycięto drzew – pisał do mediów Andrzej Filipowicz, dzielnicowy radny z Czechowa.

Ale zrobić niewiele można, bo na wycinkę nie trzeba tu żadnych pozwoleń. To przykład działania ustawy, o której krytycy mówią „lex Szyszko”. Prywatny właściciel działki może wykarczować z niej drzewa, o ile nie jest to związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

– Teren należy do dwóch osób fizycznych i nie zostało wydane pozwolenie na budowę w tym miejscu – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – W związku z tym można stwierdzić, że działka spełnia przesłanki określone w ustawie.

Chociaż protesty pojawiły się teraz, to już od dawna los terenu przy Koncertowej jest przesądzony. Pierwszy wyrok na drzewa zapadł już w 2005 r., gdy Rada Miasta określiła przeznaczenie tego terenu: albo szkoła, albo usługi komercyjne. Taki zapis znalazł się w uchwalonym przez radnych planie zagospodarowania terenu.

Drugą kluczową decyzją dla działki będącej wówczas własnością miasta, była zgoda na jej sprzedaż. Taką uchwałę radni podjęli we wrześniu 2009 r. Nieruchomość trafiła na przetarg. Wiosną 2010 r. kupił ją ówczesny współwłaściciel sieci sklepów Aldik. Zapłacił 5,1 mln zł. Na części terenu stanął Lidl i inne sklepy, na części do dziś są drzewa.

W czasie, gdy otwierano tu Lidla, miejscy radni – na wniosek prezydenta – uznali, że warto byłoby nieco zmienić plan zagospodarowania terenu. W 2012 r. uchwalili nowy, który obowiązuje do dzisiaj.

Plan mówi, że zadrzewiony obszar jest miejscem zabudowę usługową z przeznaczeniem na handel, gastronomię, administrację, ochronę zdrowia, drobne usługi i kulturę. Część działki powiązana jest z Ekologicznym Systemem Obszarów Chronionych, ale – jak podkreśla Ratusz – nie chroni to drzew.

– Zgodnie z zapisami planu, w miejscach należących do ESOCH, nie można zmieniać ukształtowania terenu, natomiast znajdującą się tam zieleń można porządkować – przyznaje Krzyżanowska. Połowę działki ma zajmować urządzona zieleń, ale plan nie wymaga, by były to obecne drzewa. Wskazuje tylko dwa, których nie wolno wyciąć.

Inwestor podkreśla, że nie jest niczemu winien. – W momencie uchwalania planu można było określić inne przeznaczenie działki – stwierdza Bartoszek. – Ale skoro określono to jako teren inwestycyjny i wystawiono na sprzedaż to trudno, żeby ktoś, kto zainwestował w tę nieruchomość zachował się inaczej, niż dopuszcza plan. A my nic innego tu nie robimy.

Współwłaściciel działki twierdzi, że nie ma na razie skonkretyzowanych pomysłów na inwestycję. – Wycinamy drzewa, bo korzystamy z pozwalających na to przepisów. Boimy się, że ustawa zmieni się na tyle, że zwiąże nam ręce – tłumaczy nam przedsiębiorca. – Wycinka ma się zacząć w najbliższych dniach – deklaruje. Pytany o to, ile drzew stąd usunie odpowiada: – Kilkadziesiąt.

Zobacz też: Wycinka drzew między ul. Orkana i Hetmańską

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 14:06
0
Tym zielonym de...lom, należy zakazać wycinania kwiatów w doniczkach ! W PRL-u nie było takich idotyzmów jak ta ustawa o drzewach. Chora mentalność. Sąsiad ma krowę a ja nie, więc nich mu zdechnie ! Rozwalić i do więzień to całe psl - ZSL , za zniszczenie polskiego rolnictwa indywidualnego ! Zgodnie z obowiązującymi przepisami na 24 godziny przed ubojem posiadacz zwierząt gospodarskich lub prowadzący gospodarstwo na terenie którego będą ubite inne niż utrzymywane w tym gospodarstwie zwierzęta, informuje powiatowego lekarza weterynarii na piśmie o zamiarze przeprowadzenia uboju. Ponadto, posiadacz zwierzęcia ma obowiązek złożenia, w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na właściwym formularzu lub za pośrednictwem sieci Internet, zgłoszenia uboju zwierzęcia w gospodarstwie. Zgłoszenia należy dokonać w terminie 30 dni w przypadku świń oraz w terminie 7 dni w przypadku bydła, owiec i kóz, od dnia, w którym ubój miał miejsce. A teraz wyobraźcie sobie co biedny chłop ma robić , świni założyć "książeczkę lekarza specjalisty" opłacać przeglądy zwierzaka, wreszcie wywieść do dalekiej ubojni , a jak nie to grzywna i sąd , a to wszystko kosztuje. Więc wieś została bez zwierząt. Podobnie jest z drzewami ludzie rzucili się na wycinkę bo nie są pewni przyszłości, idiotyczna ustawa spowodowała brak nowych zasadzeń i dbałości o własne mienie - znamy to z PRL.
Tym zielonym de...lom, należy zakazać wycinania kwiatów w doniczkach ! W PRL-u nie było takich idotyzmów jak ta ustawa o drzewach. Chora mentalność. Sąsiad ma krowę a ja nie, więc nich mu zdechnie ! Rozwalić i do więzień to całe psl - ZSL , za zniszczenie polskiego rolnictwa indywidualnego ! Zgodnie z obowiązującymi przepisami na 24 godziny przed ubojem posiadacz zwierząt gospodarskich lub prowadzący gospodarstwo na terenie którego będą ubite inne niż utrzymywane w tym gospodarstwie zwierzęta, informuje powiatowego lekarza weterynarii na piś... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:59
0
Ziemianin weź nie rozśmieszaj ludzi bo ci przypomnę donkowe po wyborach "teraz to k... benzyna może być i po 7 zł". Tak o nas myślał Tusk i tak nas szanował i tak dbał o nasze koszty życia i energii. Idź spać człowieku, w życiu nie uwierzę temu co opowiadają tacy jak ty.
Avatar
Ziemianin / 24 marca 2017 o 12:33
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Do użytkownika powyżej. Szanowny Panie, kamienice to inny temat, w Lublinie większość budynków mieszkalnych to lokale należące do spółdzielni czyt. wielkie blokowiska (być może o tym nie wiesz bo mieszkasz w podlubelskiej wiosce). Oczywiscie, że nie pis dyktuje ceny, ale to co oni robią ma na tą cenę ogromny wpływ (ekonomia - też możesz nie znać tej nauki). Energia odnawialna jest przejawem rozwoju wśród Państw, ale oczywiście Ty ze swoim myśleniem uważasz, że tylko elektrownie na węgiel mają rację bytu. I właśnie wspomniany węgiel czyt. dotowanie na siłę nierentownych kopalni, sprawia że lada chwila otrzymasz u siebie rachuneczki pare/parenaście/paredziesiąt zł więcej (ponownie nieznana Ci ekonomia). A ten jak go nazywasz "donio" i "popaprańcy" mało tego, że nie obniżyli podatków to jeszcze podnieśli i dzięki temu teraz pis może rozdawać nasze pieniądze na lewo i prawo. Z kodem nie mam nic wspólnegi i nie chcę, 500+ nie pobieram, sam pracuję na godne życie. I jeszcze coś do formy Twojej wypowiedzi. Twój agresywny i pełen błędów post świadczy o Twoim ograniczeniu, jesteś albo niedokształcony albo po prostu chcesz się dowartościować obrażając ludzi anonimowo. Na koniec nauka: wyrazy w nawiasie napisałeś w ośmieszający się sposób ("nieda", "zatszymać", "bordel") i INTERPUNCJA!! Pozdrawiam
rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:21
0
Dlaczego gazety podsycają ten temat? Chcecie skłócić ludzi? Robicie aferę z paru drzew na prywatnych działkach. Może policzycie ile drzew zostanie wyciętych w Rezerwacie Przyrody Stasin przy okazji nowej stacji kolejowej Lublin Zachód zaplanowanej w lesie.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 10:44
0
Der ziemianin a tak naprawde zwykly burak oczym ty pierdo....sz jakie czynsze ,taka ciemnote jaka ty wciskasz ostatnio widzialem na filmie o egipcie gdzie to ludnosc byla winna zgasniecia slonca naprawde od tamtego czasu minelo pare lat i nikt ci nieda wiary w te brednie bo to nie PiS dtktuje ceny raczej kolesie z PO oddajacy kamienice czyscicielom dodal bym jeszcze rosnace ceny pradu (zasluga donia i forsowanej dzieki niemu polityki" lkimatycznej" niemiec )cale szczescie udalo sie zatszymac budowe wiatrakow bo cena za prad byla by jeszcze nie taka nie jest bowiem tajemnica ze do kazdego wiatraka dokladamy miliony w cenie pradu a jak ci 500+ nie pasuje to go oddaj buraku zakodowany ,co do podatkow to twoj donio i reszta kolesi mieli 8 lat na to by je obnizyc i co ano gow.o na zapowiedziach sie skonczylo jak ze wszystkim ci POpaprancy nieznaja nawet swojego mizernego programu co udowodnil szreku w wywiadzie dla rmf u wiec skoncz te zale i bardzo dobrze ze ktos ogarnie w koncu ten bordel bo jak sie patrzy na te zdjecia to nie wiadomo czy to Lublin czy Prypec i to w XXI. w.
Der ziemianin a tak naprawde zwykly burak oczym ty pierdo....sz jakie czynsze ,taka ciemnote jaka ty wciskasz ostatnio widzialem na filmie o egipcie gdzie to ludnosc byla winna zgasniecia slonca naprawde od tamtego czasu minelo pare lat i nikt ci nieda wiary w te brednie bo to nie PiS dtktuje ceny raczej kolesie z PO oddajacy kamienice czyscicielom dodal bym jeszcze rosnace ceny pradu (zasluga donia i forsowanej dzieki niemu polityki" lkimatycznej" niemiec )cale szczescie udalo sie zatszymac budowe wiatrakow bo cena za prad byla b... rozwiń
Avatar
eko / 24 marca 2017 o 10:40
0
Kiedy pisałem, że przez pseudoekologów ludzie będą wycinać więcej niż trzeba bo będą się bali że zaraz stracą to prawo to mnie durnie zbluzgali od najgorszych... I na czyje wyszło? Kto by wycinał zieleń "na zapas" gdyby miał pewność że za 5 czy 10 lat nie straci tego prawa? I tak będziecie mieli klepisko zamiast drzew jeszcze przez kilka lat. Tak się kończy rumakowanie marksistów lewaków. Gdyby te barany umiały myśleć to zamiast straszyc zaostrzeniem ustawy wprowadziłyby ulgi podatkowe za sadzenie i utrzymywanie drzew na swoich działkach. I szybko miałyby falę nowych nasadzen. Nikt by też nie wycinal bez konieczności gdyby płacił dzięki temu trochę niższy podatek od nieruchomości.
Kiedy pisałem, że przez pseudoekologów ludzie będą wycinać więcej niż trzeba bo będą się bali że zaraz stracą to prawo to mnie durnie zbluzgali od najgorszych... I na czyje wyszło? Kto by wycinał zieleń "na zapas" gdyby miał pewność że za 5 czy 10 lat nie straci tego prawa? I tak będziecie mieli klepisko zamiast drzew jeszcze przez kilka lat. Tak się kończy rumakowanie marksistów lewaków. Gdyby te barany umiały myśleć to zamiast straszyc zaostrzeniem ustawy wprowadziłyby ulgi podatkowe za sadzenie i utrzymywanie drzew na swoich dzi... rozwiń
Avatar
Kasia / 24 marca 2017 o 10:17
0
czytaj ze zrozumieniem - w 2005 roku Żuka nie było, a później obrzucaj błotem.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 09:37
0
Zdrowiej i taniej zapobiegać niż leczyć. Niemal dwa tygodnie zajęło Dziennikowi wyjaśnianie i nagłośnienie sprawy poruszonej przez mieszkańców Czechowa, a dotyczącej nie tylko ich zdrowia i życia. W tym samym czasie WHO podało, że zanieczyszczenie powietrza niesie dla małych dzieci zagrożenie większe niż ebola i HIV wzięte razem. Na zdrowie! Rżnijcie drzewa gdzie popadnie i patrzcie jak chorują i umierają najmłodsi i najstarsi.
Avatar
Ziemianin / 24 marca 2017 o 09:23
0
Chcieliście to macie. Mam nadzieje, że ceny żywności, podatki, sratki, czynsze pójdą tak wysoko w górę, że wam 500+ ani emerytury nie wystarczy na to. Ja sobie poradzę bo dużo zarabiam, swoim rodzicom na emeryturze pomogę, ale ta ciemnota biedota niech głoduje, cierpi i dalej zgania na Tuska. Co musi się jeszcze stać żeby ludzie otworzyli oczy?
Avatar
dflfdk / 24 marca 2017 o 09:02
0
SUPER!. Wreszcie może  ktoś ogarnie te niby "zielone skwery" i pseudo parki w których rosły "drzewa" samosiejki bez ładu i składu i były siedliskiem ptaków ale "niebieskich" jak to ich nazywano,  znaczy się "żuli" jak obecnie na nich mówią.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 14:06
0
Tym zielonym de...lom, należy zakazać wycinania kwiatów w doniczkach ! W PRL-u nie było takich idotyzmów jak ta ustawa o drzewach. Chora mentalność. Sąsiad ma krowę a ja nie, więc nich mu zdechnie ! Rozwalić i do więzień to całe psl - ZSL , za zniszczenie polskiego rolnictwa indywidualnego ! Zgodnie z obowiązującymi przepisami na 24 godziny przed ubojem posiadacz zwierząt gospodarskich lub prowadzący gospodarstwo na terenie którego będą ubite inne niż utrzymywane w tym gospodarstwie zwierzęta, informuje powiatowego lekarza weterynarii na piśmie o zamiarze przeprowadzenia uboju. Ponadto, posiadacz zwierzęcia ma obowiązek złożenia, w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na właściwym formularzu lub za pośrednictwem sieci Internet, zgłoszenia uboju zwierzęcia w gospodarstwie. Zgłoszenia należy dokonać w terminie 30 dni w przypadku świń oraz w terminie 7 dni w przypadku bydła, owiec i kóz, od dnia, w którym ubój miał miejsce. A teraz wyobraźcie sobie co biedny chłop ma robić , świni założyć "książeczkę lekarza specjalisty" opłacać przeglądy zwierzaka, wreszcie wywieść do dalekiej ubojni , a jak nie to grzywna i sąd , a to wszystko kosztuje. Więc wieś została bez zwierząt. Podobnie jest z drzewami ludzie rzucili się na wycinkę bo nie są pewni przyszłości, idiotyczna ustawa spowodowała brak nowych zasadzeń i dbałości o własne mienie - znamy to z PRL.
Tym zielonym de...lom, należy zakazać wycinania kwiatów w doniczkach ! W PRL-u nie było takich idotyzmów jak ta ustawa o drzewach. Chora mentalność. Sąsiad ma krowę a ja nie, więc nich mu zdechnie ! Rozwalić i do więzień to całe psl - ZSL , za zniszczenie polskiego rolnictwa indywidualnego ! Zgodnie z obowiązującymi przepisami na 24 godziny przed ubojem posiadacz zwierząt gospodarskich lub prowadzący gospodarstwo na terenie którego będą ubite inne niż utrzymywane w tym gospodarstwie zwierzęta, informuje powiatowego lekarza weterynarii na piś... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:59
0
Ziemianin weź nie rozśmieszaj ludzi bo ci przypomnę donkowe po wyborach "teraz to k... benzyna może być i po 7 zł". Tak o nas myślał Tusk i tak nas szanował i tak dbał o nasze koszty życia i energii. Idź spać człowieku, w życiu nie uwierzę temu co opowiadają tacy jak ty.
Avatar
Ziemianin / 24 marca 2017 o 12:33
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Do użytkownika powyżej. Szanowny Panie, kamienice to inny temat, w Lublinie większość budynków mieszkalnych to lokale należące do spółdzielni czyt. wielkie blokowiska (być może o tym nie wiesz bo mieszkasz w podlubelskiej wiosce). Oczywiscie, że nie pis dyktuje ceny, ale to co oni robią ma na tą cenę ogromny wpływ (ekonomia - też możesz nie znać tej nauki). Energia odnawialna jest przejawem rozwoju wśród Państw, ale oczywiście Ty ze swoim myśleniem uważasz, że tylko elektrownie na węgiel mają rację bytu. I właśnie wspomniany węgiel czyt. dotowanie na siłę nierentownych kopalni, sprawia że lada chwila otrzymasz u siebie rachuneczki pare/parenaście/paredziesiąt zł więcej (ponownie nieznana Ci ekonomia). A ten jak go nazywasz "donio" i "popaprańcy" mało tego, że nie obniżyli podatków to jeszcze podnieśli i dzięki temu teraz pis może rozdawać nasze pieniądze na lewo i prawo. Z kodem nie mam nic wspólnegi i nie chcę, 500+ nie pobieram, sam pracuję na godne życie. I jeszcze coś do formy Twojej wypowiedzi. Twój agresywny i pełen błędów post świadczy o Twoim ograniczeniu, jesteś albo niedokształcony albo po prostu chcesz się dowartościować obrażając ludzi anonimowo. Na koniec nauka: wyrazy w nawiasie napisałeś w ośmieszający się sposób ("nieda", "zatszymać", "bordel") i INTERPUNCJA!! Pozdrawiam
rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:21
0
Dlaczego gazety podsycają ten temat? Chcecie skłócić ludzi? Robicie aferę z paru drzew na prywatnych działkach. Może policzycie ile drzew zostanie wyciętych w Rezerwacie Przyrody Stasin przy okazji nowej stacji kolejowej Lublin Zachód zaplanowanej w lesie.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 10:44
0
Der ziemianin a tak naprawde zwykly burak oczym ty pierdo....sz jakie czynsze ,taka ciemnote jaka ty wciskasz ostatnio widzialem na filmie o egipcie gdzie to ludnosc byla winna zgasniecia slonca naprawde od tamtego czasu minelo pare lat i nikt ci nieda wiary w te brednie bo to nie PiS dtktuje ceny raczej kolesie z PO oddajacy kamienice czyscicielom dodal bym jeszcze rosnace ceny pradu (zasluga donia i forsowanej dzieki niemu polityki" lkimatycznej" niemiec )cale szczescie udalo sie zatszymac budowe wiatrakow bo cena za prad byla by jeszcze nie taka nie jest bowiem tajemnica ze do kazdego wiatraka dokladamy miliony w cenie pradu a jak ci 500+ nie pasuje to go oddaj buraku zakodowany ,co do podatkow to twoj donio i reszta kolesi mieli 8 lat na to by je obnizyc i co ano gow.o na zapowiedziach sie skonczylo jak ze wszystkim ci POpaprancy nieznaja nawet swojego mizernego programu co udowodnil szreku w wywiadzie dla rmf u wiec skoncz te zale i bardzo dobrze ze ktos ogarnie w koncu ten bordel bo jak sie patrzy na te zdjecia to nie wiadomo czy to Lublin czy Prypec i to w XXI. w.
Der ziemianin a tak naprawde zwykly burak oczym ty pierdo....sz jakie czynsze ,taka ciemnote jaka ty wciskasz ostatnio widzialem na filmie o egipcie gdzie to ludnosc byla winna zgasniecia slonca naprawde od tamtego czasu minelo pare lat i nikt ci nieda wiary w te brednie bo to nie PiS dtktuje ceny raczej kolesie z PO oddajacy kamienice czyscicielom dodal bym jeszcze rosnace ceny pradu (zasluga donia i forsowanej dzieki niemu polityki" lkimatycznej" niemiec )cale szczescie udalo sie zatszymac budowe wiatrakow bo cena za prad byla b... rozwiń
Avatar
eko / 24 marca 2017 o 10:40
0
Kiedy pisałem, że przez pseudoekologów ludzie będą wycinać więcej niż trzeba bo będą się bali że zaraz stracą to prawo to mnie durnie zbluzgali od najgorszych... I na czyje wyszło? Kto by wycinał zieleń "na zapas" gdyby miał pewność że za 5 czy 10 lat nie straci tego prawa? I tak będziecie mieli klepisko zamiast drzew jeszcze przez kilka lat. Tak się kończy rumakowanie marksistów lewaków. Gdyby te barany umiały myśleć to zamiast straszyc zaostrzeniem ustawy wprowadziłyby ulgi podatkowe za sadzenie i utrzymywanie drzew na swoich działkach. I szybko miałyby falę nowych nasadzen. Nikt by też nie wycinal bez konieczności gdyby płacił dzięki temu trochę niższy podatek od nieruchomości.
Kiedy pisałem, że przez pseudoekologów ludzie będą wycinać więcej niż trzeba bo będą się bali że zaraz stracą to prawo to mnie durnie zbluzgali od najgorszych... I na czyje wyszło? Kto by wycinał zieleń "na zapas" gdyby miał pewność że za 5 czy 10 lat nie straci tego prawa? I tak będziecie mieli klepisko zamiast drzew jeszcze przez kilka lat. Tak się kończy rumakowanie marksistów lewaków. Gdyby te barany umiały myśleć to zamiast straszyc zaostrzeniem ustawy wprowadziłyby ulgi podatkowe za sadzenie i utrzymywanie drzew na swoich dzi... rozwiń
Avatar
Kasia / 24 marca 2017 o 10:17
0
czytaj ze zrozumieniem - w 2005 roku Żuka nie było, a później obrzucaj błotem.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 09:37
0
Zdrowiej i taniej zapobiegać niż leczyć. Niemal dwa tygodnie zajęło Dziennikowi wyjaśnianie i nagłośnienie sprawy poruszonej przez mieszkańców Czechowa, a dotyczącej nie tylko ich zdrowia i życia. W tym samym czasie WHO podało, że zanieczyszczenie powietrza niesie dla małych dzieci zagrożenie większe niż ebola i HIV wzięte razem. Na zdrowie! Rżnijcie drzewa gdzie popadnie i patrzcie jak chorują i umierają najmłodsi i najstarsi.
Avatar
Ziemianin / 24 marca 2017 o 09:23
0
Chcieliście to macie. Mam nadzieje, że ceny żywności, podatki, sratki, czynsze pójdą tak wysoko w górę, że wam 500+ ani emerytury nie wystarczy na to. Ja sobie poradzę bo dużo zarabiam, swoim rodzicom na emeryturze pomogę, ale ta ciemnota biedota niech głoduje, cierpi i dalej zgania na Tuska. Co musi się jeszcze stać żeby ludzie otworzyli oczy?
Avatar
dflfdk / 24 marca 2017 o 09:02
0
SUPER!. Wreszcie może  ktoś ogarnie te niby "zielone skwery" i pseudo parki w których rosły "drzewa" samosiejki bez ładu i składu i były siedliskiem ptaków ale "niebieskich" jak to ich nazywano,  znaczy się "żuli" jak obecnie na nich mówią.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 23

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!