Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2009 r.
13:51
Edytuj ten wpis

Zdemolował mieszkanie pod okiem policji i kazał się lokatorom wyprowadzić

0 31 A A

Grupa osiłków wdarła się dziś do mieszkania rodziny z trójką dzieci. Wyłamali drzwi, wybili wszystkie szyby i wyrwali futryny okien. To właściciel kamienicy postanowił pozbyć się lokatorów. Policjanci nie reagowali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mama mnie obudziła, mówiąc, że jacyś ludzie się do nas włamują – mówi 18-letni Marcin. – Po chwili drzwi się rozleciały i zobaczyłem kilku wielkich facetów z łomem. Krzyczeli, żeby się wynosić.

Tak zaczął się wtorkowy poranek u państwa Mytyków z ul. Bernardyńskiej w Lublinie. Od sześciu lat wynajmują tam niewielki lokal. Mieszkają z trzema synami, z których najmłodszy ma pięć lat.

– Był przerażony, zaniemówił i dostał gorączki – mówi Monika Mytyk. – Obcy ludzie demolowali mieszkanie. Stłukli szyby, powyrywali okna i drzwi. Kazali się wynieść do piątku.

W sobotę wygasła umowa na wynajem mieszkania. O tym, że nie zostanie przedłużona, rodzina dowiedziała się przed paroma tygodniami. Szukają nowego miejsca ale nie spodziewali się, że właściciel wyrzuci ich siłą.

Ten pojawił się w towarzystwie kilku pomocników. Na widok dziennikarza wpadł w furię i zaczął rzucać groźby. Zablokował wejście do kamienicy. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wyrzuca lokatorów i siłą wdziera się do mieszkania.

Lokatorzy płacili czynsz i nie mają długów wobec kamienicznika. Wezwali policję, ale mundurowi postanowili się nie wtrącać. Przyjęli argumenty właściciela. Stwierdzili, że nie ma mowy o nielegalnej eksmisji, bo właściciel jedynie przygotowuje lokal do… wymiany stolarki okiennej.

– Naszym zdaniem policjanci dopuścili do przestępstwa – mówi Jarosław Niemiec z kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. – Nie można na własną rękę stanowić prawa i sięgać po przemoc. Złożymy w tej sprawie skargę do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i prokuratury.

Zdaniem policji, funkcjonariusze zrobili, co do nich należało. – Ustalili, jaka jest sytuacja i pouczyli obie strony – mówi podkomisarz Jacek Deptuś z lubelskiej policji. – Zainteresowani muszą załatwić ten spór na drodze cywilnej.

Prawnicy zgadzają się, że kamienicznik powinien najpierw iść do sądu. Przyznają jednak, że siłowe wejście do mieszkania, to najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się lokatorów.

– Człowiek nie zachował się elegancko, ale miał do tego prawo – uważa Bartosz Głowacki, z kancelarii Lex Generis. – To jego lokal i po tym, jak wygasła umowa, może zrobić z nim co chce. Ale tych ludzi nie można wyrzucić na ulicę, zwłaszcza, że mają małoletnie dzieci.

Dla najmłodszego syna państwa Mytyków, wczorajszy dramat może mieć poważne konsekwencje.

– To był olbrzymi szok, który może skutkować długoletnią traumą – mówi dr Anna Siudem, psycholog z UMCS. – Mogą wystąpić zaburzenia fizjologiczne albo kłopoty w rozwoju emocjonalnym.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 9 grudnia 2009 o 19:57
0
Jego mieszkanie, wiedzieli ze maja opuscic lokal. Wlasciciel jak najbardziej mial prawo wejsc na swoja wl;asnosc - umowa wygasla.

Nikt sie nie zastanawia, czy on mial gdzie mieszkac...
Avatar
leopold / 9 grudnia 2009 o 16:56
0
KSS-Lublin napisał:
I tu drodzy komentujący jeden psikus prawno administracyjny , Pan który tak ładnie zdemolował drzwi i okna nie może udowodnić prawa do tego lokalu ponieważ są takie a nie inne zapisy w księdze wieczystej .

Jeśłi dobrze rozumiem , to ma prz... ne .
Z drugiej strony , po przeczytaniu tego artykułu opisującego zachowanie policji oraz wypowiedzi prawników ( czyli osób i instytucji mających stać po stronie prawa ) rozumiem że teraz w polsce jest takie prawo które pozwala oklepać dłużnikowi facjatę i to w dodatku za przyzwoleniem i pod ochroną policji , a i prawnik się znajdzie który udowodni że to był tylko lifting twarzy w trakcie postępowania cywilno prwanego . Czy to tak po wejściu w życie traktatu lizbonskiego , bo jak tak to nie jestem na czasie .

Jeśłi dobrze rozumiem , to ma prz... ne .
Z drugiej strony , po przeczytaniu tego artykułu opisującego zachowanie policji oraz wypowiedzi prawników ( czyli osób i instytucji mających stać po stronie prawa ) rozumiem że teraz w polsce jest takie prawo które pozwala oklepać dłużnikowi facjatę i to w dodatku za przyzwoleniem i pod ochroną policji , a i prawnik się znajdzie który udowodni że to był tylko lifting twarzy w trakcie postępowania cywilno prwanego . Czy to tak po wejściu w życie traktatu lizbonskiego , bo ja... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 22 lipca 2009 o 02:45
0
Lubelak napisał:
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś koszt. Tak na czyjś - bo nawet jeśi płacą to czynsz regulowany a nie rynkowy . A poza tym niech ta biedna Pani wynajmie sobie coś innego skoro kamienicznik jej nie odpowiada ( chamisko jakieś skądinąd) a ma wolę płacenia za mieszkanie jak wszyscy.. Przecież wypowiedzenie umowy trwa 3 lata w przypadku szczególnego trybu najmu i 3 miesiące normalnie - wiec ona ma czelność opowiadać że w 2 dni sobie niczego nie znajdzie?? Czyli zakładała ze złą wolą że pomieszka sobie jeszcze gratis - czy wy ludzie a przede wszystkim niedouczone pismaki tego nie rozumiecie??? Może warto spyttać fachowców o okresy wypowiedzenia i o standardy prawa loaktorskiego które obowiązują poza Polską chyba tylko na Białorusi....



Sieroty po komunie, które tu piszą Cie nie zrozumieją. Dla nich właściciel to wyzyskiwacz ... Ciekawe gdybym ja wszedł im do domu i nie chciał wyjść...ale by wrzask podnieśli hipokryci czerwoni... A znaczna część lokatorów to ludzie wsadzeni do prywatnych mieszkań przez komunistyczne władze bez pytania właściciela o zgodę...Ci ludzie płacą GROSZE ! i siedzą jak u Pana Boga za piecem. Sam bym chętnie za takie sumy wynajął kilka mieszkań sobie. To nie są kwoty wolne, które WŁAŚCICIEL (to chyba kpina bo nie może on zarządzać swoją własnością) może pobierać.
Za co on ma niby robić remonty ??? Za swoje drodzy miłośnicy komuny tylko !
Bogaty właściciel sobie poradzi ale niestety własność kamienicy nie wiąże się z bogactwem automatycznie.
Biedni właściciele nie mogą liczyć na "przychylność" właściwych urzędów i organów.

Ten kraj sam stawia się w szeregu republik bananowych jeśli święte prawo własności może być tak znieważane przez organy ustawodawcze.



Sieroty po komunie, które tu piszą Cie nie zrozumieją. Dla nich właściciel to wyzyskiwacz ... Ciekawe gdybym ja wszedł im do domu i nie chciał wyjść...ale by wrzask podnieśli hipokryci czerwoni... A znaczna część lokatorów to ludzie wsadzeni do prywatnych mieszkań przez komunistyczne władze bez pytania właściciela o zgodę...Ci ludzie płacą GROSZE ! i siedzą jak u Pana Boga za piecem. Sam bym chętnie za takie sumy wynajął kilka mieszkań sobie. To nie są kwoty wolne, które WŁAŚCICIEL (to chyba kpina bo ni... rozwiń
Avatar
Lubelak / 17 lipca 2009 o 13:40
0
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś koszt. Tak na czyjś - bo nawet jeśi płacą to czynsz regulowany a nie rynkowy . A poza tym niech ta biedna Pani wynajmie sobie coś innego skoro kamienicznik jej nie odpowiada ( chamisko jakieś skądinąd) a ma wolę płacenia za mieszkanie jak wszyscy.. Przecież wypowiedzenie umowy trwa 3 lata w przypadku szczególnego trybu najmu i 3 miesiące normalnie - wiec ona ma czelność opowiadać że w 2 dni sobie niczego nie znajdzie?? Czyli zakładała ze złą wolą że pomieszka sobie jeszcze gratis - czy wy ludzie a przede wszystkim niedouczone pismaki tego nie rozumiecie??? Może warto spyttać fachowców o okresy wypowiedzenia i o standardy prawa loaktorskiego które obowiązują poza Polską chyba tylko na Białorusi....
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś kos... rozwiń
Avatar
KSS-Lublin / 15 lipca 2009 o 17:22
0
I tu drodzy komentujący jeden psikus prawno administracyjny , Pan który tak ładnie zdemolował drzwi i okna nie może udowodnić prawa do tego lokalu ponieważ są takie a nie inne zapisy w księdze wieczystej .
Avatar
JEDYNIE ZMIANA PRAWA / 15 lipca 2009 o 13:30
0
POLITYCY ZAJMIJCIE SIĘ WRESZCIE TYM PROBLEMEM. ZMIEŃCIE W TYM KRAJU WRESZCIE TO ZAMIERZCHŁE PRAWO. JAK DŁUGO JESZCZE NIEPŁACĄCE CZYNSZU RODZINY Z DZIEĆMI MAJĄ ŻYĆ NA KOSZT WYNAJMUJĄCYCH, A RODZINY, KTÓRE MAJĄ PRACĘ I CHCĄ PŁACIĆ CZYNSZE NIE MOGĄ ZNALEŹĆ MIESZKANIA NA WYNAJEM.
WIELE HAŁASU O NIC JAK PŁACILI ZA MIESZKANIE TO CO ZA PROBLEM WYNAJĄĆ NASTĘPNE SKORO TACY SOLIDNI.ZAWSZE PO WSZYSTKIM TO NAJEMCA JEST TAKI BIEDNY, A GDZIE OCHRONA WŁASNOŚCI, JEŻELI PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY WŁASCICIEL NIE MOŻE DYSPONOWAĆ SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ, TĄ USTAWĘ O OCHRONIE PRAW LOKATORÓW NALEŻY ZASKARŻYĆ DO TK, BO OGRANICZA PODSTAWOWE PRAWO CZŁOWIEKA DO ROZPORZADZANIA SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ.
POLITYCY ZAJMIJCIE SIĘ WRESZCIE TYM PROBLEMEM. ZMIEŃCIE W TYM KRAJU WRESZCIE TO ZAMIERZCHŁE PRAWO. JAK DŁUGO JESZCZE NIEPŁACĄCE CZYNSZU RODZINY Z DZIEĆMI MAJĄ ŻYĆ NA KOSZT WYNAJMUJĄCYCH, A RODZINY, KTÓRE MAJĄ PRACĘ I CHCĄ PŁACIĆ CZYNSZE NIE MOGĄ ZNALEŹĆ MIESZKANIA NA WYNAJEM.
WIELE HAŁASU O NIC JAK PŁACILI ZA MIESZKANIE TO CO ZA PROBLEM WYNAJĄĆ NASTĘPNE SKORO TACY SOLIDNI.ZAWSZE PO WSZYSTKIM TO NAJEMCA JEST TAKI BIEDNY, A GDZIE OCHRONA WŁASNOŚCI, JEŻELI PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY WŁASCICIEL NIE MOŻE DYSPONOWAĆ SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ, TĄ USTAWĘ O ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lipca 2009 o 12:11
0
Artykuł tendencyjny i robiony pod komunistycznych czytelników dziennika. Już sam tytuł pachnie manipulacją " zdemolował mieszkanie i kazał się wyprowadzić". Chyba najpierw poinformował o kończącej się umowie ( o czym wiedzieli sami najmujący! ), a dopiero "zdemolował" swoje mieszkanie. Jak już ktoś wyżej napisał, rodzina zapewne należy do tych o filozofii " czy się stoi, czy się leży.. " i jeszcze biadoli,że nikt nie chce dać za darmo. Sana obserwuję wiele takich przypadków, a usunięcie niewygodnego, nieraz niszczącego mienie lokatora jest bardzo uciążliwe i trudne. I tak jak wiele rodzin z tamtej okolicy, w codziennym życiu zaniedbuje swoje dzieci, które stoją w bramach lub biegają po starym mieście szukając "rozrywki". Dopiero w razie zagrożenia ze strony służb porządkowych zasłania się "dobrem dzieci" . Policja postąpiła słusznie, w końcu właściciel mieszkania może robić ze swoją własnością co uważa za słuszne, skoro skończyła się umowa najmu! A rzeczy tej rodziny nie zostały naruszone. Więc brawo Policja! Przynajmniej raz! I życzę właścicielowi powodzenia w dochodzeniu do swoich praw, dobrze wiedzieć na przyszłość, komu NIE wynajmować mieszkania. Czasy przymusowych kwaterunków już się na szczęście skończyły. A dzieciom współczuję rodziców, choć pewnie są i będą takie same. A wielce oburzonym proponuję, ja też sobie chętnie pomieszkam na cudzym, za darmo. Ktoś z "oburzonych obrońców uciśnionych" udostępni mi swoje mieszkanie? A dziennik jak zwykle odwołuję się do dziedzictwa Trybuny Ludu. W przyrodzie nic nie ginie ;-)
Artykuł tendencyjny i robiony pod komunistycznych czytelników dziennika. Już sam tytuł pachnie manipulacją " zdemolował mieszkanie i kazał się wyprowadzić". Chyba najpierw poinformował o kończącej się umowie ( o czym wiedzieli sami najmujący! ), a dopiero "zdemolował" swoje mieszkanie. Jak już ktoś wyżej napisał, rodzina zapewne należy do tych o filozofii " czy się stoi, czy się leży.. " i jeszcze biadoli,że nikt nie chce dać za darmo. Sana obserwuję wiele takich przypadków, a usunięcie niewygodnego, niera... rozwiń
Avatar
olo / 15 lipca 2009 o 09:00
0
....a czy wy byście się nie wku***li, gdybyście wynajęli mieszkanie do - dajmy na to 20 lipca - a wynajmujący nie chciał się po 20-ym potem wyprowadzić argumentując, że nie znaleźli innego lokum? A co to właściciela obchodzi?
Avatar
kemot / 15 lipca 2009 o 08:53
0
polska szara rzeczywistość. Co do naruszenia prawa to jedynie wchodzi w grę naruszenie miru domowego, a od strony prawa cywilnego naruszenie posiadania. Oczywiście o żadnym niszczeniu mienia nie ma mowy. w tym wszystkim to jedynymi poszkodowanymi sa dzieci.
Avatar
aa / 15 lipca 2009 o 08:31
0
Komentarze tendencyjne. Skoro umowa wynajmu skończyła sie kilka tygodni temu, najprawdopodobniej było tak, że właściel lokalu najpierw w "cywilizowany" sposób próbował skłonic rodzinę do wyprowadzenia się. A ta prawdopodobnie bezczelnie śmiała mu sie w twarz - bo rodziny z małymi dzieći nie wolna tak sobiw wyrzucić. Doszedł w końcu swoich praw - bo mieszkanie to jego własność i może nim rozporządzać jak mu sie podoba. Określiłabym raczej rodziców jako nieodpowiedzialnych - zazwyczaj jak ludzie wiedzą,że zbliża sie koniec umowy wynajmu, 2 miesiące wcześniej szukają czegoś innego. Byc może nie udało im sie znaleźć - ja też, gdybym była właścicielką lokalu za żadne skarby nie wynajęłabym go rodzinie z dziećmi. Potem, opisali by mnie w gazetach jako najgorszą, a komentarze czytelników dopłeniły by czarę goryczy. Jak czulibyście się , gdyby ktoś jeżdził waszym samochodem i uiszczał nawet jakąś opłatę, ale bez waszej zgody i nawet z waszym sprzeciwem. Buntowalibyście sie - bo to jest wasze i wy rozporządzacie tym jak chcecie.
Komentarze tendencyjne. Skoro umowa wynajmu skończyła sie kilka tygodni temu, najprawdopodobniej było tak, że właściel lokalu najpierw w "cywilizowany" sposób próbował skłonic rodzinę do wyprowadzenia się. A ta prawdopodobnie bezczelnie śmiała mu sie w twarz - bo rodziny z małymi dzieći nie wolna tak sobiw wyrzucić. Doszedł w końcu swoich praw - bo mieszkanie to jego własność i może nim rozporządzać jak mu sie podoba. Określiłabym raczej rodziców jako nieodpowiedzialnych - zazwyczaj jak ludzie wiedzą,że zbliża sie koniec umowy wyna... rozwiń
Avatar
Anna / 9 grudnia 2009 o 19:57
0
Jego mieszkanie, wiedzieli ze maja opuscic lokal. Wlasciciel jak najbardziej mial prawo wejsc na swoja wl;asnosc - umowa wygasla.

Nikt sie nie zastanawia, czy on mial gdzie mieszkac...
Avatar
leopold / 9 grudnia 2009 o 16:56
0
KSS-Lublin napisał:
I tu drodzy komentujący jeden psikus prawno administracyjny , Pan który tak ładnie zdemolował drzwi i okna nie może udowodnić prawa do tego lokalu ponieważ są takie a nie inne zapisy w księdze wieczystej .

Jeśłi dobrze rozumiem , to ma prz... ne .
Z drugiej strony , po przeczytaniu tego artykułu opisującego zachowanie policji oraz wypowiedzi prawników ( czyli osób i instytucji mających stać po stronie prawa ) rozumiem że teraz w polsce jest takie prawo które pozwala oklepać dłużnikowi facjatę i to w dodatku za przyzwoleniem i pod ochroną policji , a i prawnik się znajdzie który udowodni że to był tylko lifting twarzy w trakcie postępowania cywilno prwanego . Czy to tak po wejściu w życie traktatu lizbonskiego , bo jak tak to nie jestem na czasie .

Jeśłi dobrze rozumiem , to ma prz... ne .
Z drugiej strony , po przeczytaniu tego artykułu opisującego zachowanie policji oraz wypowiedzi prawników ( czyli osób i instytucji mających stać po stronie prawa ) rozumiem że teraz w polsce jest takie prawo które pozwala oklepać dłużnikowi facjatę i to w dodatku za przyzwoleniem i pod ochroną policji , a i prawnik się znajdzie który udowodni że to był tylko lifting twarzy w trakcie postępowania cywilno prwanego . Czy to tak po wejściu w życie traktatu lizbonskiego , bo ja... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 22 lipca 2009 o 02:45
0
Lubelak napisał:
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś koszt. Tak na czyjś - bo nawet jeśi płacą to czynsz regulowany a nie rynkowy . A poza tym niech ta biedna Pani wynajmie sobie coś innego skoro kamienicznik jej nie odpowiada ( chamisko jakieś skądinąd) a ma wolę płacenia za mieszkanie jak wszyscy.. Przecież wypowiedzenie umowy trwa 3 lata w przypadku szczególnego trybu najmu i 3 miesiące normalnie - wiec ona ma czelność opowiadać że w 2 dni sobie niczego nie znajdzie?? Czyli zakładała ze złą wolą że pomieszka sobie jeszcze gratis - czy wy ludzie a przede wszystkim niedouczone pismaki tego nie rozumiecie??? Może warto spyttać fachowców o okresy wypowiedzenia i o standardy prawa loaktorskiego które obowiązują poza Polską chyba tylko na Białorusi....



Sieroty po komunie, które tu piszą Cie nie zrozumieją. Dla nich właściciel to wyzyskiwacz ... Ciekawe gdybym ja wszedł im do domu i nie chciał wyjść...ale by wrzask podnieśli hipokryci czerwoni... A znaczna część lokatorów to ludzie wsadzeni do prywatnych mieszkań przez komunistyczne władze bez pytania właściciela o zgodę...Ci ludzie płacą GROSZE ! i siedzą jak u Pana Boga za piecem. Sam bym chętnie za takie sumy wynajął kilka mieszkań sobie. To nie są kwoty wolne, które WŁAŚCICIEL (to chyba kpina bo nie może on zarządzać swoją własnością) może pobierać.
Za co on ma niby robić remonty ??? Za swoje drodzy miłośnicy komuny tylko !
Bogaty właściciel sobie poradzi ale niestety własność kamienicy nie wiąże się z bogactwem automatycznie.
Biedni właściciele nie mogą liczyć na "przychylność" właściwych urzędów i organów.

Ten kraj sam stawia się w szeregu republik bananowych jeśli święte prawo własności może być tak znieważane przez organy ustawodawcze.



Sieroty po komunie, które tu piszą Cie nie zrozumieją. Dla nich właściciel to wyzyskiwacz ... Ciekawe gdybym ja wszedł im do domu i nie chciał wyjść...ale by wrzask podnieśli hipokryci czerwoni... A znaczna część lokatorów to ludzie wsadzeni do prywatnych mieszkań przez komunistyczne władze bez pytania właściciela o zgodę...Ci ludzie płacą GROSZE ! i siedzą jak u Pana Boga za piecem. Sam bym chętnie za takie sumy wynajął kilka mieszkań sobie. To nie są kwoty wolne, które WŁAŚCICIEL (to chyba kpina bo ni... rozwiń
Avatar
Lubelak / 17 lipca 2009 o 13:40
0
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś koszt. Tak na czyjś - bo nawet jeśi płacą to czynsz regulowany a nie rynkowy . A poza tym niech ta biedna Pani wynajmie sobie coś innego skoro kamienicznik jej nie odpowiada ( chamisko jakieś skądinąd) a ma wolę płacenia za mieszkanie jak wszyscy.. Przecież wypowiedzenie umowy trwa 3 lata w przypadku szczególnego trybu najmu i 3 miesiące normalnie - wiec ona ma czelność opowiadać że w 2 dni sobie niczego nie znajdzie?? Czyli zakładała ze złą wolą że pomieszka sobie jeszcze gratis - czy wy ludzie a przede wszystkim niedouczone pismaki tego nie rozumiecie??? Może warto spyttać fachowców o okresy wypowiedzenia i o standardy prawa loaktorskiego które obowiązują poza Polską chyba tylko na Białorusi....
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś kos... rozwiń
Avatar
KSS-Lublin / 15 lipca 2009 o 17:22
0
I tu drodzy komentujący jeden psikus prawno administracyjny , Pan który tak ładnie zdemolował drzwi i okna nie może udowodnić prawa do tego lokalu ponieważ są takie a nie inne zapisy w księdze wieczystej .
Avatar
JEDYNIE ZMIANA PRAWA / 15 lipca 2009 o 13:30
0
POLITYCY ZAJMIJCIE SIĘ WRESZCIE TYM PROBLEMEM. ZMIEŃCIE W TYM KRAJU WRESZCIE TO ZAMIERZCHŁE PRAWO. JAK DŁUGO JESZCZE NIEPŁACĄCE CZYNSZU RODZINY Z DZIEĆMI MAJĄ ŻYĆ NA KOSZT WYNAJMUJĄCYCH, A RODZINY, KTÓRE MAJĄ PRACĘ I CHCĄ PŁACIĆ CZYNSZE NIE MOGĄ ZNALEŹĆ MIESZKANIA NA WYNAJEM.
WIELE HAŁASU O NIC JAK PŁACILI ZA MIESZKANIE TO CO ZA PROBLEM WYNAJĄĆ NASTĘPNE SKORO TACY SOLIDNI.ZAWSZE PO WSZYSTKIM TO NAJEMCA JEST TAKI BIEDNY, A GDZIE OCHRONA WŁASNOŚCI, JEŻELI PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY WŁASCICIEL NIE MOŻE DYSPONOWAĆ SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ, TĄ USTAWĘ O OCHRONIE PRAW LOKATORÓW NALEŻY ZASKARŻYĆ DO TK, BO OGRANICZA PODSTAWOWE PRAWO CZŁOWIEKA DO ROZPORZADZANIA SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ.
POLITYCY ZAJMIJCIE SIĘ WRESZCIE TYM PROBLEMEM. ZMIEŃCIE W TYM KRAJU WRESZCIE TO ZAMIERZCHŁE PRAWO. JAK DŁUGO JESZCZE NIEPŁACĄCE CZYNSZU RODZINY Z DZIEĆMI MAJĄ ŻYĆ NA KOSZT WYNAJMUJĄCYCH, A RODZINY, KTÓRE MAJĄ PRACĘ I CHCĄ PŁACIĆ CZYNSZE NIE MOGĄ ZNALEŹĆ MIESZKANIA NA WYNAJEM.
WIELE HAŁASU O NIC JAK PŁACILI ZA MIESZKANIE TO CO ZA PROBLEM WYNAJĄĆ NASTĘPNE SKORO TACY SOLIDNI.ZAWSZE PO WSZYSTKIM TO NAJEMCA JEST TAKI BIEDNY, A GDZIE OCHRONA WŁASNOŚCI, JEŻELI PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY WŁASCICIEL NIE MOŻE DYSPONOWAĆ SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ, TĄ USTAWĘ O ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lipca 2009 o 12:11
0
Artykuł tendencyjny i robiony pod komunistycznych czytelników dziennika. Już sam tytuł pachnie manipulacją " zdemolował mieszkanie i kazał się wyprowadzić". Chyba najpierw poinformował o kończącej się umowie ( o czym wiedzieli sami najmujący! ), a dopiero "zdemolował" swoje mieszkanie. Jak już ktoś wyżej napisał, rodzina zapewne należy do tych o filozofii " czy się stoi, czy się leży.. " i jeszcze biadoli,że nikt nie chce dać za darmo. Sana obserwuję wiele takich przypadków, a usunięcie niewygodnego, nieraz niszczącego mienie lokatora jest bardzo uciążliwe i trudne. I tak jak wiele rodzin z tamtej okolicy, w codziennym życiu zaniedbuje swoje dzieci, które stoją w bramach lub biegają po starym mieście szukając "rozrywki". Dopiero w razie zagrożenia ze strony służb porządkowych zasłania się "dobrem dzieci" . Policja postąpiła słusznie, w końcu właściciel mieszkania może robić ze swoją własnością co uważa za słuszne, skoro skończyła się umowa najmu! A rzeczy tej rodziny nie zostały naruszone. Więc brawo Policja! Przynajmniej raz! I życzę właścicielowi powodzenia w dochodzeniu do swoich praw, dobrze wiedzieć na przyszłość, komu NIE wynajmować mieszkania. Czasy przymusowych kwaterunków już się na szczęście skończyły. A dzieciom współczuję rodziców, choć pewnie są i będą takie same. A wielce oburzonym proponuję, ja też sobie chętnie pomieszkam na cudzym, za darmo. Ktoś z "oburzonych obrońców uciśnionych" udostępni mi swoje mieszkanie? A dziennik jak zwykle odwołuję się do dziedzictwa Trybuny Ludu. W przyrodzie nic nie ginie ;-)
Artykuł tendencyjny i robiony pod komunistycznych czytelników dziennika. Już sam tytuł pachnie manipulacją " zdemolował mieszkanie i kazał się wyprowadzić". Chyba najpierw poinformował o kończącej się umowie ( o czym wiedzieli sami najmujący! ), a dopiero "zdemolował" swoje mieszkanie. Jak już ktoś wyżej napisał, rodzina zapewne należy do tych o filozofii " czy się stoi, czy się leży.. " i jeszcze biadoli,że nikt nie chce dać za darmo. Sana obserwuję wiele takich przypadków, a usunięcie niewygodnego, niera... rozwiń
Avatar
olo / 15 lipca 2009 o 09:00
0
....a czy wy byście się nie wku***li, gdybyście wynajęli mieszkanie do - dajmy na to 20 lipca - a wynajmujący nie chciał się po 20-ym potem wyprowadzić argumentując, że nie znaleźli innego lokum? A co to właściciela obchodzi?
Avatar
kemot / 15 lipca 2009 o 08:53
0
polska szara rzeczywistość. Co do naruszenia prawa to jedynie wchodzi w grę naruszenie miru domowego, a od strony prawa cywilnego naruszenie posiadania. Oczywiście o żadnym niszczeniu mienia nie ma mowy. w tym wszystkim to jedynymi poszkodowanymi sa dzieci.
Avatar
aa / 15 lipca 2009 o 08:31
0
Komentarze tendencyjne. Skoro umowa wynajmu skończyła sie kilka tygodni temu, najprawdopodobniej było tak, że właściel lokalu najpierw w "cywilizowany" sposób próbował skłonic rodzinę do wyprowadzenia się. A ta prawdopodobnie bezczelnie śmiała mu sie w twarz - bo rodziny z małymi dzieći nie wolna tak sobiw wyrzucić. Doszedł w końcu swoich praw - bo mieszkanie to jego własność i może nim rozporządzać jak mu sie podoba. Określiłabym raczej rodziców jako nieodpowiedzialnych - zazwyczaj jak ludzie wiedzą,że zbliża sie koniec umowy wynajmu, 2 miesiące wcześniej szukają czegoś innego. Byc może nie udało im sie znaleźć - ja też, gdybym była właścicielką lokalu za żadne skarby nie wynajęłabym go rodzinie z dziećmi. Potem, opisali by mnie w gazetach jako najgorszą, a komentarze czytelników dopłeniły by czarę goryczy. Jak czulibyście się , gdyby ktoś jeżdził waszym samochodem i uiszczał nawet jakąś opłatę, ale bez waszej zgody i nawet z waszym sprzeciwem. Buntowalibyście sie - bo to jest wasze i wy rozporządzacie tym jak chcecie.
Komentarze tendencyjne. Skoro umowa wynajmu skończyła sie kilka tygodni temu, najprawdopodobniej było tak, że właściel lokalu najpierw w "cywilizowany" sposób próbował skłonic rodzinę do wyprowadzenia się. A ta prawdopodobnie bezczelnie śmiała mu sie w twarz - bo rodziny z małymi dzieći nie wolna tak sobiw wyrzucić. Doszedł w końcu swoich praw - bo mieszkanie to jego własność i może nim rozporządzać jak mu sie podoba. Określiłabym raczej rodziców jako nieodpowiedzialnych - zazwyczaj jak ludzie wiedzą,że zbliża sie koniec umowy wyna... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 4 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 22 4

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 13

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 29 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!