Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2021 r.
11:11

Zadzwonią albo odwiedzą osobiście. Zapytają o wiek, pracę, stan cywilny i wyznanie

Autor: Zdjęcie autora jsz
33 15 A A
(fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne)

Do wtorku 9 lutego trwa nabór na rachmistrzów spisowych Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań. W tym roku po raz pierwszy będzie trzeba spisać się samemu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przeprowadzane co 10 lat badanie opisuje stan ludności pod względem demograficznym, struktury społecznej i zawodowej. Zebrane dane osobowe są poufne.

– Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny. Jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia – przypomina dr Krzysztof Marowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Zebrane informacje mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych. W tym roku po raz pierwszy obowiązkowy będzie tzw. samopis internetowy. Każdy będzie musiał samodzielnie sprawdzić i uzupełnić dane w formularzu. Będzie to można zrobić od 1 kwietnia na komputerze lub smartfonie. Posłuży do tego aplikacja dostępna na stronie internetowej GUS.

Kto nie ma dostępu do sieci, będzie mógł skorzystać z komputera w urzędach statystycznych oraz urzędach miast i gmin. Jeśli ktoś nie będzie mógł spisać się samodzielnie np. ze względu na podeszły wiek lub stan zdrowia, może liczyć na pomoc rachmistrzów. Przeprowadzą oni wywiad telefonicznie lub odwiedzą nas w domu. W całym województwie potrzebnych będzie 874 rachmistrzów. Najwięcej, bo aż 138 ma pracować w Lublinie. Nabór trwa do 9 lutego.

Rachmistrze będą pytać nie tylko o wiek, adres czy stan cywilny. Zbiorą również informacje dotyczące naszej sytuacji zawodowej, pobieranych świadczeń i wykształcenia. Zapytają także, jak długo mieszkamy w danym miejscu oraz czy mieszkaliśmy kiedyś za granicą. W formularzu będą też pytania o przynależność narodową lub etniczną, wyznanie i posiadane nieruchomości.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 lutego 2021 r. o 11:17
+56
A niech mnie w D. pocałują. Sprawdzają z czego by jeszcze można nas ograbić !!
Avatar
Max... / 3 lutego 2021 r. o 11:39
+41
Ode mnie żadnych prawdziwych danych na pewno nie otrzymają! Zresztą po co im to? Szukają pieniędzy, aby zasypać dziurę budżetową na koszt obywatela, który nie narobił żadnych długów? Niech zajrzą do portfeli Januszków i Grażynek! Kolejne 100 mln powędrowało do toruńskiego hochsztaplera...
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 lutego 2021 r. o 13:36
+29
Trzeba brać przykład z góry od polityków i na wszystkie pytania odpowiadać: nie wiem , nie pamiętam. Albo od razu zemdleć i udawać chorego. Nie widomo w jakie ręce takie dane mogą trafić i do czego być wykorzystane. A poza tym dziś dane to cenny towar i gruba kasa więc nie ma nic za darmo.
Avatar
wypieprz-tv-radio / 3 lutego 2021 r. o 12:12
+22
Grasuje taki "straszny" wirus, wszystko pozamykane, kagance na mordach... ale Spis Powszechny gojów, ich mieszkań, resztek dóbr to zydoglobalisci spod znaku Rotszylda i Rokefelera muszą przeprowadzić! To nie problem dla 138 wysłanników? Nie będą roznosić "zarazy" - dostaną zwolnienie od Maovicka? Juz nie trzeba się go bać... ? Poza tym jest RODO. Polaku, chroń swoją prywatność! Informacja na wagę złota.
Avatar
annonim / 3 lutego 2021 r. o 13:08
+18
prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1426932,narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021-co-trzeba-wiedziec.html - w tym linku macie podane w szczegółach o co mogą was zapytać, artykuł bardzo powierzchownie podał informacje, toteż dla uściślenia dodaję tego linka. Szkoda, że nie zapytają jeszcze np. o hobby, poglądy polityczne, orientację seksualną, ulubione jedzenie, żeby już być ze wszystkim na topie. Ja to bym proponował taką strategię - jeśli cokolwiek podawać to tylko minimum informacji, a na resztę odpowiadać w stylu "nie wiem," "nie znam",
 Nie wiem, nie znam się, w ogóle to zarobiony jestem :)
 Nie wiem, nie znam się, w ogóle to zarobiony jestem :) rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 3 lutego 2021 r. o 12:40
+13
prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1426932,narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021-co-trzeba-wiedziec.html - w tym linku macie podane w szczegółach o co mogą was zapytać, artykuł bardzo powierzchownie podał informacje, toteż dla uściślenia dodaję tego linka. Szkoda, że nie zapytają jeszcze np. o hobby, poglądy polityczne, orientację seksualną, ulubione jedzenie, żeby już być ze wszystkim na topie. Ja to bym proponował taką strategię - jeśli cokolwiek podawać to tylko minimum informacji, a na resztę odpowiadać w stylu "nie wiem," "nie znam",
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 lutego 2021 r. o 18:21
+6
Nic nie widziałem, nic nie wiem, nic nie pamiętam.
Avatar
adlof / 5 lutego 2021 r. o 14:28
+3
A o numer buta i o to, czy jestem odbytocentryczny, też będą pytać?
Avatar
-felipe_96. / 6 lutego 2021 r. o 22:52
+2
Jakby ktoś pytał czym jest hejt, oto są jego przykłady: "parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą", "nie ma dość bredni skończonego kretyna?", "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki." , "pajacu z wykastrowanym mózgiem." ,"Wszechświat i Twoja głupota," "Znów idiota bredzi" , "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi.", "Znów ten debil bredzi" "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." , "Znów oszołom bredzi" , "albo wziął się oćpał, albo ziół popalił." "I jak kawał wieprza - czy innego knura" "Kastrat umysłowy" "do łba baraniego - nic już nie dociera.", "chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku"
Jakby ktoś pytał czym jest hejt, oto są jego przykłady: "parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą", "nie ma dość bredni skończonego kretyna?", "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki." , "pajacu z wykastrowanym mózgiem." ,"Wszechświat i Twoja głupota," "Znów idiota bredzi" , "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi.", "Znów ten debil bredzi" "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." &qu... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 lutego 2021 r. o 22:40
+2
@ poker: Absolutnie się z tobą zgadzam, dodam, że jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej, a oto kolejne przykłady: "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki.", "pajacu z wykastrowanym mózgiem.", "Znów ten debil bredzi" "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi." "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." "Znów oszołom bredzi" , "albo wziął się oćpał, albo ziół popalił." "albo kawał wieprza"( jeszcze było dawniej z gnoju kupa wieprza), "I jak kawał wieprza - czy innego knura", "Kastrat umysłowy", "do łba baraniego - nic już nie dociera.". "chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku", "I następny prymityw, pierwotniak." a jeszcze były określenia typu "gnida," "glista"
@ poker: Absolutnie się z tobą zgadzam, dodam, że jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej, a oto kolejne przykłady: "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki.", "pajacu z wykastrowanym mózgiem.", "Znów ten debil bredzi" "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi." "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." "Znów oszołom bredzi" , "... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 22:55
0
Jakby ktoś pytał czym jest hejt
I znowu parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą . Jest jeszcze ktoś, kto nie ma dość bredni skończonego kretyna?  Jest to zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
I znowu parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą . Jest jeszcze ktoś, kto nie ma dość bredni skończonego kretyna?  Jest to zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go na... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 lutego 2021 r. o 22:52
+2
Jakby ktoś pytał czym jest hejt, oto są jego przykłady: "parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą", "nie ma dość bredni skończonego kretyna?", "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki." , "pajacu z wykastrowanym mózgiem." ,"Wszechświat i Twoja głupota," "Znów idiota bredzi" , "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi.", "Znów ten debil bredzi" "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." , "Znów oszołom bredzi" , "albo wziął się oćpał, albo ziół popalił." "I jak kawał wieprza - czy innego knura" "Kastrat umysłowy" "do łba baraniego - nic już nie dociera.", "chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku"
Jakby ktoś pytał czym jest hejt, oto są jego przykłady: "parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą", "nie ma dość bredni skończonego kretyna?", "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki." , "pajacu z wykastrowanym mózgiem." ,"Wszechświat i Twoja głupota," "Znów idiota bredzi" , "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi.", "Znów ten debil bredzi" "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." &qu... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 22:47
-1
  jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej
I znowu parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą . Jest jeszcze ktoś, kto nie ma dość bredni skończonego kretyna?  Jest to zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
I znowu parę dni bezsensownych przepychanek z matołem, ze skończonym idiotą . Jest jeszcze ktoś, kto nie ma dość bredni skończonego kretyna?  Jest to zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 lutego 2021 r. o 22:40
+2
@ poker: Absolutnie się z tobą zgadzam, dodam, że jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej, a oto kolejne przykłady: "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki.", "pajacu z wykastrowanym mózgiem.", "Znów ten debil bredzi" "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi." "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." "Znów oszołom bredzi" , "albo wziął się oćpał, albo ziół popalił." "albo kawał wieprza"( jeszcze było dawniej z gnoju kupa wieprza), "I jak kawał wieprza - czy innego knura", "Kastrat umysłowy", "do łba baraniego - nic już nie dociera.". "chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku", "I następny prymityw, pierwotniak." a jeszcze były określenia typu "gnida," "glista"
@ poker: Absolutnie się z tobą zgadzam, dodam, że jest tego wodolejstwa tej jakże światłej, wrażliwej i doprawdy inteligentnej lewej strony więcej, a oto kolejne przykłady: "zapewne dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki.", "pajacu z wykastrowanym mózgiem.", "Znów ten debil bredzi" "pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi." "by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi." "chyba się z baranem - na łby pozamieniał." "Znów oszołom bredzi" , "... rozwiń
Avatar
poker / 6 lutego 2021 r. o 20:20
+1
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów. " " Kwik sflaczałego prącia XD" - to tylko niektóre wypowiedzi zwolenników lewicy. Taki poziom dyskusji czeka nas w przyszłości, jeśli agresywna propaganda wypierze do cna mózgi młodych ludzi, którzy, nie znając historii (o co zatroszczyła się PO i PSL), wierzą w szlachetne intencje tych wrogów społeczeństwa. Ludzi, którzy gardzą ludźmi chorymi, starymi, kalekimi. Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą.
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lec... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 10:23
-4
Trzeba brać przykład z góry od polityków i na wszystkie pytania odpowiadać: nie wiem , nie pamiętam. Albo od razu zemdleć i udawać chorego. Nie widomo w jakie ręce takie dane mogą trafić i do czego być wykorzystane. A poza tym dziś dane to cenny towar i gruba kasa więc nie ma nic za darmo
I następny prymityw, pierwotniak.  A zapas łuczywa już jest, gliniana polepa w kurnej chacie gotowa, ognisko rozpalone?
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 07:52
-5
Ja to bym proponował taką strategię - jeśli cokolwiek podawać to tylko minimum informacji, a na resztę odpowiadać w stylu "nie wiem," "nie znam",
Buhahahahahahaha,   zapewne   dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
Buhahahahahahaha,   zapewne   dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z ... rozwiń
Avatar
adlof / 5 lutego 2021 r. o 14:28
+3
A o numer buta i o to, czy jestem odbytocentryczny, też będą pytać?
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 lutego 2021 r. o 18:21
+6
Nic nie widziałem, nic nie wiem, nic nie pamiętam.
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 lutego 2021 r. o 13:36
+29
Trzeba brać przykład z góry od polityków i na wszystkie pytania odpowiadać: nie wiem , nie pamiętam. Albo od razu zemdleć i udawać chorego. Nie widomo w jakie ręce takie dane mogą trafić i do czego być wykorzystane. A poza tym dziś dane to cenny towar i gruba kasa więc nie ma nic za darmo.