Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2011 r.
9:54
Edytuj ten wpis

Wydział Komunikacji: Chcesz coś załatwić? Wstań przed świtem

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 12 A A
Środa, godz. 7.13. Przed Wydziałem Komunikacji w Lublinie wije się długa kolejka. Pan Janusz Kuchta
Środa, godz. 7.13. Przed Wydziałem Komunikacji w Lublinie wije się długa kolejka. Pan Janusz Kuchta

Kto chce załatwić sprawę w lubelskim Wydziale Komunikacji, musi wstać przed świtem i ustawić się w długiej kolejce. – Pracownicy są na urlopach – tłumaczy dyrektor wydziału. Ale w innych miastach regionu tego problemu nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta najpierw trzeba pobrać numerek z automatu. A potem czekać, aż numer wyświetli się nad jednym ze stanowisk obsługi.

Sprawdziliśmy, jak to działa. Godz. 7.13. Przed wydziałem wije się długa kolejka. – Stoję od godz. 4.15 – mówi Janusz Kuchta. Był pierwszy. – To moje drugie podejście, dzień wcześniej byłem po godz. 8, dostałem 119 numerek.

Z niczym odszedł też Marcin Błędowski: – Numerków już nie było – skarży się nasz Czytelnik. W wydziale był we wtorek po godz. 8.

Zamiast stać w kolejce, można też rejestrować się przez Internet, czym niegdyś Ratusz bardzo się chwalił. Próbujemy. System pozwala wybierać w przedziale 10–23 sierpnia. Trzeba wybrać dzień, a później wolną godzinę. Nie ma ani jednego terminu. Jest za to ciekawostka: w systemie jako dzień roboczy widnieje 15 sierpnia, kiedy jest święto.

Godz. 11.51, wracamy do urzędu. W korytarzu tłok. – Numerków już nie ma – mówi mężczyzna z kolejki. – Może przed godz. 13 jakieś będą, ale szanse są niewielkie – wyjaśnia urzędnik z okienka.

Obok okienka wisi informacja, że można rejestrować się także telefonicznie. Próbujemy. Udaje nam się połączyć po 8 minutach ciągłego dzwonienia: – Kilka wolnych terminów jest tylko 23 sierpnia – słyszymy.
Skąd te problemy? – Na 12 stanowisk czynnych jest 7. Mam ludzi na urlopach, robię, co mogę – wyjaśnia Tadeusz Franaszczuk, dyrektor wydziału. – Nie mogę nawet prosić o pracowników z innych wydziałów, bo nie mają certyfikatu MSWiA, koniecznego, by obsługiwać system.


Co na to władze miasta? – Będziemy rozważać doprowadzenie do sytuacji, w której więcej urzędników będzie posiadać takie certyfikaty – zapowiada Beata Krzyżanowska z Kancelarii Prezydenta. – Dyrektor wydziału został zobowiązany do koordynowania obsługi interesantów w taki sposób, by przebiegała ona sprawnie.

Ale inne miasta kolejek nie mają. – No chyba, że kilka osób przyjedzie w tym samym czasie – mówi Andrzej Marzec, dyrektor Wydziału Komunikacji w Zamościu. – Raz musiałem chwilę poczekać, za drugim razem załatwiłem sprawę od ręki – mówi Stanisław Langner, chełmianin, który ostatnio dwukrotnie odwiedzał swój urząd. – W obu przypadkach byłem mile zaskoczony.

Kiedy lublinian zaskoczy poprawa sytuacji? – W przyszłym tygodniu, bo z urlopu wrócą trzy osoby – zapowiada Franaszczuk.

Od 2008 r. lubelski Urząd Miasta chwali się certyfikatem ISO 9001 podkreślającym m.in. jakość obsługi petentów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 listopada 2012 o 16:01
0
Mało wiarygodny artykuł, autor chyba nie wie z kim rozmawiał bo podaje ludzi na innych stanowiskach niż są w rzeczywistości.
Avatar
bambo75 / 11 sierpnia 2011 o 20:19
0
...a mówią,że "bieda na Lubelszczyźnie..." -to kto wobec tego rejestruje te samochody?-może autami jeżdżą:koty?psy?bociany?...
Avatar
gryt / 11 sierpnia 2011 o 17:44
0
Wszystko co się tutaj pisze jest prawdą, ale komu to trzeba? Przecież koniec wszystkiego i wszystkich jest już blisko http://######/site/349news a my ciągle wątpimy, sprzeczamy się, dyskutujemy...
Avatar
qoozy / 11 sierpnia 2011 o 16:08
0
[quote name='Grzesiek' timestamp='1313063219' post='513565']
Ludzie, myslenie naprawdę nie boli. Wystarczy zarejestrować się wczesniej przez internet i cała wizyta może trać nie dłużej niż 15 min. (u mnie tyle trwała na początku lipca). Fakt na chwilę obecną nei ma już wolnych terminów, ale jutro rano kiedy będzie już możlwiość umówienia wizyty na 25 sierpnia, można to zrobić bez problemu (jeszcze ok godz 10 była możliwośc umówienia wizyty na 24.08.2011). Mamy więc wybór- albo wstawać o 4rano i zajmować kolejkę albo na spokojnie załatwić sobie wizytę z domu. Dla mnie wybór jest oczywisty.
[/quote]

Dokładnie!
Ja załatwiałem sprawę pod koniec lipca (dwa tygodnie wcześnie zarezerwowałem wizytę przez internet.
Aby nie iść dwa razy dzwoniłem aby się upewnić jakie dokumenty mam zabrać i jakie formularze wypełnić.
Formularze sobie wydrukowałem w domu i wypełniłem.
W dniu kiedy miałem umówioną wizytę byłem 15 minut przed czasem i wszystko załatwiłem sprawnie, miło i od ręki.
[quote name='Grzesiek' timestamp='1313063219' post='513565']
Ludzie, myslenie naprawdę nie boli. Wystarczy zarejestrować się wczesniej przez internet i cała wizyta może trać nie dłużej niż 15 min. (u mnie tyle trwała na początku lipca). Fakt na chwilę obecną nei ma już wolnych terminów, ale jutro rano kiedy będzie już możlwiość umówienia wizyty na 25 sierpnia, można to zrobić bez problemu (jeszcze ok godz 10 była możliwośc umówienia wizyty na 24.08.2011). Mamy więc wybór- albo wstawać o 4rano i zajmować kolejkę ... rozwiń
Avatar
Franek / 11 sierpnia 2011 o 14:45
0
Lublinianka, brawo, gratuluję pomysłu. Nie usprawiedliwiaj czegoś co powinno działać normalnie a tak nie działa.
Avatar
lublinianka / 11 sierpnia 2011 o 14:22
0
Widzi Pan Panie Redaktorze, nie tylko w Lublinie tak jest? Po co tak szkalować własne miasto? Jeśli artykuł miał być rzetelny trzeba było porównać wydziały we wszystkich starostwach. Popytać ludzi. Poza tym z tego co mi wiadomo jest to największe miasto regionu, najliczebniejsze, z wieloma firmami posiadającymi floty samochodowe oraz z firmami leasingowymi które dzień w dzień rejestrują od kilku do kilkunastu aut! Nie można im wydzielać numerków bo są takimi samymi interesantami jak przeciętny Kowalski i też stoją w kolejkach.
Może by tak wziąć pod uwagę więcej wskaźników i napisać bardziej obiektywnie???
poza tym mieszkam w tym mieście ładnych pare lat i zawsze w wakacje są kolejki, interesantów jest więcej, pracowników nie przybywa.
Radzę chodzi do Wydziału Komunikacji wiosną, jesienią a najlepiej zimą, wtedy nie ma kolejek!
Widzi Pan Panie Redaktorze, nie tylko w Lublinie tak jest? Po co tak szkalować własne miasto? Jeśli artykuł miał być rzetelny trzeba było porównać wydziały we wszystkich starostwach. Popytać ludzi. Poza tym z tego co mi wiadomo jest to największe miasto regionu, najliczebniejsze, z wieloma firmami posiadającymi floty samochodowe oraz z firmami leasingowymi które dzień w dzień rejestrują od kilku do kilkunastu aut! Nie można im wydzielać numerków bo są takimi samymi interesantami jak przeciętny Kowalski i też stoją w kolejkach.
Może... rozwiń
Avatar
Grzesiek / 11 sierpnia 2011 o 13:46
0
Ludzie, myslenie naprawdę nie boli. Wystarczy zarejestrować się wczesniej przez internet i cała wizyta może trać nie dłużej niż 15 min. (u mnie tyle trwała na początku lipca). Fakt na chwilę obecną nei ma już wolnych terminów, ale jutro rano kiedy będzie już możlwiość umówienia wizyty na 25 sierpnia, można to zrobić bez problemu (jeszcze ok godz 10 była możliwośc umówienia wizyty na 24.08.2011). Mamy więc wybór- albo wstawać o 4rano i zajmować kolejkę albo na spokojnie załatwić sobie wizytę z domu. Dla mnie wybór jest oczywisty.
Avatar
Marek / 11 sierpnia 2011 o 11:15
0
W Opolu Lub. tak jest przez cały rok. Tam nie ma numerków i zawsze jest bałagan w kolejce. Trzeba czekać kilka godzin na załatwienie sprawy. Rejestruję samochody kilka razy do roku i naprawdę taka sytuacja w Opolu Lub. jest za każdym razem.
Avatar
ktos / 11 sierpnia 2011 o 10:32
0
W Lublinie to przynajmniej tylko w wakacje zapraszam do Wydziału Komunikacji w Rykach tam tak jest cały rok
Avatar
gosc / 11 sierpnia 2011 o 10:26
0
[quote name='trol' timestamp='1313050425' post='513451']
Ale to jak, wszyscy pracownicy są na urlopie??? To nie ma czegoś takiego jak plan urlopowy, <br />
czy wytycznych żeby jakoś dostosować okres wakacyjnych urlopów do obsługi klienta??? Jak to widać w tym roku maj - czerwiec - lipiec - sierpień niczym się nie różnią, to co to za masowa fala wypoczywających??? żenua!!!<br />
Czasem trzeba chcieć...
[/quote]
Avatar
Gość / 20 listopada 2012 o 16:01
0
Mało wiarygodny artykuł, autor chyba nie wie z kim rozmawiał bo podaje ludzi na innych stanowiskach niż są w rzeczywistości.
Avatar
bambo75 / 11 sierpnia 2011 o 20:19
0
...a mówią,że "bieda na Lubelszczyźnie..." -to kto wobec tego rejestruje te samochody?-może autami jeżdżą:koty?psy?bociany?...
Avatar
gryt / 11 sierpnia 2011 o 17:44
0
Wszystko co się tutaj pisze jest prawdą, ale komu to trzeba? Przecież koniec wszystkiego i wszystkich jest już blisko http://######/site/349news a my ciągle wątpimy, sprzeczamy się, dyskutujemy...
Avatar
qoozy / 11 sierpnia 2011 o 16:08
0
[quote name='Grzesiek' timestamp='1313063219' post='513565']
Ludzie, myslenie naprawdę nie boli. Wystarczy zarejestrować się wczesniej przez internet i cała wizyta może trać nie dłużej niż 15 min. (u mnie tyle trwała na początku lipca). Fakt na chwilę obecną nei ma już wolnych terminów, ale jutro rano kiedy będzie już możlwiość umówienia wizyty na 25 sierpnia, można to zrobić bez problemu (jeszcze ok godz 10 była możliwośc umówienia wizyty na 24.08.2011). Mamy więc wybór- albo wstawać o 4rano i zajmować kolejkę albo na spokojnie załatwić sobie wizytę z domu. Dla mnie wybór jest oczywisty.
[/quote]

Dokładnie!
Ja załatwiałem sprawę pod koniec lipca (dwa tygodnie wcześnie zarezerwowałem wizytę przez internet.
Aby nie iść dwa razy dzwoniłem aby się upewnić jakie dokumenty mam zabrać i jakie formularze wypełnić.
Formularze sobie wydrukowałem w domu i wypełniłem.
W dniu kiedy miałem umówioną wizytę byłem 15 minut przed czasem i wszystko załatwiłem sprawnie, miło i od ręki.
[quote name='Grzesiek' timestamp='1313063219' post='513565']
Ludzie, myslenie naprawdę nie boli. Wystarczy zarejestrować się wczesniej przez internet i cała wizyta może trać nie dłużej niż 15 min. (u mnie tyle trwała na początku lipca). Fakt na chwilę obecną nei ma już wolnych terminów, ale jutro rano kiedy będzie już możlwiość umówienia wizyty na 25 sierpnia, można to zrobić bez problemu (jeszcze ok godz 10 była możliwośc umówienia wizyty na 24.08.2011). Mamy więc wybór- albo wstawać o 4rano i zajmować kolejkę ... rozwiń
Avatar
Franek / 11 sierpnia 2011 o 14:45
0
Lublinianka, brawo, gratuluję pomysłu. Nie usprawiedliwiaj czegoś co powinno działać normalnie a tak nie działa.
Avatar
lublinianka / 11 sierpnia 2011 o 14:22
0
Widzi Pan Panie Redaktorze, nie tylko w Lublinie tak jest? Po co tak szkalować własne miasto? Jeśli artykuł miał być rzetelny trzeba było porównać wydziały we wszystkich starostwach. Popytać ludzi. Poza tym z tego co mi wiadomo jest to największe miasto regionu, najliczebniejsze, z wieloma firmami posiadającymi floty samochodowe oraz z firmami leasingowymi które dzień w dzień rejestrują od kilku do kilkunastu aut! Nie można im wydzielać numerków bo są takimi samymi interesantami jak przeciętny Kowalski i też stoją w kolejkach.
Może by tak wziąć pod uwagę więcej wskaźników i napisać bardziej obiektywnie???
poza tym mieszkam w tym mieście ładnych pare lat i zawsze w wakacje są kolejki, interesantów jest więcej, pracowników nie przybywa.
Radzę chodzi do Wydziału Komunikacji wiosną, jesienią a najlepiej zimą, wtedy nie ma kolejek!
Widzi Pan Panie Redaktorze, nie tylko w Lublinie tak jest? Po co tak szkalować własne miasto? Jeśli artykuł miał być rzetelny trzeba było porównać wydziały we wszystkich starostwach. Popytać ludzi. Poza tym z tego co mi wiadomo jest to największe miasto regionu, najliczebniejsze, z wieloma firmami posiadającymi floty samochodowe oraz z firmami leasingowymi które dzień w dzień rejestrują od kilku do kilkunastu aut! Nie można im wydzielać numerków bo są takimi samymi interesantami jak przeciętny Kowalski i też stoją w kolejkach.
Może... rozwiń
Avatar
Grzesiek / 11 sierpnia 2011 o 13:46
0
Ludzie, myslenie naprawdę nie boli. Wystarczy zarejestrować się wczesniej przez internet i cała wizyta może trać nie dłużej niż 15 min. (u mnie tyle trwała na początku lipca). Fakt na chwilę obecną nei ma już wolnych terminów, ale jutro rano kiedy będzie już możlwiość umówienia wizyty na 25 sierpnia, można to zrobić bez problemu (jeszcze ok godz 10 była możliwośc umówienia wizyty na 24.08.2011). Mamy więc wybór- albo wstawać o 4rano i zajmować kolejkę albo na spokojnie załatwić sobie wizytę z domu. Dla mnie wybór jest oczywisty.
Avatar
Marek / 11 sierpnia 2011 o 11:15
0
W Opolu Lub. tak jest przez cały rok. Tam nie ma numerków i zawsze jest bałagan w kolejce. Trzeba czekać kilka godzin na załatwienie sprawy. Rejestruję samochody kilka razy do roku i naprawdę taka sytuacja w Opolu Lub. jest za każdym razem.
Avatar
ktos / 11 sierpnia 2011 o 10:32
0
W Lublinie to przynajmniej tylko w wakacje zapraszam do Wydziału Komunikacji w Rykach tam tak jest cały rok
Avatar
gosc / 11 sierpnia 2011 o 10:26
0
[quote name='trol' timestamp='1313050425' post='513451']
Ale to jak, wszyscy pracownicy są na urlopie??? To nie ma czegoś takiego jak plan urlopowy, <br />
czy wytycznych żeby jakoś dostosować okres wakacyjnych urlopów do obsługi klienta??? Jak to widać w tym roku maj - czerwiec - lipiec - sierpień niczym się nie różnią, to co to za masowa fala wypoczywających??? żenua!!!<br />
Czasem trzeba chcieć...
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 9 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 39 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 24 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 7

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!