Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2009 r.
13:36
Edytuj ten wpis

Władze UMCS: Pieniądze będą jeszcze przed świętami

0 6 A A

Gdzie są nasze pieniądze? Słyszymy o nich od miesięcy, a na kontach dalej pusto – oburzają się pracownicy lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o specjalne dodatki, które uczelnia ma wypłacić pracownikom z wyrównaniem za cały 2009 r. To możliwe, bo UMCS dostał na ten cel z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 10 mln zł ekstra dotacji.
Władze uczelni nie mogły się dogadać ze związkami zawodowymi w sprawie podziału środków.

Związki chciały m.in. włączenia dodatkowych pieniędzy do pensji zasadniczej. To zagwarantowałoby wyższe zarobki także w przyszłym roku. Uczelnia się na to nie zgodziła.

Ostatecznie szefowie uniwersytetu porozumieli się ze związkowcami pod koniec listopada. Porozumienie podpisały trzy z czterech związków. Na jego mocy środki mają zostać wypłacone jako specjalny miesięczny dodatek, z wyrównaniem za cały 2009 r.

– Co z tego, że porozumienie zostało podpisane, jak nadal nie ma pieniędzy – pyta wykładowca z Wydziału Politologii. – Słyszymy o tych pieniądzach od miesięcy, a nadal ich nie ma. Choć święta za pasem i każdy grosz by się przydał.

– Pieniądze będą najpóźniej do 20 grudnia – uspokaja pracowników uczelni Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS. (MB)

Tak zostaną podzielone pieniądze:
* 450 zł (za każdy miesiąc 2009 roku) – profesor zwyczajny
* 400 zł – profesor nadzwyczajny i tytularny
* 350 zł – profesor uniwersytecki
* 300 zł – dr habilitowany
* 190 zł – adiunkt
* 170 zł – grupa pracowników techniczno-naukowych w stopniu doktora
* 140 zł – asystent magister, administracja i pion pozostałych pracowników (sprzątaczki, portierzy itp.)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~ania~ / 14 grudnia 2009 r. o 11:30
Adiunkt dostaje 40 zł więcej niz sprzataczka !!! O rany, opłaca sie kształcić w naszym karaju.
Avatar
ugly Sophy / 14 grudnia 2009 r. o 09:19
Bardzo niesprawiedliwy, krzywdzący podział pieniędzy. Tyle w tym temacie.... aha jeszcze Święta...sumienie...itd itp...
Avatar
... / 13 grudnia 2009 r. o 21:33
Zenobi, nie wystarczy "obsługiwać" golarki elektrycznej. Chodzi raczej o pocztę na serwerze uniwersyteckim. Pofatyguj się i załóż konto. Byłbyś poinformowany. Nie miej żalu, że nie docierają do Ciebie rozsyłane przez Rektorat komunikaty, bo nie sposób dostarczać je jak się domyślam na gadu-gadu lub na naszą klasę
Avatar
nuta / 13 grudnia 2009 r. o 21:13
Z pewnością nie muszą śledzić bardzo uważnie poczty elektronicznej członkowie tzw. Związku Zawodowego Profesorów UMCS, którzy skrzyknęli się, tak jak panie sprzątaczki, żeby wyrwać kasę.
Avatar
Zenobi / 13 grudnia 2009 r. o 20:36
... napisał:
Porozumienie zostało podpisane pod koniec listopada więc o co ten jazgot? Gdyby wspomniany wykładowca obsługiwał pocztę elektroniczną dowiedziałby się już kilka dni temu z maila od pani rzecznik o terminie wypłaty.

Dziwne, ale żadnego maila nie otrzymałem, chociaż "obsługuję" pocztę elektroniczną. Z drugiej strony władze dały tyle powodów, by im nie ufać.
Avatar
... / 13 grudnia 2009 r. o 14:29
Porozumienie zostało podpisane pod koniec listopada więc o co ten jazgot? Gdyby wspomniany wykładowca obsługiwał pocztę elektroniczną dowiedziałby się już kilka dni temu z maila od pani rzecznik o terminie wypłaty.
Avatar
~ania~ / 14 grudnia 2009 r. o 11:30
Adiunkt dostaje 40 zł więcej niz sprzataczka !!! O rany, opłaca sie kształcić w naszym karaju.
Avatar
ugly Sophy / 14 grudnia 2009 r. o 09:19
Bardzo niesprawiedliwy, krzywdzący podział pieniędzy. Tyle w tym temacie.... aha jeszcze Święta...sumienie...itd itp...
Avatar
... / 13 grudnia 2009 r. o 21:33
Zenobi, nie wystarczy "obsługiwać" golarki elektrycznej. Chodzi raczej o pocztę na serwerze uniwersyteckim. Pofatyguj się i załóż konto. Byłbyś poinformowany. Nie miej żalu, że nie docierają do Ciebie rozsyłane przez Rektorat komunikaty, bo nie sposób dostarczać je jak się domyślam na gadu-gadu lub na naszą klasę
Avatar
nuta / 13 grudnia 2009 r. o 21:13
Z pewnością nie muszą śledzić bardzo uważnie poczty elektronicznej członkowie tzw. Związku Zawodowego Profesorów UMCS, którzy skrzyknęli się, tak jak panie sprzątaczki, żeby wyrwać kasę.
Avatar
Zenobi / 13 grudnia 2009 r. o 20:36
... napisał:
Porozumienie zostało podpisane pod koniec listopada więc o co ten jazgot? Gdyby wspomniany wykładowca obsługiwał pocztę elektroniczną dowiedziałby się już kilka dni temu z maila od pani rzecznik o terminie wypłaty.

Dziwne, ale żadnego maila nie otrzymałem, chociaż "obsługuję" pocztę elektroniczną. Z drugiej strony władze dały tyle powodów, by im nie ufać.
Avatar
... / 13 grudnia 2009 r. o 14:29
Porozumienie zostało podpisane pod koniec listopada więc o co ten jazgot? Gdyby wspomniany wykładowca obsługiwał pocztę elektroniczną dowiedziałby się już kilka dni temu z maila od pani rzecznik o terminie wypłaty.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca
zdjęcia
galeria

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca

Do tragicznego wypadku doszło w środę w powiecie bialskim. Nie udało się uratować życia mężczyzny.

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Ostra wymiana zdań między prezydentem Poznania a ministrem edukacji i nauki. O co poszło w sporze Jaśkowiak – Czarnek?

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę
29 września 2022, 17:00

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę

Do końca listopada w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca w Zamościu oglądać można ekspozycję zatytułowaną „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Składają się na nią prace fotografa i grafika Alana Metnicka i artysty malarza Jerzego Tyburskiego.

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu
wideo
film

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu

Po ulicach Warszawy grasuje 204-konny elektryczny Volkswagen z literą "L" na dachu.

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Starsze małżeństwo uwierzyło oszustom i oddało im sporą gotówkę. Torbę z pieniędzmi wyrzucili przez okno.

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Tomasovia w nowy sezon weszła raczej średnio. Po czterech kolejkach miała na koncie siedem punktów. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło. Niebiesko-biali zanotowali już cztery zwycięstwa z rzędu, pięć kolejnych meczów, w których zagrali na zero z tyłu i chyba można już zaryzykować stwierdzenie, że są w gronie faworytów grupy drugiej.

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Do piątku trzeba było kupować bilety. Od soboty dwa parkingi położone w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta są bezpłatne. I tak pozostanie aż do wiosny.

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach
12 października 2022, 19:00

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach

Kolejny spektakl w ramach tegorocznych Konfrontacji Teatralnych lubelscy widzowie zobaczą 12 października o godz. 19. Tego dnia Centrum Kultury zaprosi na pokaz przedstawienia "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" powstałego w kooperacji Teatru Polskiego Bydgoszcz i Komuny Warszawa.

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?
galeria

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?

Jodku potasu nie można przyjmować profilaktycznie i na własną rękę! Nie pomoże zażywanie go profilaktycznie, gdy nie występuje narażenie na szkodliwe skutki promieniowania. Wręcz zaszkodzi.

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"
galeria

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"

Jeszcze jesienią ma się zacząć urządzanie dolnej części wąwozu na Czechowie, w którym planowany jest nowy park ciągnący się od ul. Północnej do ul. Kameralnej. Nie wszystkie propozycje architekta krajobrazu przypadły do gustu pobliskim mieszkańcom.