Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2009 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Wróble w piekarni i brud w spożywczym

0 8 A A

Piekarnia przy ul. Zemborzyckiej i sklep "Anna" przy alei Tysiąclecia - to dwa obiekty skontrolowane dziś przez lubelskie sanepid. Oba zostały zamknięte.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najpierw inspektorzy sanepidu udali się do piekarni przy ul. Zemborzyckiej.

- Fruwały w niej wróble, znaleźliśmy tez odchody gryzoni i prusaki - mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego sanepidu. - Dodatkowo było brudno.

Nie lepiej wypadł sklep spożywczy "Anna" przy alei Tysiąclecia. Kontrola odbyła się po sygnale klienta.

- Sklep w bardzo złym stanie sanitarnym. Wszechobecny brud, wysokie temperatury w lodówkach, niewłaściwie i bez zezwolenia przygotowywane kanapki, nie oznakowane wędliny przez co niewiadome ich było pochodzenie i data produkcji - wylicza Sawa-Wojtanowicz.

Dodatkowo na jednej wadze ważono wszystkie produkty, pracownicy nie mieli odzieży ochronnej, a wierzchnią przechowywali pod ladą.

Sanepid wypisał dziś dwa mandaty - na kwotę 400 i 300 zł. Obiekty będą otwarte dopiero po spełnieniu warunków sanitarnych.
(tom)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
=j= / 29 stycznia 2009 r. o 13:20
.... CZY MIASTO NIEWIDZI TEGO WSZYSTKIEGO A MOZE CZAS NAJWYZSZY ZMIENIC ZARZAD PREZESA-DYREKCJE-BHP. TO JEST SW.TROJCA JEZELI TAK DALEJ BEDZIE TO TAK BEDZIE ONI UDAJA NIEWINIATKA A KASE TRZEPIA,TAK ZEBY NIKT NIE ODKRYL TAK BYLO I DALEJ BEDZIE,LUDZIE SA NIE WINNI TYLKO TA SW.TROJCA.W koncu pracownikom zalezli za skore,i ktos sie odwazyl i zglosil,chwala pracownikom,a jak sie mowilo ze trzeba zrobic odkazanie i wieksze spratanie to opowiedz poco zadne szczuru,myszy nie chodza no tak oni spalo w nocy a pracownicy widzieli co bylo i zglaszali ale to jak kamieniem o sciane,przewidzenia a i pracownik byl zastraszany zwolnieniem.niech sie przyjzy inspekcja pracy ile ludzi tam zwolnili,ale to nie z winy zakladu tylko pracownika, oooooooooo pomylka>>??? SPRZATNAC ZAKLAD OTWOZYC GO I ZMIENIC ZARZAD JESZCZE RAZ ZMIENIC ZARZAD!!!!!!
.... CZY MIASTO NIEWIDZI TEGO WSZYSTKIEGO A MOZE CZAS NAJWYZSZY ZMIENIC ZARZAD PREZESA-DYREKCJE-BHP. TO JEST SW.TROJCA JEZELI TAK DALEJ BEDZIE TO TAK BEDZIE ONI UDAJA NIEWINIATKA A KASE TRZEPIA,TAK ZEBY NIKT NIE ODKRYL TAK BYLO I DALEJ BEDZIE,LUDZIE SA NIE WINNI TYLKO TA SW.TROJCA.W koncu pracownikom zalezli za skore,i ktos sie odwazyl i zglosil,chwala pracownikom,a jak sie mowilo ze trzeba zrobic odkazanie i wieksze spratanie to opowiedz poco zadne szczuru,myszy nie chodza no tak oni spalo w nocy a pracownicy widzieli co bylo i zglaszali al... rozwiń
Avatar
KLIJENT / 29 stycznia 2009 r. o 13:04
>>>>> a dobre a zato wszystko ten BRUD W PIEKARNI POWINIEN ODPOWIADAC PREZES I DYREKCJA TAM SA OSZEDNOSCI BRAK WOGOLE WSZYSTKIEGO I TAK JEST OD KILKU LAT TYLKO SIE UKRYWA A WINA OBARCZA SZAREGO ROBOLA NIE,WINNI TO TYLKO DYREKCJA.A MANDAT POWINIEN BYC 10 RAZY WIEKSZY.
Avatar
a / 27 stycznia 2009 r. o 11:21
[quote name='Mietek' date='27.01.2009, 07:10' post='88074'
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże???
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!!
[/quote]
Jeśli nie wiesz jak działa sanepid to się nie wypowiadaj. Przeczytaj sobie dokładnie tekst artykułu - zamyka się sklep na czas niezbędny do usunięcia usterek. Nigdy nie jest to z góry określone bo przecież nikt w sanepidzie przecież nie bedzie sprzątał za właściciela sklepu jego bałaganu. Łapówki w takim wypadku nie pomogą. A mandaty przecież napisałem były stanowczo za małe. Więc spoko i wyluzuj po to jest sanepid aby walczyć z brudasami.
[quote name='Mietek' date='27.01.2009, 07:10' post='88074'
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże???
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!!
[/quote]
Jeśli nie wiesz jak działa sanepid to się nie wypowiadaj. Przeczytaj sobie dokładnie tekst artykułu - zamyka się sklep na czas niezbędny do usunięcia usterek. Nigdy nie jest to z góry określone bo przecież nikt w sanepidzie przecież nie bedzie sprzątał za właściciela sklepu jego ba... rozwiń
Avatar
Mietek / 27 stycznia 2009 r. o 07:10
kiedy wreszcie sanepi zacznie dawać takie kary pieniężne żeby odstraszyć sklepy od olewania czystości?
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże??? Tka s.mo było z McDonaldem.
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!! Taki już jest ten świat i sami ludzie go nie naprawią!!! Bo robią to już od setek lat i jakoś wszystko idzie ku gorszemu.
Avatar
a / 27 stycznia 2009 r. o 06:24
A zamknięcie to nie kara? Owszem mandaty były dość skromne jak na takie przewinienia ale zamknęcie też jest chyba karą co? Więc o co ten cały raban?
Avatar
bartalright / 27 stycznia 2009 r. o 02:25
300,400 zl kary. Przeciez to smiech...
Avatar
robi / 26 stycznia 2009 r. o 22:34
około 30 lat temu, gdy jeszcze chodziłem do szkoły podstawowej nr 40, zorganizowano nam do wycieczkę do piekarni przy ul. Zemborzyckiej. Wtedy też - pod dachem - latały wróble a na podłodze, w dzieżach, bez żadnego przykrycia rosło ciasto. A wróbelki lukrowały je zapewne. Na nasze pytanie, czy te wróble nie robią do tego chlebka - pracownik tylko głupio się uśmiechnął. Ciekawe z jakiej piekarni jadł chlebek? Ciekawe czy te wróbelki to te same wróbelki? Ciekawe czy pracują jeszcze tam ci sami ludzie? Ciekawe co wtedy robił SANEPID? Smacznego - Lubelacy!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2009 r. o 21:34
ale kara !! mniej nie mozna bylo dać tym brudasom ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Avatar
=j= / 29 stycznia 2009 r. o 13:20
.... CZY MIASTO NIEWIDZI TEGO WSZYSTKIEGO A MOZE CZAS NAJWYZSZY ZMIENIC ZARZAD PREZESA-DYREKCJE-BHP. TO JEST SW.TROJCA JEZELI TAK DALEJ BEDZIE TO TAK BEDZIE ONI UDAJA NIEWINIATKA A KASE TRZEPIA,TAK ZEBY NIKT NIE ODKRYL TAK BYLO I DALEJ BEDZIE,LUDZIE SA NIE WINNI TYLKO TA SW.TROJCA.W koncu pracownikom zalezli za skore,i ktos sie odwazyl i zglosil,chwala pracownikom,a jak sie mowilo ze trzeba zrobic odkazanie i wieksze spratanie to opowiedz poco zadne szczuru,myszy nie chodza no tak oni spalo w nocy a pracownicy widzieli co bylo i zglaszali ale to jak kamieniem o sciane,przewidzenia a i pracownik byl zastraszany zwolnieniem.niech sie przyjzy inspekcja pracy ile ludzi tam zwolnili,ale to nie z winy zakladu tylko pracownika, oooooooooo pomylka>>??? SPRZATNAC ZAKLAD OTWOZYC GO I ZMIENIC ZARZAD JESZCZE RAZ ZMIENIC ZARZAD!!!!!!
.... CZY MIASTO NIEWIDZI TEGO WSZYSTKIEGO A MOZE CZAS NAJWYZSZY ZMIENIC ZARZAD PREZESA-DYREKCJE-BHP. TO JEST SW.TROJCA JEZELI TAK DALEJ BEDZIE TO TAK BEDZIE ONI UDAJA NIEWINIATKA A KASE TRZEPIA,TAK ZEBY NIKT NIE ODKRYL TAK BYLO I DALEJ BEDZIE,LUDZIE SA NIE WINNI TYLKO TA SW.TROJCA.W koncu pracownikom zalezli za skore,i ktos sie odwazyl i zglosil,chwala pracownikom,a jak sie mowilo ze trzeba zrobic odkazanie i wieksze spratanie to opowiedz poco zadne szczuru,myszy nie chodza no tak oni spalo w nocy a pracownicy widzieli co bylo i zglaszali al... rozwiń
Avatar
KLIJENT / 29 stycznia 2009 r. o 13:04
>>>>> a dobre a zato wszystko ten BRUD W PIEKARNI POWINIEN ODPOWIADAC PREZES I DYREKCJA TAM SA OSZEDNOSCI BRAK WOGOLE WSZYSTKIEGO I TAK JEST OD KILKU LAT TYLKO SIE UKRYWA A WINA OBARCZA SZAREGO ROBOLA NIE,WINNI TO TYLKO DYREKCJA.A MANDAT POWINIEN BYC 10 RAZY WIEKSZY.
Avatar
a / 27 stycznia 2009 r. o 11:21
[quote name='Mietek' date='27.01.2009, 07:10' post='88074'
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże???
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!!
[/quote]
Jeśli nie wiesz jak działa sanepid to się nie wypowiadaj. Przeczytaj sobie dokładnie tekst artykułu - zamyka się sklep na czas niezbędny do usunięcia usterek. Nigdy nie jest to z góry określone bo przecież nikt w sanepidzie przecież nie bedzie sprzątał za właściciela sklepu jego bałaganu. Łapówki w takim wypadku nie pomogą. A mandaty przecież napisałem były stanowczo za małe. Więc spoko i wyluzuj po to jest sanepid aby walczyć z brudasami.
[quote name='Mietek' date='27.01.2009, 07:10' post='88074'
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże???
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!!
[/quote]
Jeśli nie wiesz jak działa sanepid to się nie wypowiadaj. Przeczytaj sobie dokładnie tekst artykułu - zamyka się sklep na czas niezbędny do usunięcia usterek. Nigdy nie jest to z góry określone bo przecież nikt w sanepidzie przecież nie bedzie sprzątał za właściciela sklepu jego ba... rozwiń
Avatar
Mietek / 27 stycznia 2009 r. o 07:10
kiedy wreszcie sanepi zacznie dawać takie kary pieniężne żeby odstraszyć sklepy od olewania czystości?
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże??? Tka s.mo było z McDonaldem.
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!! Taki już jest ten świat i sami ludzie go nie naprawią!!! Bo robią to już od setek lat i jakoś wszystko idzie ku gorszemu.
Avatar
a / 27 stycznia 2009 r. o 06:24
A zamknięcie to nie kara? Owszem mandaty były dość skromne jak na takie przewinienia ale zamknęcie też jest chyba karą co? Więc o co ten cały raban?
Avatar
bartalright / 27 stycznia 2009 r. o 02:25
300,400 zl kary. Przeciez to smiech...
Avatar
robi / 26 stycznia 2009 r. o 22:34
około 30 lat temu, gdy jeszcze chodziłem do szkoły podstawowej nr 40, zorganizowano nam do wycieczkę do piekarni przy ul. Zemborzyckiej. Wtedy też - pod dachem - latały wróble a na podłodze, w dzieżach, bez żadnego przykrycia rosło ciasto. A wróbelki lukrowały je zapewne. Na nasze pytanie, czy te wróble nie robią do tego chlebka - pracownik tylko głupio się uśmiechnął. Ciekawe z jakiej piekarni jadł chlebek? Ciekawe czy te wróbelki to te same wróbelki? Ciekawe czy pracują jeszcze tam ci sami ludzie? Ciekawe co wtedy robił SANEPID? Smacznego - Lubelacy!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2009 r. o 21:34
ale kara !! mniej nie mozna bylo dać tym brudasom ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!