Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 września 2016 r.
13:39

Zabójstwo przed blokiem na Czubach. Dźgnął nożem i wsiadł w busa do Holandii

95 17 A A
Znicze w miejscu tragedii
Znicze w miejscu tragedii

Kończy się śledztwo w sprawie głośnego morderstwa przy ul. Wyżynnej w Lublinie. Najnowsza opinia biegłych ostatecznie pogrąża podejrzanego. Aktu oskarżenia przeciwko Maksymilianowi B. można się spodziewać w najbliższych dniach.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ekspertyza DNA wykazała, że materiał genetyczny ofiary znajduje się na nożu, który podejrzany wskazał jako narzędzie zbrodni – mówi Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – To ostatnia opinia, jaką wywołaliśmy w tej sprawie. W ciągu kilku dni powinniśmy zakończyć śledztwo aktem oskarżenia.

29-letni Maksymilian B. stanął przed prokuratorem w lutym tego roku. Usłyszał zarzuty dotyczące zamordowania swojego rówieśnika. Śledczy ustalili, że zadał Damianowi dwa ciosy nożem, w bark i brzuch. – Damian biegł do mnie. Przestraszyłem się, że mnie pobije – wyjaśnił Maksymilian B. Drugi z ciosów okazał się śmiertelny. Ostrze o długości 19 cm przebiło trzustkę, powodując krwotok wewnętrzny.

W czasie śledztwa Maksymilian B. przyznał, że uderzał w brzuch. Zaprzeczał jednak, by chciał zamordować kolegę. Prokurator uznał jednak, że mężczyzna działał z zamiarem pozbawienia życia.

Do tragicznej w skutkach bójki doszło na początku lutego, przed blokiem przy ul. Wyżynnej 20 na lubelskich Czubach. Na miejscu szybko pojawiło się pogotowie, ale 29-letniego Damiana nie udało się uratować. Zmarł podczas operacji.

Następnego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo Maksymiliana B. Mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. Pracował w Holandii na budowie. Niedługo przed zabójstwem przyjechał do Lublina odwiedzić rodzinę. Po tym jak zaatakował Damiana wsiadł w busa i ruszył w drogę powrotną. Nóż wyrzucił na przystanku autobusowym przy ul. Filaretów. Później wskazał to miejsce policjantom.

Z jego późniejszych relacji wynikało, że po drodze dowiedział się z Facebooka, że ugodzony nożem mężczyzna nie żyje. Maksymilian B. przerwał podróż. Jak twierdzi, poszedł się wyspowiadać, a następnie zgłosił się do najbliższej jednostki policji.

Jak później tłumaczył, do awantury z Damianem doszło bez wyraźnej przyczyny. Maksymilian B. przechodził obok bloku przy ul. Wyżynnej. Na balkonie mieszkania na parterze stał Damian z kolegą. Nie przepadali za 29-latkiem. Mieli więc grozić Maksymilianowi B. Po krótkiej wymianie zdań wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Maksymilian B. musi się teraz liczyć nawet z karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 15:34
0
Z wyżynnej chłopaki lubią zaczepiac ludzi. Gorszych chamów nie znam.
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 14:22
0
Nie znam tych ludzi więc nie wiem to był bardziej agresywnym zabijaką ale to paranoja że kiedy ktoś biegnie do mnie z intencją pobicia nie mam prawa bronić się wszystkimi dostępnymi środkami. A może to atakujący tak mnie za chwilę uderzy tak że pęknie mi czaszka o płytę chodnikową? A może to atakujący za chwile wyciągnie nóż? Kiedy atakujesz kogoś fizycznie to licz się ze wszystkimi sposobami obrony z jego strony - tak powinno być.
Avatar
xyz / 14 września 2016 r. o 12:03
0
kurwa ludzie, wy na prawde wierzycie, że on się chciał bronić? to na c*** latał z prawie 20cm kosą po osiedlu, to nie był scyzoryk na grzyby, który wpadł mu pod rękę, a oskarżony nie należał do bezbronnych niewinnych chłopców w rurkach i z grzywką. dożywocie mu grozi za recydywe, ale znając życie, za okoliczności i z faktu, że sam się zgłosił i tak wyrok będzie łagodniejszy. swoją drogą gratulacje dla lubelskiego laboratorium kryminalistycznego, pół roku zajeło wam ustalenie zgodności próbek dna w tak prostej sprawie, a potem sie dziwicie, że wam płacą gorzej niż na kasie w biedronce... pozdro :)
kurwa ludzie, wy na prawde wierzycie, że on się chciał bronić? to na c*** latał z prawie 20cm kosą po osiedlu, to nie był scyzoryk na grzyby, który wpadł mu pod rękę, a oskarżony nie należał do bezbronnych niewinnych chłopców w rurkach i z grzywką. dożywocie mu grozi za recydywe, ale znając życie, za okoliczności i z faktu, że sam się zgłosił i tak wyrok będzie łagodniejszy. swoją drogą gratulacje dla lubelskiego laboratorium kryminalistycznego, pół roku zajeło wam ustalenie zgodności próbek dna w tak prostej sprawie, a potem sie dziwicie, ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 10:56
0
a ja wam powiem - dobrze że ten Damian nie żyje, jednego śmiecia mniej
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 10:42
0
Znałam ich obydwoje wychowałam sie z nimi na jednym osiedlu.. Maxymilanowi zmarł brat Mikołaj dlatego przyjechał do polski, Damian był typem avanturnika.. A Maxymaln pochodzi z bardzo ale to bardzo wierzącej rodziny , ta sytuacja mogła skończyć sie odwrotnie ..
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 08:23
0
Z TEGO WYNIKA ŻE TRZEBA DAĆ SIĘ POBIĆ LUB ZABIĆ BO NIE WOLNO BRONIĆ SIĘ PRZED AGRESOREM -BRAWO POLSKA I JEJ DZIKIE PRAWA,,,JA OSOBIŚCIE JEŻELI MNIE KTOŚ NAPADNIE TO TEŻ BĘDĘ CHCIAŁ GO UNICESTWIĆ CHYBA ŻE ON ZABIJE MNIE PIERWSZY...
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 07:41
0
Najpierw dźga nożem, a potem poszedł się wyspowiadać. Bo w to uwierzę....
Avatar
Gość / 13 września 2016 r. o 22:59
0
Wszyscy już osądzili ? a ja powiem tak jeśli mnie ktoś napadnie mam prawo do obrony każdym dostępnym mi w tej chwili narzędziem Inaczej to bandyci będą rządzić Ten co był na bakonie w jakiś sposób znalazł się przy tym człowieku ,czyli był agresorem
Avatar
Andrzej / 13 września 2016 r. o 22:47
0
Dla mnie to chore że morderca w tym przypadku musi się niczyć nawet z wyrokiem dożywotniego więzienia...Polskie Prawo jest chore i ma wiele nieścisłości odwołuje się tu dla porównania do innych zbrodni tj. m. in. w Rakowiskach Gdzie dwóch ludzi działających z bezspośrednim zamiarem pozbawienia życia zasztyletowali dwie osoby i to w tak brutalny sposób dostali po 25 lat i mają możliwość warunkowego zwolnienia po 20 latach...Żenada prawda??? A tu mamy przypadek dźgnięcia nożem w obronie własnej co prawda z kupą nieścisłości (zapewne nikt nie chce tego potwierdzić lub świadków brak) i gdzie tu sprawiedliwość???
Dla mnie to chore że morderca w tym przypadku musi się niczyć nawet z wyrokiem dożywotniego więzienia...Polskie Prawo jest chore i ma wiele nieścisłości odwołuje się tu dla porównania do innych zbrodni tj. m. in. w Rakowiskach Gdzie dwóch ludzi działających z bezspośrednim zamiarem pozbawienia życia zasztyletowali dwie osoby i to w tak brutalny sposób dostali po 25 lat i mają możliwość warunkowego zwolnienia po 20 latach...Żenada prawda??? A tu mamy przypadek dźgnięcia nożem w obronie własnej co prawda z kupą nieścisłości (zapewne nikt nie c... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2016 r. o 17:14
0
O CO CHODZI - KATOLIK WYSPOWIADAŁ SIĘ - JUTRO ZERO-ZIOBRO NA WNIOSEK KLERU WYPUŚCI MORDERCĘ Z ARESZTU
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 15:34
0
Z wyżynnej chłopaki lubią zaczepiac ludzi. Gorszych chamów nie znam.
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 14:22
0
Nie znam tych ludzi więc nie wiem to był bardziej agresywnym zabijaką ale to paranoja że kiedy ktoś biegnie do mnie z intencją pobicia nie mam prawa bronić się wszystkimi dostępnymi środkami. A może to atakujący tak mnie za chwilę uderzy tak że pęknie mi czaszka o płytę chodnikową? A może to atakujący za chwile wyciągnie nóż? Kiedy atakujesz kogoś fizycznie to licz się ze wszystkimi sposobami obrony z jego strony - tak powinno być.
Avatar
xyz / 14 września 2016 r. o 12:03
0
kurwa ludzie, wy na prawde wierzycie, że on się chciał bronić? to na c*** latał z prawie 20cm kosą po osiedlu, to nie był scyzoryk na grzyby, który wpadł mu pod rękę, a oskarżony nie należał do bezbronnych niewinnych chłopców w rurkach i z grzywką. dożywocie mu grozi za recydywe, ale znając życie, za okoliczności i z faktu, że sam się zgłosił i tak wyrok będzie łagodniejszy. swoją drogą gratulacje dla lubelskiego laboratorium kryminalistycznego, pół roku zajeło wam ustalenie zgodności próbek dna w tak prostej sprawie, a potem sie dziwicie, że wam płacą gorzej niż na kasie w biedronce... pozdro :)
kurwa ludzie, wy na prawde wierzycie, że on się chciał bronić? to na c*** latał z prawie 20cm kosą po osiedlu, to nie był scyzoryk na grzyby, który wpadł mu pod rękę, a oskarżony nie należał do bezbronnych niewinnych chłopców w rurkach i z grzywką. dożywocie mu grozi za recydywe, ale znając życie, za okoliczności i z faktu, że sam się zgłosił i tak wyrok będzie łagodniejszy. swoją drogą gratulacje dla lubelskiego laboratorium kryminalistycznego, pół roku zajeło wam ustalenie zgodności próbek dna w tak prostej sprawie, a potem sie dziwicie, ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 10:56
0
a ja wam powiem - dobrze że ten Damian nie żyje, jednego śmiecia mniej
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 10:42
0
Znałam ich obydwoje wychowałam sie z nimi na jednym osiedlu.. Maxymilanowi zmarł brat Mikołaj dlatego przyjechał do polski, Damian był typem avanturnika.. A Maxymaln pochodzi z bardzo ale to bardzo wierzącej rodziny , ta sytuacja mogła skończyć sie odwrotnie ..
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 08:23
0
Z TEGO WYNIKA ŻE TRZEBA DAĆ SIĘ POBIĆ LUB ZABIĆ BO NIE WOLNO BRONIĆ SIĘ PRZED AGRESOREM -BRAWO POLSKA I JEJ DZIKIE PRAWA,,,JA OSOBIŚCIE JEŻELI MNIE KTOŚ NAPADNIE TO TEŻ BĘDĘ CHCIAŁ GO UNICESTWIĆ CHYBA ŻE ON ZABIJE MNIE PIERWSZY...
Avatar
Gość / 14 września 2016 r. o 07:41
0
Najpierw dźga nożem, a potem poszedł się wyspowiadać. Bo w to uwierzę....
Avatar
Gość / 13 września 2016 r. o 22:59
0
Wszyscy już osądzili ? a ja powiem tak jeśli mnie ktoś napadnie mam prawo do obrony każdym dostępnym mi w tej chwili narzędziem Inaczej to bandyci będą rządzić Ten co był na bakonie w jakiś sposób znalazł się przy tym człowieku ,czyli był agresorem
Avatar
Andrzej / 13 września 2016 r. o 22:47
0
Dla mnie to chore że morderca w tym przypadku musi się niczyć nawet z wyrokiem dożywotniego więzienia...Polskie Prawo jest chore i ma wiele nieścisłości odwołuje się tu dla porównania do innych zbrodni tj. m. in. w Rakowiskach Gdzie dwóch ludzi działających z bezspośrednim zamiarem pozbawienia życia zasztyletowali dwie osoby i to w tak brutalny sposób dostali po 25 lat i mają możliwość warunkowego zwolnienia po 20 latach...Żenada prawda??? A tu mamy przypadek dźgnięcia nożem w obronie własnej co prawda z kupą nieścisłości (zapewne nikt nie chce tego potwierdzić lub świadków brak) i gdzie tu sprawiedliwość???
Dla mnie to chore że morderca w tym przypadku musi się niczyć nawet z wyrokiem dożywotniego więzienia...Polskie Prawo jest chore i ma wiele nieścisłości odwołuje się tu dla porównania do innych zbrodni tj. m. in. w Rakowiskach Gdzie dwóch ludzi działających z bezspośrednim zamiarem pozbawienia życia zasztyletowali dwie osoby i to w tak brutalny sposób dostali po 25 lat i mają możliwość warunkowego zwolnienia po 20 latach...Żenada prawda??? A tu mamy przypadek dźgnięcia nożem w obronie własnej co prawda z kupą nieścisłości (zapewne nikt nie c... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2016 r. o 17:14
0
O CO CHODZI - KATOLIK WYSPOWIADAŁ SIĘ - JUTRO ZERO-ZIOBRO NA WNIOSEK KLERU WYPUŚCI MORDERCĘ Z ARESZTU