Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2009 r.
16:50
Edytuj ten wpis

Wypadek na ul. Poniatowskiego. Korki w centrum i na Czechowie

Autor: Zdjęcie autora am
0 18 A A

Po godz. 14 na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego i Popiełuszki zderzyły się opel vectra i fiat multipla. Zakorkowany jest wiadukt w obie strony i trasa z Czechowa aż od Orfeusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak informuje policja do wypadku doszło o godz. 14.15. Jedna osoba została ranna.

Od tamtej pory w okolicy tworzą się ogromne korki. Zakorkowany jest m.in. wiadukt Poniatowskiego, ulica Popiełuszki i Długosza oraz al. Solidarności.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kierowca Bombowca / 12 listopada 2009 o 21:04
0
Co racja to racja... do szewskiej pasji mnie doprowadzają tacy "skrzyżowaniowi filozofowie".
Nawet nie na zachodzie a w Warszawie takie zachowanie skończyłoby się obtrąbieniem "ofiary".
Avatar
marek / 12 listopada 2009 o 20:36
0
do kogoś tam wyżej: jedziesz jak ciapa, po zapaleniu zielonego zastanawiasz się czy najpierw puścić sprzęgło czy ręczny żeby ruszyć, zostawiasz miejsca na 3 auta a później marudzisz że się wciskają. nauczyliby was jeździć na zachodzie gdzie wszyscy synchronicznie ruszają na zielone.
Avatar
Kierowca Bombowca / 12 listopada 2009 o 19:16
0
Od początku twierdziłem, że sam wypadku nie widziałem... i od początku twierdziłem, że "chyba", że "sądzę".
Zanim dojechałem na miejsce na miejscu była już straż pożarna (byli pierwsi) i właśnie podjeżdżało pogotowie. Wcześniej nie miałbym szansy chwycić za telefon, bo nie widziałem, co się stało.

Skoro kierowca Multipli wymusił pierwszeństwo, to chyba wina jego/jej jest ewidentna, a Opel skręcał tylko po to, by w ostatniej chwili próbować uniknąć kolizji.
Avatar
kierowca renaulta / 12 listopada 2009 o 17:31
0
swiadek wypadku napisał:
a ja niestety smie stwierdzic, ze było inaczej.

Pan z Opla, chciał jechać w stronę czechowa z duża prędkościa, a multipla, chciała pojechac prosto nigdzie nie skrecajac z mysla, ze zdązy przejechać, ale jej sie to nie udało i opel wjechał w multiple przepychajac ja na druga strone, a kierowca skody lekko wjechał w multiple, ale zdazył wyhamowac.

Wiem, gdyz bylam swiadkiem wypadku i rozmawiałam z lekarzem ratownikiem z karetki, kierowca multipli ma złamany kregosłup. a wypadek spowodowała multipla.
i żaden z panów kierowców nie zainteresował się tym, tylko chłopak mojej kolezanki zadzwonił po karetke, policje i straz, a takze zainteresował sie stanem poszkodowanego z multipli



pogratulowac odwagi temu czlowiekowi jak widac kazdy duzo gada i jest madry ale stanem osob rannych nikt sie nie interesuje tylko kazdy krytykuje... ot cala polska dobrze ze jest kilka osob innych od reszty. pozdrawiam
osob rannych nikt sie nie interesuje tylko kazdy krytykuje... ot cala polska dobrze ze jest kilka osob innych od reszty. pozdrawiam rozwiń
Avatar
swiadek wypadku / 12 listopada 2009 o 16:38
0
a ja niestety smie stwierdzic, ze było inaczej.

Pan z Opla, chciał jechać w stronę czechowa z duża prędkościa, a multipla, chciała pojechac prosto nigdzie nie skrecajac z mysla, ze zdązy przejechać, ale jej sie to nie udało i opel wjechał w multiple przepychajac ja na druga strone, a kierowca skody lekko wjechał w multiple, ale zdazył wyhamowac.

Wiem, gdyz bylam swiadkiem wypadku i rozmawiałam z lekarzem ratownikiem z karetki, kierowca multipli ma złamany kregosłup. a wypadek spowodowała multipla.
i żaden z panów kierowców nie zainteresował się tym, tylko chłopak mojej kolezanki zadzwonił po karetke, policje i straz, a takze zainteresował sie stanem poszkodowanego z multipli
a ja niestety smie stwierdzic, ze było inaczej.

Pan z Opla, chciał jechać w stronę czechowa z duża prędkościa, a multipla, chciała pojechac prosto nigdzie nie skrecajac z mysla, ze zdązy przejechać, ale jej sie to nie udało i opel wjechał w multiple przepychajac ja na druga strone, a kierowca skody lekko wjechał w multiple, ale zdazył wyhamowac.

Wiem, gdyz bylam swiadkiem wypadku i rozmawiałam z lekarzem ratownikiem z karetki, kierowca multipli ma złamany kregosłup. a wypadek spowodowała multipla.
i żaden z p... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 11 listopada 2009 o 20:31
0
ala napisał:
a gdyby ten pan z oktawi jechal troche wolniej to nie wylondowalby w tylku fiata-strasznie mu sie spieszylo na moście


Pan z Octavii będzie miał inny problem (poza remontem związanym z wymianą tzw. "przedniego pasa"). Wyprzedzał mnie na Smorawińskiego... błysnęło, znaczy się radar był akurat na miejscu
Avatar
ala / 11 listopada 2009 o 15:34
0
a gdyby ten pan z oktawi jechal troche wolniej to nie wylondowalby w tylku fiata-strasznie mu sie spieszylo na moście
Avatar
Kierowca Bombowca / 11 listopada 2009 o 11:00
0
młoda napisał:
Chwilę wcześniej jechałam ul.Popiełuszki, kompletny chaos bez tej sygnalizacji, kto się wciśnie, ten jedzie, z tym że większość raczej uważała; a która ulica ma właściwie pierwszeństwo? Nie widziałam tam żadnego oznakowania. Wzdłuż poniatowskiego niekończący się sznur aut, a i w poprzek ktoś chciały pojechać, o skręcie w lewo można było zapomnieć.[/quote]

Jak się nie widzi oznakowania, to trzeba ponownie na egzamin się wybrać... a jeszcze lepiej dać sobie spokój z jeżdżeniem samochodem i przesiąść się w MPK.
Pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu ma ruch z Racławickich w kierunku Czechowa, ulica Popiełuszki jest podporządkowana. Całe skrzyżowanie jest wyraźnie oznakowane tak znakami pionowymi, jak i poziomymi (wyraźne linie zatrzymań na Popiełuszki).
Brak sygnalizacji zauważyłem już na wysokości fotoradaru na Smorawińskiego (jechałem z Czechowa w kierunku ul. Popiełuszki) i od razu pomyślałem sobie "ocho, będzie ciężko".

[quote name='agnieszka']Stałam na przystanku i widziałam dokładnie,ten pierwszy samochód jechał z dużą prętkością w dół od Racławickich i nie hamując chciał skręcic w Popiełuszki, wbił się w Multiplę a następnie ją przepchał przez skrzyżowanie na auto które stało bo kierowca czekał na możliwość skrętu w Popiełuszki.Ktos sugerował że ten kierowca nie zdążył wyhamować i stukną Multiplę od tyłu ,ale to Multipla została przepchnięta i wbita przez opla.


Czyli dokładnie tak, jak ja sądziłem... za wyjątkiem tej Skody, o której myślałem, że Skoda walnęła w Multiplę gdy ta hamowała.
No chyba, że Multipla jechała po Popiełuszki i wymusiła pierwszeństwo na Oplu... wtedy wina jest po stronie kierowcy Multipli.


Czyli dokładnie tak, jak ja sądziłem... za wyjątkiem tej Skody, o której myślałem, że Skoda walnęła w Multiplę gdy ta hamowała.
No chyba, że Multipla jechała po Popiełuszki i wymusiła pierwszeństwo na Oplu... wtedy wina jest po stronie kierowcy Multipli. rozwiń
Avatar
agnieszka / 10 listopada 2009 o 20:26
0
Stałam na przystanku i widziałam dokładnie,ten pierwszy samochód jechał z dużą prętkością w dół od Racławickich i nie hamując chciał skręcic w Popiełuszki, wbił się w Multiplę a następnie ją przepchał przez skrzyżowanie na auto które stało bo kierowca czekał na możliwość skrętu w Popiełuszki.Ktos sugerował że ten kierowca nie zdążył wyhamować i stukną Multiplę od tyłu ,ale to Multipla została przepchnięta i wbita przez opla.
Avatar
agnieszka / 10 listopada 2009 o 20:18
0
Kierowca Bombowca napisał:
Jechałem około 14:05. Wypadek wydarzył się, gdy jechałem po wiadukcie Poniatowskiego. Nie widziałem, co dokładnie się stało, wyglądało to tak, jakby Vectra z dużą prędkością próbowała skręcić z Poniatowskiego w Popiełuszki, wymuszając pierwszeństwo na Multipli. Zderzyły się 3 samochody (w Multiplę od tyłu wjechała jeszcze Octavia, która nie wyhamowała na czas).
Przyczyny chyba oczywiste, dla tych, którzy jechali- wymuszenie pierwszeństwa (sprzyjała dodatkowo zepsuta sygnalizacja świetlna).
rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 12 listopada 2009 o 21:04
0
Co racja to racja... do szewskiej pasji mnie doprowadzają tacy "skrzyżowaniowi filozofowie".
Nawet nie na zachodzie a w Warszawie takie zachowanie skończyłoby się obtrąbieniem "ofiary".
Avatar
marek / 12 listopada 2009 o 20:36
0
do kogoś tam wyżej: jedziesz jak ciapa, po zapaleniu zielonego zastanawiasz się czy najpierw puścić sprzęgło czy ręczny żeby ruszyć, zostawiasz miejsca na 3 auta a później marudzisz że się wciskają. nauczyliby was jeździć na zachodzie gdzie wszyscy synchronicznie ruszają na zielone.
Avatar
Kierowca Bombowca / 12 listopada 2009 o 19:16
0
Od początku twierdziłem, że sam wypadku nie widziałem... i od początku twierdziłem, że "chyba", że "sądzę".
Zanim dojechałem na miejsce na miejscu była już straż pożarna (byli pierwsi) i właśnie podjeżdżało pogotowie. Wcześniej nie miałbym szansy chwycić za telefon, bo nie widziałem, co się stało.

Skoro kierowca Multipli wymusił pierwszeństwo, to chyba wina jego/jej jest ewidentna, a Opel skręcał tylko po to, by w ostatniej chwili próbować uniknąć kolizji.
Avatar
kierowca renaulta / 12 listopada 2009 o 17:31
0
swiadek wypadku napisał:
a ja niestety smie stwierdzic, ze było inaczej.

Pan z Opla, chciał jechać w stronę czechowa z duża prędkościa, a multipla, chciała pojechac prosto nigdzie nie skrecajac z mysla, ze zdązy przejechać, ale jej sie to nie udało i opel wjechał w multiple przepychajac ja na druga strone, a kierowca skody lekko wjechał w multiple, ale zdazył wyhamowac.

Wiem, gdyz bylam swiadkiem wypadku i rozmawiałam z lekarzem ratownikiem z karetki, kierowca multipli ma złamany kregosłup. a wypadek spowodowała multipla.
i żaden z panów kierowców nie zainteresował się tym, tylko chłopak mojej kolezanki zadzwonił po karetke, policje i straz, a takze zainteresował sie stanem poszkodowanego z multipli



pogratulowac odwagi temu czlowiekowi jak widac kazdy duzo gada i jest madry ale stanem osob rannych nikt sie nie interesuje tylko kazdy krytykuje... ot cala polska dobrze ze jest kilka osob innych od reszty. pozdrawiam
osob rannych nikt sie nie interesuje tylko kazdy krytykuje... ot cala polska dobrze ze jest kilka osob innych od reszty. pozdrawiam rozwiń
Avatar
swiadek wypadku / 12 listopada 2009 o 16:38
0
a ja niestety smie stwierdzic, ze było inaczej.

Pan z Opla, chciał jechać w stronę czechowa z duża prędkościa, a multipla, chciała pojechac prosto nigdzie nie skrecajac z mysla, ze zdązy przejechać, ale jej sie to nie udało i opel wjechał w multiple przepychajac ja na druga strone, a kierowca skody lekko wjechał w multiple, ale zdazył wyhamowac.

Wiem, gdyz bylam swiadkiem wypadku i rozmawiałam z lekarzem ratownikiem z karetki, kierowca multipli ma złamany kregosłup. a wypadek spowodowała multipla.
i żaden z panów kierowców nie zainteresował się tym, tylko chłopak mojej kolezanki zadzwonił po karetke, policje i straz, a takze zainteresował sie stanem poszkodowanego z multipli
a ja niestety smie stwierdzic, ze było inaczej.

Pan z Opla, chciał jechać w stronę czechowa z duża prędkościa, a multipla, chciała pojechac prosto nigdzie nie skrecajac z mysla, ze zdązy przejechać, ale jej sie to nie udało i opel wjechał w multiple przepychajac ja na druga strone, a kierowca skody lekko wjechał w multiple, ale zdazył wyhamowac.

Wiem, gdyz bylam swiadkiem wypadku i rozmawiałam z lekarzem ratownikiem z karetki, kierowca multipli ma złamany kregosłup. a wypadek spowodowała multipla.
i żaden z p... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 11 listopada 2009 o 20:31
0
ala napisał:
a gdyby ten pan z oktawi jechal troche wolniej to nie wylondowalby w tylku fiata-strasznie mu sie spieszylo na moście


Pan z Octavii będzie miał inny problem (poza remontem związanym z wymianą tzw. "przedniego pasa"). Wyprzedzał mnie na Smorawińskiego... błysnęło, znaczy się radar był akurat na miejscu
Avatar
ala / 11 listopada 2009 o 15:34
0
a gdyby ten pan z oktawi jechal troche wolniej to nie wylondowalby w tylku fiata-strasznie mu sie spieszylo na moście
Avatar
Kierowca Bombowca / 11 listopada 2009 o 11:00
0
młoda napisał:
Chwilę wcześniej jechałam ul.Popiełuszki, kompletny chaos bez tej sygnalizacji, kto się wciśnie, ten jedzie, z tym że większość raczej uważała; a która ulica ma właściwie pierwszeństwo? Nie widziałam tam żadnego oznakowania. Wzdłuż poniatowskiego niekończący się sznur aut, a i w poprzek ktoś chciały pojechać, o skręcie w lewo można było zapomnieć.[/quote]

Jak się nie widzi oznakowania, to trzeba ponownie na egzamin się wybrać... a jeszcze lepiej dać sobie spokój z jeżdżeniem samochodem i przesiąść się w MPK.
Pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu ma ruch z Racławickich w kierunku Czechowa, ulica Popiełuszki jest podporządkowana. Całe skrzyżowanie jest wyraźnie oznakowane tak znakami pionowymi, jak i poziomymi (wyraźne linie zatrzymań na Popiełuszki).
Brak sygnalizacji zauważyłem już na wysokości fotoradaru na Smorawińskiego (jechałem z Czechowa w kierunku ul. Popiełuszki) i od razu pomyślałem sobie "ocho, będzie ciężko".

[quote name='agnieszka']Stałam na przystanku i widziałam dokładnie,ten pierwszy samochód jechał z dużą prętkością w dół od Racławickich i nie hamując chciał skręcic w Popiełuszki, wbił się w Multiplę a następnie ją przepchał przez skrzyżowanie na auto które stało bo kierowca czekał na możliwość skrętu w Popiełuszki.Ktos sugerował że ten kierowca nie zdążył wyhamować i stukną Multiplę od tyłu ,ale to Multipla została przepchnięta i wbita przez opla.


Czyli dokładnie tak, jak ja sądziłem... za wyjątkiem tej Skody, o której myślałem, że Skoda walnęła w Multiplę gdy ta hamowała.
No chyba, że Multipla jechała po Popiełuszki i wymusiła pierwszeństwo na Oplu... wtedy wina jest po stronie kierowcy Multipli.


Czyli dokładnie tak, jak ja sądziłem... za wyjątkiem tej Skody, o której myślałem, że Skoda walnęła w Multiplę gdy ta hamowała.
No chyba, że Multipla jechała po Popiełuszki i wymusiła pierwszeństwo na Oplu... wtedy wina jest po stronie kierowcy Multipli. rozwiń
Avatar
agnieszka / 10 listopada 2009 o 20:26
0
Stałam na przystanku i widziałam dokładnie,ten pierwszy samochód jechał z dużą prętkością w dół od Racławickich i nie hamując chciał skręcic w Popiełuszki, wbił się w Multiplę a następnie ją przepchał przez skrzyżowanie na auto które stało bo kierowca czekał na możliwość skrętu w Popiełuszki.Ktos sugerował że ten kierowca nie zdążył wyhamować i stukną Multiplę od tyłu ,ale to Multipla została przepchnięta i wbita przez opla.
Avatar
agnieszka / 10 listopada 2009 o 20:18
0
Kierowca Bombowca napisał:
Jechałem około 14:05. Wypadek wydarzył się, gdy jechałem po wiadukcie Poniatowskiego. Nie widziałem, co dokładnie się stało, wyglądało to tak, jakby Vectra z dużą prędkością próbowała skręcić z Poniatowskiego w Popiełuszki, wymuszając pierwszeństwo na Multipli. Zderzyły się 3 samochody (w Multiplę od tyłu wjechała jeszcze Octavia, która nie wyhamowała na czas).
Przyczyny chyba oczywiste, dla tych, którzy jechali- wymuszenie pierwszeństwa (sprzyjała dodatkowo zepsuta sygnalizacja świetlna).
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giuseppe Verdi "Aida" w Teatrze Starym
6 października 2018, 18:55

Giuseppe Verdi "Aida" w Teatrze Starym 0 0

Co Gdzie Kiedy. 6 października o godz. 18.55 w Teatrze Starym zobaczymy transmisję na żywo z Met Opery. Będzie to spektakl Giuseppe Verdiego Aida.

Glinnik: Kopał ziemniaki, znalazł granat [zdjęcia]
galeria

Glinnik: Kopał ziemniaki, znalazł granat [zdjęcia] 0 0

W Glinniku (gm. Abramów) podczas zbioru ziemniaków mieszkańcy znaleźli granat z zapalnikiem z czasów II wojny światowej

Udany debiut Patryka Rojka w barwach Górnika Łęczna

Udany debiut Patryka Rojka w barwach Górnika Łęczna 0 0

Mimo, że od początku sezonu minęło zaledwie 10 kolejek w Górniku Łęczna występy między słupkami zaliczyli już wszyscy bramkarze bo w ostatnim, wygranym 2:1 meczu z Olimpią Elbląg debiut w barwach łęcznian zaliczył Patryk Rojek i wydatnie pomógł Górnikowi w wygranej

Lublin: Pokłóciła się z chłopakiem, nasłała na niego bandytów

Lublin: Pokłóciła się z chłopakiem, nasłała na niego bandytów 0 1

Świąteczna impreza mogła zakończyć się tragedią. Mieszkanka Lublina pokłóciła się ze swoim partnerem, po czym nasłała na niego dwóch recydywistów – ustalili śledczy. Skatowany mężczyzna trafił do szpitala

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje 7 2

Tragiczny wypadek podczas wycinki drzew. Zginął 19-latek.

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie 0 12

Do Lublina przyjedzie wicepremier Beata Szydło

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala 0 0

Mężczyzna włożył rękę do maszyny wykopującej ziemniaki. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu 5 0

W środę odbędą się jeszcze trzy mecze Pucharu Polski. W okręgu lubelskim w ramach trzeciej rundy Polesie Kock zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 16). A w Zamościu do rozegrania są już półfinały

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti
29 września 2018, 19:00

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 29 września o godz. 19 w Klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią Deep i Zbyszek Kowalczyk. - To będzie rockowo-bluesowa eksplozja! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze?

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze? 1 3

O możliwym złamaniu przepisów przez prezydenta Zamościa i zastępcę prezydenta Lublina alarmuje komisarzy wyborczych Fundacja Wolności. Podejrzewa podwójne finansowanie kampanii

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut 86 12

Po porodzie zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut. Weronika B. – studentka z Lublina – miała w środę stanąć przed sądem. Jest oskarżona o zabójstwo.

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka
galeria

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka 1 7

W miejscowości Kaczórki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik zgniótł 68-latka

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera 9 5

W poniedziałek trzęsienie ziemi, a w środę trzeba grać kolejny mecz. W ramach trzeciej rundy Pucharu Polski LZPN Motor zmierzy się na wyjeździe z Granitem Bychawa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.15

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump
film

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump 1 10

Waszyngton, USA. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym, aby udało nas się wspólnie utworzyć stałą bazę amerykańską w Polsce, którą nazwiemy „Fort Trump” - żartował Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA. - Mam nadzieję, że pan prezydent podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych oddziałów amerykańskich. Jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w interesie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych – dodał prezydent Polski.

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie 5 20

Wizz Air zawiesza kolejną trasę z lubelskiego lotniska. Od listopada nie będzie już latać do Sztokholmu Skavsta. W tym roku z rozkładu portu w Świdniku zniknęły już połączenia do Liverpoolu, Doncaster Sheffield, Tel Awiwu. Zimą nie polecimy też do Kijowa i Mediolanu, a wiosną do Londynu Stansted.