Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 sierpnia 2015 r.
17:20

Szukam pracy. Na początek wystarczy 1700 zł brutto

0 43 A A
(fot. AS)
(fot. AS)

Rozmowa z Sylwestrem Sykutem, studentem z Końskowoli, który szuka pracy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Założyłeś na Facebooku profil, który ma ci pomóc w znalezieniu pracy. Skąd ten pomysł?

– Kiedyś widziałem podobny profil założony przez młodego chłopaka, który stracił pracę. Jemu się wtedy udało. Mam nadzieję, ze w moim przypadku będzie podobnie. Profil działa od sierpnia, jest tam do mnie kontakt telefoniczny i e-mailowy. Na razie jeszcze nikt się nie odezwał, ale jestem nastawiony optymistycznie. Oczywiście, równolegle będę szukał pracy przeglądając portale internetowe. Ale, jak dotąd, nie przyniosło to żadnych rezultatów. Dlatego postanowiłem zrobić coś bardziej oryginalnego.

• W ilu miejscach szukałeś?

– Wysłałem ponad setkę CV. Szukałem w Puławach, ale też w Lublinie, bo wydawało mi się, że tu są większe możliwości. Niestety wcale tak nie jest. W sumie tylko 30 firm zaprosiło mnie na rozmowy kwalifikacyjne. Niestety nikt już później nie zadzwonił. Nie sądziłem, że będzie aż tak źle. Że jest aż taki z tym problem. Z racji tego, że studiuję politologię, szukałem też w biurach poselskich i w siedzibach partii. Wysłałem zapytania do wszystkich parlamentarzystów z województwa lubelskiego. Odezwało się tylko biura posłanki Joanny Muchy z prośbą o wysłanie CV. Wysłałem, ale już nikt się nie odezwał. Dostałem też odpowiedzi z centrali Twojego Ruchu, który napisał, że to nie jest urząd pracy. SLD poprosiło o CV i też już się później nie kontaktował.

• Jaka praca cię interesuje?

– Do tej pory szukałem pracy biurowej, ale mogę pracować też np. w call center. Studiuję zaocznie, więc interesuje mnie stałe zatrudnienie. Nie mam wygórowanych wymagań jeśli chodzi o wynagrodzenie. Może być minimalne, czyli ok. 1700 zł brutto.

• Jak zareagowali twoi znajomi na ten profil?

– Bardzo różnie. Część uważa, że to świetny pomysł, że może zwrócić uwagę pracodawców. Są jednak też tacy, którzy nie wierzą w powodzenie tego pomysłu. Część z moich znajomych jest w podobnej sytuacji. Miesiącami szukają i nic. Nie ma jednak reguły. Są też tacy, którzy znaleźli pracę bardzo szybko.

Czytaj więcej o:

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 15:37
0

1700zł. brutto???Mój syn tak pracował 2 lata,na śmieciowej umowie.Czy wiesz o tym że zasiłek dla bezrobotnych nie będzie ci przysługiwał?Bo musisz mieć brutto 1860zł!Robią to specjalnie!!!

Spróbuj u w kancelarii u suki smoleńskiej,tam się kasa przelewa,ona ma ,ona da,tam jest przepych i ośmiorniczki

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 14:37
0
a ja trzymam kciuki żeby Ci się udało:)
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 15:41
0
1700zł. brutto???Mój syn tak pracował 2 lata,na śmieciowej umowie.Czy wiesz o tym że zasiłek dla bezrobotnych nie będzie ci przysługiwał?Bo musisz mieć brutto 1860zł!Robią to specjalnie!!!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 13:23
0
db schenker lublin szuka!!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 11:49
0

mam propozycję dla wszystkich, którzy "psioczą" na ten kierunek studiów, idźcie na ten kierunek na studia, pięcioletnie, zdajcie wszystkie egzaminy jakie są w trakcie, napiszcie i obrońcie pracę magisterską i wtedy dopiero się wypowiadajcie czy to jest "pierdu pierdu" czy "dziadostwo" czy przekazujcie "dobre rady" w stylu: "zmień kierunek" ok?

I co z tego? studia jak  studia są tylko papierkiem, który pomoże Ci później awansować. Nie masz doświadczenia, jesteś przegrany na każdej rozmowie o pracę, a doświadczenie możesz zdobywać podczas wakacji nawet za darmo, ale ważne aby coś posiadać. Trochę się dziwie ludziom, że wybierają kierunki, które nie mają przyszłości tym bardziej w Lublinie. Od paru lat widać jakie firmy powstają w Lublinie, na kogo jest zapotrzebowanie, to jaki sens iść na studia humanistyczne i później klepać biedę i narzekać na forum. Nikt nie patrzy na to co ukończyliście i gdzie studiowaliście, każdy na 1 miejscu patrzy na Wasze doświadczenie, reszta nie ma znaczenia.

Co do artykułu to chłopak na pewno znajdzie pracę, nie siedzi na dupie i nie narzeka jak mu jest źle! Gratuluję pomysłu! powodzenia!

I co z tego? studia jak  studia są tylko papierkiem, który pomoże Ci później awansować. Nie masz doświadczenia, jesteś przegrany na każdej rozmowie o pracę, a doświadczenie możesz zdobywać podczas wakacji nawet za darmo, ale ważne aby coś posiadać. Trochę się dziwie ludziom, że wybierają kierunki, które nie mają przyszłości tym bardziej w Lublinie. Od paru lat widać jakie firmy powstają w Lublinie, na kogo jest zapotrzebowanie, to jaki sens iść na studia humanistyczne i później klepać biedę i narzekać na forum. Nikt nie... rozwiń

Avatar
pracuję / 21 sierpnia 2015 o 11:40
0

mam propozycję dla wszystkich, którzy "psioczą" na ten kierunek studiów, idźcie na ten kierunek na studia, pięcioletnie, zdajcie wszystkie egzaminy jakie są w trakcie, napiszcie i obrońcie pracę magisterską i wtedy dopiero się wypowiadajcie czy to jest "pierdu pierdu" czy "dziadostwo" czy przekazujcie "dobre rady" w stylu: "zmień kierunek" ok?

Od kiedy to politologia jest pięcioletnia? Kierunek jak kierunek, ale oczekiwania pracy w biurach poselskich na dzień dzisiejszy są trochę przesadzone. Może na wolontariat któreś z biur skusiłoby się. W Polsce panuje dziwnie wygórowane przekonanie o własnych kompetencjach: rozpoczynam studia i już chcę pracować w biurze, czy urzędzie. Pewnie to trochę wina osób, które zatrudniają "po znajomości" bez żadnych kwalifikacji. Na całym świecie studenci dorabiają w barach, na zmywaku, sprzątaniem, opieką nad dziećmi/psami a dopiero po studiach szukają pracy zgodnej z wykształceniem. Pracę za 1700 brutto w Lublinie można znaleźć, ale trzeba poszukać a nie czekać aż sama przyjdzie.

Od kiedy to politologia jest pięcioletnia? Kierunek jak kierunek, ale oczekiwania pracy w biurach poselskich na dzień dzisiejszy są trochę przesadzone. Może na wolontariat któreś z biur skusiłoby się. W Polsce panuje dziwnie wygórowane przekonanie o własnych kompetencjach: rozpoczynam studia i już chcę pracować w biurze, czy urzędzie. Pewnie to trochę wina osób, które zatrudniają "po znajomości" bez żadnych kwalifikacji. Na całym świecie studenci dorabiają w barach, na zmywaku, sprzątaniem, opieką nad dziećmi/psami a dopiero... rozwiń

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 11:06
0
zmień zdjęcie w tle...
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 08:44
0
nie kwestionuję poziomu studiów lecz to, że po tym kierunku znalezienie pracy jest mało prawdopodobne
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 08:34
0
caly czas informuja nas media ze w polsce brakuje pracownikow i trzeba sciagac emigrantow. a tu prosze brak pracy dla polaka ktory zreszta ma tak niskie poczucie wlasnej wartosci i godnosci ze chce pracowac za 1700 brutto. czyli typowy mamisynek na utrzymaniu rodzicow. zalosne.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 08:30
0
"Twojego Ruchu, który napisał, że to nie jest urząd pracy" - o to ładne... Janusz to urodzony socjalista hehehehe... tu jest kwintesencja Janusza obłudnika i hipokryty... w szukaniu nie pomogę ale życzę powodzenia.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 15:37
0

1700zł. brutto???Mój syn tak pracował 2 lata,na śmieciowej umowie.Czy wiesz o tym że zasiłek dla bezrobotnych nie będzie ci przysługiwał?Bo musisz mieć brutto 1860zł!Robią to specjalnie!!!

Spróbuj u w kancelarii u suki smoleńskiej,tam się kasa przelewa,ona ma ,ona da,tam jest przepych i ośmiorniczki

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 14:37
0
a ja trzymam kciuki żeby Ci się udało:)
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 15:41
0
1700zł. brutto???Mój syn tak pracował 2 lata,na śmieciowej umowie.Czy wiesz o tym że zasiłek dla bezrobotnych nie będzie ci przysługiwał?Bo musisz mieć brutto 1860zł!Robią to specjalnie!!!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 13:23
0
db schenker lublin szuka!!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 11:49
0

mam propozycję dla wszystkich, którzy "psioczą" na ten kierunek studiów, idźcie na ten kierunek na studia, pięcioletnie, zdajcie wszystkie egzaminy jakie są w trakcie, napiszcie i obrońcie pracę magisterską i wtedy dopiero się wypowiadajcie czy to jest "pierdu pierdu" czy "dziadostwo" czy przekazujcie "dobre rady" w stylu: "zmień kierunek" ok?

I co z tego? studia jak  studia są tylko papierkiem, który pomoże Ci później awansować. Nie masz doświadczenia, jesteś przegrany na każdej rozmowie o pracę, a doświadczenie możesz zdobywać podczas wakacji nawet za darmo, ale ważne aby coś posiadać. Trochę się dziwie ludziom, że wybierają kierunki, które nie mają przyszłości tym bardziej w Lublinie. Od paru lat widać jakie firmy powstają w Lublinie, na kogo jest zapotrzebowanie, to jaki sens iść na studia humanistyczne i później klepać biedę i narzekać na forum. Nikt nie patrzy na to co ukończyliście i gdzie studiowaliście, każdy na 1 miejscu patrzy na Wasze doświadczenie, reszta nie ma znaczenia.

Co do artykułu to chłopak na pewno znajdzie pracę, nie siedzi na dupie i nie narzeka jak mu jest źle! Gratuluję pomysłu! powodzenia!

I co z tego? studia jak  studia są tylko papierkiem, który pomoże Ci później awansować. Nie masz doświadczenia, jesteś przegrany na każdej rozmowie o pracę, a doświadczenie możesz zdobywać podczas wakacji nawet za darmo, ale ważne aby coś posiadać. Trochę się dziwie ludziom, że wybierają kierunki, które nie mają przyszłości tym bardziej w Lublinie. Od paru lat widać jakie firmy powstają w Lublinie, na kogo jest zapotrzebowanie, to jaki sens iść na studia humanistyczne i później klepać biedę i narzekać na forum. Nikt nie... rozwiń

Avatar
pracuję / 21 sierpnia 2015 o 11:40
0

mam propozycję dla wszystkich, którzy "psioczą" na ten kierunek studiów, idźcie na ten kierunek na studia, pięcioletnie, zdajcie wszystkie egzaminy jakie są w trakcie, napiszcie i obrońcie pracę magisterską i wtedy dopiero się wypowiadajcie czy to jest "pierdu pierdu" czy "dziadostwo" czy przekazujcie "dobre rady" w stylu: "zmień kierunek" ok?

Od kiedy to politologia jest pięcioletnia? Kierunek jak kierunek, ale oczekiwania pracy w biurach poselskich na dzień dzisiejszy są trochę przesadzone. Może na wolontariat któreś z biur skusiłoby się. W Polsce panuje dziwnie wygórowane przekonanie o własnych kompetencjach: rozpoczynam studia i już chcę pracować w biurze, czy urzędzie. Pewnie to trochę wina osób, które zatrudniają "po znajomości" bez żadnych kwalifikacji. Na całym świecie studenci dorabiają w barach, na zmywaku, sprzątaniem, opieką nad dziećmi/psami a dopiero po studiach szukają pracy zgodnej z wykształceniem. Pracę za 1700 brutto w Lublinie można znaleźć, ale trzeba poszukać a nie czekać aż sama przyjdzie.

Od kiedy to politologia jest pięcioletnia? Kierunek jak kierunek, ale oczekiwania pracy w biurach poselskich na dzień dzisiejszy są trochę przesadzone. Może na wolontariat któreś z biur skusiłoby się. W Polsce panuje dziwnie wygórowane przekonanie o własnych kompetencjach: rozpoczynam studia i już chcę pracować w biurze, czy urzędzie. Pewnie to trochę wina osób, które zatrudniają "po znajomości" bez żadnych kwalifikacji. Na całym świecie studenci dorabiają w barach, na zmywaku, sprzątaniem, opieką nad dziećmi/psami a dopiero... rozwiń

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 11:06
0
zmień zdjęcie w tle...
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 08:44
0
nie kwestionuję poziomu studiów lecz to, że po tym kierunku znalezienie pracy jest mało prawdopodobne
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 08:34
0
caly czas informuja nas media ze w polsce brakuje pracownikow i trzeba sciagac emigrantow. a tu prosze brak pracy dla polaka ktory zreszta ma tak niskie poczucie wlasnej wartosci i godnosci ze chce pracowac za 1700 brutto. czyli typowy mamisynek na utrzymaniu rodzicow. zalosne.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 08:30
0
"Twojego Ruchu, który napisał, że to nie jest urząd pracy" - o to ładne... Janusz to urodzony socjalista hehehehe... tu jest kwintesencja Janusza obłudnika i hipokryty... w szukaniu nie pomogę ale życzę powodzenia.
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 5 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 32 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!