Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2009 r.
21:17
Edytuj ten wpis

WSPiA: Studiujesz czy nie, płać!

0 22 A A

Ewelina zrezygnowała z nauki, nie kończąc pierwszego semestru, tymczasem uczelnia zażądała od niej pieniędzy za… semestr drugi. Michał nie był na żadnym wykładzie, a szkoła kazała mu zapłacić za pół roku studiów. Z odsetkami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozżaleni studenci przyszli do nas po pomoc. Ewelina mówi, że dostała pismo z firmy windykacyjnej wzywające do zapłaty 626 zł "za usługi dydaktyczne”. Chodzi o część czesnego za drugi semestr studiów.

– W 2008 r. przez niecały semestr byłam studentką WSPA. Nie mogłam pogodzić pracy z zajęciami, więc nie dokończyłam semestru i nie przystąpiłam do egzaminów. Zrezygnowałam – tłumaczy Ewelina. – Na jakiej podstawie zostałam wpisana na drugi semestr, a szkoła żąda ode mnie pieniędzy?

Jeszcze bardziej zdziwiony był Michał, kiedy ten sam windykator przysłał mu wezwanie do zapłaty za cały semestr, i to z odsetkami – razem ponad 2,6 tys. zł. – Nie byłem na żadnym wykładzie – tłumaczy Michał.

– Dwa lata temu zapisałem się na studia w WSPA, ale wybrałem inną uczelnię. Na "Wyspie” nawet nie wziąłem indeksu. Za co mam płacić?

– Uczelnia nie przysłała mi żadnej informacji o rzekomych zaległościach. Od razu nasłali firmę windykacyjną – zaznacza Michał. – Poczułem się jak przestępca.

Kanclerz WSPA Edyta Truszkowska przyznaje, że takich przypadków było więcej.

– Pewna grupa osób, które nie zaczęły studiów, otrzymała pismo z firmy windykacyjnej. Ale decyzja o tym zapadła jeszcze za poprzedniego kanclerza – tłumaczy Truszkowska. – Oczywiście, te osoby nie muszą niczego płacić. Postępowania zostaną umorzone.

A co z tymi, którzy zrezygnowali w trakcie studiów, jak Ewelina?

– Jeśli ktoś nie napisał oficjalnego pisma, że rezygnuje ze studiów, nie złożył legitymacji i indeksu, może spodziewać się pisma w sprawie zaległości – mówi Truszkowska. – Ale jeśli ktoś oficjalnie zrezygnował, nie musi płacić za zajęcia, w których nie uczestniczy. Wszyscy, którzy są w takiej sytuacji, a dostali wezwania do zapłaty, powinni się do nas zwracać. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie i, ewentualnie, umarzany.

Tymczasem sprawą zainteresował się Parlament Studentów RP. – Jeśli uczelnia każe płacić czesne studentom, którzy w tym czasie nie studiowali, to jest to absolutne bezprawie – podkreśla Bartłomiej Banaszak, szef PSRP. I namawia do informowania o takich sytuacjach. – Zajmiemy się tym.
Zatrudnianie firm windykacyjnych to na prywatnych uczelniach powszechna praktyka.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~tomek~ / 2 lutego 2010 o 18:26
0
Ciekawym jest to że żeby odebrać świadectwo maturalne to trzeba było oddać obiegówkę na której trzeba było zebrać pieczątki z biblioteki WSPiA, UMCS, PL i chyba KUL-u jak pamiętam, więc można powiedzieć że spacerek w koło Lublina
Avatar
~paula~ / 21 października 2009 o 17:55
0
hej
ja mam podobna sytuacje tylko na WSSP . byłam tylko na pierwszych zajeciach i zrezygnowałam o czym poinformowałam szkołe w listopadzie i zostałam skreslona z listy studentów. W czerwcu dostałam pismo z firmy windyfikacyjnej zebym zapłaciła 1900 zł w ciagu trzech dni. Pisałam pisma na uczelnie w tej sprawie ale na ani jedno nie dostałam odpowiedzi. Nie jestem w stanie udac sie do szkoły bo mam 3 miesieczna córke która karmie piersia i musze byc przy niej co 3 godz a nie mam mozliwosci wziasc ja ze soba w podróz a w 3 godz nie dam rady dojechac i wrócic ze szkoły Nie jestem w stanie zapłacic tej kwoty Jest ktoś kto jest mi w stanie pomóc w tej sprawie ??? Z góry dziekuje
hej
ja mam podobna sytuacje tylko na WSSP . byłam tylko na pierwszych zajeciach i zrezygnowałam o czym poinformowałam szkołe w listopadzie i zostałam skreslona z listy studentów. W czerwcu dostałam pismo z firmy windyfikacyjnej zebym zapłaciła 1900 zł w ciagu trzech dni. Pisałam pisma na uczelnie w tej sprawie ale na ani jedno nie dostałam odpowiedzi. Nie jestem w stanie udac sie do szkoły bo mam 3 miesieczna córke która karmie piersia i musze byc przy niej co 3 godz a nie mam mozliwosci wziasc ja ze soba w podróz a w 3 godz nie dam r... rozwiń
Avatar
Łukasz / 13 sierpnia 2009 o 09:17
0
Witam bardzo serdecznie. Chciałem zgłosić swój przypadek jeżeli chodzi o wymuszenie płacenia . Jeżeli chodzi o umowę to i owszem podpisuje się ją i jak się ją czyta to jest wzmianka o tym że nieprzystąpienie do egzaminów bądź nie płacenie czesnego powoduje utratę statusu studenta co jest jednoznaczne ze skreśleniem z listy studentów. Więc jak osoba nie będąca studentem ma płacić za zajęcia na które nie chodzi>?????????????
Moja sprawa jest o tyle ciekawa że firma windykacyjna z Warszawy przysłała mi pozew sądowy, a uczelnia przez 2 lata nie przysłała żadnego zawiadomienia że jest cokolwiek do zapłaty. Czy to jest zgodne z postępowaniem prawnym ???? nie sądze.
Witam bardzo serdecznie. Chciałem zgłosić swój przypadek jeżeli chodzi o wymuszenie płacenia . Jeżeli chodzi o umowę to i owszem podpisuje się ją i jak się ją czyta to jest wzmianka o tym że nieprzystąpienie do egzaminów bądź nie płacenie czesnego powoduje utratę statusu studenta co jest jednoznaczne ze skreśleniem z listy studentów. Więc jak osoba nie będąca studentem ma płacić za zajęcia na które nie chodzi>?????????????
Moja sprawa jest o tyle ciekawa że firma windykacyjna z Warszawy przysłała mi pozew sądowy, a uczelnia przez 2 ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 16:13
0
a czy te osoby rozwiązały umowę ? czy tak poprostu przestaly chodzić na uczelnię? składając papiery na uczelni prywatnej podpisujesz umowę. Uczelnia ma za zadanie nauczać, a student ma za zadanie płacić i uczęszczać na zajęcia. Kiedy rezygnujesz to musisz rozwiązać tą umowę. Tak jak w przypadku pracy... kiedy rezygnujesz z pracy to poprostu przestajesz chodzić czy składasz wymówienie?
Avatar
PrzyszłyStudentZagraniczny / 2 sierpnia 2009 o 09:27
0
Akurat Bobo ma rację. Standardy zagranicznych uczelni, programy stypendialne, akademiki, program nauczania dostosowany do indywidualnych zainteresowań, możliwości wyjazdów, praktyk w znanych firmach, samo podejście do przyszłego studenta są nieporównywalnie lepsze w zestawieniu z polskimi "uniwersytetami" ( pomijając kilka najlepszych). I dlatego nie dziwię się,że coraz więcej Polaków zaczyna studia za granicą. Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, kraje skandynawskie, a nawet Czechy i Słowacja ;-) to kilka najpopularniejszych miejsc do studiowania. Ja wyjeżdżam dopiero za rok do Londynu na studia, ale znam co najmniej kilkanaście osób z Lublina, które już od jesieni rozpoczną studia za granicą. Jeżeli ktoś nie wierzy, wystarczy przejrzeć strony lub fora o nauce za granicą lub strony uczelni.
Akurat Bobo ma rację. Standardy zagranicznych uczelni, programy stypendialne, akademiki, program nauczania dostosowany do indywidualnych zainteresowań, możliwości wyjazdów, praktyk w znanych firmach, samo podejście do przyszłego studenta są nieporównywalnie lepsze w zestawieniu z polskimi "uniwersytetami" ( pomijając kilka najlepszych). I dlatego nie dziwię się,że coraz więcej Polaków zaczyna studia za granicą. Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, kraje skandynawskie, a nawet Czechy i Słowacja ;-) to kilka najpopularniejszych miejs... rozwiń
Avatar
lubek / 1 sierpnia 2009 o 16:20
0
Kolejny raz zachecam dziennikarzy do sprawdzenia, za ile sprzedano WYSPAe dla WSHE a teraz AHE, kto miał udziały w jaki sposób te udziały uzyskał i jakim prawem "prywatnie" je sprzedał. Polecam uwadze - jak powstała WYSPA, itd... Bardzo ciekawy materiał, ale lubelscy dziennikarze nie chca się tym zajmować... Dlaczego? ;-).
Avatar
ciekawy / 1 sierpnia 2009 o 14:29
0
Bobo a Ty na jakiej uczelni sie uczysz? bo po Twoich wypowiedziach mozna stwierdzić, że jesli zagraniczna to najwyżej podstawówka, hm?
Avatar
bobo / 1 sierpnia 2009 o 13:54
0
Znam absolwentów WYSPY, poziom żenujący. Czy wszyscy muszą mieć wyższe wykształcenie. Zamiast podnosić poziom polskich uniwerytetów, które w rantingach europejskich i światowych w ogóle się nie liczą mnożymy liczbę prywatnych uczelni, gdzie nie chodzi o poziom dydaktyczny, tylko o kasę.
I to ma być polska inteligencja. Dlatego najzdolniejsi uciekają na uczelnie zagraniczne.
Avatar
tim / 1 sierpnia 2009 o 12:40
0
Też dostałam takie pismo. Byłam bardzo zdziwiona, ze po 2 latach i oficjalnym zerwaniu umowy z ta szkołą mam nagle płacić im jakieś niebotyczne sumy za coś z czego nie korzystałam.

Pisałam podanie o unieważnienie długu do pani kanclerz. Po ponad miesiącu łaskawie unieważnili mi ten rzekomy dług. Ale ile stresu i nerwów mnie to kosztowało to trudno zliczyć. W każdym bądź razie wszystkim poszkodoawanym radzę o wszelkich krokach informaować ową firmę windykacyjną, bo oni wcale sie nie kontaktują z uczelnią. Dopiero gdy wysłałąm im faksem zgodę na unieważnienie długu przystapili do zakończenia zciągania go ze mnie. Szkoła wcale ich nie poinformowała o tym, iż unieważniła mi ten dług.

A przyszłym studentom WSPiA radzę poprosić o kopię umowy (bo mi nie dali takowej, mimo, że prawo to nakazuje) i nie słuchać pań w dziekanatach, bo radza na korzyść uczelni, a nie studenta.

Mi poradziły, żebym poczekała na oficjalne pismo, że skreślą mnie z listy studentów i wtedy dopiero pozwolono mi odebrac dokumenty. Wcześniej, gdy chciałam złożyć pisemną rezygnację, powiedziały, że jest to niepotrzebne. Wszystkich robią w balona, byle zarobić.
Też dostałam takie pismo. Byłam bardzo zdziwiona, ze po 2 latach i oficjalnym zerwaniu umowy z ta szkołą mam nagle płacić im jakieś niebotyczne sumy za coś z czego nie korzystałam.

Pisałam podanie o unieważnienie długu do pani kanclerz. Po ponad miesiącu łaskawie unieważnili mi ten rzekomy dług. Ale ile stresu i nerwów mnie to kosztowało to trudno zliczyć. W każdym bądź razie wszystkim poszkodoawanym radzę o wszelkich krokach informaować ową firmę windykacyjną, bo oni wcale sie nie kontaktują z uczelnią. Dopiero gdy wysłałąm im... rozwiń
Avatar
Mnich / 1 sierpnia 2009 o 11:08
0
Skończyłem studia na Wyspie w tym roku (czekam już tylko na dyplomik), Nie mogłem narzekać na problemy finansowe. Wszystkie zaległości opłacałem w terminie. Mało tego. Raz zapłaciłem za semestr za dużo. O 40 zł. Dopiero p zapłacie się kapnąłem, że wpisałem złą kwotę. Napisałem pismo o zwrot nadpłaty i podziałało. Zwrócili mi 40 zł bez żadnego problemu. Przy samodzielnym zorganizowaniu praktyk przysługiwał mi zwrot 150 zł jeśli złoży się podanie, a następnie po pozytywnym rozpatrzeniu składa się pismo z prośbą o przelanie tej kwoty na konto. Koleżanka z roku była w podobnej sytuacji, z tym że ona nie dostała kasy w tym samym okresie co ja. Ja dostałem kasę w maju a ona do czerwca czekała i inie dostała. Wyjaśniła sprawę w dziale finansowym. Okazało się, że to był po prostu błąd pracownika, który przez pomyłkę schował pismo nie do tej koszulki co trzeba. Sprawa sie wyjaśniła i dostała pieniądze.
Skończyłem studia na Wyspie w tym roku (czekam już tylko na dyplomik), Nie mogłem narzekać na problemy finansowe. Wszystkie zaległości opłacałem w terminie. Mało tego. Raz zapłaciłem za semestr za dużo. O 40 zł. Dopiero p zapłacie się kapnąłem, że wpisałem złą kwotę. Napisałem pismo o zwrot nadpłaty i podziałało. Zwrócili mi 40 zł bez żadnego problemu. Przy samodzielnym zorganizowaniu praktyk przysługiwał mi zwrot 150 zł jeśli złoży się podanie, a następnie po pozytywnym rozpatrzeniu składa się pismo z prośbą o przelanie tej kwoty na konto. ... rozwiń
Avatar
~tomek~ / 2 lutego 2010 o 18:26
0
Ciekawym jest to że żeby odebrać świadectwo maturalne to trzeba było oddać obiegówkę na której trzeba było zebrać pieczątki z biblioteki WSPiA, UMCS, PL i chyba KUL-u jak pamiętam, więc można powiedzieć że spacerek w koło Lublina
Avatar
~paula~ / 21 października 2009 o 17:55
0
hej
ja mam podobna sytuacje tylko na WSSP . byłam tylko na pierwszych zajeciach i zrezygnowałam o czym poinformowałam szkołe w listopadzie i zostałam skreslona z listy studentów. W czerwcu dostałam pismo z firmy windyfikacyjnej zebym zapłaciła 1900 zł w ciagu trzech dni. Pisałam pisma na uczelnie w tej sprawie ale na ani jedno nie dostałam odpowiedzi. Nie jestem w stanie udac sie do szkoły bo mam 3 miesieczna córke która karmie piersia i musze byc przy niej co 3 godz a nie mam mozliwosci wziasc ja ze soba w podróz a w 3 godz nie dam rady dojechac i wrócic ze szkoły Nie jestem w stanie zapłacic tej kwoty Jest ktoś kto jest mi w stanie pomóc w tej sprawie ??? Z góry dziekuje
hej
ja mam podobna sytuacje tylko na WSSP . byłam tylko na pierwszych zajeciach i zrezygnowałam o czym poinformowałam szkołe w listopadzie i zostałam skreslona z listy studentów. W czerwcu dostałam pismo z firmy windyfikacyjnej zebym zapłaciła 1900 zł w ciagu trzech dni. Pisałam pisma na uczelnie w tej sprawie ale na ani jedno nie dostałam odpowiedzi. Nie jestem w stanie udac sie do szkoły bo mam 3 miesieczna córke która karmie piersia i musze byc przy niej co 3 godz a nie mam mozliwosci wziasc ja ze soba w podróz a w 3 godz nie dam r... rozwiń
Avatar
Łukasz / 13 sierpnia 2009 o 09:17
0
Witam bardzo serdecznie. Chciałem zgłosić swój przypadek jeżeli chodzi o wymuszenie płacenia . Jeżeli chodzi o umowę to i owszem podpisuje się ją i jak się ją czyta to jest wzmianka o tym że nieprzystąpienie do egzaminów bądź nie płacenie czesnego powoduje utratę statusu studenta co jest jednoznaczne ze skreśleniem z listy studentów. Więc jak osoba nie będąca studentem ma płacić za zajęcia na które nie chodzi>?????????????
Moja sprawa jest o tyle ciekawa że firma windykacyjna z Warszawy przysłała mi pozew sądowy, a uczelnia przez 2 lata nie przysłała żadnego zawiadomienia że jest cokolwiek do zapłaty. Czy to jest zgodne z postępowaniem prawnym ???? nie sądze.
Witam bardzo serdecznie. Chciałem zgłosić swój przypadek jeżeli chodzi o wymuszenie płacenia . Jeżeli chodzi o umowę to i owszem podpisuje się ją i jak się ją czyta to jest wzmianka o tym że nieprzystąpienie do egzaminów bądź nie płacenie czesnego powoduje utratę statusu studenta co jest jednoznaczne ze skreśleniem z listy studentów. Więc jak osoba nie będąca studentem ma płacić za zajęcia na które nie chodzi>?????????????
Moja sprawa jest o tyle ciekawa że firma windykacyjna z Warszawy przysłała mi pozew sądowy, a uczelnia przez 2 ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 16:13
0
a czy te osoby rozwiązały umowę ? czy tak poprostu przestaly chodzić na uczelnię? składając papiery na uczelni prywatnej podpisujesz umowę. Uczelnia ma za zadanie nauczać, a student ma za zadanie płacić i uczęszczać na zajęcia. Kiedy rezygnujesz to musisz rozwiązać tą umowę. Tak jak w przypadku pracy... kiedy rezygnujesz z pracy to poprostu przestajesz chodzić czy składasz wymówienie?
Avatar
PrzyszłyStudentZagraniczny / 2 sierpnia 2009 o 09:27
0
Akurat Bobo ma rację. Standardy zagranicznych uczelni, programy stypendialne, akademiki, program nauczania dostosowany do indywidualnych zainteresowań, możliwości wyjazdów, praktyk w znanych firmach, samo podejście do przyszłego studenta są nieporównywalnie lepsze w zestawieniu z polskimi "uniwersytetami" ( pomijając kilka najlepszych). I dlatego nie dziwię się,że coraz więcej Polaków zaczyna studia za granicą. Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, kraje skandynawskie, a nawet Czechy i Słowacja ;-) to kilka najpopularniejszych miejsc do studiowania. Ja wyjeżdżam dopiero za rok do Londynu na studia, ale znam co najmniej kilkanaście osób z Lublina, które już od jesieni rozpoczną studia za granicą. Jeżeli ktoś nie wierzy, wystarczy przejrzeć strony lub fora o nauce za granicą lub strony uczelni.
Akurat Bobo ma rację. Standardy zagranicznych uczelni, programy stypendialne, akademiki, program nauczania dostosowany do indywidualnych zainteresowań, możliwości wyjazdów, praktyk w znanych firmach, samo podejście do przyszłego studenta są nieporównywalnie lepsze w zestawieniu z polskimi "uniwersytetami" ( pomijając kilka najlepszych). I dlatego nie dziwię się,że coraz więcej Polaków zaczyna studia za granicą. Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, kraje skandynawskie, a nawet Czechy i Słowacja ;-) to kilka najpopularniejszych miejs... rozwiń
Avatar
lubek / 1 sierpnia 2009 o 16:20
0
Kolejny raz zachecam dziennikarzy do sprawdzenia, za ile sprzedano WYSPAe dla WSHE a teraz AHE, kto miał udziały w jaki sposób te udziały uzyskał i jakim prawem "prywatnie" je sprzedał. Polecam uwadze - jak powstała WYSPA, itd... Bardzo ciekawy materiał, ale lubelscy dziennikarze nie chca się tym zajmować... Dlaczego? ;-).
Avatar
ciekawy / 1 sierpnia 2009 o 14:29
0
Bobo a Ty na jakiej uczelni sie uczysz? bo po Twoich wypowiedziach mozna stwierdzić, że jesli zagraniczna to najwyżej podstawówka, hm?
Avatar
bobo / 1 sierpnia 2009 o 13:54
0
Znam absolwentów WYSPY, poziom żenujący. Czy wszyscy muszą mieć wyższe wykształcenie. Zamiast podnosić poziom polskich uniwerytetów, które w rantingach europejskich i światowych w ogóle się nie liczą mnożymy liczbę prywatnych uczelni, gdzie nie chodzi o poziom dydaktyczny, tylko o kasę.
I to ma być polska inteligencja. Dlatego najzdolniejsi uciekają na uczelnie zagraniczne.
Avatar
tim / 1 sierpnia 2009 o 12:40
0
Też dostałam takie pismo. Byłam bardzo zdziwiona, ze po 2 latach i oficjalnym zerwaniu umowy z ta szkołą mam nagle płacić im jakieś niebotyczne sumy za coś z czego nie korzystałam.

Pisałam podanie o unieważnienie długu do pani kanclerz. Po ponad miesiącu łaskawie unieważnili mi ten rzekomy dług. Ale ile stresu i nerwów mnie to kosztowało to trudno zliczyć. W każdym bądź razie wszystkim poszkodoawanym radzę o wszelkich krokach informaować ową firmę windykacyjną, bo oni wcale sie nie kontaktują z uczelnią. Dopiero gdy wysłałąm im faksem zgodę na unieważnienie długu przystapili do zakończenia zciągania go ze mnie. Szkoła wcale ich nie poinformowała o tym, iż unieważniła mi ten dług.

A przyszłym studentom WSPiA radzę poprosić o kopię umowy (bo mi nie dali takowej, mimo, że prawo to nakazuje) i nie słuchać pań w dziekanatach, bo radza na korzyść uczelni, a nie studenta.

Mi poradziły, żebym poczekała na oficjalne pismo, że skreślą mnie z listy studentów i wtedy dopiero pozwolono mi odebrac dokumenty. Wcześniej, gdy chciałam złożyć pisemną rezygnację, powiedziały, że jest to niepotrzebne. Wszystkich robią w balona, byle zarobić.
Też dostałam takie pismo. Byłam bardzo zdziwiona, ze po 2 latach i oficjalnym zerwaniu umowy z ta szkołą mam nagle płacić im jakieś niebotyczne sumy za coś z czego nie korzystałam.

Pisałam podanie o unieważnienie długu do pani kanclerz. Po ponad miesiącu łaskawie unieważnili mi ten rzekomy dług. Ale ile stresu i nerwów mnie to kosztowało to trudno zliczyć. W każdym bądź razie wszystkim poszkodoawanym radzę o wszelkich krokach informaować ową firmę windykacyjną, bo oni wcale sie nie kontaktują z uczelnią. Dopiero gdy wysłałąm im... rozwiń
Avatar
Mnich / 1 sierpnia 2009 o 11:08
0
Skończyłem studia na Wyspie w tym roku (czekam już tylko na dyplomik), Nie mogłem narzekać na problemy finansowe. Wszystkie zaległości opłacałem w terminie. Mało tego. Raz zapłaciłem za semestr za dużo. O 40 zł. Dopiero p zapłacie się kapnąłem, że wpisałem złą kwotę. Napisałem pismo o zwrot nadpłaty i podziałało. Zwrócili mi 40 zł bez żadnego problemu. Przy samodzielnym zorganizowaniu praktyk przysługiwał mi zwrot 150 zł jeśli złoży się podanie, a następnie po pozytywnym rozpatrzeniu składa się pismo z prośbą o przelanie tej kwoty na konto. Koleżanka z roku była w podobnej sytuacji, z tym że ona nie dostała kasy w tym samym okresie co ja. Ja dostałem kasę w maju a ona do czerwca czekała i inie dostała. Wyjaśniła sprawę w dziale finansowym. Okazało się, że to był po prostu błąd pracownika, który przez pomyłkę schował pismo nie do tej koszulki co trzeba. Sprawa sie wyjaśniła i dostała pieniądze.
Skończyłem studia na Wyspie w tym roku (czekam już tylko na dyplomik), Nie mogłem narzekać na problemy finansowe. Wszystkie zaległości opłacałem w terminie. Mało tego. Raz zapłaciłem za semestr za dużo. O 40 zł. Dopiero p zapłacie się kapnąłem, że wpisałem złą kwotę. Napisałem pismo o zwrot nadpłaty i podziałało. Zwrócili mi 40 zł bez żadnego problemu. Przy samodzielnym zorganizowaniu praktyk przysługiwał mi zwrot 150 zł jeśli złoży się podanie, a następnie po pozytywnym rozpatrzeniu składa się pismo z prośbą o przelanie tej kwoty na konto. ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 23 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 3 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 116 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 334 13

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 19 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 5

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!