Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2010 r.
14:05
Edytuj ten wpis

Wyniki wyborów do Rady Miasta Lublin: Skład, liczba głosów, komentarze

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 87 A A

16 mandatów w 31-osobowej Radzie Miasta przypadło Prawu i Sprawiedliwości. 14 mandatów dostała Platforma Obywatelska, a tylko jednego radnego zdołał wprowadzić do Ratusza Sojusz Lewicy Demokratycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To niebywały sukces – mówi rozpromieniony Piotr Kowalczyk (PiS), wybrany ponownie do Rady Miasta i jej przewodniczący w minionej kadencji. – Założona przez sztab PiS strategia dotycząca kształtu list wyborczych, sprawdziła się w 120 proc., bo postawiliśmy na liderów lokalnej opinii, a nie na zaciężne wojsko partyjne, na co postawiła PO.

Z 16 mandatami w Radzie PiS może rządzić samodzielnie. Chyba, że Platformie Obywatelskiej uda się przeciągnąć kogoś na swoją stronę.

– Oj, na takie rozmowy jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie – mówi Jarosław Pakuła (PO). Pytany o to, dlaczego PiS odniósł taki sukces stwierdza: – Widocznie zrobili dobrą kampanię. A po drugie gdyby lewica poszła do wyborów razem, to uzyskałaby kilka mandatów, a wynik PiS byłby słabszy.

Lewica zdołała wprowadzić tylko jednego radnego. – Jeżeli mój głos będzie potrzebny w jakiejś ważnej sprawie, to raz zagłosuję tak jak jeden klub, innym razem jak ten drugi. Ale na pewno nie wstąpię do żadnego z tych klubów – mówi Jan Gąbka, radny SLD. – Szkoda tylko, że z lewicy jestem tylko ja. Przykro, że ambicje wzięły górę nad rozsądkiem i sprawdziło się, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Pięcioprocentowy próg uprawniający do wzięcia udziału w podziale miejsc przekroczyły jeszcze dwa ugrupowania. Chodzi o listy Sierakowskiej i Wojciechowskiego. Ale żadnego miejsca w radzie nie dostały.

Frekwencja w wyborach wyniosła 39,89 proc.



Nowa Rada Miasta Lublin (skład, liczba głosów)

W nawiasach rzymską liczbą podajemy numer okręgu wyborczego, cyframi arabskimi liczbę uzyskanych głosów.

PO:

Jacek Bednarczyk (II, 1648),
Leszek Daniewski (VI, 1623),
Piotr Dreher (I, 1512),
Zbigniew Jurkowski (I, 956),
Wojciech Krakowski (IV, 1165),
Michał Krawczyk (IV, 749),
Zbigniew Ławniczak (III, 1084), Jan Madejek (III, 948),
Elżbieta Mroczkowska (IV, 3215),
Jarosław Pakuła (III, 2233),
Stanisław Podgórski (V, 1766),
Beata Stepaniuk (VI, 1857),
Marta Wcisło (V, 1591),
Mateusz Zaczyński (II, 1022).

PiS

Mariusz Banach (IV, 1331),
Elżbieta Dados (VI, 1521),
Zdzisław Drozd (II, 1307),
Marek Jakubowski (III, 1878),
Dariusz Jezior (III, 1578),
Piotr Kowalczyk (V, 2044),
Piotr Kuty (II, 1519),
Jadwiga Mach (IV, 898),
Marcin Nowak (I, 850),
Tomasz Pitucha (VI, 1539),
Marcin Pogorzałek (I, 707),
Mieczysław Ryba (VI, 1493),
Krzysztof Siczek (V, 1100),
Małgorzata Suchanowska (V, 998),
Zbigniew Targoński (I, 2142),
Sylwester Tułajew (IV, 3741).

SLD

Jan Gąbka (II, 1894)

Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yarro / 1 grudnia 2010 o 20:33
0
[quote name='Łukasz' timestamp='1290438065' post='386501']
Wstydze się że mieszkam w takim mieście i w takim województwie gdzie większość ludzi ma wodę zamiast mózgu !! Kończe te pieprzone studia i spadam na zachód, napewno nie zostane na tym zadupiu!!
[/quote]
Jedź już dzisiaj synku, ale najpierw oddaj kasę za edukację w tym kraju. potem możesz wypier..alać. Obywatelstwa też się zrzeknij, żebyś nie robił kwasu Polakom za granicą. Pewno jesteś z jakiejś zabitej dechami wsi i frustrujesz się bo ci pks nie dojeżdża. Cóż bywa. O jednego pseudomagistra mniej.
[quote name='Łukasz' timestamp='1290438065' post='386501']
Wstydze się że mieszkam w takim mieście i w takim województwie gdzie większość ludzi ma wodę zamiast mózgu !! Kończe te pieprzone studia i spadam na zachód, napewno nie zostane na tym zadupiu!!
[/quote]
Jedź już dzisiaj synku, ale najpierw oddaj kasę za edukację w tym kraju. potem możesz wypier..alać. Obywatelstwa też się zrzeknij, żebyś nie robił kwasu Polakom za granicą. Pewno jesteś z jakiejś zabitej dechami wsi i frustruj... rozwiń
Avatar
WYBORCA_DZIESATA / 28 listopada 2010 o 10:25
0
Nawet nie przypuszczałem, że Panie Datos z PiS osiągnie taki wynik. Widać ludzie z pis-u również nie znają ludzi na których głosują. Pani która zmienia ugrupowanie bo wie że niedostanie się ze swojej partii do Rady Miasta i będzie musiała wrócić do pracy w szkole. A pan prezes który za mniejsze błachostki powyrzucał posłów ze swojej partii przyją ją z otwartymi ramionami i kazał wszystkim na nią głosować tylko po to aby mieć większość we władzy. Dla mnie zwolennika pis od wielu lat, bardzo się to nie podoba i nigdy już nie będę ich popierał przez takie właśnie wybryki

Z LEWA na PRAWO - TO NIE DOPUSZCZALNE
Nawet nie przypuszczałem, że Panie Datos z PiS osiągnie taki wynik. Widać ludzie z pis-u również nie znają ludzi na których głosują. Pani która zmienia ugrupowanie bo wie że niedostanie się ze swojej partii do Rady Miasta i będzie musiała wrócić do pracy w szkole. A pan prezes który za mniejsze błachostki powyrzucał posłów ze swojej partii przyją ją z otwartymi ramionami i kazał wszystkim na nią głosować tylko po to aby mieć większość we władzy. Dla mnie zwolennika pis od wielu lat, bardzo się to nie podoba i nigdy już nie będę ich popierał ... rozwiń
Avatar
ela / 25 listopada 2010 o 23:18
0
[quote name='Norymberga dla PO' timestamp='1290459118' post='387089']
mam nadzieje ze nowe władzy wypie**ą z Lublina tych ukraińskich wieśniaków z Chełma, z panem który po za nazwiskiem (G***UK), wyglądem i charakterem nic wspólnego nie nie ma z siepaczami z UPA;
do wywalenia natychmiastowego nadaja sie takze
trzydzwiowa szafa - niedoszła prezydent Chełma co przegrała stosunkiem 15 do 65
- Andrzej M. udochowiony obrotowiec (kariera polityczna ZChN, LPR, PiS, Polska Plus, PO)
- Marek S. bierny mierny wierny; największe pośmiewisko na Lubomelskiej
- Edmund B. - dyro od PROW
- Iwona N. - dyrektor Chełmskiego Funduszu Społecznego
- Piotr F. (ten co prawda nie z Chełma ale równi głupi jak on, specjalista od wsiowego lansu udajacy Bonda z szalejacą 40-stka zwana MiSS sejmu
- cała zameldowana w chełmie kadra Departamentu Chełmskiego Funduszu Społecznego
- przy wydawaniu wypowiedzeń nie wolno zapomniec o pracujacym w Urzedzie Marszałkowskim sobowtórze Józefa Stalina

plus kilkaset oficerów zorganizowanej grupy przestępczej kryp. Platforma Obywatelska
[/quote]
[quote name='Norymberga dla PO' timestamp='1290459118' post='387089']
mam nadzieje ze nowe władzy wypie**ą z Lublina tych ukraińskich wieśniaków z Chełma, z panem który po za nazwiskiem (G***UK), wyglądem i charakterem nic wspólnego nie nie ma z siepaczami z UPA;
do wywalenia natychmiastowego nadaja sie takze
trzydzwiowa szafa - niedoszła prezydent Chełma co przegrała stosunkiem 15 do 65
- Andrzej M. udochowiony obrotowiec (kariera polityczna ZChN, LPR, PiS, Polska Plus, PO)
- Marek S. b... rozwiń
Avatar
bronek / 24 listopada 2010 o 11:02
0
nawet nie wiedziałem że p.M.Wcisło- ma sieć sklepów --widocznie lubi się wszędzie wciskać -----a osobiście to znam takich co by za piątaka do warszawki na piechotę zap.....
Avatar
asa / 23 listopada 2010 o 21:54
0
Zgadzam się z poprzednikiem mieli być młodzi a są ludzie ktorym ciągle jest mało zwłaszcza Pani W. która ma sieć sklepów i ciągle mało pieniędzy!!
Avatar
ekonutki / 23 listopada 2010 o 21:04
0
Drodzy internauci,
pomóżcie nam wygrać multimedialne wyposażenie pracowni szkolnej.
Zagłosujcie na ekofilmik (2 min.)nakręcony przez nas w konkursie "Tesco dla szkół".


[url="http://www.tescodlaszkol.pl/722?typ=film_nazwa&pole=ekonutki&toon=SZUKAJ&start=0"][color="#006400"]Głosując TU zrobisz dobry uczynek[/color][/url]


DZIĘKUJEMY!!!
EKONUTKI
Drodzy internauci,
pomóżcie nam wygrać multimedialne wyposażenie pracowni szkolnej.
Zagłosujcie na ekofilmik (2 min.)nakręcony przez nas w konkursie "Tesco dla szkół".


[url="http://www.tescodlaszkol.pl/722?typ=film_nazwa&pole=ekonutki&toon=SZUKAJ&start=0"][color="#006400"]Głosując TU zrobisz dobry uczynek[/color][/url]


DZIĘKUJEMY!!!
EKONUTKI rozwiń
Avatar
Rafał / 23 listopada 2010 o 17:42
0
Kurcze, jak to wszystko czytam to naprawde mam wrażenie że w Lublinie jakaś część społeczeństwa zaraziła się wirusem zmiękczającym cały mózg.

Może nie przeżyłem stanu wojennego i dlatego mnie to tak dziwi, ale jak czytam komentarze zwolenników PIS, to słychać tylko puste frazy jak dzieci ze "śmietniska" (typu HWDP, JP100%), tak Ci ludzie tylko potrafią krzyczeć : "Komuchy, Żydy, masoni i Bóg wie co jeszcze pustego wygłaszają.

Naprawdę nie ma już normalnych ludzi związanych z PIS, którzy potrafią się normalnie wysłowić nie wyzywając wszystkich myślących ludzi od "żydokomuchów".

Ani nie jestem żydem, ani komunistą.. a i tak zaraz pewnie się posypią takie wyzwyska wypranych mózgów, bo jestem przeciwny żerowaniu na śmierci brata i zasłanianiu się tym że to zawsze wina innych.

To wina PO że jest źle, to wina komunistów że brat umarł, to wina żydów że za mało ukradłem, to wina ciot że sąsiad ma fioletowy krawat. A nigdy nie potrafią sami nic osiągnąć - oprócz obwiniania innych.
Kurcze, jak to wszystko czytam to naprawde mam wrażenie że w Lublinie jakaś część społeczeństwa zaraziła się wirusem zmiękczającym cały mózg.

Może nie przeżyłem stanu wojennego i dlatego mnie to tak dziwi, ale jak czytam komentarze zwolenników PIS, to słychać tylko puste frazy jak dzieci ze "śmietniska" (typu HWDP, JP100%), tak Ci ludzie tylko potrafią krzyczeć : "Komuchy, Żydy, masoni i Bóg wie co jeszcze pustego wygłaszają.

Naprawdę nie ma już normalnych ludzi związanych z PIS, którzy potrafią się n... rozwiń
Avatar
lukrecja / 23 listopada 2010 o 17:04
0
buahaha... mieli wygrac mlodzi, ambitni i wolni od ukladow a wygrala taka sama bo prawie ta sama szumowina co ostatnio (zwlaszcza na Kalinie). Zniechecajace. To ostatnie wybory, w ktorych oddalam swoj glos i bede mamawiala innych do przyjecia takiej postawy. Wybrali gowno, ktore gowno tez dla miasta zrobi.
Avatar
J23 / 23 listopada 2010 o 16:07
0
[quote name='proboszcz' timestamp='1290521674' post='387702']
Głupich grzechów ne chcę słuchać. Rozgrzeszam tylko z ciężkich.
[/quote]

A ja głupi myślałem że dopalacze już wycofano !!!
Avatar
J23 / 23 listopada 2010 o 16:06
0
[quote name='proboszcz' timestamp='1290521674' post='387702']
Głupich grzechów ne chcę słuchać. Rozgrzeszam tylko z ciężkich.
[/quote]

A ja głupi myślałem że dopalacze już wycofano !!!
Avatar
Yarro / 1 grudnia 2010 o 20:33
0
[quote name='Łukasz' timestamp='1290438065' post='386501']
Wstydze się że mieszkam w takim mieście i w takim województwie gdzie większość ludzi ma wodę zamiast mózgu !! Kończe te pieprzone studia i spadam na zachód, napewno nie zostane na tym zadupiu!!
[/quote]
Jedź już dzisiaj synku, ale najpierw oddaj kasę za edukację w tym kraju. potem możesz wypier..alać. Obywatelstwa też się zrzeknij, żebyś nie robił kwasu Polakom za granicą. Pewno jesteś z jakiejś zabitej dechami wsi i frustrujesz się bo ci pks nie dojeżdża. Cóż bywa. O jednego pseudomagistra mniej.
[quote name='Łukasz' timestamp='1290438065' post='386501']
Wstydze się że mieszkam w takim mieście i w takim województwie gdzie większość ludzi ma wodę zamiast mózgu !! Kończe te pieprzone studia i spadam na zachód, napewno nie zostane na tym zadupiu!!
[/quote]
Jedź już dzisiaj synku, ale najpierw oddaj kasę za edukację w tym kraju. potem możesz wypier..alać. Obywatelstwa też się zrzeknij, żebyś nie robił kwasu Polakom za granicą. Pewno jesteś z jakiejś zabitej dechami wsi i frustruj... rozwiń
Avatar
WYBORCA_DZIESATA / 28 listopada 2010 o 10:25
0
Nawet nie przypuszczałem, że Panie Datos z PiS osiągnie taki wynik. Widać ludzie z pis-u również nie znają ludzi na których głosują. Pani która zmienia ugrupowanie bo wie że niedostanie się ze swojej partii do Rady Miasta i będzie musiała wrócić do pracy w szkole. A pan prezes który za mniejsze błachostki powyrzucał posłów ze swojej partii przyją ją z otwartymi ramionami i kazał wszystkim na nią głosować tylko po to aby mieć większość we władzy. Dla mnie zwolennika pis od wielu lat, bardzo się to nie podoba i nigdy już nie będę ich popierał przez takie właśnie wybryki

Z LEWA na PRAWO - TO NIE DOPUSZCZALNE
Nawet nie przypuszczałem, że Panie Datos z PiS osiągnie taki wynik. Widać ludzie z pis-u również nie znają ludzi na których głosują. Pani która zmienia ugrupowanie bo wie że niedostanie się ze swojej partii do Rady Miasta i będzie musiała wrócić do pracy w szkole. A pan prezes który za mniejsze błachostki powyrzucał posłów ze swojej partii przyją ją z otwartymi ramionami i kazał wszystkim na nią głosować tylko po to aby mieć większość we władzy. Dla mnie zwolennika pis od wielu lat, bardzo się to nie podoba i nigdy już nie będę ich popierał ... rozwiń
Avatar
ela / 25 listopada 2010 o 23:18
0
[quote name='Norymberga dla PO' timestamp='1290459118' post='387089']
mam nadzieje ze nowe władzy wypie**ą z Lublina tych ukraińskich wieśniaków z Chełma, z panem który po za nazwiskiem (G***UK), wyglądem i charakterem nic wspólnego nie nie ma z siepaczami z UPA;
do wywalenia natychmiastowego nadaja sie takze
trzydzwiowa szafa - niedoszła prezydent Chełma co przegrała stosunkiem 15 do 65
- Andrzej M. udochowiony obrotowiec (kariera polityczna ZChN, LPR, PiS, Polska Plus, PO)
- Marek S. bierny mierny wierny; największe pośmiewisko na Lubomelskiej
- Edmund B. - dyro od PROW
- Iwona N. - dyrektor Chełmskiego Funduszu Społecznego
- Piotr F. (ten co prawda nie z Chełma ale równi głupi jak on, specjalista od wsiowego lansu udajacy Bonda z szalejacą 40-stka zwana MiSS sejmu
- cała zameldowana w chełmie kadra Departamentu Chełmskiego Funduszu Społecznego
- przy wydawaniu wypowiedzeń nie wolno zapomniec o pracujacym w Urzedzie Marszałkowskim sobowtórze Józefa Stalina

plus kilkaset oficerów zorganizowanej grupy przestępczej kryp. Platforma Obywatelska
[/quote]
[quote name='Norymberga dla PO' timestamp='1290459118' post='387089']
mam nadzieje ze nowe władzy wypie**ą z Lublina tych ukraińskich wieśniaków z Chełma, z panem który po za nazwiskiem (G***UK), wyglądem i charakterem nic wspólnego nie nie ma z siepaczami z UPA;
do wywalenia natychmiastowego nadaja sie takze
trzydzwiowa szafa - niedoszła prezydent Chełma co przegrała stosunkiem 15 do 65
- Andrzej M. udochowiony obrotowiec (kariera polityczna ZChN, LPR, PiS, Polska Plus, PO)
- Marek S. b... rozwiń
Avatar
bronek / 24 listopada 2010 o 11:02
0
nawet nie wiedziałem że p.M.Wcisło- ma sieć sklepów --widocznie lubi się wszędzie wciskać -----a osobiście to znam takich co by za piątaka do warszawki na piechotę zap.....
Avatar
asa / 23 listopada 2010 o 21:54
0
Zgadzam się z poprzednikiem mieli być młodzi a są ludzie ktorym ciągle jest mało zwłaszcza Pani W. która ma sieć sklepów i ciągle mało pieniędzy!!
Avatar
ekonutki / 23 listopada 2010 o 21:04
0
Drodzy internauci,
pomóżcie nam wygrać multimedialne wyposażenie pracowni szkolnej.
Zagłosujcie na ekofilmik (2 min.)nakręcony przez nas w konkursie "Tesco dla szkół".


[url="http://www.tescodlaszkol.pl/722?typ=film_nazwa&pole=ekonutki&toon=SZUKAJ&start=0"][color="#006400"]Głosując TU zrobisz dobry uczynek[/color][/url]


DZIĘKUJEMY!!!
EKONUTKI
Drodzy internauci,
pomóżcie nam wygrać multimedialne wyposażenie pracowni szkolnej.
Zagłosujcie na ekofilmik (2 min.)nakręcony przez nas w konkursie "Tesco dla szkół".


[url="http://www.tescodlaszkol.pl/722?typ=film_nazwa&pole=ekonutki&toon=SZUKAJ&start=0"][color="#006400"]Głosując TU zrobisz dobry uczynek[/color][/url]


DZIĘKUJEMY!!!
EKONUTKI rozwiń
Avatar
Rafał / 23 listopada 2010 o 17:42
0
Kurcze, jak to wszystko czytam to naprawde mam wrażenie że w Lublinie jakaś część społeczeństwa zaraziła się wirusem zmiękczającym cały mózg.

Może nie przeżyłem stanu wojennego i dlatego mnie to tak dziwi, ale jak czytam komentarze zwolenników PIS, to słychać tylko puste frazy jak dzieci ze "śmietniska" (typu HWDP, JP100%), tak Ci ludzie tylko potrafią krzyczeć : "Komuchy, Żydy, masoni i Bóg wie co jeszcze pustego wygłaszają.

Naprawdę nie ma już normalnych ludzi związanych z PIS, którzy potrafią się normalnie wysłowić nie wyzywając wszystkich myślących ludzi od "żydokomuchów".

Ani nie jestem żydem, ani komunistą.. a i tak zaraz pewnie się posypią takie wyzwyska wypranych mózgów, bo jestem przeciwny żerowaniu na śmierci brata i zasłanianiu się tym że to zawsze wina innych.

To wina PO że jest źle, to wina komunistów że brat umarł, to wina żydów że za mało ukradłem, to wina ciot że sąsiad ma fioletowy krawat. A nigdy nie potrafią sami nic osiągnąć - oprócz obwiniania innych.
Kurcze, jak to wszystko czytam to naprawde mam wrażenie że w Lublinie jakaś część społeczeństwa zaraziła się wirusem zmiękczającym cały mózg.

Może nie przeżyłem stanu wojennego i dlatego mnie to tak dziwi, ale jak czytam komentarze zwolenników PIS, to słychać tylko puste frazy jak dzieci ze "śmietniska" (typu HWDP, JP100%), tak Ci ludzie tylko potrafią krzyczeć : "Komuchy, Żydy, masoni i Bóg wie co jeszcze pustego wygłaszają.

Naprawdę nie ma już normalnych ludzi związanych z PIS, którzy potrafią się n... rozwiń
Avatar
lukrecja / 23 listopada 2010 o 17:04
0
buahaha... mieli wygrac mlodzi, ambitni i wolni od ukladow a wygrala taka sama bo prawie ta sama szumowina co ostatnio (zwlaszcza na Kalinie). Zniechecajace. To ostatnie wybory, w ktorych oddalam swoj glos i bede mamawiala innych do przyjecia takiej postawy. Wybrali gowno, ktore gowno tez dla miasta zrobi.
Avatar
J23 / 23 listopada 2010 o 16:07
0
[quote name='proboszcz' timestamp='1290521674' post='387702']
Głupich grzechów ne chcę słuchać. Rozgrzeszam tylko z ciężkich.
[/quote]

A ja głupi myślałem że dopalacze już wycofano !!!
Avatar
J23 / 23 listopada 2010 o 16:06
0
[quote name='proboszcz' timestamp='1290521674' post='387702']
Głupich grzechów ne chcę słuchać. Rozgrzeszam tylko z ciężkich.
[/quote]

A ja głupi myślałem że dopalacze już wycofano !!!
Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 13 1

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 74 19

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie