Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2014 r.
15:30
Edytuj ten wpis

Wypożyczalnia rowerów w Lublinie: 20 minut gratis, 1 zł za pierwszą godzinę

Autor: Zdjęcie autora opr. dudi
740 9 A A

Pierwsze 20 minut za darmo, a potem 1 zł za godzinę, za drugą 3 zł, a za trzecią i każdą następną 4 zł. Tyle zapłacimy za wypożyczenie roweru. Miejska wypożyczalnia ruszy we wrześniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za ponad miesiąc będziemy mogli korzystać z 400 rowerów miejskich rozmieszczonych na 40 stacjach. Wśród nich znajdziemy także tandemy. - To drugi największy system wypożyczalni rowerów w Polsce - mówi Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prasowa prezydenta Lublina.

Bezobsługowe punkty do wypożyczania i zwracania rowerów powstaną w różnych dzielnicach miasta, np. w okolicach uniwersytetów i w ważnych punktach komunikacyjnych.

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Za pierwszą godzinę zapłacimy 1 zł, za drugą - 3 zł, a za trzecią i każdą następną godzinę - 4 zł. Rower wypożyczymy po wcześniejszym zarejestrowaniu się w specjalnie przygotowanym systemie. Będzie można to zrobić przez internet lub osobiście w biurze przy ul. Orlej.

Powstanie także system informatyczny obsługujący wypożyczalnię, stanowisko Biura Obsługi Klienta, system zarządzający monitoringiem. W planach jest także budowa ścieżki rowerowej przy ul. Żeglarskiej i ul. Janowskiej. Wytyczone zostaną także ścieżki i pasy rowerowe w ruchu miejskim.

Stacje rowerów miejskich będą wyposażone w komputer rejestrujący użytkowników oraz ilość rowerów na stacji. Co ciekawe, będą ładowane z baterii słonecznych. - To pozwoli na oszczędność energii oraz zminimalizowanie obsługi zasilania stacji - wyjaśnia Krzyżanowska.

- Na każdej stacji znajdzie się 10 rowerów, przy czym każdy roweromat będzie posiadał 15 miejsc umożliwiających pozostawienie lub wypożyczenie roweru w systemie bezobsługowej wypożyczalni - tłumaczy Krzyżanowska.

Każda stacja będzie monitorowana.

Inwestycja pochłonie ponad 9 mln zł z czego ok. 2,3 mln zł to dofinansowanie unijne. Wykonawcą inwestycji jest firma Nextbike Polska Sp. z o. o. z Wrocławia, która wykonywała już tego typu projekty m.in. w Warszawie, Wrocławiu, czy Białymstoku.

Miejsca, w których powstaną stacje rowerowe:

1. ul. Żywnego / ul. Paryska
2. Al. Smorawińskiego / Al. Kompozytorów Polskich
3. ul. Chodźki / ul. Hirszfelda
4. ul. Paderewskiego / ul. Leszetyckiego
5. ul.Związkowa / WSPA
6. ul. Zamojska / Stary most
7. ul. Krakowskie Przedmieście
8. Plac Wolności / ul. Przechodnia
9. Al.Tysiaclecia / Plac Zamkowy
10. ul. Szczerbowskiego / ul. Muzyczna
11. ul. Zana / Akademiki UMCS
12. ul. Judyma 2a - Dom Kultury
13. al. Kraśnicka / ul. Konstantynów
14. ul. Armii Krajowej /ul. Jutrzenki
15. ul. Ametystowa 15
16. ul. Filaretów - pętla autobusowa
17. ul. Filaretów / ul. Radości
18. Al. Racławickie / Rondo Krwiodawców
19. ul.Willowa / ul.Relaksowa
20. Rondo Gen. Leona Berbeckiego (Lidl)
21. ul. Poniatowskiego / XXIII LO
22. ul. Romera
23. ul. Kunickiego / Stokrotka
24. ul. Bajkowskiego / Ratusz
25. ul. Droga Męczenników Majdanka / ul. Krańcowa
26. ul. Dobrzańskiego
27. ul. Doświadczalna / ul. Jagiełły
28. ul. Mełgiewska / WSEI
29. ul. Agronomiczna / Skansen - rejon wejścia
30. Dworzec PKP
31. ul. Czwartaków / DS Helios
32. al. Zygmuntowskie / MOSiR
33. ul. Osmolicka / Słoneczny Wrotków
34. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska
35. ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka
36. ul. Zana / ZUS
37. ul. Droga Męczenników Majdanka - Muzeum
38. ul. Piłsudskiego 15
39. ul. Szaserów 15
40. ul. Roztocze / SP nr 50

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lu / 6 sierpnia 2014 o 12:36
0

Rowery to dopiero połowa sukcesu. Ważna jest cała infrastruktura - drogi dla rowerów, pasy, dobre oznakowanie. Ma być 30km nowych udogodnień dla dwóch kółek, ale na mieście jeszcze ani śladu robót. Nie chcę krakać, ale wyczuwam tutaj wtopę.

Avatar
~~~Michał / 6 sierpnia 2014 o 09:20
0

W warszawie wygląda to tak że jeśli niema wolnego miejsca to przypinasz go do innego roweru a następnie logujesz się do systemu i zwracasz rower wpisując jego numer :-)

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2014 o 09:02
0

Inwestycja trafiona w 100% - miasto akademickie podejrzewam, że będzie bardzo duże zainteresowanie.

Avatar
Heniek z działek / 6 sierpnia 2014 o 08:52
0

Super w 20 min dojadę i na uczelnie i do pracy. I nie muszę się martwić czy mi mojego cacka żule albo gimbaza nie rypną. Druga sprawa na dłuższej trasie można zrobić przesiadki i praktycznie jeździć za frytki. A kiedy pojadę np. na zajęcia rowerem i zacznie padać deszcz to moge wrócic autobusem i odwrotnie.

Podejrzewam, że najwięcej żali mają te osoby co lubią dobrze zjeść i wozić szanowne cztery litery autem. Komu nie pasuje niech nie korzysta w czym macie problem.

Avatar
Sid / 6 sierpnia 2014 o 08:46
0

Ale zalew można objechać już od dawna. Co prawda ścieżka wytyczona jest również lasem, ale jest tam jak najbardziej przejezdnie. Wydaje mi się, że jest nawet przyjemniej niż na kostce ;)

Avatar
Gall / 5 sierpnia 2014 o 21:55
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Jeżeli zabraknie miejsca, to przypinasz rower do słupka lub do innego roweru zamkiem szyfrowym i zwracasz rower poprzez terminal. Po zwrocie czas wypożyczenia się zatrzymuje, więc nie będziesz ponosił żadnych dodatkowych opłat. 

Jeżeli zabraknie miejsca, to przypinasz rower do słupka lub do innego roweru zamkiem szyfrowym i zwracasz rower poprzez terminal. Po zwrocie czas wypożyczenia się zatrzymuje, więc nie będziesz ponosił żadnych dodatkowych opłat. 

rozwiń
Avatar
olo / 5 sierpnia 2014 o 20:33
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Co za polactwo-jeszcze nie ma śrubki od roweru a już jęczą.Jak powstanie cały system to przeczytasz regulamin i sie dowiesz a na razie przestań zrzędzić.

Co za polactwo-jeszcze nie ma śrubki od roweru a już jęczą.Jak powstanie cały system to przeczytasz regulamin i sie dowiesz a na razie przestań zrzędzić.

rozwiń
Avatar
miłośnik rowerów / 5 sierpnia 2014 o 20:26
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Avatar
anna / 5 sierpnia 2014 o 18:54
0

" W planach jest także budowa ścieżki rowerowej przy ul. Żeglarskiej i ul. Janowskiej. "

Czy to znaczy, że wreszcie będzie można objechać ścieżką rowerową Zalew Zemborzycki dookoła ?

Bo końca tej budowy nie widać.

Avatar
lu / 6 sierpnia 2014 o 12:36
0

Rowery to dopiero połowa sukcesu. Ważna jest cała infrastruktura - drogi dla rowerów, pasy, dobre oznakowanie. Ma być 30km nowych udogodnień dla dwóch kółek, ale na mieście jeszcze ani śladu robót. Nie chcę krakać, ale wyczuwam tutaj wtopę.

Avatar
~~~Michał / 6 sierpnia 2014 o 09:20
0

W warszawie wygląda to tak że jeśli niema wolnego miejsca to przypinasz go do innego roweru a następnie logujesz się do systemu i zwracasz rower wpisując jego numer :-)

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2014 o 09:02
0

Inwestycja trafiona w 100% - miasto akademickie podejrzewam, że będzie bardzo duże zainteresowanie.

Avatar
Heniek z działek / 6 sierpnia 2014 o 08:52
0

Super w 20 min dojadę i na uczelnie i do pracy. I nie muszę się martwić czy mi mojego cacka żule albo gimbaza nie rypną. Druga sprawa na dłuższej trasie można zrobić przesiadki i praktycznie jeździć za frytki. A kiedy pojadę np. na zajęcia rowerem i zacznie padać deszcz to moge wrócic autobusem i odwrotnie.

Podejrzewam, że najwięcej żali mają te osoby co lubią dobrze zjeść i wozić szanowne cztery litery autem. Komu nie pasuje niech nie korzysta w czym macie problem.

Avatar
Sid / 6 sierpnia 2014 o 08:46
0

Ale zalew można objechać już od dawna. Co prawda ścieżka wytyczona jest również lasem, ale jest tam jak najbardziej przejezdnie. Wydaje mi się, że jest nawet przyjemniej niż na kostce ;)

Avatar
Gall / 5 sierpnia 2014 o 21:55
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Jeżeli zabraknie miejsca, to przypinasz rower do słupka lub do innego roweru zamkiem szyfrowym i zwracasz rower poprzez terminal. Po zwrocie czas wypożyczenia się zatrzymuje, więc nie będziesz ponosił żadnych dodatkowych opłat. 

Jeżeli zabraknie miejsca, to przypinasz rower do słupka lub do innego roweru zamkiem szyfrowym i zwracasz rower poprzez terminal. Po zwrocie czas wypożyczenia się zatrzymuje, więc nie będziesz ponosił żadnych dodatkowych opłat. 

rozwiń
Avatar
olo / 5 sierpnia 2014 o 20:33
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Co za polactwo-jeszcze nie ma śrubki od roweru a już jęczą.Jak powstanie cały system to przeczytasz regulamin i sie dowiesz a na razie przestań zrzędzić.

Co za polactwo-jeszcze nie ma śrubki od roweru a już jęczą.Jak powstanie cały system to przeczytasz regulamin i sie dowiesz a na razie przestań zrzędzić.

rozwiń
Avatar
miłośnik rowerów / 5 sierpnia 2014 o 20:26
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Avatar
anna / 5 sierpnia 2014 o 18:54
0

" W planach jest także budowa ścieżki rowerowej przy ul. Żeglarskiej i ul. Janowskiej. "

Czy to znaczy, że wreszcie będzie można objechać ścieżką rowerową Zalew Zemborzycki dookoła ?

Bo końca tej budowy nie widać.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kryzys komunikacyjny w Lublinie. Ratują linie autobusowe kosztem trolejbusowych

Kryzys komunikacyjny w Lublinie. Ratują linie autobusowe kosztem trolejbusowych 0 0

Od soboty nie powinno być problemów z kursowaniem linii autobusowych, z których swoje pojazdy wycofała spółka Warbus. Jej wszystkie kursy mają być przejęte przez innych przewoźników, głównie przez MPK. Odbije się to na liniach trolejbusowych 151 i 158, które nie będą jeździć co 10 minut, tylko co 20.

Awaria wodociągowa na Diamentowej w Lublinie. Będzie bardzo wąsko

Awaria wodociągowa na Diamentowej w Lublinie. Będzie bardzo wąsko 0 2

Poważne utrudnienia na ul. Diamentowej z pobliżu skrzyżowania z ul. Medalionów. Cała ulica będzie tu zwężona do dwóch pasów ruchu: jeden będzie służyć jadącym do centrum, drugi jadącym na Wrotków. Może tak być aż do jutrzejszego wieczora.

Kolejna odsłona muzycznej imprezy "Planetarium" w CK
20 lipca 2019, 21:00

Kolejna odsłona muzycznej imprezy "Planetarium" w CK 0 0

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) ponownie zabierze wielbicieli klubowej muzyki w niezwykłą, dźwiękową podróż poprzez najbliższe i najdalsze zakątki naszej planety. Impreza z cyklu "Planetarium" odbędzie się 20 lipca o godz. 21.

Kupon na zakupy za butelkę. Radna prosi o butelkomaty, ale one już są w Lublinie

Kupon na zakupy za butelkę. Radna prosi o butelkomaty, ale one już są w Lublinie 0 3

O ustawienie w Lublinie urządzeń przyjmujących puste opakowania apeluje do Ratusza jedna z radnych. Powołuje się na Warszawę, gdzie stanęły dwa automaty, dzięki którym można wymienić butelkę na kawę lub bilet do kina. Tymczasem urządzenia działające na podobnej zasadzie są w Lublinie… od siedmiu lat

Górnik Łęczna zaprasza na wakacyjny piknik

Górnik Łęczna zaprasza na wakacyjny piknik 0 0

Impreza odbędzie się na stadionie w Łęcznej już w najbliższą sobotę

Bo koleżanki robiły mu drinki. Wytłumaczenie kierowcy zdziwiło policjantów

Bo koleżanki robiły mu drinki. Wytłumaczenie kierowcy zdziwiło policjantów 0 3

Dwa promile alkoholu miał kierowca zatrzymany w piątek w Krasnymstawie.

Zakręcie: Wypadek trzech samochodów na DK17. Nie zwolniła, uderzyła w renault
galeria

Zakręcie: Wypadek trzech samochodów na DK17. Nie zwolniła, uderzyła w renault 6 0

Trzy samochody zderzyły się w miejscowości Zakręcie na drodze Piaski-Krasnystaw. O wypadku poinformował nas czytelnik

Dziewczynka wjechała pod koła samochodu. Trafiła do szpitala

Dziewczynka wjechała pod koła samochodu. Trafiła do szpitala 0 0

10-latka wyjeżdżała z domu rowerem i wjechała wprost pod nadjeżdżającego opla. Kierowca nie zdążył wyhamować i uderzył w nią. Dziecko trafiło do szpitala.

Dni Janowca 2019. Dwa dni atrakcji [program]
20 lipca 2019, 0:00

Dni Janowca 2019. Dwa dni atrakcji [program] 0 0

W najbliższy weekend 20-21 lipca odbędzie się wielkie święto Janowca. Na tamtejszym Zamku będzie nas czekać dwa dni atrakcji dla całych rodzin. Gwiazdą imprezy będzie zespół Mafia.

Święto chleba i makaronu w Ludwinie
21 lipca 2019, 15:00

Święto chleba i makaronu w Ludwinie 0 1

Pamiętacie smak chleba z „geesu” czy domowego makaronu w niedzielnym rosole? Można to sobie przypomnieć w niedzielę, 21 lipca, w Ludwinie. Kalorie będzie można spalić na wieczornej potańcówce.

Motor dokonał już ośmiu wzmocneń. Będą kolejne?

Motor dokonał już ośmiu wzmocneń. Będą kolejne? 0 8

Motor w lecie pozyskał już ośmiu piłkarzy. Najświeższym nabytkiem klubu z Lublina jest boczny pomocnik Tomasz Swędrowski. Trener Mirosław Hajdo liczy, że to jednak nie koniec wzmocnień

Top Gun: Maverick. Nowy zwiastun kultowego filmu [wideo]
film

Top Gun: Maverick. Nowy zwiastun kultowego filmu [wideo] 0 0

W internecie pojawił się trailer filmu Top Gun: Maverick. Kontynuacja kultowego hitu sprzed 34 lat będzie miała premierę w przyszłym roku

Kontrolowali wagę samochodów. Jeden transport ważył o 4 tony za dużo

Kontrolowali wagę samochodów. Jeden transport ważył o 4 tony za dużo 0 1

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo - to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Google Moja Firma i usługa za 249 zł. Przedsiębiorcy zaplątani w marketingową sieć
alarm24

Google Moja Firma i usługa za 249 zł. Przedsiębiorcy zaplątani w marketingową sieć 6 2

249 zł - tyle kosztuje wirtualna wizytówka firmy w internecie sprzedawana przez spółkę PPC System z Poznania. Taką usługę wykupiła u niej jedna z lubelskich firm. Tymczasem Google zapewnia: - Usługa Google Moja Firma jest bezpłatna

Carnaval Sztukmistrzów za tydzień, ale już w ten weekend zobaczyć można sztukmistrzów
21 lipca 2019, 17:00
galeria

Carnaval Sztukmistrzów za tydzień, ale już w ten weekend zobaczyć można sztukmistrzów 0 0

W dziewięciu dzielnicach będzie można oglądać występy klaunów, żonglerów oraz muzyków grających na wiadrach. Od niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy. Tradycyjnie zapowiada on zbliżający się festiwal Carnaval Sztukmistrzów, z którego programu wypadły dwa płatne spektakle.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!