Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Lubelski Rower Miejski: Już wyznaczają trasy, rowery mają dojechać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
104 17 A A

We wtorek powinien zacząć się montaż automatycznych wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego. A wyznaczanie na jezdniach pasów ruchu przeznaczonych dla rowerów, choć z opóźnieniem, już się zaczęło. Łącznie powstać ma 30 km nowych tras dla jednośladów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ekipa warszawskiej firmy Nextbike Polska już przyjechała do Lublina. W 40 punktach, gdzie wybrukowano specjalne place pod przyszłe wypożyczalnie robotnicy przygotowują miejsce do montażu urządzeń. A te powinny dojechać do Lublina już jutro.

Na pierwszy ogień poszedł plac pod stację zlokalizowaną tuż obok zabytkowego mostu Lutosławskiego w ciągu ul. Zamojskiej. We wtorek zacznie się montaż 40 automatycznych wypożyczalni, a zaraz potem do Lublina mają być dostarczone jednoślady, których będzie 400.

Aby korzystać z wypożyczalni trzeba będzie najpierw zarejestrować się w systemie. Rower wypożyczony w jednej stacji będzie można oddać w dowolnej innej. Jeśli zrobimy to w ciągu 20 minut od wypożyczenia, wtedy za przejażdżkę nie zapłacimy ani złotówki. Mieszcząc się w tym czasie będzie można wziąć w następnej stacji kolejny rower i znów jechać za darmo przez 20 minut. Ten, kto przekroczy 20 minut będzie musiał liczyć się z opłatami. Za pierwszą godzinę zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 3 zł, a za trzecią i każdą kolejną 4 zł.

Zgodnie z pierwotną wersją umowy cały system powinien być gotowy do zeszłego piątku, a przez pewien czas urzędnicy przebąkiwali nawet o miesięcznym przyspieszeniu. Tak się jednak nie stało, sieć wypożyczalni nie została uruchomiona w terminie, a miasto postanowiło pójść na rękę wykonawcy i zmieniło termin w umowie. - Nowy wyznaczony jest na 19 września - informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Opóźnione jest też tworzenie 30 km nowych tras rowerowych, na które mają się składać zbudowane od podstaw ścieżki rowerowe wzdłuż al. Unii Lubelskiej i od BikeParku przy ul. Janowskiej do Zalewu Zemborzyckiego, ale też ścieżki wyznaczane na chodnikach oraz pasy rowerowe wyznaczane na jezdni.

Pierwszy taki pas został namalowany w piątek na ul. Wileńskiej. W najbliższych dniach mają powstać pozostałe pasy w ul. Diamentowej, Dunikowskiego, Grabskiego, ul. Kalinowszczyzna, Morwowej, Radziszewskiego, Turystycznej, Wojciechowskiej, Wyszyńskiego, Zamojskiej i Zbożowej. A na dwóch ulicach jednokierunkowych ruch rowerowy będzie się odbywał w przeciwnym kierunku, niż ruch samochodów, mowa tu o ul. Miłej i Szczyglej.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michał / 18 września 2014 o 15:33
0

ten lubelski rower to dobry pomysł tylko może należało by jeszcze przez zimę przemyśleć to i dopracować, a wiosną ruszyć pełną parą, Przypomina mi to ośrodek doskonalenia techniki jazdy na ul. Grygowej, przez kilka miesięcy istniena tego przybytku nie widziałem aby ktoś się doskonalił w tym ośrodku a przejeżdżam tą ulicą kilkanaście razy dziennie :)

Wracając do rowerów to w zimę jak zasypie śniegiem te rowery będą stały uwiązane do tych słupków pod chmurką?? 

Avatar
Lublinianka / 12 września 2014 o 09:39
0

Wileńska ze swoją "cudowną" ścieżką rowerową to jakas porażka, kierowcom zabrano praktycznie jeden pas. Ścieżka jest urywana, poprzecinana pasami skrętu i parkingiem. Nie jest wygodna dla rowerzystów, a raczej irytująca dla obu stron - i kierowców i cyklistów. Tworza się korki, już we wrzesniu, co będzie w ciągu roku akad??? W rezultacie wszyscy sa poirytowani - kierowcy, cykliści, nie mówiąc o autobusach kilku popularnych linii Wileńską w dół biegnących ...

Avatar
Jerzy / 11 września 2014 o 21:58
0

Ścieżki rowerowe są potrzebne,ale należy tworzyć je z ,,głową",nie sztuką jest namalować białe linie z rowerem, a przy krawężniku pozostają koleiny głebokie,po których rowerem nie można przejechać i trzeba zjezdżać z drogi rowerowej.Nikt nie zastanawia się przy planowaniu tych pasów rowerowych,że likwidowane są miejsca parkingowe i żeby zaparkować koło miejsca zamieszkania

lub pracy należy szukać parkingu oddalonego nieraz o kilometr.Tak jest np.przy ul. Kalinowszczyzna

gdzie w ten sposób odcięto miejsca postojowe przy Cmentażu Żydowskim,sklepach spożywczych,piekarni,bloku mieszkalnym.w miejscu tym znajduje się równiż szkoła podstawowa gdzie rodzice przywożą dzieci nawet z odległej Turki,oczywiście samochodami a nie rowerami -gdzie mają się zatrzymać,żeby zaprowadzić swoje pociechy do szkoły?jak ma przebiegać zaopatrzenie sklepów czy piekarni jak nie można się zatrzymać.Przy planowaniu wystarczyło tylko trochę pomyśleć,na pewnych odcinkach wyłączyć drogę rowerową lub przenieść ją na chodnik i wszyscy byliby zadowoleni zarówno cykliści jak i kierowcy.Niestety jak zwykle mentalność Polaków najpierw robimy a potem myślimy.

Ścieżki rowerowe są potrzebne,ale należy tworzyć je z ,,głową",nie sztuką jest namalować białe linie z rowerem, a przy krawężniku pozostają koleiny głebokie,po których rowerem nie można przejechać i trzeba zjezdżać z drogi rowerowej.Nikt nie zastanawia się przy planowaniu tych pasów rowerowych,że likwidowane są miejsca parkingowe i żeby zaparkować koło miejsca zamieszkania

lub pracy należy szukać parkingu oddalonego nieraz o kilometr.Tak jest np.przy ul. Kalinowszczyzna

gdzie w ten sposób odcięto miejsca postojowe przy Cment... rozwiń

Avatar
zawiedziony / 1 września 2014 o 19:18
0

Ciekawe gdzie teraz będą stały autokary wycieczkowe przy cmentarzu żydowskim na ul. Kalinowszczyzna. Bus to nie rowerek a teraz miejsca nie ma. Mundurowa niebieska eskorta też będzie miała problemy wszak linie są dla wszystkich.

Avatar
samochodzik / 1 września 2014 o 19:09
0

Pasy dla rowerków są potrzebne jednakże  logiką rozmieszczenia nie grzeszą. PROPONUJĘ: Zlikwidować parkingi na krawędziach jezdni, Zmniejszyć pas ruchu dla samochodów do 1,5 m a kto się nie zmieści - nie jeździ. Wybudować parkingi wiszące na drzewach i pobierać opłatę parkingową od wagi pojazdów. Zlikwidować parkingi płatne w centrum Lublina. Wprowadzić zakaz poruszania się samochodami w centrum Lublina. Co jeszcze może być normalne w Lublinie, chyba tylko nienormali urzędnicy.

Avatar
lube / 1 września 2014 o 14:49
0

1. Ile miejsc parkingowych zostało zlikwidowanych przez namalowane pasy rowerowe.

2.Co z tymi pasami w zimie - czy będą mogły parkować samochody ?

Avatar
Robert / 1 września 2014 o 13:01
0

Mam pytanie techniczne:

 Co bedzie, jeżlei pozyczam rower np. na LSM , jadę nim do centrum- chce odstawić a tam nie ma wolnych miejsc( boksow stojaków). musze czekać aż ktos przyjdzie i wypozyczy rower lub musze jechać do nastepnego punkyu?

Ja nie reprezentuje ogranizatorów ale w innych miastach jest tak, że są awaryjne linki zamykające na szyfr i sie przypina taką linka i trzeba zadzwonic do operatora to przyjadą i sobie zabiorą ten rower gdzie indziej. To się dotrze, nie ma co marudzić, jeśli takie sytuacje będa zdarzac się w danych miejscach nagminnie to firma powinna dobudować stojaki.

Ja nie reprezentuje ogranizatorów ale w innych miastach jest tak, że są awaryjne linki zamykające na szyfr i sie przypina taką linka i trzeba zadzwonic do operatora to przyjadą i sobie zabiorą ten rower gdzie indziej. To się dotrze, nie ma co marudzić, jeśli takie sytuacje będa zdarzac się w danych miejscach nagminnie to firma powinna dobudować stojaki.

rozwiń
Avatar
Karol / 1 września 2014 o 12:20
0

Dzisiaj nie mogłem przejechać przez pas dla rowerów na Wileńskiej ponieważ był zastawiony samochodami - to samo na Radziszewskiego, więc?

Avatar
das / 1 września 2014 o 10:29
0

ciekawe czy urzędnicy wzięli pod uwagę fakt że wiele ludzi będzie tak chciało dojechać do pracy:) co wtedy? gdzie odstawić rower jak wszystko będzie zatkane. na początku to będzie sajgon.

Avatar
M.M.D. / 1 września 2014 o 10:08
0

1 września powstała w Lublinie nowa trasa rowerowa na ulicy Radziszewskiego na poboczu jezdni pomalowano na asfalcie "rower" celem oznaczenia trasy. Pierwsza część trasy rowerowej prowadzi wprost na postój taxi a koniec trasy prowadzi na koniec ślepej ulicy, za którą znajduje się zamknięty plac budowy czy to jest mądre??????????????

Avatar
michał / 18 września 2014 o 15:33
0

ten lubelski rower to dobry pomysł tylko może należało by jeszcze przez zimę przemyśleć to i dopracować, a wiosną ruszyć pełną parą, Przypomina mi to ośrodek doskonalenia techniki jazdy na ul. Grygowej, przez kilka miesięcy istniena tego przybytku nie widziałem aby ktoś się doskonalił w tym ośrodku a przejeżdżam tą ulicą kilkanaście razy dziennie :)

Wracając do rowerów to w zimę jak zasypie śniegiem te rowery będą stały uwiązane do tych słupków pod chmurką?? 

Avatar
Lublinianka / 12 września 2014 o 09:39
0

Wileńska ze swoją "cudowną" ścieżką rowerową to jakas porażka, kierowcom zabrano praktycznie jeden pas. Ścieżka jest urywana, poprzecinana pasami skrętu i parkingiem. Nie jest wygodna dla rowerzystów, a raczej irytująca dla obu stron - i kierowców i cyklistów. Tworza się korki, już we wrzesniu, co będzie w ciągu roku akad??? W rezultacie wszyscy sa poirytowani - kierowcy, cykliści, nie mówiąc o autobusach kilku popularnych linii Wileńską w dół biegnących ...

Avatar
Jerzy / 11 września 2014 o 21:58
0

Ścieżki rowerowe są potrzebne,ale należy tworzyć je z ,,głową",nie sztuką jest namalować białe linie z rowerem, a przy krawężniku pozostają koleiny głebokie,po których rowerem nie można przejechać i trzeba zjezdżać z drogi rowerowej.Nikt nie zastanawia się przy planowaniu tych pasów rowerowych,że likwidowane są miejsca parkingowe i żeby zaparkować koło miejsca zamieszkania

lub pracy należy szukać parkingu oddalonego nieraz o kilometr.Tak jest np.przy ul. Kalinowszczyzna

gdzie w ten sposób odcięto miejsca postojowe przy Cmentażu Żydowskim,sklepach spożywczych,piekarni,bloku mieszkalnym.w miejscu tym znajduje się równiż szkoła podstawowa gdzie rodzice przywożą dzieci nawet z odległej Turki,oczywiście samochodami a nie rowerami -gdzie mają się zatrzymać,żeby zaprowadzić swoje pociechy do szkoły?jak ma przebiegać zaopatrzenie sklepów czy piekarni jak nie można się zatrzymać.Przy planowaniu wystarczyło tylko trochę pomyśleć,na pewnych odcinkach wyłączyć drogę rowerową lub przenieść ją na chodnik i wszyscy byliby zadowoleni zarówno cykliści jak i kierowcy.Niestety jak zwykle mentalność Polaków najpierw robimy a potem myślimy.

Ścieżki rowerowe są potrzebne,ale należy tworzyć je z ,,głową",nie sztuką jest namalować białe linie z rowerem, a przy krawężniku pozostają koleiny głebokie,po których rowerem nie można przejechać i trzeba zjezdżać z drogi rowerowej.Nikt nie zastanawia się przy planowaniu tych pasów rowerowych,że likwidowane są miejsca parkingowe i żeby zaparkować koło miejsca zamieszkania

lub pracy należy szukać parkingu oddalonego nieraz o kilometr.Tak jest np.przy ul. Kalinowszczyzna

gdzie w ten sposób odcięto miejsca postojowe przy Cment... rozwiń

Avatar
zawiedziony / 1 września 2014 o 19:18
0

Ciekawe gdzie teraz będą stały autokary wycieczkowe przy cmentarzu żydowskim na ul. Kalinowszczyzna. Bus to nie rowerek a teraz miejsca nie ma. Mundurowa niebieska eskorta też będzie miała problemy wszak linie są dla wszystkich.

Avatar
samochodzik / 1 września 2014 o 19:09
0

Pasy dla rowerków są potrzebne jednakże  logiką rozmieszczenia nie grzeszą. PROPONUJĘ: Zlikwidować parkingi na krawędziach jezdni, Zmniejszyć pas ruchu dla samochodów do 1,5 m a kto się nie zmieści - nie jeździ. Wybudować parkingi wiszące na drzewach i pobierać opłatę parkingową od wagi pojazdów. Zlikwidować parkingi płatne w centrum Lublina. Wprowadzić zakaz poruszania się samochodami w centrum Lublina. Co jeszcze może być normalne w Lublinie, chyba tylko nienormali urzędnicy.

Avatar
lube / 1 września 2014 o 14:49
0

1. Ile miejsc parkingowych zostało zlikwidowanych przez namalowane pasy rowerowe.

2.Co z tymi pasami w zimie - czy będą mogły parkować samochody ?

Avatar
Robert / 1 września 2014 o 13:01
0

Mam pytanie techniczne:

 Co bedzie, jeżlei pozyczam rower np. na LSM , jadę nim do centrum- chce odstawić a tam nie ma wolnych miejsc( boksow stojaków). musze czekać aż ktos przyjdzie i wypozyczy rower lub musze jechać do nastepnego punkyu?

Ja nie reprezentuje ogranizatorów ale w innych miastach jest tak, że są awaryjne linki zamykające na szyfr i sie przypina taką linka i trzeba zadzwonic do operatora to przyjadą i sobie zabiorą ten rower gdzie indziej. To się dotrze, nie ma co marudzić, jeśli takie sytuacje będa zdarzac się w danych miejscach nagminnie to firma powinna dobudować stojaki.

Ja nie reprezentuje ogranizatorów ale w innych miastach jest tak, że są awaryjne linki zamykające na szyfr i sie przypina taką linka i trzeba zadzwonic do operatora to przyjadą i sobie zabiorą ten rower gdzie indziej. To się dotrze, nie ma co marudzić, jeśli takie sytuacje będa zdarzac się w danych miejscach nagminnie to firma powinna dobudować stojaki.

rozwiń
Avatar
Karol / 1 września 2014 o 12:20
0

Dzisiaj nie mogłem przejechać przez pas dla rowerów na Wileńskiej ponieważ był zastawiony samochodami - to samo na Radziszewskiego, więc?

Avatar
das / 1 września 2014 o 10:29
0

ciekawe czy urzędnicy wzięli pod uwagę fakt że wiele ludzi będzie tak chciało dojechać do pracy:) co wtedy? gdzie odstawić rower jak wszystko będzie zatkane. na początku to będzie sajgon.

Avatar
M.M.D. / 1 września 2014 o 10:08
0

1 września powstała w Lublinie nowa trasa rowerowa na ulicy Radziszewskiego na poboczu jezdni pomalowano na asfalcie "rower" celem oznaczenia trasy. Pierwsza część trasy rowerowej prowadzi wprost na postój taxi a koniec trasy prowadzi na koniec ślepej ulicy, za którą znajduje się zamknięty plac budowy czy to jest mądre??????????????

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r. 0 0

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia)
galeria

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia) 0 0

Motor w środę rozegrał dwa mecze kontrolne. W tym drugim lublinianie pokonali czwartoligowy Lewart Lubartów 2:1

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski 25 1

Martyna Osmałek z Piask oraz Alicja Pietrzak z Lubartowa – uczennice Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie – pojechały na obóz naukowy. Żeby móc wziąć udział w wypoczynku połączonym z wykorzystywaniem w praktyce nauk ścisłych i przyrodniczych, pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski.

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej 3 0

Komisarz Mariusz Kononiuk został zastępcą komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej.

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu 2 0

Deszcz zmył z podjazdu wysypany żwir, odsłaniając cegły i różne ostre kamienie, które również mogą uszkodzić auto.

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat 2 1

Lokatorzy Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej podpisują już umowy najmu z dojściem do własności. Są zawierane na okres 26 lat.

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy 4 3

Pierwsi kandydaci na kierowców w minionym tygodniu już zdawali egzamin na „prawko” w Kraśniku. Od kilku dni działa w tym mieście filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Egzaminy są prowadzone dwa dni w tygodniu.

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się 0 0

Tylko do końca lipca mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. W ręce mieszkańców miasto oddaje 100 tys. zł.

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką 12 5

Nie będzie bezpośrednich pociągów z Lublina dla osób wybierających się do Kostrzyna na festiwal Pol’and’rock (wcześniej Przystanek Woodstock).

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim
20 lipca 2019, 17:00

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim 0 0

W sobotę plenerowe pokazy z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Oprócz oglądania filmów będzie okazja do posłuchania gości. Wszystko gratis

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem 0 0

Wakacje to o wyczekiwany przez wszystkich czas, z którym często wiążemy duże plany. Urlopowicze będący o krok od wakacji, zastanawiają się, czy spakowali każdą niezbędną rzecz, myśląc przy tym o najbliższych dniach pełnych wypoczynku. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego nawołują jednak do skupienia się na drodze zarówno podczas długiej podróży, jak i w przypadku krótszych wycieczek. Przedstawiamy 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy latem.

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim 1 5

Jeszcze w lipcu ogłoszony ma być przetarg na odbudowę altany w centralnym punkcie Ogrodu Saskiego.

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury
19 lipca 2019, 20:00

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" z udziałem Mikroelementów, Moriah Woods i Filipa Borowicza. Akcja organizowana jest na rzecz chorej Anki Kawiak-Łydki.

Od czwartku jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna"
PILNE

Od czwartku jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna" 125 103

Problemy z dotarciem autobusem do pracy mogą mieć w czwartek mieszkańcy Lublina. Z dnia na dzień z wożenia pasażerów zrezygnował jeden z przewoźników, warszawska spółka Warbus.

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy
galeria

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy 0 6

Remont ośrodka kultury zbiega się z remontem XVII wiecznej synagogi, w której działa biblioteka. Dobrych kilka tygodni po miasteczku będą krążyły regały, a w ślad za nimi skrzynie z książkami. – Jestem dumna z moich czytelników, mam mnóstwo chętnych do pomocy – mówi szefowa biblioteki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!