Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 sierpnia 2009 r.
14:51
Edytuj ten wpis

Zaczynają kursować nowe mercedesy MPK (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Osiem nowych autobusów Mercedes Conecto wyjedzie w piątek na ulice. W ciągu dwóch tygodni dołączy do nich 12 pozostałych nabytków MPK. Na tym nie koniec nowości. W środę MPK zacznie montaż trolejbusu, a w ciągu miesiąca złoży sobie jeszcze trzy niskopodłogowe autobusy Jelcz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za nowe autobusy MPK zapłaci w sumie 34 mln zł, a w tej cenie jest jeszcze 10 przegubowców Mercedesa, które dostaniemy we wrześniu. Spółka ma spłacać wozy przez 7 lat. – Lublin nie należy do najbogatszych miast, dlatego trzymamy się zasady, że biednego nie stać na tanią rzecz, a te autobusy są z górnej półki – mówi Czesław Rydecki, prezes MPK.

Wszystkie mercedesy mają niską podłogę, monitoring, spełniają normę ekologiczną Euro 5 i są wyposażone w system automatycznego gaszenia ewentualnych pożarów w komorze silnika. A do tego czytelne wyświetlacze i głośniki do zapowiadania przystanków. Siedzenia mają być czyste dzięki zdejmowanym wkładom, które można prać.

– To zupełnie inny komfort jazdy – przyznaje Małgorzata Tomala, kierowca MPK, która na mercedesa przesiadła się ze starego jelcza. – Dzięki temu zakupowi skasujemy 40 starych jelczy i ikarusów – zapowiada Rydecki. – Pasażer nie będzie się już bał jeździć autobusem, który trzeszczy i niektóre części mu odpadają – dodaje.

Pasażerowie liczą na więcej. – Dobrze, że są wprowadzane nowe wozy, ale przydałoby się więcej przegubowych, zwłaszcza w godzinach szczytu – mówi Grzegorz Nowiński, student.

MPK zapowiada, że co roku będzie kupować 20 nowych wozów. Nie wiadomo jeszcze, czy w przyszłym roku będą to również przegubowce. – Teraz najważniejsza sprawa to nowe trolejbusy, bo sytuacja jest zła – przyznaje prezes. Średni wiek trolejbusu to 17 lat.

Przewoźnik sam będzie montować pojazdy. W środę w zajezdni ruszy wreszcie montaż trolejbusu na bazie nadwozia białoruskiego autobusu MAZ. Wóz dzięki akumulatorom pojedzie nawet tymi ulicami, nad którymi nie ma trakcji. Prądu wystarczy mu nawet na 3 km. Trolejbus ma być o blisko połowę tańszy od polskich solarisów, a jego cena szacowana jest na 700 tys. zł. MPK chce go też sprzedawać innym firmom.



Nowe dziecko inżynierów zobaczymy jesienią. – Na przełomie września i października – zapowiada Rydecki. Wcześniej podobny MAZ trafi do Lublina na testy ze Słowacji. Otwarta nadal jest sprawa współpracy z innym białoruskim producentem, Biełkommunmaszem.

W ciągu miesiąca MPK wyśle na ulice także trzy niskopodłogowe autobusy Jelcz złożone z nowych nadwozi odkupionych od upadłej fabryki i części wyjętych ze starych kasowanych wozów. Pierwsze nadwozie już stoi w Lublinie, dwa kolejne dojadą jeszcze w tym tygodniu.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
www / 7 sierpnia 2009 o 09:57
0
Aee radocha, Lublin ma nowe autobusy i codziennie będą o tym pisać.
Avatar
~daro~ / 7 sierpnia 2009 o 08:32
0
Co z tego jak oni jada nimi 15 km/h Aż się bebechy przewracają Poza tym jakby mógł to by go przez tory przeniósł Zawaligrody marki Mercedes
Avatar
lukaszydlo / 7 sierpnia 2009 o 03:31
0
To co gdzie indziej jest standardem w Lublinie urasta do Luxusu, 1. Klimatyzowane autobusy; 2. Nocna komunikacja; 3. Ekologiczne paliwa (Biopaliwa, CNG, LPG);
Jak się płaci parę baniek za autobusik to na czym polega oszczędność kilkunastu tysięcy na klimatyzacji?! – zwyczajna bezmyślność!!!
W powstanie nocnej komunikacji z prawdziwego zdarzenia przestałem wieżyc kilka lat temu ;] Na szczęście mamy tanie taksówki ;]
A skoro trolejbusy są takie ekonomiczne i nowoczesne to dlaczego inne miasta w Polsce i Europie nie wprowadzają ani nie rozwijają tego modelu komunikacji?! Na dobrej miejskiej stacji paliw z CNG MPK mogłoby nieźle zarobić. Paliwo po 1,30 zł! Tańsze 3,5 razy od benzyny!
To co gdzie indziej jest standardem w Lublinie urasta do Luxusu, 1. Klimatyzowane autobusy; 2. Nocna komunikacja; 3. Ekologiczne paliwa (Biopaliwa, CNG, LPG);
Jak się płaci parę baniek za autobusik to na czym polega oszczędność kilkunastu tysięcy na klimatyzacji?! – zwyczajna bezmyślność!!!
W powstanie nocnej komunikacji z prawdziwego zdarzenia przestałem wieżyc kilka lat temu ;] Na szczęście mamy tanie taksówki ;]
A skoro trolejbusy są takie ekonomiczne i nowoczesne to dlaczego inne miasta w Polsce ... rozwiń
Avatar
Anannas / 7 sierpnia 2009 o 01:24
0
Raz - DLACZEGO TO NIE MA KLIMY... kto temu winien...

Dwa - Mam nadzieje, że jak już poszli w Merce to i te następne też będą Merce (spowodowane to tym, iż jak będzie wszystko takie samo to i naprawy będą tańsze i jakoś to się kupy będzie trzymało).

Trzy - Niech będą nocne z prawdziwego zdarzenia - na przykładzie Krakowa... bo to co jest to masakra...
Avatar
budda / 6 sierpnia 2009 o 23:00
0
Mnie także głos tej pani irytuje. Najlepsze jest to, że ulicę Wiercieńskiego zamienia na Wiercińskiego.

A mam tylko jedno pytanie: czy którykolwiek z tych pięknych pojazdów ruszy na trasie 26?
Bo jak tyle jeżdżę do pracy i wracam - to niezależnie od pory - starym Jelczem, który wyruszył na ulice Lublina w 1982 i chyba w 2009 powinien trafić na zasłużoną emeryturę.
Dlaczego tylko w Lbn jest tak, że na najbardziej oblegane trasy trafiają najgorsze auta?
Prawie pusta 40 zawsze jest ta sama - czysta i piękna, z dużą liczbą miejsc siedzących.
Czy nie można zastosować takiej polityki jaką ma Kraków?
Na najbardziej oblegane linie idą najlepsze autobusy - bo prawdopodobnie tymi liniami jeżdż turyści.
A jednak komunikacja to wizytówka miasta.
Mnie także głos tej pani irytuje. Najlepsze jest to, że ulicę Wiercieńskiego zamienia na Wiercińskiego.

A mam tylko jedno pytanie: czy którykolwiek z tych pięknych pojazdów ruszy na trasie 26?
Bo jak tyle jeżdżę do pracy i wracam - to niezależnie od pory - starym Jelczem, który wyruszył na ulice Lublina w 1982 i chyba w 2009 powinien trafić na zasłużoną emeryturę.
Dlaczego tylko w Lbn jest tak, że na najbardziej oblegane trasy trafiają najgorsze auta?
Prawie pusta 40 zawsze jest ta sama - czysta i piękna, z duż... rozwiń
Avatar
lubelskiii / 6 sierpnia 2009 o 21:59
0
Również się cieszę z nowego nabytku MPK, ale chciałem zwrócić uwagę na pewną sprawę, która nie daje mi spokoju. Nie wiem jak innym, ale mi osobiście bardzo nie podoba się głos tej lektorki, która zapowiada kolejne przystanki. Wydaje mi się, że dźwięki, które wydaje ta kobieta są "brzęczące" i bardzo niemiłe dla ucha. (Może jedynie w moim odczuciu). Poza tym (nie wiem czy przypadkiem, nie jest to wina sprzętu odtwarzającego jej głos), akcenty stawiane przez nią w niektórych wyrazach są niepoprawne, co sprawia, że słowa przez nią wypowiadane brzmią śmiesznie, np. słowo liceum, gdzie w jej wykonaniu akcent pada na pierwszą sylabę. Zauważyłem ostatnio, iż nawet kierowcy mają już dosyć jej okropnego głosu, ponieważ wyciszają ją, co jest niedopuszczalne, bo przecież ma to być ułatwienie dla pasażerów. Niestety w takiej wersji jest jedynie udręką dla ucha, więc w pełni rozumiem biednych pracowników MPK. Proponuję, aby nagrać nową "ścieżkę dźwiękową", w której głosu użyczyłaby jakaś osoba, związana z Lublinem, np. Krzysztof Cugowski, czy Beata Kozidrak, tak jak ma to miejsce w Krakowie, gdzie w autobusach można usłyszeć uspokajający głos Grzegorza Turnaua, albo kojące dźwięki Anny Dymnej. Może ktoś jeszcze wypowie się na ten temat ???
Również się cieszę z nowego nabytku MPK, ale chciałem zwrócić uwagę na pewną sprawę, która nie daje mi spokoju. Nie wiem jak innym, ale mi osobiście bardzo nie podoba się głos tej lektorki, która zapowiada kolejne przystanki. Wydaje mi się, że dźwięki, które wydaje ta kobieta są "brzęczące" i bardzo niemiłe dla ucha. (Może jedynie w moim odczuciu). Poza tym (nie wiem czy przypadkiem, nie jest to wina sprzętu odtwarzającego jej głos), akcenty stawiane przez nią w niektórych wyrazach są niepoprawne, co sprawia, że słowa przez nią wyp... rozwiń
Avatar
kaszkasz / 6 sierpnia 2009 o 21:11
0
SUPER, tylko czemu te mercedesy mają takie malutkie okienka uchylne . można się uwędzić w tych upałach. wentylacje w dachu nic nei dają.
Avatar
Mario / 6 sierpnia 2009 o 20:38
0
Bardzo dobrze, że nowych autobusów i trolejbusów jest i będzie coraz więcej. Szkoda tylko, że większośc ulic po których jeżdżą jest w bardzo złym stanie. Przydałaby sie też bardzo nowa zajezdnia, która miałaby zadaszone miejsca postojowe dla autobusów, taka jaka jest np. w Trójmieście.
Avatar
józia / 6 sierpnia 2009 o 18:32
0
bardzo fajnie,że mamy nowe Mercedesy...oby wiecej sie ich jeszcze pojawiło !!!!
Avatar
kornik / 6 sierpnia 2009 o 15:56
0
wielkie halo i prezentowanie po raz n-ty autobusow... jakby to bylo wydarzenie stulecia... ot kupili i niech jezdza... oby wiecej...
wiec po co tyle bicia piany wokol autobusow
Avatar
www / 7 sierpnia 2009 o 09:57
0
Aee radocha, Lublin ma nowe autobusy i codziennie będą o tym pisać.
Avatar
~daro~ / 7 sierpnia 2009 o 08:32
0
Co z tego jak oni jada nimi 15 km/h Aż się bebechy przewracają Poza tym jakby mógł to by go przez tory przeniósł Zawaligrody marki Mercedes
Avatar
lukaszydlo / 7 sierpnia 2009 o 03:31
0
To co gdzie indziej jest standardem w Lublinie urasta do Luxusu, 1. Klimatyzowane autobusy; 2. Nocna komunikacja; 3. Ekologiczne paliwa (Biopaliwa, CNG, LPG);
Jak się płaci parę baniek za autobusik to na czym polega oszczędność kilkunastu tysięcy na klimatyzacji?! – zwyczajna bezmyślność!!!
W powstanie nocnej komunikacji z prawdziwego zdarzenia przestałem wieżyc kilka lat temu ;] Na szczęście mamy tanie taksówki ;]
A skoro trolejbusy są takie ekonomiczne i nowoczesne to dlaczego inne miasta w Polsce i Europie nie wprowadzają ani nie rozwijają tego modelu komunikacji?! Na dobrej miejskiej stacji paliw z CNG MPK mogłoby nieźle zarobić. Paliwo po 1,30 zł! Tańsze 3,5 razy od benzyny!
To co gdzie indziej jest standardem w Lublinie urasta do Luxusu, 1. Klimatyzowane autobusy; 2. Nocna komunikacja; 3. Ekologiczne paliwa (Biopaliwa, CNG, LPG);
Jak się płaci parę baniek za autobusik to na czym polega oszczędność kilkunastu tysięcy na klimatyzacji?! – zwyczajna bezmyślność!!!
W powstanie nocnej komunikacji z prawdziwego zdarzenia przestałem wieżyc kilka lat temu ;] Na szczęście mamy tanie taksówki ;]
A skoro trolejbusy są takie ekonomiczne i nowoczesne to dlaczego inne miasta w Polsce ... rozwiń
Avatar
Anannas / 7 sierpnia 2009 o 01:24
0
Raz - DLACZEGO TO NIE MA KLIMY... kto temu winien...

Dwa - Mam nadzieje, że jak już poszli w Merce to i te następne też będą Merce (spowodowane to tym, iż jak będzie wszystko takie samo to i naprawy będą tańsze i jakoś to się kupy będzie trzymało).

Trzy - Niech będą nocne z prawdziwego zdarzenia - na przykładzie Krakowa... bo to co jest to masakra...
Avatar
budda / 6 sierpnia 2009 o 23:00
0
Mnie także głos tej pani irytuje. Najlepsze jest to, że ulicę Wiercieńskiego zamienia na Wiercińskiego.

A mam tylko jedno pytanie: czy którykolwiek z tych pięknych pojazdów ruszy na trasie 26?
Bo jak tyle jeżdżę do pracy i wracam - to niezależnie od pory - starym Jelczem, który wyruszył na ulice Lublina w 1982 i chyba w 2009 powinien trafić na zasłużoną emeryturę.
Dlaczego tylko w Lbn jest tak, że na najbardziej oblegane trasy trafiają najgorsze auta?
Prawie pusta 40 zawsze jest ta sama - czysta i piękna, z dużą liczbą miejsc siedzących.
Czy nie można zastosować takiej polityki jaką ma Kraków?
Na najbardziej oblegane linie idą najlepsze autobusy - bo prawdopodobnie tymi liniami jeżdż turyści.
A jednak komunikacja to wizytówka miasta.
Mnie także głos tej pani irytuje. Najlepsze jest to, że ulicę Wiercieńskiego zamienia na Wiercińskiego.

A mam tylko jedno pytanie: czy którykolwiek z tych pięknych pojazdów ruszy na trasie 26?
Bo jak tyle jeżdżę do pracy i wracam - to niezależnie od pory - starym Jelczem, który wyruszył na ulice Lublina w 1982 i chyba w 2009 powinien trafić na zasłużoną emeryturę.
Dlaczego tylko w Lbn jest tak, że na najbardziej oblegane trasy trafiają najgorsze auta?
Prawie pusta 40 zawsze jest ta sama - czysta i piękna, z duż... rozwiń
Avatar
lubelskiii / 6 sierpnia 2009 o 21:59
0
Również się cieszę z nowego nabytku MPK, ale chciałem zwrócić uwagę na pewną sprawę, która nie daje mi spokoju. Nie wiem jak innym, ale mi osobiście bardzo nie podoba się głos tej lektorki, która zapowiada kolejne przystanki. Wydaje mi się, że dźwięki, które wydaje ta kobieta są "brzęczące" i bardzo niemiłe dla ucha. (Może jedynie w moim odczuciu). Poza tym (nie wiem czy przypadkiem, nie jest to wina sprzętu odtwarzającego jej głos), akcenty stawiane przez nią w niektórych wyrazach są niepoprawne, co sprawia, że słowa przez nią wypowiadane brzmią śmiesznie, np. słowo liceum, gdzie w jej wykonaniu akcent pada na pierwszą sylabę. Zauważyłem ostatnio, iż nawet kierowcy mają już dosyć jej okropnego głosu, ponieważ wyciszają ją, co jest niedopuszczalne, bo przecież ma to być ułatwienie dla pasażerów. Niestety w takiej wersji jest jedynie udręką dla ucha, więc w pełni rozumiem biednych pracowników MPK. Proponuję, aby nagrać nową "ścieżkę dźwiękową", w której głosu użyczyłaby jakaś osoba, związana z Lublinem, np. Krzysztof Cugowski, czy Beata Kozidrak, tak jak ma to miejsce w Krakowie, gdzie w autobusach można usłyszeć uspokajający głos Grzegorza Turnaua, albo kojące dźwięki Anny Dymnej. Może ktoś jeszcze wypowie się na ten temat ???
Również się cieszę z nowego nabytku MPK, ale chciałem zwrócić uwagę na pewną sprawę, która nie daje mi spokoju. Nie wiem jak innym, ale mi osobiście bardzo nie podoba się głos tej lektorki, która zapowiada kolejne przystanki. Wydaje mi się, że dźwięki, które wydaje ta kobieta są "brzęczące" i bardzo niemiłe dla ucha. (Może jedynie w moim odczuciu). Poza tym (nie wiem czy przypadkiem, nie jest to wina sprzętu odtwarzającego jej głos), akcenty stawiane przez nią w niektórych wyrazach są niepoprawne, co sprawia, że słowa przez nią wyp... rozwiń
Avatar
kaszkasz / 6 sierpnia 2009 o 21:11
0
SUPER, tylko czemu te mercedesy mają takie malutkie okienka uchylne . można się uwędzić w tych upałach. wentylacje w dachu nic nei dają.
Avatar
Mario / 6 sierpnia 2009 o 20:38
0
Bardzo dobrze, że nowych autobusów i trolejbusów jest i będzie coraz więcej. Szkoda tylko, że większośc ulic po których jeżdżą jest w bardzo złym stanie. Przydałaby sie też bardzo nowa zajezdnia, która miałaby zadaszone miejsca postojowe dla autobusów, taka jaka jest np. w Trójmieście.
Avatar
józia / 6 sierpnia 2009 o 18:32
0
bardzo fajnie,że mamy nowe Mercedesy...oby wiecej sie ich jeszcze pojawiło !!!!
Avatar
kornik / 6 sierpnia 2009 o 15:56
0
wielkie halo i prezentowanie po raz n-ty autobusow... jakby to bylo wydarzenie stulecia... ot kupili i niech jezdza... oby wiecej...
wiec po co tyle bicia piany wokol autobusow
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo]
galeria
film

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo] 0 0

35-metrowy Maszt Niepodległości będzie w Lublinie trwałą pamiątką po obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta?

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta? 3 6

Kadrowe układanki trwają w lubelskim Ratuszu.

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia]
galeria

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia] 1 1

Uroczystości w Zamościu rozpoczęły się marszem niepodległości, który wyruszył spod pomnika Józefa Piłsudskiego.

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie
17 listopada 2018, 11:00

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 11 odbędzie się organizowany przez Lubelskie spacery z Prusem i Wydawnictwo Episteme spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej.

Plac w centrum miasta już po przebudowie. Jak się podoba mieszkańcom? [zdjęcia]
galeria

Plac w centrum miasta już po przebudowie. Jak się podoba mieszkańcom? [zdjęcia] 9 12

Są nowe latarnie, drzewa i ławki. Plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku został gruntownie przebudowany. Zmieniła się nie tylko nawierzchnia, zniknęły też schody i murki, a doszły fontanny. Co o zmianach sądzą mieszkańcy miasta?

Metro Exodus: Edycja kolekcjonerska za 245 euro (wideo)
film

Metro Exodus: Edycja kolekcjonerska za 245 euro (wideo) 0 0

Jest też tańsza o blisko 100 euro wersja, ale... bez gry. Co znajdziemy w Metro Exodus: Spartan Collector’s Edition Spartan Edition?

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach
film

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach 188 8

Sprawcy podali 18-latce pigułkę gwałtu, zbiorowo ją wykorzystali, a wszystko nagrywali jej telefonem komórkowym. Do gwałtu doszło na imprezie urodzinowej dziewczyny. Jeden z oskarżonych to przyjaciel ofiary, z którym zna się od dziecka.

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu 0 0

ROZMOWA Z Sylwią Matuszczyk, obrotową MKS Perła Lublin

Uroczystości na Rynku, bieg i koncert. Tak Kraśnik świętował 100-lecie odzyskania niepodległości
Zdjęcia
galeria

Uroczystości na Rynku, bieg i koncert. Tak Kraśnik świętował 100-lecie odzyskania niepodległości 3 1

Uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w Kraśniku od mszy św. za Ojczyznę.

Wieczór Poezji Wincentego Pola w Lublinie
15 listopada 2018, 18:00

Wieczór Poezji Wincentego Pola w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 15 listopada o godz. 18 w Dworku Wincentego Pola (Kalinowszczyzna 13) odbędzie się Wieczór Poezji Wincentego Pola w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego.

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich 12 9

W czwartek zatwierdzony został projekt budowy nowej jezdni ul. Nałkowskich od Romera do Żeglarskiej.

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL 0 0

11 listopada 2018 roku zmarł prof. Jerzy Rebeta, politolog i filozof polityki, wieloletni wykładowca Instytutu Socjologii KUL. Prekursor badań politologicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Miał 86 lat.

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym
17 listopada 2018, 16:00

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym 4 0

17 listopada o godz. 16 w ogrzewanej hali eventowej na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowy koncert Polskie Piosenki.

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo)
film

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo) 0 0

A kto tu się tak skrada? Sześć dużych lokacji, tryb wieloosobowy Ghost Mode i dobre recenzje. A w tle czai się już Sean Bean.

Znany rugbysta i jego sposób na zdrowy styl życia. "Nigdy nie jest za późno na aktywność"
Magazyn

Znany rugbysta i jego sposób na zdrowy styl życia. "Nigdy nie jest za późno na aktywność" 6 0

Jeden z najlepszych polskich zawodników w rugby, który grał w lidze francuskiej i norweskiej, wielokrotny mistrz polski chce uczyć zdrowego stylu życia. W domu w Konopnicy wymyślił i zbudował w ogrodzie ścieżkę zdrowia. Obok niej, w wolierze mieszkają araukany. Kurki bez ogona, za to z baczkami i bokobrodami. Znoszą kolorowe jajka jak malowanie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!