Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2009 r.
21:17
Edytuj ten wpis

WSPiA: Studiujesz czy nie, płać!

0 22 A A

Ewelina zrezygnowała z nauki, nie kończąc pierwszego semestru, tymczasem uczelnia zażądała od niej pieniędzy za… semestr drugi. Michał nie był na żadnym wykładzie, a szkoła kazała mu zapłacić za pół roku studiów. Z odsetkami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozżaleni studenci przyszli do nas po pomoc. Ewelina mówi, że dostała pismo z firmy windykacyjnej wzywające do zapłaty 626 zł "za usługi dydaktyczne”. Chodzi o część czesnego za drugi semestr studiów.

– W 2008 r. przez niecały semestr byłam studentką WSPA. Nie mogłam pogodzić pracy z zajęciami, więc nie dokończyłam semestru i nie przystąpiłam do egzaminów. Zrezygnowałam – tłumaczy Ewelina. – Na jakiej podstawie zostałam wpisana na drugi semestr, a szkoła żąda ode mnie pieniędzy?

Jeszcze bardziej zdziwiony był Michał, kiedy ten sam windykator przysłał mu wezwanie do zapłaty za cały semestr, i to z odsetkami – razem ponad 2,6 tys. zł. – Nie byłem na żadnym wykładzie – tłumaczy Michał.

– Dwa lata temu zapisałem się na studia w WSPA, ale wybrałem inną uczelnię. Na "Wyspie” nawet nie wziąłem indeksu. Za co mam płacić?

– Uczelnia nie przysłała mi żadnej informacji o rzekomych zaległościach. Od razu nasłali firmę windykacyjną – zaznacza Michał. – Poczułem się jak przestępca.

Kanclerz WSPA Edyta Truszkowska przyznaje, że takich przypadków było więcej.

– Pewna grupa osób, które nie zaczęły studiów, otrzymała pismo z firmy windykacyjnej. Ale decyzja o tym zapadła jeszcze za poprzedniego kanclerza – tłumaczy Truszkowska. – Oczywiście, te osoby nie muszą niczego płacić. Postępowania zostaną umorzone.

A co z tymi, którzy zrezygnowali w trakcie studiów, jak Ewelina?

– Jeśli ktoś nie napisał oficjalnego pisma, że rezygnuje ze studiów, nie złożył legitymacji i indeksu, może spodziewać się pisma w sprawie zaległości – mówi Truszkowska. – Ale jeśli ktoś oficjalnie zrezygnował, nie musi płacić za zajęcia, w których nie uczestniczy. Wszyscy, którzy są w takiej sytuacji, a dostali wezwania do zapłaty, powinni się do nas zwracać. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie i, ewentualnie, umarzany.

Tymczasem sprawą zainteresował się Parlament Studentów RP. – Jeśli uczelnia każe płacić czesne studentom, którzy w tym czasie nie studiowali, to jest to absolutne bezprawie – podkreśla Bartłomiej Banaszak, szef PSRP. I namawia do informowania o takich sytuacjach. – Zajmiemy się tym.
Zatrudnianie firm windykacyjnych to na prywatnych uczelniach powszechna praktyka.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~tomek~ / 2 lutego 2010 o 18:26
0
Ciekawym jest to że żeby odebrać świadectwo maturalne to trzeba było oddać obiegówkę na której trzeba było zebrać pieczątki z biblioteki WSPiA, UMCS, PL i chyba KUL-u jak pamiętam, więc można powiedzieć że spacerek w koło Lublina
Avatar
~paula~ / 21 października 2009 o 17:55
0
hej
ja mam podobna sytuacje tylko na WSSP . byłam tylko na pierwszych zajeciach i zrezygnowałam o czym poinformowałam szkołe w listopadzie i zostałam skreslona z listy studentów. W czerwcu dostałam pismo z firmy windyfikacyjnej zebym zapłaciła 1900 zł w ciagu trzech dni. Pisałam pisma na uczelnie w tej sprawie ale na ani jedno nie dostałam odpowiedzi. Nie jestem w stanie udac sie do szkoły bo mam 3 miesieczna córke która karmie piersia i musze byc przy niej co 3 godz a nie mam mozliwosci wziasc ja ze soba w podróz a w 3 godz nie dam rady dojechac i wrócic ze szkoły Nie jestem w stanie zapłacic tej kwoty Jest ktoś kto jest mi w stanie pomóc w tej sprawie ??? Z góry dziekuje
hej
ja mam podobna sytuacje tylko na WSSP . byłam tylko na pierwszych zajeciach i zrezygnowałam o czym poinformowałam szkołe w listopadzie i zostałam skreslona z listy studentów. W czerwcu dostałam pismo z firmy windyfikacyjnej zebym zapłaciła 1900 zł w ciagu trzech dni. Pisałam pisma na uczelnie w tej sprawie ale na ani jedno nie dostałam odpowiedzi. Nie jestem w stanie udac sie do szkoły bo mam 3 miesieczna córke która karmie piersia i musze byc przy niej co 3 godz a nie mam mozliwosci wziasc ja ze soba w podróz a w 3 godz nie dam r... rozwiń
Avatar
Łukasz / 13 sierpnia 2009 o 09:17
0
Witam bardzo serdecznie. Chciałem zgłosić swój przypadek jeżeli chodzi o wymuszenie płacenia . Jeżeli chodzi o umowę to i owszem podpisuje się ją i jak się ją czyta to jest wzmianka o tym że nieprzystąpienie do egzaminów bądź nie płacenie czesnego powoduje utratę statusu studenta co jest jednoznaczne ze skreśleniem z listy studentów. Więc jak osoba nie będąca studentem ma płacić za zajęcia na które nie chodzi>?????????????
Moja sprawa jest o tyle ciekawa że firma windykacyjna z Warszawy przysłała mi pozew sądowy, a uczelnia przez 2 lata nie przysłała żadnego zawiadomienia że jest cokolwiek do zapłaty. Czy to jest zgodne z postępowaniem prawnym ???? nie sądze.
Witam bardzo serdecznie. Chciałem zgłosić swój przypadek jeżeli chodzi o wymuszenie płacenia . Jeżeli chodzi o umowę to i owszem podpisuje się ją i jak się ją czyta to jest wzmianka o tym że nieprzystąpienie do egzaminów bądź nie płacenie czesnego powoduje utratę statusu studenta co jest jednoznaczne ze skreśleniem z listy studentów. Więc jak osoba nie będąca studentem ma płacić za zajęcia na które nie chodzi>?????????????
Moja sprawa jest o tyle ciekawa że firma windykacyjna z Warszawy przysłała mi pozew sądowy, a uczelnia przez 2 ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 16:13
0
a czy te osoby rozwiązały umowę ? czy tak poprostu przestaly chodzić na uczelnię? składając papiery na uczelni prywatnej podpisujesz umowę. Uczelnia ma za zadanie nauczać, a student ma za zadanie płacić i uczęszczać na zajęcia. Kiedy rezygnujesz to musisz rozwiązać tą umowę. Tak jak w przypadku pracy... kiedy rezygnujesz z pracy to poprostu przestajesz chodzić czy składasz wymówienie?
Avatar
PrzyszłyStudentZagraniczny / 2 sierpnia 2009 o 09:27
0
Akurat Bobo ma rację. Standardy zagranicznych uczelni, programy stypendialne, akademiki, program nauczania dostosowany do indywidualnych zainteresowań, możliwości wyjazdów, praktyk w znanych firmach, samo podejście do przyszłego studenta są nieporównywalnie lepsze w zestawieniu z polskimi "uniwersytetami" ( pomijając kilka najlepszych). I dlatego nie dziwię się,że coraz więcej Polaków zaczyna studia za granicą. Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, kraje skandynawskie, a nawet Czechy i Słowacja ;-) to kilka najpopularniejszych miejsc do studiowania. Ja wyjeżdżam dopiero za rok do Londynu na studia, ale znam co najmniej kilkanaście osób z Lublina, które już od jesieni rozpoczną studia za granicą. Jeżeli ktoś nie wierzy, wystarczy przejrzeć strony lub fora o nauce za granicą lub strony uczelni.
Akurat Bobo ma rację. Standardy zagranicznych uczelni, programy stypendialne, akademiki, program nauczania dostosowany do indywidualnych zainteresowań, możliwości wyjazdów, praktyk w znanych firmach, samo podejście do przyszłego studenta są nieporównywalnie lepsze w zestawieniu z polskimi "uniwersytetami" ( pomijając kilka najlepszych). I dlatego nie dziwię się,że coraz więcej Polaków zaczyna studia za granicą. Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, kraje skandynawskie, a nawet Czechy i Słowacja ;-) to kilka najpopularniejszych miejs... rozwiń
Avatar
lubek / 1 sierpnia 2009 o 16:20
0
Kolejny raz zachecam dziennikarzy do sprawdzenia, za ile sprzedano WYSPAe dla WSHE a teraz AHE, kto miał udziały w jaki sposób te udziały uzyskał i jakim prawem "prywatnie" je sprzedał. Polecam uwadze - jak powstała WYSPA, itd... Bardzo ciekawy materiał, ale lubelscy dziennikarze nie chca się tym zajmować... Dlaczego? ;-).
Avatar
ciekawy / 1 sierpnia 2009 o 14:29
0
Bobo a Ty na jakiej uczelni sie uczysz? bo po Twoich wypowiedziach mozna stwierdzić, że jesli zagraniczna to najwyżej podstawówka, hm?
Avatar
bobo / 1 sierpnia 2009 o 13:54
0
Znam absolwentów WYSPY, poziom żenujący. Czy wszyscy muszą mieć wyższe wykształcenie. Zamiast podnosić poziom polskich uniwerytetów, które w rantingach europejskich i światowych w ogóle się nie liczą mnożymy liczbę prywatnych uczelni, gdzie nie chodzi o poziom dydaktyczny, tylko o kasę.
I to ma być polska inteligencja. Dlatego najzdolniejsi uciekają na uczelnie zagraniczne.
Avatar
tim / 1 sierpnia 2009 o 12:40
0
Też dostałam takie pismo. Byłam bardzo zdziwiona, ze po 2 latach i oficjalnym zerwaniu umowy z ta szkołą mam nagle płacić im jakieś niebotyczne sumy za coś z czego nie korzystałam.

Pisałam podanie o unieważnienie długu do pani kanclerz. Po ponad miesiącu łaskawie unieważnili mi ten rzekomy dług. Ale ile stresu i nerwów mnie to kosztowało to trudno zliczyć. W każdym bądź razie wszystkim poszkodoawanym radzę o wszelkich krokach informaować ową firmę windykacyjną, bo oni wcale sie nie kontaktują z uczelnią. Dopiero gdy wysłałąm im faksem zgodę na unieważnienie długu przystapili do zakończenia zciągania go ze mnie. Szkoła wcale ich nie poinformowała o tym, iż unieważniła mi ten dług.

A przyszłym studentom WSPiA radzę poprosić o kopię umowy (bo mi nie dali takowej, mimo, że prawo to nakazuje) i nie słuchać pań w dziekanatach, bo radza na korzyść uczelni, a nie studenta.

Mi poradziły, żebym poczekała na oficjalne pismo, że skreślą mnie z listy studentów i wtedy dopiero pozwolono mi odebrac dokumenty. Wcześniej, gdy chciałam złożyć pisemną rezygnację, powiedziały, że jest to niepotrzebne. Wszystkich robią w balona, byle zarobić.
Też dostałam takie pismo. Byłam bardzo zdziwiona, ze po 2 latach i oficjalnym zerwaniu umowy z ta szkołą mam nagle płacić im jakieś niebotyczne sumy za coś z czego nie korzystałam.

Pisałam podanie o unieważnienie długu do pani kanclerz. Po ponad miesiącu łaskawie unieważnili mi ten rzekomy dług. Ale ile stresu i nerwów mnie to kosztowało to trudno zliczyć. W każdym bądź razie wszystkim poszkodoawanym radzę o wszelkich krokach informaować ową firmę windykacyjną, bo oni wcale sie nie kontaktują z uczelnią. Dopiero gdy wysłałąm im... rozwiń
Avatar
Mnich / 1 sierpnia 2009 o 11:08
0
Skończyłem studia na Wyspie w tym roku (czekam już tylko na dyplomik), Nie mogłem narzekać na problemy finansowe. Wszystkie zaległości opłacałem w terminie. Mało tego. Raz zapłaciłem za semestr za dużo. O 40 zł. Dopiero p zapłacie się kapnąłem, że wpisałem złą kwotę. Napisałem pismo o zwrot nadpłaty i podziałało. Zwrócili mi 40 zł bez żadnego problemu. Przy samodzielnym zorganizowaniu praktyk przysługiwał mi zwrot 150 zł jeśli złoży się podanie, a następnie po pozytywnym rozpatrzeniu składa się pismo z prośbą o przelanie tej kwoty na konto. Koleżanka z roku była w podobnej sytuacji, z tym że ona nie dostała kasy w tym samym okresie co ja. Ja dostałem kasę w maju a ona do czerwca czekała i inie dostała. Wyjaśniła sprawę w dziale finansowym. Okazało się, że to był po prostu błąd pracownika, który przez pomyłkę schował pismo nie do tej koszulki co trzeba. Sprawa sie wyjaśniła i dostała pieniądze.
Skończyłem studia na Wyspie w tym roku (czekam już tylko na dyplomik), Nie mogłem narzekać na problemy finansowe. Wszystkie zaległości opłacałem w terminie. Mało tego. Raz zapłaciłem za semestr za dużo. O 40 zł. Dopiero p zapłacie się kapnąłem, że wpisałem złą kwotę. Napisałem pismo o zwrot nadpłaty i podziałało. Zwrócili mi 40 zł bez żadnego problemu. Przy samodzielnym zorganizowaniu praktyk przysługiwał mi zwrot 150 zł jeśli złoży się podanie, a następnie po pozytywnym rozpatrzeniu składa się pismo z prośbą o przelanie tej kwoty na konto. ... rozwiń
Avatar
~tomek~ / 2 lutego 2010 o 18:26
0
Ciekawym jest to że żeby odebrać świadectwo maturalne to trzeba było oddać obiegówkę na której trzeba było zebrać pieczątki z biblioteki WSPiA, UMCS, PL i chyba KUL-u jak pamiętam, więc można powiedzieć że spacerek w koło Lublina
Avatar
~paula~ / 21 października 2009 o 17:55
0
hej
ja mam podobna sytuacje tylko na WSSP . byłam tylko na pierwszych zajeciach i zrezygnowałam o czym poinformowałam szkołe w listopadzie i zostałam skreslona z listy studentów. W czerwcu dostałam pismo z firmy windyfikacyjnej zebym zapłaciła 1900 zł w ciagu trzech dni. Pisałam pisma na uczelnie w tej sprawie ale na ani jedno nie dostałam odpowiedzi. Nie jestem w stanie udac sie do szkoły bo mam 3 miesieczna córke która karmie piersia i musze byc przy niej co 3 godz a nie mam mozliwosci wziasc ja ze soba w podróz a w 3 godz nie dam rady dojechac i wrócic ze szkoły Nie jestem w stanie zapłacic tej kwoty Jest ktoś kto jest mi w stanie pomóc w tej sprawie ??? Z góry dziekuje
hej
ja mam podobna sytuacje tylko na WSSP . byłam tylko na pierwszych zajeciach i zrezygnowałam o czym poinformowałam szkołe w listopadzie i zostałam skreslona z listy studentów. W czerwcu dostałam pismo z firmy windyfikacyjnej zebym zapłaciła 1900 zł w ciagu trzech dni. Pisałam pisma na uczelnie w tej sprawie ale na ani jedno nie dostałam odpowiedzi. Nie jestem w stanie udac sie do szkoły bo mam 3 miesieczna córke która karmie piersia i musze byc przy niej co 3 godz a nie mam mozliwosci wziasc ja ze soba w podróz a w 3 godz nie dam r... rozwiń
Avatar
Łukasz / 13 sierpnia 2009 o 09:17
0
Witam bardzo serdecznie. Chciałem zgłosić swój przypadek jeżeli chodzi o wymuszenie płacenia . Jeżeli chodzi o umowę to i owszem podpisuje się ją i jak się ją czyta to jest wzmianka o tym że nieprzystąpienie do egzaminów bądź nie płacenie czesnego powoduje utratę statusu studenta co jest jednoznaczne ze skreśleniem z listy studentów. Więc jak osoba nie będąca studentem ma płacić za zajęcia na które nie chodzi>?????????????
Moja sprawa jest o tyle ciekawa że firma windykacyjna z Warszawy przysłała mi pozew sądowy, a uczelnia przez 2 lata nie przysłała żadnego zawiadomienia że jest cokolwiek do zapłaty. Czy to jest zgodne z postępowaniem prawnym ???? nie sądze.
Witam bardzo serdecznie. Chciałem zgłosić swój przypadek jeżeli chodzi o wymuszenie płacenia . Jeżeli chodzi o umowę to i owszem podpisuje się ją i jak się ją czyta to jest wzmianka o tym że nieprzystąpienie do egzaminów bądź nie płacenie czesnego powoduje utratę statusu studenta co jest jednoznaczne ze skreśleniem z listy studentów. Więc jak osoba nie będąca studentem ma płacić za zajęcia na które nie chodzi>?????????????
Moja sprawa jest o tyle ciekawa że firma windykacyjna z Warszawy przysłała mi pozew sądowy, a uczelnia przez 2 ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 16:13
0
a czy te osoby rozwiązały umowę ? czy tak poprostu przestaly chodzić na uczelnię? składając papiery na uczelni prywatnej podpisujesz umowę. Uczelnia ma za zadanie nauczać, a student ma za zadanie płacić i uczęszczać na zajęcia. Kiedy rezygnujesz to musisz rozwiązać tą umowę. Tak jak w przypadku pracy... kiedy rezygnujesz z pracy to poprostu przestajesz chodzić czy składasz wymówienie?
Avatar
PrzyszłyStudentZagraniczny / 2 sierpnia 2009 o 09:27
0
Akurat Bobo ma rację. Standardy zagranicznych uczelni, programy stypendialne, akademiki, program nauczania dostosowany do indywidualnych zainteresowań, możliwości wyjazdów, praktyk w znanych firmach, samo podejście do przyszłego studenta są nieporównywalnie lepsze w zestawieniu z polskimi "uniwersytetami" ( pomijając kilka najlepszych). I dlatego nie dziwię się,że coraz więcej Polaków zaczyna studia za granicą. Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, kraje skandynawskie, a nawet Czechy i Słowacja ;-) to kilka najpopularniejszych miejsc do studiowania. Ja wyjeżdżam dopiero za rok do Londynu na studia, ale znam co najmniej kilkanaście osób z Lublina, które już od jesieni rozpoczną studia za granicą. Jeżeli ktoś nie wierzy, wystarczy przejrzeć strony lub fora o nauce za granicą lub strony uczelni.
Akurat Bobo ma rację. Standardy zagranicznych uczelni, programy stypendialne, akademiki, program nauczania dostosowany do indywidualnych zainteresowań, możliwości wyjazdów, praktyk w znanych firmach, samo podejście do przyszłego studenta są nieporównywalnie lepsze w zestawieniu z polskimi "uniwersytetami" ( pomijając kilka najlepszych). I dlatego nie dziwię się,że coraz więcej Polaków zaczyna studia za granicą. Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, kraje skandynawskie, a nawet Czechy i Słowacja ;-) to kilka najpopularniejszych miejs... rozwiń
Avatar
lubek / 1 sierpnia 2009 o 16:20
0
Kolejny raz zachecam dziennikarzy do sprawdzenia, za ile sprzedano WYSPAe dla WSHE a teraz AHE, kto miał udziały w jaki sposób te udziały uzyskał i jakim prawem "prywatnie" je sprzedał. Polecam uwadze - jak powstała WYSPA, itd... Bardzo ciekawy materiał, ale lubelscy dziennikarze nie chca się tym zajmować... Dlaczego? ;-).
Avatar
ciekawy / 1 sierpnia 2009 o 14:29
0
Bobo a Ty na jakiej uczelni sie uczysz? bo po Twoich wypowiedziach mozna stwierdzić, że jesli zagraniczna to najwyżej podstawówka, hm?
Avatar
bobo / 1 sierpnia 2009 o 13:54
0
Znam absolwentów WYSPY, poziom żenujący. Czy wszyscy muszą mieć wyższe wykształcenie. Zamiast podnosić poziom polskich uniwerytetów, które w rantingach europejskich i światowych w ogóle się nie liczą mnożymy liczbę prywatnych uczelni, gdzie nie chodzi o poziom dydaktyczny, tylko o kasę.
I to ma być polska inteligencja. Dlatego najzdolniejsi uciekają na uczelnie zagraniczne.
Avatar
tim / 1 sierpnia 2009 o 12:40
0
Też dostałam takie pismo. Byłam bardzo zdziwiona, ze po 2 latach i oficjalnym zerwaniu umowy z ta szkołą mam nagle płacić im jakieś niebotyczne sumy za coś z czego nie korzystałam.

Pisałam podanie o unieważnienie długu do pani kanclerz. Po ponad miesiącu łaskawie unieważnili mi ten rzekomy dług. Ale ile stresu i nerwów mnie to kosztowało to trudno zliczyć. W każdym bądź razie wszystkim poszkodoawanym radzę o wszelkich krokach informaować ową firmę windykacyjną, bo oni wcale sie nie kontaktują z uczelnią. Dopiero gdy wysłałąm im faksem zgodę na unieważnienie długu przystapili do zakończenia zciągania go ze mnie. Szkoła wcale ich nie poinformowała o tym, iż unieważniła mi ten dług.

A przyszłym studentom WSPiA radzę poprosić o kopię umowy (bo mi nie dali takowej, mimo, że prawo to nakazuje) i nie słuchać pań w dziekanatach, bo radza na korzyść uczelni, a nie studenta.

Mi poradziły, żebym poczekała na oficjalne pismo, że skreślą mnie z listy studentów i wtedy dopiero pozwolono mi odebrac dokumenty. Wcześniej, gdy chciałam złożyć pisemną rezygnację, powiedziały, że jest to niepotrzebne. Wszystkich robią w balona, byle zarobić.
Też dostałam takie pismo. Byłam bardzo zdziwiona, ze po 2 latach i oficjalnym zerwaniu umowy z ta szkołą mam nagle płacić im jakieś niebotyczne sumy za coś z czego nie korzystałam.

Pisałam podanie o unieważnienie długu do pani kanclerz. Po ponad miesiącu łaskawie unieważnili mi ten rzekomy dług. Ale ile stresu i nerwów mnie to kosztowało to trudno zliczyć. W każdym bądź razie wszystkim poszkodoawanym radzę o wszelkich krokach informaować ową firmę windykacyjną, bo oni wcale sie nie kontaktują z uczelnią. Dopiero gdy wysłałąm im... rozwiń
Avatar
Mnich / 1 sierpnia 2009 o 11:08
0
Skończyłem studia na Wyspie w tym roku (czekam już tylko na dyplomik), Nie mogłem narzekać na problemy finansowe. Wszystkie zaległości opłacałem w terminie. Mało tego. Raz zapłaciłem za semestr za dużo. O 40 zł. Dopiero p zapłacie się kapnąłem, że wpisałem złą kwotę. Napisałem pismo o zwrot nadpłaty i podziałało. Zwrócili mi 40 zł bez żadnego problemu. Przy samodzielnym zorganizowaniu praktyk przysługiwał mi zwrot 150 zł jeśli złoży się podanie, a następnie po pozytywnym rozpatrzeniu składa się pismo z prośbą o przelanie tej kwoty na konto. Koleżanka z roku była w podobnej sytuacji, z tym że ona nie dostała kasy w tym samym okresie co ja. Ja dostałem kasę w maju a ona do czerwca czekała i inie dostała. Wyjaśniła sprawę w dziale finansowym. Okazało się, że to był po prostu błąd pracownika, który przez pomyłkę schował pismo nie do tej koszulki co trzeba. Sprawa sie wyjaśniła i dostała pieniądze.
Skończyłem studia na Wyspie w tym roku (czekam już tylko na dyplomik), Nie mogłem narzekać na problemy finansowe. Wszystkie zaległości opłacałem w terminie. Mało tego. Raz zapłaciłem za semestr za dużo. O 40 zł. Dopiero p zapłacie się kapnąłem, że wpisałem złą kwotę. Napisałem pismo o zwrot nadpłaty i podziałało. Zwrócili mi 40 zł bez żadnego problemu. Przy samodzielnym zorganizowaniu praktyk przysługiwał mi zwrot 150 zł jeśli złoży się podanie, a następnie po pozytywnym rozpatrzeniu składa się pismo z prośbą o przelanie tej kwoty na konto. ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 0 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 7

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 24 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 10 4

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 36 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 115 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską