Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2017 r.
6:46

Lublin: Sędziowie odmawiają min. Ziobro. Nikt nie chce przyjąć propozycji

0 67 A A
Zgodnie z przyjętymi niedawno przepisami, minister sprawiedliwości może bez żadnego powodu odwoływać sędziów ze stanowisk kierowniczych
Zgodnie z przyjętymi niedawno przepisami, minister sprawiedliwości może bez żadnego powodu odwoływać sędziów ze stanowisk kierowniczych (fot. Archiwum)

Minister sprawiedliwości chce zmian w kierownictwie Sądu Okręgowego w Lublinie. Jest jednak problem ze znalezieniem kandydata na prezesa – ustaliliśmy nieoficjalnie. W ostatnich dniach kolejna osoba miała odrzucić propozycję z resortu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, chodzi o sędzię z kierownictwa jednego z sądów rejonowych w Lublinie. Sędzia odmówiła przyjęcia stanowiska prezesa w sądzie okręgowym. Wcześniej podobne propozycje miało odrzucić przynajmniej dwóch sędziów. Poszukiwania kandydatów trwają od tygodni.

– Urzędujący prezesi nie są w komfortowej sytuacji, bo w każdej chwili mogą dostać faks z odwołaniem bez żadnego uzasadnienia – słyszymy od jednego z lubelskich sędziów. – W takich warunkach trudno normalnie pracować. Ostatnie wydarzenia wskazują, że odwołania nie są poprzedzone jakąkolwiek rozmową z osobą, z którą minister chce się rozstać.

Nasi informatorzy twierdzą, że zmiany w Sądzie Okręgowym w Lublinie miałyby nastąpić w najbliższych dniach. Przed zaplanowanym na 6 grudnia spotkaniem ministra sprawiedliwości z prezesami sądów z całego kraju. Rozmowy z sędziami mają trwać trzy dni.

– Atmosfera jest napięta, bo nie wiadomo, jakie będą oczekiwania ministra – komentuje inny z sędziów z Lublina. Oficjalnie sędziowie nie odnoszą się do sprawy.

Zgodnie z przyjętymi niedawno przepisami, szef resortu sprawiedliwości może bez żadnego powodu odwoływać sędziów ze stanowisk kierowniczych. Decyzja ma skutek natychmiastowy. Minister może działać w ten sposób do końca grudnia. Decyzje o odwołaniu przesyłane są zwykle faksem.
Tak też było w przypadku wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Sędzia Cezary Wójcik został odwołany 10 listopada, bez żadnego uzasadnienia i przed upływem połowy kadencji. Faks w tej sprawie poprzedził tylko telefon z działu kadr ministerstwa.

W reakcji na decyzję ministra sędziowie lubelskiej apelacji podjęli specjalną uchwałę, w której sprzeciwiają się działaniom Zbigniewa Ziobry, polegającym na odwoływaniu sędziów bez konkretnych przyczyn.

Wyrazili też „stanowczy sprzeciw” wobec wszelkich prób narzucenia konkretnego kandydata na stanowisko wiceprezesa sądu. Kilka dni później prezes lubelskiej „apelacji” przedstawił w ministerstwie troje własnych kandydatów. Jak wiadomo nieoficjalnie, to troje sędziów Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

– Ministerstwo ma zapoznać się z kandydaturami, po czym wyznaczone zostanie kolejne spotkanie. Nadal jednak nie dotarły do nas żadne decyzje w tej sprawie – informuje Barbara Du Château, rzecznik Sądu Apelacyjnego.

Sposób wprowadzania zmian wśród prezesów sądów krytykuje m.in. Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Już w sierpniu wystosowało oświadczenie, w którym apeluje do sędziów, aby nie przyjmowali stanowisk po wyrzuconych prezesach sądów. – Pamiętajmy, że za każdą taką decyzją stoi pozbawienie naszych kolegów i koleżanek funkcji w sposób urągający wszelkim zasadom prawnym i międzyludzkim – czytamy w oświadczeniu.

Zbigniew Ziobro: Sądy mają przyszpieszyć

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 07:58
+2
Nie ma chętnych do kolaboracji?
Avatar
Ola / 5 grudnia 2017 o 14:26
+1
Ze statystyk Ministerstwa wynika, że w sądach apelacyjnych na jednego sędziego przypada rocznie 227 spraw. To praktycznie jedna sprawa dziennie a często są to wielotomowe sprawy ( na 1 tom się 200 stron). Ale najlepiej wypowiadać się, nie mając o niczym pojęcia :)
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 20:36
+1
tak to jest ,jak gówniarze mają za dużo pozwolone ,co te prącia.. z pisu sobie wyobrażają? że prl wróci? a kto ma być zsrr ? watykan? korea płn? na szczęscie jarkaczowi zdrowie szlag trafia ,a wtedy co innego we łbie siedzi i dawne zabawy przestają rajcować .chyba platfusy czekają na tę chwile
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 16:01
+1
Ziobro arogancko przejmuje kontrolę nad sądami i niszczy zasadę niezawisłości sędziów. Witamy w państwie policyjnym! Szkoda Polski!
Avatar
Don / 1 grudnia 2017 o 08:24
+1
undefined napisał:
odwołać prezesów so orzekających jeszcze w prl! brać sędziego z innego województwa skoro wszyscy kraczą tu jak wrony.
jeśli urodziłeś się w prl, to czemu nie odwołać ciebie z pracy? sędziów "orzekających w prl" w domyśle - stalinowskich jak mniemam - już daaaawno nie ma.
undefined napisał:
coś jednak się zmienia na lepsze. nie widać wyścigu do koryta. w porównaniu z innymi, których trudno oderwać. brak honoru nie ułatwia składania dymisji- co przydało by się nie którym dzisiaj.
 wtraącając w słowa "po" rozumiem, że jesteś po***y i się leczyć musisz, tak?
undefined napisał:
najśmieszniejsze w tych zmianach o sądach aby nie było żadnego z czasów prl jest to, że jedną z głównych osób od reform jest komuch :)
 pluń pisowcowi w oczy a powie, że deszcz pada.
undefined napisał:
po co w ogóle jest ten sąd apelacyjny jak sędziowie nie mają tam nic do roboty. kilka spraw rocznie przypada na jeden łeb sędziowski. zlikwidować.
 bo to instancja odwoławcza od wyroków sądu okręgowego orzekającego w i inastancji? nie wiem, może faktycznie - przegraj sprawę przed so na kilkaset tysięcy złotych, a chuuuj, najwyżej nie odwołasz się nigdzie.
undefined napisał:
cytat-" pamiętajmy, że za każdą taką decyzją stoi pozbawienie naszych kolegów i koleżanek funkcji". a zwykłego pracownika można wywalić na zbity pysk w trybie natychmiastowym?
 dalsza cześć cytatu, o której troll zapomniał brzmiała "(...) w sposób urągający poprzez pismo wysłane faksem". ale jak beata mazurek czy danusia hujecka z tvpis - tu się coś niedopowie, tu się zełga, tu kogoś opluje, a prezes dojdzie w spodnie ze szczęścia.
 dalsza cześć cytatu, o której troll zapomniał brzmiała "(...) w sposób urągający poprzez pismo wysłane faksem". ale jak beata mazurek czy danusia hujecka z tvpis - tu się coś niedopowie, tu się zełga, tu kogoś opluje, a prezes dojdzie w spodnie ze szczęścia. rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 07:31
+1
A moze Misiewicza by wsadził
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:27
0
Jeżeli to prawda to znaczy, że Sądy będą Polskie nie bolszewickicko-ziobrano-stalinowskie
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 10:07
0
Reforma sądów jest konieczna - bo są obsadzone w dużej cześci postkomunistami lub ich dziećmi, zmiany personalne w sądach także są konieczne
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 14:43
0
Odmawiają szefowi? To kopa w dupę i wyrzucić z zawodu, a emerytura 1200 !!!!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 14:01
0
Minister Ziobro powinien zdymisjonować właśnie tą panią rzecznik,ona prowadząc moją sprawę odwoławczą nie dała mi się nawet bronić i to ma być sędzia,Pan minister powinien przyjrzeć się temu jak ta sędzia prowadziła sprawy,ja odczułam wrażenie ,że ta sędzina jest panem,Bogiem i carem.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 05:09
-1
Spokojna głowa jak mawiał Wiech. Nasi problemy to wielki śmiech. Będzie zmiana nasiego Prezesa i ok. Nie chcą tubylcy to Ziobro da z innej parafii i basta. A nasiej propagandzie zostanie lot : Świdnik do Tel Awiwu i radio mośkowe:" Jest ósma albo wpół do ósmej".
Avatar
Ola / 5 grudnia 2017 o 14:26
+1
Ze statystyk Ministerstwa wynika, że w sądach apelacyjnych na jednego sędziego przypada rocznie 227 spraw. To praktycznie jedna sprawa dziennie a często są to wielotomowe sprawy ( na 1 tom się 200 stron). Ale najlepiej wypowiadać się, nie mając o niczym pojęcia :)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 10:27
-1
Nie łudzić się układu lubelskiego nie da się rozbić :-(
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 22:24
-1
na razie sądy są właśnie w dużej mierze postkomunistyczno-platformerskie ewentualnie są dzieci byłych komunistów
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 15:27
0
Jeżeli to prawda to znaczy, że Sądy będą Polskie nie bolszewickicko-ziobrano-stalinowskie
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 10:07
0
Reforma sądów jest konieczna - bo są obsadzone w dużej cześci postkomunistami lub ich dziećmi, zmiany personalne w sądach także są konieczne
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 23:17
-1
Widocznie "NADZWYCZAJNA KASTA" w lubelskich strukturach sądowniczych jest jeszcze na tyle mocna że uczciwi i praworządni sędziowie boją się zemsty z jej strony. Ale nie chcą lubelscy sędziowie to Ziobro podeśle tu kogoś z zewnątrz bardziej radykalnego który rozwali tą lubelską sitwę.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 22:10
-1
Dziennik stronniczo broni oczywiście sędziów.Jak zwykle u nich PIS robi dużo złego.Typowe zachowanie lewacko-niemieckiej prasy.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 15:42
-1
"Nadzwyczajna kasta" wierzga i kwiczy.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 15:19
-1
Mają rację : bo jak przyjmą propozycję Pana Ministra to koleś po fachu podkabluje to co jeszcze nie wyszło na jaw. Może to będzie gąska albo jakaś wiertarka a tak ręka rękę myje. Świeczki tylko są prawdziwe w rękach sędziów i pani sędziny SN. Reszta zakłamanie i obłuda.
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 96 21

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 83 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 113 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 34 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.