Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2011 r.
20:27
Edytuj ten wpis

Wychowują siedmioro dzieci, nie mają za co żyć

0 111 A A
Mikołaj, Julia i Maksymilian z mamą Moniką (Jacek Świerczyński)
Mikołaj, Julia i Maksymilian z mamą Moniką (Jacek Świerczyński)

300 zł na osobę – za taką kwotę wielodzietna rodzina z Kolonii Chmiel pod Lublinem musi się utrzymać przez miesiąc. Dwóm samotnym matkom pomagają sąsiedzi. Ale to wciąż za mało.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dwie kobiety same wychowują siedmioro dzieci. Są w bardzo trudnej sytuacji. Raz zebraliśmy w mojej rodzinie około 600 zł, a w ostatnią niedzielę składaliśmy się razem z sąsiadami. Ale nie możemy tego robić ciągle – mówi sąsiadka rodziny Grzesiaków, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Wczoraj odwiedziliśmy rodzinę w Kolonii Chmiel koło Czerniejowa. W izbie świeżo posprzątane, koło pieca suszą się dziecięce ubranka.

– Sąsiedzi bardzo nam pomagają, bo przy tylu dzieciach mamy mnóstwo wydatków – przyznaje Marzena Grzesiak, mama 11-letniego Przemka, 13-letniej Karoliny i 18-letniej Agnieszki.

W domu mieszka też jej najstarsza córka. Monika ma już czwórkę swoich dzieci. Najstarsze ma 4 lata, najmłodsze - 3 miesiące. Kobiety nie mogą liczyć na pomoc mężczyzn. Ojciec rodziny nie żyje, a Monika w grudniu rozstała się ze swoim partnerem i wróciła do rodzinnego domu. Żadna z kobiet nie ma stałej pracy, żyją z zasiłków.

– Średnio na miesiąc mamy 300 zł na osobę – mówi Monika Grzesiak. – Od wiosny do jesieni mama pomaga w pracach polowych, wtedy jest nam trochę łatwiej – dodaje.

Młoda matka na razie nie może dołożyć się do domowego budżetu. – Kiedy moje dzieci podrosną, to na pewno pójdę do pracy. Najstarszego już zapisałam do przedszkola na przyszły rok. Młodszych nie mogę, bo nie ma miejsc – przyznaje.
To prawda. Na przedszkole w najbliższej okolicy mogą liczyć tylko starsze dzieci. – W szkole podstawowej w Czerniejowie mamy pięciogodzinny oddział. Chodzą tam tylko cztero- i pięciolatki, bo sala jest mała – przyznaje Ewa Maj, dyrektor zespołu administracyjnego szkół w Urzędzie Gminy Jabłonna.

Rodzina potrzebuje każdej pomocy. – Najbardziej przydałyby nam się ubranka i buty dla mojego rodzeństwa. Potrzebne są też chusteczki i inne kosmetyki dla najmłodszego dziecka – mówi Monika Grzesiak.

– Warto pomóc tej rodzinie – mówi Zofia Sadowa z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonnej. – Nie mogę powiedzieć o nich złego słowa, bo naprawdę dbają o swoje dzieci – zapewnia.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 111

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 12 stycznia 2013 o 21:39
0
[quote name='życzliwi jak zawsze rodacy' timestamp='1358016924' post='719527']
wiesz....prawdopodobnie Twoje jedyne i wykształcone dziecko spierdzieli za granicę, a Ty bedziesz zdychac sama w jakims domu starcow. to wynika z filozofii pt. sami-sobie-radzcie. nie wiem o tym konkretnym przypadku nic, ale jak zostalo napisane-to nie rodzina a sąsiedzi zgłosili sprawę do prasy-więc nie wypisujcie głupot, że rodzina lata do gazety. a szacunek należy się absolutnie każdemu człowiekowi. choćby nie wiem jaki był i co robił. zachowując się chamsko i prześmiewczo wobec "dzieciorobów" (od kiedy to zbrodnia??) pokazujecie, że szanujecie tylko tych, którzy są tacy jak Wy? nie każdemu życie idzie łatwo. mówię to z perspektywy 23 letniej osoby, wychowywanej przez mamę tylko. ileż pamiętam chwil, kiedy moje rodzenstwo nam pomagało bo nie było dosłownie nic do jedzenia w domu. i do tej pory pomagamy sobie wszyscy, choć już jest nam dobrze, wykształciliśmy się, zarabiamy. a Mama to dla nas święta osoba, bo nieraz chodziła głodna, żebysmy mieli jedzenie. i też byliśmy we wsi wyśmiewani, też byłam wyszydzana za brak ładnego ubrania, za inne beznadziejne rzeczy. też było mnóstwo takich "doradzaczy". a teraz patrzymy na wielu z nich i moja mama wieokrotnie powtarza, że zobacz dziecko jak się zycie odwraca. i te panie które tak się chełpiły że ich synek to ma to i to i jeszcze to bo ONA MU UMIAŁA ZAŁATWIĆ W ŻYCIU WARUNKI siedzą teraz same i oglądają nudne seriale i nie ma ich nawet kto zawiezc do lekarza bo syneczek się dorabia i powoli zapomina...Boże ludzie...co się z Wami dzieje....
[/quote]

To nie do końca jest tak jak piszesz! Po prostu: pochodzisz z wielodzietnej rodziny, w której pracę i chęć bycia lepszym "miało się w genach" -i chwała Wam za to! Nie można wszystkich wielodzietnych rodzin "wrzucac do jednego worka", że są źli - bo było by to nie fer... Natomiast prawda jest jeszcze i taka, że setki i tysiące wielodzietnych, to wprost lenie śmierdzące i gnoje na potęgę-i żyją "naklamce Opieki Społecznej"! Sam znam wiele takich rodzin. Opowiem krótki epizod z okolic Cycowa, jaki mi się przytrafił około pól roku temu: w domu(oprócz ojca i matki) jest 6 młodych chlopaków -ale nikomu z nich nie chciało się naprawić/nałatać kilku dołków na drodze dojazdowej do podwórka! Zapytałem "czemu nie naprawicie?" Odpowiedzieli" bo i tak sie droga znowu popsuje, szkoda czasu na łatanie!" To ja im na to "więc dziś jedzenia nie jedzcie -bo jutro to wys*racie, więc czy Wam nie szkoda czasu na jedzenie?" Albo spytałem" czemu gotowych patyków na opał na zimę sobie stamtąd (200metrów od domu) nie poznosicie? -czym bedziecie w zimie palić?" -no to odpowiedzieli "Eee tam..." Dodam, że "żyją z Opieki Społecznej". Praca i nauka im "śmierdzi"...
[quote name='życzliwi jak zawsze rodacy' timestamp='1358016924' post='719527']
wiesz....prawdopodobnie Twoje jedyne i wykształcone dziecko spierdzieli za granicę, a Ty bedziesz zdychac sama w jakims domu starcow. to wynika z filozofii pt. sami-sobie-radzcie. nie wiem o tym konkretnym przypadku nic, ale jak zostalo napisane-to nie rodzina a sąsiedzi zgłosili sprawę do prasy-więc nie wypisujcie głupot, że rodzina lata do gazety. a szacunek należy się absolutnie każdemu człowiekowi. choćby nie wiem jaki był i co r... rozwiń
Avatar
życzliwi jak zawsze rodacy / 12 stycznia 2013 o 19:55
0
[quote name='w' timestamp='1300350511' post='451316']
Mam synka i też chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko, ale mnie nie stać. I wolę jedno dobrze wykształcić i pomoc mu w życiu niż mieć kilkoro i nie dać im nic. A takich ludzi z tyloma dziećmi nie rozumiem i nie szanuję. Bo albo są głupi albo liczą tylko na czyjąś pomoc. SAMI SOBIE RADŹCIE! I wkurza mnie, że to z naszych pieniędzy musimy ich utrzymywać. Za głupotę powinno się płacić i już!
[/quote]
wiesz....prawdopodobnie Twoje jedyne i wykształcone dziecko spierdzieli za granicę, a Ty bedziesz zdychac sama w jakims domu starcow. to wynika z filozofii pt. sami-sobie-radzcie. nie wiem o tym konkretnym przypadku nic, ale jak zostalo napisane-to nie rodzina a sąsiedzi zgłosili sprawę do prasy-więc nie wypisujcie głupot, że rodzina lata do gazety. a szacunek należy się absolutnie każdemu człowiekowi. choćby nie wiem jaki był i co robił. zachowując się chamsko i prześmiewczo wobec "dzieciorobów" (od kiedy to zbrodnia??) pokazujecie, że szanujecie tylko tych, którzy są tacy jak Wy? nie każdemu życie idzie łatwo. mówię to z perspektywy 23 letniej osoby, wychowywanej przez mamę tylko. ileż pamiętam chwil, kiedy moje rodzenstwo nam pomagało bo nie było dosłownie nic do jedzenia w domu. i do tej pory pomagamy sobie wszyscy, choć już jest nam dobrze, wykształciliśmy się, zarabiamy. a Mama to dla nas święta osoba, bo nieraz chodziła głodna, żebysmy mieli jedzenie. i też byliśmy we wsi wyśmiewani, też byłam wyszydzana za brak ładnego ubrania, za inne beznadziejne rzeczy. też było mnóstwo takich "doradzaczy". a teraz patrzymy na wielu z nich i moja mama wieokrotnie powtarza, że zobacz dziecko jak się zycie odwraca. i te panie które tak się chełpiły że ich synek to ma to i to i jeszcze to bo ONA MU UMIAŁA ZAŁATWIĆ W ŻYCIU WARUNKI siedzą teraz same i oglądają nudne seriale i nie ma ich nawet kto zawiezc do lekarza bo syneczek się dorabia i powoli zapomina...Boże ludzie...co się z Wami dzieje....
[quote name='w' timestamp='1300350511' post='451316']
Mam synka i też chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko, ale mnie nie stać. I wolę jedno dobrze wykształcić i pomoc mu w życiu niż mieć kilkoro i nie dać im nic. A takich ludzi z tyloma dziećmi nie rozumiem i nie szanuję. Bo albo są głupi albo liczą tylko na czyjąś pomoc. SAMI SOBIE RADŹCIE! I wkurza mnie, że to z naszych pieniędzy musimy ich utrzymywać. Za głupotę powinno się płacić i już!
[/quote]
wiesz....prawdopodobnie Twoje jedyne i wyk... rozwiń
Avatar
bambo75 / 3 czerwca 2011 o 12:27
0
[quote name='Luiza' timestamp='1307033027' post='485093']
Ludzie, a ja mam dwoje dzieci, długów z powodu kredytu na mieszkanie więcej niż włosów na głowie, w tej chwili na osobę w mojej rodzinie przypada okrągłe zero, a jednak nie biadole, tylko zapieprzam na 3 zmiany, mój mąż to już na cztery i jakoś życie leci, będzie lepiej, a dzieci są zdrowe, szczęśliwe i cudowne. Opiekunkę w tej chwili można zatrudnić już za 500 zł., a w biedronce zatrudniają ludzi bez wykształcenia i płacą 2000 na rękę. TRZEBA CHOLERA CHCIEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Jeżeli to prawda,to podziwiam Cię! Bo mało jest takich młodych osób teraz(w dzisiejszych czasach),które chcą pracować. Sam mam kilku znajomych,którzy -mino iż mieszkają na wsi i wielodzietne rodziny mają-ale nie chce im się posadzić w ogródku(na skrawku ziemi)troszkę ziemniaków lub np.truskawek dla dzieci. Rośnie z nich "społeczeństwo roszczeniowe",które uważa,że nie ma pracy,a Państwo Polskie powinno im zapewnić godziwy byt;twierdzą,że Państwo powinno im dawać pieniądze,a: ziemniaki,truskawki,itd.mogą kupić w sklepie lub na targu. Uważam,że to Opieka Społeczna rozdziadowała takich ludzi-bo dają pieniądze i żywność tym,którzy piją i palą;tym,którzy mają zdrowe ręce i nogi i mogą sobie dorobić-ale zwyczajnie im się robić nie chce i zasłaniają się wymówką,że "pracy nie ma".Jak ktoś chce,to wiem,że praca się znajdzie...
[quote name='Luiza' timestamp='1307033027' post='485093']
Ludzie, a ja mam dwoje dzieci, długów z powodu kredytu na mieszkanie więcej niż włosów na głowie, w tej chwili na osobę w mojej rodzinie przypada okrągłe zero, a jednak nie biadole, tylko zapieprzam na 3 zmiany, mój mąż to już na cztery i jakoś życie leci, będzie lepiej, a dzieci są zdrowe, szczęśliwe i cudowne. Opiekunkę w tej chwili można zatrudnić już za 500 zł., a w biedronce zatrudniają ludzi bez wykształcenia i płacą 2000 na rękę. TRZEBA CHOLERA CHC... rozwiń
Avatar
Luiza / 2 czerwca 2011 o 18:43
0
Ludzie, a ja mam dwoje dzieci, długów z powodu kredytu na mieszkanie więcej niż włosów na głowie, w tej chwili na osobę w mojej rodzinie przypada okrągłe zero, a jednak nie biadole, tylko zapieprzam na 3 zmiany, mój mąż to już na cztery i jakoś życie leci, będzie lepiej, a dzieci są zdrowe, szczęśliwe i cudowne. Opiekunkę w tej chwili można zatrudnić już za 500 zł., a w biedronce zatrudniają ludzi bez wykształcenia i płacą 2000 na rękę. TRZEBA CHOLERA CHCIEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie, a ja mam dwoje dzieci, długów z powodu kredytu na mieszkanie więcej niż włosów na głowie, w tej chwili na osobę w mojej rodzinie przypada okrągłe zero, a jednak nie biadole, tylko zapieprzam na 3 zmiany, mój mąż to już na cztery i jakoś życie leci, będzie lepiej, a dzieci są zdrowe, szczęśliwe i cudowne. Opiekunkę w tej chwili można zatrudnić już za 500 zł., a w biedronce zatrudniają ludzi bez wykształcenia i płacą 2000 na rękę. TRZEBA CHOLERA CHCIEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2011 o 11:31
0
[quote name='~~SASIAD~~' timestamp='1300473347' post='451982']
Moniko sama zostawiłaś dom co dzieci miały co jeść, zabawki, ubrania (jeszcze maja metki), każde swoje łóżko. Żyłaś 4 lata co spałaś do południa, najstarszym dzieckiem zajmowała się w tym czasie(jak wylegiwałaś się w piernatach)mama partnera. Teraz o pomoc prosisz? Żenada!!
[/quote]

no widać jaka ta mamuśka pracuś, i co, mamy jeszcze jej za to leżenie w łóżku do południa dawać pieniądze, chyba żeście ocipieli, przecież ona kosztem tych dzieci sama chce przeżyć bez pracy, ciekawie ile jeszcze dzieci sobie fundnie, zabrać jej dzieci jak nie jest w stanie je utrzymać a ja pogonić do pracy, to przynajmniej nie będzie miała siły kolejne zrobić, które i tak przejdzie na utrzymanie podatników
[quote name='~~SASIAD~~' timestamp='1300473347' post='451982']
Moniko sama zostawiłaś dom co dzieci miały co jeść, zabawki, ubrania (jeszcze maja metki), każde swoje łóżko. Żyłaś 4 lata co spałaś do południa, najstarszym dzieckiem zajmowała się w tym czasie(jak wylegiwałaś się w piernatach)mama partnera. Teraz o pomoc prosisz? Żenada!!
[/quote]

no widać jaka ta mamuśka pracuś, i co, mamy jeszcze jej za to leżenie w łóżku do południa dawać pieniądze, chyba żeście ocipieli, przecież ona... rozwiń
Avatar
magda / 27 marca 2011 o 10:07
0
[quote name='aga' timestamp='1300378554' post='451515']
Pomagac mozna ale niekoniecznie finansowo, a co zrodzina w ktorej oboje rodzice stracili prace ?. tez sa nierobamni?niewszystkie rodziny sa takie same . Prace dawac i tyle .fajnie jest bycie bogatym i olewac innych.Najbrdziej mnie drazni tu wyzywanie innych troche szcunku ludzie
[/quote]
nie porównuj rodziny, która straciła pracę do takiej, która jej nigdy nie miała, naprawdę nie widzisz różnicy, ze w pierwszym przypadku jest to zdarzenie losowe a w drugim skrajna głupota i nieodpowiedzialnośc??
[quote name='aga' timestamp='1300378554' post='451515']
Pomagac mozna ale niekoniecznie finansowo, a co zrodzina w ktorej oboje rodzice stracili prace ?. tez sa nierobamni?niewszystkie rodziny sa takie same . Prace dawac i tyle .fajnie jest bycie bogatym i olewac innych.Najbrdziej mnie drazni tu wyzywanie innych troche szcunku ludzie
[/quote]
nie porównuj rodziny, która straciła pracę do takiej, która jej nigdy nie miała, naprawdę nie widzisz różnicy, ze w pierwszym przypadku jest to zdarzenie losowe... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 13:03
0
[quote name='Majka' timestamp='1300345568' post='451234']
Nie chcecie pomóc, to nie zabierajcie głosu i nie komentujcie. 300 zł na osobę to jest stanowczo za mało i to są małe dzieci. Tak ułozyło się życie tym kobietom i zamiast krytyki należałoby pomóc.
[/quote]
300 zł to ja mam i pracuję ,a tu mają za darmo, także niech nie narzekają, a co do ułożenia sobie życia to po cholerę rodziła tyle dzieci, to nie jest układanie życia tylko to jest pieprzenie sie na żywioł, każdy jest kowalem swego życia.
Avatar
qfela / 26 marca 2011 o 10:43
0
[quote name='Gość' timestamp='1300368353' post='451470']
"Monika ma już czwórkę swoich dzieci. Najstarsze ma 4 lata, najmłodsze - 3 miesiące. Monika w grudniu rozstała się ze swoim partnerem i wróciła do rodzinnego domu"

Asior-Basior spłodził 4 dzieci w ciągu 4 lat.
To chyba rekord szybkiej płodności w jednej rodzinie w naszym województwie.
[/quote]


Wg moich obliczeń Pani Monika powinna być już w ciąży z kolejnym dzieckiem buahuha... Może ktoś powinien zrobić tej Pani wykład na temat metod antykoncepcji bo chyba co do jej rozwoju to zatrzymała się na etapie 10-latki? Szkoda dzieci...
[quote name='Gość' timestamp='1300368353' post='451470']
"Monika ma już czwórkę swoich dzieci. Najstarsze ma 4 lata, najmłodsze - 3 miesiące. Monika w grudniu rozstała się ze swoim partnerem i wróciła do rodzinnego domu"

Asior-Basior spłodził 4 dzieci w ciągu 4 lat.
To chyba rekord szybkiej płodności w jednej rodzinie w naszym województwie.
[/quote]


Wg moich obliczeń Pani Monika powinna być już w ciąży z kolejnym dzieckiem buahuha... Może kt... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2011 o 08:21
0
[quote name='taki ktoś' timestamp='1300545067' post='452263']
Widzę że wszyscy piszecie co wam się podoba,ta dziewczyna żle zrobiła to fakt ale już są te dzieci i najważniejsze że o nie dba jak umie skoro tatuś ma je w du*** ,ona z każdym do łóżka nie szła miała tego jedynego tak jej się pewnie wydawało jak nie jednej młodej zakochanej,pod sklepami z piwem w ręku nikt jej nie widzi ani żeby z wózkiem pijana chodziła jak nie jedna.Nie chcecie nie pomagajcie i nie piszczcie tych głupot.A co wy do Chmiela macie? TAm jest bardzo dużo wykształconych ludzi, ale to piszą napewno mądre jabłoniaki, skrzynicaki albo pieczkowiaki... W każdej wsi są jakieś wyrostki i co?A państwo nie takim pomaga naprawdę są ludzie bogaci i w mopsie siedzą, a może lepiej żeby się między sobą kasą dzielili? to niech dzieci na jedzenie mają!A do gazety ona się nie prosiła tylko jakaś mądra co temat chciała mieć a o konsekwencjach nie pomyślała a teraz całej wioski się czepiacie deb***e!
[/quot
posiadanie jednego faceta ale biednego wcale nie upoważnia do bezmyślnego płodzenia dzieci, też mam jednego faceta i mam jedno dziecko bo mnie nie stać na więcej. A co do pisania to po cholerę zgodziła na umieszczenie reportażu w mediach.
[quote name='taki ktoś' timestamp='1300545067' post='452263']
Widzę że wszyscy piszecie co wam się podoba,ta dziewczyna żle zrobiła to fakt ale już są te dzieci i najważniejsze że o nie dba jak umie skoro tatuś ma je w du*** ,ona z każdym do łóżka nie szła miała tego jedynego tak jej się pewnie wydawało jak nie jednej młodej zakochanej,pod sklepami z piwem w ręku nikt jej nie widzi ani żeby z wózkiem pijana chodziła jak nie jedna.Nie chcecie nie pomagajcie i nie piszczcie tych głupot.A co wy do Chmiela macie? TA... rozwiń
Avatar
taki ktoś / 19 marca 2011 o 15:31
0
Widzę że wszyscy piszecie co wam się podoba,ta dziewczyna żle zrobiła to fakt ale już są te dzieci i najważniejsze że o nie dba jak umie skoro tatuś ma je w du*** ,ona z każdym do łóżka nie szła miała tego jedynego tak jej się pewnie wydawało jak nie jednej młodej zakochanej,pod sklepami z piwem w ręku nikt jej nie widzi ani żeby z wózkiem pijana chodziła jak nie jedna.Nie chcecie nie pomagajcie i nie piszczcie tych głupot.A co wy do Chmiela macie? TAm jest bardzo dużo wykształconych ludzi, ale to piszą napewno mądre jabłoniaki, skrzynicaki albo pieczkowiaki... W każdej wsi są jakieś wyrostki i co?A państwo nie takim pomaga naprawdę są ludzie bogaci i w mopsie siedzą, a może lepiej żeby się między sobą kasą dzielili? to niech dzieci na jedzenie mają!A do gazety ona się nie prosiła tylko jakaś mądra co temat chciała mieć a o konsekwencjach nie pomyślała a teraz całej wioski się czepiacie deb***e!
Widzę że wszyscy piszecie co wam się podoba,ta dziewczyna żle zrobiła to fakt ale już są te dzieci i najważniejsze że o nie dba jak umie skoro tatuś ma je w du*** ,ona z każdym do łóżka nie szła miała tego jedynego tak jej się pewnie wydawało jak nie jednej młodej zakochanej,pod sklepami z piwem w ręku nikt jej nie widzi ani żeby z wózkiem pijana chodziła jak nie jedna.Nie chcecie nie pomagajcie i nie piszczcie tych głupot.A co wy do Chmiela macie? TAm jest bardzo dużo wykształconych ludzi, ale to piszą napewno mądre jabłoniaki, skrzynicaki ... rozwiń
Avatar
bambo75 / 12 stycznia 2013 o 21:39
0
[quote name='życzliwi jak zawsze rodacy' timestamp='1358016924' post='719527']
wiesz....prawdopodobnie Twoje jedyne i wykształcone dziecko spierdzieli za granicę, a Ty bedziesz zdychac sama w jakims domu starcow. to wynika z filozofii pt. sami-sobie-radzcie. nie wiem o tym konkretnym przypadku nic, ale jak zostalo napisane-to nie rodzina a sąsiedzi zgłosili sprawę do prasy-więc nie wypisujcie głupot, że rodzina lata do gazety. a szacunek należy się absolutnie każdemu człowiekowi. choćby nie wiem jaki był i co robił. zachowując się chamsko i prześmiewczo wobec "dzieciorobów" (od kiedy to zbrodnia??) pokazujecie, że szanujecie tylko tych, którzy są tacy jak Wy? nie każdemu życie idzie łatwo. mówię to z perspektywy 23 letniej osoby, wychowywanej przez mamę tylko. ileż pamiętam chwil, kiedy moje rodzenstwo nam pomagało bo nie było dosłownie nic do jedzenia w domu. i do tej pory pomagamy sobie wszyscy, choć już jest nam dobrze, wykształciliśmy się, zarabiamy. a Mama to dla nas święta osoba, bo nieraz chodziła głodna, żebysmy mieli jedzenie. i też byliśmy we wsi wyśmiewani, też byłam wyszydzana za brak ładnego ubrania, za inne beznadziejne rzeczy. też było mnóstwo takich "doradzaczy". a teraz patrzymy na wielu z nich i moja mama wieokrotnie powtarza, że zobacz dziecko jak się zycie odwraca. i te panie które tak się chełpiły że ich synek to ma to i to i jeszcze to bo ONA MU UMIAŁA ZAŁATWIĆ W ŻYCIU WARUNKI siedzą teraz same i oglądają nudne seriale i nie ma ich nawet kto zawiezc do lekarza bo syneczek się dorabia i powoli zapomina...Boże ludzie...co się z Wami dzieje....
[/quote]

To nie do końca jest tak jak piszesz! Po prostu: pochodzisz z wielodzietnej rodziny, w której pracę i chęć bycia lepszym "miało się w genach" -i chwała Wam za to! Nie można wszystkich wielodzietnych rodzin "wrzucac do jednego worka", że są źli - bo było by to nie fer... Natomiast prawda jest jeszcze i taka, że setki i tysiące wielodzietnych, to wprost lenie śmierdzące i gnoje na potęgę-i żyją "naklamce Opieki Społecznej"! Sam znam wiele takich rodzin. Opowiem krótki epizod z okolic Cycowa, jaki mi się przytrafił około pól roku temu: w domu(oprócz ojca i matki) jest 6 młodych chlopaków -ale nikomu z nich nie chciało się naprawić/nałatać kilku dołków na drodze dojazdowej do podwórka! Zapytałem "czemu nie naprawicie?" Odpowiedzieli" bo i tak sie droga znowu popsuje, szkoda czasu na łatanie!" To ja im na to "więc dziś jedzenia nie jedzcie -bo jutro to wys*racie, więc czy Wam nie szkoda czasu na jedzenie?" Albo spytałem" czemu gotowych patyków na opał na zimę sobie stamtąd (200metrów od domu) nie poznosicie? -czym bedziecie w zimie palić?" -no to odpowiedzieli "Eee tam..." Dodam, że "żyją z Opieki Społecznej". Praca i nauka im "śmierdzi"...
[quote name='życzliwi jak zawsze rodacy' timestamp='1358016924' post='719527']
wiesz....prawdopodobnie Twoje jedyne i wykształcone dziecko spierdzieli za granicę, a Ty bedziesz zdychac sama w jakims domu starcow. to wynika z filozofii pt. sami-sobie-radzcie. nie wiem o tym konkretnym przypadku nic, ale jak zostalo napisane-to nie rodzina a sąsiedzi zgłosili sprawę do prasy-więc nie wypisujcie głupot, że rodzina lata do gazety. a szacunek należy się absolutnie każdemu człowiekowi. choćby nie wiem jaki był i co r... rozwiń
Avatar
życzliwi jak zawsze rodacy / 12 stycznia 2013 o 19:55
0
[quote name='w' timestamp='1300350511' post='451316']
Mam synka i też chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko, ale mnie nie stać. I wolę jedno dobrze wykształcić i pomoc mu w życiu niż mieć kilkoro i nie dać im nic. A takich ludzi z tyloma dziećmi nie rozumiem i nie szanuję. Bo albo są głupi albo liczą tylko na czyjąś pomoc. SAMI SOBIE RADŹCIE! I wkurza mnie, że to z naszych pieniędzy musimy ich utrzymywać. Za głupotę powinno się płacić i już!
[/quote]
wiesz....prawdopodobnie Twoje jedyne i wykształcone dziecko spierdzieli za granicę, a Ty bedziesz zdychac sama w jakims domu starcow. to wynika z filozofii pt. sami-sobie-radzcie. nie wiem o tym konkretnym przypadku nic, ale jak zostalo napisane-to nie rodzina a sąsiedzi zgłosili sprawę do prasy-więc nie wypisujcie głupot, że rodzina lata do gazety. a szacunek należy się absolutnie każdemu człowiekowi. choćby nie wiem jaki był i co robił. zachowując się chamsko i prześmiewczo wobec "dzieciorobów" (od kiedy to zbrodnia??) pokazujecie, że szanujecie tylko tych, którzy są tacy jak Wy? nie każdemu życie idzie łatwo. mówię to z perspektywy 23 letniej osoby, wychowywanej przez mamę tylko. ileż pamiętam chwil, kiedy moje rodzenstwo nam pomagało bo nie było dosłownie nic do jedzenia w domu. i do tej pory pomagamy sobie wszyscy, choć już jest nam dobrze, wykształciliśmy się, zarabiamy. a Mama to dla nas święta osoba, bo nieraz chodziła głodna, żebysmy mieli jedzenie. i też byliśmy we wsi wyśmiewani, też byłam wyszydzana za brak ładnego ubrania, za inne beznadziejne rzeczy. też było mnóstwo takich "doradzaczy". a teraz patrzymy na wielu z nich i moja mama wieokrotnie powtarza, że zobacz dziecko jak się zycie odwraca. i te panie które tak się chełpiły że ich synek to ma to i to i jeszcze to bo ONA MU UMIAŁA ZAŁATWIĆ W ŻYCIU WARUNKI siedzą teraz same i oglądają nudne seriale i nie ma ich nawet kto zawiezc do lekarza bo syneczek się dorabia i powoli zapomina...Boże ludzie...co się z Wami dzieje....
[quote name='w' timestamp='1300350511' post='451316']
Mam synka i też chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko, ale mnie nie stać. I wolę jedno dobrze wykształcić i pomoc mu w życiu niż mieć kilkoro i nie dać im nic. A takich ludzi z tyloma dziećmi nie rozumiem i nie szanuję. Bo albo są głupi albo liczą tylko na czyjąś pomoc. SAMI SOBIE RADŹCIE! I wkurza mnie, że to z naszych pieniędzy musimy ich utrzymywać. Za głupotę powinno się płacić i już!
[/quote]
wiesz....prawdopodobnie Twoje jedyne i wyk... rozwiń
Avatar
bambo75 / 3 czerwca 2011 o 12:27
0
[quote name='Luiza' timestamp='1307033027' post='485093']
Ludzie, a ja mam dwoje dzieci, długów z powodu kredytu na mieszkanie więcej niż włosów na głowie, w tej chwili na osobę w mojej rodzinie przypada okrągłe zero, a jednak nie biadole, tylko zapieprzam na 3 zmiany, mój mąż to już na cztery i jakoś życie leci, będzie lepiej, a dzieci są zdrowe, szczęśliwe i cudowne. Opiekunkę w tej chwili można zatrudnić już za 500 zł., a w biedronce zatrudniają ludzi bez wykształcenia i płacą 2000 na rękę. TRZEBA CHOLERA CHCIEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Jeżeli to prawda,to podziwiam Cię! Bo mało jest takich młodych osób teraz(w dzisiejszych czasach),które chcą pracować. Sam mam kilku znajomych,którzy -mino iż mieszkają na wsi i wielodzietne rodziny mają-ale nie chce im się posadzić w ogródku(na skrawku ziemi)troszkę ziemniaków lub np.truskawek dla dzieci. Rośnie z nich "społeczeństwo roszczeniowe",które uważa,że nie ma pracy,a Państwo Polskie powinno im zapewnić godziwy byt;twierdzą,że Państwo powinno im dawać pieniądze,a: ziemniaki,truskawki,itd.mogą kupić w sklepie lub na targu. Uważam,że to Opieka Społeczna rozdziadowała takich ludzi-bo dają pieniądze i żywność tym,którzy piją i palą;tym,którzy mają zdrowe ręce i nogi i mogą sobie dorobić-ale zwyczajnie im się robić nie chce i zasłaniają się wymówką,że "pracy nie ma".Jak ktoś chce,to wiem,że praca się znajdzie...
[quote name='Luiza' timestamp='1307033027' post='485093']
Ludzie, a ja mam dwoje dzieci, długów z powodu kredytu na mieszkanie więcej niż włosów na głowie, w tej chwili na osobę w mojej rodzinie przypada okrągłe zero, a jednak nie biadole, tylko zapieprzam na 3 zmiany, mój mąż to już na cztery i jakoś życie leci, będzie lepiej, a dzieci są zdrowe, szczęśliwe i cudowne. Opiekunkę w tej chwili można zatrudnić już za 500 zł., a w biedronce zatrudniają ludzi bez wykształcenia i płacą 2000 na rękę. TRZEBA CHOLERA CHC... rozwiń
Avatar
Luiza / 2 czerwca 2011 o 18:43
0
Ludzie, a ja mam dwoje dzieci, długów z powodu kredytu na mieszkanie więcej niż włosów na głowie, w tej chwili na osobę w mojej rodzinie przypada okrągłe zero, a jednak nie biadole, tylko zapieprzam na 3 zmiany, mój mąż to już na cztery i jakoś życie leci, będzie lepiej, a dzieci są zdrowe, szczęśliwe i cudowne. Opiekunkę w tej chwili można zatrudnić już za 500 zł., a w biedronce zatrudniają ludzi bez wykształcenia i płacą 2000 na rękę. TRZEBA CHOLERA CHCIEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie, a ja mam dwoje dzieci, długów z powodu kredytu na mieszkanie więcej niż włosów na głowie, w tej chwili na osobę w mojej rodzinie przypada okrągłe zero, a jednak nie biadole, tylko zapieprzam na 3 zmiany, mój mąż to już na cztery i jakoś życie leci, będzie lepiej, a dzieci są zdrowe, szczęśliwe i cudowne. Opiekunkę w tej chwili można zatrudnić już za 500 zł., a w biedronce zatrudniają ludzi bez wykształcenia i płacą 2000 na rękę. TRZEBA CHOLERA CHCIEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2011 o 11:31
0
[quote name='~~SASIAD~~' timestamp='1300473347' post='451982']
Moniko sama zostawiłaś dom co dzieci miały co jeść, zabawki, ubrania (jeszcze maja metki), każde swoje łóżko. Żyłaś 4 lata co spałaś do południa, najstarszym dzieckiem zajmowała się w tym czasie(jak wylegiwałaś się w piernatach)mama partnera. Teraz o pomoc prosisz? Żenada!!
[/quote]

no widać jaka ta mamuśka pracuś, i co, mamy jeszcze jej za to leżenie w łóżku do południa dawać pieniądze, chyba żeście ocipieli, przecież ona kosztem tych dzieci sama chce przeżyć bez pracy, ciekawie ile jeszcze dzieci sobie fundnie, zabrać jej dzieci jak nie jest w stanie je utrzymać a ja pogonić do pracy, to przynajmniej nie będzie miała siły kolejne zrobić, które i tak przejdzie na utrzymanie podatników
[quote name='~~SASIAD~~' timestamp='1300473347' post='451982']
Moniko sama zostawiłaś dom co dzieci miały co jeść, zabawki, ubrania (jeszcze maja metki), każde swoje łóżko. Żyłaś 4 lata co spałaś do południa, najstarszym dzieckiem zajmowała się w tym czasie(jak wylegiwałaś się w piernatach)mama partnera. Teraz o pomoc prosisz? Żenada!!
[/quote]

no widać jaka ta mamuśka pracuś, i co, mamy jeszcze jej za to leżenie w łóżku do południa dawać pieniądze, chyba żeście ocipieli, przecież ona... rozwiń
Avatar
magda / 27 marca 2011 o 10:07
0
[quote name='aga' timestamp='1300378554' post='451515']
Pomagac mozna ale niekoniecznie finansowo, a co zrodzina w ktorej oboje rodzice stracili prace ?. tez sa nierobamni?niewszystkie rodziny sa takie same . Prace dawac i tyle .fajnie jest bycie bogatym i olewac innych.Najbrdziej mnie drazni tu wyzywanie innych troche szcunku ludzie
[/quote]
nie porównuj rodziny, która straciła pracę do takiej, która jej nigdy nie miała, naprawdę nie widzisz różnicy, ze w pierwszym przypadku jest to zdarzenie losowe a w drugim skrajna głupota i nieodpowiedzialnośc??
[quote name='aga' timestamp='1300378554' post='451515']
Pomagac mozna ale niekoniecznie finansowo, a co zrodzina w ktorej oboje rodzice stracili prace ?. tez sa nierobamni?niewszystkie rodziny sa takie same . Prace dawac i tyle .fajnie jest bycie bogatym i olewac innych.Najbrdziej mnie drazni tu wyzywanie innych troche szcunku ludzie
[/quote]
nie porównuj rodziny, która straciła pracę do takiej, która jej nigdy nie miała, naprawdę nie widzisz różnicy, ze w pierwszym przypadku jest to zdarzenie losowe... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 13:03
0
[quote name='Majka' timestamp='1300345568' post='451234']
Nie chcecie pomóc, to nie zabierajcie głosu i nie komentujcie. 300 zł na osobę to jest stanowczo za mało i to są małe dzieci. Tak ułozyło się życie tym kobietom i zamiast krytyki należałoby pomóc.
[/quote]
300 zł to ja mam i pracuję ,a tu mają za darmo, także niech nie narzekają, a co do ułożenia sobie życia to po cholerę rodziła tyle dzieci, to nie jest układanie życia tylko to jest pieprzenie sie na żywioł, każdy jest kowalem swego życia.
Avatar
qfela / 26 marca 2011 o 10:43
0
[quote name='Gość' timestamp='1300368353' post='451470']
"Monika ma już czwórkę swoich dzieci. Najstarsze ma 4 lata, najmłodsze - 3 miesiące. Monika w grudniu rozstała się ze swoim partnerem i wróciła do rodzinnego domu"

Asior-Basior spłodził 4 dzieci w ciągu 4 lat.
To chyba rekord szybkiej płodności w jednej rodzinie w naszym województwie.
[/quote]


Wg moich obliczeń Pani Monika powinna być już w ciąży z kolejnym dzieckiem buahuha... Może ktoś powinien zrobić tej Pani wykład na temat metod antykoncepcji bo chyba co do jej rozwoju to zatrzymała się na etapie 10-latki? Szkoda dzieci...
[quote name='Gość' timestamp='1300368353' post='451470']
"Monika ma już czwórkę swoich dzieci. Najstarsze ma 4 lata, najmłodsze - 3 miesiące. Monika w grudniu rozstała się ze swoim partnerem i wróciła do rodzinnego domu"

Asior-Basior spłodził 4 dzieci w ciągu 4 lat.
To chyba rekord szybkiej płodności w jednej rodzinie w naszym województwie.
[/quote]


Wg moich obliczeń Pani Monika powinna być już w ciąży z kolejnym dzieckiem buahuha... Może kt... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2011 o 08:21
0
[quote name='taki ktoś' timestamp='1300545067' post='452263']
Widzę że wszyscy piszecie co wam się podoba,ta dziewczyna żle zrobiła to fakt ale już są te dzieci i najważniejsze że o nie dba jak umie skoro tatuś ma je w du*** ,ona z każdym do łóżka nie szła miała tego jedynego tak jej się pewnie wydawało jak nie jednej młodej zakochanej,pod sklepami z piwem w ręku nikt jej nie widzi ani żeby z wózkiem pijana chodziła jak nie jedna.Nie chcecie nie pomagajcie i nie piszczcie tych głupot.A co wy do Chmiela macie? TAm jest bardzo dużo wykształconych ludzi, ale to piszą napewno mądre jabłoniaki, skrzynicaki albo pieczkowiaki... W każdej wsi są jakieś wyrostki i co?A państwo nie takim pomaga naprawdę są ludzie bogaci i w mopsie siedzą, a może lepiej żeby się między sobą kasą dzielili? to niech dzieci na jedzenie mają!A do gazety ona się nie prosiła tylko jakaś mądra co temat chciała mieć a o konsekwencjach nie pomyślała a teraz całej wioski się czepiacie deb***e!
[/quot
posiadanie jednego faceta ale biednego wcale nie upoważnia do bezmyślnego płodzenia dzieci, też mam jednego faceta i mam jedno dziecko bo mnie nie stać na więcej. A co do pisania to po cholerę zgodziła na umieszczenie reportażu w mediach.
[quote name='taki ktoś' timestamp='1300545067' post='452263']
Widzę że wszyscy piszecie co wam się podoba,ta dziewczyna żle zrobiła to fakt ale już są te dzieci i najważniejsze że o nie dba jak umie skoro tatuś ma je w du*** ,ona z każdym do łóżka nie szła miała tego jedynego tak jej się pewnie wydawało jak nie jednej młodej zakochanej,pod sklepami z piwem w ręku nikt jej nie widzi ani żeby z wózkiem pijana chodziła jak nie jedna.Nie chcecie nie pomagajcie i nie piszczcie tych głupot.A co wy do Chmiela macie? TA... rozwiń
Avatar
taki ktoś / 19 marca 2011 o 15:31
0
Widzę że wszyscy piszecie co wam się podoba,ta dziewczyna żle zrobiła to fakt ale już są te dzieci i najważniejsze że o nie dba jak umie skoro tatuś ma je w du*** ,ona z każdym do łóżka nie szła miała tego jedynego tak jej się pewnie wydawało jak nie jednej młodej zakochanej,pod sklepami z piwem w ręku nikt jej nie widzi ani żeby z wózkiem pijana chodziła jak nie jedna.Nie chcecie nie pomagajcie i nie piszczcie tych głupot.A co wy do Chmiela macie? TAm jest bardzo dużo wykształconych ludzi, ale to piszą napewno mądre jabłoniaki, skrzynicaki albo pieczkowiaki... W każdej wsi są jakieś wyrostki i co?A państwo nie takim pomaga naprawdę są ludzie bogaci i w mopsie siedzą, a może lepiej żeby się między sobą kasą dzielili? to niech dzieci na jedzenie mają!A do gazety ona się nie prosiła tylko jakaś mądra co temat chciała mieć a o konsekwencjach nie pomyślała a teraz całej wioski się czepiacie deb***e!
Widzę że wszyscy piszecie co wam się podoba,ta dziewczyna żle zrobiła to fakt ale już są te dzieci i najważniejsze że o nie dba jak umie skoro tatuś ma je w du*** ,ona z każdym do łóżka nie szła miała tego jedynego tak jej się pewnie wydawało jak nie jednej młodej zakochanej,pod sklepami z piwem w ręku nikt jej nie widzi ani żeby z wózkiem pijana chodziła jak nie jedna.Nie chcecie nie pomagajcie i nie piszczcie tych głupot.A co wy do Chmiela macie? TAm jest bardzo dużo wykształconych ludzi, ale to piszą napewno mądre jabłoniaki, skrzynicaki ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 111

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 2 0

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 3 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 2 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 8 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 3 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 36 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!