Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2009 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Z pluskwą można zdać nawet natrudniejszy egzamin

0 16 A A

Podczas sesji poprawkowej trafiłam na dwie identyczne prace – mówi wykładowczyni lubelskiej uczelni. – Autor jednej z nich przyznał się, że miał mikrofon w rękawie, słuchawkę w uchu i kolegę w akademiku, który podyktował mu odpowiedzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Studenci zrobili nawet identyczne błędy interpunkcyjne i ortograficzne. Choć na poprawce siedzieli daleko od siebie i nie mogli ściągać – opowiada nam egzaminatorka.

Postanowiła wyjaśnić sprawę do końca. Przyparła do muru jednego z autorów podejrzanych prac. W końcu skapitulował. – Potwierdził, że takie praktyki są stosowane przez studentów. Z poprawki, oczywiście, dostał dwóję – dodaje kobieta.

"Zestawy egzaminacyjne” – tak te urządzenia reklamują sprzedawcy – biją na uczelniach rekordy popularności. – Zainteresowanie jest bardzo duże – mówi pan Krzysztof, sprzedawca w sklepie z akcesoriami detektywistycznymi w Lublinie. – Przychodzą głównie studenci.

Zestaw kosztuje w sklepie 999 zł. Studenci zwykle robią na zakup "zrzutkę”. – To malutka, praktycznie niewidoczna słuchawka wkładana do ucha i mikrofon, zaczepiany zwykle do rękawa – tłumaczy pan Krzysztof. – Do tego potrzebny jest telefon komórkowy z funkcją Bluetooth, dzięki której dźwięk jest przesyłany do innego telefonu.

Z identycznych urządzeń korzystają detektywi i policyjni agenci. Ale zestaw może kupić każdy. – To już sprawa klienta, do czego będzie go używał – wyjaśnia sprzedawca.

– Jak znam naszych studentów, to już korzystają z takich zestawów – mówi Paweł Pikur z Samorządu Studentów Politechniki Lubelskiej.

Wykładowcy też doskonale wiedzą, o co chodzi. – Na naszym uniwersytecie nie spotkałem się z czymś takim, ale słyszałem o takich przypadkach na innych uczelniach – mówi prof. Krzysztof Gołacki, prorektor ds. studenckich i dydaktyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Dlatego lubelscy rektorzy zapowiadają wzmożone kontrole. – Na salach egzaminacyjnych musi być więcej wykładowców – tłumaczy prof. Gołacki. – Mimo że słuchawki są bardzo małe, to da się je zauważyć.

– Nasi wykładowcy doskonale wiedzą o tym sposobie. Uczulamy ich, żeby zwracali na to szczególną uwagę – podkreśla prof. Stanisław Michałowski, prorektor UMCS ds. studenckich.

– Każdy student przyłapany na ściąganiu kończy egzamin z "dwóją”, niezależnie od metody, którą ściąga – wyjaśnia Gołacki. – Jeśli jednak mikrofony ze słuchawkami będą używane coraz częściej, trzeba będzie pomyśleć o dodatkowych karach, być może dyscyplinarnych.

Podsłuch? Zagłuszyć albo staranniej pilnować studentów – radzi policja.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mm / 13 maja 2013 o 23:52
0
fastsolution@tlen.pl

pomoc w nauce
Avatar
bbnbv / 11 maja 2011 o 01:22
0
Jaki frajer z goscia ze sie przyznał jak dziecko w podstawówce
Avatar
noir / 26 grudnia 2009 o 21:46
0
No tak..A wykładowcy z weterynarii UP wycwanili się, i zamiast normalnych pisemnych egzaminów niemal ze wszystkiego chcą robić ustne!!! I jeszcze mówią "Och, ja się poświęcę i wszystkich przepytam" Doprawdy poświęcenie. Wystarczy więcej pilnujących. Tracą na tym ci, którzy mają dużą wiedzę, ale przed profesorem-złą-legendą nie są w stanie wykrztusić z siebie zbyt dużo; mimo obszernej wiedzy...
Avatar
Capone / 6 grudnia 2009 o 23:42
0
Gość napisał:
to powiem Ci ze jeszcze nic nie wiesz, wiadomo ze nikt na byle latwy egzamin tego nie wypozyczy ale gdy jest sama teoria i jest wazny egzamin to sie nikt nie boi bo tego naprawde nie widac, wystarczy pocwiczyc troche przed egzaminem z ta osoba co Ci bedzie dyktowala, a stac jest wielu 70 zl wydac a 700 zl na warunek to chyba jest roznica?? ciemnogrod i tyle ten kto mowi ze nikt nie uzywa, ze nie stac... ale moim zdaniem jest jeden najelpszy sposob i malo kto przylapuje na tym... nawet na egzaminie na ktorym kompletnie nie dalo sie sciagac i ze sluchawki tez bo by slyszal egzaminator to ja z tego swojego sposobu skorzystalem ) bynajmniej nie byla to nauka


Jestem bardzo zainteresowany jaki to sposób, bo nie wierze żeby on był taki niewykrywalny?!
rozwiń
Avatar
cheater / 15 września 2009 o 17:47
0
kasia napisał:
Studiowalam w Lublinie, skonczylam takze studia w USA. Nigdy nie nalezalam do osob siagajacych, bo zapamietywanie i zrozumienie materialu przychodzilo mi latwiej niz robienie sciagawek (szczegolnie, ze sciagi robione na komputerze nie byly wtedy jeszcze popularne i wszczyscy robili je recznie), za to wiekszosc osob z mojego roku (na polskiej uczelni) miala kieszenie,dlugopisy, rece etc. pelne "pomocy naukowych".
Wielkie zdziwienie przezylam w czasie pierwszego semestru w USA: nikt nie sciagal, nawet gdy profesor wyszedl z sali (zdazalo sie to dosyc czesto, ze wykladowca rozdawal testy, i znikal na 10-15 min).
Studenci amerykanscy nie sa przyzwyczajeni do sciagania, a na korzystanie z niedozwolonych materialow w trakcie egzaminu mowi sie "cheating" (oszukiwanie). Nie wiem, czyto zasluga innego wychowania, czy raczej swiadomosc, ze konsekwencja zlapania kogos na sciaganiu jest najczesciej wyrzucenie takiej osoby z uczelni, na dodatek z "wilczym biletem", z ktorym zaden inny uniwersytet nie zaakceptuje nieuczciwego studenta.

Bo Amerykanie to "cieple kluchy" ,ktorzy w naszym kraju by sobie wogle nie poradzili i dodajmy do tego jeszcze wiedze takiego studenta,ktory jak jest dobry wie cos wiecej ,poza tym ,ze jego kraj graniczy z Kanada.

Bo Amerykanie to "cieple kluchy" ,ktorzy w naszym kraju by sobie wogle nie poradzili i dodajmy do tego jeszcze wiedze takiego studenta,ktory jak jest dobry wie cos wiecej ,poza tym ,ze jego kraj graniczy z Kanada. rozwiń
Avatar
kasia / 15 września 2009 o 08:10
0
Studiowalam w Lublinie, skonczylam takze studia w USA. Nigdy nie nalezalam do osob siagajacych, bo zapamietywanie i zrozumienie materialu przychodzilo mi latwiej niz robienie sciagawek (szczegolnie, ze sciagi robione na komputerze nie byly wtedy jeszcze popularne i wszczyscy robili je recznie), za to wiekszosc osob z mojego roku (na polskiej uczelni) miala kieszenie,dlugopisy, rece etc. pelne "pomocy naukowych".
Wielkie zdziwienie przezylam w czasie pierwszego semestru w USA: nikt nie sciagal, nawet gdy profesor wyszedl z sali (zdazalo sie to dosyc czesto, ze wykladowca rozdawal testy, i znikal na 10-15 min).
Studenci amerykanscy nie sa przyzwyczajeni do sciagania, a na korzystanie z niedozwolonych materialow w trakcie egzaminu mowi sie "cheating" (oszukiwanie). Nie wiem, czyto zasluga innego wychowania, czy raczej swiadomosc, ze konsekwencja zlapania kogos na sciaganiu jest najczesciej wyrzucenie takiej osoby z uczelni, na dodatek z "wilczym biletem", z ktorym zaden inny uniwersytet nie zaakceptuje nieuczciwego studenta.
Studiowalam w Lublinie, skonczylam takze studia w USA. Nigdy nie nalezalam do osob siagajacych, bo zapamietywanie i zrozumienie materialu przychodzilo mi latwiej niz robienie sciagawek (szczegolnie, ze sciagi robione na komputerze nie byly wtedy jeszcze popularne i wszczyscy robili je recznie), za to wiekszosc osob z mojego roku (na polskiej uczelni) miala kieszenie,dlugopisy, rece etc. pelne "pomocy naukowych".
Wielkie zdziwienie przezylam w czasie pierwszego semestru w USA: nikt nie sciagal, nawet gdy profesor wyszedl z sa... rozwiń
Avatar
hsan / 15 września 2009 o 06:08
0
student UP Lublin napisał:
w Warszawie na SGGW stawiają tzw. zagłuszacz i nie ma z tym problemów- a u nas mówią że na takie rzeczy nie ma pieniędzy i nic z tym nie robią. Czasem nawet 10% ludzi zdaje na tym kolokwia i egzaminy- nawet ustne


Wiesz kolego na POlitechnice Lubelskiej są tylko wybitni speclaiści od wyjazdowych zajęć na innych uczelniach celem dorobienia a nie ograniczania ściągania w macierzystej jednostce
Avatar
Gość / 15 września 2009 o 01:45
0
Ola napisał:
a mi się wydaje że to jednak ma bardzo znikomy zasięg... dużo osób może o tym mówić pisać ale jak co do czego dojdzie i by chciało z czegoś takiego skorzystać to by się przestraszyło i wycofało... bo ściągając z małej ściągawki mamy stracha że nas ktoś złapie a ściągać za pomocą takiego zestawu to już większe ryzyko, wiec może i stać tak jak piszesz na kupno czy wypożyczenie ale ja myślę że nie wielu stać na użycie takiego urządzenia... wiem to bo studiuję już jakiś czas...

to powiem Ci ze jeszcze nic nie wiesz, wiadomo ze nikt na byle latwy egzamin tego nie wypozyczy ale gdy jest sama teoria i jest wazny egzamin to sie nikt nie boi bo tego naprawde nie widac, wystarczy pocwiczyc troche przed egzaminem z ta osoba co Ci bedzie dyktowala, a stac jest wielu 70 zl wydac a 700 zl na warunek to chyba jest roznica?? ciemnogrod i tyle ten kto mowi ze nikt nie uzywa, ze nie stac... ale moim zdaniem jest jeden najelpszy sposob i malo kto przylapuje na tym... nawet na egzaminie na ktorym kompletnie nie dalo sie sciagac i ze sluchawki tez bo by slyszal egzaminator to ja z tego swojego sposobu skorzystalem ) bynajmniej nie byla to nauka

to powiem Ci ze jeszcze nic nie wiesz, wiadomo ze nikt na byle latwy egzamin tego nie wypozyczy ale gdy jest sama teoria i jest wazny egzamin to sie nikt nie boi bo tego naprawde nie widac, wystarczy pocwiczyc troche przed egzaminem z ta osoba co Ci bedzie dyktowala, a stac jest wielu 70 zl wydac a 700 zl na warunek to chyba jest roznica?? ciemnogrod i tyle ten kto mowi ze nikt nie uzywa, ze nie stac... ale moim zdaniem jest jeden najelpszy sposob i malo kto przylapuje na tym... nawet na egzaminie na ktorym kompletnie nie... rozwiń
Avatar
Ola / 15 września 2009 o 00:39
0
a mi się wydaje że to jednak ma bardzo znikomy zasięg... dużo osób może o tym mówić pisać ale jak co do czego dojdzie i by chciało z czegoś takiego skorzystać to by się przestraszyło i wycofało... bo ściągając z małej ściągawki mamy stracha że nas ktoś złapie a ściągać za pomocą takiego zestawu to już większe ryzyko, wiec może i stać tak jak piszesz na kupno czy wypożyczenie ale ja myślę że nie wielu stać na użycie takiego urządzenia... wiem to bo studiuję już jakiś czas...
Avatar
Gość / 14 września 2009 o 23:23
0
ciekawy napisał:
hmm ale jak to kosztuje ok 1000zł to jakiego studenta stać na to ???? lepiej uczyć się albo robić ściągawki... są dużo skuteczniejsze niż liczenie na jakiś szajsowaty mikrofon...

kupe ludzi stac, poza tym na allegro wypozyczaja po 70 zl, duzo ludzi zdaje tak egzaminy :] moja kolezanka zwyklym zestawem zdala bo ma wlosy ..
Avatar
mm / 13 maja 2013 o 23:52
0
fastsolution@tlen.pl

pomoc w nauce
Avatar
bbnbv / 11 maja 2011 o 01:22
0
Jaki frajer z goscia ze sie przyznał jak dziecko w podstawówce
Avatar
noir / 26 grudnia 2009 o 21:46
0
No tak..A wykładowcy z weterynarii UP wycwanili się, i zamiast normalnych pisemnych egzaminów niemal ze wszystkiego chcą robić ustne!!! I jeszcze mówią "Och, ja się poświęcę i wszystkich przepytam" Doprawdy poświęcenie. Wystarczy więcej pilnujących. Tracą na tym ci, którzy mają dużą wiedzę, ale przed profesorem-złą-legendą nie są w stanie wykrztusić z siebie zbyt dużo; mimo obszernej wiedzy...
Avatar
Capone / 6 grudnia 2009 o 23:42
0
Gość napisał:
to powiem Ci ze jeszcze nic nie wiesz, wiadomo ze nikt na byle latwy egzamin tego nie wypozyczy ale gdy jest sama teoria i jest wazny egzamin to sie nikt nie boi bo tego naprawde nie widac, wystarczy pocwiczyc troche przed egzaminem z ta osoba co Ci bedzie dyktowala, a stac jest wielu 70 zl wydac a 700 zl na warunek to chyba jest roznica?? ciemnogrod i tyle ten kto mowi ze nikt nie uzywa, ze nie stac... ale moim zdaniem jest jeden najelpszy sposob i malo kto przylapuje na tym... nawet na egzaminie na ktorym kompletnie nie dalo sie sciagac i ze sluchawki tez bo by slyszal egzaminator to ja z tego swojego sposobu skorzystalem ) bynajmniej nie byla to nauka


Jestem bardzo zainteresowany jaki to sposób, bo nie wierze żeby on był taki niewykrywalny?!
rozwiń
Avatar
cheater / 15 września 2009 o 17:47
0
kasia napisał:
Studiowalam w Lublinie, skonczylam takze studia w USA. Nigdy nie nalezalam do osob siagajacych, bo zapamietywanie i zrozumienie materialu przychodzilo mi latwiej niz robienie sciagawek (szczegolnie, ze sciagi robione na komputerze nie byly wtedy jeszcze popularne i wszczyscy robili je recznie), za to wiekszosc osob z mojego roku (na polskiej uczelni) miala kieszenie,dlugopisy, rece etc. pelne "pomocy naukowych".
Wielkie zdziwienie przezylam w czasie pierwszego semestru w USA: nikt nie sciagal, nawet gdy profesor wyszedl z sali (zdazalo sie to dosyc czesto, ze wykladowca rozdawal testy, i znikal na 10-15 min).
Studenci amerykanscy nie sa przyzwyczajeni do sciagania, a na korzystanie z niedozwolonych materialow w trakcie egzaminu mowi sie "cheating" (oszukiwanie). Nie wiem, czyto zasluga innego wychowania, czy raczej swiadomosc, ze konsekwencja zlapania kogos na sciaganiu jest najczesciej wyrzucenie takiej osoby z uczelni, na dodatek z "wilczym biletem", z ktorym zaden inny uniwersytet nie zaakceptuje nieuczciwego studenta.

Bo Amerykanie to "cieple kluchy" ,ktorzy w naszym kraju by sobie wogle nie poradzili i dodajmy do tego jeszcze wiedze takiego studenta,ktory jak jest dobry wie cos wiecej ,poza tym ,ze jego kraj graniczy z Kanada.

Bo Amerykanie to "cieple kluchy" ,ktorzy w naszym kraju by sobie wogle nie poradzili i dodajmy do tego jeszcze wiedze takiego studenta,ktory jak jest dobry wie cos wiecej ,poza tym ,ze jego kraj graniczy z Kanada. rozwiń
Avatar
kasia / 15 września 2009 o 08:10
0
Studiowalam w Lublinie, skonczylam takze studia w USA. Nigdy nie nalezalam do osob siagajacych, bo zapamietywanie i zrozumienie materialu przychodzilo mi latwiej niz robienie sciagawek (szczegolnie, ze sciagi robione na komputerze nie byly wtedy jeszcze popularne i wszczyscy robili je recznie), za to wiekszosc osob z mojego roku (na polskiej uczelni) miala kieszenie,dlugopisy, rece etc. pelne "pomocy naukowych".
Wielkie zdziwienie przezylam w czasie pierwszego semestru w USA: nikt nie sciagal, nawet gdy profesor wyszedl z sali (zdazalo sie to dosyc czesto, ze wykladowca rozdawal testy, i znikal na 10-15 min).
Studenci amerykanscy nie sa przyzwyczajeni do sciagania, a na korzystanie z niedozwolonych materialow w trakcie egzaminu mowi sie "cheating" (oszukiwanie). Nie wiem, czyto zasluga innego wychowania, czy raczej swiadomosc, ze konsekwencja zlapania kogos na sciaganiu jest najczesciej wyrzucenie takiej osoby z uczelni, na dodatek z "wilczym biletem", z ktorym zaden inny uniwersytet nie zaakceptuje nieuczciwego studenta.
Studiowalam w Lublinie, skonczylam takze studia w USA. Nigdy nie nalezalam do osob siagajacych, bo zapamietywanie i zrozumienie materialu przychodzilo mi latwiej niz robienie sciagawek (szczegolnie, ze sciagi robione na komputerze nie byly wtedy jeszcze popularne i wszczyscy robili je recznie), za to wiekszosc osob z mojego roku (na polskiej uczelni) miala kieszenie,dlugopisy, rece etc. pelne "pomocy naukowych".
Wielkie zdziwienie przezylam w czasie pierwszego semestru w USA: nikt nie sciagal, nawet gdy profesor wyszedl z sa... rozwiń
Avatar
hsan / 15 września 2009 o 06:08
0
student UP Lublin napisał:
w Warszawie na SGGW stawiają tzw. zagłuszacz i nie ma z tym problemów- a u nas mówią że na takie rzeczy nie ma pieniędzy i nic z tym nie robią. Czasem nawet 10% ludzi zdaje na tym kolokwia i egzaminy- nawet ustne


Wiesz kolego na POlitechnice Lubelskiej są tylko wybitni speclaiści od wyjazdowych zajęć na innych uczelniach celem dorobienia a nie ograniczania ściągania w macierzystej jednostce
Avatar
Gość / 15 września 2009 o 01:45
0
Ola napisał:
a mi się wydaje że to jednak ma bardzo znikomy zasięg... dużo osób może o tym mówić pisać ale jak co do czego dojdzie i by chciało z czegoś takiego skorzystać to by się przestraszyło i wycofało... bo ściągając z małej ściągawki mamy stracha że nas ktoś złapie a ściągać za pomocą takiego zestawu to już większe ryzyko, wiec może i stać tak jak piszesz na kupno czy wypożyczenie ale ja myślę że nie wielu stać na użycie takiego urządzenia... wiem to bo studiuję już jakiś czas...

to powiem Ci ze jeszcze nic nie wiesz, wiadomo ze nikt na byle latwy egzamin tego nie wypozyczy ale gdy jest sama teoria i jest wazny egzamin to sie nikt nie boi bo tego naprawde nie widac, wystarczy pocwiczyc troche przed egzaminem z ta osoba co Ci bedzie dyktowala, a stac jest wielu 70 zl wydac a 700 zl na warunek to chyba jest roznica?? ciemnogrod i tyle ten kto mowi ze nikt nie uzywa, ze nie stac... ale moim zdaniem jest jeden najelpszy sposob i malo kto przylapuje na tym... nawet na egzaminie na ktorym kompletnie nie dalo sie sciagac i ze sluchawki tez bo by slyszal egzaminator to ja z tego swojego sposobu skorzystalem ) bynajmniej nie byla to nauka

to powiem Ci ze jeszcze nic nie wiesz, wiadomo ze nikt na byle latwy egzamin tego nie wypozyczy ale gdy jest sama teoria i jest wazny egzamin to sie nikt nie boi bo tego naprawde nie widac, wystarczy pocwiczyc troche przed egzaminem z ta osoba co Ci bedzie dyktowala, a stac jest wielu 70 zl wydac a 700 zl na warunek to chyba jest roznica?? ciemnogrod i tyle ten kto mowi ze nikt nie uzywa, ze nie stac... ale moim zdaniem jest jeden najelpszy sposob i malo kto przylapuje na tym... nawet na egzaminie na ktorym kompletnie nie... rozwiń
Avatar
Ola / 15 września 2009 o 00:39
0
a mi się wydaje że to jednak ma bardzo znikomy zasięg... dużo osób może o tym mówić pisać ale jak co do czego dojdzie i by chciało z czegoś takiego skorzystać to by się przestraszyło i wycofało... bo ściągając z małej ściągawki mamy stracha że nas ktoś złapie a ściągać za pomocą takiego zestawu to już większe ryzyko, wiec może i stać tak jak piszesz na kupno czy wypożyczenie ale ja myślę że nie wielu stać na użycie takiego urządzenia... wiem to bo studiuję już jakiś czas...
Avatar
Gość / 14 września 2009 o 23:23
0
ciekawy napisał:
hmm ale jak to kosztuje ok 1000zł to jakiego studenta stać na to ???? lepiej uczyć się albo robić ściągawki... są dużo skuteczniejsze niż liczenie na jakiś szajsowaty mikrofon...

kupe ludzi stac, poza tym na allegro wypozyczaja po 70 zl, duzo ludzi zdaje tak egzaminy :] moja kolezanka zwyklym zestawem zdala bo ma wlosy ..
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 12 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 44 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 126 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską