Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2016 r.
18:42

Zakaz wstępu do radia dla Mariana Kowalskiego za słowa o o. Ludwiku Wiśniewskim

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
7 110 A A
Marian Kowalski, lider Narodowców RP
Marian Kowalski, lider Narodowców RP

Marian Kowalski, lider Narodowców RP dostał w środę zakaz wstępu do studia publicznego Radia Lublin. To reakcja szefa rozgłośni na słowa „idiota w sutannie”, którymi Kowalski określił na antenie o. Ludwika Wiśniewskiego, współzałożyciela Obywatelskiego Zespołu Pomocy Uchodźcom

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wypowiedź padła w porannej audycji na żywo, której gościem był Marian Kowalski. To były kandydat na prezydenta Lublina, a później też prezydenta RP, od lat związany ze środowiskiem nacjonalistów. Ostatnio skupieni wokół niego ludzie tworzą nowy ruch Narodowcy RP. A sam Kowalski jest częściej widywany w publicznym radiu i telewizji, odkąd zmieniły się władze tych mediów.

Rozmowa na antenie Polskiego Radia Lublin dotyczyła m.in. tematu uchodźców i wtedy też padło pytanie o powołany dwa dni temu Obywatelski Zespół ds. Pomocy Uchodźcom.

Współzałożycielem tego zespołu jest dominikanin, o. Ludwik Wiśniewski, którego mianem „idioty w sutannie” Kowalski dwukrotnie określił na antenie.

– Jest mi przykro, że coś takiego padło na antenie radia. Można się z kimś zgadzać lub nie zgadzać, ale nie można nikogo obrażać. Nie na tym polega wolność mediów – komentuje Mariusz Deckert, prezes Radia Lublin, który zdecydował, że Marian Kowalski nie będzie już zapraszany do studia.

Czy zakaz jest nieodwołalny? – Nie ma czegoś takiego, jak zakaz na stałe, można powiedzieć, że się zagalopowało, przeprosić. Inna kwestią jest zaufanie, które mam teraz ograniczone – mówi Deckert. Podkreśla, że w zakazie chodzi o ochronę anteny przed pewnymi sformułowaniami. – Celem mediów publicznych jest wyjaśnianie konfliktów. To, że ktoś powie ostrzej wcale niczego nie wyjaśnia.

– Trudno – tak zakaz wstępu do studia komentuje Kowalski. – Ja nie zamierzam mówić tego, co się komuś podoba, tylko to, co uważam za stosowne. Nie wiem, dlaczego ma być parasol ochronny nad duchownymi. Jeśli działają w porozumieniu z „kodziarzami” i innymi zdrajcami, nie można o nich złego słowa powiedzieć?

O. Ludwik Wiśniewski
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 110

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 maja 2016 r. o 00:39
0

Pan Kowalski ma rację!!!!!!!!

Ma rację... tylko ta grypsera mnie odpycha i te seksualne porównania ostatnio dość częste. Przypomina mi w takich momentach jurnych osiłków spod sklepu na wsi, a nie polityka.

Tyle w temacie :)

I to tyle też... no nie, niech tam.

Avatar
Gość / 1 maja 2016 r. o 21:58
0
Pan Kowalski ma rację!!!!!!!!
Avatar
jadzia / 29 kwietnia 2016 r. o 22:35
0

Marianowi psuje wizerunek ta grypsera... chodzi mi o takie powiedzonka z kręgu żulików "chodzić/podawać na psiarnię", "w du*** był i gówno widział".

Jego poglądy na 5. , ale to... mnie odpycha, czuję się zażenowana i wstydzę się polecać tego polityka znajomym i rodzinie.

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 r. o 17:00
0

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 r. o 16:53
0

Zakaz wstępu dla Mariana? czy Zakaz wstępu Marianowi?

Są enklawy lubelskiego gdzie mówi się np ''Dla mnie wczoraj ukradli samochód''.

Ale zobacz... posłuchaj(?) :) , jak rozsądnie mówią Kowalski & Chojecki.

Gdyby ten program pokazała ogólnopolska stacja telewizyjna, to Polacy okrzyknęliby nazajutrz Mariana Kowalskiego prezydentem, a Pawła Chojeckiego premierem.

To są prawdziwi Polacy !

 [media]https://www.youtube.com/watch?v=KpzQ8rwQr5g[/media]

Ale zobacz... posłuchaj(?) :) , jak rozsądnie mówią Kowalski & Chojecki.

Gdyby ten program pokazała ogólnopolska stacja telewizyjna, to Polacy okrzyknęliby nazajutrz Mariana Kowalskiego prezydentem, a Pawła Chojeckiego premierem.

To są prawdziwi Polacy !

 [media]https://www.youtube.com/watch?v=KpzQ8rwQr5g[/media]

rozwiń
Avatar
polonistka / 29 kwietnia 2016 r. o 08:44
0

Zakaz wstępu dla Mariana? czy Zakaz wstępu Marianowi?

Są enklawy lubelskiego gdzie mówi się np ''Dla mnie wczoraj ukradli samochód''.

Avatar
Twoja Stara / 28 kwietnia 2016 r. o 22:44
0

A co ma tutaj wykształcenie do sprawy? Znam idiotkę z tytułem profesora.

Tak, wiemy. To Twoja Matka! :D

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 r. o 22:19
0
Lepiej być "Idiotą w sutannie" niż Marianem Kowalskim Drogi Ojcze – Z Mądrości Syraha 31 Kto dobrodziejstwami za dobrodziejstwa odpłaca, pamięta o przyszłości, a w chwili potknięcia się znajdzie podporę. 28 Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie. Marianie Kowalski – Z Mądrości Syraha 28 Na chorobę pyszałka nie ma lekarstwa, albowiem nasienie zła w nim zapuściło korzenie. 7.1 Nie czyń zła, aby cię zło nie pochłonęło. 7.2 Odstąp od nieprawości, a ona odstąpi od ciebie. 18. 25 Pamiętaj o chwili głodu, gdy jesteś w obfitości, o biedzie i niedostatku - w dniach pomyślności.
Lepiej być "Idiotą w sutannie" niż Marianem Kowalskim Drogi Ojcze – Z Mądrości Syraha 31 Kto dobrodziejstwami za dobrodziejstwa odpłaca, pamięta o przyszłości, a w chwili potknięcia się znajdzie podporę. 28 Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie. Marianie Kowalski – Z Mądrości Syraha 28 Na chorobę pyszałka nie ma lekarstwa, albowiem nasienie zła w nim zapuściło korzenie. 7.1 Nie czyń zła, aby cię zło nie pochłonęło. 7.2 Odstąp od nieprawości, a ona odstąpi od ciebie. 18. 25 Pamię... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 r. o 20:34
0

Jest taka laska z Ruchu Narodowego. W Polsce jest aż 8 osób o nazwisku Helcyk.  Skoro nosi nazwisko niepolskie, to jak myślicie jest niemieckie, może angielskie?  :D  :D  :D

 
Dlaczego narodowcy nie chcą przyjęcia aż 7 tys. Chrześcijan z Erytrei?
Bo sprowadzili już milion swoich kuzynów z Ukrainy!!!
 
maniek powiedz o swoich kuzynach ze wschodu i wszystko będzie jasne!!!
Jeszcze tylko kilka milionów i znowu będziecie reizat Lachów?

Jest taka laska z Ruchu Narodowego. W Polsce jest aż 8 osób o nazwisku Helcyk.  Skoro nosi nazwisko niepolskie, to jak myślicie jest niemieckie, może angielskie?  :D  :D  :D

 
Dlaczego narodowcy nie chcą przyjęcia aż 7 tys. Chrześcijan z Erytrei?
Bo sprowadzili już milion swoich kuzynów z Ukrainy!!!
 
ma... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 r. o 20:10
0
W obecnych czasach zakaz wstępu do Radia L. to wyróżnienie.
Avatar
Gość / 2 maja 2016 r. o 00:39
0

Pan Kowalski ma rację!!!!!!!!

Ma rację... tylko ta grypsera mnie odpycha i te seksualne porównania ostatnio dość częste. Przypomina mi w takich momentach jurnych osiłków spod sklepu na wsi, a nie polityka.

Tyle w temacie :)

I to tyle też... no nie, niech tam.

Avatar
Gość / 1 maja 2016 r. o 21:58
0
Pan Kowalski ma rację!!!!!!!!
Avatar
jadzia / 29 kwietnia 2016 r. o 22:35
0

Marianowi psuje wizerunek ta grypsera... chodzi mi o takie powiedzonka z kręgu żulików "chodzić/podawać na psiarnię", "w du*** był i gówno widział".

Jego poglądy na 5. , ale to... mnie odpycha, czuję się zażenowana i wstydzę się polecać tego polityka znajomym i rodzinie.

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 r. o 17:00
0

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 r. o 16:53
0

Zakaz wstępu dla Mariana? czy Zakaz wstępu Marianowi?

Są enklawy lubelskiego gdzie mówi się np ''Dla mnie wczoraj ukradli samochód''.

Ale zobacz... posłuchaj(?) :) , jak rozsądnie mówią Kowalski & Chojecki.

Gdyby ten program pokazała ogólnopolska stacja telewizyjna, to Polacy okrzyknęliby nazajutrz Mariana Kowalskiego prezydentem, a Pawła Chojeckiego premierem.

To są prawdziwi Polacy !

 [media]https://www.youtube.com/watch?v=KpzQ8rwQr5g[/media]

Ale zobacz... posłuchaj(?) :) , jak rozsądnie mówią Kowalski & Chojecki.

Gdyby ten program pokazała ogólnopolska stacja telewizyjna, to Polacy okrzyknęliby nazajutrz Mariana Kowalskiego prezydentem, a Pawła Chojeckiego premierem.

To są prawdziwi Polacy !

 [media]https://www.youtube.com/watch?v=KpzQ8rwQr5g[/media]

rozwiń
Avatar
polonistka / 29 kwietnia 2016 r. o 08:44
0

Zakaz wstępu dla Mariana? czy Zakaz wstępu Marianowi?

Są enklawy lubelskiego gdzie mówi się np ''Dla mnie wczoraj ukradli samochód''.

Avatar
Twoja Stara / 28 kwietnia 2016 r. o 22:44
0

A co ma tutaj wykształcenie do sprawy? Znam idiotkę z tytułem profesora.

Tak, wiemy. To Twoja Matka! :D

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 r. o 22:19
0
Lepiej być "Idiotą w sutannie" niż Marianem Kowalskim Drogi Ojcze – Z Mądrości Syraha 31 Kto dobrodziejstwami za dobrodziejstwa odpłaca, pamięta o przyszłości, a w chwili potknięcia się znajdzie podporę. 28 Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie. Marianie Kowalski – Z Mądrości Syraha 28 Na chorobę pyszałka nie ma lekarstwa, albowiem nasienie zła w nim zapuściło korzenie. 7.1 Nie czyń zła, aby cię zło nie pochłonęło. 7.2 Odstąp od nieprawości, a ona odstąpi od ciebie. 18. 25 Pamiętaj o chwili głodu, gdy jesteś w obfitości, o biedzie i niedostatku - w dniach pomyślności.
Lepiej być "Idiotą w sutannie" niż Marianem Kowalskim Drogi Ojcze – Z Mądrości Syraha 31 Kto dobrodziejstwami za dobrodziejstwa odpłaca, pamięta o przyszłości, a w chwili potknięcia się znajdzie podporę. 28 Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie. Marianie Kowalski – Z Mądrości Syraha 28 Na chorobę pyszałka nie ma lekarstwa, albowiem nasienie zła w nim zapuściło korzenie. 7.1 Nie czyń zła, aby cię zło nie pochłonęło. 7.2 Odstąp od nieprawości, a ona odstąpi od ciebie. 18. 25 Pamię... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 r. o 20:34
0

Jest taka laska z Ruchu Narodowego. W Polsce jest aż 8 osób o nazwisku Helcyk.  Skoro nosi nazwisko niepolskie, to jak myślicie jest niemieckie, może angielskie?  :D  :D  :D

 
Dlaczego narodowcy nie chcą przyjęcia aż 7 tys. Chrześcijan z Erytrei?
Bo sprowadzili już milion swoich kuzynów z Ukrainy!!!
 
maniek powiedz o swoich kuzynach ze wschodu i wszystko będzie jasne!!!
Jeszcze tylko kilka milionów i znowu będziecie reizat Lachów?

Jest taka laska z Ruchu Narodowego. W Polsce jest aż 8 osób o nazwisku Helcyk.  Skoro nosi nazwisko niepolskie, to jak myślicie jest niemieckie, może angielskie?  :D  :D  :D

 
Dlaczego narodowcy nie chcą przyjęcia aż 7 tys. Chrześcijan z Erytrei?
Bo sprowadzili już milion swoich kuzynów z Ukrainy!!!
 
ma... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 r. o 20:10
0
W obecnych czasach zakaz wstępu do Radia L. to wyróżnienie.
Zobacz wszystkie komentarze 110

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.