Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2011 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Za wcześnie uznany za zmarłego

0 27 A A
Gdy lekarz doszedł do wniosku, że reanimacja się nie powiodła i trzeba ją przerwać, ciało mężczyzny
Gdy lekarz doszedł do wniosku, że reanimacja się nie powiodła i trzeba ją przerwać, ciało mężczyzny

Lekarz z karetki pogotowia przerwał reanimację, a ciało zostało nakryte plastikowym workiem. Wtedy policjanci zauważyli, że "zmarły” się poruszył. Mężczyzna żył jeszcze osiem godzin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
50-letni Stanisław K. przyjechał do Lublina 2 grudnia rano z Wiednia. Miał się tu przesiąść i pojechać do domu w woj. mazowieckim. Ok. godz. 7 wysiadł z busa i upadł na chodnik przy ul. Ruskiej.

Tego dnia lubelska policja pochwaliła się informacją o uratowaniu przez patrol wysiadającego z busa mężczyzny, który zasłabł. Według komunikatu, policjanci rozpoczęli reanimację 50-latka, a karetka zawiozła go do szpitala. Co dokładnie działo się w międzyczasie, tego mundurowi nie podali.

Ustaliliśmy, że pierwsi przy leżącym mężczyźnie pojawili się policjanci, których zaalarmowali przechodnie. Rozpoczęli reanimację. Karetka dojechała po sześciu minutach od wezwania. Byli w niej ratownicy. Przejęli prowadzenie akcji ratunkowej. Zaraz potem dotarła druga karetka z lekarzem.

– Postępowanie reanimacyjne trwało około godziny – mówi Zdzisław Kulesza, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie.

Gdy lekarz doszedł do wniosku, że reanimacja się nie powiodła i trzeba ją przerwać, ciało mężczyzny zostało przykryte. – Spod podłużnego, czarnego worka nie było widać człowieka, obok stała karetka, byli policjanci – mówi mieszkanka Lublina, która przechodziła ul. Ruską.

Wtedy policjanci zauważyli, że "zmarły” się poruszył. Jeden z nich zaczął go reanimować. – To funkcjonariusz po specjalistycznym przeszkoleniu ratowniczym – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji.

Potem reanimacją ponownie zajął się lekarz. Stanisław K. został przewieziony do PSK-1 przy ul. Staszica w Lublinie.

– Zadzwonili do nas ze szpitala z informacją, że tata jest w ciężkim stanie – mówi córka. – Po kilku godzinach, ok. 16., gdy byliśmy w drodze do Lublina, otrzymaliśmy drugi telefon, że już nie żyje. Powiedzieli, że to był zawał serca.

Jeszcze 2 grudnia policyjna notatka o przebiegu zdarzenia trafiła do prokuratury. Gdy po kilku dniach śledczy zwrócili się do szpitala o informację o stanie zdrowia Stanisława K. dowiedzieli się, że mężczyzna zmarł, a zwłoki zostały zabrane przez rodzinę i pochowane.

– Gdyby szpital od razu zawiadomił nas o zgonie, zostałaby przeprowadzona sekcja – mówi Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. – Jej wyniki dałyby pełniejszy obraz tego, co się stało.

– Nie znaliśmy okolicznościach śmierci, nie wiedzieliśmy, że potrzebna będzie sekcja zwłok, a chcieliśmy jak najszybciej zabrać ciało i pochować tatę – tłumaczy córka Stanisława K. i dodaje, że rodzina przygotowana jest na ekshumację.

Prokuratura prowadzi w sprawie czynności sprawdzające. Chce ustalić, czy postępowanie załogi karetki było prawidłowe. Śledczy przyznają, że z tak niecodzienną sytuacją jeszcze się nie spotkali.

– To wyjątkowy przypadek, choć medycyna zna takie zdarzenia – przyznaje dyr. Kulesza. – Z mojej wstępnej oceny wynika, że nie doszło do zaniedbań w akcji reanimacyjnej. To lekarz ocenia, kiedy należy ją przerwać. Czekam na wynik postępowania w prokuraturze.

Bliscy zmarłego zwrócili się też do policji o wyjaśnienie, co się stało z częścią wypłaty zmarłego: w Wiedniu od pracodawcy dostał 1,9 tys. euro. Ze szpitalnego depozytu wydano rodzinie tysiąc.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hakim / 17 grudnia 2011 o 10:44
0
Policjanci wykazali bardzo duże umiejętności fachowego prowadzenia reanimacji. Pogotowie niestety zbyt sztywno trzymało się wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji 2010. Zakończenie reanimacji i uznanie pacjenta za zmarłego , zawsze jest decyzją bardzo trudną i wymagająca 100% pewności , że już nic nie możemy pomóc.
Avatar
pilo / 15 grudnia 2011 o 13:00
0
,,To wyjątkowy przypadek, choć medycyna zna takie zdarzenia – przyznaje dyr. Kulesza. – Z mojej wstępnej oceny wynika, że nie doszło do zaniedbań w akcji reanimacyjnej,,.Jezeli nie jest to zaniedbanie to co? Pacjent żył ale uznano go za zmarłego,to nie jest żaden niezwykły przypadek tylko błąd w ocenie stanu pacjenta.
Avatar
jan / 14 grudnia 2011 o 17:41
0
CUD
Avatar
XXX999XXX / 13 grudnia 2011 o 16:39
0
"Wtedy policjanci zauważyli, że "zmarły” się poruszył. Jeden z nich zaczął go reanimować. – To funkcjonariusz po specjalistycznym przeszkoleniu ratowniczym – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji."

SKORO SĄ TACY ŚWIETNIE WYSZKOLENI TO PO JAKĄ CHOLERĘ PODJĘLI REANIMACJĘ SKORO SIĘ PORUSZYŁ !!! KAŻDY INSTRUKTOR BLS BY ICH ZA TO OBLAŁ. UWAŻAM,ŻE JAK SIĘ TAK WSZYSCY DOSZUKUJĄ WINOWAJCÓW TO POLICJA TEZ POWINNA TRAFIĆ DO JEDNEGO WORKA.
Avatar
borys / 13 grudnia 2011 o 11:57
0
[quote name='Refleksja' timestamp='1323725649' post='569679']
Strasznie współczuje pogrążonej w żałobie rodzinie... Nie mogę natomiast zrozumieć ludzi tu komentujących. Skąd ta nienawiść do lekarzy? Co za generalizowanie? Kto Wam wyrobił w głowach takie spojrzenie? Czy pojedyncze niechlubne przypadki czynią ogół? To co - jeden kominiarz coś zawalił, to mam prawo powiedzieć,że cała reszta kominiarzy to partacze? Oczywiście,że nie.Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumów. Niedługo nikt nie będzie studiował medycyny, bo piętnuje się ją niebywale, a błąd popełnić może każdy. Choć nie sądzę,żeby w tym przypadku z powyższego artykułu były jakieś uchybienia. Ciekawe, czy osoby - które tak krytycznie wypowiadają się o służbie zdrowia i tak łatwo oceniają lekarzy - mają pojęcie jakim poświęceniem kieruje się każdy lekarz? Ciekawe też, czy Wam WSZECHMĄDRYM KRYTYKOM nie zdarzyło się popełnić błędu. No tak Wy jesteście przecież NIEOMYLNI,wręcz GENIALNI. Skoro tak dobrze mają lekarze to czemu nimi nie zostaliście, hmmm... Żałosne... jedno jest pewne podziwiam lekarzy, że wytrzymują taką serię pomyj rzucaną przez społeczenstwo.... a rodzinie naprawdę głęboko współczuje...
[/quote]
Każde studia są trudne. Nie rozumiem skąd to przekonanie, że nauka medycyny to coś trudniejszego niż jakikolwiek kierunek na Politechnice.
Weterynaria też ciężka, tyle rodzajów zwierząt, a Wy na tej medycynie tylko o jednym zwierzaku się uczycie, a że tak wam ciężko, to może dlatego że w ogóle nie powinniście studiować. Ale tata kazali iść na medycynę, to się poszło.
[quote name='Refleksja' timestamp='1323725649' post='569679']
Strasznie współczuje pogrążonej w żałobie rodzinie... Nie mogę natomiast zrozumieć ludzi tu komentujących. Skąd ta nienawiść do lekarzy? Co za generalizowanie? Kto Wam wyrobił w głowach takie spojrzenie? Czy pojedyncze niechlubne przypadki czynią ogół? To co - jeden kominiarz coś zawalił, to mam prawo powiedzieć,że cała reszta kominiarzy to partacze? Oczywiście,że nie.Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudn... rozwiń
Avatar
seb / 13 grudnia 2011 o 10:38
0
Afera w łodzi była spowodowana przez sanitariuszy ludzi kturzy nie mieli zadnej szkoły tzw podstawowe niepełne a teraz jezdza w pełni profesjonalni ratownicy medyczni po 3 letnich studiach a co do poruszajacych sie zwłok to hmm powietrze uchodziło z pacjenta lub zaczeło sie sterzenie
Avatar
ktoś / 13 grudnia 2011 o 10:00
0
[quote name='York!' timestamp='1323697884' post='569403']
[font="Comic Sans MS"][size="4"]Pawełku ty byłeś tam, jak tak się poczuwasz do winy! Jeśli nie to twoje sumienie jest czyste a winny jest ktoś, tylko kto? Oto jest pytanie ...... . Uważam że taka menda która kradnie wszędzie się znajdzie. Mam na myśli każdy zawód.[/size][/font]
[/quote]
Panie Ratownik przeczytaj sobie ten artykuł w Fakcie to dopiero możesz się poczuć obrażony, a co zapomniałeś aferę w łódzkim pogotowiu. Przy tej akcji byli policjanci, ciekawe co to za lekarz taki zdolny. Ruska to rejon pogotowia czechów. Nie wiem od kiedy pracujesz w tym pogotowiu ale chyba od niedawna to jeszcze wiele nie wiesz co tam się dzieje. Dziwię się Dyrektorowi że jeszcze broni lekarza co nie wie jakich ma doktorów np. Pediatrów w zespołach specjalistycznych, w tym pogotowiu są lekarze którzy maja nie jedno na sumieniu nazwisk nie będę wymieniał bo już mi taki jeden groził że mi sprawę wytoczy ale się domyśl. Pozdrawiam. I życzę ci owocnej pracy, pracy z lekarzami z powołania w dobrym-zgranym zespole- wiem że wtedy można zdziałać wszystko.
[quote name='York!' timestamp='1323697884' post='569403']
[font="Comic Sans MS"][size="4"]Pawełku ty byłeś tam, jak tak się poczuwasz do winy! Jeśli nie to twoje sumienie jest czyste a winny jest ktoś, tylko kto? Oto jest pytanie ...... . Uważam że taka menda która kradnie wszędzie się znajdzie. Mam na myśli każdy zawód.[/size][/font]
[/quote]
Panie Ratownik przeczytaj sobie ten artykuł w Fakcie to dopiero możesz się poczuć obrażony, a co zapomniałeś afe... rozwiń
Avatar
rob / 13 grudnia 2011 o 00:23
0
[quote name='Paweł' timestamp='1323693838' post='569363']
słuchajcie, czuję się jakoś obrażony za to wypisujecie... Mam 25 lat, jestem kierowcą-ratownikiem... i jak czytam co wypisujecie... to mi się aż żal robi.. tyle razy człowiek poza procedurami narażał się na konsekwencje i nie zważał na swoje bezpieczeństwo a razem ze wszystkimi wrzucacie nas do jednego worka...
[/quote]


Bardzo ładnie się tutaj chwalisz, pochwal się szefowi to cię (słusznie) wyleje za nieprzestrzeganie procedur. To że narażasz swoje zdrowie czy życie w ten sposób wcale nie jest powodem do radości, świadczy o strasznej głupocie i nieodpowiedzialności. Jeśli naprawdę jesteś ratownikiem to pamiętaj że jedziesz nieść pomoc a nie po to żeby zaraz samemu jej potrzebować. Wydaje ci się że coś wiesz a tak naprawdę jesteś niedouczony i NIEBEZPIECZNY.
[quote name='Paweł' timestamp='1323693838' post='569363']
słuchajcie, czuję się jakoś obrażony za to wypisujecie... Mam 25 lat, jestem kierowcą-ratownikiem... i jak czytam co wypisujecie... to mi się aż żal robi.. tyle razy człowiek poza procedurami narażał się na konsekwencje i nie zważał na swoje bezpieczeństwo a razem ze wszystkimi wrzucacie nas do jednego worka...
[/quote]


Bardzo ładnie się tutaj chwalisz, pochwal się szefowi to cię (słusznie) wyleje za nieprzestrzeganie procedur. ... rozwiń
Avatar
Sic transit gloria mundi / 12 grudnia 2011 o 23:27
0
Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumów. Niedługo nikt nie będzie studiował medycyny, bo piętnuje się ją niebywale, a błąd popełnić może każdy. Choć nie sądzę,żeby w tym przypadku z powyższego artykułu były jakieś uchybienia. Ciekawe, czy osoby - które tak krytycznie wypowiadają się o służbie zdrowia i tak łatwo oceniają lekarzy - mają pojęcie jakim poświęceniem kieruje się każdy lekarz? Ciekawe też, czy Wam WSZECHMĄDRYM KRYTYKOM nie zdarzyło się popełnić błędu. No tak Wy jesteście przecież NIEOMYLNI,wręcz GENIALNI. Skoro tak dobrze mają lekarze to czemu nimi nie zostaliście, hmmm... Żałosne... jedno jest pewne podziwiam lekarzy, że wytrzymują taką serię pomyj rzucaną przez społeczenstwo.... a rodzinie naprawdę głęboko współczuje...
[/quote]

Gdyby jeden kominiarz, tudzież nawet 10 kominiarzy nierzetelnie podchodziłoby to swego fachu, ok. Jednak, gdy się wali komin za kominem... rodzą się pewne pytania. Mam grubo ponad 50 lat i trochę widziałem w życiu. Nie spotkałem tego symbolicznego "kominiarza", który tyle razy przyjmowałby korzyści majątkowe co wasza profesja (przyjmuję, że jesteś związany/a ze środowiskiem medycznym). Jeszcze okolo 15 lat temu, tudzież 20 lekarze cieszyli się ogromnym zaufaniem społecznym, ba! byli tuż po służbach mundurowych (nie wliczając rzecz jasna policji)drugą grupą zawodową cieszącą się autorytetem... Tempora mutantur et nos mutamur in illis... Sam nie jestem lekarzem, lecz w rodzinie mam jednego lekarza, miałem, wyjechał za granicę. Dostał propozycję i skorzystał z niej, inni lekarze z jego oddziału nie otrzymali takiej możliwości (dlaczego?) i nadal pracują tam gdzie pracowali. Odszedł z wielu powodów, o których nie będę się zbytnio rozpisywał (na pewno to nie były tylko i wyłącznie kwestie finansowe.
Nie wypowiadaj się, proszę, o tym jakimi pobudkami kierują się lekarze, bo nie jesteś reprezentantem (?) wszystkich lekarzy więc nie wiesz jakimi ideami, jeśli takowe w ogóle im przyświcają, się kierują. Co do złożoności, trudności, studiowania medycyny jako takiej, musze znów wejść w polemikę z Tobą. Sztandarowym argumentem, jeśli można to uznać za argument, jest to, iż trudno dostać się na kierunek medycyna czy też farmacja, ok. Załóżmy więc, że tak jest. Więc powiedz mi czy to, że jakieś parę lat temu, gdy takie kierunki jak stosunki międzynarodowe, które cieszyły się zawrotną sławą, będące okupowane przez rzesze studentów, gdzie na jedno miejsce było ponad 27 osób, gdzie to dnia dzisiejszego dostać się na filologię angielską, czy też prawo potrzeba przebić się przez setki innych osób, świadczy o tym, że to są bardo trudne kierunki? A to, że na fizykę można dostać się w wielu przypadkach po pierwszym podejściu, świadczy o tym, że są to kierunki niskich polotów? NIE!!! to, że masy chcą iść na medycynę śiwadczy tylko o tym, że to jest na topie, nic więcej...
Dalej, ja popełniam błędy, moje środowisko w którym pracuje, również nie jest bez błedu. Jednak porażki przyjmować winno się z pokorą, a nie z pychą i z odgórnym założeniem, że jestem lekarzem, więc jestem mądrzejrzy od motłochu. Czemu nie jestem lekarzem? BO nie miałem powołania!!! tak, tak, a bez powołania, nie mógłbym wykonywać zawodu, który pierwotnie był bardzo szlachetnym zawodem. A że wielu obecnych lekarzy jest tylko z powodu rodzinnych kaprysów, albo i protekcji szeroko rozpowszechnionej w takich zawodach, to już inna sprawa. Być może Ty jesteś inny, z powołania, więc życzę Ci aby takich jak Ty było jak najwięcej. I życzę CI również byś nie spotykał się z lekarzami, którzy traktują swój zawód jak zwykła robotę i maszynkę do wyciągania pieniędzy. Powodzenia.
Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumów. Niedługo nikt nie będzie studiował medycyny, bo piętnuje się ją niebywale, a błąd popełnić może każdy. Choć nie sądzę,żeby w tym przypadku z powyższego artykułu były jakieś uchybienia. Ciekawe, czy osoby - które tak krytycznie wypowiadają się o służbie zdrowia i tak łatwo oceniają lekarzy - mają pojęcie jakim poświęceniem kieruje się każdy lekarz? Ciekawe też, czy Wam WSZECHMĄDRYM... rozwiń
Avatar
Refleksja / 12 grudnia 2011 o 22:34
0
Strasznie współczuje pogrążonej w żałobie rodzinie... Nie mogę natomiast zrozumieć ludzi tu komentujących. Skąd ta nienawiść do lekarzy? Co za generalizowanie? Kto Wam wyrobił w głowach takie spojrzenie? Czy pojedyncze niechlubne przypadki czynią ogół? To co - jeden kominiarz coś zawalił, to mam prawo powiedzieć,że cała reszta kominiarzy to partacze? Oczywiście,że nie.

Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumów. Niedługo nikt nie będzie studiował medycyny, bo piętnuje się ją niebywale, a błąd popełnić może każdy. Choć nie sądzę,żeby w tym przypadku z powyższego artykułu były jakieś uchybienia. Ciekawe, czy osoby - które tak krytycznie wypowiadają się o służbie zdrowia i tak łatwo oceniają lekarzy - mają pojęcie jakim poświęceniem kieruje się każdy lekarz? Ciekawe też, czy Wam WSZECHMĄDRYM KRYTYKOM nie zdarzyło się popełnić błędu. No tak Wy jesteście przecież NIEOMYLNI,wręcz GENIALNI. Skoro tak dobrze mają lekarze to czemu nimi nie zostaliście, hmmm... Żałosne... jedno jest pewne podziwiam lekarzy, że wytrzymują taką serię pomyj rzucaną przez społeczenstwo.... a rodzinie naprawdę głęboko współczuje...
Strasznie współczuje pogrążonej w żałobie rodzinie... Nie mogę natomiast zrozumieć ludzi tu komentujących. Skąd ta nienawiść do lekarzy? Co za generalizowanie? Kto Wam wyrobił w głowach takie spojrzenie? Czy pojedyncze niechlubne przypadki czynią ogół? To co - jeden kominiarz coś zawalił, to mam prawo powiedzieć,że cała reszta kominiarzy to partacze? Oczywiście,że nie.

Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumó... rozwiń
Avatar
hakim / 17 grudnia 2011 o 10:44
0
Policjanci wykazali bardzo duże umiejętności fachowego prowadzenia reanimacji. Pogotowie niestety zbyt sztywno trzymało się wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji 2010. Zakończenie reanimacji i uznanie pacjenta za zmarłego , zawsze jest decyzją bardzo trudną i wymagająca 100% pewności , że już nic nie możemy pomóc.
Avatar
pilo / 15 grudnia 2011 o 13:00
0
,,To wyjątkowy przypadek, choć medycyna zna takie zdarzenia – przyznaje dyr. Kulesza. – Z mojej wstępnej oceny wynika, że nie doszło do zaniedbań w akcji reanimacyjnej,,.Jezeli nie jest to zaniedbanie to co? Pacjent żył ale uznano go za zmarłego,to nie jest żaden niezwykły przypadek tylko błąd w ocenie stanu pacjenta.
Avatar
jan / 14 grudnia 2011 o 17:41
0
CUD
Avatar
XXX999XXX / 13 grudnia 2011 o 16:39
0
"Wtedy policjanci zauważyli, że "zmarły” się poruszył. Jeden z nich zaczął go reanimować. – To funkcjonariusz po specjalistycznym przeszkoleniu ratowniczym – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji."

SKORO SĄ TACY ŚWIETNIE WYSZKOLENI TO PO JAKĄ CHOLERĘ PODJĘLI REANIMACJĘ SKORO SIĘ PORUSZYŁ !!! KAŻDY INSTRUKTOR BLS BY ICH ZA TO OBLAŁ. UWAŻAM,ŻE JAK SIĘ TAK WSZYSCY DOSZUKUJĄ WINOWAJCÓW TO POLICJA TEZ POWINNA TRAFIĆ DO JEDNEGO WORKA.
Avatar
borys / 13 grudnia 2011 o 11:57
0
[quote name='Refleksja' timestamp='1323725649' post='569679']
Strasznie współczuje pogrążonej w żałobie rodzinie... Nie mogę natomiast zrozumieć ludzi tu komentujących. Skąd ta nienawiść do lekarzy? Co za generalizowanie? Kto Wam wyrobił w głowach takie spojrzenie? Czy pojedyncze niechlubne przypadki czynią ogół? To co - jeden kominiarz coś zawalił, to mam prawo powiedzieć,że cała reszta kominiarzy to partacze? Oczywiście,że nie.Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumów. Niedługo nikt nie będzie studiował medycyny, bo piętnuje się ją niebywale, a błąd popełnić może każdy. Choć nie sądzę,żeby w tym przypadku z powyższego artykułu były jakieś uchybienia. Ciekawe, czy osoby - które tak krytycznie wypowiadają się o służbie zdrowia i tak łatwo oceniają lekarzy - mają pojęcie jakim poświęceniem kieruje się każdy lekarz? Ciekawe też, czy Wam WSZECHMĄDRYM KRYTYKOM nie zdarzyło się popełnić błędu. No tak Wy jesteście przecież NIEOMYLNI,wręcz GENIALNI. Skoro tak dobrze mają lekarze to czemu nimi nie zostaliście, hmmm... Żałosne... jedno jest pewne podziwiam lekarzy, że wytrzymują taką serię pomyj rzucaną przez społeczenstwo.... a rodzinie naprawdę głęboko współczuje...
[/quote]
Każde studia są trudne. Nie rozumiem skąd to przekonanie, że nauka medycyny to coś trudniejszego niż jakikolwiek kierunek na Politechnice.
Weterynaria też ciężka, tyle rodzajów zwierząt, a Wy na tej medycynie tylko o jednym zwierzaku się uczycie, a że tak wam ciężko, to może dlatego że w ogóle nie powinniście studiować. Ale tata kazali iść na medycynę, to się poszło.
[quote name='Refleksja' timestamp='1323725649' post='569679']
Strasznie współczuje pogrążonej w żałobie rodzinie... Nie mogę natomiast zrozumieć ludzi tu komentujących. Skąd ta nienawiść do lekarzy? Co za generalizowanie? Kto Wam wyrobił w głowach takie spojrzenie? Czy pojedyncze niechlubne przypadki czynią ogół? To co - jeden kominiarz coś zawalił, to mam prawo powiedzieć,że cała reszta kominiarzy to partacze? Oczywiście,że nie.Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudn... rozwiń
Avatar
seb / 13 grudnia 2011 o 10:38
0
Afera w łodzi była spowodowana przez sanitariuszy ludzi kturzy nie mieli zadnej szkoły tzw podstawowe niepełne a teraz jezdza w pełni profesjonalni ratownicy medyczni po 3 letnich studiach a co do poruszajacych sie zwłok to hmm powietrze uchodziło z pacjenta lub zaczeło sie sterzenie
Avatar
ktoś / 13 grudnia 2011 o 10:00
0
[quote name='York!' timestamp='1323697884' post='569403']
[font="Comic Sans MS"][size="4"]Pawełku ty byłeś tam, jak tak się poczuwasz do winy! Jeśli nie to twoje sumienie jest czyste a winny jest ktoś, tylko kto? Oto jest pytanie ...... . Uważam że taka menda która kradnie wszędzie się znajdzie. Mam na myśli każdy zawód.[/size][/font]
[/quote]
Panie Ratownik przeczytaj sobie ten artykuł w Fakcie to dopiero możesz się poczuć obrażony, a co zapomniałeś aferę w łódzkim pogotowiu. Przy tej akcji byli policjanci, ciekawe co to za lekarz taki zdolny. Ruska to rejon pogotowia czechów. Nie wiem od kiedy pracujesz w tym pogotowiu ale chyba od niedawna to jeszcze wiele nie wiesz co tam się dzieje. Dziwię się Dyrektorowi że jeszcze broni lekarza co nie wie jakich ma doktorów np. Pediatrów w zespołach specjalistycznych, w tym pogotowiu są lekarze którzy maja nie jedno na sumieniu nazwisk nie będę wymieniał bo już mi taki jeden groził że mi sprawę wytoczy ale się domyśl. Pozdrawiam. I życzę ci owocnej pracy, pracy z lekarzami z powołania w dobrym-zgranym zespole- wiem że wtedy można zdziałać wszystko.
[quote name='York!' timestamp='1323697884' post='569403']
[font="Comic Sans MS"][size="4"]Pawełku ty byłeś tam, jak tak się poczuwasz do winy! Jeśli nie to twoje sumienie jest czyste a winny jest ktoś, tylko kto? Oto jest pytanie ...... . Uważam że taka menda która kradnie wszędzie się znajdzie. Mam na myśli każdy zawód.[/size][/font]
[/quote]
Panie Ratownik przeczytaj sobie ten artykuł w Fakcie to dopiero możesz się poczuć obrażony, a co zapomniałeś afe... rozwiń
Avatar
rob / 13 grudnia 2011 o 00:23
0
[quote name='Paweł' timestamp='1323693838' post='569363']
słuchajcie, czuję się jakoś obrażony za to wypisujecie... Mam 25 lat, jestem kierowcą-ratownikiem... i jak czytam co wypisujecie... to mi się aż żal robi.. tyle razy człowiek poza procedurami narażał się na konsekwencje i nie zważał na swoje bezpieczeństwo a razem ze wszystkimi wrzucacie nas do jednego worka...
[/quote]


Bardzo ładnie się tutaj chwalisz, pochwal się szefowi to cię (słusznie) wyleje za nieprzestrzeganie procedur. To że narażasz swoje zdrowie czy życie w ten sposób wcale nie jest powodem do radości, świadczy o strasznej głupocie i nieodpowiedzialności. Jeśli naprawdę jesteś ratownikiem to pamiętaj że jedziesz nieść pomoc a nie po to żeby zaraz samemu jej potrzebować. Wydaje ci się że coś wiesz a tak naprawdę jesteś niedouczony i NIEBEZPIECZNY.
[quote name='Paweł' timestamp='1323693838' post='569363']
słuchajcie, czuję się jakoś obrażony za to wypisujecie... Mam 25 lat, jestem kierowcą-ratownikiem... i jak czytam co wypisujecie... to mi się aż żal robi.. tyle razy człowiek poza procedurami narażał się na konsekwencje i nie zważał na swoje bezpieczeństwo a razem ze wszystkimi wrzucacie nas do jednego worka...
[/quote]


Bardzo ładnie się tutaj chwalisz, pochwal się szefowi to cię (słusznie) wyleje za nieprzestrzeganie procedur. ... rozwiń
Avatar
Sic transit gloria mundi / 12 grudnia 2011 o 23:27
0
Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumów. Niedługo nikt nie będzie studiował medycyny, bo piętnuje się ją niebywale, a błąd popełnić może każdy. Choć nie sądzę,żeby w tym przypadku z powyższego artykułu były jakieś uchybienia. Ciekawe, czy osoby - które tak krytycznie wypowiadają się o służbie zdrowia i tak łatwo oceniają lekarzy - mają pojęcie jakim poświęceniem kieruje się każdy lekarz? Ciekawe też, czy Wam WSZECHMĄDRYM KRYTYKOM nie zdarzyło się popełnić błędu. No tak Wy jesteście przecież NIEOMYLNI,wręcz GENIALNI. Skoro tak dobrze mają lekarze to czemu nimi nie zostaliście, hmmm... Żałosne... jedno jest pewne podziwiam lekarzy, że wytrzymują taką serię pomyj rzucaną przez społeczenstwo.... a rodzinie naprawdę głęboko współczuje...
[/quote]

Gdyby jeden kominiarz, tudzież nawet 10 kominiarzy nierzetelnie podchodziłoby to swego fachu, ok. Jednak, gdy się wali komin za kominem... rodzą się pewne pytania. Mam grubo ponad 50 lat i trochę widziałem w życiu. Nie spotkałem tego symbolicznego "kominiarza", który tyle razy przyjmowałby korzyści majątkowe co wasza profesja (przyjmuję, że jesteś związany/a ze środowiskiem medycznym). Jeszcze okolo 15 lat temu, tudzież 20 lekarze cieszyli się ogromnym zaufaniem społecznym, ba! byli tuż po służbach mundurowych (nie wliczając rzecz jasna policji)drugą grupą zawodową cieszącą się autorytetem... Tempora mutantur et nos mutamur in illis... Sam nie jestem lekarzem, lecz w rodzinie mam jednego lekarza, miałem, wyjechał za granicę. Dostał propozycję i skorzystał z niej, inni lekarze z jego oddziału nie otrzymali takiej możliwości (dlaczego?) i nadal pracują tam gdzie pracowali. Odszedł z wielu powodów, o których nie będę się zbytnio rozpisywał (na pewno to nie były tylko i wyłącznie kwestie finansowe.
Nie wypowiadaj się, proszę, o tym jakimi pobudkami kierują się lekarze, bo nie jesteś reprezentantem (?) wszystkich lekarzy więc nie wiesz jakimi ideami, jeśli takowe w ogóle im przyświcają, się kierują. Co do złożoności, trudności, studiowania medycyny jako takiej, musze znów wejść w polemikę z Tobą. Sztandarowym argumentem, jeśli można to uznać za argument, jest to, iż trudno dostać się na kierunek medycyna czy też farmacja, ok. Załóżmy więc, że tak jest. Więc powiedz mi czy to, że jakieś parę lat temu, gdy takie kierunki jak stosunki międzynarodowe, które cieszyły się zawrotną sławą, będące okupowane przez rzesze studentów, gdzie na jedno miejsce było ponad 27 osób, gdzie to dnia dzisiejszego dostać się na filologię angielską, czy też prawo potrzeba przebić się przez setki innych osób, świadczy o tym, że to są bardo trudne kierunki? A to, że na fizykę można dostać się w wielu przypadkach po pierwszym podejściu, świadczy o tym, że są to kierunki niskich polotów? NIE!!! to, że masy chcą iść na medycynę śiwadczy tylko o tym, że to jest na topie, nic więcej...
Dalej, ja popełniam błędy, moje środowisko w którym pracuje, również nie jest bez błedu. Jednak porażki przyjmować winno się z pokorą, a nie z pychą i z odgórnym założeniem, że jestem lekarzem, więc jestem mądrzejrzy od motłochu. Czemu nie jestem lekarzem? BO nie miałem powołania!!! tak, tak, a bez powołania, nie mógłbym wykonywać zawodu, który pierwotnie był bardzo szlachetnym zawodem. A że wielu obecnych lekarzy jest tylko z powodu rodzinnych kaprysów, albo i protekcji szeroko rozpowszechnionej w takich zawodach, to już inna sprawa. Być może Ty jesteś inny, z powołania, więc życzę Ci aby takich jak Ty było jak najwięcej. I życzę CI również byś nie spotykał się z lekarzami, którzy traktują swój zawód jak zwykła robotę i maszynkę do wyciągania pieniędzy. Powodzenia.
Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumów. Niedługo nikt nie będzie studiował medycyny, bo piętnuje się ją niebywale, a błąd popełnić może każdy. Choć nie sądzę,żeby w tym przypadku z powyższego artykułu były jakieś uchybienia. Ciekawe, czy osoby - które tak krytycznie wypowiadają się o służbie zdrowia i tak łatwo oceniają lekarzy - mają pojęcie jakim poświęceniem kieruje się każdy lekarz? Ciekawe też, czy Wam WSZECHMĄDRYM... rozwiń
Avatar
Refleksja / 12 grudnia 2011 o 22:34
0
Strasznie współczuje pogrążonej w żałobie rodzinie... Nie mogę natomiast zrozumieć ludzi tu komentujących. Skąd ta nienawiść do lekarzy? Co za generalizowanie? Kto Wam wyrobił w głowach takie spojrzenie? Czy pojedyncze niechlubne przypadki czynią ogół? To co - jeden kominiarz coś zawalił, to mam prawo powiedzieć,że cała reszta kominiarzy to partacze? Oczywiście,że nie.

Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumów. Niedługo nikt nie będzie studiował medycyny, bo piętnuje się ją niebywale, a błąd popełnić może każdy. Choć nie sądzę,żeby w tym przypadku z powyższego artykułu były jakieś uchybienia. Ciekawe, czy osoby - które tak krytycznie wypowiadają się o służbie zdrowia i tak łatwo oceniają lekarzy - mają pojęcie jakim poświęceniem kieruje się każdy lekarz? Ciekawe też, czy Wam WSZECHMĄDRYM KRYTYKOM nie zdarzyło się popełnić błędu. No tak Wy jesteście przecież NIEOMYLNI,wręcz GENIALNI. Skoro tak dobrze mają lekarze to czemu nimi nie zostaliście, hmmm... Żałosne... jedno jest pewne podziwiam lekarzy, że wytrzymują taką serię pomyj rzucaną przez społeczenstwo.... a rodzinie naprawdę głęboko współczuje...
Strasznie współczuje pogrążonej w żałobie rodzinie... Nie mogę natomiast zrozumieć ludzi tu komentujących. Skąd ta nienawiść do lekarzy? Co za generalizowanie? Kto Wam wyrobił w głowach takie spojrzenie? Czy pojedyncze niechlubne przypadki czynią ogół? To co - jeden kominiarz coś zawalił, to mam prawo powiedzieć,że cała reszta kominiarzy to partacze? Oczywiście,że nie.

Czy o niedouczeniu lekarzy wypowiadają się osoby po medycynie? Czy wiecie jak trudne są to studia? Wątpie. Żal mi Was...niestety media zrobiły Wam papkę z rozumó... rozwiń