Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2009 r.
15:58
Edytuj ten wpis

Wypadek w pracy skończył się eksmisją

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 16 A A

Straciła pracę i mieszkanie. Jak twierdzi, z winy spółdzielni, w której pracowała blisko 30 lat. Spółdzielnia stawia sprawę jasno – kobieta nie mogła pozostać na swoim stanowisku, bo zabronił tego lekarz. Innej pracy dla niej nie było.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Potraktowali mnie, jak śmiecia - mówi pani Jadwiga. – Razem z synem wylądowałam w barakach. Mieszkam z robakami. Nie wiem, jak po tylu latach pracy można traktować ludzi w ten sposób.

Kobieta pracowała, jako archiwistka w zarządzie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dziesięć lat temu miała wypadek przy pracy. Uszkodziła bark, zdejmując papier do ksero. Przez trzy miesiące była na zwolnieniu. Potem odnowił się uraz nadgarstka, co pociągnęło za sobą kolejne przerwy w pracy. Po wypadku doszło do powikłań, które wymagały poważnej operacji. W 2003 roku, tuż przed zabiegiem kobieta wróciła do spółdzielni, ale nie było dla niej zajęcia. Po kilku dniach prezes wręczył jej wypowiedzenie.

– Wcześniej sama prosiła, by nie zatrudniać jej na stanowisku archiwistki, przedstawiła też odpowiednie zaświadczenie od lekarza – wyjaśnia Jan Gąbka, prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Nie mogła dłużej wykonywać swojej pracy, a innej po prostu nie było.

Kobieta odwołała się do sądu. W drugiej instancji wywalczyła 20 tys. zł odszkodowania za wypadek. Wypowiedzenie sąd uznał za skuteczne. Sprawa toczyła się przez 5 lat. W tym czasie pani Jadwiga popadła w poważne tarapaty finansowe.

Z zasądzonego odszkodowania nasza czytelniczka nie zobaczyła nawet złotówki. Wszystkie pieniądze zabrał komornik, na pokrycie odsetek od zaległego czynszu. Pod koniec stycznia kobietę, wraz synem eksmitowano do mieszkania socjalnego przy ul. Grygowej.

– Moim zdaniem eksmisja, to był odwet prezesa za przegraną sprawę – mówi pani Jadwiga. – Dlatego nie chciał podpisać, ze mną żadnej ugody. Nie mógł znieść, że wygrał z nim szeregowy pracownik.

Spółdzielnia zamiast komentować, wyciąga dokumenty. Wynika z nich, że długi naszej czytelniczki rosły od 1995 roku. Nie udało się jednak ściągnąć należności. Na rok przed zwolnieniem kobiety, spółdzielnia skierowała do sądu pozew o eksmisję. Skutecznie.

– Muszę egzekwować prawo – dodaje Gąbka. – Za długi jednej osoby, płacą inni spółdzielcy. Nie możemy dopuszczać do takich sytsuacji.
Nasza czytelniczka jest przekonana, że pasmo jej kłopotów, to wina spółdzielni. Przy pomocy sądu i prokuratury zamierza walczyć o powrót do dawnego mieszkania. Nie będzie to łatwe, bo nadal jest winna spółdzielni ponad 35 tys. zł.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
telewidz / 26 grudnia 2009 o 19:59
0
Jutro tj. w niedzielę 27.12.2009 r. TVP3 info o godz.20.50

w programie "Młodzież Kontra czyli.....Pod ostrzałem"

Gościem młodzieżówek partyjnych będzie:

Generał Broni Mieczysław Bieniek

Polski Przedstawiciel przy Komitetach Wojskowych NATO i UE,doradca wojskowy Premiera Donalda Tuska.
Avatar
~gość~ / 26 grudnia 2009 o 14:53
0
no jasne już to widze jak odzyska mieszkanie , bezczelność ludzka nie zna granic, widocznie niektórym lokatorom wydaje sie że
całe życie można sie ślizgać i niepłacić poza tym wielka mi tragedia, to trzeba sie cieszyć że do lokalu zatępczego a nie na bruk.
A ZARZĄD LSM to swoją drogą CZERWONE ĆWOKI zbierają sie rozpić flaszke w komitywie pogadać sobie o d... marynie
i podwyższać czynsze na tych swoich posiedzeniach. personalnie od czasów PRL prawie nic sie niezmieniło w LSM.
Avatar
wnuk / 14 września 2009 o 22:24
0
Ta pani Jadwiga szkaluje LSMjuż od roku kazda prasa na lubelszczyżnie co jakiś czas o niej pisze. CIEKAWE W JAKIM WIEKU SĄ CI REPORTEŻY CO O TEJ PANI PISZĄ .MOŻE TEŻ SĄ OMOTANI.ZAJMIJCIE SIĘ LUDZMI CO POTRZEBUJĄ NAPRAWDE POMOCY ,A NIE TAKIM10 PLANOWYM OBYWTELEM. POMOC NALEZY SIĘ JEJ NICZEMU NIEWINNEMU DZIECKU...ALE NIEJEJ......
Avatar
Gość / 13 września 2009 o 10:30
0
Gość napisał:
to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie


Boshhh, co za głupoty! Pracowała w spóldzielni i nie wiedziala jakie ma zadłużenie? Buehehehe a moze to jakieś tajne informacje, ze lokator nie ma prawa o nie zapytać?

Jeżeli zadłużenie rosło od 1995 r to i tak spółdzielnia długo czekała z eksmisją, chyba, ze pani ta częsciowo regulowała zaległe kwoty. Wiele osób miesiącami nie płaci ale niestety, później starają się ograniczyć te zaległości do kwoty którą mogą uregulować. To, ze ta kobieta pracowała w spóldzielni nie zwalniało jej z obowiązku płacenia za lokal a to, ze została eksmitowana jest zupełnie normalne. Wobec innych lokatorów uchylających się od płacenia czynszu postępuje się podobnie.


Boshhh, co za głupoty! Pracowała w spóldzielni i nie wiedziala jakie ma zadłużenie? Buehehehe a moze to jakieś tajne informacje, ze lokator nie ma prawa o nie zapytać?

Jeżeli zadłużenie rosło od 1995 r to i tak spółdzielnia długo czekała z eksmisją, chyba, ze pani ta częsciowo regulowała zaległe kwoty. Wiele osób miesiącami nie płaci ale niestety, później starają się ograniczyć te zaległości do kwoty którą mogą uregulować. To, ze ta kobieta pracowała w spóldzielni nie zwalniało jej z obowiązku p... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2009 o 06:49
0
prezes ma jeszcze 2 lata do emerytury (1946) to jeszcze pourzęduję
zaległości za czynsz od roku 1995 - to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie
pani Jadwiga pracowała w LSM i tam najłatwiej było jej pokazać jej zadłużenie
KAJA zazdrości blond loki ? można sobie wyhodować i odpowiednio pomałować - w czym problem ? czy "twój męczyzna" cię zdradził z panią archiwistką ?
ile prezesów się przewinęło w LSM przez tych 14 lat ?
prezes ma jeszcze 2 lata do emerytury (1946) to jeszcze pourzęduję
zaległości za czynsz od roku 1995 - to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie
pani Jadwiga pracowała w LSM i tam najłatwiej było jej pokazać jej zadłużenie
KAJA zazdrości blond loki ? można sobie wyhodować i odpowiednio pomałować - w czym problem ? czy "twój męczyzna" cię zdra... rozwiń
Avatar
kaja / 12 września 2009 o 22:42
0
NIE PREZES CWANIAK TYLKO LOKATOR DARMOZJAD.TA PANI MYŚLAŁA ŻE JAK JEDEN CZY DRUGI NIOPARŁ SIĘ JEJ; wdziękom; TO MOŻE I PREZES POLECI NA JEJ PRZETŁUSZCZONE BŁĄD LOKI. NIE PŁACI ;A MOŻE CHOCIARZ TROCHĘ; TO POD MOST . DLA TAKICH OSÓB JAK ONA A NAPEWNO JEST TO TA NIEMA ŻADNYCH FOR .SĘDZIA W SĄDZIE TEŻ POWINIEN ZAPYTAĆ SIE O JEJ PROWADZENIE, CZY NIKOGO NIESKRZYWDZIŁA I CZY JEST PRAWĄ OBYWATELKĄ . ELVIS PISAŁ PRAWĘ.NA STOS.....
Avatar
Olo / 12 września 2009 o 20:47
0
Prezesuńcio, cwaniak, znów pokazuje swoje pazurki.
Avatar
Gość / 12 września 2009 o 20:38
0
pierwszy nick był ELVIS........moje skojarzenie Presley
drugi (?).......jest ELWIS.......moje skojarzenie naprz. ELzbietaWISniewska
Avatar
elwis / 12 września 2009 o 20:05
0
nie Elvis tylko elwis, to są dwie inne pisownie .a cóż za rozrywka z robactwem.ma za swoje niech teraz wie jak wygląda upokorzenie.najlepiej jakby skończyła pod mostem.
Avatar
Gość / 12 września 2009 o 18:18
0
Elvis = sama rozrywka, tak jak Presley - rozrywkowe życie
Avatar
telewidz / 26 grudnia 2009 o 19:59
0
Jutro tj. w niedzielę 27.12.2009 r. TVP3 info o godz.20.50

w programie "Młodzież Kontra czyli.....Pod ostrzałem"

Gościem młodzieżówek partyjnych będzie:

Generał Broni Mieczysław Bieniek

Polski Przedstawiciel przy Komitetach Wojskowych NATO i UE,doradca wojskowy Premiera Donalda Tuska.
Avatar
~gość~ / 26 grudnia 2009 o 14:53
0
no jasne już to widze jak odzyska mieszkanie , bezczelność ludzka nie zna granic, widocznie niektórym lokatorom wydaje sie że
całe życie można sie ślizgać i niepłacić poza tym wielka mi tragedia, to trzeba sie cieszyć że do lokalu zatępczego a nie na bruk.
A ZARZĄD LSM to swoją drogą CZERWONE ĆWOKI zbierają sie rozpić flaszke w komitywie pogadać sobie o d... marynie
i podwyższać czynsze na tych swoich posiedzeniach. personalnie od czasów PRL prawie nic sie niezmieniło w LSM.
Avatar
wnuk / 14 września 2009 o 22:24
0
Ta pani Jadwiga szkaluje LSMjuż od roku kazda prasa na lubelszczyżnie co jakiś czas o niej pisze. CIEKAWE W JAKIM WIEKU SĄ CI REPORTEŻY CO O TEJ PANI PISZĄ .MOŻE TEŻ SĄ OMOTANI.ZAJMIJCIE SIĘ LUDZMI CO POTRZEBUJĄ NAPRAWDE POMOCY ,A NIE TAKIM10 PLANOWYM OBYWTELEM. POMOC NALEZY SIĘ JEJ NICZEMU NIEWINNEMU DZIECKU...ALE NIEJEJ......
Avatar
Gość / 13 września 2009 o 10:30
0
Gość napisał:
to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie


Boshhh, co za głupoty! Pracowała w spóldzielni i nie wiedziala jakie ma zadłużenie? Buehehehe a moze to jakieś tajne informacje, ze lokator nie ma prawa o nie zapytać?

Jeżeli zadłużenie rosło od 1995 r to i tak spółdzielnia długo czekała z eksmisją, chyba, ze pani ta częsciowo regulowała zaległe kwoty. Wiele osób miesiącami nie płaci ale niestety, później starają się ograniczyć te zaległości do kwoty którą mogą uregulować. To, ze ta kobieta pracowała w spóldzielni nie zwalniało jej z obowiązku płacenia za lokal a to, ze została eksmitowana jest zupełnie normalne. Wobec innych lokatorów uchylających się od płacenia czynszu postępuje się podobnie.


Boshhh, co za głupoty! Pracowała w spóldzielni i nie wiedziala jakie ma zadłużenie? Buehehehe a moze to jakieś tajne informacje, ze lokator nie ma prawa o nie zapytać?

Jeżeli zadłużenie rosło od 1995 r to i tak spółdzielnia długo czekała z eksmisją, chyba, ze pani ta częsciowo regulowała zaległe kwoty. Wiele osób miesiącami nie płaci ale niestety, później starają się ograniczyć te zaległości do kwoty którą mogą uregulować. To, ze ta kobieta pracowała w spóldzielni nie zwalniało jej z obowiązku p... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2009 o 06:49
0
prezes ma jeszcze 2 lata do emerytury (1946) to jeszcze pourzęduję
zaległości za czynsz od roku 1995 - to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie
pani Jadwiga pracowała w LSM i tam najłatwiej było jej pokazać jej zadłużenie
KAJA zazdrości blond loki ? można sobie wyhodować i odpowiednio pomałować - w czym problem ? czy "twój męczyzna" cię zdradził z panią archiwistką ?
ile prezesów się przewinęło w LSM przez tych 14 lat ?
prezes ma jeszcze 2 lata do emerytury (1946) to jeszcze pourzęduję
zaległości za czynsz od roku 1995 - to dlaczego wladze LSM nie podjeły działania już na początku , czego czekały aż dług urośnie
wymienić księgowe, które do tej pory nie widziały tego zadłużenia, przecież każdy lokator jest rozliczany oddzielnie
pani Jadwiga pracowała w LSM i tam najłatwiej było jej pokazać jej zadłużenie
KAJA zazdrości blond loki ? można sobie wyhodować i odpowiednio pomałować - w czym problem ? czy "twój męczyzna" cię zdra... rozwiń
Avatar
kaja / 12 września 2009 o 22:42
0
NIE PREZES CWANIAK TYLKO LOKATOR DARMOZJAD.TA PANI MYŚLAŁA ŻE JAK JEDEN CZY DRUGI NIOPARŁ SIĘ JEJ; wdziękom; TO MOŻE I PREZES POLECI NA JEJ PRZETŁUSZCZONE BŁĄD LOKI. NIE PŁACI ;A MOŻE CHOCIARZ TROCHĘ; TO POD MOST . DLA TAKICH OSÓB JAK ONA A NAPEWNO JEST TO TA NIEMA ŻADNYCH FOR .SĘDZIA W SĄDZIE TEŻ POWINIEN ZAPYTAĆ SIE O JEJ PROWADZENIE, CZY NIKOGO NIESKRZYWDZIŁA I CZY JEST PRAWĄ OBYWATELKĄ . ELVIS PISAŁ PRAWĘ.NA STOS.....
Avatar
Olo / 12 września 2009 o 20:47
0
Prezesuńcio, cwaniak, znów pokazuje swoje pazurki.
Avatar
Gość / 12 września 2009 o 20:38
0
pierwszy nick był ELVIS........moje skojarzenie Presley
drugi (?).......jest ELWIS.......moje skojarzenie naprz. ELzbietaWISniewska
Avatar
elwis / 12 września 2009 o 20:05
0
nie Elvis tylko elwis, to są dwie inne pisownie .a cóż za rozrywka z robactwem.ma za swoje niech teraz wie jak wygląda upokorzenie.najlepiej jakby skończyła pod mostem.
Avatar
Gość / 12 września 2009 o 18:18
0
Elvis = sama rozrywka, tak jak Presley - rozrywkowe życie
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 0 0

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 13 3

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 24

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców