Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2014 r.
15:30
Edytuj ten wpis

Wypożyczalnia rowerów w Lublinie: 20 minut gratis, 1 zł za pierwszą godzinę

Autor: Zdjęcie autora opr. dudi
740 9 A A

Pierwsze 20 minut za darmo, a potem 1 zł za godzinę, za drugą 3 zł, a za trzecią i każdą następną 4 zł. Tyle zapłacimy za wypożyczenie roweru. Miejska wypożyczalnia ruszy we wrześniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za ponad miesiąc będziemy mogli korzystać z 400 rowerów miejskich rozmieszczonych na 40 stacjach. Wśród nich znajdziemy także tandemy. - To drugi największy system wypożyczalni rowerów w Polsce - mówi Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prasowa prezydenta Lublina.

Bezobsługowe punkty do wypożyczania i zwracania rowerów powstaną w różnych dzielnicach miasta, np. w okolicach uniwersytetów i w ważnych punktach komunikacyjnych.

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Za pierwszą godzinę zapłacimy 1 zł, za drugą - 3 zł, a za trzecią i każdą następną godzinę - 4 zł. Rower wypożyczymy po wcześniejszym zarejestrowaniu się w specjalnie przygotowanym systemie. Będzie można to zrobić przez internet lub osobiście w biurze przy ul. Orlej.

Powstanie także system informatyczny obsługujący wypożyczalnię, stanowisko Biura Obsługi Klienta, system zarządzający monitoringiem. W planach jest także budowa ścieżki rowerowej przy ul. Żeglarskiej i ul. Janowskiej. Wytyczone zostaną także ścieżki i pasy rowerowe w ruchu miejskim.

Stacje rowerów miejskich będą wyposażone w komputer rejestrujący użytkowników oraz ilość rowerów na stacji. Co ciekawe, będą ładowane z baterii słonecznych. - To pozwoli na oszczędność energii oraz zminimalizowanie obsługi zasilania stacji - wyjaśnia Krzyżanowska.

- Na każdej stacji znajdzie się 10 rowerów, przy czym każdy roweromat będzie posiadał 15 miejsc umożliwiających pozostawienie lub wypożyczenie roweru w systemie bezobsługowej wypożyczalni - tłumaczy Krzyżanowska.

Każda stacja będzie monitorowana.

Inwestycja pochłonie ponad 9 mln zł z czego ok. 2,3 mln zł to dofinansowanie unijne. Wykonawcą inwestycji jest firma Nextbike Polska Sp. z o. o. z Wrocławia, która wykonywała już tego typu projekty m.in. w Warszawie, Wrocławiu, czy Białymstoku.

Miejsca, w których powstaną stacje rowerowe:

1. ul. Żywnego / ul. Paryska
2. Al. Smorawińskiego / Al. Kompozytorów Polskich
3. ul. Chodźki / ul. Hirszfelda
4. ul. Paderewskiego / ul. Leszetyckiego
5. ul.Związkowa / WSPA
6. ul. Zamojska / Stary most
7. ul. Krakowskie Przedmieście
8. Plac Wolności / ul. Przechodnia
9. Al.Tysiaclecia / Plac Zamkowy
10. ul. Szczerbowskiego / ul. Muzyczna
11. ul. Zana / Akademiki UMCS
12. ul. Judyma 2a - Dom Kultury
13. al. Kraśnicka / ul. Konstantynów
14. ul. Armii Krajowej /ul. Jutrzenki
15. ul. Ametystowa 15
16. ul. Filaretów - pętla autobusowa
17. ul. Filaretów / ul. Radości
18. Al. Racławickie / Rondo Krwiodawców
19. ul.Willowa / ul.Relaksowa
20. Rondo Gen. Leona Berbeckiego (Lidl)
21. ul. Poniatowskiego / XXIII LO
22. ul. Romera
23. ul. Kunickiego / Stokrotka
24. ul. Bajkowskiego / Ratusz
25. ul. Droga Męczenników Majdanka / ul. Krańcowa
26. ul. Dobrzańskiego
27. ul. Doświadczalna / ul. Jagiełły
28. ul. Mełgiewska / WSEI
29. ul. Agronomiczna / Skansen - rejon wejścia
30. Dworzec PKP
31. ul. Czwartaków / DS Helios
32. al. Zygmuntowskie / MOSiR
33. ul. Osmolicka / Słoneczny Wrotków
34. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska
35. ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka
36. ul. Zana / ZUS
37. ul. Droga Męczenników Majdanka - Muzeum
38. ul. Piłsudskiego 15
39. ul. Szaserów 15
40. ul. Roztocze / SP nr 50
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lu / 6 sierpnia 2014 r. o 12:36
0

Rowery to dopiero połowa sukcesu. Ważna jest cała infrastruktura - drogi dla rowerów, pasy, dobre oznakowanie. Ma być 30km nowych udogodnień dla dwóch kółek, ale na mieście jeszcze ani śladu robót. Nie chcę krakać, ale wyczuwam tutaj wtopę.

Avatar
~~~Michał / 6 sierpnia 2014 r. o 09:20
0

W warszawie wygląda to tak że jeśli niema wolnego miejsca to przypinasz go do innego roweru a następnie logujesz się do systemu i zwracasz rower wpisując jego numer :-)

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2014 r. o 09:02
0

Inwestycja trafiona w 100% - miasto akademickie podejrzewam, że będzie bardzo duże zainteresowanie.

Avatar
Heniek z działek / 6 sierpnia 2014 r. o 08:52
0

Super w 20 min dojadę i na uczelnie i do pracy. I nie muszę się martwić czy mi mojego cacka żule albo gimbaza nie rypną. Druga sprawa na dłuższej trasie można zrobić przesiadki i praktycznie jeździć za frytki. A kiedy pojadę np. na zajęcia rowerem i zacznie padać deszcz to moge wrócic autobusem i odwrotnie.

Podejrzewam, że najwięcej żali mają te osoby co lubią dobrze zjeść i wozić szanowne cztery litery autem. Komu nie pasuje niech nie korzysta w czym macie problem.

Avatar
Sid / 6 sierpnia 2014 r. o 08:46
0

Ale zalew można objechać już od dawna. Co prawda ścieżka wytyczona jest również lasem, ale jest tam jak najbardziej przejezdnie. Wydaje mi się, że jest nawet przyjemniej niż na kostce ;)

Avatar
Gall / 5 sierpnia 2014 r. o 21:55
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Jeżeli zabraknie miejsca, to przypinasz rower do słupka lub do innego roweru zamkiem szyfrowym i zwracasz rower poprzez terminal. Po zwrocie czas wypożyczenia się zatrzymuje, więc nie będziesz ponosił żadnych dodatkowych opłat. 

Jeżeli zabraknie miejsca, to przypinasz rower do słupka lub do innego roweru zamkiem szyfrowym i zwracasz rower poprzez terminal. Po zwrocie czas wypożyczenia się zatrzymuje, więc nie będziesz ponosił żadnych dodatkowych opłat. 

rozwiń
Avatar
olo / 5 sierpnia 2014 r. o 20:33
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Co za polactwo-jeszcze nie ma śrubki od roweru a już jęczą.Jak powstanie cały system to przeczytasz regulamin i sie dowiesz a na razie przestań zrzędzić.

Co za polactwo-jeszcze nie ma śrubki od roweru a już jęczą.Jak powstanie cały system to przeczytasz regulamin i sie dowiesz a na razie przestań zrzędzić.

rozwiń
Avatar
miłośnik rowerów / 5 sierpnia 2014 r. o 20:26
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Avatar
anna / 5 sierpnia 2014 r. o 18:54
0

" W planach jest także budowa ścieżki rowerowej przy ul. Żeglarskiej i ul. Janowskiej. "

Czy to znaczy, że wreszcie będzie można objechać ścieżką rowerową Zalew Zemborzycki dookoła ?

Bo końca tej budowy nie widać.

Avatar
lu / 6 sierpnia 2014 r. o 12:36
0

Rowery to dopiero połowa sukcesu. Ważna jest cała infrastruktura - drogi dla rowerów, pasy, dobre oznakowanie. Ma być 30km nowych udogodnień dla dwóch kółek, ale na mieście jeszcze ani śladu robót. Nie chcę krakać, ale wyczuwam tutaj wtopę.

Avatar
~~~Michał / 6 sierpnia 2014 r. o 09:20
0

W warszawie wygląda to tak że jeśli niema wolnego miejsca to przypinasz go do innego roweru a następnie logujesz się do systemu i zwracasz rower wpisując jego numer :-)

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2014 r. o 09:02
0

Inwestycja trafiona w 100% - miasto akademickie podejrzewam, że będzie bardzo duże zainteresowanie.

Avatar
Heniek z działek / 6 sierpnia 2014 r. o 08:52
0

Super w 20 min dojadę i na uczelnie i do pracy. I nie muszę się martwić czy mi mojego cacka żule albo gimbaza nie rypną. Druga sprawa na dłuższej trasie można zrobić przesiadki i praktycznie jeździć za frytki. A kiedy pojadę np. na zajęcia rowerem i zacznie padać deszcz to moge wrócic autobusem i odwrotnie.

Podejrzewam, że najwięcej żali mają te osoby co lubią dobrze zjeść i wozić szanowne cztery litery autem. Komu nie pasuje niech nie korzysta w czym macie problem.

Avatar
Sid / 6 sierpnia 2014 r. o 08:46
0

Ale zalew można objechać już od dawna. Co prawda ścieżka wytyczona jest również lasem, ale jest tam jak najbardziej przejezdnie. Wydaje mi się, że jest nawet przyjemniej niż na kostce ;)

Avatar
Gall / 5 sierpnia 2014 r. o 21:55
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Jeżeli zabraknie miejsca, to przypinasz rower do słupka lub do innego roweru zamkiem szyfrowym i zwracasz rower poprzez terminal. Po zwrocie czas wypożyczenia się zatrzymuje, więc nie będziesz ponosił żadnych dodatkowych opłat. 

Jeżeli zabraknie miejsca, to przypinasz rower do słupka lub do innego roweru zamkiem szyfrowym i zwracasz rower poprzez terminal. Po zwrocie czas wypożyczenia się zatrzymuje, więc nie będziesz ponosił żadnych dodatkowych opłat. 

rozwiń
Avatar
olo / 5 sierpnia 2014 r. o 20:33
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Co za polactwo-jeszcze nie ma śrubki od roweru a już jęczą.Jak powstanie cały system to przeczytasz regulamin i sie dowiesz a na razie przestań zrzędzić.

Co za polactwo-jeszcze nie ma śrubki od roweru a już jęczą.Jak powstanie cały system to przeczytasz regulamin i sie dowiesz a na razie przestań zrzędzić.

rozwiń
Avatar
miłośnik rowerów / 5 sierpnia 2014 r. o 20:26
0

WItam, witam - pomysł extra!!! Jednak niech ktoś mi wytłumaczy: jeśli podjadę rowerkiem do "stacji dokującej" będę chciał oddać wypożyczony rower i okaże się, że nie m wolnego miejsca, aby zdać rower? Mam szukać najbliżesz stacji? mam zapiąć rower do słupka i płacic za kolejne godziny wypożyczenia? czy wrócić do punku wyjścia? a jeżeli i tam juz nie będzie wolnego miejsca?

Avatar
anna / 5 sierpnia 2014 r. o 18:54
0

" W planach jest także budowa ścieżki rowerowej przy ul. Żeglarskiej i ul. Janowskiej. "

Czy to znaczy, że wreszcie będzie można objechać ścieżką rowerową Zalew Zemborzycki dookoła ?

Bo końca tej budowy nie widać.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelska Karta Miejska. Jeszcze nie ma kolejek, ale lada moment się zaczną

Lubelska Karta Miejska. Jeszcze nie ma kolejek, ale lada moment się zaczną

Tylko niespełna 800 osób wyrobiło sobie dotychczas Lubelską Kartę Miejską, która pozwoli uniknąć dużej podwyżki cen biletów okresowych. Ratusz spodziewa się, że kartę może sobie wyrobić nawet 100 tys. osób, więc osoby, które odłożą to na ostatnią chwilę, mogą sobie zafundować długie stanie w kolejce.

Osiem testów i siedem tygodni kwarantanny. „Nie można wykluczyć błędu laboratorium”
Reportaż Uwagi! TVN
film

Osiem testów i siedem tygodni kwarantanny. „Nie można wykluczyć błędu laboratorium”

Dwie śląskie rodziny pozostawały w przymusowej izolacji przez siedem tygodni. Osiem testów wykonanych jednemu z domowników dawało naprzemiennie wyniki: pozytywny i negatywny.

Chełm: Kiedy uschną ostatnie drzewa na pl. Łuczkowskiego? Porasta je pasożyt

Chełm: Kiedy uschną ostatnie drzewa na pl. Łuczkowskiego? Porasta je pasożyt

Miały być wizytówką i ozdobą, ale w jemiole toną dwa ostatnie drzewa, jakie ostały się na pl. Łuczkowskiego. Pasożyt wypija ostatnie soki z głogu, który ginie na oczach przechodniów

Teleporada lekarska zawiodła. Miał być liszaj, grzyb a to była borelioza

Teleporada lekarska zawiodła. Miał być liszaj, grzyb a to była borelioza

Najpierw lekarz zdiagnozował liszaj, potem grzyb, a następnie półpasiec – skarży się pacjentka jednej z lubelskich przychodni, która zachorowała na boreliozę. To nie jedyna ofiara systemu teleporad, które w czasie pandemii zastąpiły wizyty w lekarskich gabinetach.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!
galeria

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!

Doświetlone wnętrza, ustawne pomieszczenia, przestronne salony – tak można opisać mieszkania na Osiedlu 4 Pory Roku w Świdniku. Są to lokale idealne do zamieszkania dla rodziny czy singla, a także doskonałe pod inwestycję.

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Już dziewięć miesięcy na terenie byłej kopalni piachu w Osówce zalegają niebezpieczne chemikalia. O tykającej ekologicznej bombie byłoby cicho, gdyby tematu nagłośnili młodzi ludzie z pobliskiej Dąbrówki.

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Specjaliści z Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska oraz naukowcy z UMCS wezmą pod lupę Kazimierski Park Krajobrazowy. Zinwentaryzują faunę i florę, wypracują sposoby ochrony dzikiej przyrody i pochylą się nad korektą granic parku.

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz lubelskiej telewizji sięga do ulicznego kosza, wyjmuje z niego śmieci i rozrzuca je wokół pojemnika, a powstały w ten sposób bałagan filmuje stojący obok kamerzysta. Później na antenie pojawia się materiał o zaśmieconym placu. Taką „pracę” dziennikarzy zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]
galeria

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]

„Kolonja letnia Wydziału Opieki Społecznej Magistratu m. Lublina” głosi napis nad głowami bosych dzieciaków, które wypoczywały w Nałęczowie. To jedna z najstarszych fotografii przechowywanych w archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Autorem zdjęć jest urodzony 2 sierpnia 1890 roku Zbigniew Czarkowski, który przekazał je w formie darowizny. Jak informuje Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków, szklane negatywy zostały zeskanowane przy współpracy z Politechniką Lubelską. Fotografie wykonane w końcu I wojny światowej i początkach II RP przedstawiają między innymi sceny z codziennego życia ludzi związanych z Nałęczowem i kuracjuszy.

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Nasza Czytelniczka podejrzewa, że złodzieje zaczęli działać nowa metodą - na strażnika granicznego. Jej tato rano miał podejrzaną wizytę dwóch mężczyzn podających się za strażników.

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie
16 sierpnia 2020, 11:00

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie

W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 11 Teatr Muzyczny zaprosi wyjątkowo do Muzeum Wsi Lubelskiej na plenerowy pokaz spektaklu "Kot w butach".

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

W środę otwarte zostały oferty firm rywalizujących o miejskie zlecenie na budowę hali sportowej i boisk przy I LO im. Stanisława Staszica. Chętnych nie brakuje i nie powinno zabraknąć również pieniędzy, bo tylko jedna spółka nie zmieściła się w budżecie, więc Ratusz może wydać znacznie mniej niż się spodziewał.

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

- Mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent, który więcej się nie powtórzy - mówi Arkadiusz Małecki, wójt Kurowa. Polecił wymienić kostkę brukową przed domem, na której ktoś napisał „wróg Polski”. To była kara za wywieszenie plakatu Rafała Trzaskowskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!