Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2012 r.
17:55
Edytuj ten wpis

Wzrosną czynsze w TBS. Mieszkańcy protestują

Autor: Zdjęcie autora (greg)
0 9 A A
W sobotę z lokatorami spotkał się Andrzej Pruszkowski, zastępca prezesa TBS
W sobotę z lokatorami spotkał się Andrzej Pruszkowski, zastępca prezesa TBS

Mieszkańcy bloków TBS Nowy Dom protestują przeciwko proponowanej podwyżce czynszów. W styczniu opłaty mają wzrosnąć o 40 gr za metr kwadratowy. – Nie chcemy płacić takich stawek. 8.80 zł za metr to i tak horrendalnie drogo – uważają lokatorzy TBS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy zawiązali stowarzyszenie. – Będzie chronić prawa lokatorów i występować w ich imieniu podczas rozmów z władzami TBS, radą miasta i urzędnikami. Poczuliśmy się zagrożeni i postanowiliśmy zaprotestować, bo czujemy się mieszkańcami-przedmiotami – mówi Janusz Wszystko, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców TBS "Nowy Dom” w Lublinie.

W sobotę z lokatorami spotkał się Andrzej Pruszkowski, zastępca prezesa TBS. Tłumaczył przyczyny podwyżek. – Są od nas niezależne, to m.in. wynik wzrostu cen energii, rat kapitałowych i odsetek od zaciągniętych kredytów – wymieniał Pruszkowski.

Stowarzyszenie chce, aby zarząd TBS wycofał się z podwyżek. Pod protestem podpisało się już 420 osób. W gestii TBS Nowy Dom znajduje się 861 lokali mieszkalnych.

– To ponad 2,5 tysiąca ludzi, których stawia się pod ścianą. Możemy albo się wynieść, albo słono płacić. Tyle, że przy dzisiejszych cenach i zarobkach, mało kogo na to stać. Chcemy, aby od dziś nic nie działo się bez konsultacji z nami. Wówczas poczujemy się tak, jak inni obywatele Lublina. Nie tylko je wynajmujący – mówi Wszytko.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef / 19 listopada 2012 r. o 19:42
Źle była podpisana umowa kredytowa ,skoro odsetki rosną!!!
Avatar
ania144 / 19 listopada 2012 r. o 17:31
Wszystko o [url="http://tbs24.pl"]czynszu w TBS[/url]
Avatar
z / 19 listopada 2012 r. o 14:56
Nie ma takiego Zarządcy, który by zarabiał co Pruszkowski. Polityczny złodziejski stołek. Gdyby miał honor to by zrezygnował. Tylko świ...... nie ma
Avatar
irena / 19 listopada 2012 r. o 14:00
muszą zapłacić za zarobki Pruszkowskiego i pozostałych osób a ich płace dużo pochłaniają z dochodu. i jak zawsze wszelkie próby obniżenia to sprawa polityczna. Tak jest z TBS ,tak jest z LFOZ,też prezio zarabia krocie a właściwy cel odnowa zabytków na szarym końcu.Można powiedzieć chcieliśmy czy też nie zmiany ustroju więc zamiast demokracji mamy burdel
Avatar
Gość / 19 listopada 2012 r. o 13:43
TRZEBA BYLO WZIĄSĆ KREDYT, KUPIĆ WŁASNE M U DEWELOPERA I TERAZ NIE BIADOLIĆ!!!!!!
MYSLELI ZE ZA GROSZE BEDA MIELI WLASNE M Z PRAWEM DO WYKUPU!!!!
NIC NIE MA W DZISIEJSZYCH CZSACH ZA DARMOCHE!!!
Avatar
karaluchy pod poduchy / 19 listopada 2012 r. o 13:23
A w innych TBS stawki są ponad 10 zł i jakoś lamentu o to nie ma.
Avatar
tunneling delsesr / 19 listopada 2012 r. o 12:50
Wszystko drożeje a najbardziej wzrastają pobory prezesów.
Avatar
Obywatel wolnego kraju / 19 listopada 2012 r. o 11:59
A ja chcę, żeby ze mną konsultowano podwyżkę za wywóz śmieci i wszystkie inne podwyżki w tym m.innymi podatków tak abym poczuł się pełnoprawnym obywatelem (telefon do kontaktu ma redakcja).

Bzdura!

W czym ci ludzie są lepsi od tych co wzięli kredyty aby kupić sobie mieszkanie?
Czy Kredytobiorcy zawiązują stowarzyszenia i domagają się od banków konsultowania z nimi wysokości marży bądź ustalania kursu spłaty raty?

Bzdura!

To jest właśnie kapitalizm- nie stać cię to zrób tak aby cię było stać a nie płacz i lament wylewają bo mają drogo.
A ja chcę, żeby ze mną konsultowano podwyżkę za wywóz śmieci i wszystkie inne podwyżki w tym m.innymi podatków tak abym poczuł się pełnoprawnym obywatelem (telefon do kontaktu ma redakcja).

Bzdura!

W czym ci ludzie są lepsi od tych co wzięli kredyty aby kupić sobie mieszkanie?
Czy Kredytobiorcy zawiązują stowarzyszenia i domagają się od banków konsultowania z nimi wysokości marży bądź ustalania kursu spłaty raty?

Bzdura!

To jest właśnie kapitalizm- nie stać cię to zrób tak aby... rozwiń
Avatar
Aśka Lublin / 19 listopada 2012 r. o 11:53
Obciąć pensje zarządu o połowę lub więcej i nie będzie podwyżek a nawet obniżka )))
Wiele osób zgodzi się zarządzać firmą za powiedzmy 5-6 tysięcy..
Avatar
Josef / 19 listopada 2012 r. o 19:42
Źle była podpisana umowa kredytowa ,skoro odsetki rosną!!!
Avatar
ania144 / 19 listopada 2012 r. o 17:31
Wszystko o [url="http://tbs24.pl"]czynszu w TBS[/url]
Avatar
z / 19 listopada 2012 r. o 14:56
Nie ma takiego Zarządcy, który by zarabiał co Pruszkowski. Polityczny złodziejski stołek. Gdyby miał honor to by zrezygnował. Tylko świ...... nie ma
Avatar
irena / 19 listopada 2012 r. o 14:00
muszą zapłacić za zarobki Pruszkowskiego i pozostałych osób a ich płace dużo pochłaniają z dochodu. i jak zawsze wszelkie próby obniżenia to sprawa polityczna. Tak jest z TBS ,tak jest z LFOZ,też prezio zarabia krocie a właściwy cel odnowa zabytków na szarym końcu.Można powiedzieć chcieliśmy czy też nie zmiany ustroju więc zamiast demokracji mamy burdel
Avatar
Gość / 19 listopada 2012 r. o 13:43
TRZEBA BYLO WZIĄSĆ KREDYT, KUPIĆ WŁASNE M U DEWELOPERA I TERAZ NIE BIADOLIĆ!!!!!!
MYSLELI ZE ZA GROSZE BEDA MIELI WLASNE M Z PRAWEM DO WYKUPU!!!!
NIC NIE MA W DZISIEJSZYCH CZSACH ZA DARMOCHE!!!
Avatar
karaluchy pod poduchy / 19 listopada 2012 r. o 13:23
A w innych TBS stawki są ponad 10 zł i jakoś lamentu o to nie ma.
Avatar
tunneling delsesr / 19 listopada 2012 r. o 12:50
Wszystko drożeje a najbardziej wzrastają pobory prezesów.
Avatar
Obywatel wolnego kraju / 19 listopada 2012 r. o 11:59
A ja chcę, żeby ze mną konsultowano podwyżkę za wywóz śmieci i wszystkie inne podwyżki w tym m.innymi podatków tak abym poczuł się pełnoprawnym obywatelem (telefon do kontaktu ma redakcja).

Bzdura!

W czym ci ludzie są lepsi od tych co wzięli kredyty aby kupić sobie mieszkanie?
Czy Kredytobiorcy zawiązują stowarzyszenia i domagają się od banków konsultowania z nimi wysokości marży bądź ustalania kursu spłaty raty?

Bzdura!

To jest właśnie kapitalizm- nie stać cię to zrób tak aby cię było stać a nie płacz i lament wylewają bo mają drogo.
A ja chcę, żeby ze mną konsultowano podwyżkę za wywóz śmieci i wszystkie inne podwyżki w tym m.innymi podatków tak abym poczuł się pełnoprawnym obywatelem (telefon do kontaktu ma redakcja).

Bzdura!

W czym ci ludzie są lepsi od tych co wzięli kredyty aby kupić sobie mieszkanie?
Czy Kredytobiorcy zawiązują stowarzyszenia i domagają się od banków konsultowania z nimi wysokości marży bądź ustalania kursu spłaty raty?

Bzdura!

To jest właśnie kapitalizm- nie stać cię to zrób tak aby... rozwiń
Avatar
Aśka Lublin / 19 listopada 2012 r. o 11:53
Obciąć pensje zarządu o połowę lub więcej i nie będzie podwyżek a nawet obniżka )))
Wiele osób zgodzi się zarządzać firmą za powiedzmy 5-6 tysięcy..