Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2009 r.
18:29
Edytuj ten wpis

Zaprojektował stadion z elewacją z wikliny (wizualizacja)

0 24 A A

Student architektury zaprojektował piłkarski stadion dla Lublina na miarę XXI wieku, z trybunami dla 28 tys. kibiców i elewacją z… wikliny. Projekt ma szanse na realizację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stadion dla Lublina powstanie nie przy al. Zygmuntowskich, jak pierwotnie zakładano, ale przy ul. Krochmalnej na gruntach zlikwidowanej cukrowni. Prezydent miasta Adam Wasilewski mówił kilka dni temu, że najbardziej prawdopodobna jest adaptacja gotowego już projektu. Ratusz wydał na niego już blisko 2 mln zł. Został kupiony jeszcze za prezydentury Andrzeja Pruszkowskiego, a potem kilkakrotnie był przerabiany. Najnowsza wersja przewiduje stadion typowo piłkarski, z ok. 18 tys. miejsc na widowni.

- Ale jeżeli okaże się, że korzystniejsze jest ogłoszenie konkursu na nowy projekt, to możemy się na to zdecydować - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, wiceprezydent Lublina. - Musimy mieć pewność, że stadion będzie spełniał wszystkie niezbędne wymogi i będzie odpowiadał środowisku piłkarskiemu miasta.
Dlatego Ratusz zamierza przeprowadzić konsultacje z ekspertami i przedstawicielami świata sportu. - To moment, żeby się zastanowić, co jest najlepsze - podkreśla wiceprezydent.

Okazuje się, że nowy projekt stadionu, który mógłby powstać przy ul. Krochmalnej, jest już gotowy. Przygotował go Jędrzej Wośko, student architektury Politechniki Lubelskiej. - W ub. roku miałem zajęcia z projektowania obiektów rekreacyjnych - opowiada. - Warunkiem zaliczenia było przygotowanie projektu. Ja zrobiłem stadion dla Lublina. To obiekt typowo piłkarski, z 28 tys. miejsc. Młody architekt nie bał się nowoczesnych technologii. Elewację zaprojektował… z wikliny. To metoda zastosowana m.in. w pawilonie Expo 2005. Projekt trafił do szuflady. - Dostałem piątkę z zaliczenia i dla mnie temat się skończył - mówi Wośko. - Ale gdyby komuś się spodobał, jestem do dyspozycji.
- Każdy może zaprosić naszego studenta do współpracy i odkupić stworzoną przez niego koncepcję - mówi prof. Elżbieta Przesmycka, kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego PL.

- Na pewno przyjrzymy się temu projektowi - zapowiada Kołodziej-Wnuk.


Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michu / 20 marca 2011 o 23:29
0
Śmieszą mnie wypowiedzi Lubliniaków, którzy tak podniecają się tymi planami. Meczy międzypaństwowych nie będzie, bo po jakiego diabła ktoś miałby tu przyjeżdzać do Lublina, żeby zagrać mecz międzypaństwowy? Poza tym czym do miasta dojechać? Ultraszybką PKP? Albo dziurawą 17'tką? Ale wracając do tematu - wybudowanie takiego stadionu to ogromne koszty, utrzymanie go później to stały, duży koszt dla Lublina. Skończy się na tym, że po ewentualnym wybudowaniu szybko zabraknie pieniędzy i stadion zacznie podupadać. Albo miasto zacznie wyciągać kolejne pieniądze od mieszkańców, podnosząc podatki, podnosząc ceny biletów MPK. Bo przecież nie ma tu żadnego klubu piłkarskiego, który ma sponsorów gotowych łożyć na ten projekt. A raczej żadnego klubu, który w ogóle ma szansę na zaistnienie cokolwiek.
Śmieszą mnie wypowiedzi Lubliniaków, którzy tak podniecają się tymi planami. Meczy międzypaństwowych nie będzie, bo po jakiego diabła ktoś miałby tu przyjeżdzać do Lublina, żeby zagrać mecz międzypaństwowy? Poza tym czym do miasta dojechać? Ultraszybką PKP? Albo dziurawą 17'tką? Ale wracając do tematu - wybudowanie takiego stadionu to ogromne koszty, utrzymanie go później to stały, duży koszt dla Lublina. Skończy się na tym, że po ewentualnym wybudowaniu szybko zabraknie pieniędzy i stadion zacznie podupadać. Albo miasto zacznie wyciągać... rozwiń
Avatar
Alen / 13 lutego 2010 o 01:16
0
PO CO NAM NASTĘPNY STADION
Pytam za czyje pieniądze będzie wybudowany ?
Kto go będzie utrzymywał i j/w ?
Najważniejsze kto ma na nim grać i jakiego typu rozrywkę ma przynieść mieszkańcom.
O ile wiem mamy stadion na Zygmuntowskich który nigdy jeszcze nie był przepełniony więc
kolejna tego typu inwestycja jest totalną głupotą
Ja i moje dzieci już przeszło 2 lata czekamy na obiecany przez naszego PREZYDENTA LUBLINA Aquapark
A tu zamiast basenów i zakładów przemysłowych piąty stadion i to w najniebezpieczniejszej okolicy Lublina .
Ale jak się nie może spełnić obietnic wyborczych to lepiej się podać do dymisji niż narazić miasto na bezsensowne wydatki!!!!!!!!
PO CO NAM NASTĘPNY STADION
Pytam za czyje pieniądze będzie wybudowany ?
Kto go będzie utrzymywał i j/w ?
Najważniejsze kto ma na nim grać i jakiego typu rozrywkę ma przynieść mieszkańcom.
O ile wiem mamy stadion na Zygmuntowskich który nigdy jeszcze nie był przepełniony więc
kolejna tego typu inwestycja jest totalną głupotą
Ja i moje dzieci już przeszło 2 lata czekamy na obiecany przez naszego PREZYDENTA LUBLINA Aquapark
A tu zamiast basenów i zakładów przemysłowych piąty stadion i to w najn... rozwiń
Avatar
pablo / 21 lutego 2009 o 20:37
0
o ile sam projekt... jak to projekt, to umiejscowienie na tym terenie wydaje mi sie mocno naciagane :)
Avatar
~janek63~ / 21 lutego 2009 o 17:37
0
Super do dzieła budować nie czekać
Avatar
MMX / 21 lutego 2009 o 17:21
0
Zbyt fajny projekt, żeby mógł się udać. Może gdzieś indziej, ale nie w Lublinie.
Avatar
SpeedwayFan / 21 lutego 2009 o 15:35
0
Jesli ten projekt stadionu pilkarskiego bylby realizowany to jestem spokojny. Natomiast nadal niepokoi mi co ze stadionem dla zuzlowocow. Widomo jedno ze decyzja jest miasta aby taka funkcje nadal pelnil stadion przy Zygmuntowskich. W jakim stanie jest obecnie ten stadion wszyscy wiemy, potrzebna jest chyba kolejna wizualizacja aby miasto moglo zobaczyc jaki moze byc stadion przy Zygmuntowksich i to nie za kosmiczne pieniadze. Widac ze te wizualki wplywaja na mentalnosc rzadzacych naszym miastem, przyklad stadionu pilkarskiego, czy tez wizualizacji słodowni przy ul Misjonarskiej.
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 15:06
0
jak dla mnie super projekt, bryła jest ekstra,zwłaszcza te stalowe żurawie, czy tam podpory konstrukcji dachu, kolorystyka tez super. jeśli projekt obejmuje instalacje itd, to się pod nim podpisze jeszcze dzisiaj. Wiklina trochę futurystyczna, nie wiem czy powstało już coś takiego, ale jeśli to jest wykonalne to oczywiście jestem za wiklinę ewentualnie można by zastąpić jakimś tworzywem, ale to wy tam studiujecie więc się lepiej znacie
jak dla mnie super projekt, bryła jest ekstra,zwłaszcza te stalowe żurawie, czy tam podpory konstrukcji dachu, kolorystyka tez super. jeśli projekt obejmuje instalacje itd, to się pod nim podpisze jeszcze dzisiaj. Wiklina trochę futurystyczna, nie wiem czy powstało już coś takiego, ale jeśli to jest wykonalne to oczywiście jestem za wiklinę ewentualnie można by zastąpić jakimś tworzywem, ale to wy tam studiujecie więc się lepiej znacie rozwiń
Avatar
neo / 21 lutego 2009 o 12:39
0
prezydent@lublin.eu niech każdy napisze list poparcia i zobaczymy co ztego wyniknie
Avatar
czarny / 21 lutego 2009 o 12:15
0
kAPITALNY PROJEKT oby zostal zatwierdzony przez jasniepana preszydenta wasilewskiego jesli mu piekno tego miastsa jest na uwadze

mielibysmy rewelacyjny nietuzinkowy:

stadion
teatr w budowie
terminal lotniska

3x tak
Avatar
rob / 21 lutego 2009 o 11:50
0
rewelacja ale pewnie Rzeszow go odkupi i tam powstanie wiec nieliczmy ze wyskoczymy ponadprzecietnosc

stary projekt owal powinien zpostac dla zuzla i zygmuntowskich ,,tylko,,

Wasilewski nie pozwoli w lbn zbudowac nic ponadprzecietnego a konkurs tylko na papierze
Avatar
michu / 20 marca 2011 o 23:29
0
Śmieszą mnie wypowiedzi Lubliniaków, którzy tak podniecają się tymi planami. Meczy międzypaństwowych nie będzie, bo po jakiego diabła ktoś miałby tu przyjeżdzać do Lublina, żeby zagrać mecz międzypaństwowy? Poza tym czym do miasta dojechać? Ultraszybką PKP? Albo dziurawą 17'tką? Ale wracając do tematu - wybudowanie takiego stadionu to ogromne koszty, utrzymanie go później to stały, duży koszt dla Lublina. Skończy się na tym, że po ewentualnym wybudowaniu szybko zabraknie pieniędzy i stadion zacznie podupadać. Albo miasto zacznie wyciągać kolejne pieniądze od mieszkańców, podnosząc podatki, podnosząc ceny biletów MPK. Bo przecież nie ma tu żadnego klubu piłkarskiego, który ma sponsorów gotowych łożyć na ten projekt. A raczej żadnego klubu, który w ogóle ma szansę na zaistnienie cokolwiek.
Śmieszą mnie wypowiedzi Lubliniaków, którzy tak podniecają się tymi planami. Meczy międzypaństwowych nie będzie, bo po jakiego diabła ktoś miałby tu przyjeżdzać do Lublina, żeby zagrać mecz międzypaństwowy? Poza tym czym do miasta dojechać? Ultraszybką PKP? Albo dziurawą 17'tką? Ale wracając do tematu - wybudowanie takiego stadionu to ogromne koszty, utrzymanie go później to stały, duży koszt dla Lublina. Skończy się na tym, że po ewentualnym wybudowaniu szybko zabraknie pieniędzy i stadion zacznie podupadać. Albo miasto zacznie wyciągać... rozwiń
Avatar
Alen / 13 lutego 2010 o 01:16
0
PO CO NAM NASTĘPNY STADION
Pytam za czyje pieniądze będzie wybudowany ?
Kto go będzie utrzymywał i j/w ?
Najważniejsze kto ma na nim grać i jakiego typu rozrywkę ma przynieść mieszkańcom.
O ile wiem mamy stadion na Zygmuntowskich który nigdy jeszcze nie był przepełniony więc
kolejna tego typu inwestycja jest totalną głupotą
Ja i moje dzieci już przeszło 2 lata czekamy na obiecany przez naszego PREZYDENTA LUBLINA Aquapark
A tu zamiast basenów i zakładów przemysłowych piąty stadion i to w najniebezpieczniejszej okolicy Lublina .
Ale jak się nie może spełnić obietnic wyborczych to lepiej się podać do dymisji niż narazić miasto na bezsensowne wydatki!!!!!!!!
PO CO NAM NASTĘPNY STADION
Pytam za czyje pieniądze będzie wybudowany ?
Kto go będzie utrzymywał i j/w ?
Najważniejsze kto ma na nim grać i jakiego typu rozrywkę ma przynieść mieszkańcom.
O ile wiem mamy stadion na Zygmuntowskich który nigdy jeszcze nie był przepełniony więc
kolejna tego typu inwestycja jest totalną głupotą
Ja i moje dzieci już przeszło 2 lata czekamy na obiecany przez naszego PREZYDENTA LUBLINA Aquapark
A tu zamiast basenów i zakładów przemysłowych piąty stadion i to w najn... rozwiń
Avatar
pablo / 21 lutego 2009 o 20:37
0
o ile sam projekt... jak to projekt, to umiejscowienie na tym terenie wydaje mi sie mocno naciagane :)
Avatar
~janek63~ / 21 lutego 2009 o 17:37
0
Super do dzieła budować nie czekać
Avatar
MMX / 21 lutego 2009 o 17:21
0
Zbyt fajny projekt, żeby mógł się udać. Może gdzieś indziej, ale nie w Lublinie.
Avatar
SpeedwayFan / 21 lutego 2009 o 15:35
0
Jesli ten projekt stadionu pilkarskiego bylby realizowany to jestem spokojny. Natomiast nadal niepokoi mi co ze stadionem dla zuzlowocow. Widomo jedno ze decyzja jest miasta aby taka funkcje nadal pelnil stadion przy Zygmuntowskich. W jakim stanie jest obecnie ten stadion wszyscy wiemy, potrzebna jest chyba kolejna wizualizacja aby miasto moglo zobaczyc jaki moze byc stadion przy Zygmuntowksich i to nie za kosmiczne pieniadze. Widac ze te wizualki wplywaja na mentalnosc rzadzacych naszym miastem, przyklad stadionu pilkarskiego, czy tez wizualizacji słodowni przy ul Misjonarskiej.
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 15:06
0
jak dla mnie super projekt, bryła jest ekstra,zwłaszcza te stalowe żurawie, czy tam podpory konstrukcji dachu, kolorystyka tez super. jeśli projekt obejmuje instalacje itd, to się pod nim podpisze jeszcze dzisiaj. Wiklina trochę futurystyczna, nie wiem czy powstało już coś takiego, ale jeśli to jest wykonalne to oczywiście jestem za wiklinę ewentualnie można by zastąpić jakimś tworzywem, ale to wy tam studiujecie więc się lepiej znacie
jak dla mnie super projekt, bryła jest ekstra,zwłaszcza te stalowe żurawie, czy tam podpory konstrukcji dachu, kolorystyka tez super. jeśli projekt obejmuje instalacje itd, to się pod nim podpisze jeszcze dzisiaj. Wiklina trochę futurystyczna, nie wiem czy powstało już coś takiego, ale jeśli to jest wykonalne to oczywiście jestem za wiklinę ewentualnie można by zastąpić jakimś tworzywem, ale to wy tam studiujecie więc się lepiej znacie rozwiń
Avatar
neo / 21 lutego 2009 o 12:39
0
prezydent@lublin.eu niech każdy napisze list poparcia i zobaczymy co ztego wyniknie
Avatar
czarny / 21 lutego 2009 o 12:15
0
kAPITALNY PROJEKT oby zostal zatwierdzony przez jasniepana preszydenta wasilewskiego jesli mu piekno tego miastsa jest na uwadze

mielibysmy rewelacyjny nietuzinkowy:

stadion
teatr w budowie
terminal lotniska

3x tak
Avatar
rob / 21 lutego 2009 o 11:50
0
rewelacja ale pewnie Rzeszow go odkupi i tam powstanie wiec nieliczmy ze wyskoczymy ponadprzecietnosc

stary projekt owal powinien zpostac dla zuzla i zygmuntowskich ,,tylko,,

Wasilewski nie pozwoli w lbn zbudowac nic ponadprzecietnego a konkurs tylko na papierze
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 3 0

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 48 32

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 29 4

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 14 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 13

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!