Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2019 r.
18:07

Wojewoda lubelski może wstrzymać budowę boisk na górkach czechowskich

Autor: Zdjęcie autora drs toma
9 69 A A
Sporne boiska miałyby powstać w zagłębieniu terenu koło skrzyżowania ul. Ducha z Północną, jako część parku, którego urządzenie spółka TBV Investment obiecała miasto w zamian za korzystną dla niej zmianę planu zagospodarowania
Sporne boiska miałyby powstać w zagłębieniu terenu koło skrzyżowania ul. Ducha z Północną, jako część parku, którego urządzenie spółka TBV Investment obiecała miasto w zamian za korzystną dla niej zmianę planu zagospodarowania (fot. Wizualizacja: TBV Investment)

Wojewoda lubelski prowadzi postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę boisk na górkach czechowskich w Lublinie. Zostało ono wszczęte na wniosek jednego z mieszkańców miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Autor zawiadomienia podnosi dwa główne zarzuty. Według niego warunki pozwolenia są niezgodne z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, a w dokumencie nie ma decyzji środowiskowej.

– Postępowanie zostało wszczęte 11 grudnia. Strony mają teraz czternaście dni, żeby wypowiedzieć się w tej sprawie – informuje Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody.

Sporne boiska miałyby powstać w zagłębieniu terenu koło skrzyżowania ul. Ducha z Północną. Miałyby stanowić część parku, którego urządzenie obiecała spółka TBV Investment w zamian za korzystną dla niej zmianę planu zagospodarowania umożliwiającą zabudowanie części górek blokami.

Pozwolenie na budowę boisk zostało wydane przez Urząd Miasta na początku września. Decyzja zapadła w ekspresowym tempie, w ciągu zaledwie ośmiu dni od złożenia wniosku.

– Spółce TBV Investment zostało wydane pozwolenie na budowę boisk rekreacyjnych do siatkówki plażowej i do piłki nożnej oraz obiektów małej architektury w postaci ław drewnianych i stolików do gier planszowych w ramach parku naturalistycznego – informowała Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Przeciwnicy zabudowy górek byli oburzeni zarówno decyzją, jak też błyskawicznym tempem jej wydania. Mówili wręcz, że sprawa została załatwiona w trybie „lex Żuk”. Ratusz przekonywał, że nie ma nic dziwnego w załatwieniu sprawy w osiem dni.

– Jeśli po sprawdzeniu wniosku nie ma braków formalnych, dokumentacja jest kompletna, a charakter sprawy nie jest złożony, to decyzja wydawana jest niezwłocznie. Tak było w tym przypadku – tłumaczyła Duma. – Poza tym teren, na którym mają być prowadzone prace budowlane jest własnością inwestora i nie występują inne strony w postępowaniu.

Prezes TBV Investment Wojciech Dzioba sprawy nie komentuje.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nagroda się należy za przenikliwość / 12 grudnia 2019 r. o 18:22
+59
Uła. Kolejny pasjonujący artykuł Dominka Smagi. "Wojewoda może..." I to jest prawdziwe dziennikarstwo !
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 18:20
+46
Już nawet budowa boisk tym pienaczom przeszkadza hehehehe dramat jacy ludzie są zawistni
Avatar
Obrońca / 12 grudnia 2019 r. o 18:33
+45
My Obrońcy Nawłoci i Pustych Butelek po Piwie protestujemy przeciwko jakiejkolwiek ingerencji na Górkach! Nie chcemy żadnych boisk, placów zabaw ani parku! Wolimy meneli, śmiecie i co roku podpalane chaszcze! Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żebyśmy zachowali widoki z okien naszych willi na Górkach i nie musieli znosić żadnych sąsiadów! Nasz protest popierają również nasze psy, które dzięki nawłoci lepiej się wypróżniają i dzięki temu dłużej żyją!
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 18:29
+45
Tuba Propagandowa Obrońców Górek znowu nadaje
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 18:28
+45
artykuł numer 3034243405345405953402323232323888767656 o Górkach Czechowskich odfajkowany, towarzyszu Wiejak, powiedz tak uczciwie, czy towarzysz Smaga nie zasłużył na premię świąteczną? towarzysz Smaga musi w kółko pisać o jednym i tym samym, prywatnie pewnie już rzyga tym tematem, ale jednak nie schodzi z posterunku i wbrew przeciwnościom losu wypuszcza kolejne, mimo iż nic nie wnoszące do sprawy, to jednak artykuły, parafrazując byłą panią premier, ta premia mu się po prostu należy
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 18:37
+43
To straszne. Zły i niedobry deweloper chce na swoim terenie zbudować boiska dla dzieciaków. Cholera, tu potrzebna jakaś komisja śledcza.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 19:04
+40
zaorać w końcu ten syf i zrobić porządny park dla mieszkańców nawet jeśli miałoby się to odbyć kosztem oddania części terenu pod bloki, ile jeszcze lat musi minąć żeby w końcu teren zaczął w faktyczny sposób komukolwiek służyć?
Avatar
haha / 12 grudnia 2019 r. o 18:59
+40
My Obrońcy Nawłoci i Pustych Butelek po Piwie protestujemy przeciwko jakiejkolwiek ingerencji na Górkach! Nie chcemy żadnych boisk, placów zabaw ani parku! Wolimy meneli, śmiecie i co roku podpalane chaszcze! Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żebyśmy zachowali widoki z okien naszych willi na Górkach i nie musieli znosić żadnych sąsiadów! Nasz protest popierają również nasze psy, które dzięki nawłoci lepiej się wypróżniają i dzięki temu dłużej żyją!
 hahaha, dobre!!!!!!
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 18:58
+40
Gdyby tam miał stanąć wielki na 10m pomnik szeregowego kaczynskiego z kotem i banasiam...o nie bez banasia ale z antkiem to tzw wojewoda nawet by się nie zsikal.
Avatar
welcome to cebulandia / 12 grudnia 2019 r. o 19:02
+39
odnoszę wrażenie, że niektórzy zostali stworzeni do tego żeby ciągle protestować i to najlepiej przeciwko wszystkiemu
Avatar
(:( / 13 grudnia 2019 r. o 16:51
-1
hahahahaahaha sami mistrzowie ekonomii tu są, no brawo ziemio lubelska, że nosisz takich geniuszy na sobie. Ja pier....... co za durne kołki. Ciekaw jestem ilu z tych ekonomistów od siedmiu boleści prowadziło w życiu coś więcej niż samochód i siebie na bani. Wy kurka wodna powinniście własne firmy zakładać, bo widać, że macie smykałkę. Daję wam miesiąc na przetrwanie póki się nie ockniecie, że firma to też koszty i podatki. Nie żebym był jakimś wielkim zwolennikiem inwestycji na górkach, bo szczerze prawie mnie to nie obchodzi. A nawet skłaniałbym się z racji miejsca zamieszkania na to żeby tam dalej był syf, bo ruch by się w okolicy zwiększył za bardzo,. Niektóre argumenty za do mnie trafiają, niektóre argumenty przeciw też uważam za zasadne, ale kur...de jak czytam te przeliczniki na m2, zyski na parkingach etc to mi kopara opada z wrażenia jak można być takim ignorantem i aż tak nie mieć o niczym pojęcia. Negujecie dla zasady i tyle w tym temacie. Nie znacie się nic w ogóle, kompletnie na inwestycjach w cokolwiek, na prawie czy gospodarce przestrzennej, choć przyznam, że liczenie na poziomie 4tej klasy szkoły podstawowej wychodzi tu niektórym przyzwoicie - Brawa, brawa, bądźcie z siebie dumni.
hahahahaahaha sami mistrzowie ekonomii tu są, no brawo ziemio lubelska, że nosisz takich geniuszy na sobie. Ja pier....... co za durne kołki. Ciekaw jestem ilu z tych ekonomistów od siedmiu boleści prowadziło w życiu coś więcej niż samochód i siebie na bani. Wy kurka wodna powinniście własne firmy zakładać, bo widać, że macie smykałkę. Daję wam miesiąc na przetrwanie póki się nie ockniecie, że firma to też koszty i podatki. Nie żebym był jakimś wielkim zwolennikiem inwestycji na górkach, bo szczerze prawie mnie to nie obchodzi. A nawet skłan... rozwiń
Avatar
ale pisowskie trolle nadają / 13 grudnia 2019 r. o 10:42
-6
z ministerstwa hejtu chyba ich przysłali
Avatar
tak że tak. / 13 grudnia 2019 r. o 08:14
-5
Panie Smaga czyżby Ten jeden z mieszkańców ...nie przekazał Panu aktualnego rozstrzygnięcia Wojwody? 
 Słonko! Przyzwyczajaj się do myśli że wszystko co Ratusz na spółkę z TBV wysmaży ws Górek będzie zaskarżane w każdej możliwej instancji! Jakie aktualne rozstrzygnięcie wojewody? Wojewoda oddał sprawę do sądu, tak, był to unik. 19 grudnia sąd rozpatrzy skargi na uchwalenie nowego studium, ale bez względu na wynik będą kolejne pozwy, pisma, od sądów rejonowych do trybunasłów unijnych. Będą ich SETKI, każdy złożony wniosek na zabudowę, każda decyzja Ratusza, wszystko będzie zaskarżane. Miłego dnia i wesołych Świąt- póki jeszcze możecie się łudzić!!!
 Słonko! Przyzwyczajaj się do myśli że wszystko co Ratusz na spółkę z TBV wysmaży ws Górek będzie zaskarżane w każdej możliwej instancji! Jakie aktualne rozstrzygnięcie wojewody? Wojewoda oddał sprawę do sądu, tak, był to unik. 19 grudnia sąd rozpatrzy skargi na uchwalenie nowego studium, ale bez względu na wynik będą kolejne pozwy, pisma, od sądów rejonowych do trybunasłów unijnych. Będą ich SETKI, każdy złożony wniosek na zabudowę, każda decyzja Ratusza, wszystko będzie zaskarżane. Miłego dnia i wesołych Świąt- póki jeszcze ... rozwiń
Avatar
lubelak / 13 grudnia 2019 r. o 07:53
+2
Nasz "betonowy deweloper" i tym razem da radę. Teraz odcina się od byłego współpracownika, a w przyszłości będzie gdzieś w zarządzie TBV. Zawsze byłem przeciwny prezydentowi spoza Lublina. Ale to w Polsce możliwe.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 r. o 07:41
0
Na samych miejscach parkingowych deweloper moze zarobic 100mln. Liczac 99 blokow po 40 mieszkan w kazdym, wspolczynnik 1:1 ( miasto nie jest wymagajace w tym względzie) ceny za miejsce postojowe przyjmijmy srednio 25tys zl . ok 4000 mieszkan x 25tys = 100mln zl.
Avatar
Zezol / 13 grudnia 2019 r. o 07:21
-7
A Kogo wezwie na POmoc Pan Sprawka. Bo Ten geniusz mecenatu został już zajęty przez Ratuś. I może UW mieć ciężko.
Avatar
skoro słabo, to poprawiam / 13 grudnia 2019 r. o 06:17
-11
Jeszcze kilka lat temu m2 w Lublinie kosztował poniżej 4000, teraz 6000 więc takie porównywanie transakcji z różnych lat jest śmieszne, tym bardziej że Górki to tak de facto Botanik. Na litość boską gdzie Botanik a gdzie Nałęczowska/Morwowa? Z Felina też jest do centrum blisko a metr tam kosztuje po 1500 zł mniej niż w innych dzielnicach. Kolejna sprawa, po co liczysz 30 ha skoro zabudowane zostanie w porywach 20 z małym hakiem? Tak wiem, chciałeś liczbami jak najbardziej zaszokować wszystkich niezorientowanych, ale niestety słabo ci to wyszło.
Ty tak dla idei, w ramach przypodobania się pryncypałom, czy za milion złotych każdego dnia, w którym wydawane jest jakieś pozwolenie na budowę wielorodzinną? Poza lokalizacją nieporównywalną do jakiejkolwiek innej zapominasz, czy udajesz, że nie wiesz o planowanym zagęszczeniu w obszarze zabudowy Górek Czechowskich, które na m2 miałoby być większe niż w Manili (największa gęstość zaludnienia na świecie)? Te zaprojektowane już 30 „akademików” i 69 punktowców daje 99 bloków, które dadzą największe zagęszczenie zabudową w stosunku do jakiegokolwiek osiedla i to nie tylko w Lublinie.
Ty tak dla idei, w ramach przypodobania się pryncypałom, czy za milion złotych każdego dnia, w którym wydawane jest jakieś pozwolenie na budowę wielorodzinną? Poza lokalizacją nieporównywalną do jakiejkolwiek innej zapominasz, czy udajesz, że nie wiesz o planowanym zagęszczeniu w obszarze zabudowy Górek Czechowskich, które na m2 miałoby być większe niż w Manili (największa gęstość zaludnienia na świecie)? Te zaprojektowane już 30 „akademików” i 69 punktowców daje 99 bloków, które dadzą największe zagęszczenie zabudową w stos... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 r. o 00:51
+8
Jeszcze kilka lat temu m2 w Lublinie kosztował poniżej 4000, teraz 6000 więc takie porównywanie transakcji z różnych lat jest śmieszne, tym bardziej że Górki to tak de facto Botanik. Na litość boską gdzie Botanik a gdzie Nałęczowska/Morwowa? Z Felina też jest do centrum blisko a metr tam kosztuje po 1500 zł mniej niż w innych dzielnicach. Kolejna sprawa, po co liczysz 30 ha skoro zabudowane zostanie w porywach 20 z małym hakiem? Tak wiem, chciałeś liczbami jak najbardziej zaszokować wszystkich niezorientowanych, ale niestety słabo ci to wyszło.
Avatar
mieszkaniec z okolic poligonu / 12 grudnia 2019 r. o 23:32
-4
Działkę u zbiegu ul. Nałęczowskiej i Morwowej o powierzchni 0,59 ha sprzedano 2 tygodnie temu za 12 mln zł. Cena wywoławcza była 8,5 mln zł Wprzeliczeniu na 1ha jest to ok 20 mln zł (2000zł za m2) Doległość tej działki od centrum (Brama Krakowska) niemal taka sama jak z Górek Czechowskich. Porównajmy to do Górek Czechowskich:[ul] TBV nabyło te tereny za ok 37 mln zł (wcześniej Echo kupowało za 12 mln) - całość ok 115 ha. W przeliczeniu na jest to ok 320 tys zł za 1ha czyli 32zł za m2 !!! Jeśli zostawić tylko 30ha "inwestycyjnych" to wychodzi ok 120zł za m2 Jaka jest faktyczna wartość tych gruntów? Pomnóżmy 30ha * cena za zziałkę u zbiegu ul. Nałęczowskiej i Morwowej, czyli: 30ha * 20mln zł = 600mln zł !!! PS. Jak myslicie, czy TBV zapłaci rentę planistyczną za zmianę zagospodarowania terenu? JUŻ TERAZ WIECIE O CO IDZIE TA GRA! [/ul]
Działkę u zbiegu ul. Nałęczowskiej i Morwowej o powierzchni 0,59 ha sprzedano 2 tygodnie temu za 12 mln zł. Cena wywoławcza była 8,5 mln zł Wprzeliczeniu na 1ha jest to ok 20 mln zł (2000zł za m2) Doległość tej działki od centrum (Brama Krakowska) niemal taka sama jak z Górek Czechowskich. Porównajmy to do Górek Czechowskich:[ul] TBV nabyło te tereny za ok 37 mln zł (wcześniej Echo kupowało za 12 mln) - całość ok 115 ha. W przeliczeniu na jest to ok 3... rozwiń
Avatar
Privc / 12 grudnia 2019 r. o 22:40
-10
Akurat, ten wojewoda?!?!? Tamten na pewno by się zajal sprawa odpowiednio. Przemysław wracaj!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon Lublin 2021. Zapisy na bezpłatne wydarzenia już od poniedziałku

Sezon Lublin 2021. Zapisy na bezpłatne wydarzenia już od poniedziałku

Od godziny 8 w poniedziałek 17 maja można rezerwować bezpłatne wejściówki na wydarzenia tegorocznego Sezonu Lublin, czyli oficjalnego otwarcia sezonu turystycznego w Lublinie.

Uwięził dziewczynę w mieszkaniu przy ul. 3 Maja w Lublinie

Uwięził dziewczynę w mieszkaniu przy ul. 3 Maja w Lublinie

Mężczyzna, który przetrzymywał swoją partnerkę w mieszkaniu to wielokrotny recydywista. Mateusz N. wrócił już do celi. Musi się liczyć z kolejnym, kilkuletnim wyrokiem.

Marek Saganowski (Motor): To był blamaż, przegraliśmy z Hutnikiem pod każdym względem

Marek Saganowski (Motor): To był blamaż, przegraliśmy z Hutnikiem pod każdym względem

Po jednym z najlepszych występów Motoru w tym sezonie i pewnej wygranej z Sokołem Ostróda (4:1) od razu przyszedł najgorszy mecz. Żółto-biało-niebiescy przegrali w Krakowie z Hutnikiem aż 0:5. Skąd się wziął aż tak wysoki wynik?

Kamil Kiereś (trener Górnika Łęczna): Nie spuszczamy głów i walczymy dalej
galeria

Kamil Kiereś (trener Górnika Łęczna): Nie spuszczamy głów i walczymy dalej

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Lubelska kultura się rozkręca. Co dziś na placu Litewskim?
Zdjęcia
galeria

Lubelska kultura się rozkręca. Co dziś na placu Litewskim?

Gramy! Rozkręcamy lubelską kulturę - tak zatytułowane jest dwudniowe wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury w Lublinie. W sobotę na placu Litewskim można było oglądać m.in. spektakl improwizowany w wykonaniu Poławiacze Pereł Improv Teatr.

Weekend premier w lubelskich restauracjach. Co zamówisz na tarasie i w ogródku
galeria

Weekend premier w lubelskich restauracjach. Co zamówisz na tarasie i w ogródku

To weekend premier w lubelskich restauracjach. Sprawdziliśmy, co ciekawego zamówicie na taras czy do ogródka. Jak smakuje wiosenny Lublin?

Z Lublina do Warszawy. Na Plac na Rozdrożu Zawodowym Polskich Pielęgniarek i Położnych
Magazyn
galeria

Z Lublina do Warszawy. Na Plac na Rozdrożu Zawodowym Polskich Pielęgniarek i Położnych

Mają dość pracy ponad siły. Chcą zarobków adekwatnych do odpowiedzialności i kwalifikacji. Ponad 250 pielęgniarek z naszego województwa i ich koleżanki z innych regionów protestowały w środę przed Sejmem.

Nie tylko hulajnogi elektryczne. Zmieniają się przepisy też dla deskorolkowców

Nie tylko hulajnogi elektryczne. Zmieniają się przepisy też dla deskorolkowców

Już 20 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące poruszania się hulajnogami elektrycznymi. Ale uwaga, dotyczy to też np. deskorolek elektrycznych.

DDK Czechów ogłosiło nabór zgłoszeń do przeglądu "Sezon 2020/2021"

DDK Czechów ogłosiło nabór zgłoszeń do przeglądu "Sezon 2020/2021"

Stowarzyszenie Wspierania Kultury Dzielnicy "Czechów" RONDO oraz Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów" zapraszają do wzięcia udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych "Sezon 2020/2021". Zgłoszenia trwają do 11 czerwca.

Koronawirus Lubelskie. Niedzielne statystyki z miast i powiatów

Koronawirus Lubelskie. Niedzielne statystyki z miast i powiatów

W województwie lubelskim są 132 nowe zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych danych rządu z 16 maja 2021 r.

Koronawirus w Polsce, 16 maja. Coraz mniej chorych w szpitalach

Koronawirus w Polsce, 16 maja. Coraz mniej chorych w szpitalach

Mamy 2 167 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 55 osób z infekcją COVID-19 – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 16 maja.

Pogoda na niedzielę i poniedziałek. Ostrzeżenie IMGW dla Lubelskiego
film

Pogoda na niedzielę i poniedziałek. Ostrzeżenie IMGW dla Lubelskiego

Poranne słońce nad Lublinem zachęca do niedzielnych wycieczek. Niestety za kilka godzin pogoda ma się drastycznie zmienić.

Czerpać zadowolenie z codziennych czynności. Co sprawia przyjemność polskim seniorom?

Czerpać zadowolenie z codziennych czynności. Co sprawia przyjemność polskim seniorom?

Praktyki duchowe lub religijne, spotkania towarzyskie i opieka nad dziećmi dają seniorom w Polsce najwięcej satysfakcji – taki wniosek wysnuwają naukowcy. I dodają, że zadowolenie z danej czynności ma związek z poziomem wkładanego w nią wysiłku.

"Oczy pieką, na ustach robią się bąble". Wszystko przez chemikalia na jednej z posesji
UWAGA! TVN
film

"Oczy pieką, na ustach robią się bąble". Wszystko przez chemikalia na jednej z posesji

Mieszkańcy jednej z wielkopolskich wsi żyją na tykającej bombie. Na jednej z działek zalegają tony chemikaliów. Od ponad roku proszą o pomoc wszędzie, gdzie się da. Bez skutku.

Młody defensor Górnika powołany do reprezentacji Polski U-19

Młody defensor Górnika powołany do reprezentacji Polski U-19

Wychowanek Górnika Kamil Duda zyskał uznanie w oczach Mariusza Rumaka, selekcjonera kadry do lat 19. Młody obrońca w dniach 31 maja – 3 czerwca będzie przebywał na zgrupowaniu konsultacyjnym w Gniewinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.