Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2016 r.
9:21

Zmiana na Porębie: Bloki zamiast zieleni. Mieszkańcy mogą zgłosić uwagi

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 39 A A
Fot. Dominik Smaga
Fot. Dominik Smaga

Na budowę nowych bloków na zielonym terenie przy ul. Bursztynowej pozwolić ma nowy plan zagospodarowania terenu opracowany w Urzędzie Miasta. Projekt tego dokumentu został już wyłożony do publicznego wglądu, teraz mieszkańcy mają czas na zgłaszanie uwag

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa dotyczy zielonego terenu naprzeciw wieżowców stojących przy alei, którą piesi z os. Poręba idą na przystanek przy ul. Jana Pawła II. Chodzi między innymi o plac obok ul. Szafirowej, który przez lata służył za osiedlowe boisko, dopóki nie został zaorany. Teraz grać tu się nie da.

Chodzi nie tylko o boisko, ale też ogrodzony parking i mały, zadrzewiony wąwóz naprzeciw bloku przy Szafirowej 11. W sumie to 1,7 hektara. Przeznaczenie tej ziemi raz już ustalono: to grunt pod obiekty oświatowe. Taki zapis widnieje we wciąż obowiązującym planie zagospodarowania. Jego zmiany chciał właściciel działek, a jesienią 2014 roku radni pozwolili, by taką zmianą się zająć. Wcześniej Urząd Miasta oświadczył, że szkoła w tym miejscu nie jest już potrzebna.

Stąd wziął się projekt nowego planu. Jeśli radni go przyjmą, to znaczna część ziemi może zostać wykorzystana pod budowę bloków. Miałyby one stanąć po stronie jezdni i alei biegnącej wzdłuż wieżowców. Przy styku tych dróg, w parterach miałyby powstać lokale usługowe.

– Chcemy w ten sposób trochę ożywić ten ciąg pieszy – mówi Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta.

Same bloki nie mogłyby mieć więcej, niż trzy piętra. Na każde z mieszkań musiałoby przypadać nie mniej, niż 1,5 miejsca parkingowego. Projektanci budynków musieliby obowiązkowo zapewnić pieszym możliwość przecięcia całego terenu na skos: od przejścia przez Szafirową i dalej, obok wspomnianego wąwozu, który ma zostać zachowany. Nietykalne miałyby pozostać także porastające go drzewa.

Wąwóz byłby częścią zieleni publicznej zajmującej resztę – i wciąż większą część – terenu. Na obszarze tym planiści narysowali boiska, ale symbol ten może równie dobrze oznaczać zwykłe place zabaw towarzyszące blokom. Do planu wpisany został zakaz stawiania ogrodzeń, można jedynie sadzić żywopłoty.

Projekt nowego planu zagospodarowania terenu został już wyłożony do publicznego wglądu. Każdy zainteresowany może zgłosić swoje zastrzeżenia, a do każdej z tych uwag miasto będzie musiało się odnieść.

Ostatnie słowo będzie należeć do Rady Miasta działającej już w nieco innym składzie, niż ta minionej kadencji, która pozwoliła uruchomić procedurę zmiany planu. Wtedy przeciwni zmianie mieszkańcy tłumaczyli, że chcą tu miejsca do wypoczynku, a nie bloków. Prezydent odpowiedział im, że nie mają gwarancji, że właściciel ziemi nie zechce najzwyczajniej w świecie ogrodzić swojego terenu. Kilka miesięcy później boisko zostało zaorane.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 października 2016 o 13:21
0
Trzeba być niesamowitym bucem i po prostu aroganckim idiotą, żeby się wypowiadać na temat, którego się nie zna i nie ma o nim pojęcia. Oczywiście anonimowo, bo każdy buc wydurnia się anonimowo, żeby się nie kompromitować pod nazwiskiem. A więc Szanowny Panie Anonimowy Bucu grunty na Porębie i całych Czubach nabywano przez wywłaszczenie okolicznym rolnikom, ale tylko pod warunkiem, że zostanie na nich zrealizowany cel wywłaszczenia. Nie wolno kogoś wywłaszczyć, żeby potem grunt sobie stał odłogiem przez dziesięciolecia. A jeżeli gruntu nie zainwestowano to trzeba go zwrócić, tak mówi ustawa o gospodarce nieruchomościami. W ten właśnie sposób w majestacie prawa swoją ojcowiznę odzyskała matka obecnego właściciela. W ten sposób odzyskano wiele gruntów w Lublinie. Często po wieloletnich procesach. Już poszerzyłeś swoją wiedzę? Jeżeli ktoś od pokoleń był właścicielem gruntu, który mu odebrano a potem nic z nim nie zrobiono to ma święte prawo go odzyskać. Założę się, że żal i zawiść ci po prostu d... ściska "hehaczu", że to nie twoje i tyle tego filozofowania.
Trzeba być niesamowitym bucem i po prostu aroganckim idiotą, żeby się wypowiadać na temat, którego się nie zna i nie ma o nim pojęcia. Oczywiście anonimowo, bo każdy buc wydurnia się anonimowo, żeby się nie kompromitować pod nazwiskiem. A więc Szanowny Panie Anonimowy Bucu grunty na Porębie i całych Czubach nabywano przez wywłaszczenie okolicznym rolnikom, ale tylko pod warunkiem, że zostanie na nich zrealizowany cel wywłaszczenia. Nie wolno kogoś wywłaszczyć, żeby potem grunt sobie stał odłogiem przez dziesięciolecia. A jeżeli gruntu nie za... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 22:06
0
Bardzo ciekawa sprawa!! Teren tak dużego osiedla zagospodarowany i zaplanowany wieki temu, a tu nagle pojawia się prywatny właściciel działki w środku osiedla, w środku miasta, terenu teraz tak atrakcyjnego:)Feniks z popiołów :). Bardzo dziwne, że akurat ta działka w tej lokalizacji ostała się w prywatnych łapkach i Urząd Miasta obudził się z rączka w nocniku dopiero teraz. A jeszcze tak na marginesie komentarzy :) podejrzewam właściciela obecnej działki. Szanowni Państwo trzeba być niesamowitym bucem i prostakim sadzić tu takie teksty o własności. Doskonale wiadomo w jaki sposób nabywano tereny na Czubach w okresie postkomuny i za jakie pieniążki i w jakich powiazaniach :) dlatego silenie się na wpisy o wlasnosci, uczciwej własności akurat tutaj, to ściema na maxa Szanowni Państwo Właściciele, buhhhaha :).
Bardzo ciekawa sprawa!! Teren tak dużego osiedla zagospodarowany i zaplanowany wieki temu, a tu nagle pojawia się prywatny właściciel działki w środku osiedla, w środku miasta, terenu teraz tak atrakcyjnego:)Feniks z popiołów :). Bardzo dziwne, że akurat ta działka w tej lokalizacji ostała się w prywatnych łapkach i Urząd Miasta obudził się z rączka w nocniku dopiero teraz. A jeszcze tak na marginesie komentarzy :) podejrzewam właściciela obecnej działki. Szanowni Państwo trzeba być niesamowitym bucem i prostakim sadzić tu takie teksty o wła... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 23:44
0
Niech mieszkańcy sobie kupią działkę to będą mogli na niej robić co im się żywnie podoba. Dziwny to zwyczaj, próbować gospodarować na nie swoim.
Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 23:15
0
Każdy skwer, placyk zabudują te żuczki, nikt nie słucha mieszkańców. :-/
Avatar
bb / 7 maja 2016 o 15:33
0

1,5 miejsca parkingowego haha czyli co ma ktoś sobie kupić półtorej auta ?

poltora auta. Poltorej to godziny. Albo szklanki.

Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 22:49
0
Nie mam nic przeciwko blokom w tym miejscu. "Miejsce wypoczynku" niech sobie spryciarze organizują za własne pieniądze.
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 15:41
0
No jeżeli myślisz ze prywatny właściciel będzie utrzymywał jaśnie pani/panu zieleń za oknem, żeby Ci zapewnić widok z okna to nie mam pytań (!!!). Ludzie są niesamowici. A może jeszcze jakieś konkretne nasadzenia sobie zażyczysz? Zywoplocik ma być w stylu angielskim czy kontynentalnym? Myślę, że przy takim tupecie i oderwaniu od realiów to prędzej się doczekasz żwirowiska z pylącą nawierzchnią albo składu zużytych opon. Mądralo.


Ale na tym placu masz zieleń a nie szkołę, z okna widać zieleń nie szkołę i stracimy część zieleni a nie szkołę ktoórej nie ma. Za oknem mam zieleń czy plan z ":usługami oświaty"?Mądralo

rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 15:24
0

Za oknem mamy nie zieleń a chaszcze . Więcej pożytku będzie z paru bloków boisk i urządzonej zieleni niż z wielkiego chwastowiska służącego za szalet dla psów i miejsce schronienia amatorów mocnych trunków . A co do zieleni to mówicie o 2 różnych rzeczach : z jednej strony o planie zagospodarowania przestrzennego który nie przewiduje zieleni a usługi oświaty a z drugiej o stanie faktycznym, który jest tylko przejściowy. Jeśli plan się nie zmieni właściciele będą musieli coś z tym terenem zrobić. Pomysłów może być dużo i niekoniecznie albo nawet na pewno nie będą  się wiązać z pozostawieniem bezużytecznej zieleni ( nie mówię tu o drzewach ) . Za taki teren trzeba płacić podatki więc właściciele muszą coś z tym zrobić - np wyżwirować i zrobić wielki parking czy też np  tory do nauki jazdy na motocyklach - to w końcu tez nauka :-) . Tak że nie przywiązywał bym się za bardzo do widoków za oknem, bo one tak czy siak zmienią się  ...

Za oknem mamy nie zieleń a chaszcze . Więcej pożytku będzie z paru bloków boisk i urządzonej zieleni niż z wielkiego chwastowiska służącego za szalet dla psów i miejsce schronienia amatorów mocnych trunków . A co do zieleni to mówicie o 2 różnych rzeczach : z jednej strony o planie zagospodarowania przestrzennego który nie przewiduje zieleni a usługi oświaty a z drugiej o stanie faktycznym, który jest tylko przejściowy. Jeśli plan się nie zmieni właściciele będą musieli coś z tym terenem zrobić. Pomysłów może być dużo i niekoniecznie albo... rozwiń

Avatar
aaa / 6 maja 2016 o 14:39
0

To zajrzyj sobie do oryginału obecnego planu zamiast powtarzać bzdury za Smagą. W tym miejscu nie ma zieleni publicznej tylko usługi oświaty. Czyli autor artykułu nie ma racji a decyduje plan a nie art prasowe. A mieszkańcy i tak wyszarpali dla siebie więcej niż by im się z jakiegokolwiek tytułu by należało. Gdyby to był mój grunt to bym wylał betonem całość i ogrodził.
 

Ale na tym placu masz zieleń a nie szkołę, z okna widać zieleń nie szkołę i stracimy część zieleni a nie szkołę ktoórej nie ma. Za oknem mam zieleń czy plan z ":usługami oświaty"?Mądralo

Ale na tym placu masz zieleń a nie szkołę, z okna widać zieleń nie szkołę i stracimy część zieleni a nie szkołę ktoórej nie ma. Za oknem mam zieleń czy plan z ":usługami oświaty"?Mądralo

rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 13:03
0
To zajrzyj sobie do oryginału obecnego planu zamiast powtarzać bzdury za Smagą. W tym miejscu nie ma zieleni publicznej tylko usługi oświaty. Czyli autor artykułu nie ma racji a decyduje plan a nie art prasowe. A mieszkańcy i tak wyszarpali dla siebie więcej niż by im się z jakiegokolwiek tytułu by należało. Gdyby to był mój grunt to bym wylał betonem całość i ogrodził.

Sam powinieneś się wstydzić, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem: "Wąwóz byłby częścią zieleni publicznej zajmującej resztę – i wciąż większą część – terenu."

rozwiń
Avatar
Gość / 4 października 2016 o 13:21
0
Trzeba być niesamowitym bucem i po prostu aroganckim idiotą, żeby się wypowiadać na temat, którego się nie zna i nie ma o nim pojęcia. Oczywiście anonimowo, bo każdy buc wydurnia się anonimowo, żeby się nie kompromitować pod nazwiskiem. A więc Szanowny Panie Anonimowy Bucu grunty na Porębie i całych Czubach nabywano przez wywłaszczenie okolicznym rolnikom, ale tylko pod warunkiem, że zostanie na nich zrealizowany cel wywłaszczenia. Nie wolno kogoś wywłaszczyć, żeby potem grunt sobie stał odłogiem przez dziesięciolecia. A jeżeli gruntu nie zainwestowano to trzeba go zwrócić, tak mówi ustawa o gospodarce nieruchomościami. W ten właśnie sposób w majestacie prawa swoją ojcowiznę odzyskała matka obecnego właściciela. W ten sposób odzyskano wiele gruntów w Lublinie. Często po wieloletnich procesach. Już poszerzyłeś swoją wiedzę? Jeżeli ktoś od pokoleń był właścicielem gruntu, który mu odebrano a potem nic z nim nie zrobiono to ma święte prawo go odzyskać. Założę się, że żal i zawiść ci po prostu d... ściska "hehaczu", że to nie twoje i tyle tego filozofowania.
Trzeba być niesamowitym bucem i po prostu aroganckim idiotą, żeby się wypowiadać na temat, którego się nie zna i nie ma o nim pojęcia. Oczywiście anonimowo, bo każdy buc wydurnia się anonimowo, żeby się nie kompromitować pod nazwiskiem. A więc Szanowny Panie Anonimowy Bucu grunty na Porębie i całych Czubach nabywano przez wywłaszczenie okolicznym rolnikom, ale tylko pod warunkiem, że zostanie na nich zrealizowany cel wywłaszczenia. Nie wolno kogoś wywłaszczyć, żeby potem grunt sobie stał odłogiem przez dziesięciolecia. A jeżeli gruntu nie za... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 22:06
0
Bardzo ciekawa sprawa!! Teren tak dużego osiedla zagospodarowany i zaplanowany wieki temu, a tu nagle pojawia się prywatny właściciel działki w środku osiedla, w środku miasta, terenu teraz tak atrakcyjnego:)Feniks z popiołów :). Bardzo dziwne, że akurat ta działka w tej lokalizacji ostała się w prywatnych łapkach i Urząd Miasta obudził się z rączka w nocniku dopiero teraz. A jeszcze tak na marginesie komentarzy :) podejrzewam właściciela obecnej działki. Szanowni Państwo trzeba być niesamowitym bucem i prostakim sadzić tu takie teksty o własności. Doskonale wiadomo w jaki sposób nabywano tereny na Czubach w okresie postkomuny i za jakie pieniążki i w jakich powiazaniach :) dlatego silenie się na wpisy o wlasnosci, uczciwej własności akurat tutaj, to ściema na maxa Szanowni Państwo Właściciele, buhhhaha :).
Bardzo ciekawa sprawa!! Teren tak dużego osiedla zagospodarowany i zaplanowany wieki temu, a tu nagle pojawia się prywatny właściciel działki w środku osiedla, w środku miasta, terenu teraz tak atrakcyjnego:)Feniks z popiołów :). Bardzo dziwne, że akurat ta działka w tej lokalizacji ostała się w prywatnych łapkach i Urząd Miasta obudził się z rączka w nocniku dopiero teraz. A jeszcze tak na marginesie komentarzy :) podejrzewam właściciela obecnej działki. Szanowni Państwo trzeba być niesamowitym bucem i prostakim sadzić tu takie teksty o wła... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 23:44
0
Niech mieszkańcy sobie kupią działkę to będą mogli na niej robić co im się żywnie podoba. Dziwny to zwyczaj, próbować gospodarować na nie swoim.
Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 23:15
0
Każdy skwer, placyk zabudują te żuczki, nikt nie słucha mieszkańców. :-/
Avatar
bb / 7 maja 2016 o 15:33
0

1,5 miejsca parkingowego haha czyli co ma ktoś sobie kupić półtorej auta ?

poltora auta. Poltorej to godziny. Albo szklanki.

Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 22:49
0
Nie mam nic przeciwko blokom w tym miejscu. "Miejsce wypoczynku" niech sobie spryciarze organizują za własne pieniądze.
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 15:41
0
No jeżeli myślisz ze prywatny właściciel będzie utrzymywał jaśnie pani/panu zieleń za oknem, żeby Ci zapewnić widok z okna to nie mam pytań (!!!). Ludzie są niesamowici. A może jeszcze jakieś konkretne nasadzenia sobie zażyczysz? Zywoplocik ma być w stylu angielskim czy kontynentalnym? Myślę, że przy takim tupecie i oderwaniu od realiów to prędzej się doczekasz żwirowiska z pylącą nawierzchnią albo składu zużytych opon. Mądralo.


Ale na tym placu masz zieleń a nie szkołę, z okna widać zieleń nie szkołę i stracimy część zieleni a nie szkołę ktoórej nie ma. Za oknem mam zieleń czy plan z ":usługami oświaty"?Mądralo

rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 15:24
0

Za oknem mamy nie zieleń a chaszcze . Więcej pożytku będzie z paru bloków boisk i urządzonej zieleni niż z wielkiego chwastowiska służącego za szalet dla psów i miejsce schronienia amatorów mocnych trunków . A co do zieleni to mówicie o 2 różnych rzeczach : z jednej strony o planie zagospodarowania przestrzennego który nie przewiduje zieleni a usługi oświaty a z drugiej o stanie faktycznym, który jest tylko przejściowy. Jeśli plan się nie zmieni właściciele będą musieli coś z tym terenem zrobić. Pomysłów może być dużo i niekoniecznie albo nawet na pewno nie będą  się wiązać z pozostawieniem bezużytecznej zieleni ( nie mówię tu o drzewach ) . Za taki teren trzeba płacić podatki więc właściciele muszą coś z tym zrobić - np wyżwirować i zrobić wielki parking czy też np  tory do nauki jazdy na motocyklach - to w końcu tez nauka :-) . Tak że nie przywiązywał bym się za bardzo do widoków za oknem, bo one tak czy siak zmienią się  ...

Za oknem mamy nie zieleń a chaszcze . Więcej pożytku będzie z paru bloków boisk i urządzonej zieleni niż z wielkiego chwastowiska służącego za szalet dla psów i miejsce schronienia amatorów mocnych trunków . A co do zieleni to mówicie o 2 różnych rzeczach : z jednej strony o planie zagospodarowania przestrzennego który nie przewiduje zieleni a usługi oświaty a z drugiej o stanie faktycznym, który jest tylko przejściowy. Jeśli plan się nie zmieni właściciele będą musieli coś z tym terenem zrobić. Pomysłów może być dużo i niekoniecznie albo... rozwiń

Avatar
aaa / 6 maja 2016 o 14:39
0

To zajrzyj sobie do oryginału obecnego planu zamiast powtarzać bzdury za Smagą. W tym miejscu nie ma zieleni publicznej tylko usługi oświaty. Czyli autor artykułu nie ma racji a decyduje plan a nie art prasowe. A mieszkańcy i tak wyszarpali dla siebie więcej niż by im się z jakiegokolwiek tytułu by należało. Gdyby to był mój grunt to bym wylał betonem całość i ogrodził.
 

Ale na tym placu masz zieleń a nie szkołę, z okna widać zieleń nie szkołę i stracimy część zieleni a nie szkołę ktoórej nie ma. Za oknem mam zieleń czy plan z ":usługami oświaty"?Mądralo

Ale na tym placu masz zieleń a nie szkołę, z okna widać zieleń nie szkołę i stracimy część zieleni a nie szkołę ktoórej nie ma. Za oknem mam zieleń czy plan z ":usługami oświaty"?Mądralo

rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 13:03
0
To zajrzyj sobie do oryginału obecnego planu zamiast powtarzać bzdury za Smagą. W tym miejscu nie ma zieleni publicznej tylko usługi oświaty. Czyli autor artykułu nie ma racji a decyduje plan a nie art prasowe. A mieszkańcy i tak wyszarpali dla siebie więcej niż by im się z jakiegokolwiek tytułu by należało. Gdyby to był mój grunt to bym wylał betonem całość i ogrodził.

Sam powinieneś się wstydzić, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem: "Wąwóz byłby częścią zieleni publicznej zajmującej resztę – i wciąż większą część – terenu."

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 132 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 26 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 3

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 3 6

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.