Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 kwietnia 2009 r.
20:53
Edytuj ten wpis

Za 50 tys. zł warszawska agencja sprawdziła jak Polacy widzą Lublin

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Polacy mają nas za zaścianek, choć nigdy u nas nie byli. A ci, co byli? Mówią, że za mało się dzieje, że informacja jest kiepska, że Lublin to tylko Stare Miasto, a wokół nudno i brudno.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie są wnioski z badania prowadzonego na zlecenie Ratusza przez stołeczną agencję ARC Opinia i Rynek. Agencja wybrała pięć młodych par (kobieta i mężczyzna) z Warszawy i Łodzi, i zaproponowała im weekend w Lublinie.

Respondenci mieli sami dojechać, znaleźć hotel, jeść, zwiedzać i się bawić. Wszystko na własną rękę. Potem dostali zwrot kosztów, które zadeklarowali jeszcze przed wyjazdem. Musieli też podzielić się swymi opiniami. Agencja przepytała też internautów, którzy odwiedzali już Lublin.

Co się okazało? - To, co w odczuciu turystów Lublin ma do zaoferowania, to przede wszystkim Stare Miasto. Ono jest duże, ale czy jest w stanie wypełnić gościom dwa dni? Odpowiedź brzmi: Nie - mówi Andrzej Gołoś z ARC Opinia i Rynek.

- Jeżeli ludzie zachwycają się tylko Starym Miastem i już go zobaczą, to następnym razem nie przyjadą. Muszą być sprzedawane także inne atrakcje - dodaje Adam Czarnecki, wiceprezes agencji.

Zawodzą się ci, którzy zbytnio uwierzyli hasłu poprzedniej kampanii "Lublin. Wielkie Dzieje się”. - Musi dziać się więcej - mówi Gołoś. Goście sami twierdzili, że "powinno być więcej życia, żeby to nie były same knajpy”, że brak jest rozrywek kulturalnych, że poza centrum miasto jest zaniedbane i że ciężko znaleźć lokal z regionalną kuchnią.

Problemy zaczynały się, jeśli ktoś chciał się dowiedzieć, co w Lublinie można zobaczyć.

- Mieli olbrzymie trudności, bo informacja turystyczna była czynna w sobotę tylko do godz. 15, a w niedzielę całkiem zamknięta - dodaje Gołoś. Zaproszeni przez agencję turyści zasięgali języka w hotelach i od uczynnych przechodniów.

- Doprowadzę do tego, żeby informacja była czynna dłużej - zapowiada na gorąco Adam Wasilewski, prezydent miasta.

Agencja zbadała też postrzeganie billboardowych kampanii Lublina. Najpierw usunęła z billboardów wszelkie napisy i pytała respondentów o opinię na temat reklamowanego w ten sposób miasta, nie zdradzając jego nazwy.

Badani spontanicznie mówili, że to miasto nastawione na kulturę i promujące sztukę (42 proc.), związane z religią (21 proc.) i historyczne (19 proc.). Pytani którego miasta, mogą to być reklamy wskazywali Kraków (24 proc.), Częstochowę (19 proc.) i Lublin (11 proc.). Gdy już dowiedzieli się, że to Lublin przyznawali, że reklama zachęca do odwiedzin, ale pewnie nie ma tu niczego ciekawego, a życie w Lublinie jest nudne.

Badania kosztowały miasto 50 tys. złotych.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rodowita Lublinianka / 30 kwietnia 2009 o 16:31
0
zdecydowany pozytyw - szeroka promocja Lublina, rozwinięta symbolika (barwy, znaczek Lublina, hasła)
przeważające wady - kamienice na starym mieście się sypią, zalew śmierdzi i strach wejśc do wody, inne oprócz Zamku i Starego Miasta miejsca do zobaczenia w Lublinie? eeee.....? Galerie handlowe? Jakoś brak pomysłów
Avatar
stefan czapka / 30 kwietnia 2009 o 12:08
0
jak miasto może sprzedawać coś po kosztach? zbankrutowali by właściciele prywatnych sklepów z pamiątkami
Avatar
~gość~ / 30 kwietnia 2009 o 11:50
0
pierro napisał:
Jak nie masz zielonego pojęcia jak się robi badania, to się nie odzywaj. 50 tys. za badanie to wcale nie jest dużo. Wychodząc na deptak, to sobie możesz popytać przechodniów, żeby dali Ci dwa złote na wino, bo chyba z kasą u Ciebie cienko skoro tak Ci szkoda tych pieniędzy. Powinno robić się takie badania, bo dzięki temu można spojrzeć na nasze miasto z szerszej perspektywy. Fakt, że władze Lublina powinny wiedzieć, że informacja turystyczna powinna być otwarta w czasie, kiedy turystów jest najwięcej, czyli m.in. w weekendy. Wygląda na to, że jednak tego nie wiedziały. Jeżeli takie badanie im to uświadomiło, to już to jest wystarczający dowó, że te pieniądze nie zostały zmarnowane.


Nawet nie trzeba się wysilać,żeby czytając komentarze czytelników dojść do wniosku,że w Lublinie tak naprawdę wystarczy zmienić kilku dyr. i zastępców Prezydenta(nie mówiąc o nim samym) odpowiedzialnych za wizerunek Lublina,ale rozumiem,że jest trudno - koledzy,układy i wszechobecny Palikot z Michalkiewiczem z PiS. Jak się ma mentalność chłopaka ze Szczebrzeszyna i przedsiębiorcy z Biłgoraja,to trudno jest ogarnąć coś takiego jak to miasto. Dzisiaj Rada Miasta może chociaż pokazać Wasilewskim i innym,że czas na zmiany i trzeba nowego rozdania.


Nawet nie trzeba się wysilać,żeby czytając komentarze czytelników dojść do wniosku,że w Lublinie tak naprawdę wystarczy zmienić kilku dyr. i zastępców Prezydenta(nie mówiąc o nim samym) odpowiedzialnych za wizerunek Lublina,ale rozumiem,że jest trudno - koledzy,układy i wszechobecny Palikot z Michalkiewiczem z PiS. Jak się ma mentalność chłopaka ze Szczebrzeszyna i przedsiębiorcy z Biłgoraja,to trudno jest ogarnąć coś takiego jak to miasto. Dzisiaj Rada Miasta może chociaż pokazać Wasilewskim i innym,że czas na ... rozwiń
Avatar
jolajna / 30 kwietnia 2009 o 10:31
0
~Lublinianin~ napisał:
Jolka! Mieszkańcy Lublina to lublinianie. Jakbyś chodziła do szkoły w Lublinie to byś dziewczyno nie robiła takich błędów. Pozdrów "tubylców".



Jakbyś Ty chodził to domyśliłbyś się że było to napisane z przekąsem a ja natomiast pozdrawiam wszystkich;)
Avatar
lubliner / 30 kwietnia 2009 o 09:25
0
To bardzo rzetelnie ocenila Lublin ta Agencja, w 100% zgodnie z rzeczywistoscia!!!
Avatar
pierro / 30 kwietnia 2009 o 09:01
0
olo napisał:
Wydali 50 000 zł za coś takiego? Naprawdę w głowie się nie mieści, jak można wpierdzielić 50 kawałków za taki bzdet. A wystarczyło w weekend wyjść na ulicę (deptak, stare miasto) i popytać przechodniów. Często trafiają się pary z różnych miast - wystarczy tylko spytać. I badanie mamy za darmo....

...jak to łatwo wydaje się pieniądze podatników. A są jeszcze przecież ankiety w internecie.


Jak nie masz zielonego pojęcia jak się robi badania, to się nie odzywaj. 50 tys. za badanie to wcale nie jest dużo. Wychodząc na deptak, to sobie możesz popytać przechodniów, żeby dali Ci dwa złote na wino, bo chyba z kasą u Ciebie cienko skoro tak Ci szkoda tych pieniędzy. Powinno robić się takie badania, bo dzięki temu można spojrzeć na nasze miasto z szerszej perspektywy. Fakt, że władze Lublina powinny wiedzieć, że informacja turystyczna powinna być otwarta w czasie, kiedy turystów jest najwięcej, czyli m.in. w weekendy. Wygląda na to, że jednak tego nie wiedziały. Jeżeli takie badanie im to uświadomiło, to już to jest wystarczający dowó, że te pieniądze nie zostały zmarnowane.


Jak nie masz zielonego pojęcia jak się robi badania, to się nie odzywaj. 50 tys. za badanie to wcale nie jest dużo. Wychodząc na deptak, to sobie możesz popytać przechodniów, żeby dali Ci dwa złote na wino, bo chyba z kasą u Ciebie cienko skoro tak Ci szkoda tych pieniędzy. Powinno robić się takie badania, bo dzięki temu można spojrzeć na nasze miasto z szerszej perspektywy. Fakt, że władze Lublina powinny wiedzieć, że informacja turystyczna powinna być otwarta w czasie, kiedy turystów jest najwięcej, czyli m.in. w... rozwiń
Avatar
gosc z wielkopolski / 30 kwietnia 2009 o 08:41
0
Moze troche z innej beczki. Wyjezdzajac za granice chcielismy zabrac ze soba kilka pamiatek (gadzetow) z Lublina. I oto na stronie LOIT (www.loit.lublin.pl/o_nas/pamiatki.htm) mamy m.in.: koszulke za 22 zl, torbe za 13,5 zl, czapeczke za 27 zl, smycz 8 zl, koziolek ze slomy 17 zl. Za taki maly pakiet przyjdze w Lublinie zatem zaplacic 87,50 zl!!!
Wydawaloby sie, ze moznaby tego typu gadzety sprzedawac prawie po kosztach. Ale pewniej lepiej ograbic maksymalnie turyste, bo i tak tu nie wroci, jak wynika z artykulu.
Miloby bylo gdyby jednak zadbano rowniez wlasnie o mieszkancow, ktorzy osobiscie "promuja" to miasto i region poza jego obszarem. Nie wiem rowniez jak zdobyc jakiekolwiek nowe materialy promocyjne Lublina (IMHO bardzo ladne) wg nowego systemu identyfikacji. Moze zamiast ksiazeczek od prezydenta nalezalo wyslac wszystkim mieszkancom folder Lublin2016, aby mieszkancy byli "swiadomi" tego co dzieje sie w Lublinie i stanowili lepsze zrodlo wiedzy niz przestarzale instytucje do tego przeznaczone...
Moze troche z innej beczki. Wyjezdzajac za granice chcielismy zabrac ze soba kilka pamiatek (gadzetow) z Lublina. I oto na stronie LOIT (www.loit.lublin.pl/o_nas/pamiatki.htm) mamy m.in.: koszulke za 22 zl, torbe za 13,5 zl, czapeczke za 27 zl, smycz 8 zl, koziolek ze slomy 17 zl. Za taki maly pakiet przyjdze w Lublinie zatem zaplacic 87,50 zl!!!
Wydawaloby sie, ze moznaby tego typu gadzety sprzedawac prawie po kosztach. Ale pewniej lepiej ograbic maksymalnie turyste, bo i tak tu nie wroci, jak wynika z artykulu.
Mil... rozwiń
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2009 o 08:26
0
No tak jakoś tak napisał:
Mamy obecnie 3 dni - czy coś się w naszym mieście będzie działo ?
Ja nic nie wiem. A jestem mieszkańcem, gdybym nie był to już całkiem nic nie ma do roboty bo wszystko będzie zamknięte.
Po co przyjeżdżać do Lublina. Wublini etylko grile ale to prywatne imprezy, a reszta co ma robić jak nie griluje ?
Lepiej do Warszawy tam wiem że będzie dużo lepiej. Tam jadę.


[url="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,6557075,Kuranty_na_placu_Litewskim.html"]http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,655..._Litewskim.html[/url]

to tak jakbys czytal gazety lubelskie... ale pewnie nieumiesz czytac. jedz do warszawy wtopisz sie w tlum i nikt tego niezauwazy zes uposledzony


[url="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,6557075,Kuranty_na_placu_Litewskim.html"]http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,655..._Litewskim.html[/url]

to tak jakbys czytal gazety lubelskie... ale pewnie nieumiesz czytac. jedz do warszawy wtopisz sie w tlum i nikt tego niezauwazy zes uposledzony rozwiń
Avatar
olo / 30 kwietnia 2009 o 06:29
0
Wydali 50 000 zł za coś takiego? Naprawdę w głowie się nie mieści, jak można wpierdzielić 50 kawałków za taki bzdet. A wystarczyło w weekend wyjść na ulicę (deptak, stare miasto) i popytać przechodniów. Często trafiają się pary z różnych miast - wystarczy tylko spytać. I badanie mamy za darmo....

...jak to łatwo wydaje się pieniądze podatników. A są jeszcze przecież ankiety w internecie.
Avatar
folkatka / 30 kwietnia 2009 o 00:07
0
No tak jakoś tak napisał:
Mamy obecnie 3 dni - czy coś się w naszym mieście będzie działo ?
Ja nic nie wiem.


Odwiedzaj portal www.lublin2016.pl to będziesz wiedzieć.
Avatar
rodowita Lublinianka / 30 kwietnia 2009 o 16:31
0
zdecydowany pozytyw - szeroka promocja Lublina, rozwinięta symbolika (barwy, znaczek Lublina, hasła)
przeważające wady - kamienice na starym mieście się sypią, zalew śmierdzi i strach wejśc do wody, inne oprócz Zamku i Starego Miasta miejsca do zobaczenia w Lublinie? eeee.....? Galerie handlowe? Jakoś brak pomysłów
Avatar
stefan czapka / 30 kwietnia 2009 o 12:08
0
jak miasto może sprzedawać coś po kosztach? zbankrutowali by właściciele prywatnych sklepów z pamiątkami
Avatar
~gość~ / 30 kwietnia 2009 o 11:50
0
pierro napisał:
Jak nie masz zielonego pojęcia jak się robi badania, to się nie odzywaj. 50 tys. za badanie to wcale nie jest dużo. Wychodząc na deptak, to sobie możesz popytać przechodniów, żeby dali Ci dwa złote na wino, bo chyba z kasą u Ciebie cienko skoro tak Ci szkoda tych pieniędzy. Powinno robić się takie badania, bo dzięki temu można spojrzeć na nasze miasto z szerszej perspektywy. Fakt, że władze Lublina powinny wiedzieć, że informacja turystyczna powinna być otwarta w czasie, kiedy turystów jest najwięcej, czyli m.in. w weekendy. Wygląda na to, że jednak tego nie wiedziały. Jeżeli takie badanie im to uświadomiło, to już to jest wystarczający dowó, że te pieniądze nie zostały zmarnowane.


Nawet nie trzeba się wysilać,żeby czytając komentarze czytelników dojść do wniosku,że w Lublinie tak naprawdę wystarczy zmienić kilku dyr. i zastępców Prezydenta(nie mówiąc o nim samym) odpowiedzialnych za wizerunek Lublina,ale rozumiem,że jest trudno - koledzy,układy i wszechobecny Palikot z Michalkiewiczem z PiS. Jak się ma mentalność chłopaka ze Szczebrzeszyna i przedsiębiorcy z Biłgoraja,to trudno jest ogarnąć coś takiego jak to miasto. Dzisiaj Rada Miasta może chociaż pokazać Wasilewskim i innym,że czas na zmiany i trzeba nowego rozdania.


Nawet nie trzeba się wysilać,żeby czytając komentarze czytelników dojść do wniosku,że w Lublinie tak naprawdę wystarczy zmienić kilku dyr. i zastępców Prezydenta(nie mówiąc o nim samym) odpowiedzialnych za wizerunek Lublina,ale rozumiem,że jest trudno - koledzy,układy i wszechobecny Palikot z Michalkiewiczem z PiS. Jak się ma mentalność chłopaka ze Szczebrzeszyna i przedsiębiorcy z Biłgoraja,to trudno jest ogarnąć coś takiego jak to miasto. Dzisiaj Rada Miasta może chociaż pokazać Wasilewskim i innym,że czas na ... rozwiń
Avatar
jolajna / 30 kwietnia 2009 o 10:31
0
~Lublinianin~ napisał:
Jolka! Mieszkańcy Lublina to lublinianie. Jakbyś chodziła do szkoły w Lublinie to byś dziewczyno nie robiła takich błędów. Pozdrów "tubylców".



Jakbyś Ty chodził to domyśliłbyś się że było to napisane z przekąsem a ja natomiast pozdrawiam wszystkich;)
Avatar
lubliner / 30 kwietnia 2009 o 09:25
0
To bardzo rzetelnie ocenila Lublin ta Agencja, w 100% zgodnie z rzeczywistoscia!!!
Avatar
pierro / 30 kwietnia 2009 o 09:01
0
olo napisał:
Wydali 50 000 zł za coś takiego? Naprawdę w głowie się nie mieści, jak można wpierdzielić 50 kawałków za taki bzdet. A wystarczyło w weekend wyjść na ulicę (deptak, stare miasto) i popytać przechodniów. Często trafiają się pary z różnych miast - wystarczy tylko spytać. I badanie mamy za darmo....

...jak to łatwo wydaje się pieniądze podatników. A są jeszcze przecież ankiety w internecie.


Jak nie masz zielonego pojęcia jak się robi badania, to się nie odzywaj. 50 tys. za badanie to wcale nie jest dużo. Wychodząc na deptak, to sobie możesz popytać przechodniów, żeby dali Ci dwa złote na wino, bo chyba z kasą u Ciebie cienko skoro tak Ci szkoda tych pieniędzy. Powinno robić się takie badania, bo dzięki temu można spojrzeć na nasze miasto z szerszej perspektywy. Fakt, że władze Lublina powinny wiedzieć, że informacja turystyczna powinna być otwarta w czasie, kiedy turystów jest najwięcej, czyli m.in. w weekendy. Wygląda na to, że jednak tego nie wiedziały. Jeżeli takie badanie im to uświadomiło, to już to jest wystarczający dowó, że te pieniądze nie zostały zmarnowane.


Jak nie masz zielonego pojęcia jak się robi badania, to się nie odzywaj. 50 tys. za badanie to wcale nie jest dużo. Wychodząc na deptak, to sobie możesz popytać przechodniów, żeby dali Ci dwa złote na wino, bo chyba z kasą u Ciebie cienko skoro tak Ci szkoda tych pieniędzy. Powinno robić się takie badania, bo dzięki temu można spojrzeć na nasze miasto z szerszej perspektywy. Fakt, że władze Lublina powinny wiedzieć, że informacja turystyczna powinna być otwarta w czasie, kiedy turystów jest najwięcej, czyli m.in. w... rozwiń
Avatar
gosc z wielkopolski / 30 kwietnia 2009 o 08:41
0
Moze troche z innej beczki. Wyjezdzajac za granice chcielismy zabrac ze soba kilka pamiatek (gadzetow) z Lublina. I oto na stronie LOIT (www.loit.lublin.pl/o_nas/pamiatki.htm) mamy m.in.: koszulke za 22 zl, torbe za 13,5 zl, czapeczke za 27 zl, smycz 8 zl, koziolek ze slomy 17 zl. Za taki maly pakiet przyjdze w Lublinie zatem zaplacic 87,50 zl!!!
Wydawaloby sie, ze moznaby tego typu gadzety sprzedawac prawie po kosztach. Ale pewniej lepiej ograbic maksymalnie turyste, bo i tak tu nie wroci, jak wynika z artykulu.
Miloby bylo gdyby jednak zadbano rowniez wlasnie o mieszkancow, ktorzy osobiscie "promuja" to miasto i region poza jego obszarem. Nie wiem rowniez jak zdobyc jakiekolwiek nowe materialy promocyjne Lublina (IMHO bardzo ladne) wg nowego systemu identyfikacji. Moze zamiast ksiazeczek od prezydenta nalezalo wyslac wszystkim mieszkancom folder Lublin2016, aby mieszkancy byli "swiadomi" tego co dzieje sie w Lublinie i stanowili lepsze zrodlo wiedzy niz przestarzale instytucje do tego przeznaczone...
Moze troche z innej beczki. Wyjezdzajac za granice chcielismy zabrac ze soba kilka pamiatek (gadzetow) z Lublina. I oto na stronie LOIT (www.loit.lublin.pl/o_nas/pamiatki.htm) mamy m.in.: koszulke za 22 zl, torbe za 13,5 zl, czapeczke za 27 zl, smycz 8 zl, koziolek ze slomy 17 zl. Za taki maly pakiet przyjdze w Lublinie zatem zaplacic 87,50 zl!!!
Wydawaloby sie, ze moznaby tego typu gadzety sprzedawac prawie po kosztach. Ale pewniej lepiej ograbic maksymalnie turyste, bo i tak tu nie wroci, jak wynika z artykulu.
Mil... rozwiń
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2009 o 08:26
0
No tak jakoś tak napisał:
Mamy obecnie 3 dni - czy coś się w naszym mieście będzie działo ?
Ja nic nie wiem. A jestem mieszkańcem, gdybym nie był to już całkiem nic nie ma do roboty bo wszystko będzie zamknięte.
Po co przyjeżdżać do Lublina. Wublini etylko grile ale to prywatne imprezy, a reszta co ma robić jak nie griluje ?
Lepiej do Warszawy tam wiem że będzie dużo lepiej. Tam jadę.


[url="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,6557075,Kuranty_na_placu_Litewskim.html"]http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,655..._Litewskim.html[/url]

to tak jakbys czytal gazety lubelskie... ale pewnie nieumiesz czytac. jedz do warszawy wtopisz sie w tlum i nikt tego niezauwazy zes uposledzony


[url="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,6557075,Kuranty_na_placu_Litewskim.html"]http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,655..._Litewskim.html[/url]

to tak jakbys czytal gazety lubelskie... ale pewnie nieumiesz czytac. jedz do warszawy wtopisz sie w tlum i nikt tego niezauwazy zes uposledzony rozwiń
Avatar
olo / 30 kwietnia 2009 o 06:29
0
Wydali 50 000 zł za coś takiego? Naprawdę w głowie się nie mieści, jak można wpierdzielić 50 kawałków za taki bzdet. A wystarczyło w weekend wyjść na ulicę (deptak, stare miasto) i popytać przechodniów. Często trafiają się pary z różnych miast - wystarczy tylko spytać. I badanie mamy za darmo....

...jak to łatwo wydaje się pieniądze podatników. A są jeszcze przecież ankiety w internecie.
Avatar
folkatka / 30 kwietnia 2009 o 00:07
0
No tak jakoś tak napisał:
Mamy obecnie 3 dni - czy coś się w naszym mieście będzie działo ?
Ja nic nie wiem.


Odwiedzaj portal www.lublin2016.pl to będziesz wiedzieć.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 1 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 7

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 131 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!