Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2013 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Zabrali babci wnuki i zabronili kontaktów

0 19 A A
12-letni Albin i 6-letnia Kinga mieszkają w jednym z lubelskich domów rodzinnych. Najstarszy Norbert
12-letni Albin i 6-letnia Kinga mieszkają w jednym z lubelskich domów rodzinnych. Najstarszy Norbert

Od wiosny pani Teresa nie może widywać się z wnukami. Albin i Kinga mieszkają w jednym z lubelskich domów rodzinnych. Trafili tam, bo według sądu, 60-latka nie radziła sobie z opieką nad dziećmi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W lubelskim sądzie toczy się postępowanie w sprawie zakazu kontaktu Teresy G. z wnukami. Chodzi o incydent, który miał miejsce w maju. Sprawę w tym tygodniu opisał tygodnik Słowo Podlasia.

– Przez telefon wnuczek powiedział mi, że odbierze sobie życie. Był w depresyjnym nastroju, bo nie dostał zgody na odwiedziny kolegi – wspomina kobieta. – Zaniosłam pismo do dyrektora placówki z prośbą, aby dać Albinowi więcej swobody.

Pani Teresa twierdzi, że jej pisma były notorycznie ignorowane. Dlatego postanowiła interweniować osobiście. Wywiązała się awantura, doszło do szamotaniny.

– W opinii specjalistów kontakt z babcią szkodzi wnukom. Dlatego sprawę bada prokuratura – informuje Sławomir Piotrowski, kierownik Domu Rodzinnego nr 3 w Lublinie.

Śledczy dostali w tej sprawie dwa zawiadomienia. Teresa G. poskarżyła się na naruszenie nietykalności cielesnej przez pracowników ośrodka. Oni z kolei zarzucają jej bezprawne wtargnięcie na teren domu rodzinnego. W obu sprawach nie zapadły jeszcze żadne postanowienia.

O odzyskanie trójki wnucząt pani Teresa walczy od kilku lat. Przekonuje, że dzieci trafiły do placówek w wyniku fałszywych informacji przekazanych przez kuratora.

12-letni Albin i 6-letnia Kinga mieszkają w jednym z lubelskich domów rodzinnych. Najstarszy Norbert jest w domu dziecka w Krasnymstawie. Wcześniej mieszkały z babcią, ich matka nie może się nimi zajmować z powodu choroby.

– Niestety, Teresa G. nie wywiązywała się z obowiązku składania sprawozdań z opieki nad wnukami. Nie była też dostępna pod adresem, który podawała w dokumentach – mówi sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Chłopiec, którego była opiekunem, nie chodził do szkoły. Jest teraz w drugiej klasie, a powinien być w piątej – dodaje.

Pani Teresa nie czuje się winna. – Mieszkałam pod tym samym adresem cały czas. Nie miałam powodu, aby się chować. Pod moją opieką dzieci były zadbane i dobrze wychowane.

Rzeczywiście, nie posłałam Albinka do szkoły w odpowiednim czasie, ale to dla jego dobra. Chcieliśmy poczekać, aż unormuje się jego sytuacja prawna – tłumaczy.

Do czasu zakończenia postępowania sądowego, kobieta nie może kontaktować się z dziećmi.

– Dzwonię, próbuję, ale nic z tego. Nawet przez okno ich nie mogę zobaczyć. Bardzo za nimi tęsknię – wyznaje. O dwójkę rodzeństwa martwi się też ich starszy brat Norbert, który uczy się w Lublinie. – Nawet nie wiem, co się z nimi teraz dzieje – mówi.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aga / 14 kwietnia 2014 o 22:21
0

Witam jestem osobą która ma swoją rodzinę dzieciaki po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam że  w jakimś stopniu jest plus ten że dzieci trafiły do DD ponieważ ukrywanie dzieci "niby dla dobra dzieci" nie posyłanie ich do szkoły nie dbanie o nich świadczy o tym że rodzina nie przejmowała się tym aby zapewnić godne życie dzieciom.Czyżby jak zwykle chodziło o to że była kasa za opiekę ad dziećmi?! Jedynie co mnie nurtuje to to że mają strasznego brata który nie ma z nimi kontaktu ale dlaczego?!hmmmm

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 14:03
0

Wydaje mi się, że niektórzy to chyba nie rozumieją o czym piszą i na jaki temat.

Tej babci zanim odebrano dzieci dawano możliwość "poprawy", tak jest w każdej instytucji a kurator zanim zdecyduje się wystąpić z wnisokiem o pozbawienie prawa do opieki stawia sprawę jasno i mówi, co trzeba zrobić, co naprawić itd.

Nikt nie przyjdzie i nie zabierze dzieci ot tak sobie, to nie Szwecja gdzie za przysłowiowego klapsa odbiera się dzieci.

Babcia popełniła szereg zaniedbań za które została ukarana, moim zdaniem słusznie. To nie jest normalna sytuacja, że 12 letni chłopiec uczęszcza do drugiej klasy szkoły podstawowej bo babcię nie interesowało posyłanie dziecka do szkoły.

Tu nie trzeba myśleć o  babci i jej współczuć  tylko przede wszystkim chodzi o dobro dzieci które były pozbawione normalnych warunków zycia i rozwoju intelektualnego i to własnie dzięki babci.

Wydaje mi się, że niektórzy to chyba nie rozumieją o czym piszą i na jaki temat.

Tej babci zanim odebrano dzieci dawano możliwość "poprawy", tak jest w każdej instytucji a kurator zanim zdecyduje się wystąpić z wnisokiem o pozbawienie prawa do opieki stawia sprawę jasno i mówi, co trzeba zrobić, co naprawić itd.

Nikt nie przyjdzie i nie zabierze dzieci ot tak sobie, to nie Szwecja gdzie za przysłowiowego klapsa odbiera się dzieci.

Babcia popełniła szereg zaniedbań za które została ukarana, moim zdaniem słusznie. ... rozwiń

Avatar
olaboga / 4 grudnia 2013 o 13:41
0

Zamiast pomóc babci to jej wnuki odbierają,chamstwo i tyle.tej sprawie to komuna była lepsza

Babci chodzi o pieniadze z tytulu bycia rodzina zastepczą. A do szkoly po co posyłać? Przeciez trzeba byłoby na ksiązki wydać pieniądze... 12 lat i druga klasa podstawówki, to dla ciebie normalne???

Straszyl samobójstwem a jakoś go nie próbuje popełnić. Jakoś dziwne skojarznie z panstwem Samusionek...

Avatar
olaboga / 4 grudnia 2013 o 13:41
0

Zamiast pomóc babci to jej wnuki odbierają,chamstwo i tyle.tej sprawie to komuna była lepsza

Babci chodzi o pieniadze z tytulu bycia rodzina zastepczą. A do szkoly po co posyłać? Przeciez trzeba byłoby na ksiązki wydać pieniądze... 12 lat i druga klasa podstawówki, to dla ciebie normalne???

Straszyl samobójstwem a jakoś go nie próbuje popełnić. Jakoś dziwne skojarznie z panstwem Samusionek...

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 13:15
0

A ja się dziwię co to za babcia która nie posyła dziecka do szkoły bo taki ma kaprys i jeszcze ma pretensje że jej dzieci odebrano. Sama jest sobie winna. Nawet dzieci z patologicznych rodzin chodzą normalnie do szkoły a ta kobieta czekała nie wiadomo na co. Wstyd żeby dwunastoletnie dziecko chodziło do drugiej klasy.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 13:11
0

Serio? Babci też może? W cytowanym przez Ciebie artykule kro jest mowa o RODZICACH...

Babcia jest prawnym opiekunem dzieci więc te przepisy dotyczą również jej.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 12:57
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Cynik / 4 grudnia 2013 o 12:43
0

To proste, takie są przepisy.

Zgod­nie z art. 1132 § 1 k.r. i o., jeżeli wymaga tego dobro dziecka, sąd ogra­ni­czy kon­takty rodzica z dziec­kiem. Sąd może w szczególności:

Zaka­zać spo­ty­ka­nia się z dzieckiem,

Zaka­zać zabie­ra­nia dziecka poza miej­sce jego sta­łego pobytu,

Zezwo­lić na spo­ty­ka­nie się z dziec­kiem tylko w obec­no­ści dru­giego z rodzi­ców albo opie­kuna, kura­tora sądo­wego lub innej osoby wska­za­nej przez sąd,

Ogra­ni­czyć kon­takty do okre­ślo­nych spo­so­bów poro­zu­mie­wa­nia się na odległość,

Zaka­zać poro­zu­mie­wa­nia się na odległość.

Sąd może zakazać utrzymywania kontaktów z dzieckiem jeżeli zagrażają lub naruszają one dobro dziecka.


Serio? Babci też może? W cytowanym przez Ciebie artykule kro jest mowa o RODZICACH...

e>

Serio? Babci też może? W cytowanym przez Ciebie artykule kro jest mowa o RODZICACH...

rozwiń
Avatar
Jan / 4 grudnia 2013 o 12:42
0
Zaufanie do tzw "wymiaru sprawiedliwości" sięga dna ! Wystarczy obejrzeć program "Państwo w państwie".
Avatar
Ddek / 4 grudnia 2013 o 12:40
0
Tylko naiwni wierzą w sprawiedliwość w sądach !
Avatar
Aga / 14 kwietnia 2014 o 22:21
0

Witam jestem osobą która ma swoją rodzinę dzieciaki po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam że  w jakimś stopniu jest plus ten że dzieci trafiły do DD ponieważ ukrywanie dzieci "niby dla dobra dzieci" nie posyłanie ich do szkoły nie dbanie o nich świadczy o tym że rodzina nie przejmowała się tym aby zapewnić godne życie dzieciom.Czyżby jak zwykle chodziło o to że była kasa za opiekę ad dziećmi?! Jedynie co mnie nurtuje to to że mają strasznego brata który nie ma z nimi kontaktu ale dlaczego?!hmmmm

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 14:03
0

Wydaje mi się, że niektórzy to chyba nie rozumieją o czym piszą i na jaki temat.

Tej babci zanim odebrano dzieci dawano możliwość "poprawy", tak jest w każdej instytucji a kurator zanim zdecyduje się wystąpić z wnisokiem o pozbawienie prawa do opieki stawia sprawę jasno i mówi, co trzeba zrobić, co naprawić itd.

Nikt nie przyjdzie i nie zabierze dzieci ot tak sobie, to nie Szwecja gdzie za przysłowiowego klapsa odbiera się dzieci.

Babcia popełniła szereg zaniedbań za które została ukarana, moim zdaniem słusznie. To nie jest normalna sytuacja, że 12 letni chłopiec uczęszcza do drugiej klasy szkoły podstawowej bo babcię nie interesowało posyłanie dziecka do szkoły.

Tu nie trzeba myśleć o  babci i jej współczuć  tylko przede wszystkim chodzi o dobro dzieci które były pozbawione normalnych warunków zycia i rozwoju intelektualnego i to własnie dzięki babci.

Wydaje mi się, że niektórzy to chyba nie rozumieją o czym piszą i na jaki temat.

Tej babci zanim odebrano dzieci dawano możliwość "poprawy", tak jest w każdej instytucji a kurator zanim zdecyduje się wystąpić z wnisokiem o pozbawienie prawa do opieki stawia sprawę jasno i mówi, co trzeba zrobić, co naprawić itd.

Nikt nie przyjdzie i nie zabierze dzieci ot tak sobie, to nie Szwecja gdzie za przysłowiowego klapsa odbiera się dzieci.

Babcia popełniła szereg zaniedbań za które została ukarana, moim zdaniem słusznie. ... rozwiń

Avatar
olaboga / 4 grudnia 2013 o 13:41
0

Zamiast pomóc babci to jej wnuki odbierają,chamstwo i tyle.tej sprawie to komuna była lepsza

Babci chodzi o pieniadze z tytulu bycia rodzina zastepczą. A do szkoly po co posyłać? Przeciez trzeba byłoby na ksiązki wydać pieniądze... 12 lat i druga klasa podstawówki, to dla ciebie normalne???

Straszyl samobójstwem a jakoś go nie próbuje popełnić. Jakoś dziwne skojarznie z panstwem Samusionek...

Avatar
olaboga / 4 grudnia 2013 o 13:41
0

Zamiast pomóc babci to jej wnuki odbierają,chamstwo i tyle.tej sprawie to komuna była lepsza

Babci chodzi o pieniadze z tytulu bycia rodzina zastepczą. A do szkoly po co posyłać? Przeciez trzeba byłoby na ksiązki wydać pieniądze... 12 lat i druga klasa podstawówki, to dla ciebie normalne???

Straszyl samobójstwem a jakoś go nie próbuje popełnić. Jakoś dziwne skojarznie z panstwem Samusionek...

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 13:15
0

A ja się dziwię co to za babcia która nie posyła dziecka do szkoły bo taki ma kaprys i jeszcze ma pretensje że jej dzieci odebrano. Sama jest sobie winna. Nawet dzieci z patologicznych rodzin chodzą normalnie do szkoły a ta kobieta czekała nie wiadomo na co. Wstyd żeby dwunastoletnie dziecko chodziło do drugiej klasy.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 13:11
0

Serio? Babci też może? W cytowanym przez Ciebie artykule kro jest mowa o RODZICACH...

Babcia jest prawnym opiekunem dzieci więc te przepisy dotyczą również jej.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 12:57
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Cynik / 4 grudnia 2013 o 12:43
0

To proste, takie są przepisy.

Zgod­nie z art. 1132 § 1 k.r. i o., jeżeli wymaga tego dobro dziecka, sąd ogra­ni­czy kon­takty rodzica z dziec­kiem. Sąd może w szczególności:

Zaka­zać spo­ty­ka­nia się z dzieckiem,

Zaka­zać zabie­ra­nia dziecka poza miej­sce jego sta­łego pobytu,

Zezwo­lić na spo­ty­ka­nie się z dziec­kiem tylko w obec­no­ści dru­giego z rodzi­ców albo opie­kuna, kura­tora sądo­wego lub innej osoby wska­za­nej przez sąd,

Ogra­ni­czyć kon­takty do okre­ślo­nych spo­so­bów poro­zu­mie­wa­nia się na odległość,

Zaka­zać poro­zu­mie­wa­nia się na odległość.

Sąd może zakazać utrzymywania kontaktów z dzieckiem jeżeli zagrażają lub naruszają one dobro dziecka.


Serio? Babci też może? W cytowanym przez Ciebie artykule kro jest mowa o RODZICACH...

e>

Serio? Babci też może? W cytowanym przez Ciebie artykule kro jest mowa o RODZICACH...

rozwiń
Avatar
Jan / 4 grudnia 2013 o 12:42
0
Zaufanie do tzw "wymiaru sprawiedliwości" sięga dna ! Wystarczy obejrzeć program "Państwo w państwie".
Avatar
Ddek / 4 grudnia 2013 o 12:40
0
Tylko naiwni wierzą w sprawiedliwość w sądach !
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 116 7

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 28 11

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 18 12

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 5

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!