Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 sierpnia 2011 r.
19:49
Edytuj ten wpis

Zasłabł przed szpitalem. Karetka jechała po niego 15 minut

0 119 A A
Mimo że mężczyzna leżał tuż przed szpitalem przy ul. Staszica, nikt z jego personelu nie ruszył z po
Mimo że mężczyzna leżał tuż przed szpitalem przy ul. Staszica, nikt z jego personelu nie ruszył z po

Piętnaście minut jechała karetka do mężczyzny, który wczoraj w dzień zasłabł tuż przed wejściem do SPSK nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie. Nikt z personelu pobliskiego szpitala nie pomógł choremu. – Bo takie są procedury – twierdzą lekarze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ten mężczyzna siedział na murku i w pewnym momencie osunął się na chodnik – relacjonuje kobieta, która była świadkiem wczorajszego zdarzenia na ulicy Staszica w Lublinie.

– Widziałam, jak stracił przytomność – mówi. Chwilę później wokół zebrało się kilkanaście osób. Jedna z nich sprawdziła tętno, podtrzymując głowę 50-latka. – Był nieprzytomny, nie czułam od niego alkoholu – mówi.

Co najmniej dwie osoby pobiegły po pomoc do lekarzy SPSK 1. W tym również nasza reporterka. W drzwiach szpitala pojawiła się lekarka i kilka pielęgniarek, obserwujących zdarzenie. Nikt jednak na tę prośbę nie zareagował.

– Odmówiono nam przyjścia medyka – oburza się kolejna kobieta, świadek zdarzenia. – Kazali wzywać karetkę pogotowia. Przecież to jest jakiś skandal. Człowiek mógłby umrzeć przed szpitalem, bo nikt nie chce do niego wyjść, żeby zobaczyć, co się stało. Już jakieś 15 minut czekamy.

Kolejny świadek, który pobiegł do szpitala po pomoc, usłyszał od personelu (najprawdopodobniej od portiera – red.), że to dyspozytor pogotowia ratunkowego decyduje, skąd wyśle karetkę. W tym samym czasie nieprzytomny mężczyzna wciąż leżał na chodniku. Ktoś mu podłożył pod głowę parasolkę. – Gdyby ten człowiek miał zawał serca i tyle czekał na karetkę, to by umarł – mówi jedna z kobiet.

Po piętnastu minutach na miejsce wreszcie dotarło pogotowie. – Zgłoszenie dostałem o godz. 13.24.

Trzeźwy i logicznie mówiący człowiek powiedział, że przy szpitalu na Staszica zasłabł człowiek, który ma wyczuwalne tętno i nie ma problemów z oddychaniem. Na miejsce wysłałem karetkę ze stacji przy ul. Weteranów – mówi Andrzej Wiechnik, dyspozytor lubelskiego pogotowia.

Karetka zabrała mężczyznę na oddział toksykologii szpitala im. Jana Bożego w Lublinie.

– Ten człowiek trafił do nas po raz drugi od piątku, jako pacjent NN. Był w stanie silnego upojenia alkoholowego. Jest w trakcie odtruwania i obserwacji – mówi dr Hanna Lewandowska–Stanek, ordynator oddziału.

Dyrekcja SPSK nr 1 przy ul. Staszica skomentuje sprawę dopiero dziś.

Co z lekarską zasadą ratowania życia?

• Zdzisław Kulesza, dyr. Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, zapytany o to, czy lekarze mają obowiązek pomóc człowiekowi, który nieprzytomny leży na chodniku przed szpitalem, odpowiada: Lekarz, podobnie jak każdy inny pracownik, nie ma prawa opuścić stanowiska pracy bez zgody swojego pracodawcy. Z kolei osoba, która jest świadkiem zdarzenia, ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy.

• Jeśli pacjent zgłosiłby się na izbę przyjęć samodzielnie, lekarze musieliby udzielić pomocy – mówi dr Andrzej Ciołko, rzecznik prasowy WSS przy al. Kraśnickiej w Lublinie. – W innym przypadku lekarz nie może opuścić stanowiska pracy, jakim jest szpital.

• Stanowiskiem pracy lekarza nie jest ulica. Istota zasady ratowania życia jest dziś obwarowana przepisami prawnymi i została zniszczona przez biurokrację – mówi lekarka ze szpitala im. Jana Bożego w Lublinie, która zgodziła się skomentować sprawę anonimowo. (AA)

Komentarze 119

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Litość / 3 sierpnia 2011 o 15:26
0
Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

obowiązki te sumiennie spełniać;służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;

A w szpitalach jest tak samo jak i przed, rzeźnie, człowiek umrze z pragnienia bo mu łyżki wody nie podadzą tylko idź i se kup, to jest i będzie żenada. Nie masz kasy to zdychasz jak pies bezpański!
Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

obowiązki te sumiennie spełniać;służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;

A w szpitalach jest tak samo jak ... rozwiń
Avatar
manius / 3 sierpnia 2011 o 11:42
0
[quote name='ala' timestamp='1312272357' post='509856']
tak panie doktorze, oczywiście my wszyscy jesteśmy menelami, najlepiej żeby nas nie było. A może wreszcie pozbyć się preferencyjnego traktowania rodzin lekarskich i pracowników służby zdrowia - a takie macie zapisy w swoim kodeksie etyki; a może czas zrobić porządek ze służbą zdrowia i faktycznie wprowadzić zasady jak na Śląsku? Skończyłoby się wielomiesięczne czekanie na wizytę u specjalisty, karetki przyjeżdżałyby szybciej, ratowanie życia "na ulicy" dalej byłoby obowiązkiem lekarzy.
[/quote]
alu, dziecinko. służba to była we dworze, teraz jest ochrona zdrowia
[quote name='ala' timestamp='1312272357' post='509856']
tak panie doktorze, oczywiście my wszyscy jesteśmy menelami, najlepiej żeby nas nie było. A może wreszcie pozbyć się preferencyjnego traktowania rodzin lekarskich i pracowników służby zdrowia - a takie macie zapisy w swoim kodeksie etyki; a może czas zrobić porządek ze służbą zdrowia i faktycznie wprowadzić zasady jak na Śląsku? Skończyłoby się wielomiesięczne czekanie na wizytę u specjalisty, karetki przyjeżdżałyby szybciej, ratowanie życia "na ulicy&... rozwiń
Avatar
felczer / 3 sierpnia 2011 o 10:47
0
[quote name='Cezary Kowalski' timestamp='1312302663' post='510170']
[size="5"]To bardzo normalna sprawa !!! Lekarz czy pielęgniarka pracujący w danym szpitalu nie mogą w czasie pracy opuszczać szpitala !!! Za to grozi zwolnienie dyscyplinarne !!! Takie są głupie przepisy pani Kopacz i rzeszy mafii z PO !!!!! Ja uważam że trzeba zmienić przepisy i zezwalać personelowi opuszczane miejsca pracy w każdym przypadku !! Bo nikt nie wie komu potrzebna jest pomoc lekarska !!! PÓKI CO NIE WOLNO OPUSZCZAĆ MIEJSCA PRACY !!!!!!![/size]
[/quote]
[size="5"]Przepraszam ale ten przepis ktory teraz obowiazuje zostal ustalony
[size="7"]przez rzady PiS-u.[/size][/size]
[quote name='Cezary Kowalski' timestamp='1312302663' post='510170']
[size="5"]To bardzo normalna sprawa !!! Lekarz czy pielęgniarka pracujący w danym szpitalu nie mogą w czasie pracy opuszczać szpitala !!! Za to grozi zwolnienie dyscyplinarne !!! Takie są głupie przepisy pani Kopacz i rzeszy mafii z PO !!!!! Ja uważam że trzeba zmienić przepisy i zezwalać personelowi opuszczane miejsca pracy w każdym przypadku !! Bo nikt nie wie komu potr... rozwiń
Avatar
Cosiek123 / 2 sierpnia 2011 o 20:24
0
Normalnie chore! Za opuszczenie szpitala grozi zwolnienie, a za nieudzielenie pomocy nie grozi??!!
Avatar
Cezary Kowalski / 2 sierpnia 2011 o 18:31
0
[size="5"]To bardzo normalna sprawa !!! Lekarz czy pielęgniarka pracujący w danym szpitalu nie mogą w czasie pracy opuszczać szpitala !!! Za to grozi zwolnienie dyscyplinarne !!! Takie są głupie przepisy pani Kopacz i rzeszy mafii z PO !!!!! Ja uważam że trzeba zmienić przepisy i zezwalać personelowi opuszczane miejsca pracy w każdym przypadku !! Bo nikt nie wie komu potrzebna jest pomoc lekarska !!! PÓKI CO NIE WOLNO OPUSZCZAĆ MIEJSCA PRACY !!!!!!![/size]
Avatar
gość / 2 sierpnia 2011 o 17:18
0
[quote name='gosc' timestamp='1312296433' post='510131']
Niestety nie przyznaje tutaj racji osobiście widzialam gdy wiozłam sasiadke z zlamanym obojczykiem na pogotowie kobieta miala otwarte zlamanie krew leciala pomimo ze była na pogotowiu i przyjac "ją" jako nagly przypadek nie zostala wzieta. Czekalismy na udzielenie pomocy prawie 2 h
[/quote]



czy to działo się na Staszica bo o tym szpitalu tu rozmawiamy ?
Avatar
steppenwolf / 2 sierpnia 2011 o 17:03
0
[quote name='PACJENT' timestamp='1312260212' post='509792']
PRZYPADEK RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWA, UZASADNIA UDZIELENIE PIERWSZEJ POMOCY, ODSYŁAM PANÓW PROFESORÓW DO KODEKSU KARNEGO. ODMÓWIĆ TO MOŻE DZIECKO W PRZEDSZKOLU. Czy w takim szpitalu nie ma nikogo kto zna się na prawie i medycynie?
[/quote]
pierwszej pomocy to już udzielono-przecież miał pod głową parasolkę...
A poważnie- przeczytaj dokładnie artykuł 162 KK, dopiero zabieraj głos w dyskusji.
Avatar
gość / 2 sierpnia 2011 o 16:49
0
[quote name='gość' timestamp='1312289439' post='510043']
tabletki od bólu na stacji cpn rozwiązałyby problem narzeczonej:)
[/quote]
Oj, lepiej uważajcie, co piszecie. Znajomy chodził kilka razy do lekarza, bo bolał go brzuch - lekarz zalecał tylko branie tabletek przeciwbólowych. Kiedy wreszcie z potwornym bólem brzucha wylądował w szpitalu - na ratunek było już za późno - wkrótce potem zmarł... na raka żołądka!
Więc nie bierzcie się za pochopne stawianie 'diagnoz'...
Avatar
gosc / 2 sierpnia 2011 o 16:47
0
[quote name='gość' timestamp='1312294896' post='510114']
dokładnie orginał dostaje pacjent kopia zostaje w szpitalu , dla mnie to 1,5 h jest mocno przesadzone prze pana
[/quote]


Niestety nie przyznaje tutaj racji osobiście widzialam gdy wiozłam sasiadke z zlamanym obojczykiem na pogotowie kobieta miala otwarte zlamanie krew leciala pomimo ze była na pogotowiu i przyjac "ją" jako nagly przypadek nie zostala wzieta. Czekalismy na udzielenie pomocy prawie 2 h
Avatar
pacjent / 2 sierpnia 2011 o 16:45
0
[quote name='gość' timestamp='1312286324' post='510019']
a jak by zasłabł pacjent na oddziale i by nie było lekarza bo udzielał pomocy przed szpitalem człowiekowi TO WTEDY BY BYŁA AFERA ciekawe jakby wytłumaczył się rodzinie kretynie
[/quote]
Po pierwsze - a od kiedy na oddziale jest tylko jeden lekarz?

Po drugie - nie musisz od razu obrażać ludzi i wyzywać ich od kretynów - to świadczy tylko i wyłącznie o twojej kulturze osobistej...
PS. Tamten wpis napisała kobieta
[quote name='gość' timestamp='1312286324' post='510019']
a jak by zasłabł pacjent na oddziale i by nie było lekarza bo udzielał pomocy przed szpitalem człowiekowi TO WTEDY BY BYŁA AFERA ciekawe jakby wytłumaczył się rodzinie kretynie
[/quote]
Po pierwsze - a od kiedy na oddziale jest tylko jeden lekarz?

Po drugie - nie musisz od razu obrażać ludzi i wyzywać ich od kretynów - to świadczy tylko i wyłącznie o twojej kulturze osobistej...
PS. Tamten wpis napisała kobieta rozwiń
Avatar
Litość / 3 sierpnia 2011 o 15:26
0
Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

obowiązki te sumiennie spełniać;służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;

A w szpitalach jest tak samo jak i przed, rzeźnie, człowiek umrze z pragnienia bo mu łyżki wody nie podadzą tylko idź i se kup, to jest i będzie żenada. Nie masz kasy to zdychasz jak pies bezpański!
Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

obowiązki te sumiennie spełniać;służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;

A w szpitalach jest tak samo jak ... rozwiń
Avatar
manius / 3 sierpnia 2011 o 11:42
0
[quote name='ala' timestamp='1312272357' post='509856']
tak panie doktorze, oczywiście my wszyscy jesteśmy menelami, najlepiej żeby nas nie było. A może wreszcie pozbyć się preferencyjnego traktowania rodzin lekarskich i pracowników służby zdrowia - a takie macie zapisy w swoim kodeksie etyki; a może czas zrobić porządek ze służbą zdrowia i faktycznie wprowadzić zasady jak na Śląsku? Skończyłoby się wielomiesięczne czekanie na wizytę u specjalisty, karetki przyjeżdżałyby szybciej, ratowanie życia "na ulicy" dalej byłoby obowiązkiem lekarzy.
[/quote]
alu, dziecinko. służba to była we dworze, teraz jest ochrona zdrowia
[quote name='ala' timestamp='1312272357' post='509856']
tak panie doktorze, oczywiście my wszyscy jesteśmy menelami, najlepiej żeby nas nie było. A może wreszcie pozbyć się preferencyjnego traktowania rodzin lekarskich i pracowników służby zdrowia - a takie macie zapisy w swoim kodeksie etyki; a może czas zrobić porządek ze służbą zdrowia i faktycznie wprowadzić zasady jak na Śląsku? Skończyłoby się wielomiesięczne czekanie na wizytę u specjalisty, karetki przyjeżdżałyby szybciej, ratowanie życia "na ulicy&... rozwiń
Avatar
felczer / 3 sierpnia 2011 o 10:47
0
[quote name='Cezary Kowalski' timestamp='1312302663' post='510170']
[size="5"]To bardzo normalna sprawa !!! Lekarz czy pielęgniarka pracujący w danym szpitalu nie mogą w czasie pracy opuszczać szpitala !!! Za to grozi zwolnienie dyscyplinarne !!! Takie są głupie przepisy pani Kopacz i rzeszy mafii z PO !!!!! Ja uważam że trzeba zmienić przepisy i zezwalać personelowi opuszczane miejsca pracy w każdym przypadku !! Bo nikt nie wie komu potrzebna jest pomoc lekarska !!! PÓKI CO NIE WOLNO OPUSZCZAĆ MIEJSCA PRACY !!!!!!![/size]
[/quote]
[size="5"]Przepraszam ale ten przepis ktory teraz obowiazuje zostal ustalony
[size="7"]przez rzady PiS-u.[/size][/size]
[quote name='Cezary Kowalski' timestamp='1312302663' post='510170']
[size="5"]To bardzo normalna sprawa !!! Lekarz czy pielęgniarka pracujący w danym szpitalu nie mogą w czasie pracy opuszczać szpitala !!! Za to grozi zwolnienie dyscyplinarne !!! Takie są głupie przepisy pani Kopacz i rzeszy mafii z PO !!!!! Ja uważam że trzeba zmienić przepisy i zezwalać personelowi opuszczane miejsca pracy w każdym przypadku !! Bo nikt nie wie komu potr... rozwiń
Avatar
Cosiek123 / 2 sierpnia 2011 o 20:24
0
Normalnie chore! Za opuszczenie szpitala grozi zwolnienie, a za nieudzielenie pomocy nie grozi??!!
Avatar
Cezary Kowalski / 2 sierpnia 2011 o 18:31
0
[size="5"]To bardzo normalna sprawa !!! Lekarz czy pielęgniarka pracujący w danym szpitalu nie mogą w czasie pracy opuszczać szpitala !!! Za to grozi zwolnienie dyscyplinarne !!! Takie są głupie przepisy pani Kopacz i rzeszy mafii z PO !!!!! Ja uważam że trzeba zmienić przepisy i zezwalać personelowi opuszczane miejsca pracy w każdym przypadku !! Bo nikt nie wie komu potrzebna jest pomoc lekarska !!! PÓKI CO NIE WOLNO OPUSZCZAĆ MIEJSCA PRACY !!!!!!![/size]
Avatar
gość / 2 sierpnia 2011 o 17:18
0
[quote name='gosc' timestamp='1312296433' post='510131']
Niestety nie przyznaje tutaj racji osobiście widzialam gdy wiozłam sasiadke z zlamanym obojczykiem na pogotowie kobieta miala otwarte zlamanie krew leciala pomimo ze była na pogotowiu i przyjac "ją" jako nagly przypadek nie zostala wzieta. Czekalismy na udzielenie pomocy prawie 2 h
[/quote]



czy to działo się na Staszica bo o tym szpitalu tu rozmawiamy ?
Avatar
steppenwolf / 2 sierpnia 2011 o 17:03
0
[quote name='PACJENT' timestamp='1312260212' post='509792']
PRZYPADEK RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWA, UZASADNIA UDZIELENIE PIERWSZEJ POMOCY, ODSYŁAM PANÓW PROFESORÓW DO KODEKSU KARNEGO. ODMÓWIĆ TO MOŻE DZIECKO W PRZEDSZKOLU. Czy w takim szpitalu nie ma nikogo kto zna się na prawie i medycynie?
[/quote]
pierwszej pomocy to już udzielono-przecież miał pod głową parasolkę...
A poważnie- przeczytaj dokładnie artykuł 162 KK, dopiero zabieraj głos w dyskusji.
Avatar
gość / 2 sierpnia 2011 o 16:49
0
[quote name='gość' timestamp='1312289439' post='510043']
tabletki od bólu na stacji cpn rozwiązałyby problem narzeczonej:)
[/quote]
Oj, lepiej uważajcie, co piszecie. Znajomy chodził kilka razy do lekarza, bo bolał go brzuch - lekarz zalecał tylko branie tabletek przeciwbólowych. Kiedy wreszcie z potwornym bólem brzucha wylądował w szpitalu - na ratunek było już za późno - wkrótce potem zmarł... na raka żołądka!
Więc nie bierzcie się za pochopne stawianie 'diagnoz'...
Avatar
gosc / 2 sierpnia 2011 o 16:47
0
[quote name='gość' timestamp='1312294896' post='510114']
dokładnie orginał dostaje pacjent kopia zostaje w szpitalu , dla mnie to 1,5 h jest mocno przesadzone prze pana
[/quote]


Niestety nie przyznaje tutaj racji osobiście widzialam gdy wiozłam sasiadke z zlamanym obojczykiem na pogotowie kobieta miala otwarte zlamanie krew leciala pomimo ze była na pogotowiu i przyjac "ją" jako nagly przypadek nie zostala wzieta. Czekalismy na udzielenie pomocy prawie 2 h
Avatar
pacjent / 2 sierpnia 2011 o 16:45
0
[quote name='gość' timestamp='1312286324' post='510019']
a jak by zasłabł pacjent na oddziale i by nie było lekarza bo udzielał pomocy przed szpitalem człowiekowi TO WTEDY BY BYŁA AFERA ciekawe jakby wytłumaczył się rodzinie kretynie
[/quote]
Po pierwsze - a od kiedy na oddziale jest tylko jeden lekarz?

Po drugie - nie musisz od razu obrażać ludzi i wyzywać ich od kretynów - to świadczy tylko i wyłącznie o twojej kulturze osobistej...
PS. Tamten wpis napisała kobieta
[quote name='gość' timestamp='1312286324' post='510019']
a jak by zasłabł pacjent na oddziale i by nie było lekarza bo udzielał pomocy przed szpitalem człowiekowi TO WTEDY BY BYŁA AFERA ciekawe jakby wytłumaczył się rodzinie kretynie
[/quote]
Po pierwsze - a od kiedy na oddziale jest tylko jeden lekarz?

Po drugie - nie musisz od razu obrażać ludzi i wyzywać ich od kretynów - to świadczy tylko i wyłącznie o twojej kulturze osobistej...
PS. Tamten wpis napisała kobieta rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 119

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 2 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!