Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 sierpnia 2014 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Rowerzyści chcą mieć lepiej. Zgłaszają nowe trasy i poprawki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
60 733 A A

Jeszcze do 3 września można zgłaszać propozycje nowych tras rowerowych do tworzonej właśnie mapy dróg, które powstaną w przyszłości. Ale cykliści podkreślają, że już teraz można łatwo usprawnić im ruch i żądają usunięcia rowerowego bubla przy stadionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wystarczą dwa znaki

O umożliwienie jazdy rowerem na chodniku wzdłuż al. Tysiąclecia wystąpili wczoraj do miasta działacze Porozumienia Rowerowego. Chcą, by rzadko uczęszczany trakt biegnący od wyjazdu z pl. Zamkowego w kierunku al. Unii Lubelskiej został oznakowany jako ciąg dla pieszych z tabliczką "nie dotyczy rowerów”.

- To zalegalizowałoby fakt, że i tak wszyscy jeżdżą tędy na dwóch kółkach - wyjaśnia Aleksander Wiącek z Porozumienia Rowerowego. Teraz jazda po tym chodniku jest nielegalna.

Cyklista może jechać chodnikiem tylko podczas deszczu, albo w miejscach, gdzie chodnik biegnie wzdłuż jezdni, na której dopuszczalna prędkość przekracza 50 km/h. W przypadku tego odcinka al. Tysiąclecia ten drugi warunek nie jest spełniony, ale rowerzyści jadą chodnikiem, bo lawirowanie między tirami jest dla nich zbyt ryzykowne.

- Sprawa zostanie rozważona - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. I przyznaje, że w jednym miejscu - na Podwalu - już dopuszczono jazdę po chodniku. Czy tak będzie również pod Zamkiem? - Jest to możliwe, ale nie deklaruję, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone.

Zabierzcie to stąd

Nie wyobrażam sobie, że te stojaki zostaną tu na stałe - tak Aleksander Wiącek z Porozumienia Rowerowego mówi o stojakach na jednoślady zamontowanych obok nowego miejskiego stadionu. Cykliści o tym modelu mówią dosadnie: "wyrwikółka”. Użyte przy stadionie stojaki nie pozwalają przypiąć roweru za ramę, a jedynie za koło, które złodziej łatwo może odkręcić i zabrać resztę roweru.

- Nie przekonuje nas argument, że taki model został uwzględniony w projekcie. Należy go wymienić - dodaje Wiącek i przypomina, że takie stojaki w ogóle nie powinny się tam znaleźć. Nie przewiduje ich obowiązujące w Lublinie od 2010 r. zarządzenie określające standardy, które powinny być zachowane przy projektowaniu i budowie tras i parkingów rowerowych. Dokument wskazuje, że stosowane powinny być wyższe stojaki, do których można przypiąć ramę roweru. Mało tego, zarządzenie zaleca wypełnianie rur stojaków betonem, by trudniej było je przeciąć.

- Stojaki zostaną takie, jakie są - stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Przyznaje, że są niezgodne z zarządzeniem. - Ale zostały przez nas zaakceptowane, bo ustawienie innych pociągnęłoby za sobą dodatkowe koszty.

Jakich chcesz tras

Do 3 września można jeszcze zgłaszać propozycje przebiegu ścieżek do mapy tworzonej przez wynajętą przez Ratusz firmę TransEko. Można to zrobić drogą mailową wysyłając swój pomysł na specjalnym formularzu (dostępnym na stronie um.lublin.pl) na adres biuro@transeko.pl. - Do tej pory zgłoszono 29 propozycji - mówi Michał Przepiórka, oficer rowerowy w Urzędzie Miasta.

Wczoraj przedstawiciele firmy tworzącej mapę zorganizowali otwarte dla chętnych spotkanie, na którym można było zgłaszać swoje uwagi. Padały m.in. propozycje, by stworzyć drogą trasę nad Zalew Zemborzycki. - Istniejąca ścieżka staje się naprawdę niebezpieczna - mówi Andrzej Gołacki, jeden z rowerzystów, skarżący się na tłok na trasie wzdłuż rzeki. I proponuje trasę od ul. Filaretów przez Stary Gaj.

Inną uwagę, co do tego rejonu ma miejski radny Wspólnego Lublina Marek Jakubowski, który radzi, by zastanowić się nad bezpiecznym przekroczeniem torów kolejowych biegnących wzdłuż Starego Gaju.

- Wszystkie zgłoszenia zostaną przeanalizowane przez TransEko, które opracuje mapę - zapowiada Przepiórka. - Od 2015 r. chcielibyśmy sucesywnie budować trasy uwzględnione na tej mapie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 733

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ccc / 28 sierpnia 2014 r. o 13:42
0

Ktoś znalazł ten formularz do nowych ścieżek?

Avatar
ja / 28 sierpnia 2014 r. o 13:06
0

bardzo rzadko jezdzę rowerem ale w pełni zgadzam się ze stanowiskiem rowerzystów. A tłumaczenie w/s stojaków jest po prostu żałosne.

Avatar
załamany rowerzysta / 28 sierpnia 2014 r. o 11:04
0

Szlak mnie trafia na wyjaśnienie pani rzecznik Krzyżanowskiej odnośnie stojaków!!!!!!!!! Co za debilka!!!! To niech se kupuje prezerwatywy z pergaminu bo są tańsze i nie zabiera głosu! Trzeba sie choć trochę znać na rzeczy zanim sie będzie opowiadać takie bzdury!!!! Czy to nos jest do tabakiery czy tabakiera do nosa???????

Avatar
mm / 28 sierpnia 2014 r. o 10:55
0

chyba coś forum sie posypało tej gazecie albo jakiś kiepski informatyk coś grzebie.

wynik to podłączone komentarze do innych artykułów.

piszę do art o rowerach a podpięło do jakiegoś wypadku w Łuszczowie.

ktoś tam tego pilnuje czy już całkiem śmietnik na tym portalu???

Avatar
@@@@@@ / 6 kwietnia 2014 r. o 19:39
0

Mineło tyle czasu od wypadku a ja pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj,,, ta informacja rozbiła mnie całkowicie,,, jeśli szukać winnego w tym to byli winni wszyscy , każde z nich bawiło się bardzo dobrze i chyba na siłe Mariusz nie wkładał ich do samochodu wiedzieli  ze on lubi szybką jazdę,,, tak wiec nie ma co gdybać życia ani już nic nie wruci,,,to prawda Ania była dobrą duszyczką z każdym chciała dobrze zyc i była może za bardzo naiwna,,, ale kochana,,,dostała 2 życie na tak bardzo krutko,, widocznie tak chciał Bóg ,,,[*]

:(

Avatar
Gość / 23 lutego 2014 r. o 08:39
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: plurl.pw/maps
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Ola G. / 20 lutego 2014 r. o 13:11
0

Wiadomo co dalej z tą sprawą?

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 r. o 18:35
0

Święta, Święta, Święta. Gwiazdkowy konkurs juz trwa! Zrób prezent sobie oraz bliskim wejdź na stronę http://cips.pl/qukr i wybierz nagrodę. Poczuj radość oraz magia świąt.
 
Merry Christmas

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 r. o 18:00
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.
http://lokalizuj.bo.pl

Avatar
onnnn / 14 grudnia 2013 r. o 11:29
0

Chodzi ze mną do szkoły górniczej w ostrowie

Avatar
ccc / 28 sierpnia 2014 r. o 13:42
0

Ktoś znalazł ten formularz do nowych ścieżek?

Avatar
ja / 28 sierpnia 2014 r. o 13:06
0

bardzo rzadko jezdzę rowerem ale w pełni zgadzam się ze stanowiskiem rowerzystów. A tłumaczenie w/s stojaków jest po prostu żałosne.

Avatar
załamany rowerzysta / 28 sierpnia 2014 r. o 11:04
0

Szlak mnie trafia na wyjaśnienie pani rzecznik Krzyżanowskiej odnośnie stojaków!!!!!!!!! Co za debilka!!!! To niech se kupuje prezerwatywy z pergaminu bo są tańsze i nie zabiera głosu! Trzeba sie choć trochę znać na rzeczy zanim sie będzie opowiadać takie bzdury!!!! Czy to nos jest do tabakiery czy tabakiera do nosa???????

Avatar
mm / 28 sierpnia 2014 r. o 10:55
0

chyba coś forum sie posypało tej gazecie albo jakiś kiepski informatyk coś grzebie.

wynik to podłączone komentarze do innych artykułów.

piszę do art o rowerach a podpięło do jakiegoś wypadku w Łuszczowie.

ktoś tam tego pilnuje czy już całkiem śmietnik na tym portalu???

Avatar
@@@@@@ / 6 kwietnia 2014 r. o 19:39
0

Mineło tyle czasu od wypadku a ja pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj,,, ta informacja rozbiła mnie całkowicie,,, jeśli szukać winnego w tym to byli winni wszyscy , każde z nich bawiło się bardzo dobrze i chyba na siłe Mariusz nie wkładał ich do samochodu wiedzieli  ze on lubi szybką jazdę,,, tak wiec nie ma co gdybać życia ani już nic nie wruci,,,to prawda Ania była dobrą duszyczką z każdym chciała dobrze zyc i była może za bardzo naiwna,,, ale kochana,,,dostała 2 życie na tak bardzo krutko,, widocznie tak chciał Bóg ,,,[*]

:(

Avatar
Gość / 23 lutego 2014 r. o 08:39
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: plurl.pw/maps
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Ola G. / 20 lutego 2014 r. o 13:11
0

Wiadomo co dalej z tą sprawą?

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 r. o 18:35
0

Święta, Święta, Święta. Gwiazdkowy konkurs juz trwa! Zrób prezent sobie oraz bliskim wejdź na stronę http://cips.pl/qukr i wybierz nagrodę. Poczuj radość oraz magia świąt.
 
Merry Christmas

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 r. o 18:00
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.
http://lokalizuj.bo.pl

Avatar
onnnn / 14 grudnia 2013 r. o 11:29
0

Chodzi ze mną do szkoły górniczej w ostrowie

Zobacz wszystkie komentarze 733

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnicy z Bogdanki chcą podwyżek. Liczą na ponad 10 tys. zł miesięcznie
Pierwsza strona Dziennika

Górnicy z Bogdanki chcą podwyżek. Liczą na ponad 10 tys. zł miesięcznie

Zaostrza się spór o zarobki w lubelskiej kopalni Bogdanka. Związki zawodowe domagają się 15-procentowych podwyżek i już grożą wejściem w spór zbiorowy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.