Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2019 r.
9:30

Wyrok ws. brutalnego gwałtu we włoskim Rimini. Pojechali na wakacje z biura z Lublina

14 13 A A

Włochy. Sąd utrzymał karę 16 lat więzienia dla Kongijczyka, który napadł na parę polskich turystów w Rimini

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozprawa rozpoczęła się w czwartek w Sądzie Najwyższym na Piazza Cavour w Rzymie.

Obrona wniosła o uniewinnienie Kongijczyka. Zdaniem oskarżycieli powody odwołania od wyroku, przedstawione przez pełnomocników Kongijczyka, były bezpodstawne.

RMF FM podaje, że w czwartek w Sądzie Najwyższym nie pojawił się ani oskarżony Guerlain B., ani żaden z jego obrońców. Sąd w oparciu o przedstawione w tej sprawie akta sądowe, odrzucił odwołanie. Gwałciciel został prawomocnie skazany na 16 lat więzienia, dwa lata więcej niż wnosił prokurator.

Jak pisaliśmy, do brutalnej napaści doszło w nocy w sierpniu 2017 roku. 26-letnia Polka i jej partner wykupili wycieczkę do Rimini z jednego z lubelskich biur podróży. Zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Oboje zostali też ograbieni.

- To był typowo turystyczny wyjazd. Niezwłocznie udzieliliśmy pomocy poszkodowanym, wysłaliśmy też na miejsce naszego pracownika, który został specjalnie oddelegowany do kontrolowania tej sprawy. Jest on w stałym kontakcie z lekarzami, ubezpieczycielem i włoskimi służbami. Ubezpieczyciel zapewni Polakom transport do kraju dostosowany do ich potrzeb - mówił nam wówczas przedstawiciel biura.

Kongijczyk, jako pełnoletni, był sądzony oddzielnie. Pozostali napastnicy, nieletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii, zostali skazani w odrębnym procesie na wyroki po 9 lat i 8 miesięcy więzienia.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Autorytet / 13 grudnia 2019 o 12:54
+52
A świeżo upieczonej noblistce wstyd, że w Polska w 2014 roku nie wpuściła takich na nasze terytorium.
Avatar
ja / 13 grudnia 2019 o 10:29
+37
Zniszczyli ludziom życie na zawsze, a posiedzą sobie kilka, kilkanaście lat i będą dalej żyli sobie jakby nigdy nic... co za ku.rwy.
  Niestety. Nawet kara śmierci dla zwyrodnialców nie oddała by tym ludziom tego co stracili. Tacy imigranci to są w sumie zwierzęta z dziczy, z krajów, w których są inne wartości, inne obyczaje, inne realia dnia codziennego, są skupieni od małego u siebie tylko na przetrwaniu i robią co chcą, są przesiąknięci przemocą od małego, opatrzeni na nią, nigdy nie będą już normalni . Może któreś pokolenie takich imigrantów jest w stanie się utożsamiać z europejską kulturą, ale ile wcześniej zadadzą tu cierpienia? Serce się kraje jak się ogląda co tam się dzieje, te biedne dzieci, kobiety, zwykłych ludzi, ale z drugiej strony trzeba też bronić siebie. Ktoś by powiedział, że stało się, incydent, nie jeden Europejczyk też ma na sumieniu podobne przestępstwo, ale to nie prawda. Tu była głośna sprawa z racji okoliczności. Bardzo nagłośniona przez nasze media, więc świat o tym usłyszał, a ile jest takich incydentów? Mnóstwo. I nie mówi się o tym z różnych przyczyn. Są duże europejskie miasta, gdzie po zmroku strach wyjść.
  Niestety. Nawet kara śmierci dla zwyrodnialców nie oddała by tym ludziom tego co stracili. Tacy imigranci to są w sumie zwierzęta z dziczy, z krajów, w których są inne wartości, inne obyczaje, inne realia dnia codziennego, są skupieni od małego u siebie tylko na przetrwaniu i robią co chcą, są przesiąknięci przemocą od małego, opatrzeni na nią, nigdy nie będą już normalni . Może któreś pokolenie takich imigrantów jest w stanie się utożsamiać z europejską kulturą, ale ile wcześniej zadadzą tu cierpienia? Serce się kraje jak ... rozwiń
Avatar
g / 13 grudnia 2019 o 11:23
+28
Ale po kiego tam jechać? To już nie ma nu Nas w Polsce miejsc na wakacje? Ale nie, zagranice trza. A potem płacz. Taka prawda.
 Odezwał się suweren co srać chodzi za chałupę i jedyna jego wycieczka w jego życiu to z Chełma do Lublina.
Avatar
gfds / 13 grudnia 2019 o 10:33
+22
A co do tego tragicznego wydarzenia ma fakt, iż pojechali z biura turystycznego z Lublina? Czy to znaczy że jak lubelskie biuro oferuje wycieczki np do Włoch to może turystów spotkać coś złego czy że jak już spotka to biuro pomoże? Oj chyba ktoś nie przemyślał artykułu.
 W ogóle nie przemyślał nikt takiej informacji, bo wyobrażam sobie, że ci skrzywdzeni ludzie woleliby zostać w miarę anonimowi, a takie informacje w tym nie pomagają. Pseudodziennikarsie hieny mają to w du.pie.
Avatar
PRAWY / 13 grudnia 2019 o 12:22
+19
PAMIĘTAJCIE, PLATFORMA PSEUDOOBYWATELSKA JEST ZA WPUSZCZENIEM TAKICH DO POLSKI, SŁYCHAĆ LEMINGI!?????!?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 10:22
+12
A co do tego tragicznego wydarzenia ma fakt, iż pojechali z biura turystycznego z Lublina? Czy to znaczy że jak lubelskie biuro oferuje wycieczki np do Włoch to może turystów spotkać coś złego czy że jak już spotka to biuro pomoże? Oj chyba ktoś nie przemyślał artykułu.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 10:59
+9
czyli co? mam to traktowac jako ostrzeżenie? i nie korzystac z usług biura z lublina? ahah
Avatar
Jj / 13 grudnia 2019 o 10:53
+8
A co do tego tragicznego wydarzenia ma fakt, iż pojechali z biura turystycznego z Lublina? Czy to znaczy że jak lubelskie biuro oferuje wycieczki np do Włoch to może turystów spotkać coś złego czy że jak już spotka to biuro pomoże? Oj chyba ktoś nie przemyślał artykułu.
 Nic, kompletnie nic. Nie wiem w jakim celu jest ujawnianie z jakiego miasta, z jakiego biura 
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 09:56
+8
Zniszczyli ludziom życie na zawsze, a posiedzą sobie kilka, kilkanaście lat i będą dalej żyli sobie jakby nigdy nic... co za ku.rwy.
Avatar
ja / 13 grudnia 2019 o 10:14
+5
Ta obrona w sądzie to chyba tacy sami gwalciciele jak te murzyny,  skoro wniskowali o uniewinnienie. Oby ich tam dobrze pojechali za murami.
 Taka niewdzięczna rola obrońcy. Za to mu płacą, nawet jeśli to obrońca z urzędu. Inna sprawa, że wątpię czy choć przez sekundę mieli wiarę w to, że taka linia obrony się utrzyma.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 14:07
+1
Oszusci wynajmuja domy i nie placa.w okolicach Lubartowa i Lublina pojawiaja sie dwaj Panowie Wieslaw B i Krzysztof S (cecha charakterystyczna obaj maja brody) ktorzy wyrazaja chęć najmu domu.Po uzgodnienieniu szczegółow wprowadzaja się .Panowie są miłośnikami zwierząt maja dwa psy czarnego labradora i owczarka alzackiego.Placa za miesiąc lub dwa po czym w nocy sie wyprowadzają .Ostatnio tak zalatwili wynajmującego z Kamionki gdzie nie uregulowali czynszu za 3 miesiące i oplaty licznikowe.Wyprowadzili sie i zapewne mieszkaja w nowo wynajętym domu .Panowie pochodza z Pomorza i jezdza Volkswagenem o numerach rej zaczynajacych sie litera P..W Lublinie prowadza dwa sklepy.Szukam osób ktore zostaly oszukane przez te osoby .Prosze o kontakt osoby pokrzywdzone UWAZAJCIE TO OSZUŚCI
Oszusci wynajmuja domy i nie placa.w okolicach Lubartowa i Lublina pojawiaja sie dwaj Panowie Wieslaw B i Krzysztof S (cecha charakterystyczna obaj maja brody) ktorzy wyrazaja chęć najmu domu.Po uzgodnienieniu szczegółow wprowadzaja się .Panowie są miłośnikami zwierząt maja dwa psy czarnego labradora i owczarka alzackiego.Placa za miesiąc lub dwa po czym w nocy sie wyprowadzają .Ostatnio tak zalatwili wynajmującego z Kamionki gdzie nie uregulowali czynszu za 3 miesiące i oplaty licznikowe.Wyprowadzili sie i zapewne mieszkaja w nowo wynajęty... rozwiń
Avatar
Autorytet / 13 grudnia 2019 o 12:54
+52
A świeżo upieczonej noblistce wstyd, że w Polska w 2014 roku nie wpuściła takich na nasze terytorium.
Avatar
PRAWY / 13 grudnia 2019 o 12:22
+19
PAMIĘTAJCIE, PLATFORMA PSEUDOOBYWATELSKA JEST ZA WPUSZCZENIEM TAKICH DO POLSKI, SŁYCHAĆ LEMINGI!?????!?
Avatar
g / 13 grudnia 2019 o 11:23
+28
Ale po kiego tam jechać? To już nie ma nu Nas w Polsce miejsc na wakacje? Ale nie, zagranice trza. A potem płacz. Taka prawda.
 Odezwał się suweren co srać chodzi za chałupę i jedyna jego wycieczka w jego życiu to z Chełma do Lublina.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 11:16
-37
Ale po kiego tam jechać? To już nie ma nu Nas w Polsce miejsc na wakacje? Ale nie, zagranice trza. A potem płacz. Taka prawda.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 10:59
+9
czyli co? mam to traktowac jako ostrzeżenie? i nie korzystac z usług biura z lublina? ahah
Avatar
Jj / 13 grudnia 2019 o 10:53
+8
A co do tego tragicznego wydarzenia ma fakt, iż pojechali z biura turystycznego z Lublina? Czy to znaczy że jak lubelskie biuro oferuje wycieczki np do Włoch to może turystów spotkać coś złego czy że jak już spotka to biuro pomoże? Oj chyba ktoś nie przemyślał artykułu.
 Nic, kompletnie nic. Nie wiem w jakim celu jest ujawnianie z jakiego miasta, z jakiego biura 
Avatar
gfds / 13 grudnia 2019 o 10:33
+22
A co do tego tragicznego wydarzenia ma fakt, iż pojechali z biura turystycznego z Lublina? Czy to znaczy że jak lubelskie biuro oferuje wycieczki np do Włoch to może turystów spotkać coś złego czy że jak już spotka to biuro pomoże? Oj chyba ktoś nie przemyślał artykułu.
 W ogóle nie przemyślał nikt takiej informacji, bo wyobrażam sobie, że ci skrzywdzeni ludzie woleliby zostać w miarę anonimowi, a takie informacje w tym nie pomagają. Pseudodziennikarsie hieny mają to w du.pie.
Avatar
ja / 13 grudnia 2019 o 10:29
+37
Zniszczyli ludziom życie na zawsze, a posiedzą sobie kilka, kilkanaście lat i będą dalej żyli sobie jakby nigdy nic... co za ku.rwy.
  Niestety. Nawet kara śmierci dla zwyrodnialców nie oddała by tym ludziom tego co stracili. Tacy imigranci to są w sumie zwierzęta z dziczy, z krajów, w których są inne wartości, inne obyczaje, inne realia dnia codziennego, są skupieni od małego u siebie tylko na przetrwaniu i robią co chcą, są przesiąknięci przemocą od małego, opatrzeni na nią, nigdy nie będą już normalni . Może któreś pokolenie takich imigrantów jest w stanie się utożsamiać z europejską kulturą, ale ile wcześniej zadadzą tu cierpienia? Serce się kraje jak się ogląda co tam się dzieje, te biedne dzieci, kobiety, zwykłych ludzi, ale z drugiej strony trzeba też bronić siebie. Ktoś by powiedział, że stało się, incydent, nie jeden Europejczyk też ma na sumieniu podobne przestępstwo, ale to nie prawda. Tu była głośna sprawa z racji okoliczności. Bardzo nagłośniona przez nasze media, więc świat o tym usłyszał, a ile jest takich incydentów? Mnóstwo. I nie mówi się o tym z różnych przyczyn. Są duże europejskie miasta, gdzie po zmroku strach wyjść.
  Niestety. Nawet kara śmierci dla zwyrodnialców nie oddała by tym ludziom tego co stracili. Tacy imigranci to są w sumie zwierzęta z dziczy, z krajów, w których są inne wartości, inne obyczaje, inne realia dnia codziennego, są skupieni od małego u siebie tylko na przetrwaniu i robią co chcą, są przesiąknięci przemocą od małego, opatrzeni na nią, nigdy nie będą już normalni . Może któreś pokolenie takich imigrantów jest w stanie się utożsamiać z europejską kulturą, ale ile wcześniej zadadzą tu cierpienia? Serce się kraje jak ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 10:22
+12
A co do tego tragicznego wydarzenia ma fakt, iż pojechali z biura turystycznego z Lublina? Czy to znaczy że jak lubelskie biuro oferuje wycieczki np do Włoch to może turystów spotkać coś złego czy że jak już spotka to biuro pomoże? Oj chyba ktoś nie przemyślał artykułu.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bóle głowy i problemy z koncentracją. IMGW ostrzega: W poniedziałek Polska będzie w zasięgu rekordowo silnego wyżu

Bóle głowy i problemy z koncentracją. IMGW ostrzega: W poniedziałek Polska będzie w zasięgu rekordowo silnego wyżu 0 0

Nawet 1050 hPa może osiągnąć w poniedziałek ciśnienie atmosferyczne w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że jutro możemy mieć m.in. problemy z koncentracją.

Wierni Kościoła Prawosławnego obchodzili nad Zalewem Zemborzyckim Święto Chrztu Pańskiego [zdjęcia]
galeria

Wierni Kościoła Prawosławnego obchodzili nad Zalewem Zemborzyckim Święto Chrztu Pańskiego [zdjęcia] 0 0

Na pamiątkę chrztu Jezusa prawosławni oraz wierni innych obrządków wschodnich, obchodzili w niedzielę święto Chrztu Pańskiego, zwane inaczej Świętem Jordanu. Lubelscy prawosławni swoje uroczystości odchodzili nad Zalewem Zemborzyckim.

Druga faza reformy edukacji. Ministerstwo chce zmodyfikować Kartę Nauczyciela

Druga faza reformy edukacji. Ministerstwo chce zmodyfikować Kartę Nauczyciela 0 7

Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski zapowiedział na posiedzeniu Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży „drugą fazę reformy edukacji”. Szczegóły mają być znane w drugiej połowie roku.

Szczątki ciał ofiar katastrofy dotarły na Ukrainę. Nadal czekają na czarne skrzynki
film

Szczątki ciał ofiar katastrofy dotarły na Ukrainę. Nadal czekają na czarne skrzynki 0 3

Kijów, Ukraina. Samolot ze szczątkami 11 obywateli Ukrainy, którzy zginęli 8 stycznia w katastrofie boeinga zestrzelonego nad Teheranem, wylądował na lotnisku Boryspol pod Kijowem.

Cavaliada 2020 - Święto Jeździectwa po raz 8. w Lublinie (program)
30 stycznia 2020, 8:00

Cavaliada 2020 - Święto Jeździectwa po raz 8. w Lublinie (program) 0 0

W dniach 30 stycznia - 2 lutego na terenie Targów Lublin już po raz 8. zostanie zorganizowana Cavaliada, czyli wielkie święto jeździectwa. Najlepsi zawodnicy, konkursy, pokazy i atrakcje dla dzieci - to wszystko czeka nas na przełomie stycznia i lutego.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Uwaga na gęstą mgłę

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Uwaga na gęstą mgłę 35 4

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstymi mgłami w województwie lubelskim. Miejscami widoczność może być ograniczona od 50 do 200 metrów.

Backbeat z karnawałowym koncertem "Let’s Twist Again" w Lublinie
25 stycznia 2020, 19:00

Backbeat z karnawałowym koncertem "Let’s Twist Again" w Lublinie 0 0

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkowy karnawałowy koncert rock'n'rollowy w wykonaniu formacji Backbeat. Zespół wystąpi w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) już 25 stycznia o godz. 19.

Tęsknota za bieganiem boso po trawie. Rozmowa z UrKą, lubelską wokalistką
Magazyn

Tęsknota za bieganiem boso po trawie. Rozmowa z UrKą, lubelską wokalistką 1 1

Rozmowa z Urszulą Kasprzak-Wąsowską, która właśnie wydała płytę „Skąd”

Co najmniej 8 ofiar śmiertelnych pożaru domu opieki dla osób niepełnosprawnych w Czechach
film

Co najmniej 8 ofiar śmiertelnych pożaru domu opieki dla osób niepełnosprawnych w Czechach 4 0

Vejprty, Czechy. Co najmniej osiem osób zginęło, a około 36 zostało rannych w wyniku pożaru domu opieki w mieście Vejprty na północnym-zachodzie Czech. Pożar gasiło siedem zastępów straży pożarnej z Czech i dwa z Niemiec.

Jechał zbyt szybko przy niesprzyjających warunkach na drodze i wpadł do rowu

Jechał zbyt szybko przy niesprzyjających warunkach na drodze i wpadł do rowu 0 3

Mężczyzna stracił panowanie nad swoim samochodem i zjechał do przydrożnego rowu - tak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów. 41-latek trafił do szpitala.

Dłuższy urlop, krótsza praca, a pensja bez zmian. Związkowcy chcą walczyć o dodatkowe dni wypoczynku

Dłuższy urlop, krótsza praca, a pensja bez zmian. Związkowcy chcą walczyć o dodatkowe dni wypoczynku 5 15

Najpierw była propozycja wolnych piątków, 35-godzinnego tygodnia pracy i urlopu dla wypalonych zawodowo. Teraz związkowcy chcą walczyć o dwa dodatkowe tygodnie urlopu wypoczynkowego.

Z nowego pumptracku w Świdniku skorzystają nie tylko rowerzyści

Z nowego pumptracku w Świdniku skorzystają nie tylko rowerzyści 0 2

Z pumptracku w Świdniku korzystają nie tylko rowerzyści, ale też ci, którzy jeżdżą na hulajnogach. Plac do jazdy jednośladami w kształcie pofałdowanej pętli jest już gotowy.

Miał ponad półtora promila alkoholu we krwi. Na tylnym siedzeniu uszkodzonego auta wiózł swoje dzieci

Miał ponad półtora promila alkoholu we krwi. Na tylnym siedzeniu uszkodzonego auta wiózł swoje dzieci 11 13

Dużym brakiem odpowiedzialności wykazał się 55-letni mieszkaniec gminy Rejowiec. Nie tylko prowadził samochód, będąc pod wpływem alkoholu, ale także wiózł swoje dzieci na tylnym siedzeniu. Mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy, a auto było uszkodzone

Najsłynniejsze utwory zespołu Metallica w Lublinie
4 kwietnia 2020, 19:00

Najsłynniejsze utwory zespołu Metallica w Lublinie 0 6

Formacja Scream Inc., jeden z najlepszych coverbandów formacji Metallica na świecie, wystąpi w Centrum Spotkania Kultur w ramach wyjątkowej trasy symfonicznej. Koncert odbędzie się 4 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na krajowej "12". Kierowca nie udzielił pomocy kobiecie i uciekł

Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na krajowej "12". Kierowca nie udzielił pomocy kobiecie i uciekł 53 7

46-latka zginęła w piątek potrącona przez samochód, jadący drogą krajową nr "12" w miejscowości Brzeźno (pow. chełmski). Kierowca nie zatrzymał się, żeby udzielić kobiecie pomocy, tylko odjechał z miejsca wypadku. Jest poszukiwany przez Policję.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!