Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2016 r.
13:58

Zmiany w komunikacji miejskiej: "13" na Czuby, "158" pojedzie rzadziej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 93 A A
Na większość zmian poczekamy do marca. Od lutego ZTM wprowadzi jedynie niewielkie korekty sieci komunikacyjnej
Na większość zmian poczekamy do marca. Od lutego ZTM wprowadzi jedynie niewielkie korekty sieci komunikacyjnej

We wtorek miasto zapowiedziało duże zmiany w sieci linii komunikacyjnych, ale tylko mała ich część zostanie wprowadzona już 1 lutego. Na większość poczekamy do marca. Niektóre linie zmienią trasy, pojawią się nowe, dwie całkiem znikną, w tym 150. Kolejne zmiany w lipcu i jesienią

Aktualizacja artykułu: 20 stycznia 2016 r. 8:27
Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Koszty zmian w połowie ma pokryć miasto, a w połowie pasażerowie, którzy od lutego będą więcej płacić za bilety. Za wyższą cenę mieli też dostać lepszą komunikację z nowymi trasami i częstszymi kursami. Co wyszło z tych zapowiedzi? – Nie wszystkie zmiany wprowadzimy od lutego – przyznaje Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. Tłumaczy to m.in. feriami i sesją na uczelniach.

Od lutego

1 lutego wprowadzona zostanie tylko niewielka część zmian. Linia 159 ma kursować co 7,5 minuty w dzień powszedni. Wydłużona do pętli Węglinek ma być trasa linii 14, która pożegna się z Porębą i będzie kursować z tą samą częstotliwością co teraz. Pętlę na Węglinku opuści za to „dziesiątka”, która trafi na Gęsią. Ona też zachowa częstotliwość, podobnie jak linia 16, która zostanie wydłużona przez Strzembosza i Cynamonową do pętli na Rudniku.

Na nic więcej w lutym nie możemy liczyć.

Od marca

 1 marca zlikwidowana ma być linia 150. W zamian co 7,5 minuty w dzień powszedni ma jeździć linia 151. Rzadziej pojedzie linia 158: w dni powszednie co 15, w soboty co 20, a w niedziele i święta co 30 minut, przy czym w dni powszednie obsługiwać ją mają tylko przegubowce.

Dość niecodzienną zmianą jest wysłanie linii 13 na Czuby: trasa od Czechowa do dworca nie zmieni się, ale autobus pojedzie dalej, przez Krochmalną i Jana Pawła II na Porębę. Częstotliwość bez zmian.

Trasę zmieni też linia 154. Z ul. Chodźki nadal ma jeździć przez Unicką i al. Unii Lubelskiej, ale przy Gali skręci w Fabryczną, a potem pojedzie Wolską, Piłsudskiego, Narutowicza, Głęboką, Filaretów, Zana, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej i Orkana na Węglin. W dni powszednie pojedzie co 30 minut, w soboty co 40, w niedziele co 60.

Tę samą co 154 częstotliwość dostanie linia 152, która też pojedzie inaczej: z Narutowicza nie skręci w Głęboką, ale przez Nadbystrzycką, Zana, Filaretów i Jana Pawła II dotrze do Poręby.

Z osieroconego krańca Zana Leclerc kursować ma nowa linia 157, której trasa to: Zana, Nadbystrzycka, Krochmalna, Diamentowa, Zemborzycka, Kunickiego, Wolska, Fabryczna, Unii Lubelskiej, Lwowska, Andersa, Mełgiewska WSEI. Kursować ma tylko w dni powszednie, co pół godziny.

Do grona linii trolejbusowych dołączyć ma linia 28, która zmieni numer na 161 i przeniesie się z końcowego na Porębie na Węglin. Zamiast skręcać z al. Kraśnickiej w Roztocze pojedzie prosto.

Skrócona linia 20 dojedzie z Jastkowa tylko do Dworca Głównego PKP, rozstając się z osiedlem Kruczkowskiego, które w zamian dostanie nową linię 30. Pojedzie ona tą samą trasą, co obecna „dwudziestka”, z tą różnicą, że z al. Warszawskiej skręci w Zbożową i tam skończy kurs. Obie te linie będą kursować co 30 min. w dni powszednie, co 40 w soboty i co 60 w niedziele i święta.

Od marca wybrane kursy linii 14 zostaną przeprowadzone przez strefę ekonomiczną ulicami Moritza i Vetterów, zaś niektóre kursy linii 16 do Dominowa przed Urząd Gminy. Zlikwidowana zostanie linia EKO.

Od lipca

Latem pojawi się nowa linia 38 z Węglina przez al. Kraśnicką, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Diamentową, Romera i Nałkowskich, a następnie Żeglarską, Osmolicką i Zemborzycką do Kruczkowskiego. Sezonowa linia ma stworzyć nową możliwość dojazdu nad zalew, a mimo to wymyślono, że ma jeździć co pół godziny w dni powszednie, co 40 min. w soboty i co godzina w niedziele. – Jest pomysł, by linia kursowała przez cały tydzień co 30 minut – przyznaje Marek Czarnocki z ZTM, ale zastrzega, że nie wiadomo, czy wystarczy na to pieniędzy.

Jesienią

ZTM nie precyzuje, czy następna tura zmian czeka nas we wrześniu, czy w październiku. Wtedy pojawić ma się nowa linia 11 z os. Widok przez Jana Pawła II, Nowy Świat, Kunickiego, al. Piłsudskiego, Lipową, Długosza, al. Smorawińskiego, al. Kompozytorów Polskich, Elsnera i Związkową do Węglarza. Zakładana częstotliwość to 30/40/60.

Trasa linii 47 zostanie wydłużona przez ul. Zelwerowicza, Poligonową i Willową do Zbożowej, co ma stworzyć szybkie połączenie os. Botanik z Czechowem. Zachowana ma być za to obecna częstotliwość, mocno krytykowana przez pasażerów.

Częściej pojechać mają za to linie 153, 155, 156 i 161: co 15 minut w dni powszednie, 20 w soboty i 30 w święta, a linia 157 kursować ma we wszystkie dni tygodnia: co 30 minut w dni robocze, co 40 w soboty, co 60 w niedziele i święta.

Co z nocnymi?

W ogłoszonym wczoraj wykazie zmian nie ma słowa o liniach nocnych, choć wiadomo, że czeka je przeprowadzka z powodu planowanego przez miasto przedłużenia deptaka, który sięgać ma aż do ul. 3 Maja. Tym samym znikną przystanki przy poczcie i Baobabie. Punkt zbiorczy dla linii nocnych będzie przeniesiony na pl. Wolności, co nie byłoby problemem dla linii N2 i N3, ale już w przypadku linii N1 wymagałoby znacznej zmiany trasy.

O nocne linie ZTM ma zapytać samych pasażerów. – Chcemy przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami odnośnie całej sieci linii nocnych – zapowiada Czarnocki. – Takie konsultacje chcemy przeprowadzić jeszcze w pierwszym kwartale.

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:47
0
Czy ktoś ma inne pomysły podjęcia tematu? Deb0308 - To jest dobry temat:
Avatar
Gośka / 2 lutego 2016 o 23:14
0

Dzisiaj jechałam z ul. Mełgiewskiej (było 16.23) trolejbusem 159 i na ul. Łęczyńskiej przesiadłam się na 45. I poczułam się tak jakbym przesiadła się z mercedesa do fiata 125p i to takiego egzemplarza, o który nie dbał właściciel i ze 40 lat trzymał go na dworze bez żadnych napraw i czyszczenia. Zastanawiam się dlaczego linia 45 od bardzo dawna jest traktowana tak po macoszemu, czyżby na Czubach nie mieszkał nikt ważny z Lublina czy też rodzina/znajomi takiej osoby :( Nie dość, że ilość autobusów okrojona już do granic możliwości , to jeszcze stan powyższych woła o pomstę do nieba. Jeździ chyba najgorszy złom. Dzisiejszy autobus - śmierdzący brudem, benzyną, siedzenia nie dość, że brudne to jeszcze rozklekotane - jeden z (chyba) ostatnich dawnych prywatnych autobusów. Siedzenia tapicerowane to chyba pierze się od czasu do czasu. Jak dla mnie czas ten był bardzo dawno temu :( Mało tego samochodzik jechał sobie dość sprawnie do ul. Krochmalnej. Po przebudowie miało być pięknie a wyszło jak zwykle. Najpierw jedzie 45 przez piękny most (nawiasem mówiąc na przystankach raczej nie ma tam ludzi), potem wraca przez ul. Młyńską by wyjechać przy dworcu i dopiero wtedy na Krochmalną. Po co ten zawijas na Młyńskiej???? Po to tylko chyba, żeby wypalić więcej benzyny i żeby pasażer wiedział za co płaci więcej. Tylko ile więcej spalin (czyt. trucizn) idzie w powietrze to już nikt nie myśli :( No i dojeżdżamy Krochmalną do ul. Cukrowniczej i co - korek, cała Krochmalna i Cukrownicza bo z niej całe stado aut chce wyjechać w wąską Krochmalną. No i po trudach i mozołach dojechałam na Jutrzenki po .... ok. 50 minutach jazdy. Pozdrowienia dla MPK

Dzisiaj jechałam z ul. Mełgiewskiej (było 16.23) trolejbusem 159 i na ul. Łęczyńskiej przesiadłam się na 45. I poczułam się tak jakbym przesiadła się z mercedesa do fiata 125p i to takiego egzemplarza, o który nie dbał właściciel i ze 40 lat trzymał go na dworze bez żadnych napraw i czyszczenia. Zastanawiam się dlaczego linia 45 od bardzo dawna jest traktowana tak po macoszemu, czyżby na Czubach nie mieszkał nikt ważny z Lublina czy też rodzina/znajomi takiej osoby :( Nie dość, że ilość autobusów okrojona już do granic możliwości , to jes... rozwiń

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 23:16
0
Na mojej ulicy prawie nic się nie zmieni poza elektryfikacją linii 28 i lekką korektą jej trasy oraz pojawieniem się nowej linii 157, którą będę mógł dojechać jedynie do Leclerca na Zana- aż się prosi żeby wydłużyć ją na WĘGLIN po trasie ...Zana- Bohaterów Monte Cassino -Al. Kraśnicka -WĘGLIN, tym bardziej chociażby, że linia 161 będzie przez dłuższy okres jeździła rzadko -30min, jak ucieknie to wtedy można byłoby liczyć na pojawienie się 157. Linie: 157 i 161 dzięki temu mogłyby kursować od Nadbystrzyckiej na Węglin we wspólnym takcie -co 15min. Uważam jeszcze, że linia 8 powinna zostać wydłużona do pętli ZBOŻOWA po zmienionej trasie: ...Narutowicza -Lipowa -Al. Racławickie -Al. Warszawska -ZBOŻOWA, zapewniłoby to połączenie ulicy Nadbystrzyckiej a zarazem Politechniki ze Sławinkiem, a z drugiej strony z Al. Racławickich można byłoby dotrzeć do Zemborzyc, co na pewno wielu by ucieszyło. Na Okopową zostałaby w zamian skierowana linia 74 po trasie ...al. Racławickie -Krakowskie Przedmieście -Kołłątaja -Hempla -OKOPOWA , zaczynałaby trasę jadąc lipową i dalej bez zmian. Zastosowanie taboru przegubowego lub zwiększenie częstotliwości linii 8( do co 20 min) po takiej zmianie trasy byłoby sensowne i opłacalne. Skorzystałby na tym każdy, a nikt nie ucierpiał.
Na mojej ulicy prawie nic się nie zmieni poza elektryfikacją linii 28 i lekką korektą jej trasy oraz pojawieniem się nowej linii 157, którą będę mógł dojechać jedynie do Leclerca na Zana- aż się prosi żeby wydłużyć ją na WĘGLIN po trasie ...Zana- Bohaterów Monte Cassino -Al. Kraśnicka -WĘGLIN, tym bardziej chociażby, że linia 161 będzie przez dłuższy okres jeździła rzadko -30min, jak ucieknie to wtedy można byłoby liczyć na pojawienie się 157. Linie: 157 i 161 dzięki temu mogłyby kursować od Nadbystrzyckiej na Węglin we wspólnym takcie -co 1... rozwiń
Avatar
Gośka / 24 stycznia 2016 o 10:49
0

Od dawna mam wrażenie, że osoby z MPK (czy jak tam teraz nazywa się ta firma) nie jeżdżą miejską komunikacją :( , nie dość, że często gęsto zmiany bez sensu to jeszcze częstotliwość autobusów/trolejbusów woła o pomstę do nieba. A teraz czy samochody będą jeździły wg rozkładów? W ostatni czwartek czekałam na 6-tkę 25 minut, zmarzłam i teraz siedzę zasmarkana :( Albo zmiany rozkładów jazdy - kilka razy w roku, a różnią się tym, że w jednym czy dwóch przejazdach (w danej linii) samochód przesunięty 1 min i po co? Po to aby pokazać, że coś się dzieje? to po prostu następny nonsens. Albo linia 45, nie dość, że jak do tej pory jedyne połączenie Czubów z dworcem to jeszcze okrojona częstotliwość do granic możliwości, a w szczycie jak jedzie zgodnie z rozkładem to po prostu cud. Mieszkam na Czubach od 1989 to coś wiem o tej linii - niestety. W XX wieku od PKP do Jutrzenki jechałam 15 min a teraz w XXI (nowocześniej) 15 minut jest na Skarpie he he. A kiedy będzie połączenie bezpośrednie ul. J.Pawła (przystanek Bociania) ze Sławinkiem (ul. Zbożowa) - może wreszcie ktoś pomyśli o tym. Bo jak na razie nie widzę aby coś zmieniło się w tym względzie. A linia 44 - skrócona do OS. Widok, czy nie mógłby autobus tam zakręcić i jechać dalej tak jak jeździł. No i te zmiany numerów - żenada. Wielka zmiana bo zmienili "9" na "159" - no można pęknąć ze śmiechu. Na temat naszego MPK można by w nieskończoność. I jeszcze jedno, namawiając ludzi na zostawienie samochodów w garażu i zmianę na jazdę samochodami MPK, trzeba ludziom zaoferować coś więcej niż autobus co 30 czy 40 minut....

Od dawna mam wrażenie, że osoby z MPK (czy jak tam teraz nazywa się ta firma) nie jeżdżą miejską komunikacją :( , nie dość, że często gęsto zmiany bez sensu to jeszcze częstotliwość autobusów/trolejbusów woła o pomstę do nieba. A teraz czy samochody będą jeździły wg rozkładów? W ostatni czwartek czekałam na 6-tkę 25 minut, zmarzłam i teraz siedzę zasmarkana :( Albo zmiany rozkładów jazdy - kilka razy w roku, a różnią się tym, że w jednym czy dwóch przejazdach (w danej linii) samochód przesunięty 1 min i po co? Po to aby pokazać, że coś si... rozwiń

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 08:04
0
Uważam, że nowa linia nr 11 powinna jeździć do Tesco i Obi, a nie kończyć się na tej dziurze na Widoku
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:28
0

ZTM słucha konsultacji społecznych??? Dobry żart, na czubach ludzie nie pomieścili się w sali na tych konsultacjach i prosili ZTM o pozostawienie autobusu 44, i co??? G..o, tak słuchają Lublinian.


Powiem tak .Byłem na konsultacjach na czubach i na czechowie.Na Czubach była mała sala i dużo ludzi dojście do głosu graniczyło z cudem( to dla tych co mieli najbliżej kto pierwszy ten lepszy)  były to konsultacje społeczne dla wybranych czyli dużej mniejszości mieszkańców czubów .Na czechowie  wielka aula  może było tam góra 30 osób.Tak sala była potrzebna na czubach


Powiem tak .Byłem na konsultacjach na czubach i na czechowie.Na Czubach była mała sala i dużo ludzi dojście do głosu graniczyło z cudem( to dla tych co mieli najbliżej kto pierwszy ten lepszy)  były to konsultacje społeczne dla wybranych czyli dużej mniejszości mieszkańców czubów .Na czechowie  wielka aula  może było tam góra 30 osób.Tak sala była potrzebna na czubach

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:11
0

Przecież te zmiany ZTM wprowadza na prośbę samych mieszkańców a dokładnie poszczególnych rad dzielnic! Nie marudzić! Jeszcze się taki nie znalazł, co by wszystkim naraz dogodził!!


Ilu osobom dogodzili ?? Jak na razie na forum duża większość niezadowolona.Wiem!!! Pewnie Mocherom dogodzili ale oni niestety nie obsługują internetu i dla tego nie ma głosów za..

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:03
0

Najwięcej krzyczą pewnie wsioki spoza Lublina, mohery jeżdzące 2 razy w tygodniu za darmo . Powiem tak ztmie nie słuchaj tych pajców.


Jeden na 1000 któremu dogodzili.A może to prezes Ztm pod nikiem :P

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 21:54
0

Te zmiany są wprowadzane na prośbę poszczególnych rad dzielnic, więc raczej nikt sobie sam tego nie wymyśla.

A rady dzielnic prezentują swoje potrzeby a nie mieszkańców!!!

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 13:22
0
było dobrze ale gdy zmarł dyrektor nastał pseudo racjonalizator i mies\za jak chce. Trzeba mu wpier...
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:47
0
Czy ktoś ma inne pomysły podjęcia tematu? Deb0308 - To jest dobry temat:
Avatar
Gośka / 2 lutego 2016 o 23:14
0

Dzisiaj jechałam z ul. Mełgiewskiej (było 16.23) trolejbusem 159 i na ul. Łęczyńskiej przesiadłam się na 45. I poczułam się tak jakbym przesiadła się z mercedesa do fiata 125p i to takiego egzemplarza, o który nie dbał właściciel i ze 40 lat trzymał go na dworze bez żadnych napraw i czyszczenia. Zastanawiam się dlaczego linia 45 od bardzo dawna jest traktowana tak po macoszemu, czyżby na Czubach nie mieszkał nikt ważny z Lublina czy też rodzina/znajomi takiej osoby :( Nie dość, że ilość autobusów okrojona już do granic możliwości , to jeszcze stan powyższych woła o pomstę do nieba. Jeździ chyba najgorszy złom. Dzisiejszy autobus - śmierdzący brudem, benzyną, siedzenia nie dość, że brudne to jeszcze rozklekotane - jeden z (chyba) ostatnich dawnych prywatnych autobusów. Siedzenia tapicerowane to chyba pierze się od czasu do czasu. Jak dla mnie czas ten był bardzo dawno temu :( Mało tego samochodzik jechał sobie dość sprawnie do ul. Krochmalnej. Po przebudowie miało być pięknie a wyszło jak zwykle. Najpierw jedzie 45 przez piękny most (nawiasem mówiąc na przystankach raczej nie ma tam ludzi), potem wraca przez ul. Młyńską by wyjechać przy dworcu i dopiero wtedy na Krochmalną. Po co ten zawijas na Młyńskiej???? Po to tylko chyba, żeby wypalić więcej benzyny i żeby pasażer wiedział za co płaci więcej. Tylko ile więcej spalin (czyt. trucizn) idzie w powietrze to już nikt nie myśli :( No i dojeżdżamy Krochmalną do ul. Cukrowniczej i co - korek, cała Krochmalna i Cukrownicza bo z niej całe stado aut chce wyjechać w wąską Krochmalną. No i po trudach i mozołach dojechałam na Jutrzenki po .... ok. 50 minutach jazdy. Pozdrowienia dla MPK

Dzisiaj jechałam z ul. Mełgiewskiej (było 16.23) trolejbusem 159 i na ul. Łęczyńskiej przesiadłam się na 45. I poczułam się tak jakbym przesiadła się z mercedesa do fiata 125p i to takiego egzemplarza, o który nie dbał właściciel i ze 40 lat trzymał go na dworze bez żadnych napraw i czyszczenia. Zastanawiam się dlaczego linia 45 od bardzo dawna jest traktowana tak po macoszemu, czyżby na Czubach nie mieszkał nikt ważny z Lublina czy też rodzina/znajomi takiej osoby :( Nie dość, że ilość autobusów okrojona już do granic możliwości , to jes... rozwiń

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 23:16
0
Na mojej ulicy prawie nic się nie zmieni poza elektryfikacją linii 28 i lekką korektą jej trasy oraz pojawieniem się nowej linii 157, którą będę mógł dojechać jedynie do Leclerca na Zana- aż się prosi żeby wydłużyć ją na WĘGLIN po trasie ...Zana- Bohaterów Monte Cassino -Al. Kraśnicka -WĘGLIN, tym bardziej chociażby, że linia 161 będzie przez dłuższy okres jeździła rzadko -30min, jak ucieknie to wtedy można byłoby liczyć na pojawienie się 157. Linie: 157 i 161 dzięki temu mogłyby kursować od Nadbystrzyckiej na Węglin we wspólnym takcie -co 15min. Uważam jeszcze, że linia 8 powinna zostać wydłużona do pętli ZBOŻOWA po zmienionej trasie: ...Narutowicza -Lipowa -Al. Racławickie -Al. Warszawska -ZBOŻOWA, zapewniłoby to połączenie ulicy Nadbystrzyckiej a zarazem Politechniki ze Sławinkiem, a z drugiej strony z Al. Racławickich można byłoby dotrzeć do Zemborzyc, co na pewno wielu by ucieszyło. Na Okopową zostałaby w zamian skierowana linia 74 po trasie ...al. Racławickie -Krakowskie Przedmieście -Kołłątaja -Hempla -OKOPOWA , zaczynałaby trasę jadąc lipową i dalej bez zmian. Zastosowanie taboru przegubowego lub zwiększenie częstotliwości linii 8( do co 20 min) po takiej zmianie trasy byłoby sensowne i opłacalne. Skorzystałby na tym każdy, a nikt nie ucierpiał.
Na mojej ulicy prawie nic się nie zmieni poza elektryfikacją linii 28 i lekką korektą jej trasy oraz pojawieniem się nowej linii 157, którą będę mógł dojechać jedynie do Leclerca na Zana- aż się prosi żeby wydłużyć ją na WĘGLIN po trasie ...Zana- Bohaterów Monte Cassino -Al. Kraśnicka -WĘGLIN, tym bardziej chociażby, że linia 161 będzie przez dłuższy okres jeździła rzadko -30min, jak ucieknie to wtedy można byłoby liczyć na pojawienie się 157. Linie: 157 i 161 dzięki temu mogłyby kursować od Nadbystrzyckiej na Węglin we wspólnym takcie -co 1... rozwiń
Avatar
Gośka / 24 stycznia 2016 o 10:49
0

Od dawna mam wrażenie, że osoby z MPK (czy jak tam teraz nazywa się ta firma) nie jeżdżą miejską komunikacją :( , nie dość, że często gęsto zmiany bez sensu to jeszcze częstotliwość autobusów/trolejbusów woła o pomstę do nieba. A teraz czy samochody będą jeździły wg rozkładów? W ostatni czwartek czekałam na 6-tkę 25 minut, zmarzłam i teraz siedzę zasmarkana :( Albo zmiany rozkładów jazdy - kilka razy w roku, a różnią się tym, że w jednym czy dwóch przejazdach (w danej linii) samochód przesunięty 1 min i po co? Po to aby pokazać, że coś się dzieje? to po prostu następny nonsens. Albo linia 45, nie dość, że jak do tej pory jedyne połączenie Czubów z dworcem to jeszcze okrojona częstotliwość do granic możliwości, a w szczycie jak jedzie zgodnie z rozkładem to po prostu cud. Mieszkam na Czubach od 1989 to coś wiem o tej linii - niestety. W XX wieku od PKP do Jutrzenki jechałam 15 min a teraz w XXI (nowocześniej) 15 minut jest na Skarpie he he. A kiedy będzie połączenie bezpośrednie ul. J.Pawła (przystanek Bociania) ze Sławinkiem (ul. Zbożowa) - może wreszcie ktoś pomyśli o tym. Bo jak na razie nie widzę aby coś zmieniło się w tym względzie. A linia 44 - skrócona do OS. Widok, czy nie mógłby autobus tam zakręcić i jechać dalej tak jak jeździł. No i te zmiany numerów - żenada. Wielka zmiana bo zmienili "9" na "159" - no można pęknąć ze śmiechu. Na temat naszego MPK można by w nieskończoność. I jeszcze jedno, namawiając ludzi na zostawienie samochodów w garażu i zmianę na jazdę samochodami MPK, trzeba ludziom zaoferować coś więcej niż autobus co 30 czy 40 minut....

Od dawna mam wrażenie, że osoby z MPK (czy jak tam teraz nazywa się ta firma) nie jeżdżą miejską komunikacją :( , nie dość, że często gęsto zmiany bez sensu to jeszcze częstotliwość autobusów/trolejbusów woła o pomstę do nieba. A teraz czy samochody będą jeździły wg rozkładów? W ostatni czwartek czekałam na 6-tkę 25 minut, zmarzłam i teraz siedzę zasmarkana :( Albo zmiany rozkładów jazdy - kilka razy w roku, a różnią się tym, że w jednym czy dwóch przejazdach (w danej linii) samochód przesunięty 1 min i po co? Po to aby pokazać, że coś si... rozwiń

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 08:04
0
Uważam, że nowa linia nr 11 powinna jeździć do Tesco i Obi, a nie kończyć się na tej dziurze na Widoku
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:28
0

ZTM słucha konsultacji społecznych??? Dobry żart, na czubach ludzie nie pomieścili się w sali na tych konsultacjach i prosili ZTM o pozostawienie autobusu 44, i co??? G..o, tak słuchają Lublinian.


Powiem tak .Byłem na konsultacjach na czubach i na czechowie.Na Czubach była mała sala i dużo ludzi dojście do głosu graniczyło z cudem( to dla tych co mieli najbliżej kto pierwszy ten lepszy)  były to konsultacje społeczne dla wybranych czyli dużej mniejszości mieszkańców czubów .Na czechowie  wielka aula  może było tam góra 30 osób.Tak sala była potrzebna na czubach


Powiem tak .Byłem na konsultacjach na czubach i na czechowie.Na Czubach była mała sala i dużo ludzi dojście do głosu graniczyło z cudem( to dla tych co mieli najbliżej kto pierwszy ten lepszy)  były to konsultacje społeczne dla wybranych czyli dużej mniejszości mieszkańców czubów .Na czechowie  wielka aula  może było tam góra 30 osób.Tak sala była potrzebna na czubach

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:11
0

Przecież te zmiany ZTM wprowadza na prośbę samych mieszkańców a dokładnie poszczególnych rad dzielnic! Nie marudzić! Jeszcze się taki nie znalazł, co by wszystkim naraz dogodził!!


Ilu osobom dogodzili ?? Jak na razie na forum duża większość niezadowolona.Wiem!!! Pewnie Mocherom dogodzili ale oni niestety nie obsługują internetu i dla tego nie ma głosów za..

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:03
0

Najwięcej krzyczą pewnie wsioki spoza Lublina, mohery jeżdzące 2 razy w tygodniu za darmo . Powiem tak ztmie nie słuchaj tych pajców.


Jeden na 1000 któremu dogodzili.A może to prezes Ztm pod nikiem :P

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 21:54
0

Te zmiany są wprowadzane na prośbę poszczególnych rad dzielnic, więc raczej nikt sobie sam tego nie wymyśla.

A rady dzielnic prezentują swoje potrzeby a nie mieszkańców!!!

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 13:22
0
było dobrze ale gdy zmarł dyrektor nastał pseudo racjonalizator i mies\za jak chce. Trzeba mu wpier...
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 4 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.