Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2016 r.
20:03

Zastrzeżenia UEFA do Areny Lublin. Musi poprawić się przed Euro

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A
Delegacja UEFA podczas wizytacji Areny Lublin
Delegacja UEFA podczas wizytacji Areny Lublin

UEFA ma zastrzeżenia do stadionu Arena Lublin, na którym rozegrana ma być część meczów młodzieżowych mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2017 r. – Wszystkie wymogi spełnimy – zapowiada zarządca stadionu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przedstawiciele UEFA wizytują wszystkie obiekty, które mają być arenami młodzieżowego Euro. Do lubelskiego mają uwagi. – Chodzi głównie o niewystarczające zadaszenie trybuny prasowej i o przepustowość łączy internetowych – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik zarządzającego stadionem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Łącza muszą udźwignąć ciężar telewizyjnych transmisji. Nasza telewizja, jeśli chce coś nadać z Areny Lublin, może tu podstawić wóz transmisyjny. Ale już np. ekipa z Niemiec wtłaczałaby sygnał w łącza, a te nie są gotowe do tego, by zapewnić przekaz w odpowiedniej jakości.

– Łącze telewizyjne zostanie na pewno zrealizowane, choć szczegółów jeszcze nie ma – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Prace przy zadaszeniu będą kosztować 150 tys. zł i te pieniądze mamy już zabezpieczone.

MOSiR zapowiada, że zajmie się mniejszymi problemami. Tym, by na monitorach, w które wyposażone są loże można było oglądać transmisje ze spotkań oraz tym, by dziennikarze w centrum prasowym mieli odpowiednio szybki internet.

UEFA wizytowała już także boiska treningowe, a jednym z nich może być m.in. zdegradowany stadion Lublinianki na Wieniawie. – Dla zawodników najważniejsza jest sama płyta boiska, ponieważ często drużyny przyjeżdżają na trening już przebrane, a kąpią się w hotelu – przekonuje Paweł Gil, pełnomocnik prezydenta miasta ds. Euro 2017. W Lublinie może być potrzebnych od dwóch do czterech boisk treningowych, co zależy od konfiguracji spotkań.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 14:40
0
UTOPIONE W SZAMBIE ( ZA CZASÓW CUKROWNI BYŁY TO DOŁY BŁOTA ) MILIONY, STADION POTRZEBNY JAK WRZÓD NA ... MOŻE WRESZCIE DOWIEMY SIĘ JAK WYGLĄDA BILANS, KRZYŻANOWSKA CZY KIELISZEK POTRAFIĄ TYLKO LIZAĆ ZADEK ŻUKOWI, BO PRAWDY W ŻYCIU NIE POWIEDZĄ
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 14:14
0
Beznadziejność łącza widać najlepiej na transmisjach realizowanych przez Lubelska.tv ze spotkań Motoru. Czasem ciężko dostrzec co się na boisku dzieje a o odczytaniu jakichś napisów np. na koszulkach to już całkiem można zapomnieć. Obraz nie dość, że niskiej rozdzielczości to jeszcze tak skompresowany leci że bardziej to już chyba nie można. I to w czasach kiedy szerokopasmowe łącza z unijnej kasy na Lubelszczyźnie się rozwija. Wstyd.
Avatar
Lubelak / 28 kwietnia 2016 o 11:28
0

Kto wykonał projekt stadionu i dlaczego nie uwzględnił zadaszenie i szybszych łączy? Stadion miał być dostosowany do wymogów UEFA!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 09:00
0

zajebiste, naprawdę

no na poziomie gimbazy :huh:

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 08:46
0
Boiska treningowe to jak mniemam bazy?Bazy mogą być i w Łęcznej i w Świdniku bo blisko.Poza tym zadaszenie dla dziennikarzy powinno być od początku zrobione prawidłowo.Ale typowe w Polsce,że wszystko się robi na raty lub ostatnią chwilę.Ponad sto tysięcy,koszt tego zadaszenia to niemało.Kto ma dać te pieniądze?Ratusz czy jakaś specjalna spółka?Wiem jedno prawie na pewno.Turniej będzie stratny.
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 07:28
0
Ale jaja z boiskiem treningowym czy to prawda przecież to wstyd
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 23:04
0
Koszty się pokryje z... Budżetu Obywatelskiego, a przy okazji obniży straty finansowe.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:36
0
Pieniadze na zadaszenie mamy?! chyba mieszkancy Lublina maja i niekoniecznie z Waszych decyzji sa zadowoleni!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:34
0
Arena to kpina pod wzgledem profesjonalnego zarządzania! pseudo specjalisci od wszystkiego! Przykład: mecz motoru wjazd na parking dla vipow, w bagazniku mam w skrzynce z narzedziami mlotek, siekiere, z 6 srubokretow itd... na bramie prosza jedynie o bilet, nikt nie patrzy co mam w bagazniku... wchodze przy recepcji- prosza o bilet- i nic wiecej, to jest profesjonalizm?! MOSIR powie ale to motor jest za to odpowiedzialny! A kto sprawuje nad nimi kontrole? jestem na strefie vip a tam miedzy kibicami bryluje gosc przedstawiajacy sie jako pracownik MOSiR (chyba Maciek miał na imie) biega po sali zeby uscinac kilka dloni (z ratusza) zamiast dopilnowac organizacji! Jak przyjada vipy wyzszej ranki to chyba obslini im rekawy! za nasze podatki mamy piekny stadion gdzie pracuja ludzie niekompetentni! Menedzer- chyba radny ML. w jakim my swiecie zyjemy... oj bedzie wstyd!
Arena to kpina pod wzgledem profesjonalnego zarządzania! pseudo specjalisci od wszystkiego! Przykład: mecz motoru wjazd na parking dla vipow, w bagazniku mam w skrzynce z narzedziami mlotek, siekiere, z 6 srubokretow itd... na bramie prosza jedynie o bilet, nikt nie patrzy co mam w bagazniku... wchodze przy recepcji- prosza o bilet- i nic wiecej, to jest profesjonalizm?! MOSIR powie ale to motor jest za to odpowiedzialny! A kto sprawuje nad nimi kontrole? jestem na strefie vip a tam miedzy kibicami bryluje gosc przedstawiajacy sie jako prac... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 21:58
0
Temat każdego artykułu jest dla mnie drugorzędny. Do rzeczy. Źle mnie zrozumiano. Nie chodzi o to, aby na każdego potencjalnego mordercę był przydzielony co najmniej jeden specjalista z tytułem naukowym lub z wieloletnim stażem w policji. Rozwiązanie problemu nie polega na przyzwoleniu do selekcji naturalnej, w której z rąk przygłupów lub wykolejeńców mają ginąć niewinni ludzie, gdyż w praktyce nie istnieje dożywocie i nie istnieje kara śmierci. Decydentom wydaje się, że nie ma sensu stosowanie rozwiązań, które maskowałyby zło drzemiące w niedojebach. Decydenci wolą, aby niedojeby zabijali, gdziekolwiek i kogokolwiek, byle nie ich-decydentów. Tu nie chodzi o samo zamaskowanie czyhającego bydlaka, który wcześniej czy później na pewno zabije, lecz o możliwie maksymalne wyeliminowanie zagrożenia. Jeżeli decydenci i specjaliści wiedzą wszystko lepiej ode mnie, to dlaczego zwiększa się liczba zabójstw i morderstw? Dlaczego rośnie liczba uszkodzonych ludzi z rąk niedojebów?
Temat każdego artykułu jest dla mnie drugorzędny. Do rzeczy. Źle mnie zrozumiano. Nie chodzi o to, aby na każdego potencjalnego mordercę był przydzielony co najmniej jeden specjalista z tytułem naukowym lub z wieloletnim stażem w policji. Rozwiązanie problemu nie polega na przyzwoleniu do selekcji naturalnej, w której z rąk przygłupów lub wykolejeńców mają ginąć niewinni ludzie, gdyż w praktyce nie istnieje dożywocie i nie istnieje kara śmierci. Decydentom wydaje się, że nie ma sensu stosowanie rozwiązań, które maskowałyby zło drzemiące w n... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 14:40
0
UTOPIONE W SZAMBIE ( ZA CZASÓW CUKROWNI BYŁY TO DOŁY BŁOTA ) MILIONY, STADION POTRZEBNY JAK WRZÓD NA ... MOŻE WRESZCIE DOWIEMY SIĘ JAK WYGLĄDA BILANS, KRZYŻANOWSKA CZY KIELISZEK POTRAFIĄ TYLKO LIZAĆ ZADEK ŻUKOWI, BO PRAWDY W ŻYCIU NIE POWIEDZĄ
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 14:14
0
Beznadziejność łącza widać najlepiej na transmisjach realizowanych przez Lubelska.tv ze spotkań Motoru. Czasem ciężko dostrzec co się na boisku dzieje a o odczytaniu jakichś napisów np. na koszulkach to już całkiem można zapomnieć. Obraz nie dość, że niskiej rozdzielczości to jeszcze tak skompresowany leci że bardziej to już chyba nie można. I to w czasach kiedy szerokopasmowe łącza z unijnej kasy na Lubelszczyźnie się rozwija. Wstyd.
Avatar
Lubelak / 28 kwietnia 2016 o 11:28
0

Kto wykonał projekt stadionu i dlaczego nie uwzględnił zadaszenie i szybszych łączy? Stadion miał być dostosowany do wymogów UEFA!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 09:00
0

zajebiste, naprawdę

no na poziomie gimbazy :huh:

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 08:46
0
Boiska treningowe to jak mniemam bazy?Bazy mogą być i w Łęcznej i w Świdniku bo blisko.Poza tym zadaszenie dla dziennikarzy powinno być od początku zrobione prawidłowo.Ale typowe w Polsce,że wszystko się robi na raty lub ostatnią chwilę.Ponad sto tysięcy,koszt tego zadaszenia to niemało.Kto ma dać te pieniądze?Ratusz czy jakaś specjalna spółka?Wiem jedno prawie na pewno.Turniej będzie stratny.
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 07:28
0
Ale jaja z boiskiem treningowym czy to prawda przecież to wstyd
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 23:04
0
Koszty się pokryje z... Budżetu Obywatelskiego, a przy okazji obniży straty finansowe.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:36
0
Pieniadze na zadaszenie mamy?! chyba mieszkancy Lublina maja i niekoniecznie z Waszych decyzji sa zadowoleni!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 22:34
0
Arena to kpina pod wzgledem profesjonalnego zarządzania! pseudo specjalisci od wszystkiego! Przykład: mecz motoru wjazd na parking dla vipow, w bagazniku mam w skrzynce z narzedziami mlotek, siekiere, z 6 srubokretow itd... na bramie prosza jedynie o bilet, nikt nie patrzy co mam w bagazniku... wchodze przy recepcji- prosza o bilet- i nic wiecej, to jest profesjonalizm?! MOSIR powie ale to motor jest za to odpowiedzialny! A kto sprawuje nad nimi kontrole? jestem na strefie vip a tam miedzy kibicami bryluje gosc przedstawiajacy sie jako pracownik MOSiR (chyba Maciek miał na imie) biega po sali zeby uscinac kilka dloni (z ratusza) zamiast dopilnowac organizacji! Jak przyjada vipy wyzszej ranki to chyba obslini im rekawy! za nasze podatki mamy piekny stadion gdzie pracuja ludzie niekompetentni! Menedzer- chyba radny ML. w jakim my swiecie zyjemy... oj bedzie wstyd!
Arena to kpina pod wzgledem profesjonalnego zarządzania! pseudo specjalisci od wszystkiego! Przykład: mecz motoru wjazd na parking dla vipow, w bagazniku mam w skrzynce z narzedziami mlotek, siekiere, z 6 srubokretow itd... na bramie prosza jedynie o bilet, nikt nie patrzy co mam w bagazniku... wchodze przy recepcji- prosza o bilet- i nic wiecej, to jest profesjonalizm?! MOSIR powie ale to motor jest za to odpowiedzialny! A kto sprawuje nad nimi kontrole? jestem na strefie vip a tam miedzy kibicami bryluje gosc przedstawiajacy sie jako prac... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 21:58
0
Temat każdego artykułu jest dla mnie drugorzędny. Do rzeczy. Źle mnie zrozumiano. Nie chodzi o to, aby na każdego potencjalnego mordercę był przydzielony co najmniej jeden specjalista z tytułem naukowym lub z wieloletnim stażem w policji. Rozwiązanie problemu nie polega na przyzwoleniu do selekcji naturalnej, w której z rąk przygłupów lub wykolejeńców mają ginąć niewinni ludzie, gdyż w praktyce nie istnieje dożywocie i nie istnieje kara śmierci. Decydentom wydaje się, że nie ma sensu stosowanie rozwiązań, które maskowałyby zło drzemiące w niedojebach. Decydenci wolą, aby niedojeby zabijali, gdziekolwiek i kogokolwiek, byle nie ich-decydentów. Tu nie chodzi o samo zamaskowanie czyhającego bydlaka, który wcześniej czy później na pewno zabije, lecz o możliwie maksymalne wyeliminowanie zagrożenia. Jeżeli decydenci i specjaliści wiedzą wszystko lepiej ode mnie, to dlaczego zwiększa się liczba zabójstw i morderstw? Dlaczego rośnie liczba uszkodzonych ludzi z rąk niedojebów?
Temat każdego artykułu jest dla mnie drugorzędny. Do rzeczy. Źle mnie zrozumiano. Nie chodzi o to, aby na każdego potencjalnego mordercę był przydzielony co najmniej jeden specjalista z tytułem naukowym lub z wieloletnim stażem w policji. Rozwiązanie problemu nie polega na przyzwoleniu do selekcji naturalnej, w której z rąk przygłupów lub wykolejeńców mają ginąć niewinni ludzie, gdyż w praktyce nie istnieje dożywocie i nie istnieje kara śmierci. Decydentom wydaje się, że nie ma sensu stosowanie rozwiązań, które maskowałyby zło drzemiące w n... rozwiń