Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2018 r.
11:47

Zły stan powietrza w Lublinie. Lepiej ograniczyć aktywność na dworze

183 42 A A

Od poniedziałkowego wieczora utrzymuje się zły stan powietrza w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według danych Inspekcji Ochrony Środowiska jakość powietrza jest zła, a to oznacza, że osoby chore, starsze, w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostali powinni ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na dworze.

Poziom pyłów zawieszonych PM10 w tym momencie wynosi 113,5 µg/m3, a PM2,5 106 µg/m3.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 12:11
+35
Zobacz Europo jak można pięknie żyć!
Avatar
potpis / 18 grudnia 2018 o 12:33
+30
Dopóki będzie społeczne przyzwolenie na palenie śmieciami (a więc także węglem), dopóty będzie zła jakość powietrza. A co do palenia węglem zamiast gazem. Jeśli ktoś twierdzi, że go nie stać i dlatego mnie truje, to rozumiem, że ja też mogę powiedzieć: "nie stac mnie na Ferrari, to ukradnę komuś" i będzie OK?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 13:25
+26
A rząd dalej nic nie robi w sprawie smogu. Ba, próbuje budować naszą potęgę na węglu.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 12:41
+25
Dech zapiera..
Avatar
Lublinianin / 18 grudnia 2018 o 16:03
+22
Co ma prezydent do tego, ze ludzie palą w piecach czym popadnie.  Rząd pozwala spalać najgorsze miały węglowe i nie chce zmienić prawa by Straz miejska mogła  kontrolować czym pali się w domu!  Dziś każdemu kto zatruwa środowisko spalając w domowych piecach szkodliwe „paliwa” nic zrobić nie można!
Avatar
ja / 18 grudnia 2018 o 15:43
+22
No to podaję adresy: róg Zamojskiej z Bernardyńską, róg Wrotkowskiej z Diamentową, Romera co kilkadziesiąt metrów, zwłaszcza na wysokości Lubimedu i bliżej rzeki, Dzieci Zamojszczyzny, osiedle Piastowskie - PRZECIEŻ WYSTARCZY SIĘ PRZEJECHAĆ PO MIEŚCIE I MOŻNA SPISAĆ 1000 KONKRETNYCH ADRESÓW, GDZIE NA KILOMETR WIDAĆ ŻE PALĄ SYFEM I PO ZBLIŻENIU SIĘ AŻ CIĘ ZATYKA... CHCE KTOŚ KONKRETNE ADRESY? Przecież bicie piany to takie "nasze" - oburzać się gdzie popadnie i jak popadnie, i nic, absolutnie nic z tym nie robić. Wszystko źle - praca, produkty w sklepach, komunikacja itd. ALE nikt nie zmieni pracy, nie zmieni sklepu, czy zacznie kupować innych produktów i tak samo ze smogiem - zamkną okno i będą ględzić przez kolejne 5 lat, jak to w zimie źle...
No to podaję adresy: róg Zamojskiej z Bernardyńską, róg Wrotkowskiej z Diamentową, Romera co kilkadziesiąt metrów, zwłaszcza na wysokości Lubimedu i bliżej rzeki, Dzieci Zamojszczyzny, osiedle Piastowskie - PRZECIEŻ WYSTARCZY SIĘ PRZEJECHAĆ PO MIEŚCIE I MOŻNA SPISAĆ 1000 KONKRETNYCH ADRESÓW, GDZIE NA KILOMETR WIDAĆ ŻE PALĄ SYFEM I PO ZBLIŻENIU SIĘ AŻ CIĘ ZATYKA... CHCE KTOŚ KONKRETNE ADRESY? Przecież bicie piany to takie "nasze" - oburzać się gdzie popadnie i jak popadnie, i nic, absolutnie nic z tym nie robić. Wszystko źle - praca... rozwiń
Avatar
obserwator / 18 grudnia 2018 o 14:47
+22
Tu ważna jest jakość węgla, jeden strasznie dymi czarną sadzą i śmierdzi drugi podczas spalania wytwarza siwy dym znacznie mniej intensywny i nie roztacza tego odoru. Dawniej nikt na wsi nie miał instalacji gazowych i palił przeważnie węglem a wieczorem zwłaszcza w okresie świąt wychodziło się podziwiać świecące choinki w oknach dziś jest to niemożliwe przez duszący smród.
Avatar
dziadek / 18 grudnia 2018 o 16:26
+21
Ciemnotę z miasta oglupiaja że jest SMOG. Niech zostawiają domy i uciekają za granicę. A w marketach wam mięso z zagranicy nie śmierdzi. W McDonald tez tłumy ludzi jedzą truciznę i tam nie śmierdzi
Trochę przeżyłem.Czasy kiedy w śródmieściu gdzie mieszkam w latach 70; benzyna z ołowiem,za każdym samochodem dym z rury,parowozy na węgiel,piece na węgiel w każdej kamienicy,kominy FSC.Moi znajomi z ulicy kilkanaście osób przeżyło po 87-92 lata.Dzisiejszy "smog"to ściema,przygotowyanie gruntu poprzez ogłupienie społeczeństwa pod nowe podatki na tzw. ekologię.
 Przepraszam bardzo, ale za komuny istniało coś takiego, jak planowanie przestrzenne (zamiast upychania bloczysk jednych na drugie), poruszanie się komunikacją publiczną było (inaczej niż obecnie) znacznie tańsze niż autem, a kupno zapasu normalnego węgla na zimę nie rozwalało budżetu rodziny. No i wtedy nie panowała jeszcze "moda" na kominki, w których obecnie ich szczęśliwi posiadacze palą niejednokrotnie niewysezonowanym drewnem, które produkuje więcej dymu niż ciepła.
 Przepraszam bardzo, ale za komuny istniało coś takiego, jak planowanie przestrzenne (zamiast upychania bloczysk jednych na drugie), poruszanie się komunikacją publiczną było (inaczej niż obecnie) znacznie tańsze niż autem, a kupno zapasu normalnego węgla na zimę nie rozwalało budżetu rodziny. No i wtedy nie panowała jeszcze "moda" na kominki, w których obecnie ich szczęśliwi posiadacze palą niejednokrotnie niewysezonowanym drewnem, które produkuje więcej dymu niż ciepła. rozwiń
Avatar
AA no tak / 18 grudnia 2018 o 13:32
+21
Na Kalinowszczyzne niech się nasze służby wybiorą do domków tam palenie śmieciami sklejkami innymi farfoclami jest normą. Coś strasznego smród wieczorami Jest niesamowity w tamtych okolicach można sie udusić az pali w gardle wszystko stoi aż biało-szaro w okolicy ciężko jest oddychać. Tak samo Kunickiego niech w końcu zrobią z tym nasze kochane służby porządek. Patrole Powinny tam wieczorami zaglądać i.wlepiac kwity.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 13:00
+21
A gdzie jest Adrian?
Avatar
To chyba oczywiste / 20 grudnia 2018 o 21:07
+3
Pseudo-aktywiści oraz pseudo-ekolodzy z Czechowa próbujący za wszelką cenę pokrzyżować plany TBV widzę jak zwykle czujni i jak zwykle próbują przekonać ciemny lud, że 70-hektarowy naturalistyczny park na Górkach Czechowskich to będzie katastrofa i wszyscy się od niego poduszą. Normalnie leżę ze śmiechu.
Lepiej mieć 100 ha parku niż 75 ha trawnika osiedlowego.
Avatar
Bleee / 19 grudnia 2018 o 17:27
+2
8 lat rządów Panie Prezydencie Żuk i problem nie rozwiązany, wręcz mamy co raz więcej dni z złym stanem powietrza! coraz więcej wycinanych drzew, korytarze przewiewne zabudowane. Smog w Lublinie to niestety coraz częściej spotykany
Przestań trolu walić na jedno kopyto w kółko tych komentarzy, tobie ten smog serio zaszkodził i żaden korytrz powietrzny ci już nie pomoże.
Avatar
Bedzie dobrze / 19 grudnia 2018 o 17:21
+2
BRAWO Żuk! Trzeba wycinać jeszcze więcej drzew w Lublinie, bo drzewa blokują ruch powietrza i jest smog. Wszystkie drzewa trzeba wyciąć i będzie wiało. Żuk to mój prezydent!
 Matka wie, że ćpiesz?
Avatar
gogo / 19 grudnia 2018 o 10:49
0
PO tez nic nie robilo, udawali ze nie ma tematu, to dopiero partia....
Avatar
haha / 18 grudnia 2018 o 22:53
+6
Pseudo-aktywiści oraz pseudo-ekolodzy z Czechowa próbujący za wszelką cenę pokrzyżować plany TBV widzę jak zwykle czujni i jak zwykle próbują przekonać ciemny lud, że 70-hektarowy naturalistyczny park na Górkach Czechowskich to będzie katastrofa i wszyscy się od niego poduszą. Normalnie leżę ze śmiechu.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 22:49
+7
Znowu Żuk winny? Efekt cieplarniany pewnie też jest jego sprawką :-) Ludzie przestańcie palić w piecach śmieciami oraz węglem podłej jakości a smog dość szybko stanie się jedynie wspomnieniem.
Avatar
drzewa albo rozwój / 18 grudnia 2018 o 21:14
-6
8 lat rządów Panie Prezydencie Żuk i problem nie rozwiązany, wręcz mamy co raz więcej dni z złym stanem powietrza! coraz więcej wycinanych drzew, korytarze przewiewne zabudowane. Smog w Lublinie to niestety coraz częściej spotykany
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 19:51
-2
MOim zdaniem po prostu robią Was tak żebyście oddawali wszystko na makulaturę, a nie siedzieli w cieple. I później piec gazowy Wam sprzedadzą, albo to ciepło z drewna wpompują w sieć ciepłowniczą. Inna sprawa to oczywiście to czym się pali w kominie, bo stare nie czyszczone. I to chyba te nie czyszczone najbardziej śmierdzą, u mnie się kiedyś wręcz podpalił, ale to tchh..uje źle komin zrobili. Oni zaraz przyjdą tu
Avatar
Hyub / 18 grudnia 2018 o 19:46
-1
A no własnie problem smogu jest ogromny a zaraz sylwester i ile kolejnych zanieczyszczen trafi do powietrza przez fajerwerki  ? A kogo to obchodzi liczy sie dobra zabawa :D
 A tam pierd.olisz farmazony kiedys to bylo sie strzelalo i smogu nie bylo. Trzeva dopier.dolic tym lewackim obroncom zwierzatek ucisnionych. Ja bede nap.. dwa razy wiecej jak w poprzednim roku zeby jeszcze glosniej bylo ! Jak sylwester to tylko fajerwerki i koniecznie po wojaku !
Avatar
Jacques / 18 grudnia 2018 o 19:39
+10
BRAWO Żuk! Trzeba wycinać jeszcze więcej drzew w Lublinie, bo drzewa blokują ruch powietrza i jest smog. Wszystkie drzewa trzeba wyciąć i będzie wiało. Żuk to mój prezydent!
 Tak jest ! Dosadzmy tak z milion drzew i nie wycinajmy ani jednego. Ale palmy tylko weglem. Polska to wegiel czy to sie wam podoba czy nie ! I palmy smieciami jak kazdy prawdziwy polak ! Bo kiedys to sie kurła wszystkim paliło i było dobrze ! I nie robmy buspasow ! I zero wylaczania ruchu w centrum ! Wiecej parkingow ! Darmowe parkingi w spp ! Zero zwezania ulic ! Zero ulatwien dla lewackich pedalarzy ! Nie jezdzijny autobusami bo smierdzi i tylko biedaki nimi jezdza ! Jak najwiecej jazdy dieslem ! W centrum ! Wystarczy ze dosadzimy albo lepiej ! Nie wytniemy kilku drzew (w praktyce sila zabronimy prywatnym podmiotom co nie jest zgodne z prawem) i one ten caly syf pochlona ! I nie bedzie smogu ! Drodzy panstwo mamy geniusza ! Genie ! 
 Tak jest ! Dosadzmy tak z milion drzew i nie wycinajmy ani jednego. Ale palmy tylko weglem. Polska to wegiel czy to sie wam podoba czy nie ! I palmy smieciami jak kazdy prawdziwy polak ! Bo kiedys to sie kurła wszystkim paliło i było dobrze ! I nie robmy buspasow ! I zero wylaczania ruchu w centrum ! Wiecej parkingow ! Darmowe parkingi w spp ! Zero zwezania ulic ! Zero ulatwien dla lewackich pedalarzy ! Nie jezdzijny autobusami bo smierdzi i tylko biedaki nimi jezdza ! Jak najwiecej jazdy dieslem ! W centrum ! Wystarczy ze do... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

WpółDrogi Festival. Teatr i muzyka w Kazimierzu Dolnym [program]
27 kwietnia 2019, 19:00

WpółDrogi Festival. Teatr i muzyka w Kazimierzu Dolnym [program] 0 0

Już po raz trzeci w Kazimierzu Dolnym zorganizowany zostanie WpółDrogi Festival, czyli wyjątkowa inicjatywa kulturalna łącząca różne gatunki i stylistyki artystyczne. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 27 kwietnia - 4 maja w Dawnej Synagodze (ul. Lubelska 4). Wśród gwiazd imprezy m.in. Jan Kondrak, Izabela Szafrańska i Marcin Król.

Pech motocyklisty. Przewrócił się na obwodnicy Lublina
Alarm 24
galeria

Pech motocyklisty. Przewrócił się na obwodnicy Lublina 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 17 na obwodnicy Lublina.

Kobiety Sukcesu 2019: W Indiach pomagała chorym na trąd, już myśli o ponownym wyjeździe [wideo]
galeria
film

Kobiety Sukcesu 2019: W Indiach pomagała chorym na trąd, już myśli o ponownym wyjeździe [wideo] 0 1

Wśród kobiet nagrodzonych podczas tegorocznej edycji konkursu Kobieta Sukcesu 2019 znalazła się m.in. Edyta Masternak. Tak zdecydowała Kapituła Konkursu powołana przez redaktora naczelnego Dziennika Wschodniego, Krzysztofa Wiejaka.

Wypadek na ul. Koncertowej w Lublinie. Kierowca daewoo wymusił pierwszeństwo na motocykliście
galeria

Wypadek na ul. Koncertowej w Lublinie. Kierowca daewoo wymusił pierwszeństwo na motocykliście 0 3

Do wypadku doszło w piątek na ul. Koncertowej w Lublinie.

Gdzie zrobisz najtańsze zakupy w Lublinie? Koszyk cenowy [ranking 2019]

Gdzie zrobisz najtańsze zakupy w Lublinie? Koszyk cenowy [ranking 2019] 0 1

Auchan jest najtańszym sklepem w Lublinie – wynika z raportu „Koszyk cenowy” przygotowanego przez PortalSpożywczy.pl i portal DlaHandlu.pl.

Przepisy wielkanocne: Jajka, żurek, karczek i szynka

Przepisy wielkanocne: Jajka, żurek, karczek i szynka 0 1

Wielkanocny stół. Dla jednych to smak jajka na twardo z chrzanem, który wierci w nosie. Dla drugich piekący smak rzeżuchy, która rozrasta się w koszyczku do święcenia. Dla jeszcze innych żurek i dobra, wiejska kiełbasa. Oto kilka przepisów na ostatnią chwilę z życzeniami zdrowych, spokojnych Świąt.

Co włożyć do koszyczka wielkanocnego? Święconka - symbolika pokarmów
galeria

Co włożyć do koszyczka wielkanocnego? Święconka - symbolika pokarmów 0 0

Zwyczaj święcenia pokarmów przywędrował do Polski około XII wieku. Najpierw pokarmy święcono w domach. Potem pokarmy święcono na powietrzu, pod krzyżami lub na placach. W końcu XVIII wieku święcenie przeniosło się do kościołów. świątyń i tak jest do dziś.

Przepisy na wielkanocny obiad: Zrazy, boczek, szynka i królik

Przepisy na wielkanocny obiad: Zrazy, boczek, szynka i królik 0 0

Przepisy polecają Marek Panek, szef kuchni w Hades Szeroka w Lublinie oraz Agnieszka Filiks, szefową kuchni i właścicielką Willi Filiks w Nałęczowie.

Poszukiwany listem gończym wrócił do Lublina. Świąt nie spędzi z rodziną

Poszukiwany listem gończym wrócił do Lublina. Świąt nie spędzi z rodziną 0 3

Poszukiwany listem gończym od 2017 roku mężczyzna, próbował uniknąć zatrzymania przez organy ścigania ukrywając się poza granicami kraju.

Lubelskie: Strażacy przyjechali gasić pożar lasu. Znaleźli ciągnik, a obok ciało mężczyzny
galeria

Lubelskie: Strażacy przyjechali gasić pożar lasu. Znaleźli ciągnik, a obok ciało mężczyzny 0 3

Do tragedii doszło w piątek w lesie w miejscowości Rowiny (powiat bialski).

Władze Białej Podlaskiej zacieśniają współpracę z Białorusią

Władze Białej Podlaskiej zacieśniają współpracę z Białorusią 0 3

Ostatnio prezydenci miasta wzięli udział w IV Międzynarodowym Forum-Wystawie Kontakty Biznesowe „Brześć 2019”.

Przepisy wielkanocne: Co na śniadanie, co na obiad? Inspiracje szefowej kuchni
Magazyn

Przepisy wielkanocne: Co na śniadanie, co na obiad? Inspiracje szefowej kuchni 0 1

Rozmowa z Agnieszką Filiks, szefową kuchni i właścicielką Willi Filiks w Nałęczowie.

Stand-up Wiolki Walaszczyk i Mieszka Minkiewicza w klubie Silence w Lublinie
27 kwietnia 2019, 19:00

Stand-up Wiolki Walaszczyk i Mieszka Minkiewicza w klubie Silence w Lublinie 0 0

Klub Silence (ul. Radziszewskiego 8) zaprasza na wieczór ze stand-upem. 27 kwietnia o godz. 19 na scenie klubu wystąpią Wiolka Walaszczyk i Mieszko Minkiewicz.

Sportowe inspiracje: Strzelanie bojowe - czyli o szkoleniu Combat Shooting [wideo]
galeria
film

Sportowe inspiracje: Strzelanie bojowe - czyli o szkoleniu Combat Shooting [wideo] 0 0

Strzelanie bojowe charakteryzuje się dużą dynamiką i wymaga dużego skupienia. Jest wykorzystywane przez wojskowe siły specjalne.

Chciał wyjechać tym audi z Polski. Strażnicy graniczni nabrali podejrzeń

Chciał wyjechać tym audi z Polski. Strażnicy graniczni nabrali podejrzeń 0 0

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie zezwolili na wyjazd z kraju kierowcy audi Q7. Samochód miał podrobione oznaczenia identyfikacyjne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!