Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 sierpnia 2009 r.
21:11
Edytuj ten wpis

Wykłady na KUL-u o fenomenie Ducha Świętego

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 7 A A

W czwartek w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rozpoczną się Duszpasterskie Wykłady Akademickie. W tym roku będą poświęcone współczesnym fenomenom Ducha Świętego. Potrwają dwa dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chcemy podjąć wiele kwestii duszpasterskich, które wiążą się z przemianami i z wyzwaniami – powiedział abp Józef Życiński w swojej audycji „Pasterski kwadrans” w radiu Er.

Wykłady rozpoczną się w czwartek o godzinie 9 mszą św. w kościele akademickim odprawioną przez metropolitę lubelskiego. Podczas pierwszego dnia będzie można posłuchać wykładów na temat: „Czym jest chrzest w Duchu Świętym?”, „Prawdziwi i fałszywi prorocy”, „Modlitwa czy magia? Duszpasterskie problemy modlitwy o uzdrowienie”.

W piątek (również po mszy o godzinie 9) mowa będzie o „pastoralnej integracji wielkomiejskiej parafii” czy o „eucharystii na Przystanku Jezus”.

Udział w wykładach dla osób świeckich jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na stronie www.kuria.lublin.pl/dwa.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DIABLO / 28 sierpnia 2009 o 00:46
0
[size=4][color="#2E8B57"]KULejny FENOMEN:

Nie da się ukryć,że KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJA się POLACY nie pierwszy raz wskazuje święte fenomeny.
W porównaniu z Unijnymi dyrektywami to najlepiej wypada kościół – nie bez kozery też jest zaszczytna wizyta samego Prymasa Polski Józefa Glempa (dla przypomnienia: 2x na LIŚCIĘ WILDSTEINA). Gorzkie Żale można tylko wyprawiać, że nie ma Nuncjusza Apostolskiego w Polsce A-bpa Józefa Kowalczyka (dla przypomnienia 15x na LIŚCIE WILDSTEINA), ale wracając do tematu unijnego – szukając oszczędności w emisju 2-tlemku węgla do atmosfery w tych dniach zaczęto wycofywać energochłonne żarówki (od 100 W w w górę). Nasz rynrk serwuje już przestarzałe świetlówki, bo wyparły je[color="#FF0000"] LED[/color]! I tu wypada się odniść do sakramentalnej mocy kościoła i jego NAUCZYCIELSKIEJ ROLI.
Przecież FENOMEN DUCHA SWIĘTEGO lepszy jest nawet od [color="#FF0000"]LED[/color] – bo za darmo! Wystarczy klęknąć na KULana, złożyć ręce, wznieść oczy w górę i....
…. i prawdziwy CUD. Świeci nam ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO! Pod warunkiem, że jest się olśnionym ŚWIATŁEM ŁASKI UŚWIĘCAJĄCEJ! Wykorzystując takie oświetlenie niejeden przekonał się, iż ciemno jest jak u murzyna w d....!
Nad czym tak pałał uśmiechem w TV Lublin sam Prymas Józef Glemp?
Przecież jadąć po wykładach może sobie w samochodzie uruchomić fenomenalne oświetlenia, a dodatkowo ZAŚWIECI MU ŚWUATŁOŚĆ WIEKUISTA! - Czyż to nie cudowne? Zapytuje KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW i ASC.
Dlaczego w tych słowach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC nie wahał się użyć slangu d....?, a dlatego, że sam Związek od początku istnienia określany był jako [color="#FF0000"]WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA [/color](od 1980 r.); w 1982 r. zaś Delegata interweniującego w Radzie Prymasowskiej (Warszawa) określono jako [color="#FF0000"]SZPIEGA[/color], a rzecz dotyczyła represji Związkowców przez duchowieństwo.
W 1994 r. zafundowano Związkowcom nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny wraz z zakazem opalania budynków zimą i wymrożono małe dzieci!W tym przypadku też nic fenomenalnego nie zadziałało: ani żar bożej miłości, ani Światło Ducha Świętego i zimno było jak w lodowni!, a cały czas to święty okres władzy JP 2, Prymasa Glempa z e-PiS-kopatem....
W 2003 r. jakiś watykańczyk (Rudy lub SK) w internecie ułoył modlitwę slangu za KZ NSZZ SOLIDARNOSĆ ORGANISTÓW :[color="#FF0000"] „JE---BA---NE---MU OGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC”.[/color]Dlaczego też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC trąca o slang?
Bo w roku 2006 kościół w fenomenalny sposób oświecony Światłem DUCHA ŚWIĘTEGO i pozostałymi wymyślił SLANG W MODLITWIE!, a w tymże cudownym narzeczu przestał istnieć DEKALOG, bo kilkoro puntów było zbieżnych:
[color="#FF00FF"]- nie mów fałszywego świadectwa;
- nie cudzołóż;
- nie pożądaj żony bliźniego swego.
I sprowadziło się do Fenomenalnego określenia „nie pier...ol”[/color]Tu z KULei, na co zwracał KZ NSZZ SOLIDANOŚĆ ORGANISTÓW i ASC uwagę już nie raz sprawdza się Święta teoria samego ks. Tischnera deklamującego w TVP jakie prawdy obowiązują w kościele:
[color="#FF00FF"]1.„TYS PROWDA;
2.TYLKO PROWDA;
3.ŚWINTO PROWDA”.[/color]Zapomniał bidulka ino dodać, że jest jesce cworta prowda, którą uzupełnia KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC;
[color="#FF00FF"]4.G-ÓWNO PROWDA cyli DOGMAT![/color]

Kończąc te kilkoro słów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC serwuje wszystkim uczestnikom Fenomenalną Strawę dla pokrzepienia nie tylko Ducha, ale i Ciała:
w kąciku KULonaria:
SKRZYDEŁKA ANIELSKIE z grilla lub w sosie z Litanii do Wszystkich Świętych (np. sos św. Józefa) lub w sosie greckim Kyrie eleison. Do tego wszystkiego Krew pańska z gwinta.
Niebieskie KULinaria będą w piekielnych mękach przygotowywały zakonnice, a wszystko tak pyszne, że aż ślinka leci...

[color="#FF0000"]Z wdzięczności za wymrożone dzieci....[/color]
Zostańcie z B(L)OGIEM.

Rektorem ASC jest ************* ***************,tel.+** *** *** ***, www.************.*/**;
e-mail ***********@******.**.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color][/size]
[size=4][color="#2E8B57"]KULejny FENOMEN:

Nie da się ukryć,że KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJA się POLACY nie pierwszy raz wskazuje święte fenomeny.
W porównaniu z Unijnymi dyrektywami to najlepiej wypada kościół – nie bez kozery też jest zaszczytna wizyta samego Prymasa Polski Józefa Glempa (dla przypomnienia: 2x na LIŚCIĘ WILDSTEINA). Gorzkie Żale można tylko wyprawiać, że nie ma Nuncjusza Apostolskiego w Polsce... rozwiń
Avatar
biały kieł / 26 sierpnia 2009 o 11:19
0
no to się mądrale odezwały - elita intelektualna - a jak by któryś zobaczył egzorcyzm to by w gacie narobił.

Pewnie oszukujcie się nie ma Boga, nie ma Szatana są tylko głupie przemądrzałe Bożki ( takie jak Wy).


Lepiej być mądrym ciemnogrodem niż takim "światowym" durniem
Avatar
a / 25 sierpnia 2009 o 14:09
0
Powiadam wam: każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone. (Mat. 12,31).
Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. (1 Kor 1, 17-18).
Avatar
~mika~ / 25 sierpnia 2009 o 12:14
0
Duchy-sruchy ;o)
Avatar
Piotrek / 25 sierpnia 2009 o 10:41
0
ale tematyka, buahaha trzeba było sie wstrzymać do października az przybedzie następny rzut ciemnoty do miasta, przynajmniej frekwencja by dopisała..
Avatar
KULwa / 25 sierpnia 2009 o 08:29
0
Bardzo ciekawa tematyka.Dobrze by było,aby wykłady i prelekce poparte były materiałami multimedialnymi w postaci filmów,fotografii czy nawet samych materiałów audio.Dobrze by było,aby pokazano fotkę szatana,anioła no i Ducha św.A jak mi wiadomo,Duch św.ma bardzo słaby w pływ na naszych biskupów,którzy w większości to tzw.beton.Bredzą od rzeczy.I są bardzo złośliwi.
Wpływ Ducha św.Na duchownych widać wtedy,kiedy taki jeden z drugim nałyka się procentowego "natchnienia" w postaci buteleczki z mocniejszym trunkiem.Wtedy taki ma natchnienie i gaaaaaaada od rzaczy,czyli bzdury.Jednym słowem kler polski nie jest podatny na natchnienie Ducha św.
Dobrze by było gdyby KUL zajął się "leczeniem" homoseksualistów i p[edofilów a takie nie tak dawno były założenia).No i najwyższy czas należy zaprzestać bezcześcić zwłoki i przestać kopać pod KULem
Bardzo ciekawa tematyka.Dobrze by było,aby wykłady i prelekce poparte były materiałami multimedialnymi w postaci filmów,fotografii czy nawet samych materiałów audio.Dobrze by było,aby pokazano fotkę szatana,anioła no i Ducha św.A jak mi wiadomo,Duch św.ma bardzo słaby w pływ na naszych biskupów,którzy w większości to tzw.beton.Bredzą od rzeczy.I są bardzo złośliwi.
Wpływ Ducha św.Na duchownych widać wtedy,kiedy taki jeden z drugim nałyka się procentowego "natchnienia" w postaci buteleczki z mocniejszym trunkiem.Wtedy taki ma ... rozwiń
Avatar
Barbes / 25 sierpnia 2009 o 07:30
0
Pójdę jak będzie o tym ile diabłów można zmieścić na ostrzu igły.
Avatar
DIABLO / 28 sierpnia 2009 o 00:46
0
[size=4][color="#2E8B57"]KULejny FENOMEN:

Nie da się ukryć,że KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJA się POLACY nie pierwszy raz wskazuje święte fenomeny.
W porównaniu z Unijnymi dyrektywami to najlepiej wypada kościół – nie bez kozery też jest zaszczytna wizyta samego Prymasa Polski Józefa Glempa (dla przypomnienia: 2x na LIŚCIĘ WILDSTEINA). Gorzkie Żale można tylko wyprawiać, że nie ma Nuncjusza Apostolskiego w Polsce A-bpa Józefa Kowalczyka (dla przypomnienia 15x na LIŚCIE WILDSTEINA), ale wracając do tematu unijnego – szukając oszczędności w emisju 2-tlemku węgla do atmosfery w tych dniach zaczęto wycofywać energochłonne żarówki (od 100 W w w górę). Nasz rynrk serwuje już przestarzałe świetlówki, bo wyparły je[color="#FF0000"] LED[/color]! I tu wypada się odniść do sakramentalnej mocy kościoła i jego NAUCZYCIELSKIEJ ROLI.
Przecież FENOMEN DUCHA SWIĘTEGO lepszy jest nawet od [color="#FF0000"]LED[/color] – bo za darmo! Wystarczy klęknąć na KULana, złożyć ręce, wznieść oczy w górę i....
…. i prawdziwy CUD. Świeci nam ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO! Pod warunkiem, że jest się olśnionym ŚWIATŁEM ŁASKI UŚWIĘCAJĄCEJ! Wykorzystując takie oświetlenie niejeden przekonał się, iż ciemno jest jak u murzyna w d....!
Nad czym tak pałał uśmiechem w TV Lublin sam Prymas Józef Glemp?
Przecież jadąć po wykładach może sobie w samochodzie uruchomić fenomenalne oświetlenia, a dodatkowo ZAŚWIECI MU ŚWUATŁOŚĆ WIEKUISTA! - Czyż to nie cudowne? Zapytuje KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW i ASC.
Dlaczego w tych słowach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC nie wahał się użyć slangu d....?, a dlatego, że sam Związek od początku istnienia określany był jako [color="#FF0000"]WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA [/color](od 1980 r.); w 1982 r. zaś Delegata interweniującego w Radzie Prymasowskiej (Warszawa) określono jako [color="#FF0000"]SZPIEGA[/color], a rzecz dotyczyła represji Związkowców przez duchowieństwo.
W 1994 r. zafundowano Związkowcom nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny wraz z zakazem opalania budynków zimą i wymrożono małe dzieci!W tym przypadku też nic fenomenalnego nie zadziałało: ani żar bożej miłości, ani Światło Ducha Świętego i zimno było jak w lodowni!, a cały czas to święty okres władzy JP 2, Prymasa Glempa z e-PiS-kopatem....
W 2003 r. jakiś watykańczyk (Rudy lub SK) w internecie ułoył modlitwę slangu za KZ NSZZ SOLIDARNOSĆ ORGANISTÓW :[color="#FF0000"] „JE---BA---NE---MU OGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC”.[/color]Dlaczego też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC trąca o slang?
Bo w roku 2006 kościół w fenomenalny sposób oświecony Światłem DUCHA ŚWIĘTEGO i pozostałymi wymyślił SLANG W MODLITWIE!, a w tymże cudownym narzeczu przestał istnieć DEKALOG, bo kilkoro puntów było zbieżnych:
[color="#FF00FF"]- nie mów fałszywego świadectwa;
- nie cudzołóż;
- nie pożądaj żony bliźniego swego.
I sprowadziło się do Fenomenalnego określenia „nie pier...ol”[/color]Tu z KULei, na co zwracał KZ NSZZ SOLIDANOŚĆ ORGANISTÓW i ASC uwagę już nie raz sprawdza się Święta teoria samego ks. Tischnera deklamującego w TVP jakie prawdy obowiązują w kościele:
[color="#FF00FF"]1.„TYS PROWDA;
2.TYLKO PROWDA;
3.ŚWINTO PROWDA”.[/color]Zapomniał bidulka ino dodać, że jest jesce cworta prowda, którą uzupełnia KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC;
[color="#FF00FF"]4.G-ÓWNO PROWDA cyli DOGMAT![/color]

Kończąc te kilkoro słów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC serwuje wszystkim uczestnikom Fenomenalną Strawę dla pokrzepienia nie tylko Ducha, ale i Ciała:
w kąciku KULonaria:
SKRZYDEŁKA ANIELSKIE z grilla lub w sosie z Litanii do Wszystkich Świętych (np. sos św. Józefa) lub w sosie greckim Kyrie eleison. Do tego wszystkiego Krew pańska z gwinta.
Niebieskie KULinaria będą w piekielnych mękach przygotowywały zakonnice, a wszystko tak pyszne, że aż ślinka leci...

[color="#FF0000"]Z wdzięczności za wymrożone dzieci....[/color]
Zostańcie z B(L)OGIEM.

Rektorem ASC jest ************* ***************,tel.+** *** *** ***, www.************.*/**;
e-mail ***********@******.**.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color][/size]
[size=4][color="#2E8B57"]KULejny FENOMEN:

Nie da się ukryć,że KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJA się POLACY nie pierwszy raz wskazuje święte fenomeny.
W porównaniu z Unijnymi dyrektywami to najlepiej wypada kościół – nie bez kozery też jest zaszczytna wizyta samego Prymasa Polski Józefa Glempa (dla przypomnienia: 2x na LIŚCIĘ WILDSTEINA). Gorzkie Żale można tylko wyprawiać, że nie ma Nuncjusza Apostolskiego w Polsce... rozwiń
Avatar
biały kieł / 26 sierpnia 2009 o 11:19
0
no to się mądrale odezwały - elita intelektualna - a jak by któryś zobaczył egzorcyzm to by w gacie narobił.

Pewnie oszukujcie się nie ma Boga, nie ma Szatana są tylko głupie przemądrzałe Bożki ( takie jak Wy).


Lepiej być mądrym ciemnogrodem niż takim "światowym" durniem
Avatar
a / 25 sierpnia 2009 o 14:09
0
Powiadam wam: każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone. (Mat. 12,31).
Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. (1 Kor 1, 17-18).
Avatar
~mika~ / 25 sierpnia 2009 o 12:14
0
Duchy-sruchy ;o)
Avatar
Piotrek / 25 sierpnia 2009 o 10:41
0
ale tematyka, buahaha trzeba było sie wstrzymać do października az przybedzie następny rzut ciemnoty do miasta, przynajmniej frekwencja by dopisała..
Avatar
KULwa / 25 sierpnia 2009 o 08:29
0
Bardzo ciekawa tematyka.Dobrze by było,aby wykłady i prelekce poparte były materiałami multimedialnymi w postaci filmów,fotografii czy nawet samych materiałów audio.Dobrze by było,aby pokazano fotkę szatana,anioła no i Ducha św.A jak mi wiadomo,Duch św.ma bardzo słaby w pływ na naszych biskupów,którzy w większości to tzw.beton.Bredzą od rzeczy.I są bardzo złośliwi.
Wpływ Ducha św.Na duchownych widać wtedy,kiedy taki jeden z drugim nałyka się procentowego "natchnienia" w postaci buteleczki z mocniejszym trunkiem.Wtedy taki ma natchnienie i gaaaaaaada od rzaczy,czyli bzdury.Jednym słowem kler polski nie jest podatny na natchnienie Ducha św.
Dobrze by było gdyby KUL zajął się "leczeniem" homoseksualistów i p[edofilów a takie nie tak dawno były założenia).No i najwyższy czas należy zaprzestać bezcześcić zwłoki i przestać kopać pod KULem
Bardzo ciekawa tematyka.Dobrze by było,aby wykłady i prelekce poparte były materiałami multimedialnymi w postaci filmów,fotografii czy nawet samych materiałów audio.Dobrze by było,aby pokazano fotkę szatana,anioła no i Ducha św.A jak mi wiadomo,Duch św.ma bardzo słaby w pływ na naszych biskupów,którzy w większości to tzw.beton.Bredzą od rzeczy.I są bardzo złośliwi.
Wpływ Ducha św.Na duchownych widać wtedy,kiedy taki jeden z drugim nałyka się procentowego "natchnienia" w postaci buteleczki z mocniejszym trunkiem.Wtedy taki ma ... rozwiń
Avatar
Barbes / 25 sierpnia 2009 o 07:30
0
Pójdę jak będzie o tym ile diabłów można zmieścić na ostrzu igły.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!