Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2010 r.
7:57
Edytuj ten wpis

Zima sparaliżowała rano Lublin. Karambol na Filaretów (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora mok
0 60 A A

Przed godz. 8 rano na ul. Filaretów doszło do stłuczki kilkunastu pojazdów, w tym autobusu MPK linii 31. Kierowcy informują, że cała ulica jest właściwie nieprzejezdna i stoi w korkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po godzinie 7. na ul. Filaretów w autobus linii 31 uderzył samochód. W pojazd uderzyło następne auto. Kierowcy doliczyli się 15 samochodów. Z daleka wyglądało to na poważny karambol. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

- Samochody ześlizgują się, zjeżdżając z górki. Nawierzchnia jest tak śliska, że tracą przyczepność i uderzają w siebie - opisuje zdarzenie jeden z kierowców, który stoi w korku na ul. Filaretów.

Policja jest już na miejscu. - Dostaliśmy zgłoszenie o trzech kolizjach na ul. Filaretów - potwierdza mł.asp. Arkadiusz Arciszewski z Komendy Wojewódzkiej.

Newralgicznym punktem jest też ul. Filaretów jest zjazd w kierunku ul. Głębokiej. Tam korki zaczynają się już przy Globusie.

Jak jest w innych częściach miasta? - Lublin jest sparaliżowany. Ulice nie są odśnieżone, jest ślisko. Problemy z komunikacją mają także miejskie autobusy. Zablokowane są dojazdy do centrum od strony Czubów i Czechowa - informuje dyspozytorka Radio Taxi "Fart".

Zakorkowana jest także ul. Kunickiego przy Zacisznej, al. Kompozytorów Polskich.

Pojazdy MPK mają opóźnienia od kilkunastu do nawet dwudziestu minut. - Najwięcej problemów kierowcy mają ze śliskimi podjazdami na ul. Sikorskiego, 3 Maja, Piłsudskiego - mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK w Lublinie. Powtarza to, co kierowcy i taksówkarze - drogi są nieodśnieżone.

Dziś rano pojazdy MPK uczestniczyły w dwóch stłuczkach. Na Filaretów i na Koncertowej, gdzie w autobus linii 34 uderzył samochód osobowy.

Karambol przy ul. Filaretów:


Tak się rano jeździło po Lublinie:






Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 marca 2010 o 07:34
0
mozna się poślizgać
[url="http://www.youtube.com/watch?v=XDTfZeAf22Y&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=XDTfZeAf22Y...feature=related[/url]
Avatar
bambo75 / 17 marca 2010 o 17:27
0
Gość napisał:
przyzwoita komunikacja? wczoraj spędziłam 1h i 15 minut z kierowcą mpk który permanentnie wjeżdzał na krawężniki i trąbił na kogo popadło + wyżywał się na pasażerach którzy chcieli wsiąść do autobusu który ledwie metr odjechał od przystanku (dalej nie mógł). Mogłam wybrać samochód zamiast tego wybrałam mpk, zyskałam na ewentualnie zaoszczedzonym paliwie i... tyle. Bo jadąc inną drogą niż trasa autobusu - samochodem, napewno byłabym szybciej na miejscu. Kolejny raz nie rozumiem - po co mówić o dopasowaniu prędkości, jesli wczoraj tej prędkości praktycznie nie można było rozwinąć, a chyba o korkach tutaj mówimy. Co do hamowania - zgadzam się, ale lód i śnieg rządzą się swoimi prawami. Poza tym nie uważam że jeśli ktoś nie miał stłuczki to nie znaczy że jest kierowcą idealnym - nie jesteśmy przecież sami na drodze.

To trzeba było poprosić kierowcę o otwarcie drzwi i pójście na piechotę-bynajmniej ten"ekstremalny odcinek trasy"-ja tak nieraz robię gdy mi się śpieszy-i prawie zawsze na tym skorzystam,bo autobus zostaje gdzieś daleko z tyłu w korku. Ale Polacy-to oni oczywiście tacy są,że"zapłaciłem za bilet 1-2zł ,więc będę się kurczowo trzymał siedzenia i czekał w korku nawet 10 godzin-ale kuźwa kasy nie podaruję!" W poślizgu samochodu właściwie jedynym "przyjacielem"kierowcy jest kierownica -hamulców trzeba z umiarem używać-przy nadużyciu hamulców w poślizgu samochód zamienia się w bezładnie pędzącą"masę"; no i instynkt samozachowawczy +troszkę zdrowego rozsądku- bo czasem lepiej wjechać w rów lub skarpę,niż "iść na czołowo" lub walnąć w kogoś przed sobą i rozwalić sobie:chłodnicę,maskę,komuś tył,itp.i narobić więcej strat niż po wpadnięciu do rowu. A jeśli ktoś nie jest pewny swoich umiejętności za kierownicą,to lepiej niech w TAKIE dni nie siada za kierownicą...

To trzeba było poprosić kierowcę o otwarcie drzwi i pójście na piechotę-bynajmniej ten"ekstremalny odcinek trasy"-ja tak nieraz robię gdy mi się śpieszy-i prawie zawsze na tym skorzystam,bo autobus zostaje gdzieś daleko z tyłu w korku. Ale Polacy-to oni oczywiście tacy są,że"zapłaciłem za bilet 1-2zł ,więc będę się kurczowo trzymał siedzenia i czekał w korku nawet 10 godzin-ale kuźwa kasy nie podaruję!" W poślizgu samochodu właściwie jedynym "przyjacielem"kierowcy jest kierownica -hamulcó... rozwiń
Avatar
bambo75 / 16 marca 2010 o 15:44
0
Gość napisał:
przyzwoita komunikacja? wczoraj spędziłam 1h i 15 minut z kierowcą mpk który permanentnie wjeżdzał na krawężniki i trąbił na kogo popadło + wyżywał się na pasażerach którzy chcieli wsiąść do autobusu który ledwie metr odjechał od przystanku (dalej nie mógł). Mogłam wybrać samochód zamiast tego wybrałam mpk, zyskałam na ewentualnie zaoszczedzonym paliwie i... tyle. Bo jadąc inną drogą niż trasa autobusu - samochodem, napewno byłabym szybciej na miejscu. Kolejny raz nie rozumiem - po co mówić o dopasowaniu prędkości, jesli wczoraj tej prędkości praktycznie nie można było rozwinąć, a chyba o korkach tutaj mówimy. Co do hamowania - zgadzam się, ale lód i śnieg rządzą się swoimi prawami. Poza tym nie uważam że jeśli ktoś nie miał stłuczki to nie znaczy że jest kierowcą idealnym - nie jesteśmy przecież sami na drodze.

Jest jeszcze jedna fajna rosyjska porada na takie sytuacje: "Rańsze Wstawat!" Mój ojciec zawsze mi to wpajał-szybciej wyruszysz w drogę,to masz większą szansę dojechać na czas i większą"tolerancję/rezerwę czasową". Wam też TAKIE COŚ polecam :-)

Jest jeszcze jedna fajna rosyjska porada na takie sytuacje: "Rańsze Wstawat!" Mój ojciec zawsze mi to wpajał-szybciej wyruszysz w drogę,to masz większą szansę dojechać na czas i większą"tolerancję/rezerwę czasową". Wam też TAKIE COŚ polecam :-) rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 14:33
0
Gość napisał:
Nie stan dróg jest przyczyną a brak umiejętności kierowców. Każdy ma się we własnym mniemaniu za mistrza kierownicy, a tu trochę śliskiego i bum I nawet wtedy takie matołki nie rozumieją, że sami są winni, wg nich winni drogowcy którzy nie ustawili znaku ostrzegawczego


? nie powiesz mi chyba że ten śnieg i lód który był obecny wczoraj wszędzie miał się nijak do tego paraliżu i że to wszystko przez nieumiejętność kierowców skąd masz pewność że wyhamowałbyś tam na filaretów? umiejętności swoją drogą, bezradność drugą.
aretów? umiejętności swoją drogą, bezradność drugą. rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 14:28
0
bambo75 napisał:
A ja jestem tego zdania,że"widzę ciężkie warunki(ślisko)za drodze,to po chorobę ryzykować stłuczkę,jeśli jest całkiem przyzwoita Komunikacja Miejska w Lublinie"-nie narzekajcie na nią,bo w innych miastach jest naprawdę gorzej! Niedopasowanie prędkości do warunków na drodze!-to jest główna przyczyna tego i innych karamboli.Też sporo jeździłem autem-jeżdżę 17 lat i jakoś stłuczki nie miałem-a jeździłem po naprawdę różnych drogach. Ale "wyznaję"pewną zasadę-NIGDY nie hamuję w ostatniej chwili !-lecz stopniowo i w miarę łagodnie "wytracam" prędkość-i może TO jest mój (tak jakby) "złoty środek" do niestworzenia karambolu/stłuczki. A właśnie wielu Polaków tak hamuje "w ostatniej chwili". Do wielu ludzi to nie dociera,że samochód w zimie w ruchu miejskim to"smok na paliwo".

przyzwoita komunikacja? wczoraj spędziłam 1h i 15 minut z kierowcą mpk który permanentnie wjeżdzał na krawężniki i trąbił na kogo popadło + wyżywał się na pasażerach którzy chcieli wsiąść do autobusu który ledwie metr odjechał od przystanku (dalej nie mógł). Mogłam wybrać samochód zamiast tego wybrałam mpk, zyskałam na ewentualnie zaoszczedzonym paliwie i... tyle. Bo jadąc inną drogą niż trasa autobusu - samochodem, napewno byłabym szybciej na miejscu. Kolejny raz nie rozumiem - po co mówić o dopasowaniu prędkości, jesli wczoraj tej prędkości praktycznie nie można było rozwinąć, a chyba o korkach tutaj mówimy. Co do hamowania - zgadzam się, ale lód i śnieg rządzą się swoimi prawami. Poza tym nie uważam że jeśli ktoś nie miał stłuczki to nie znaczy że jest kierowcą idealnym - nie jesteśmy przecież sami na drodze.

przyzwoita komunikacja? wczoraj spędziłam 1h i 15 minut z kierowcą mpk który permanentnie wjeżdzał na krawężniki i trąbił na kogo popadło + wyżywał się na pasażerach którzy chcieli wsiąść do autobusu który ledwie metr odjechał od przystanku (dalej nie mógł). Mogłam wybrać samochód zamiast tego wybrałam mpk, zyskałam na ewentualnie zaoszczedzonym paliwie i... tyle. Bo jadąc inną drogą niż trasa autobusu - samochodem, napewno byłabym szybciej na miejscu. Kolejny raz nie rozumiem - po co mówić o dopasowaniu prędkości, jesli ... rozwiń
Avatar
bambo75 / 16 marca 2010 o 13:48
0
A ja jestem tego zdania,że"widzę ciężkie warunki(ślisko)za drodze,to po chorobę ryzykować stłuczkę,jeśli jest całkiem przyzwoita Komunikacja Miejska w Lublinie"-nie narzekajcie na nią,bo w innych miastach jest naprawdę gorzej! Niedopasowanie prędkości do warunków na drodze!-to jest główna przyczyna tego i innych karamboli.Też sporo jeździłem autem-jeżdżę 17 lat i jakoś stłuczki nie miałem-a jeździłem po naprawdę różnych drogach. Ale "wyznaję"pewną zasadę-NIGDY nie hamuję w ostatniej chwili !-lecz stopniowo i w miarę łagodnie "wytracam" prędkość-i może TO jest mój (tak jakby) "złoty środek" do niestworzenia karambolu/stłuczki. A właśnie wielu Polaków tak hamuje "w ostatniej chwili". Do wielu ludzi to nie dociera,że samochód w zimie w ruchu miejskim to"smok na paliwo".
A ja jestem tego zdania,że"widzę ciężkie warunki(ślisko)za drodze,to po chorobę ryzykować stłuczkę,jeśli jest całkiem przyzwoita Komunikacja Miejska w Lublinie"-nie narzekajcie na nią,bo w innych miastach jest naprawdę gorzej! Niedopasowanie prędkości do warunków na drodze!-to jest główna przyczyna tego i innych karamboli.Też sporo jeździłem autem-jeżdżę 17 lat i jakoś stłuczki nie miałem-a jeździłem po naprawdę różnych drogach. Ale "wyznaję"pewną zasadę-NIGDY nie hamuję w ostatniej chwili !-lecz stopniowo i ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 13:26
0
Dokładnie uczcie się jezdzic matoły z lublina i okolic
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 13:00
0
a napisał:
szczerze wątpie żeby w poniedziałek w godzinach 7-11 (bo o 11 nadal byly korki) po głownych drogach ktoś jechał w celu innym niż praca, szkoła, lekarz etc. Poza tym jak ktoś ma samochód to ma jeździć tylko wtedy kiedy musi? Ludzie jeździli samochodami i będą jeździć, a problem dotyczył akurat głównie stanu dróg więc nie wiem po co to wywlekanie szpanowania jak to nie ma nic do rzeczy akurat w tym przypadku.

Nie stan dróg jest przyczyną a brak umiejętności kierowców. Każdy ma się we własnym mniemaniu za mistrza kierownicy, a tu trochę śliskiego i bum I nawet wtedy takie matołki nie rozumieją, że sami są winni, wg nich winni drogowcy którzy nie ustawili znaku ostrzegawczego

Nie stan dróg jest przyczyną a brak umiejętności kierowców. Każdy ma się we własnym mniemaniu za mistrza kierownicy, a tu trochę śliskiego i bum I nawet wtedy takie matołki nie rozumieją, że sami są winni, wg nich winni drogowcy którzy nie ustawili znaku ostrzegawczego rozwiń
Avatar
a / 16 marca 2010 o 12:35
0
bambo75 napisał:
Powiem trochę przewrotnie i złośliwie:"ten karambol to kara na tych wszystkich,którzy nie muszą jechać autem lecz jadą(często i do kiosku po gazetę) i tworzą korki-bo chcą"zaszpanować",że nie pojadą Komunikacją Miejską lecz SWOIM autem"...


szczerze wątpie żeby w poniedziałek w godzinach 7-11 (bo o 11 nadal byly korki) po głownych drogach ktoś jechał w celu innym niż praca, szkoła, lekarz etc. Poza tym jak ktoś ma samochód to ma jeździć tylko wtedy kiedy musi? Ludzie jeździli samochodami i będą jeździć, a problem dotyczył akurat głównie stanu dróg więc nie wiem po co to wywlekanie szpanowania jak to nie ma nic do rzeczy akurat w tym przypadku.


szczerze wątpie żeby w poniedziałek w godzinach 7-11 (bo o 11 nadal byly korki) po głownych drogach ktoś jechał w celu innym niż praca, szkoła, lekarz etc. Poza tym jak ktoś ma samochód to ma jeździć tylko wtedy kiedy musi? Ludzie jeździli samochodami i będą jeździć, a problem dotyczył akurat głównie stanu dróg więc nie wiem po co to wywlekanie szpanowania jak to nie ma nic do rzeczy akurat w tym przypadku. rozwiń
Avatar
bambo75 / 16 marca 2010 o 11:36
0
Powiem trochę przewrotnie i złośliwie:"ten karambol to kara na tych wszystkich,którzy nie muszą jechać autem lecz jadą(często i do kiosku po gazetę) i tworzą korki-bo chcą"zaszpanować",że nie pojadą Komunikacją Miejską lecz SWOIM autem"...
Avatar
Gość / 19 marca 2010 o 07:34
0
mozna się poślizgać
[url="http://www.youtube.com/watch?v=XDTfZeAf22Y&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=XDTfZeAf22Y...feature=related[/url]
Avatar
bambo75 / 17 marca 2010 o 17:27
0
Gość napisał:
przyzwoita komunikacja? wczoraj spędziłam 1h i 15 minut z kierowcą mpk który permanentnie wjeżdzał na krawężniki i trąbił na kogo popadło + wyżywał się na pasażerach którzy chcieli wsiąść do autobusu który ledwie metr odjechał od przystanku (dalej nie mógł). Mogłam wybrać samochód zamiast tego wybrałam mpk, zyskałam na ewentualnie zaoszczedzonym paliwie i... tyle. Bo jadąc inną drogą niż trasa autobusu - samochodem, napewno byłabym szybciej na miejscu. Kolejny raz nie rozumiem - po co mówić o dopasowaniu prędkości, jesli wczoraj tej prędkości praktycznie nie można było rozwinąć, a chyba o korkach tutaj mówimy. Co do hamowania - zgadzam się, ale lód i śnieg rządzą się swoimi prawami. Poza tym nie uważam że jeśli ktoś nie miał stłuczki to nie znaczy że jest kierowcą idealnym - nie jesteśmy przecież sami na drodze.

To trzeba było poprosić kierowcę o otwarcie drzwi i pójście na piechotę-bynajmniej ten"ekstremalny odcinek trasy"-ja tak nieraz robię gdy mi się śpieszy-i prawie zawsze na tym skorzystam,bo autobus zostaje gdzieś daleko z tyłu w korku. Ale Polacy-to oni oczywiście tacy są,że"zapłaciłem za bilet 1-2zł ,więc będę się kurczowo trzymał siedzenia i czekał w korku nawet 10 godzin-ale kuźwa kasy nie podaruję!" W poślizgu samochodu właściwie jedynym "przyjacielem"kierowcy jest kierownica -hamulców trzeba z umiarem używać-przy nadużyciu hamulców w poślizgu samochód zamienia się w bezładnie pędzącą"masę"; no i instynkt samozachowawczy +troszkę zdrowego rozsądku- bo czasem lepiej wjechać w rów lub skarpę,niż "iść na czołowo" lub walnąć w kogoś przed sobą i rozwalić sobie:chłodnicę,maskę,komuś tył,itp.i narobić więcej strat niż po wpadnięciu do rowu. A jeśli ktoś nie jest pewny swoich umiejętności za kierownicą,to lepiej niech w TAKIE dni nie siada za kierownicą...

To trzeba było poprosić kierowcę o otwarcie drzwi i pójście na piechotę-bynajmniej ten"ekstremalny odcinek trasy"-ja tak nieraz robię gdy mi się śpieszy-i prawie zawsze na tym skorzystam,bo autobus zostaje gdzieś daleko z tyłu w korku. Ale Polacy-to oni oczywiście tacy są,że"zapłaciłem za bilet 1-2zł ,więc będę się kurczowo trzymał siedzenia i czekał w korku nawet 10 godzin-ale kuźwa kasy nie podaruję!" W poślizgu samochodu właściwie jedynym "przyjacielem"kierowcy jest kierownica -hamulcó... rozwiń
Avatar
bambo75 / 16 marca 2010 o 15:44
0
Gość napisał:
przyzwoita komunikacja? wczoraj spędziłam 1h i 15 minut z kierowcą mpk który permanentnie wjeżdzał na krawężniki i trąbił na kogo popadło + wyżywał się na pasażerach którzy chcieli wsiąść do autobusu który ledwie metr odjechał od przystanku (dalej nie mógł). Mogłam wybrać samochód zamiast tego wybrałam mpk, zyskałam na ewentualnie zaoszczedzonym paliwie i... tyle. Bo jadąc inną drogą niż trasa autobusu - samochodem, napewno byłabym szybciej na miejscu. Kolejny raz nie rozumiem - po co mówić o dopasowaniu prędkości, jesli wczoraj tej prędkości praktycznie nie można było rozwinąć, a chyba o korkach tutaj mówimy. Co do hamowania - zgadzam się, ale lód i śnieg rządzą się swoimi prawami. Poza tym nie uważam że jeśli ktoś nie miał stłuczki to nie znaczy że jest kierowcą idealnym - nie jesteśmy przecież sami na drodze.

Jest jeszcze jedna fajna rosyjska porada na takie sytuacje: "Rańsze Wstawat!" Mój ojciec zawsze mi to wpajał-szybciej wyruszysz w drogę,to masz większą szansę dojechać na czas i większą"tolerancję/rezerwę czasową". Wam też TAKIE COŚ polecam :-)

Jest jeszcze jedna fajna rosyjska porada na takie sytuacje: "Rańsze Wstawat!" Mój ojciec zawsze mi to wpajał-szybciej wyruszysz w drogę,to masz większą szansę dojechać na czas i większą"tolerancję/rezerwę czasową". Wam też TAKIE COŚ polecam :-) rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 14:33
0
Gość napisał:
Nie stan dróg jest przyczyną a brak umiejętności kierowców. Każdy ma się we własnym mniemaniu za mistrza kierownicy, a tu trochę śliskiego i bum I nawet wtedy takie matołki nie rozumieją, że sami są winni, wg nich winni drogowcy którzy nie ustawili znaku ostrzegawczego


? nie powiesz mi chyba że ten śnieg i lód który był obecny wczoraj wszędzie miał się nijak do tego paraliżu i że to wszystko przez nieumiejętność kierowców skąd masz pewność że wyhamowałbyś tam na filaretów? umiejętności swoją drogą, bezradność drugą.
aretów? umiejętności swoją drogą, bezradność drugą. rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 14:28
0
bambo75 napisał:
A ja jestem tego zdania,że"widzę ciężkie warunki(ślisko)za drodze,to po chorobę ryzykować stłuczkę,jeśli jest całkiem przyzwoita Komunikacja Miejska w Lublinie"-nie narzekajcie na nią,bo w innych miastach jest naprawdę gorzej! Niedopasowanie prędkości do warunków na drodze!-to jest główna przyczyna tego i innych karamboli.Też sporo jeździłem autem-jeżdżę 17 lat i jakoś stłuczki nie miałem-a jeździłem po naprawdę różnych drogach. Ale "wyznaję"pewną zasadę-NIGDY nie hamuję w ostatniej chwili !-lecz stopniowo i w miarę łagodnie "wytracam" prędkość-i może TO jest mój (tak jakby) "złoty środek" do niestworzenia karambolu/stłuczki. A właśnie wielu Polaków tak hamuje "w ostatniej chwili". Do wielu ludzi to nie dociera,że samochód w zimie w ruchu miejskim to"smok na paliwo".

przyzwoita komunikacja? wczoraj spędziłam 1h i 15 minut z kierowcą mpk który permanentnie wjeżdzał na krawężniki i trąbił na kogo popadło + wyżywał się na pasażerach którzy chcieli wsiąść do autobusu który ledwie metr odjechał od przystanku (dalej nie mógł). Mogłam wybrać samochód zamiast tego wybrałam mpk, zyskałam na ewentualnie zaoszczedzonym paliwie i... tyle. Bo jadąc inną drogą niż trasa autobusu - samochodem, napewno byłabym szybciej na miejscu. Kolejny raz nie rozumiem - po co mówić o dopasowaniu prędkości, jesli wczoraj tej prędkości praktycznie nie można było rozwinąć, a chyba o korkach tutaj mówimy. Co do hamowania - zgadzam się, ale lód i śnieg rządzą się swoimi prawami. Poza tym nie uważam że jeśli ktoś nie miał stłuczki to nie znaczy że jest kierowcą idealnym - nie jesteśmy przecież sami na drodze.

przyzwoita komunikacja? wczoraj spędziłam 1h i 15 minut z kierowcą mpk który permanentnie wjeżdzał na krawężniki i trąbił na kogo popadło + wyżywał się na pasażerach którzy chcieli wsiąść do autobusu który ledwie metr odjechał od przystanku (dalej nie mógł). Mogłam wybrać samochód zamiast tego wybrałam mpk, zyskałam na ewentualnie zaoszczedzonym paliwie i... tyle. Bo jadąc inną drogą niż trasa autobusu - samochodem, napewno byłabym szybciej na miejscu. Kolejny raz nie rozumiem - po co mówić o dopasowaniu prędkości, jesli ... rozwiń
Avatar
bambo75 / 16 marca 2010 o 13:48
0
A ja jestem tego zdania,że"widzę ciężkie warunki(ślisko)za drodze,to po chorobę ryzykować stłuczkę,jeśli jest całkiem przyzwoita Komunikacja Miejska w Lublinie"-nie narzekajcie na nią,bo w innych miastach jest naprawdę gorzej! Niedopasowanie prędkości do warunków na drodze!-to jest główna przyczyna tego i innych karamboli.Też sporo jeździłem autem-jeżdżę 17 lat i jakoś stłuczki nie miałem-a jeździłem po naprawdę różnych drogach. Ale "wyznaję"pewną zasadę-NIGDY nie hamuję w ostatniej chwili !-lecz stopniowo i w miarę łagodnie "wytracam" prędkość-i może TO jest mój (tak jakby) "złoty środek" do niestworzenia karambolu/stłuczki. A właśnie wielu Polaków tak hamuje "w ostatniej chwili". Do wielu ludzi to nie dociera,że samochód w zimie w ruchu miejskim to"smok na paliwo".
A ja jestem tego zdania,że"widzę ciężkie warunki(ślisko)za drodze,to po chorobę ryzykować stłuczkę,jeśli jest całkiem przyzwoita Komunikacja Miejska w Lublinie"-nie narzekajcie na nią,bo w innych miastach jest naprawdę gorzej! Niedopasowanie prędkości do warunków na drodze!-to jest główna przyczyna tego i innych karamboli.Też sporo jeździłem autem-jeżdżę 17 lat i jakoś stłuczki nie miałem-a jeździłem po naprawdę różnych drogach. Ale "wyznaję"pewną zasadę-NIGDY nie hamuję w ostatniej chwili !-lecz stopniowo i ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 13:26
0
Dokładnie uczcie się jezdzic matoły z lublina i okolic
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 13:00
0
a napisał:
szczerze wątpie żeby w poniedziałek w godzinach 7-11 (bo o 11 nadal byly korki) po głownych drogach ktoś jechał w celu innym niż praca, szkoła, lekarz etc. Poza tym jak ktoś ma samochód to ma jeździć tylko wtedy kiedy musi? Ludzie jeździli samochodami i będą jeździć, a problem dotyczył akurat głównie stanu dróg więc nie wiem po co to wywlekanie szpanowania jak to nie ma nic do rzeczy akurat w tym przypadku.

Nie stan dróg jest przyczyną a brak umiejętności kierowców. Każdy ma się we własnym mniemaniu za mistrza kierownicy, a tu trochę śliskiego i bum I nawet wtedy takie matołki nie rozumieją, że sami są winni, wg nich winni drogowcy którzy nie ustawili znaku ostrzegawczego

Nie stan dróg jest przyczyną a brak umiejętności kierowców. Każdy ma się we własnym mniemaniu za mistrza kierownicy, a tu trochę śliskiego i bum I nawet wtedy takie matołki nie rozumieją, że sami są winni, wg nich winni drogowcy którzy nie ustawili znaku ostrzegawczego rozwiń
Avatar
a / 16 marca 2010 o 12:35
0
bambo75 napisał:
Powiem trochę przewrotnie i złośliwie:"ten karambol to kara na tych wszystkich,którzy nie muszą jechać autem lecz jadą(często i do kiosku po gazetę) i tworzą korki-bo chcą"zaszpanować",że nie pojadą Komunikacją Miejską lecz SWOIM autem"...


szczerze wątpie żeby w poniedziałek w godzinach 7-11 (bo o 11 nadal byly korki) po głownych drogach ktoś jechał w celu innym niż praca, szkoła, lekarz etc. Poza tym jak ktoś ma samochód to ma jeździć tylko wtedy kiedy musi? Ludzie jeździli samochodami i będą jeździć, a problem dotyczył akurat głównie stanu dróg więc nie wiem po co to wywlekanie szpanowania jak to nie ma nic do rzeczy akurat w tym przypadku.


szczerze wątpie żeby w poniedziałek w godzinach 7-11 (bo o 11 nadal byly korki) po głownych drogach ktoś jechał w celu innym niż praca, szkoła, lekarz etc. Poza tym jak ktoś ma samochód to ma jeździć tylko wtedy kiedy musi? Ludzie jeździli samochodami i będą jeździć, a problem dotyczył akurat głównie stanu dróg więc nie wiem po co to wywlekanie szpanowania jak to nie ma nic do rzeczy akurat w tym przypadku. rozwiń
Avatar
bambo75 / 16 marca 2010 o 11:36
0
Powiem trochę przewrotnie i złośliwie:"ten karambol to kara na tych wszystkich,którzy nie muszą jechać autem lecz jadą(często i do kiosku po gazetę) i tworzą korki-bo chcą"zaszpanować",że nie pojadą Komunikacją Miejską lecz SWOIM autem"...
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 0 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 44-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 17 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!