Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2009 r.
15:58
Edytuj ten wpis

Wypadek w pracy skończył się eksmisją

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 16 A A

Straciła pracę i mieszkanie. Jak twierdzi, z winy spółdzielni, w której pracowała blisko 30 lat. Spółdzielnia stawia sprawę jasno – kobieta nie mogła pozostać na swoim stanowisku, bo zabronił tego lekarz. Innej pracy dla niej nie było.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Potraktowali mnie, jak śmiecia - mówi pani Jadwiga. – Razem z synem wylądowałam w barakach. Mieszkam z robakami. Nie wiem, jak po tylu latach pracy można traktować ludzi w ten sposób.

Kobieta pracowała, jako archiwistka w zarządzie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dziesięć lat temu miała wypadek przy pracy. Uszkodziła bark, zdejmując papier do ksero. Przez trzy miesiące była na zwolnieniu. Potem odnowił się uraz nadgarstka, co pociągnęło za sobą kolejne przerwy w pracy. Po wypadku doszło do powikłań, które wymagały poważnej operacji. W 2003 roku, tuż przed zabiegiem kobieta wróciła do spółdzielni, ale nie było dla niej zajęcia. Po kilku dniach prezes wręczył jej wypowiedzenie.

– Wcześniej sama prosiła, by nie zatrudniać jej na stanowisku archiwistki, przedstawiła też odpowiednie zaświadczenie od lekarza – wyjaśnia Jan Gąbka, prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Nie mogła dłużej wykonywać swojej pracy, a innej po prostu nie było.

Kobieta odwołała się do sądu. W drugiej instancji wywalczyła 20 tys. zł odszkodowania za wypadek. Wypowiedzenie sąd uznał za skuteczne. Sprawa toczyła się przez 5 lat. W tym czasie pani Jadwiga popadła w poważne tarapaty finansowe.

Z zasądzonego odszkodowania nasza czytelniczka nie zobaczyła nawet złotówki. Wszystkie pieniądze zabrał komornik, na pokrycie odsetek od zaległego czynszu. Pod koniec stycznia kobietę, wraz synem eksmitowano do mieszkania socjalnego przy ul. Grygowej.

– Moim zdaniem eksmisja, to był odwet prezesa za przegraną sprawę – mówi pani Jadwiga. – Dlatego nie chciał podpisać, ze mną żadnej ugody. Nie mógł znieść, że wygrał z nim szeregowy pracownik.

Spółdzielnia zamiast komentować, wyciąga dokumenty. Wynika z nich, że długi naszej czytelniczki rosły od 1995 roku. Nie udało się jednak ściągnąć należności. Na rok przed zwolnieniem kobiety, spółdzielnia skierowała do sądu pozew o eksmisję. Skutecznie.

– Muszę egzekwować prawo – dodaje Gąbka. – Za długi jednej osoby, płacą inni spółdzielcy. Nie możemy dopuszczać do takich sytsuacji.
Nasza czytelniczka jest przekonana, że pasmo jej kłopotów, to wina spółdzielni. Przy pomocy sądu i prokuratury zamierza walczyć o powrót do dawnego mieszkania. Nie będzie to łatwe, bo nadal jest winna spółdzielni ponad 35 tys. zł.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
telewidz / 26 grudnia 2009 o 19:59
0
Jutro tj. w niedzielę 27.12.2009 r. TVP3 info o godz.20.50

w programie "Młodzież Kontra czyli.....Pod ostrzałem"

Gościem młodzieżówek partyjnych będzie:

Generał Broni Mieczysław Bieniek

Polski Przedstawiciel przy Komitetach Wojskowych NATO i UE,doradca wojskowy Premiera Donalda Tuska.
Avatar
~gość~ / 26 grudnia 2009 o 14:53
0
no jasne już to widze jak odzyska mieszkanie , bezczelność ludzka nie zna granic, widocznie niektórym lokatorom wydaje sie że
całe życie można sie ślizgać i niepłacić poza tym wielka mi tragedia, to trzeba sie cieszyć że do lokalu zatępczego a nie na bruk.
A ZARZĄD LSM to swoją drogą CZERWONE ĆWOKI zbierają sie rozpić flaszke w komitywie pogadać sobie o d... marynie
i podwyższać czynsze na tych swoich posiedzeniach. personalnie od czasów PRL prawie nic sie niezmieniło w LSM.
Avatar
wnuk / 14 września 2009 o 22:24
0
Ta pani Jadwiga szkaluje LSMjuż od roku kazda prasa na lubelszczyżnie co jakiś czas o niej pisze. CIEKAWE W JAKIM WIEKU SĄ CI REPORTEŻY CO O TEJ PANI PISZĄ .MOŻE TEŻ SĄ OMOTANI.ZAJMIJCIE SIĘ LUDZMI CO POTRZEBUJĄ NAPRAWDE POMOCY ,A NIE TAKIM10 PLANOWYM OBYWTELEM. POMOC NALEZY SIĘ JEJ NICZEMU NIEWINNEMU DZIECKU...ALE NIEJEJ......
Avatar
Gość / 13 września 2009 o 10:30
0
Gość napisał:
to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie


Boshhh, co za głupoty! Pracowała w spóldzielni i nie wiedziala jakie ma zadłużenie? Buehehehe a moze to jakieś tajne informacje, ze lokator nie ma prawa o nie zapytać?

Jeżeli zadłużenie rosło od 1995 r to i tak spółdzielnia długo czekała z eksmisją, chyba, ze pani ta częsciowo regulowała zaległe kwoty. Wiele osób miesiącami nie płaci ale niestety, później starają się ograniczyć te zaległości do kwoty którą mogą uregulować. To, ze ta kobieta pracowała w spóldzielni nie zwalniało jej z obowiązku płacenia za lokal a to, ze została eksmitowana jest zupełnie normalne. Wobec innych lokatorów uchylających się od płacenia czynszu postępuje się podobnie.


Boshhh, co za głupoty! Pracowała w spóldzielni i nie wiedziala jakie ma zadłużenie? Buehehehe a moze to jakieś tajne informacje, ze lokator nie ma prawa o nie zapytać?

Jeżeli zadłużenie rosło od 1995 r to i tak spółdzielnia długo czekała z eksmisją, chyba, ze pani ta częsciowo regulowała zaległe kwoty. Wiele osób miesiącami nie płaci ale niestety, później starają się ograniczyć te zaległości do kwoty którą mogą uregulować. To, ze ta kobieta pracowała w spóldzielni nie zwalniało jej z obowiązku p... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2009 o 06:49
0
prezes ma jeszcze 2 lata do emerytury (1946) to jeszcze pourzęduję
zaległości za czynsz od roku 1995 - to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie
pani Jadwiga pracowała w LSM i tam najłatwiej było jej pokazać jej zadłużenie
KAJA zazdrości blond loki ? można sobie wyhodować i odpowiednio pomałować - w czym problem ? czy "twój męczyzna" cię zdradził z panią archiwistką ?
ile prezesów się przewinęło w LSM przez tych 14 lat ?
prezes ma jeszcze 2 lata do emerytury (1946) to jeszcze pourzęduję
zaległości za czynsz od roku 1995 - to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie
pani Jadwiga pracowała w LSM i tam najłatwiej było jej pokazać jej zadłużenie
KAJA zazdrości blond loki ? można sobie wyhodować i odpowiednio pomałować - w czym problem ? czy "twój męczyzna" cię zdra... rozwiń
Avatar
kaja / 12 września 2009 o 22:42
0
NIE PREZES CWANIAK TYLKO LOKATOR DARMOZJAD.TA PANI MYŚLAŁA ŻE JAK JEDEN CZY DRUGI NIOPARŁ SIĘ JEJ; wdziękom; TO MOŻE I PREZES POLECI NA JEJ PRZETŁUSZCZONE BŁĄD LOKI. NIE PŁACI ;A MOŻE CHOCIARZ TROCHĘ; TO POD MOST . DLA TAKICH OSÓB JAK ONA A NAPEWNO JEST TO TA NIEMA ŻADNYCH FOR .SĘDZIA W SĄDZIE TEŻ POWINIEN ZAPYTAĆ SIE O JEJ PROWADZENIE, CZY NIKOGO NIESKRZYWDZIŁA I CZY JEST PRAWĄ OBYWATELKĄ . ELVIS PISAŁ PRAWĘ.NA STOS.....
Avatar
Olo / 12 września 2009 o 20:47
0
Prezesuńcio, cwaniak, znów pokazuje swoje pazurki.
Avatar
Gość / 12 września 2009 o 20:38
0
pierwszy nick był ELVIS........moje skojarzenie Presley
drugi (?).......jest ELWIS.......moje skojarzenie naprz. ELzbietaWISniewska
Avatar
elwis / 12 września 2009 o 20:05
0
nie Elvis tylko elwis, to są dwie inne pisownie .a cóż za rozrywka z robactwem.ma za swoje niech teraz wie jak wygląda upokorzenie.najlepiej jakby skończyła pod mostem.
Avatar
Gość / 12 września 2009 o 18:18
0
Elvis = sama rozrywka, tak jak Presley - rozrywkowe życie
Avatar
telewidz / 26 grudnia 2009 o 19:59
0
Jutro tj. w niedzielę 27.12.2009 r. TVP3 info o godz.20.50

w programie "Młodzież Kontra czyli.....Pod ostrzałem"

Gościem młodzieżówek partyjnych będzie:

Generał Broni Mieczysław Bieniek

Polski Przedstawiciel przy Komitetach Wojskowych NATO i UE,doradca wojskowy Premiera Donalda Tuska.
Avatar
~gość~ / 26 grudnia 2009 o 14:53
0
no jasne już to widze jak odzyska mieszkanie , bezczelność ludzka nie zna granic, widocznie niektórym lokatorom wydaje sie że
całe życie można sie ślizgać i niepłacić poza tym wielka mi tragedia, to trzeba sie cieszyć że do lokalu zatępczego a nie na bruk.
A ZARZĄD LSM to swoją drogą CZERWONE ĆWOKI zbierają sie rozpić flaszke w komitywie pogadać sobie o d... marynie
i podwyższać czynsze na tych swoich posiedzeniach. personalnie od czasów PRL prawie nic sie niezmieniło w LSM.
Avatar
wnuk / 14 września 2009 o 22:24
0
Ta pani Jadwiga szkaluje LSMjuż od roku kazda prasa na lubelszczyżnie co jakiś czas o niej pisze. CIEKAWE W JAKIM WIEKU SĄ CI REPORTEŻY CO O TEJ PANI PISZĄ .MOŻE TEŻ SĄ OMOTANI.ZAJMIJCIE SIĘ LUDZMI CO POTRZEBUJĄ NAPRAWDE POMOCY ,A NIE TAKIM10 PLANOWYM OBYWTELEM. POMOC NALEZY SIĘ JEJ NICZEMU NIEWINNEMU DZIECKU...ALE NIEJEJ......
Avatar
Gość / 13 września 2009 o 10:30
0
Gość napisał:
to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie


Boshhh, co za głupoty! Pracowała w spóldzielni i nie wiedziala jakie ma zadłużenie? Buehehehe a moze to jakieś tajne informacje, ze lokator nie ma prawa o nie zapytać?

Jeżeli zadłużenie rosło od 1995 r to i tak spółdzielnia długo czekała z eksmisją, chyba, ze pani ta częsciowo regulowała zaległe kwoty. Wiele osób miesiącami nie płaci ale niestety, później starają się ograniczyć te zaległości do kwoty którą mogą uregulować. To, ze ta kobieta pracowała w spóldzielni nie zwalniało jej z obowiązku płacenia za lokal a to, ze została eksmitowana jest zupełnie normalne. Wobec innych lokatorów uchylających się od płacenia czynszu postępuje się podobnie.


Boshhh, co za głupoty! Pracowała w spóldzielni i nie wiedziala jakie ma zadłużenie? Buehehehe a moze to jakieś tajne informacje, ze lokator nie ma prawa o nie zapytać?

Jeżeli zadłużenie rosło od 1995 r to i tak spółdzielnia długo czekała z eksmisją, chyba, ze pani ta częsciowo regulowała zaległe kwoty. Wiele osób miesiącami nie płaci ale niestety, później starają się ograniczyć te zaległości do kwoty którą mogą uregulować. To, ze ta kobieta pracowała w spóldzielni nie zwalniało jej z obowiązku p... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2009 o 06:49
0
prezes ma jeszcze 2 lata do emerytury (1946) to jeszcze pourzęduję
zaległości za czynsz od roku 1995 - to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie
pani Jadwiga pracowała w LSM i tam najłatwiej było jej pokazać jej zadłużenie
KAJA zazdrości blond loki ? można sobie wyhodować i odpowiednio pomałować - w czym problem ? czy "twój męczyzna" cię zdradził z panią archiwistką ?
ile prezesów się przewinęło w LSM przez tych 14 lat ?
prezes ma jeszcze 2 lata do emerytury (1946) to jeszcze pourzęduję
zaległości za czynsz od roku 1995 - to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie
pani Jadwiga pracowała w LSM i tam najłatwiej było jej pokazać jej zadłużenie
KAJA zazdrości blond loki ? można sobie wyhodować i odpowiednio pomałować - w czym problem ? czy "twój męczyzna" cię zdra... rozwiń
Avatar
kaja / 12 września 2009 o 22:42
0
NIE PREZES CWANIAK TYLKO LOKATOR DARMOZJAD.TA PANI MYŚLAŁA ŻE JAK JEDEN CZY DRUGI NIOPARŁ SIĘ JEJ; wdziękom; TO MOŻE I PREZES POLECI NA JEJ PRZETŁUSZCZONE BŁĄD LOKI. NIE PŁACI ;A MOŻE CHOCIARZ TROCHĘ; TO POD MOST . DLA TAKICH OSÓB JAK ONA A NAPEWNO JEST TO TA NIEMA ŻADNYCH FOR .SĘDZIA W SĄDZIE TEŻ POWINIEN ZAPYTAĆ SIE O JEJ PROWADZENIE, CZY NIKOGO NIESKRZYWDZIŁA I CZY JEST PRAWĄ OBYWATELKĄ . ELVIS PISAŁ PRAWĘ.NA STOS.....
Avatar
Olo / 12 września 2009 o 20:47
0
Prezesuńcio, cwaniak, znów pokazuje swoje pazurki.
Avatar
Gość / 12 września 2009 o 20:38
0
pierwszy nick był ELVIS........moje skojarzenie Presley
drugi (?).......jest ELWIS.......moje skojarzenie naprz. ELzbietaWISniewska
Avatar
elwis / 12 września 2009 o 20:05
0
nie Elvis tylko elwis, to są dwie inne pisownie .a cóż za rozrywka z robactwem.ma za swoje niech teraz wie jak wygląda upokorzenie.najlepiej jakby skończyła pod mostem.
Avatar
Gość / 12 września 2009 o 18:18
0
Elvis = sama rozrywka, tak jak Presley - rozrywkowe życie
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 0 4

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 2 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 35 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!