Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lipca 2019 r.
8:37

Wojewoda prosi o wyjaśnienia ws. studium przestrzennego. A prezydent Lublina wylicza korzyści dla dzielnic

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
27 136 A A
Studium przestrzenne zostało uchwalone 1 lipca na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta
Studium przestrzenne zostało uchwalone 1 lipca na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta

Wojewoda poprosił władze Lublina o wyjaśnienia w sprawie studium przestrzennego, które określa przeznaczenie poszczególnych części miasta. Prezydent oznajmił wczoraj, że przesłał wszystkie dokumenty i publicznie zapewniał, że studium przyniesie korzyści praktycznie każdej dzielnicy Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Studium zostało uchwalone 1 lipca na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta. Wojewoda ma czas do 5 sierpnia na ewentualne stwierdzenie nieważności tej uchwały. Apelują o to aktywiści przeciwni częściowej zabudowie górek czechowskich. Blisko 30 proc. tego terenu zostało przeznaczone w studium pod urbanizację, głównie budowę bloków. Przeciwnicy takiej inwestycji twierdzą, że studium uchwalono z naruszeniem procedur, a sama treść może być sprzeczna z prawem.

– Zażądaliśmy szczegółowego uzasadnienia przyczyn zwołania sesji nadzwyczajnej oraz wyjaśnienia, jakie szczególne okoliczności miały wpływ na umieszczenie w porządku tych obrad projektu uchwały w sprawie studium. Zgodnie z przepisami tryb nadzwyczajny może być wykorzystywany w sytuacjach specjalnych, szczególnie uzasadnionych – mówi Marek Wieczerzak, rzecznik wojewody. – Zwróciliśmy się także o kopie dokumentów związanych ze zwołaniem sesji, w tym potwierdzeń doręczenia radnym zawiadomień o obradach. Poprosiliśmy ponadto o informację, w jaki sposób umożliwiono radnym analizę zgłoszonych wcześniej i nieuwzględnionych uwag do projektu studium. Zażądaliśmy też projektu protokołu z obrad.

– Wszystkie wyjaśnienia i opinie zostały przekazane służbom wojewody – oznajmił wczoraj prezydent Krzysztof Żuk na zwołanej dość naprędce konferencji prasowej. Tłumaczył, że zaprosił media, by się odnieść do internetowej krytyki i pokazać, że studium dotyczy nie tylko górek. – Dotyczy całego miasta i rozwiązuje istotne problemy, przezwycięża bariery rozwojowe.

Tłem dla prezydenckiej konferencji były plansze z wypisanymi efektami uchwalenia studium dla każdej z 27 dzielnic Lublina. Wśród korzyści Żuk wymieniał m.in. ochronę dla istniejących ogrodów działkowych i wyznaczenie terenów pod nowe: 83 ha w Abramowicach, 20 ha na północ od ul. Wojtasa.

– Kolejna korzyść to wskazanie nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe i pod usługi, także na dotychczasowych terenach inwestycyjnych, wojskowych czy rolniczych – mówił prezydent. Wymieniał m.in. dopuszczenie zabudowy mieszkaniowej wzdłuż ul. Choiny, Związkowej, Łęczyńskiej i Abramowickiej. – Możemy mówić również o dzielnicy Szerokie, Zemborzycach, o Głusku – wyliczał prezydent i podkreślał, że właściciele wielu gruntów, dziś traktowanych jako rolne, od dziesięcioleci czekali na umożliwienie im budowy domów jednorodzinnych.

Żuk chwalił się także wyznaczeniem nowych parków (m.in. Nadrzecznego) i chronionych zespołów przyrodniczo-krajobrazowych (np. Wąwóz Węglinek, czy Uroczysko Krężnickie). Podkreślał, że część ulic ma się stać alejami miejskimi ze staranniej ukształtowaną zielenią, oświetleniem i lepszą nawierzchnią). Jako przykłady wymieniał m.in. Głęboką, Zana, al. Kraśnicką i Drogę Męczenników Majdanka.

Prezydent nie chciał się odnosić do informacji o możliwym referendum w sprawie jego odwołania, do którego przymierza się część aktywistów przeciwnych zabudowie górek. – Nie komentuję. Jak będą tego typu działania, będziemy się do tego odnosili – odparł Żuk. W przyszłym tygodniu ma się odnieść do planowanego przez Lubelski Ruch Miejski umieszczenia na ulicach billboardów z nazwiskami radnych, którzy zagłosowali za studium. Wykaz nazwisk ma być zatytułowany „ścianą wstydu”.

Korzyści dla dzielnic z uchwalenia studium przestrzennego. Materiał Urzędu Miasta Lublin

e-Wydanie

Komentarze 136

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wieści z Górek / 26 lipca 2019 o 08:56
+31
Aktywistka ze Stowarzyszenia Obrony Nawłoci mieszkająca na osiedlu TOR graniczącym z Górkami Czechowskimi ostatnio zaczęła dawać parę złotych na wino i fajki bezrobotnemu łepkowi aby regularnie zabierał śmieci z Górek Czechowskich. Jakoś wcześniej przez lata a nawet dekady rosnące sterty śmieci tam im nie przeszkadzały i nagle teraz gdy jest okazja na park naturalistyczny i powrót terenu w ręce miasta to się nagle czyścioszkami zrobili, żeby "udowodnić" że to miejsce służy Lublinianom do kulturalnego wypoczynku na łonie przyrody a nie np do wieczornych biesiad Ukraińcom wynajmującym stancje w domach na tym osiedlu.
Aktywistka ze Stowarzyszenia Obrony Nawłoci mieszkająca na osiedlu TOR graniczącym z Górkami Czechowskimi ostatnio zaczęła dawać parę złotych na wino i fajki bezrobotnemu łepkowi aby regularnie zabierał śmieci z Górek Czechowskich. Jakoś wcześniej przez lata a nawet dekady rosnące sterty śmieci tam im nie przeszkadzały i nagle teraz gdy jest okazja na park naturalistyczny i powrót terenu w ręce miasta to się nagle czyścioszkami zrobili, żeby "udowodnić" że to miejsce służy Lublinianom do kulturalnego wypoczynku na łonie przyrody a... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 08:43
+29
Dobrze, że w końcu uchwalono ten dokument
Avatar
????????????? / 26 lipca 2019 o 09:01
+27
>Kryzys komunikacyjny w mieście Żuk śpi >Przerabianie akademika na apartamentowiec Żuk śpi >Smog uniemożliwia normalne funkcjonowanie Żuk śpi >Górki Czechowskie DAWAJ UCHWALAMY O 5 NAD RANEM, TBV TAKIE BIEDNE, NIE MOŻE BUDOWAĆ
 jaki kryzys jak autobusy normalnie jeżdżą? smog to chyba temat dla rządu a nie samorządu
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 08:46
+24
wojewoda niech nie zachowuje się jak pisowski aparatczyk, tylko stwierdzi jego ważność
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 09:03
+23
Spora rzesza mieszkańców czeka na uchwalenie studium, także panie wojewodo nie szukać na siłę kruczków prawnych tylko potwierdzić jego zgodność i niech miasto bierze się za uchwalanie miejscowych planów.
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 09:02
+23
Studium porządkuje przestrzeń miejską i powinno zostać uchwalone jak najszybciej!
Avatar
Ryk / 26 lipca 2019 o 09:13
+22
Park będzie dla wszystkich nie tylko tych z Czechowa
Avatar
:) / 26 lipca 2019 o 09:01
+22
Obrońcy Nawłoci i Pustych Butelek po Piwie zaraz rzucą się do komentowania :)
Avatar
Lisek / 26 lipca 2019 o 09:15
+18
Wojewoda teraz kampanię ma co go obchodzi miasto. Poudawać zawsze moze ale to na potrzeby polityczne
Avatar
Zzzzz / 26 lipca 2019 o 09:18
+17
Kiełbaski wyborcze Czarnka
Avatar
Lublinianin / 28 lipca 2019 o 12:36
+6
skad ta wscieklizna wsrod obroncow studium?
 A stąd,że pomysł zniszczenia Górek Czechowskich, jako stategicznego terenu zielonego dla Lublina,(obok Starego Gaju i Doliny Bystrzycy), poprzez zabudowę osiedlem mieszkaniowym, był już planowany kilkanaście lat temu,jak to ujawnił program TVP pt."Misja specjalna" z 2007 r.Palikot ujawnił w nim nazwiska ówczesnych radnych Rady Miasta Lublin z PO,którzy ten plan realizowali.To Dariusz P.i Piotr W.Dlatego teren Górek Czechowskich został świadomie doprowadzony przez właścicieli do degradacji,aby mający taki plan mogli posługiwać się argumentem,że nie ma on wartości przyrodniczej,ekologicznej,kulturowej,zdrowotnej,rekreacyjnej.
 A stąd,że pomysł zniszczenia Górek Czechowskich, jako stategicznego terenu zielonego dla Lublina,(obok Starego Gaju i Doliny Bystrzycy), poprzez zabudowę osiedlem mieszkaniowym, był już planowany kilkanaście lat temu,jak to ujawnił program TVP pt."Misja specjalna" z 2007 r.Palikot ujawnił w nim nazwiska ówczesnych radnych Rady Miasta Lublin z PO,którzy ten plan realizowali.To Dariusz P.i Piotr W.Dlatego teren Górek Czechowskich został świadomie doprowadzony przez właścicieli do degradacji,aby mający taki plan mogli ... rozwiń
Avatar
Andrzej Filipowicz, Lublin / 27 lipca 2019 o 14:45
0
Panie Filipowicz! Skończ przychlaście ten bełkot i wstydu sobie oszczędź!
Panie anonimie, jak coś do mnie masz i zwracasz się ad personam, to się podpisz. Nie bój się, pozwu z art. 212 kk. nie będzie, bo to nie moja liga, a co najwyżej wysłanie sekundanta z wyzwaniem na pojedynek. Skopania tyłka też się nie obawiaj, bo nie zamierzam żyć w odosobnieniu za uszkodzenie ciała kogoś, kto nie dba o zasady i własne dobre imię. Spotkamy się w miejscu publicznym i wymienimy argumenty słowne oparte na faktach, a nie insynuacjach, plotach i kłamstwach. Pamiętaj przy tym, że nie chodzi o mnie, czy RODO, a tych, których dobrego imienia nie masz prawa publicznie szastać.
Panie anonimie, jak coś do mnie masz i zwracasz się ad personam, to się podpisz. Nie bój się, pozwu z art. 212 kk. nie będzie, bo to nie moja liga, a co najwyżej wysłanie sekundanta z wyzwaniem na pojedynek. Skopania tyłka też się nie obawiaj, bo nie zamierzam żyć w odosobnieniu za uszkodzenie ciała kogoś, kto nie dba o zasady i własne dobre imię. Spotkamy się w miejscu publicznym i wymienimy argumenty słowne oparte na faktach, a nie insynuacjach, plotach i kłamstwach. Pamiętaj przy tym, że nie chodzi o mnie, czy RODO, a tych,... rozwiń
Avatar
Lekarz z Abramowic / 27 lipca 2019 o 12:15
-8
Panie Filipowicz! Skończ przychlaście ten bełkot i wstydu sobie oszczędź!
Avatar
PinoKio / 27 lipca 2019 o 10:48
+11
Bezsensowna "gównoburza"! Po drugim wyłożeniu uwag pozytywnych było ponad dwukrotnie więcej, niż negatywnych. Przecież wszystko jest od dawna opublikowane na stronach miasta. Można zapoznać się zarówno z ilością, jak i treścią uwag. Jest też od dawna opublikowane uzasadnienie do uchwały o studium. Znajdźcie sobie inny temat bredzący o czymś, o czym nie macie pojęcia.
Nieprawdą jest, że wszystko jest od dawna opublikowane na stronach miasta, bo "miasto" do 21.06.19 odmawiało udostępnienia uwag oraz publikacji zestawień, z których wynikała jakoby cytowana przez ciebie różnica. Z ilością, jak i treścią uwag do ponownego wyłożenia można zapoznać się od wspomnianego przeze mnie 21 czerwca 2019 roku. Uzasadnienie do uchwały o zmianę studium dostępne jest również dopiero od 21.06.2019. Jeżeli ktokolwiek z obrońców Górek Czechowskich bredzi, to ty musisz być ignorantem, prowokatorem, XXI wiecznym cyberanalfabetą, albo najzwyklejszym kłamcą.
Nieprawdą jest, że wszystko jest od dawna opublikowane na stronach miasta, bo "miasto" do 21.06.19 odmawiało udostępnienia uwag oraz publikacji zestawień, z których wynikała jakoby cytowana przez ciebie różnica. Z ilością, jak i treścią uwag do ponownego wyłożenia można zapoznać się od wspomnianego przeze mnie 21 czerwca 2019 roku. Uzasadnienie do uchwały o zmianę studium dostępne jest również dopiero od 21.06.2019. Jeżeli ktokolwiek z obrońców Górek Czechowskich bredzi, to ty musisz być ignorantem, prowokatorem, XXI... rozwiń
Avatar
Gwidon / 27 lipca 2019 o 08:13
-9
Bezsensowna "gównoburza"! Po drugim wyłożeniu uwag pozytywnych było ponad dwukrotnie więcej, niż negatywnych. Przecież wszystko jest od dawna opublikowane na stronach miasta. Można zapoznać się zarówno z ilością, jak i treścią uwag. Jest też od dawna opublikowane uzasadnienie do uchwały o studium. Znajdźcie sobie inny temat bredzący o czymś, o czym nie macie pojęcia.
Avatar
Lublinianin / 27 lipca 2019 o 07:06
+12
Panie Wojewodo! Proszę zadbać o powagę swego urzędu, także o własną godność i nie ulegać populistom! Bo jak tak dalej pójdzie, żaden samorząd, choć działający zgodnie z prawem, nie będzie się czuł bezpieczny, bo garstka oszołomów poskarży do Pana. Proszę nie robić z siebie chłopca na posyłki. Ta rola zdecydowanie do Pana nie pasuje. Proszę też pamiętać, że kiedyś funkcja się skończy, wróci zwykłe życie i trzeba będzie w nim stanąć twarzą w twarz np. z p. Żukiem i innymi, przeciw którym za sprawą pieniaczy wytacza się armaty. Czy warto? Myślę, że nie. Liczę na rozsądek i mądrość Pana i prawników UW.
Obecny Wojewoda Lubelski prof.P.Czarnek jest z wykształcenia konstytucjonalistą.A w przypadku terenu Górek Czechowskich mamy do czynienia z łamaniem Art.74. 1. Konstytucji RP,który stanowczo nakazuje :WŁADZE PUBLICZNE PROWADZĄ POLITYKĘ ZAPEWNIAJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE WSPÓŁCZESNEMU I PRZYSZŁYM POKOLENIOM.Tak więc Wojewoda Lubelski, jako organ nadzorczy nad Samorządem Gminy Lublin,ma wręcz obowiązek zapewnienia bezpieczestwa ekologicznego mieszkańcom Lublina - obecnym i przyszłym - w sytuacji w której Samorząd Gminy Lublin, naraża ich na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia !!!
 Urząd Miasta Lublina - Wydział Planowania, sam stwierdza w oficjalnych dokumentach,że Górki Czechowskie obok Starego Gaju i Doliny Bystrzycy, to strategiczne dla Lublina tereny zielone ! Dlatego muszą być chronione przed zabudową mieszkaniową !!!
 Urząd Miasta Lublina - Wydział Planowania, sam stwierdza w oficjalnych dokumentach,że Górki Czechowskie obok Starego Gaju i Doliny Bystrzycy, to strategiczne dla Lublina tereny zielone ! Dlatego muszą być chronione przed zabudową mieszkaniową !!! rozwiń
Avatar
Lublinianin / 27 lipca 2019 o 01:55
+9
Panie Wojewodo! Proszę zadbać o powagę swego urzędu, także o własną godność i nie ulegać populistom! Bo jak tak dalej pójdzie, żaden samorząd, choć działający zgodnie z prawem, nie będzie się czuł bezpieczny, bo garstka oszołomów poskarży do Pana. Proszę nie robić z siebie chłopca na posyłki. Ta rola zdecydowanie do Pana nie pasuje. Proszę też pamiętać, że kiedyś funkcja się skończy, wróci zwykłe życie i trzeba będzie w nim stanąć twarzą w twarz np. z p. Żukiem i innymi, przeciw którym za sprawą pieniaczy wytacza się armaty. Czy warto? Myślę, że nie. Liczę na rozsądek i mądrość Pana i prawników UW.
Dlaczego wojewoda miałby zatwierdzać bubel prawny, w którym są zapisy niekorzystne dla zdrowia mieszkańców (zabetonowanie górek spowoduje wzrost smogu w mieście i zachorowań na górne drogi oddechowe) ? Studium do kosza i ponownego uchwalenia.
Nie chrzań i nie opowiadaj bajek o jakimś rzekomo ozdrowieńczym "korytarzu"! Przedstaw zamiast tego jakieś merytoryczne argumenty, np. miarodajną opinię prawną, naukowe wyliczenia itd. Póki co, ty i tobie podobni plotą głupstwa i z uporem godnym lepszej sprawy biją pianę - nawet nie ekologiczną, ale polityczną. Tak naprawdę chodzi o Żuka. To jego osoba i działania są solą w oku dla tych, co sami żadnego sensownego pomysłu na Lublin nie mają. Ot, i cała prawda. Wasze działania to dopiero bubel! Przede wszystkim z moralnego punktu widzenia.
***s://***lublin.eu/gfx/lublin/userfiles/_public/mieszkancy/srodowisko/wawozy_i_suche_doliny/inwentaryzacja_wawozow_17_01_2019/raport_z_inwentaryzacji_przyrodniczej_wawozow_lublina.pdf str.40-45
Przeczytałem wskazany fragment. Suche naukowe, pełne fachowych terminów (niezrozumiałych dla przeciętnego zjadacza chleba) opracowanie. I co z tego wynika? Szukałem w analizie wyraźnego zakazu budowy na tym terenie. Nie znalazłem. Ciekaw jestem, czy wszyscy zwolennicy pozostawienia status quo na Górkach czytali to opracowanie i czy rozumieją jego treść.
To po kiego grzyba chcesz opracowania naukowego, kiedy nic z tego nie rozumiesz. Zdecyduj się w końcu czego chcesz.
A ty rozumiesz? Bo akurat ja rozumiem. Nie rozumiem tylko waszego pieniactwa, bo to, co sobą reprezentujecie - to zwykłe pieniactwo. Mieliście mnóstwo czasu, by składać uwagi, przedstawiać swoje racje, zanim doszło do głosowania. Podtykacie swoim adwersarzom referendum. Głupcy! Oczekujecie, że władze miasta uwzględnią wynik nieważnego i nieprawomocnego głosowania. Niedoczekanie wasze! Teraz myślicie o ścianie wstydu. Jeśli już, to wy na niej powinniście zawisnąć. Mam nadzieję, że jednak zwycięży rozsądek i na Górkach zapanuje wreszcie ład i porządek. Tego oczekuje większość mieszkańców.
  Z twojej strony najbardziej bezczelne jest stwierdzenie :"Mam nadzieję,że ...na Górkach zapanuje wreszcie ład i porządek." A czy prawo polskie to nie zobowiązuje właściciela do utrzymywania ładu i porządku na bieżąco na swojej działce ? A czyż władze miasta nie są zobowiązane do egzekwowania tego prawa wobec właściciela terenu ? Wszyscy mieszkańcy Lublina oczekują tego od kilkudziesięciu lat, a właściciele Górek Czechowskich i władze miasta ostentacyjnie łamią prawo polskie i działają na szkodę interesu publicznego,bo wspólnie doprowadzili do degradacji ten bardzo cenny pod każdym względem teren zielony !!!! Tym bardziej jest to zuchwałe postępowanie,wobec zapisów w oficjalnych dokumentach miasta tj.w MPZP. Cytuję jakie przeznaczenie tego terenu nakazały władze miasta :ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ !!! (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu Górek Czechowskich 2005 r.).
  Z twojej strony najbardziej bezczelne jest stwierdzenie :"Mam nadzieję,że ...na Górkach zapanuje wreszcie ład i porządek." A czy prawo polskie to nie zobowiązuje właściciela do utrzymywania ładu i porządku na bieżąco na swojej działce ? A czyż władze miasta nie są zobowiązane do egzekwowania tego prawa wobec właściciela terenu ? Wszyscy mieszkańcy Lublina oczekują tego od kilkudziesięciu lat, a właściciele Górek Czechowskich i władze miasta ostentacyjnie łamią prawo polskie i działają na szkodę interesu publicznego... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lipca 2019 o 23:33
-12
Panie Wojewodo! Proszę zadbać o powagę swego urzędu, także o własną godność i nie ulegać populistom! Bo jak tak dalej pójdzie, żaden samorząd, choć działający zgodnie z prawem, nie będzie się czuł bezpieczny, bo garstka oszołomów poskarży do Pana. Proszę nie robić z siebie chłopca na posyłki. Ta rola zdecydowanie do Pana nie pasuje. Proszę też pamiętać, że kiedyś funkcja się skończy, wróci zwykłe życie i trzeba będzie w nim stanąć twarzą w twarz np. z p. Żukiem i innymi, przeciw którym za sprawą pieniaczy wytacza się armaty. Czy warto? Myślę, że nie. Liczę na rozsądek i mądrość Pana i prawników UW.
Dlaczego wojewoda miałby zatwierdzać bubel prawny, w którym są zapisy niekorzystne dla zdrowia mieszkańców (zabetonowanie górek spowoduje wzrost smogu w mieście i zachorowań na górne drogi oddechowe) ? Studium do kosza i ponownego uchwalenia.
Nie chrzań i nie opowiadaj bajek o jakimś rzekomo ozdrowieńczym "korytarzu"! Przedstaw zamiast tego jakieś merytoryczne argumenty, np. miarodajną opinię prawną, naukowe wyliczenia itd. Póki co, ty i tobie podobni plotą głupstwa i z uporem godnym lepszej sprawy biją pianę - nawet nie ekologiczną, ale polityczną. Tak naprawdę chodzi o Żuka. To jego osoba i działania są solą w oku dla tych, co sami żadnego sensownego pomysłu na Lublin nie mają. Ot, i cała prawda. Wasze działania to dopiero bubel! Przede wszystkim z moralnego punktu widzenia.
***s://***lublin.eu/gfx/lublin/userfiles/_public/mieszkancy/srodowisko/wawozy_i_suche_doliny/inwentaryzacja_wawozow_17_01_2019/raport_z_inwentaryzacji_przyrodniczej_wawozow_lublina.pdf str.40-45
Przeczytałem wskazany fragment. Suche naukowe, pełne fachowych terminów (niezrozumiałych dla przeciętnego zjadacza chleba) opracowanie. I co z tego wynika? Szukałem w analizie wyraźnego zakazu budowy na tym terenie. Nie znalazłem. Ciekaw jestem, czy wszyscy zwolennicy pozostawienia status quo na Górkach czytali to opracowanie i czy rozumieją jego treść.
To po kiego grzyba chcesz opracowania naukowego, kiedy nic z tego nie rozumiesz. Zdecyduj się w końcu czego chcesz.
 A ty rozumiesz? Bo akurat ja rozumiem. Nie rozumiem tylko waszego pieniactwa, bo to, co sobą reprezentujecie - to zwykłe pieniactwo. Mieliście mnóstwo czasu, by składać uwagi, przedstawiać swoje racje, zanim doszło do głosowania. Podtykacie swoim adwersarzom referendum. Głupcy! Oczekujecie, że władze miasta uwzględnią wynik nieważnego i nieprawomocnego głosowania. Niedoczekanie wasze! Teraz myślicie o ścianie wstydu. Jeśli już, to wy na niej powinniście zawisnąć. Mam nadzieję, że jednak zwycięży rozsądek i na Górkach zapanuje wreszcie ład i porządek. Tego oczekuje większość mieszkańców.
 A ty rozumiesz? Bo akurat ja rozumiem. Nie rozumiem tylko waszego pieniactwa, bo to, co sobą reprezentujecie - to zwykłe pieniactwo. Mieliście mnóstwo czasu, by składać uwagi, przedstawiać swoje racje, zanim doszło do głosowania. Podtykacie swoim adwersarzom referendum. Głupcy! Oczekujecie, że władze miasta uwzględnią wynik nieważnego i nieprawomocnego głosowania. Niedoczekanie wasze! Teraz myślicie o ścianie wstydu. Jeśli już, to wy na niej powinniście zawisnąć. Mam nadzieję, że jednak zwycięży rozsądek i na Górkach zapanuje... rozwiń
Avatar
mierniczy / 26 lipca 2019 o 22:12
+10
Bezsensowna "gównoburza"! Po drugim wyłożeniu uwag pozytywnych było ponad dwukrotnie więcej, niż negatywnych. Przecież wszystko jest od dawna opublikowane na stronach miasta. Można zapoznać się zarówno z ilością, jak i treścią uwag. Jest też od dawna opublikowane uzasadnienie do uchwały o studium. Znajdźcie sobie inny temat bredzący o czymś, o czym nie macie pojęcia.
Nie ilość uwag ma znaczenie,tylko czy zmiana przeznaczenia terenu Górek Czechowskich, z terenu ZIELENI PUBLICZNEJ OGÓLNODOSTĘPNEJ O CHARAKTERZE PARKOWYM Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACJNĄ, na teren pod intensywną urbanizację (10 tysięczne osiedle mieszkaniowe) jest zgodne z prawem i interesem publicznym - Pani architekt.
To nie do końca jest tak, bo gdyby było, to nie byłoby tej potwornej manipulacji ze statystykami do uwag pierwszego i ponownego wyłożenia, a przede wszystkim niewyobrażalnej równicy pomiędzy ilością złożonych formularzy i podpisów pod nimi, która sięgnęła niemal 3 tysięcy podmiotów. Coś się rypło w wydziale planowania i tych zakłamanych statystykach, bo nagle koronnym argumentem nie była różnica w uwagach "tak" i "nie", a kupczenie umową pomiędzy deweloperem i miastem, o której zresztą nie ma ani słowa w uzasadnieniu do uchwały zmieniającej SUiKZP. Tak w ogóle w kwestii znaczenia uwag i ich rozpatrywania istnieje utrwalone orzecznictwo sądów administracyjnych, które nie pozostawia złudzeń co do dalszych losów tego dewelopolitycznego dealu.
To nie do końca jest tak, bo gdyby było, to nie byłoby tej potwornej manipulacji ze statystykami do uwag pierwszego i ponownego wyłożenia, a przede wszystkim niewyobrażalnej równicy pomiędzy ilością złożonych formularzy i podpisów pod nimi, która sięgnęła niemal 3 tysięcy podmiotów. Coś się rypło w wydziale planowania i tych zakłamanych statystykach, bo nagle koronnym argumentem nie była różnica w uwagach "tak" i "nie", a kupczenie umową pomiędzy deweloperem i miastem, o której zresztą nie ma ani słowa w uz... rozwiń
Avatar
kłamczuchy, czy tylko ignorancji / 26 lipca 2019 o 22:03
+8
Bezsensowna "gównoburza"! Po drugim wyłożeniu uwag pozytywnych było ponad dwukrotnie więcej, niż negatywnych. Przecież wszystko jest od dawna opublikowane na stronach miasta. Można zapoznać się zarówno z ilością, jak i treścią uwag. Jest też od dawna opublikowane uzasadnienie do uchwały o studium. Znajdźcie sobie inny temat bredzący o czymś, o czym nie macie pojęcia.
Nawet gdyby uwzględnić pozaustawowe listy poparcia (różnica niemal 3 tysięcy pomiędzy ilością formularzy i podpisów), to nadal to, co piszesz — będzie nieprawdą. Powołujesz się na opublikowane zestawienia uwag, bo albo się z nimi nie zapoznałeś, albo – co gorsza – brałeś udział w tworzeniu tego statystycznego oszustwa. O uzasadnieniu do uchwały już nawet nie warto wspominać, bo podane tam liczby mają się całkowicie nijak do przywołanych zestawień uwag. Jeżeli myśleliście, że w niemal 340 tysięcznej populacji nie zajdzie się nawet jedna osoba, która sprawdzi te dane, to się grubo pomyliliście. Nie wykluczam też sytuacji, że te statystyki do zestawień uwag powstały poza Urzędem Miasta Lublin, gdzie zabrakło choćby jednej osoby, która zweryfikowałaby to, co firmuje cały wydział planowania i nadzorujący go prezydent Lublina.
Nawet gdyby uwzględnić pozaustawowe listy poparcia (różnica niemal 3 tysięcy pomiędzy ilością formularzy i podpisów), to nadal to, co piszesz — będzie nieprawdą. Powołujesz się na opublikowane zestawienia uwag, bo albo się z nimi nie zapoznałeś, albo – co gorsza – brałeś udział w tworzeniu tego statystycznego oszustwa. O uzasadnieniu do uchwały już nawet nie warto wspominać, bo podane tam liczby mają się całkowicie nijak do przywołanych zestawień uwag. Jeżeli myśleliście, że w niemal 340 tysięcznej populacji nie zajdzie się ... rozwiń