Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2009 r.
13:51
Edytuj ten wpis

Zdemolował mieszkanie pod okiem policji i kazał się lokatorom wyprowadzić

0 31 A A

Grupa osiłków wdarła się dziś do mieszkania rodziny z trójką dzieci. Wyłamali drzwi, wybili wszystkie szyby i wyrwali futryny okien. To właściciel kamienicy postanowił pozbyć się lokatorów. Policjanci nie reagowali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mama mnie obudziła, mówiąc, że jacyś ludzie się do nas włamują – mówi 18-letni Marcin. – Po chwili drzwi się rozleciały i zobaczyłem kilku wielkich facetów z łomem. Krzyczeli, żeby się wynosić.

Tak zaczął się wtorkowy poranek u państwa Mytyków z ul. Bernardyńskiej w Lublinie. Od sześciu lat wynajmują tam niewielki lokal. Mieszkają z trzema synami, z których najmłodszy ma pięć lat.

– Był przerażony, zaniemówił i dostał gorączki – mówi Monika Mytyk. – Obcy ludzie demolowali mieszkanie. Stłukli szyby, powyrywali okna i drzwi. Kazali się wynieść do piątku.

W sobotę wygasła umowa na wynajem mieszkania. O tym, że nie zostanie przedłużona, rodzina dowiedziała się przed paroma tygodniami. Szukają nowego miejsca ale nie spodziewali się, że właściciel wyrzuci ich siłą.

Ten pojawił się w towarzystwie kilku pomocników. Na widok dziennikarza wpadł w furię i zaczął rzucać groźby. Zablokował wejście do kamienicy. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wyrzuca lokatorów i siłą wdziera się do mieszkania.

Lokatorzy płacili czynsz i nie mają długów wobec kamienicznika. Wezwali policję, ale mundurowi postanowili się nie wtrącać. Przyjęli argumenty właściciela. Stwierdzili, że nie ma mowy o nielegalnej eksmisji, bo właściciel jedynie przygotowuje lokal do… wymiany stolarki okiennej.

– Naszym zdaniem policjanci dopuścili do przestępstwa – mówi Jarosław Niemiec z kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. – Nie można na własną rękę stanowić prawa i sięgać po przemoc. Złożymy w tej sprawie skargę do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i prokuratury.

Zdaniem policji, funkcjonariusze zrobili, co do nich należało. – Ustalili, jaka jest sytuacja i pouczyli obie strony – mówi podkomisarz Jacek Deptuś z lubelskiej policji. – Zainteresowani muszą załatwić ten spór na drodze cywilnej.

Prawnicy zgadzają się, że kamienicznik powinien najpierw iść do sądu. Przyznają jednak, że siłowe wejście do mieszkania, to najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się lokatorów.

– Człowiek nie zachował się elegancko, ale miał do tego prawo – uważa Bartosz Głowacki, z kancelarii Lex Generis. – To jego lokal i po tym, jak wygasła umowa, może zrobić z nim co chce. Ale tych ludzi nie można wyrzucić na ulicę, zwłaszcza, że mają małoletnie dzieci.

Dla najmłodszego syna państwa Mytyków, wczorajszy dramat może mieć poważne konsekwencje.

– To był olbrzymi szok, który może skutkować długoletnią traumą – mówi dr Anna Siudem, psycholog z UMCS. – Mogą wystąpić zaburzenia fizjologiczne albo kłopoty w rozwoju emocjonalnym.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 9 grudnia 2009 o 19:57
0
Jego mieszkanie, wiedzieli ze maja opuscic lokal. Wlasciciel jak najbardziej mial prawo wejsc na swoja wl;asnosc - umowa wygasla.

Nikt sie nie zastanawia, czy on mial gdzie mieszkac...
Avatar
leopold / 9 grudnia 2009 o 16:56
0
KSS-Lublin napisał:
I tu drodzy komentujący jeden psikus prawno administracyjny , Pan który tak ładnie zdemolował drzwi i okna nie może udowodnić prawa do tego lokalu ponieważ są takie a nie inne zapisy w księdze wieczystej .

Jeśłi dobrze rozumiem , to ma prz... ne .
Z drugiej strony , po przeczytaniu tego artykułu opisującego zachowanie policji oraz wypowiedzi prawników ( czyli osób i instytucji mających stać po stronie prawa ) rozumiem że teraz w polsce jest takie prawo które pozwala oklepać dłużnikowi facjatę i to w dodatku za przyzwoleniem i pod ochroną policji , a i prawnik się znajdzie który udowodni że to był tylko lifting twarzy w trakcie postępowania cywilno prwanego . Czy to tak po wejściu w życie traktatu lizbonskiego , bo jak tak to nie jestem na czasie .

Jeśłi dobrze rozumiem , to ma prz... ne .
Z drugiej strony , po przeczytaniu tego artykułu opisującego zachowanie policji oraz wypowiedzi prawników ( czyli osób i instytucji mających stać po stronie prawa ) rozumiem że teraz w polsce jest takie prawo które pozwala oklepać dłużnikowi facjatę i to w dodatku za przyzwoleniem i pod ochroną policji , a i prawnik się znajdzie który udowodni że to był tylko lifting twarzy w trakcie postępowania cywilno prwanego . Czy to tak po wejściu w życie traktatu lizbonskiego , bo ja... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 22 lipca 2009 o 02:45
0
Lubelak napisał:
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś koszt. Tak na czyjś - bo nawet jeśi płacą to czynsz regulowany a nie rynkowy . A poza tym niech ta biedna Pani wynajmie sobie coś innego skoro kamienicznik jej nie odpowiada ( chamisko jakieś skądinąd) a ma wolę płacenia za mieszkanie jak wszyscy.. Przecież wypowiedzenie umowy trwa 3 lata w przypadku szczególnego trybu najmu i 3 miesiące normalnie - wiec ona ma czelność opowiadać że w 2 dni sobie niczego nie znajdzie?? Czyli zakładała ze złą wolą że pomieszka sobie jeszcze gratis - czy wy ludzie a przede wszystkim niedouczone pismaki tego nie rozumiecie??? Może warto spyttać fachowców o okresy wypowiedzenia i o standardy prawa loaktorskiego które obowiązują poza Polską chyba tylko na Białorusi....Sieroty po komunie, które tu piszą Cie nie zrozumieją. Dla nich właściciel to wyzyskiwacz ... Ciekawe gdybym ja wszedł im do domu i nie chciał wyjść...ale by wrzask podnieśli hipokryci czerwoni... A znaczna część lokatorów to ludzie wsadzeni do prywatnych mieszkań przez komunistyczne władze bez pytania właściciela o zgodę...Ci ludzie płacą GROSZE ! i siedzą jak u Pana Boga za piecem. Sam bym chętnie za takie sumy wynajął kilka mieszkań sobie. To nie są kwoty wolne, które WŁAŚCICIEL (to chyba kpina bo nie może on zarządzać swoją własnością) może pobierać.
Za co on ma niby robić remonty ??? Za swoje drodzy miłośnicy komuny tylko !
Bogaty właściciel sobie poradzi ale niestety własność kamienicy nie wiąże się z bogactwem automatycznie.
Biedni właściciele nie mogą liczyć na "przychylność" właściwych urzędów i organów.

Ten kraj sam stawia się w szeregu republik bananowych jeśli święte prawo własności może być tak znieważane przez organy ustawodawcze.Sieroty po komunie, które tu piszą Cie nie zrozumieją. Dla nich właściciel to wyzyskiwacz ... Ciekawe gdybym ja wszedł im do domu i nie chciał wyjść...ale by wrzask podnieśli hipokryci czerwoni... A znaczna część lokatorów to ludzie wsadzeni do prywatnych mieszkań przez komunistyczne władze bez pytania właściciela o zgodę...Ci ludzie płacą GROSZE ! i siedzą jak u Pana Boga za piecem. Sam bym chętnie za takie sumy wynajął kilka mieszkań sobie. To nie są kwoty wolne, które WŁAŚCICIEL (to chyba kpina bo ni... rozwiń
Avatar
Lubelak / 17 lipca 2009 o 13:40
0
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś koszt. Tak na czyjś - bo nawet jeśi płacą to czynsz regulowany a nie rynkowy . A poza tym niech ta biedna Pani wynajmie sobie coś innego skoro kamienicznik jej nie odpowiada ( chamisko jakieś skądinąd) a ma wolę płacenia za mieszkanie jak wszyscy.. Przecież wypowiedzenie umowy trwa 3 lata w przypadku szczególnego trybu najmu i 3 miesiące normalnie - wiec ona ma czelność opowiadać że w 2 dni sobie niczego nie znajdzie?? Czyli zakładała ze złą wolą że pomieszka sobie jeszcze gratis - czy wy ludzie a przede wszystkim niedouczone pismaki tego nie rozumiecie??? Może warto spyttać fachowców o okresy wypowiedzenia i o standardy prawa loaktorskiego które obowiązują poza Polską chyba tylko na Białorusi....
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś kos... rozwiń
Avatar
KSS-Lublin / 15 lipca 2009 o 17:22
0
I tu drodzy komentujący jeden psikus prawno administracyjny , Pan który tak ładnie zdemolował drzwi i okna nie może udowodnić prawa do tego lokalu ponieważ są takie a nie inne zapisy w księdze wieczystej .
Avatar
JEDYNIE ZMIANA PRAWA / 15 lipca 2009 o 13:30
0
POLITYCY ZAJMIJCIE SIĘ WRESZCIE TYM PROBLEMEM. ZMIEŃCIE W TYM KRAJU WRESZCIE TO ZAMIERZCHŁE PRAWO. JAK DŁUGO JESZCZE NIEPŁACĄCE CZYNSZU RODZINY Z DZIEĆMI MAJĄ ŻYĆ NA KOSZT WYNAJMUJĄCYCH, A RODZINY, KTÓRE MAJĄ PRACĘ I CHCĄ PŁACIĆ CZYNSZE NIE MOGĄ ZNALEŹĆ MIESZKANIA NA WYNAJEM.
WIELE HAŁASU O NIC JAK PŁACILI ZA MIESZKANIE TO CO ZA PROBLEM WYNAJĄĆ NASTĘPNE SKORO TACY SOLIDNI.ZAWSZE PO WSZYSTKIM TO NAJEMCA JEST TAKI BIEDNY, A GDZIE OCHRONA WŁASNOŚCI, JEŻELI PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY WŁASCICIEL NIE MOŻE DYSPONOWAĆ SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ, TĄ USTAWĘ O OCHRONIE PRAW LOKATORÓW NALEŻY ZASKARŻYĆ DO TK, BO OGRANICZA PODSTAWOWE PRAWO CZŁOWIEKA DO ROZPORZADZANIA SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ.
POLITYCY ZAJMIJCIE SIĘ WRESZCIE TYM PROBLEMEM. ZMIEŃCIE W TYM KRAJU WRESZCIE TO ZAMIERZCHŁE PRAWO. JAK DŁUGO JESZCZE NIEPŁACĄCE CZYNSZU RODZINY Z DZIEĆMI MAJĄ ŻYĆ NA KOSZT WYNAJMUJĄCYCH, A RODZINY, KTÓRE MAJĄ PRACĘ I CHCĄ PŁACIĆ CZYNSZE NIE MOGĄ ZNALEŹĆ MIESZKANIA NA WYNAJEM.
WIELE HAŁASU O NIC JAK PŁACILI ZA MIESZKANIE TO CO ZA PROBLEM WYNAJĄĆ NASTĘPNE SKORO TACY SOLIDNI.ZAWSZE PO WSZYSTKIM TO NAJEMCA JEST TAKI BIEDNY, A GDZIE OCHRONA WŁASNOŚCI, JEŻELI PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY WŁASCICIEL NIE MOŻE DYSPONOWAĆ SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ, TĄ USTAWĘ O ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lipca 2009 o 12:11
0
Artykuł tendencyjny i robiony pod komunistycznych czytelników dziennika. Już sam tytuł pachnie manipulacją " zdemolował mieszkanie i kazał się wyprowadzić". Chyba najpierw poinformował o kończącej się umowie ( o czym wiedzieli sami najmujący! ), a dopiero "zdemolował" swoje mieszkanie. Jak już ktoś wyżej napisał, rodzina zapewne należy do tych o filozofii " czy się stoi, czy się leży.. " i jeszcze biadoli,że nikt nie chce dać za darmo. Sana obserwuję wiele takich przypadków, a usunięcie niewygodnego, nieraz niszczącego mienie lokatora jest bardzo uciążliwe i trudne. I tak jak wiele rodzin z tamtej okolicy, w codziennym życiu zaniedbuje swoje dzieci, które stoją w bramach lub biegają po starym mieście szukając "rozrywki". Dopiero w razie zagrożenia ze strony służb porządkowych zasłania się "dobrem dzieci" . Policja postąpiła słusznie, w końcu właściciel mieszkania może robić ze swoją własnością co uważa za słuszne, skoro skończyła się umowa najmu! A rzeczy tej rodziny nie zostały naruszone. Więc brawo Policja! Przynajmniej raz! I życzę właścicielowi powodzenia w dochodzeniu do swoich praw, dobrze wiedzieć na przyszłość, komu NIE wynajmować mieszkania. Czasy przymusowych kwaterunków już się na szczęście skończyły. A dzieciom współczuję rodziców, choć pewnie są i będą takie same. A wielce oburzonym proponuję, ja też sobie chętnie pomieszkam na cudzym, za darmo. Ktoś z "oburzonych obrońców uciśnionych" udostępni mi swoje mieszkanie? A dziennik jak zwykle odwołuję się do dziedzictwa Trybuny Ludu. W przyrodzie nic nie ginie ;-)
Artykuł tendencyjny i robiony pod komunistycznych czytelników dziennika. Już sam tytuł pachnie manipulacją " zdemolował mieszkanie i kazał się wyprowadzić". Chyba najpierw poinformował o kończącej się umowie ( o czym wiedzieli sami najmujący! ), a dopiero "zdemolował" swoje mieszkanie. Jak już ktoś wyżej napisał, rodzina zapewne należy do tych o filozofii " czy się stoi, czy się leży.. " i jeszcze biadoli,że nikt nie chce dać za darmo. Sana obserwuję wiele takich przypadków, a usunięcie niewygodnego, niera... rozwiń
Avatar
olo / 15 lipca 2009 o 09:00
0
....a czy wy byście się nie wku***li, gdybyście wynajęli mieszkanie do - dajmy na to 20 lipca - a wynajmujący nie chciał się po 20-ym potem wyprowadzić argumentując, że nie znaleźli innego lokum? A co to właściciela obchodzi?
Avatar
kemot / 15 lipca 2009 o 08:53
0
polska szara rzeczywistość. Co do naruszenia prawa to jedynie wchodzi w grę naruszenie miru domowego, a od strony prawa cywilnego naruszenie posiadania. Oczywiście o żadnym niszczeniu mienia nie ma mowy. w tym wszystkim to jedynymi poszkodowanymi sa dzieci.
Avatar
aa / 15 lipca 2009 o 08:31
0
Komentarze tendencyjne. Skoro umowa wynajmu skończyła sie kilka tygodni temu, najprawdopodobniej było tak, że właściel lokalu najpierw w "cywilizowany" sposób próbował skłonic rodzinę do wyprowadzenia się. A ta prawdopodobnie bezczelnie śmiała mu sie w twarz - bo rodziny z małymi dzieći nie wolna tak sobiw wyrzucić. Doszedł w końcu swoich praw - bo mieszkanie to jego własność i może nim rozporządzać jak mu sie podoba. Określiłabym raczej rodziców jako nieodpowiedzialnych - zazwyczaj jak ludzie wiedzą,że zbliża sie koniec umowy wynajmu, 2 miesiące wcześniej szukają czegoś innego. Byc może nie udało im sie znaleźć - ja też, gdybym była właścicielką lokalu za żadne skarby nie wynajęłabym go rodzinie z dziećmi. Potem, opisali by mnie w gazetach jako najgorszą, a komentarze czytelników dopłeniły by czarę goryczy. Jak czulibyście się , gdyby ktoś jeżdził waszym samochodem i uiszczał nawet jakąś opłatę, ale bez waszej zgody i nawet z waszym sprzeciwem. Buntowalibyście sie - bo to jest wasze i wy rozporządzacie tym jak chcecie.
Komentarze tendencyjne. Skoro umowa wynajmu skończyła sie kilka tygodni temu, najprawdopodobniej było tak, że właściel lokalu najpierw w "cywilizowany" sposób próbował skłonic rodzinę do wyprowadzenia się. A ta prawdopodobnie bezczelnie śmiała mu sie w twarz - bo rodziny z małymi dzieći nie wolna tak sobiw wyrzucić. Doszedł w końcu swoich praw - bo mieszkanie to jego własność i może nim rozporządzać jak mu sie podoba. Określiłabym raczej rodziców jako nieodpowiedzialnych - zazwyczaj jak ludzie wiedzą,że zbliża sie koniec umowy wyna... rozwiń
Avatar
Anna / 9 grudnia 2009 o 19:57
0
Jego mieszkanie, wiedzieli ze maja opuscic lokal. Wlasciciel jak najbardziej mial prawo wejsc na swoja wl;asnosc - umowa wygasla.

Nikt sie nie zastanawia, czy on mial gdzie mieszkac...
Avatar
leopold / 9 grudnia 2009 o 16:56
0
KSS-Lublin napisał:
I tu drodzy komentujący jeden psikus prawno administracyjny , Pan który tak ładnie zdemolował drzwi i okna nie może udowodnić prawa do tego lokalu ponieważ są takie a nie inne zapisy w księdze wieczystej .

Jeśłi dobrze rozumiem , to ma prz... ne .
Z drugiej strony , po przeczytaniu tego artykułu opisującego zachowanie policji oraz wypowiedzi prawników ( czyli osób i instytucji mających stać po stronie prawa ) rozumiem że teraz w polsce jest takie prawo które pozwala oklepać dłużnikowi facjatę i to w dodatku za przyzwoleniem i pod ochroną policji , a i prawnik się znajdzie który udowodni że to był tylko lifting twarzy w trakcie postępowania cywilno prwanego . Czy to tak po wejściu w życie traktatu lizbonskiego , bo jak tak to nie jestem na czasie .

Jeśłi dobrze rozumiem , to ma prz... ne .
Z drugiej strony , po przeczytaniu tego artykułu opisującego zachowanie policji oraz wypowiedzi prawników ( czyli osób i instytucji mających stać po stronie prawa ) rozumiem że teraz w polsce jest takie prawo które pozwala oklepać dłużnikowi facjatę i to w dodatku za przyzwoleniem i pod ochroną policji , a i prawnik się znajdzie który udowodni że to był tylko lifting twarzy w trakcie postępowania cywilno prwanego . Czy to tak po wejściu w życie traktatu lizbonskiego , bo ja... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 22 lipca 2009 o 02:45
0
Lubelak napisał:
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś koszt. Tak na czyjś - bo nawet jeśi płacą to czynsz regulowany a nie rynkowy . A poza tym niech ta biedna Pani wynajmie sobie coś innego skoro kamienicznik jej nie odpowiada ( chamisko jakieś skądinąd) a ma wolę płacenia za mieszkanie jak wszyscy.. Przecież wypowiedzenie umowy trwa 3 lata w przypadku szczególnego trybu najmu i 3 miesiące normalnie - wiec ona ma czelność opowiadać że w 2 dni sobie niczego nie znajdzie?? Czyli zakładała ze złą wolą że pomieszka sobie jeszcze gratis - czy wy ludzie a przede wszystkim niedouczone pismaki tego nie rozumiecie??? Może warto spyttać fachowców o okresy wypowiedzenia i o standardy prawa loaktorskiego które obowiązują poza Polską chyba tylko na Białorusi....Sieroty po komunie, które tu piszą Cie nie zrozumieją. Dla nich właściciel to wyzyskiwacz ... Ciekawe gdybym ja wszedł im do domu i nie chciał wyjść...ale by wrzask podnieśli hipokryci czerwoni... A znaczna część lokatorów to ludzie wsadzeni do prywatnych mieszkań przez komunistyczne władze bez pytania właściciela o zgodę...Ci ludzie płacą GROSZE ! i siedzą jak u Pana Boga za piecem. Sam bym chętnie za takie sumy wynajął kilka mieszkań sobie. To nie są kwoty wolne, które WŁAŚCICIEL (to chyba kpina bo nie może on zarządzać swoją własnością) może pobierać.
Za co on ma niby robić remonty ??? Za swoje drodzy miłośnicy komuny tylko !
Bogaty właściciel sobie poradzi ale niestety własność kamienicy nie wiąże się z bogactwem automatycznie.
Biedni właściciele nie mogą liczyć na "przychylność" właściwych urzędów i organów.

Ten kraj sam stawia się w szeregu republik bananowych jeśli święte prawo własności może być tak znieważane przez organy ustawodawcze.Sieroty po komunie, które tu piszą Cie nie zrozumieją. Dla nich właściciel to wyzyskiwacz ... Ciekawe gdybym ja wszedł im do domu i nie chciał wyjść...ale by wrzask podnieśli hipokryci czerwoni... A znaczna część lokatorów to ludzie wsadzeni do prywatnych mieszkań przez komunistyczne władze bez pytania właściciela o zgodę...Ci ludzie płacą GROSZE ! i siedzą jak u Pana Boga za piecem. Sam bym chętnie za takie sumy wynajął kilka mieszkań sobie. To nie są kwoty wolne, które WŁAŚCICIEL (to chyba kpina bo ni... rozwiń
Avatar
Lubelak / 17 lipca 2009 o 13:40
0
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś koszt. Tak na czyjś - bo nawet jeśi płacą to czynsz regulowany a nie rynkowy . A poza tym niech ta biedna Pani wynajmie sobie coś innego skoro kamienicznik jej nie odpowiada ( chamisko jakieś skądinąd) a ma wolę płacenia za mieszkanie jak wszyscy.. Przecież wypowiedzenie umowy trwa 3 lata w przypadku szczególnego trybu najmu i 3 miesiące normalnie - wiec ona ma czelność opowiadać że w 2 dni sobie niczego nie znajdzie?? Czyli zakładała ze złą wolą że pomieszka sobie jeszcze gratis - czy wy ludzie a przede wszystkim niedouczone pismaki tego nie rozumiecie??? Może warto spyttać fachowców o okresy wypowiedzenia i o standardy prawa loaktorskiego które obowiązują poza Polską chyba tylko na Białorusi....
Płacę kredyt za mieszkanie kupione obok lokalu - meliny zamieszkałego przez "biednych ludzi" niepłacących od lat, demolujących klatkę , okradających mnie - właściciel mieszkania jest zapożyczony , mieszka w wynajętym bo nie może odzyskać swojego ..... Eksmisja również wstrzymana do czasu dostarczenia lokalu socjalnego - czyli na ok 8 lat...Ciekawe jak ci wszyscy obrońcy "pokrzywdzonych " wypowiadali się w swojej sprawie - czyli gdyby do ich mieszkania ktoś wkwaterował lokatorów cwaniaczków - chcących sobi żyć na czyjś kos... rozwiń
Avatar
KSS-Lublin / 15 lipca 2009 o 17:22
0
I tu drodzy komentujący jeden psikus prawno administracyjny , Pan który tak ładnie zdemolował drzwi i okna nie może udowodnić prawa do tego lokalu ponieważ są takie a nie inne zapisy w księdze wieczystej .
Avatar
JEDYNIE ZMIANA PRAWA / 15 lipca 2009 o 13:30
0
POLITYCY ZAJMIJCIE SIĘ WRESZCIE TYM PROBLEMEM. ZMIEŃCIE W TYM KRAJU WRESZCIE TO ZAMIERZCHŁE PRAWO. JAK DŁUGO JESZCZE NIEPŁACĄCE CZYNSZU RODZINY Z DZIEĆMI MAJĄ ŻYĆ NA KOSZT WYNAJMUJĄCYCH, A RODZINY, KTÓRE MAJĄ PRACĘ I CHCĄ PŁACIĆ CZYNSZE NIE MOGĄ ZNALEŹĆ MIESZKANIA NA WYNAJEM.
WIELE HAŁASU O NIC JAK PŁACILI ZA MIESZKANIE TO CO ZA PROBLEM WYNAJĄĆ NASTĘPNE SKORO TACY SOLIDNI.ZAWSZE PO WSZYSTKIM TO NAJEMCA JEST TAKI BIEDNY, A GDZIE OCHRONA WŁASNOŚCI, JEŻELI PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY WŁASCICIEL NIE MOŻE DYSPONOWAĆ SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ, TĄ USTAWĘ O OCHRONIE PRAW LOKATORÓW NALEŻY ZASKARŻYĆ DO TK, BO OGRANICZA PODSTAWOWE PRAWO CZŁOWIEKA DO ROZPORZADZANIA SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ.
POLITYCY ZAJMIJCIE SIĘ WRESZCIE TYM PROBLEMEM. ZMIEŃCIE W TYM KRAJU WRESZCIE TO ZAMIERZCHŁE PRAWO. JAK DŁUGO JESZCZE NIEPŁACĄCE CZYNSZU RODZINY Z DZIEĆMI MAJĄ ŻYĆ NA KOSZT WYNAJMUJĄCYCH, A RODZINY, KTÓRE MAJĄ PRACĘ I CHCĄ PŁACIĆ CZYNSZE NIE MOGĄ ZNALEŹĆ MIESZKANIA NA WYNAJEM.
WIELE HAŁASU O NIC JAK PŁACILI ZA MIESZKANIE TO CO ZA PROBLEM WYNAJĄĆ NASTĘPNE SKORO TACY SOLIDNI.ZAWSZE PO WSZYSTKIM TO NAJEMCA JEST TAKI BIEDNY, A GDZIE OCHRONA WŁASNOŚCI, JEŻELI PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY WŁASCICIEL NIE MOŻE DYSPONOWAĆ SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ, TĄ USTAWĘ O ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lipca 2009 o 12:11
0
Artykuł tendencyjny i robiony pod komunistycznych czytelników dziennika. Już sam tytuł pachnie manipulacją " zdemolował mieszkanie i kazał się wyprowadzić". Chyba najpierw poinformował o kończącej się umowie ( o czym wiedzieli sami najmujący! ), a dopiero "zdemolował" swoje mieszkanie. Jak już ktoś wyżej napisał, rodzina zapewne należy do tych o filozofii " czy się stoi, czy się leży.. " i jeszcze biadoli,że nikt nie chce dać za darmo. Sana obserwuję wiele takich przypadków, a usunięcie niewygodnego, nieraz niszczącego mienie lokatora jest bardzo uciążliwe i trudne. I tak jak wiele rodzin z tamtej okolicy, w codziennym życiu zaniedbuje swoje dzieci, które stoją w bramach lub biegają po starym mieście szukając "rozrywki". Dopiero w razie zagrożenia ze strony służb porządkowych zasłania się "dobrem dzieci" . Policja postąpiła słusznie, w końcu właściciel mieszkania może robić ze swoją własnością co uważa za słuszne, skoro skończyła się umowa najmu! A rzeczy tej rodziny nie zostały naruszone. Więc brawo Policja! Przynajmniej raz! I życzę właścicielowi powodzenia w dochodzeniu do swoich praw, dobrze wiedzieć na przyszłość, komu NIE wynajmować mieszkania. Czasy przymusowych kwaterunków już się na szczęście skończyły. A dzieciom współczuję rodziców, choć pewnie są i będą takie same. A wielce oburzonym proponuję, ja też sobie chętnie pomieszkam na cudzym, za darmo. Ktoś z "oburzonych obrońców uciśnionych" udostępni mi swoje mieszkanie? A dziennik jak zwykle odwołuję się do dziedzictwa Trybuny Ludu. W przyrodzie nic nie ginie ;-)
Artykuł tendencyjny i robiony pod komunistycznych czytelników dziennika. Już sam tytuł pachnie manipulacją " zdemolował mieszkanie i kazał się wyprowadzić". Chyba najpierw poinformował o kończącej się umowie ( o czym wiedzieli sami najmujący! ), a dopiero "zdemolował" swoje mieszkanie. Jak już ktoś wyżej napisał, rodzina zapewne należy do tych o filozofii " czy się stoi, czy się leży.. " i jeszcze biadoli,że nikt nie chce dać za darmo. Sana obserwuję wiele takich przypadków, a usunięcie niewygodnego, niera... rozwiń
Avatar
olo / 15 lipca 2009 o 09:00
0
....a czy wy byście się nie wku***li, gdybyście wynajęli mieszkanie do - dajmy na to 20 lipca - a wynajmujący nie chciał się po 20-ym potem wyprowadzić argumentując, że nie znaleźli innego lokum? A co to właściciela obchodzi?
Avatar
kemot / 15 lipca 2009 o 08:53
0
polska szara rzeczywistość. Co do naruszenia prawa to jedynie wchodzi w grę naruszenie miru domowego, a od strony prawa cywilnego naruszenie posiadania. Oczywiście o żadnym niszczeniu mienia nie ma mowy. w tym wszystkim to jedynymi poszkodowanymi sa dzieci.
Avatar
aa / 15 lipca 2009 o 08:31
0
Komentarze tendencyjne. Skoro umowa wynajmu skończyła sie kilka tygodni temu, najprawdopodobniej było tak, że właściel lokalu najpierw w "cywilizowany" sposób próbował skłonic rodzinę do wyprowadzenia się. A ta prawdopodobnie bezczelnie śmiała mu sie w twarz - bo rodziny z małymi dzieći nie wolna tak sobiw wyrzucić. Doszedł w końcu swoich praw - bo mieszkanie to jego własność i może nim rozporządzać jak mu sie podoba. Określiłabym raczej rodziców jako nieodpowiedzialnych - zazwyczaj jak ludzie wiedzą,że zbliża sie koniec umowy wynajmu, 2 miesiące wcześniej szukają czegoś innego. Byc może nie udało im sie znaleźć - ja też, gdybym była właścicielką lokalu za żadne skarby nie wynajęłabym go rodzinie z dziećmi. Potem, opisali by mnie w gazetach jako najgorszą, a komentarze czytelników dopłeniły by czarę goryczy. Jak czulibyście się , gdyby ktoś jeżdził waszym samochodem i uiszczał nawet jakąś opłatę, ale bez waszej zgody i nawet z waszym sprzeciwem. Buntowalibyście sie - bo to jest wasze i wy rozporządzacie tym jak chcecie.
Komentarze tendencyjne. Skoro umowa wynajmu skończyła sie kilka tygodni temu, najprawdopodobniej było tak, że właściel lokalu najpierw w "cywilizowany" sposób próbował skłonic rodzinę do wyprowadzenia się. A ta prawdopodobnie bezczelnie śmiała mu sie w twarz - bo rodziny z małymi dzieći nie wolna tak sobiw wyrzucić. Doszedł w końcu swoich praw - bo mieszkanie to jego własność i może nim rozporządzać jak mu sie podoba. Określiłabym raczej rodziców jako nieodpowiedzialnych - zazwyczaj jak ludzie wiedzą,że zbliża sie koniec umowy wyna... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 6 0

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu
22 listopada 2018, 12:00

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu 0 2

Co Gdzie Kiedy. Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu (ul. Pereca 14) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Geniusz Kresów", który odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz. 12.

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 0

Aplikacja poszukiwana. Ma to być takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 9 1

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 178 18

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 0

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 17 9

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 6

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 12

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 30 1

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 16 10

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 56 4

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.