Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2021 r.
11:11

Zadzwonią albo odwiedzą osobiście. Zapytają o wiek, pracę, stan cywilny i wyznanie

Autor: Zdjęcie autora jsz
33 15 A A
(fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne)

Do wtorku 9 lutego trwa nabór na rachmistrzów spisowych Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań. W tym roku po raz pierwszy będzie trzeba spisać się samemu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przeprowadzane co 10 lat badanie opisuje stan ludności pod względem demograficznym, struktury społecznej i zawodowej. Zebrane dane osobowe są poufne.

– Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny. Jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia – przypomina dr Krzysztof Marowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Zebrane informacje mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych. W tym roku po raz pierwszy obowiązkowy będzie tzw. samopis internetowy. Każdy będzie musiał samodzielnie sprawdzić i uzupełnić dane w formularzu. Będzie to można zrobić od 1 kwietnia na komputerze lub smartfonie. Posłuży do tego aplikacja dostępna na stronie internetowej GUS.

Kto nie ma dostępu do sieci, będzie mógł skorzystać z komputera w urzędach statystycznych oraz urzędach miast i gmin. Jeśli ktoś nie będzie mógł spisać się samodzielnie np. ze względu na podeszły wiek lub stan zdrowia, może liczyć na pomoc rachmistrzów. Przeprowadzą oni wywiad telefonicznie lub odwiedzą nas w domu. W całym województwie potrzebnych będzie 874 rachmistrzów. Najwięcej, bo aż 138 ma pracować w Lublinie. Nabór trwa do 9 lutego.

Rachmistrze będą pytać nie tylko o wiek, adres czy stan cywilny. Zbiorą również informacje dotyczące naszej sytuacji zawodowej, pobieranych świadczeń i wykształcenia. Zapytają także, jak długo mieszkamy w danym miejscu oraz czy mieszkaliśmy kiedyś za granicą. W formularzu będą też pytania o przynależność narodową lub etniczną, wyznanie i posiadane nieruchomości.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 lutego 2021 r. o 11:17
+56
A niech mnie w D. pocałują. Sprawdzają z czego by jeszcze można nas ograbić !!
Avatar
Max... / 3 lutego 2021 r. o 11:39
+41
Ode mnie żadnych prawdziwych danych na pewno nie otrzymają! Zresztą po co im to? Szukają pieniędzy, aby zasypać dziurę budżetową na koszt obywatela, który nie narobił żadnych długów? Niech zajrzą do portfeli Januszków i Grażynek! Kolejne 100 mln powędrowało do toruńskiego hochsztaplera...
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 lutego 2021 r. o 13:36
+29
Trzeba brać przykład z góry od polityków i na wszystkie pytania odpowiadać: nie wiem , nie pamiętam. Albo od razu zemdleć i udawać chorego. Nie widomo w jakie ręce takie dane mogą trafić i do czego być wykorzystane. A poza tym dziś dane to cenny towar i gruba kasa więc nie ma nic za darmo.
Avatar
wypieprz-tv-radio / 3 lutego 2021 r. o 12:12
+22
Grasuje taki "straszny" wirus, wszystko pozamykane, kagance na mordach... ale Spis Powszechny gojów, ich mieszkań, resztek dóbr to zydoglobalisci spod znaku Rotszylda i Rokefelera muszą przeprowadzić! To nie problem dla 138 wysłanników? Nie będą roznosić "zarazy" - dostaną zwolnienie od Maovicka? Juz nie trzeba się go bać... ? Poza tym jest RODO. Polaku, chroń swoją prywatność! Informacja na wagę złota.
Avatar
annonim / 3 lutego 2021 r. o 13:08
+18
prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1426932,narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021-co-trzeba-wiedziec.html - w tym linku macie podane w szczegółach o co mogą was zapytać, artykuł bardzo powierzchownie podał informacje, toteż dla uściślenia dodaję tego linka. Szkoda, że nie zapytają jeszcze np. o hobby, poglądy polityczne, orientację seksualną, ulubione jedzenie, żeby już być ze wszystkim na topie. Ja to bym proponował taką strategię - jeśli cokolwiek podawać to tylko minimum informacji, a na resztę odpowiadać w stylu "nie wiem," "nie znam",
 Nie wiem, nie znam się, w ogóle to zarobiony jestem :)
 Nie wiem, nie znam się, w ogóle to zarobiony jestem :) rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 3 lutego 2021 r. o 12:40
+13
prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1426932,narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021-co-trzeba-wiedziec.html - w tym linku macie podane w szczegółach o co mogą was zapytać, artykuł bardzo powierzchownie podał informacje, toteż dla uściślenia dodaję tego linka. Szkoda, że nie zapytają jeszcze np. o hobby, poglądy polityczne, orientację seksualną, ulubione jedzenie, żeby już być ze wszystkim na topie. Ja to bym proponował taką strategię - jeśli cokolwiek podawać to tylko minimum informacji, a na resztę odpowiadać w stylu "nie wiem," "nie znam",
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 lutego 2021 r. o 18:21
+6
Nic nie widziałem, nic nie wiem, nic nie pamiętam.
Avatar
adlof / 5 lutego 2021 r. o 14:28
+3
A o numer buta i o to, czy jestem odbytocentryczny, też będą pytać?
Avatar
-felipe_96. / 6 lutego 2021 r. o 22:52
+2
Jakby ktoś pytał czym jest hejt, oto są jego przykłady: "parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą", "nie ma dość bredni skończonego kretyna?", "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki." , "pajacu z wykastrowanym mózgiem." ,"Wszechświat i Twoja głupota," "Znów idiota bredzi" , "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi.", "Znów ten debil bredzi" "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." , "Znów oszołom bredzi" , "albo wziął się oćpał, albo ziół popalił." "I jak kawał wieprza - czy innego knura" "Kastrat umysłowy" "do łba baraniego - nic już nie dociera.", "chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku"
Jakby ktoś pytał czym jest hejt, oto są jego przykłady: "parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą", "nie ma dość bredni skończonego kretyna?", "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki." , "pajacu z wykastrowanym mózgiem." ,"Wszechświat i Twoja głupota," "Znów idiota bredzi" , "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi.", "Znów ten debil bredzi" "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." &qu... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 lutego 2021 r. o 22:40
+2
@ poker: Absolutnie się z tobą zgadzam, dodam, że jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej, a oto kolejne przykłady: "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki.", "pajacu z wykastrowanym mózgiem.", "Znów ten debil bredzi" "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi." "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." "Znów oszołom bredzi" , "albo wziął się oćpał, albo ziół popalił." "albo kawał wieprza"( jeszcze było dawniej z gnoju kupa wieprza), "I jak kawał wieprza - czy innego knura", "Kastrat umysłowy", "do łba baraniego - nic już nie dociera.". "chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku", "I następny prymityw, pierwotniak." a jeszcze były określenia typu "gnida," "glista"
@ poker: Absolutnie się z tobą zgadzam, dodam, że jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej, a oto kolejne przykłady: "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki.", "pajacu z wykastrowanym mózgiem.", "Znów ten debil bredzi" "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi." "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." "Znów oszołom bredzi" , "... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 22:55
0
Jakby ktoś pytał czym jest hejt
I znowu parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą . Jest jeszcze ktoś, kto nie ma dość bredni skończonego kretyna?  Jest to zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
I znowu parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą . Jest jeszcze ktoś, kto nie ma dość bredni skończonego kretyna?  Jest to zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go na... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 lutego 2021 r. o 22:52
+2
Jakby ktoś pytał czym jest hejt, oto są jego przykłady: "parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą", "nie ma dość bredni skończonego kretyna?", "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki." , "pajacu z wykastrowanym mózgiem." ,"Wszechświat i Twoja głupota," "Znów idiota bredzi" , "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi.", "Znów ten debil bredzi" "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." , "Znów oszołom bredzi" , "albo wziął się oćpał, albo ziół popalił." "I jak kawał wieprza - czy innego knura" "Kastrat umysłowy" "do łba baraniego - nic już nie dociera.", "chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku"
Jakby ktoś pytał czym jest hejt, oto są jego przykłady: "parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą", "nie ma dość bredni skończonego kretyna?", "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki." , "pajacu z wykastrowanym mózgiem." ,"Wszechświat i Twoja głupota," "Znów idiota bredzi" , "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi.", "Znów ten debil bredzi" "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." &qu... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 22:47
-1
  jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej
I znowu parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą . Jest jeszcze ktoś, kto nie ma dość bredni skończonego kretyna?  Jest to zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
I znowu parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą . Jest jeszcze ktoś, kto nie ma dość bredni skończonego kretyna?  Jest to zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 lutego 2021 r. o 22:40
+2
@ poker: Absolutnie się z tobą zgadzam, dodam, że jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej, a oto kolejne przykłady: "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki.", "pajacu z wykastrowanym mózgiem.", "Znów ten debil bredzi" "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi." "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." "Znów oszołom bredzi" , "albo wziął się oćpał, albo ziół popalił." "albo kawał wieprza"( jeszcze było dawniej z gnoju kupa wieprza), "I jak kawał wieprza - czy innego knura", "Kastrat umysłowy", "do łba baraniego - nic już nie dociera.". "chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku", "I następny prymityw, pierwotniak." a jeszcze były określenia typu "gnida," "glista"
@ poker: Absolutnie się z tobą zgadzam, dodam, że jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej, a oto kolejne przykłady: "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki.", "pajacu z wykastrowanym mózgiem.", "Znów ten debil bredzi" "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi." "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." "Znów oszołom bredzi" , "... rozwiń
Avatar
poker / 6 lutego 2021 r. o 20:20
+1
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów. " " Kwik sflaczałego prącia XD" - to tylko niektóre wypowiedzi zwolenników lewicy. Taki poziom dyskusji czeka nas w przyszłości, jeśli agresywna propaganda wypierze do cna mózgi młodych ludzi, którzy, nie znając historii (o co zatroszczyła się PO i PSL), wierzą w szlachetne intencje tych wrogów społeczeństwa. Ludzi, którzy gardzą ludźmi chorymi, starymi, kalekimi. Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą.
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lec... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 10:23
-4
Trzeba brać przykład z góry od polityków i na wszystkie pytania odpowiadać: nie wiem , nie pamiętam. Albo od razu zemdleć i udawać chorego. Nie widomo w jakie ręce takie dane mogą trafić i do czego być wykorzystane. A poza tym dziś dane to cenny towar i gruba kasa więc nie ma nic za darmo
I następny prymityw, pierwotniak.  A zapas łuczywa już jest, gliniana polepa w kurnej chacie gotowa, ognisko rozpalone?
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 07:52
-5
Ja to bym proponował taką strategię - jeśli cokolwiek podawać to tylko minimum informacji, a na resztę odpowiadać w stylu "nie wiem," "nie znam",
Buhahahahahahaha,   zapewne   dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
Buhahahahahahaha,   zapewne   dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z ... rozwiń
Avatar
adlof / 5 lutego 2021 r. o 14:28
+3
A o numer buta i o to, czy jestem odbytocentryczny, też będą pytać?
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 lutego 2021 r. o 18:21
+6
Nic nie widziałem, nic nie wiem, nic nie pamiętam.
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 lutego 2021 r. o 13:36
+29
Trzeba brać przykład z góry od polityków i na wszystkie pytania odpowiadać: nie wiem , nie pamiętam. Albo od razu zemdleć i udawać chorego. Nie widomo w jakie ręce takie dane mogą trafić i do czego być wykorzystane. A poza tym dziś dane to cenny towar i gruba kasa więc nie ma nic za darmo.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najman poddał walkę z Bujakiewicz. Kolejna akcja dla Ninki z Lublina
galeria

Najman poddał walkę z Bujakiewicz. Kolejna akcja dla Ninki z Lublina

Aktorka Katarzyna Bujakiewicz wygrała walkę z Marcinem Najmanem. Podczas niedzielnego wydarzenia charytatywnego, na rzecz Niny Słupskiej z Lublina, mieli rozegrać poduszkowe MMA. Tyle, że pięściarz, zawodnik mieszanych sztuk walki i kick-bokser przed walką się poddał.

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej pod nowym adresem

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej pod nowym adresem

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zmienił siedzibę. Z oficjalnym otwarciem trzeba jednak poczekać na poluzowanie związanych z pandemią obostrzeń.

Tomasz Wójtowicz ma zostać honorowym obywatelem Lublina

Tomasz Wójtowicz ma zostać honorowym obywatelem Lublina

Niemal pewne jest już to, że wybitny siatkarz Tomasz Wójtowicz zostanie honorowym obywatelem Lublina. Z taką propozycją wyszła grupa miejskich radnych PiS. Ratusz oficjalnie potwierdza, że nadał bieg tej sprawie.

Lublin: Ruszyła budowa nowych boisk piłkarskich
Zdjęcia
galeria

Lublin: Ruszyła budowa nowych boisk piłkarskich

Zaczęły się prace w miejscu, gdzie powstać ma zespół boisk piłkarskich. Mowa o terenie koło ul. Krochmalnej i ul. Przeskok.

Tłumy na placu Zamkowym. Lubelska Giełda Staroci znowu działa
Zdjęcia
galeria

Tłumy na placu Zamkowym. Lubelska Giełda Staroci znowu działa

Miłośnicy antyków mimo odczuwalnego chłodu spotkali się na placu Zamkowym po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

Avia Świdnik – Cracovia II 1:1. Uratowali remis w końcówce
galeria

Avia Świdnik – Cracovia II 1:1. Uratowali remis w końcówce

Drugi zespół Cracovii wyraźnie nie leży piłkarzom ze Świdnika. W pierwszym meczu obu ekip Avia przegrała 0:1. A w drugim, przy okazji wiosennej inauguracji podopieczni Łukasza Mierzejewskiego uratowali remis w 89 minucie. I zawody zakończyły się wynikiem 1:1.

MŚ w narciarstwie klasycznym. Finał sprintu drużynowego kobiet bez Polek

MŚ w narciarstwie klasycznym. Finał sprintu drużynowego kobiet bez Polek

Monika Skinder i Izabela Marcisz nie awansowały do finału mistrzostw świata w sprincie drużynowym

Złodziej zdrapek z Puław rozpoznany. Nic nie wygrał

Złodziej zdrapek z Puław rozpoznany. Nic nie wygrał

Policjanci zatrzymali 25-latka, który w sklepie spożywczym w Kurowie ukradł zdrapki warte 1200 zł. W ustaleniu jego danych pomogła publikacja prasowa jego wizerunku.

Na przystanku leżał portfel. W środku było 2 tysiące złotych

Na przystanku leżał portfel. W środku było 2 tysiące złotych

Mieszkanka Białej Podlaskiej na przystanku autobusowym znalazła portfel, a w środku ponad 2 tysiące złotych i dokumenty.

Katarzyna Janiszewska od przyszłego sezonu w MKS Perła Lublin

Katarzyna Janiszewska od przyszłego sezonu w MKS Perła Lublin

Zawodniczka Paris 92 związała się z mistrzyniami Polski dwuletnią umową

Nielegalna uprawa pod Zamościem. Areszt na początek

Nielegalna uprawa pod Zamościem. Areszt na początek

Policjanci z Miączyna zatrzymali 27-latka, który na swojej posesji w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu uprawiał konopie indyjskie.

Bataliony Chłopskie podzieliły radnych. Dyskusja zeszła na MO i PZPR

Bataliony Chłopskie podzieliły radnych. Dyskusja zeszła na MO i PZPR

Bataliony Chłopskie podzieliły radnych powiatu bialskiego. – Wiemy, że część z nich wstąpiła później do Milicji Obywatelskiej – krytykuje radny Tomasz Bylina (PiS). – Przestańcie to upolityczniać – apeluje z kolei starosta bialski Mariusz Filipiuk (PSL).

Krasnystaw: Rozbite audi i czterech pijanych. Który kierował?

Krasnystaw: Rozbite audi i czterech pijanych. Który kierował?

Audi uderzyło w słup energetyczny i zderzyło się z fordem. W samochodzie było czterech pijanych mężczyzn.

Chełmianka – Wisła Sandomierz 3:0. Wymarzony początek wiosny

Chełmianka – Wisła Sandomierz 3:0. Wymarzony początek wiosny

Chełmianka rozpoczęła wiosnę od pewnego zwycięstwa nad czwartą w tabeli Wisłą Sandomierz. Biało-zieloni pokonali wyżej notowanego rywala 3:0.

Staszic wyłącznie ścisły. Nie będzie mieć nowych klas humanistycznych

Staszic wyłącznie ścisły. Nie będzie mieć nowych klas humanistycznych

Trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty przeznaczonego dla dzisiejszych ósmoklasistów, którzy chcą od września uczyć się w I LO. A „Staszic” się zmienia. Rekrutacja będzie inna niż dotychczasowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.