Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 września 2016 r.
13:39

Zabójstwo przed blokiem na Czubach. Dźgnął nożem i wsiadł w busa do Holandii

95 17 A A
Znicze w miejscu tragedii
Znicze w miejscu tragedii

Kończy się śledztwo w sprawie głośnego morderstwa przy ul. Wyżynnej w Lublinie. Najnowsza opinia biegłych ostatecznie pogrąża podejrzanego. Aktu oskarżenia przeciwko Maksymilianowi B. można się spodziewać w najbliższych dniach.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ekspertyza DNA wykazała, że materiał genetyczny ofiary znajduje się na nożu, który podejrzany wskazał jako narzędzie zbrodni – mówi Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – To ostatnia opinia, jaką wywołaliśmy w tej sprawie. W ciągu kilku dni powinniśmy zakończyć śledztwo aktem oskarżenia.

29-letni Maksymilian B. stanął przed prokuratorem w lutym tego roku. Usłyszał zarzuty dotyczące zamordowania swojego rówieśnika. Śledczy ustalili, że zadał Damianowi dwa ciosy nożem, w bark i brzuch. – Damian biegł do mnie. Przestraszyłem się, że mnie pobije – wyjaśnił Maksymilian B. Drugi z ciosów okazał się śmiertelny. Ostrze o długości 19 cm przebiło trzustkę, powodując krwotok wewnętrzny.

W czasie śledztwa Maksymilian B. przyznał, że uderzał w brzuch. Zaprzeczał jednak, by chciał zamordować kolegę. Prokurator uznał jednak, że mężczyzna działał z zamiarem pozbawienia życia.

Do tragicznej w skutkach bójki doszło na początku lutego, przed blokiem przy ul. Wyżynnej 20 na lubelskich Czubach. Na miejscu szybko pojawiło się pogotowie, ale 29-letniego Damiana nie udało się uratować. Zmarł podczas operacji.

Następnego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo Maksymiliana B. Mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. Pracował w Holandii na budowie. Niedługo przed zabójstwem przyjechał do Lublina odwiedzić rodzinę. Po tym jak zaatakował Damiana wsiadł w busa i ruszył w drogę powrotną. Nóż wyrzucił na przystanku autobusowym przy ul. Filaretów. Później wskazał to miejsce policjantom.

Z jego późniejszych relacji wynikało, że po drodze dowiedział się z Facebooka, że ugodzony nożem mężczyzna nie żyje. Maksymilian B. przerwał podróż. Jak twierdzi, poszedł się wyspowiadać, a następnie zgłosił się do najbliższej jednostki policji.

Jak później tłumaczył, do awantury z Damianem doszło bez wyraźnej przyczyny. Maksymilian B. przechodził obok bloku przy ul. Wyżynnej. Na balkonie mieszkania na parterze stał Damian z kolegą. Nie przepadali za 29-latkiem. Mieli więc grozić Maksymilianowi B. Po krótkiej wymianie zdań wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Maksymilian B. musi się teraz liczyć nawet z karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 15:34
0
Z wyżynnej chłopaki lubią zaczepiac ludzi. Gorszych chamów nie znam.
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 14:22
0
Nie znam tych ludzi więc nie wiem to był bardziej agresywnym zabijaką ale to paranoja że kiedy ktoś biegnie do mnie z intencją pobicia nie mam prawa bronić się wszystkimi dostępnymi środkami. A może to atakujący tak mnie za chwilę uderzy tak że pęknie mi czaszka o płytę chodnikową? A może to atakujący za chwile wyciągnie nóż? Kiedy atakujesz kogoś fizycznie to licz się ze wszystkimi sposobami obrony z jego strony - tak powinno być.
Avatar
xyz / 14 września 2016 o 12:03
0
kurwa ludzie, wy na prawde wierzycie, że on się chciał bronić? to na c*** latał z prawie 20cm kosą po osiedlu, to nie był scyzoryk na grzyby, który wpadł mu pod rękę, a oskarżony nie należał do bezbronnych niewinnych chłopców w rurkach i z grzywką. dożywocie mu grozi za recydywe, ale znając życie, za okoliczności i z faktu, że sam się zgłosił i tak wyrok będzie łagodniejszy. swoją drogą gratulacje dla lubelskiego laboratorium kryminalistycznego, pół roku zajeło wam ustalenie zgodności próbek dna w tak prostej sprawie, a potem sie dziwicie, że wam płacą gorzej niż na kasie w biedronce... pozdro :)
kurwa ludzie, wy na prawde wierzycie, że on się chciał bronić? to na c*** latał z prawie 20cm kosą po osiedlu, to nie był scyzoryk na grzyby, który wpadł mu pod rękę, a oskarżony nie należał do bezbronnych niewinnych chłopców w rurkach i z grzywką. dożywocie mu grozi za recydywe, ale znając życie, za okoliczności i z faktu, że sam się zgłosił i tak wyrok będzie łagodniejszy. swoją drogą gratulacje dla lubelskiego laboratorium kryminalistycznego, pół roku zajeło wam ustalenie zgodności próbek dna w tak prostej sprawie, a potem sie dziwicie, ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 10:56
0
a ja wam powiem - dobrze że ten Damian nie żyje, jednego śmiecia mniej
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 10:42
0
Znałam ich obydwoje wychowałam sie z nimi na jednym osiedlu.. Maxymilanowi zmarł brat Mikołaj dlatego przyjechał do polski, Damian był typem avanturnika.. A Maxymaln pochodzi z bardzo ale to bardzo wierzącej rodziny , ta sytuacja mogła skończyć sie odwrotnie ..
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 08:23
0
Z TEGO WYNIKA ŻE TRZEBA DAĆ SIĘ POBIĆ LUB ZABIĆ BO NIE WOLNO BRONIĆ SIĘ PRZED AGRESOREM -BRAWO POLSKA I JEJ DZIKIE PRAWA,,,JA OSOBIŚCIE JEŻELI MNIE KTOŚ NAPADNIE TO TEŻ BĘDĘ CHCIAŁ GO UNICESTWIĆ CHYBA ŻE ON ZABIJE MNIE PIERWSZY...
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 07:41
0
Najpierw dźga nożem, a potem poszedł się wyspowiadać. Bo w to uwierzę....
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 22:59
0
Wszyscy już osądzili ? a ja powiem tak jeśli mnie ktoś napadnie mam prawo do obrony każdym dostępnym mi w tej chwili narzędziem Inaczej to bandyci będą rządzić Ten co był na bakonie w jakiś sposób znalazł się przy tym człowieku ,czyli był agresorem
Avatar
Andrzej / 13 września 2016 o 22:47
0
Dla mnie to chore że morderca w tym przypadku musi się niczyć nawet z wyrokiem dożywotniego więzienia...Polskie Prawo jest chore i ma wiele nieścisłości odwołuje się tu dla porównania do innych zbrodni tj. m. in. w Rakowiskach Gdzie dwóch ludzi działających z bezspośrednim zamiarem pozbawienia życia zasztyletowali dwie osoby i to w tak brutalny sposób dostali po 25 lat i mają możliwość warunkowego zwolnienia po 20 latach...Żenada prawda??? A tu mamy przypadek dźgnięcia nożem w obronie własnej co prawda z kupą nieścisłości (zapewne nikt nie chce tego potwierdzić lub świadków brak) i gdzie tu sprawiedliwość???
Dla mnie to chore że morderca w tym przypadku musi się niczyć nawet z wyrokiem dożywotniego więzienia...Polskie Prawo jest chore i ma wiele nieścisłości odwołuje się tu dla porównania do innych zbrodni tj. m. in. w Rakowiskach Gdzie dwóch ludzi działających z bezspośrednim zamiarem pozbawienia życia zasztyletowali dwie osoby i to w tak brutalny sposób dostali po 25 lat i mają możliwość warunkowego zwolnienia po 20 latach...Żenada prawda??? A tu mamy przypadek dźgnięcia nożem w obronie własnej co prawda z kupą nieścisłości (zapewne nikt nie c... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 17:14
0
O CO CHODZI - KATOLIK WYSPOWIADAŁ SIĘ - JUTRO ZERO-ZIOBRO NA WNIOSEK KLERU WYPUŚCI MORDERCĘ Z ARESZTU
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 15:34
0
Z wyżynnej chłopaki lubią zaczepiac ludzi. Gorszych chamów nie znam.
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 14:22
0
Nie znam tych ludzi więc nie wiem to był bardziej agresywnym zabijaką ale to paranoja że kiedy ktoś biegnie do mnie z intencją pobicia nie mam prawa bronić się wszystkimi dostępnymi środkami. A może to atakujący tak mnie za chwilę uderzy tak że pęknie mi czaszka o płytę chodnikową? A może to atakujący za chwile wyciągnie nóż? Kiedy atakujesz kogoś fizycznie to licz się ze wszystkimi sposobami obrony z jego strony - tak powinno być.
Avatar
xyz / 14 września 2016 o 12:03
0
kurwa ludzie, wy na prawde wierzycie, że on się chciał bronić? to na c*** latał z prawie 20cm kosą po osiedlu, to nie był scyzoryk na grzyby, który wpadł mu pod rękę, a oskarżony nie należał do bezbronnych niewinnych chłopców w rurkach i z grzywką. dożywocie mu grozi za recydywe, ale znając życie, za okoliczności i z faktu, że sam się zgłosił i tak wyrok będzie łagodniejszy. swoją drogą gratulacje dla lubelskiego laboratorium kryminalistycznego, pół roku zajeło wam ustalenie zgodności próbek dna w tak prostej sprawie, a potem sie dziwicie, że wam płacą gorzej niż na kasie w biedronce... pozdro :)
kurwa ludzie, wy na prawde wierzycie, że on się chciał bronić? to na c*** latał z prawie 20cm kosą po osiedlu, to nie był scyzoryk na grzyby, który wpadł mu pod rękę, a oskarżony nie należał do bezbronnych niewinnych chłopców w rurkach i z grzywką. dożywocie mu grozi za recydywe, ale znając życie, za okoliczności i z faktu, że sam się zgłosił i tak wyrok będzie łagodniejszy. swoją drogą gratulacje dla lubelskiego laboratorium kryminalistycznego, pół roku zajeło wam ustalenie zgodności próbek dna w tak prostej sprawie, a potem sie dziwicie, ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 10:56
0
a ja wam powiem - dobrze że ten Damian nie żyje, jednego śmiecia mniej
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 10:42
0
Znałam ich obydwoje wychowałam sie z nimi na jednym osiedlu.. Maxymilanowi zmarł brat Mikołaj dlatego przyjechał do polski, Damian był typem avanturnika.. A Maxymaln pochodzi z bardzo ale to bardzo wierzącej rodziny , ta sytuacja mogła skończyć sie odwrotnie ..
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 08:23
0
Z TEGO WYNIKA ŻE TRZEBA DAĆ SIĘ POBIĆ LUB ZABIĆ BO NIE WOLNO BRONIĆ SIĘ PRZED AGRESOREM -BRAWO POLSKA I JEJ DZIKIE PRAWA,,,JA OSOBIŚCIE JEŻELI MNIE KTOŚ NAPADNIE TO TEŻ BĘDĘ CHCIAŁ GO UNICESTWIĆ CHYBA ŻE ON ZABIJE MNIE PIERWSZY...
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 07:41
0
Najpierw dźga nożem, a potem poszedł się wyspowiadać. Bo w to uwierzę....
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 22:59
0
Wszyscy już osądzili ? a ja powiem tak jeśli mnie ktoś napadnie mam prawo do obrony każdym dostępnym mi w tej chwili narzędziem Inaczej to bandyci będą rządzić Ten co był na bakonie w jakiś sposób znalazł się przy tym człowieku ,czyli był agresorem
Avatar
Andrzej / 13 września 2016 o 22:47
0
Dla mnie to chore że morderca w tym przypadku musi się niczyć nawet z wyrokiem dożywotniego więzienia...Polskie Prawo jest chore i ma wiele nieścisłości odwołuje się tu dla porównania do innych zbrodni tj. m. in. w Rakowiskach Gdzie dwóch ludzi działających z bezspośrednim zamiarem pozbawienia życia zasztyletowali dwie osoby i to w tak brutalny sposób dostali po 25 lat i mają możliwość warunkowego zwolnienia po 20 latach...Żenada prawda??? A tu mamy przypadek dźgnięcia nożem w obronie własnej co prawda z kupą nieścisłości (zapewne nikt nie chce tego potwierdzić lub świadków brak) i gdzie tu sprawiedliwość???
Dla mnie to chore że morderca w tym przypadku musi się niczyć nawet z wyrokiem dożywotniego więzienia...Polskie Prawo jest chore i ma wiele nieścisłości odwołuje się tu dla porównania do innych zbrodni tj. m. in. w Rakowiskach Gdzie dwóch ludzi działających z bezspośrednim zamiarem pozbawienia życia zasztyletowali dwie osoby i to w tak brutalny sposób dostali po 25 lat i mają możliwość warunkowego zwolnienia po 20 latach...Żenada prawda??? A tu mamy przypadek dźgnięcia nożem w obronie własnej co prawda z kupą nieścisłości (zapewne nikt nie c... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2016 o 17:14
0
O CO CHODZI - KATOLIK WYSPOWIADAŁ SIĘ - JUTRO ZERO-ZIOBRO NA WNIOSEK KLERU WYPUŚCI MORDERCĘ Z ARESZTU
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 7

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 23 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 137 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 380 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!