Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2014 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Wypadek przy ul. Kruczkowskiego. Autobus śmiertelnie potrącił dziewczynę

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 43 A A

Do zdarzenia doszło tuż po godz. 19 na pętli przy ul. Kruczkowskiego. Pod koła autobusu wpadła 19-letnia dziewczyna. Zginęła na miejscu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie wiadomo dokładnie, jak doszło do tego wypadku. Pętla autobusowa jest nieoświetlona, kierująca autobusem linii 29 kobieta prawdopodobnie nawet nie widziała pieszej. Wezwane na miejsce pogotowie stwierdziło zgon 19-latki.

34-latka kierująca autobusem była trzeźwa.

Wydobyciem ciała spod autobusu będzie się musiała zająć straż pożarna, co nastąpi po zakończeniu czynności z udziałem prokuratora.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 20 listopada 2014 r. o 10:55
0

Co za bzdury piszecie . Nikt tego nie widział a tylu znawców już się znalazło . Lublin miasto wojewódzkie a ludzie mószą chodzić po ciemku po zarośniętych chaszczami chodnikach. Dziwisz się jeden z drugim, że piesza nie była na chodniku? Jedż zobacz gdzie i w jakich okolicznościach zgineła-zobaczymy co wtedy przyjdzie ci do głowy.Dziewczyna miała około 175cm wzrostu , prawdo podobnie mogła mieć kaptur na głowie , czyli była jeszcze wyższa i szła prawdopodobnie jezdnią przy chodniku w tym samym kierunku bo nie miała potrzeby przechodzić bo jej stancja była w bloku po prawej. Była rozważną ,skromną ,spokojną osobą.Co o tym myśleć? Czy teraz tak jak piszecie każdego kto wszedł na jezdnię można rozjechać? czy osoba wzrostu 170 parę centymetrów jest mikrą niską nie zauważalną postacią? Ruszając z miejsca na prostym odcinku w nocy przy małej prędkości nie było widać wogule poruszającej się w tym samym kierunku osoby. Bardzo trudno to sobie wyobrazić! Piszecie o słuchawkach że miała na uszach - znajomi twierdzą że jej nie widywali ze słuchawkami na ulicy (nie była jakąś rozbuchaną nastolatką). A jeśli by miała to co ? ... Kierowca jej wogule nie widziała ! Czy w słuchawkach jest się nie widocznym? Pytanie - dla czego! Ciągle ciśnie się pytanie - czy były włączone światła mijania .Przeogromna tragedia dla rodziców ,jak i kierowcy.Nie chciał bym nikogo osądzać , ale słyszę że śledztwo zmierza w kierunku złożenia całej winy po stronie tragicznie zmarłej .Autobus który brał udział w wypadku , miał być trzy dni wyłączony z ruhu, a już wczoraj się go przestraszyłem na mieście.Bardzo bym prosił jakihkolwiek świadków tego zdarzenia o zgłaszanie się do prokóratury. 

Co za bzdury piszecie . Nikt tego nie widział a tylu znawców już się znalazło . Lublin miasto wojewódzkie a ludzie mószą chodzić po ciemku po zarośniętych chaszczami chodnikach. Dziwisz się jeden z drugim, że piesza nie była na chodniku? Jedż zobacz gdzie i w jakich okolicznościach zgineła-zobaczymy co wtedy przyjdzie ci do głowy.Dziewczyna miała około 175cm wzrostu , prawdo podobnie mogła mieć kaptur na głowie , czyli była jeszcze wyższa i szła prawdopodobnie jezdnią przy chodniku w tym samym kierunku bo nie miała potrzeby przechodzić bo... rozwiń

Avatar
gość / 19 listopada 2014 r. o 12:33
0

Do a.f. To wina tej pieszej nieuważnej. Kierowca nie jeździ na pamięc, gdyż co dzień na innej linii najczęściej.

USIĄDŹ ZA KIEROWNICĄ PRZEZ 2 DNI TO POROZMAWIAMY

Licz się ze słowami, dziecko (bo kto inny mógł to napisać ?)

Też tak uważam, że to wina pieszej. Mogła bardziej uważać w dodatku, że to nie było oświetlone centrum, nie było sygnalizacji. Dajcie spokój tej Pani która kierowała. Ona na pewno ma większe wyrzuty sumienia niż Wam się wydaje, nie zrobiła tego specjalnie. Trzeba być psychicznie chorym człowiekiem żeby zabić drugą osobę. Nie oszukujmy się, studentka, słuchawki na kole... Po prostu słuchała muzyki, nie patrzyła na drogę, może się zamyśliła, gdzieś spieszyła. A może była pod wpływem alkoholu? Ludzie poczekajcie na wyjaśnienie sprawy i dajcie spokój z oskarżaniem kierowcy, bo zapewne to była wina tej młodej dziewczyny.

uważam, że to wina pieszej. Mogła bardziej uważać w dodatku, że to nie było oświetlone centrum, nie było sygnalizacji. Dajcie spokój tej Pani która kierowała. Ona na pewno ma większe wyrzuty sumienia niż Wam się wydaje, nie zrobiła tego specjalnie. Trzeba być psychicznie chorym człowiekiem żeby zabić drugą osobę. Nie oszukujmy się, studentka, słuchawki na kole... Po prostu słuchała muzyki, nie patrzyła na drogę, może się zamyśliła, gdzieś spieszyła. A może była pod wpływem alkoholu? Ludzie poczekajcie na wyjaśnienie sprawy i dajcie spokój z ... rozwiń
Avatar
fmint / 19 listopada 2014 r. o 12:27
0

Niektórzy tak się taplają w swojej głupocie i obrzydliwości, że sami chyba by oprzytomnieli dopiero po straceniu nogi! I przy okazji po osądach równie sprawiedliwych, jak te, które sami wydają.

Odrażające.

Avatar
lola / 19 listopada 2014 r. o 06:33
0
Bardzo wspolczuje i kierowcy i rodzinie tej dziewczyny za jedna i druga trzeba sie pomodlic. To ze prawdopodobnie miala sluchawki na uszach i mogla nie slyszec samochodu to moze i prawda bo moj syn tez tak chodzi a ja bylam nie raz swiadkiem jak kierowcy na niego trabili a on nie slyszal . Rozmowy zabieranie tych sluchawek nic nie daje bo albo kupi drugie tanio albo dostanie od kumpla
Avatar
toomy / 18 listopada 2014 r. o 15:09
0

Dziewczyna podobno (ta która zginęła) miała słuchawki na uszach...Człowiek wtedy jest oderwany od rzeczywistości, nie zdaje sprawy sobie z tego co się dzieje wkoło. Po to dostaliśmy od natury uszy, by nas strzegły przed niebezpieczeństwem, a my nierozsądnie mamy wrażenie że jesteśmy "nietykalni".

Avatar
Fakty / 18 listopada 2014 r. o 14:40
0

Dymaj na piechotę, ja nie mam oporów by jeździć z kobietami, tym bardziej, że statystycznie wypadki najczęściej powodują najmłodsi i najstarsi użytkownicy pozajdów płci męskiej.

otóż to tak pewno było przecież to jest naukowo udowodnione że faceci lepiej sobie radzą za kierownicą dużych pojazdów, kobiety autobusami spowodowały już wiele wypadków - przypomnę tylko wszystkim wypadek autokaru rejsowego z Zakopanego do Lublina , ta " szoferka " nigdy więcej na szczęście nie usiadła za kółkiem autobusu bo straciła nogę, lub choćby śmiertelne potracenie chłopca na ul. Lubartowskiej który co prawda nagle wtargnął z pieskiem na jezdnię ale kierująca nie popisała się refleksem bo zwyczajnie straciła głowę, też podobno już na szczęście nie jeździ. Ja do autobusu nie wsiadam jak baba za kółkiem, życie mi jeszcze miłe.

rozwiń
Avatar
aX / 18 listopada 2014 r. o 09:59
0

Tam powinno być wybudowane przedłużenie Smoluchowskiego do Zemborzyckiej i przebudowa skrzyżowania. Latarnie ścinają bo jadą jak głupki po Smoluchowskiego i nie wyrabiają potem na zakręcie, albo wjeżdżają ze 100 km/h w Kruczkowskiego gdzie jest ograniczenie do 40 km/h i 4 przejścia dla pieszych na odcinku 100m i nie patrzą gdzie wyprzedzają tylko na pasach i podwójnej ciągłej... szkoda gadać. Tylko przebudowa tego skrzyżowania/pętli i budowa drogi do Zemborzyckiej poprawi tam bezpieczeństwo, Kieliszki do roboty bo jeszcze dojdzie tam do niejednej tragedii.

Tam powinno być wybudowane przedłużenie Smoluchowskiego do Zemborzyckiej i przebudowa skrzyżowania. Latarnie ścinają bo jadą jak głupki po Smoluchowskiego i nie wyrabiają potem na zakręcie, albo wjeżdżają ze 100 km/h w Kruczkowskiego gdzie jest ograniczenie do 40 km/h i 4 przejścia dla pieszych na odcinku 100m i nie patrzą gdzie wyprzedzają tylko na pasach i podwójnej ciągłej... szkoda gadać. Tylko przebudowa tego skrzyżowania/pętli i budowa drogi do Zemborzyckiej poprawi tam bezpieczeństwo, Kieliszki do roboty bo jeszcze dojdzie tam do n... rozwiń

Avatar
Aneta / 18 listopada 2014 r. o 09:59
0

ze Skowieszyna? :(

Avatar
znajoma / 18 listopada 2014 r. o 09:51
0

Zgineła Martynka, pochodząca z okolic Puław, studiująca w Lublinie.

Avatar
Gość / 18 listopada 2014 r. o 09:38
0

Ślepy to ty jesteś. To nie był przegubowiec. A człowieka można potrącić jadąc z każdą prędkością. Poza tym jak można nie zauważyć i wleźć po wielki, świecący i warczący autobus?

nie znam sytuacji ale niepokojące jest to,ze młodzież chodzi teraz ze słuchawkami w uszach i niejednokrotnie nie słyszy warczącego autobusu a jak na dodatek oczy ma wlepione w smartfona to również i nie widzi świecącego autobusu

Avatar
Andrzej / 20 listopada 2014 r. o 10:55
0

Co za bzdury piszecie . Nikt tego nie widział a tylu znawców już się znalazło . Lublin miasto wojewódzkie a ludzie mószą chodzić po ciemku po zarośniętych chaszczami chodnikach. Dziwisz się jeden z drugim, że piesza nie była na chodniku? Jedż zobacz gdzie i w jakich okolicznościach zgineła-zobaczymy co wtedy przyjdzie ci do głowy.Dziewczyna miała około 175cm wzrostu , prawdo podobnie mogła mieć kaptur na głowie , czyli była jeszcze wyższa i szła prawdopodobnie jezdnią przy chodniku w tym samym kierunku bo nie miała potrzeby przechodzić bo jej stancja była w bloku po prawej. Była rozważną ,skromną ,spokojną osobą.Co o tym myśleć? Czy teraz tak jak piszecie każdego kto wszedł na jezdnię można rozjechać? czy osoba wzrostu 170 parę centymetrów jest mikrą niską nie zauważalną postacią? Ruszając z miejsca na prostym odcinku w nocy przy małej prędkości nie było widać wogule poruszającej się w tym samym kierunku osoby. Bardzo trudno to sobie wyobrazić! Piszecie o słuchawkach że miała na uszach - znajomi twierdzą że jej nie widywali ze słuchawkami na ulicy (nie była jakąś rozbuchaną nastolatką). A jeśli by miała to co ? ... Kierowca jej wogule nie widziała ! Czy w słuchawkach jest się nie widocznym? Pytanie - dla czego! Ciągle ciśnie się pytanie - czy były włączone światła mijania .Przeogromna tragedia dla rodziców ,jak i kierowcy.Nie chciał bym nikogo osądzać , ale słyszę że śledztwo zmierza w kierunku złożenia całej winy po stronie tragicznie zmarłej .Autobus który brał udział w wypadku , miał być trzy dni wyłączony z ruhu, a już wczoraj się go przestraszyłem na mieście.Bardzo bym prosił jakihkolwiek świadków tego zdarzenia o zgłaszanie się do prokóratury. 

Co za bzdury piszecie . Nikt tego nie widział a tylu znawców już się znalazło . Lublin miasto wojewódzkie a ludzie mószą chodzić po ciemku po zarośniętych chaszczami chodnikach. Dziwisz się jeden z drugim, że piesza nie była na chodniku? Jedż zobacz gdzie i w jakich okolicznościach zgineła-zobaczymy co wtedy przyjdzie ci do głowy.Dziewczyna miała około 175cm wzrostu , prawdo podobnie mogła mieć kaptur na głowie , czyli była jeszcze wyższa i szła prawdopodobnie jezdnią przy chodniku w tym samym kierunku bo nie miała potrzeby przechodzić bo... rozwiń

Avatar
gość / 19 listopada 2014 r. o 12:33
0

Do a.f. To wina tej pieszej nieuważnej. Kierowca nie jeździ na pamięc, gdyż co dzień na innej linii najczęściej.

USIĄDŹ ZA KIEROWNICĄ PRZEZ 2 DNI TO POROZMAWIAMY

Licz się ze słowami, dziecko (bo kto inny mógł to napisać ?)

Też tak uważam, że to wina pieszej. Mogła bardziej uważać w dodatku, że to nie było oświetlone centrum, nie było sygnalizacji. Dajcie spokój tej Pani która kierowała. Ona na pewno ma większe wyrzuty sumienia niż Wam się wydaje, nie zrobiła tego specjalnie. Trzeba być psychicznie chorym człowiekiem żeby zabić drugą osobę. Nie oszukujmy się, studentka, słuchawki na kole... Po prostu słuchała muzyki, nie patrzyła na drogę, może się zamyśliła, gdzieś spieszyła. A może była pod wpływem alkoholu? Ludzie poczekajcie na wyjaśnienie sprawy i dajcie spokój z oskarżaniem kierowcy, bo zapewne to była wina tej młodej dziewczyny.

uważam, że to wina pieszej. Mogła bardziej uważać w dodatku, że to nie było oświetlone centrum, nie było sygnalizacji. Dajcie spokój tej Pani która kierowała. Ona na pewno ma większe wyrzuty sumienia niż Wam się wydaje, nie zrobiła tego specjalnie. Trzeba być psychicznie chorym człowiekiem żeby zabić drugą osobę. Nie oszukujmy się, studentka, słuchawki na kole... Po prostu słuchała muzyki, nie patrzyła na drogę, może się zamyśliła, gdzieś spieszyła. A może była pod wpływem alkoholu? Ludzie poczekajcie na wyjaśnienie sprawy i dajcie spokój z ... rozwiń
Avatar
fmint / 19 listopada 2014 r. o 12:27
0

Niektórzy tak się taplają w swojej głupocie i obrzydliwości, że sami chyba by oprzytomnieli dopiero po straceniu nogi! I przy okazji po osądach równie sprawiedliwych, jak te, które sami wydają.

Odrażające.

Avatar
lola / 19 listopada 2014 r. o 06:33
0
Bardzo wspolczuje i kierowcy i rodzinie tej dziewczyny za jedna i druga trzeba sie pomodlic. To ze prawdopodobnie miala sluchawki na uszach i mogla nie slyszec samochodu to moze i prawda bo moj syn tez tak chodzi a ja bylam nie raz swiadkiem jak kierowcy na niego trabili a on nie slyszal . Rozmowy zabieranie tych sluchawek nic nie daje bo albo kupi drugie tanio albo dostanie od kumpla
Avatar
toomy / 18 listopada 2014 r. o 15:09
0

Dziewczyna podobno (ta która zginęła) miała słuchawki na uszach...Człowiek wtedy jest oderwany od rzeczywistości, nie zdaje sprawy sobie z tego co się dzieje wkoło. Po to dostaliśmy od natury uszy, by nas strzegły przed niebezpieczeństwem, a my nierozsądnie mamy wrażenie że jesteśmy "nietykalni".

Avatar
Fakty / 18 listopada 2014 r. o 14:40
0

Dymaj na piechotę, ja nie mam oporów by jeździć z kobietami, tym bardziej, że statystycznie wypadki najczęściej powodują najmłodsi i najstarsi użytkownicy pozajdów płci męskiej.

otóż to tak pewno było przecież to jest naukowo udowodnione że faceci lepiej sobie radzą za kierownicą dużych pojazdów, kobiety autobusami spowodowały już wiele wypadków - przypomnę tylko wszystkim wypadek autokaru rejsowego z Zakopanego do Lublina , ta " szoferka " nigdy więcej na szczęście nie usiadła za kółkiem autobusu bo straciła nogę, lub choćby śmiertelne potracenie chłopca na ul. Lubartowskiej który co prawda nagle wtargnął z pieskiem na jezdnię ale kierująca nie popisała się refleksem bo zwyczajnie straciła głowę, też podobno już na szczęście nie jeździ. Ja do autobusu nie wsiadam jak baba za kółkiem, życie mi jeszcze miłe.

rozwiń
Avatar
aX / 18 listopada 2014 r. o 09:59
0

Tam powinno być wybudowane przedłużenie Smoluchowskiego do Zemborzyckiej i przebudowa skrzyżowania. Latarnie ścinają bo jadą jak głupki po Smoluchowskiego i nie wyrabiają potem na zakręcie, albo wjeżdżają ze 100 km/h w Kruczkowskiego gdzie jest ograniczenie do 40 km/h i 4 przejścia dla pieszych na odcinku 100m i nie patrzą gdzie wyprzedzają tylko na pasach i podwójnej ciągłej... szkoda gadać. Tylko przebudowa tego skrzyżowania/pętli i budowa drogi do Zemborzyckiej poprawi tam bezpieczeństwo, Kieliszki do roboty bo jeszcze dojdzie tam do niejednej tragedii.

Tam powinno być wybudowane przedłużenie Smoluchowskiego do Zemborzyckiej i przebudowa skrzyżowania. Latarnie ścinają bo jadą jak głupki po Smoluchowskiego i nie wyrabiają potem na zakręcie, albo wjeżdżają ze 100 km/h w Kruczkowskiego gdzie jest ograniczenie do 40 km/h i 4 przejścia dla pieszych na odcinku 100m i nie patrzą gdzie wyprzedzają tylko na pasach i podwójnej ciągłej... szkoda gadać. Tylko przebudowa tego skrzyżowania/pętli i budowa drogi do Zemborzyckiej poprawi tam bezpieczeństwo, Kieliszki do roboty bo jeszcze dojdzie tam do n... rozwiń

Avatar
Aneta / 18 listopada 2014 r. o 09:59
0

ze Skowieszyna? :(

Avatar
znajoma / 18 listopada 2014 r. o 09:51
0

Zgineła Martynka, pochodząca z okolic Puław, studiująca w Lublinie.

Avatar
Gość / 18 listopada 2014 r. o 09:38
0

Ślepy to ty jesteś. To nie był przegubowiec. A człowieka można potrącić jadąc z każdą prędkością. Poza tym jak można nie zauważyć i wleźć po wielki, świecący i warczący autobus?

nie znam sytuacji ale niepokojące jest to,ze młodzież chodzi teraz ze słuchawkami w uszach i niejednokrotnie nie słyszy warczącego autobusu a jak na dodatek oczy ma wlepione w smartfona to również i nie widzi świecącego autobusu

Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wzruszające przyjęcie uczniów. Szkoła wywiesiła specjalny baner
zdjęcia
galeria

Wzruszające przyjęcie uczniów. Szkoła wywiesiła specjalny baner

Uczniowie klas 4-8 powoli wracają do zajęć stacjonarnych. Żeby ich powitać po epidemicznej przerwie, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach powiesili przed wejściem duży baner z hasłem "Dobrze Was widzieć. Niech moc będzie z Wami i nami". Tego rodzaju miłych akcentów w szkole jest znacznie więcej.

Hetman Żółkiewka – Agros Suchawa 3:1. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Hetman Żółkiewka – Agros Suchawa 3:1. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

KEEZA CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Hetman Żółkiewka lepszy od Agrosu Suchawa. Prezes Agrosu Robert Wójcik: od kilku tygodni mamy problemy kadrowe

Kryzys w PO. Odchodzi Róża Thun, dwóch polityków wyrzuconych

Kryzys w PO. Odchodzi Róża Thun, dwóch polityków wyrzuconych

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun wystąpiła w partii. Wcześniej z ugrupowania zostali wydaleni Paweł Zalewski i Ireneusz Raś.

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Encarina znajduje się na Bliskim Wschodzie i mimo zabiegów polskiej ambasady, zagraniczna stadnina nie zwróciła klaczy.

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni
zdjęcia
galeria

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, po tym jak samochód osobowy uderzył w betonowe ogrodzenie kościoła.

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Spotkanie w Dorohusku miało dwa oblicza. – W pierwszej części to my dominowaliśmy, w drugiej goście mieli więcej z gry – twierdzi szkoleniowiec Granicy Marek Grzywna.

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"
galeria

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"

Po sobotniej konferencji Zjednoczonej Prawicy samorządowcy mają zatroskane miny. Wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział znaczące, niemal dziesięciokrotne podniesienie kwoty wolnej od podatku. To cios w finanse gmin, dla których PIT jest jednym z podstawowych źródeł dochodu. Co z rekompensatami?

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

– 450 tys. dawek szczepionki Johnson & Johnson od kilkunastu dni nie dojechało do Polski – poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina
zdjęcia
galeria

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina

Osobówka zapaliła się po uderzeniu w samochód ciężarowy.

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Trudno tam było dotrzeć. Miejsce zostało zamaskowane, żeby policja nie wpadła na jego trop. Nie udało się.

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny wkrótce wypełni się gośćmi.

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

KEEZA LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA Garbarnia Kurów miała ostatnio olbrzymie problemy z regularnym punktowaniem. W maju jednak podopieczni Roberta Mirosława odnieśli już dwa zwycięstwa i oddalili od siebie możliwość degradacji do A klasy

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"

Zwiększone nakłady na ochronę zdrowia mają w ciągu najbliższych lat przełożyć się na lepsze wyposażenie szpitali i poprawę dostępności do lekarzy specjalistów. Rząd zapowiada również wsparcie polskiego eksportu. To główne tematy poniedziałkowych konferencji Mateusza Morawieckiego w powiecie ryckim.

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego
20 maja 2021, 16:00

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego

Już 21 maja Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprosi melomanów na pierwszy po przerwie koncert stacjonarny. W sali koncertowej zabrzmi m.in. prawykonanie "Temporatorium" Bogdana Dowlasza. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIV Forum im. Witolda Lutosławskiego.

Rozcinane volvo na Głębokiej i uwięziona osoba na rondzie 100-lecia KUL. Seria wypadków w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Rozcinane volvo na Głębokiej i uwięziona osoba na rondzie 100-lecia KUL. Seria wypadków w Lublinie

Przez weekend straż pożarna z Lublina 12 razy wyjeżdżała do wypadków drogowych. Najpoważniejsze wydarzyły się na rondzie 100-lecia KUL i na ul. Głębokiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!