Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2020 r.
8:15

Lublin: Znalezisko na górkach czechowskich badają biegli. Czy to kości ofiar zbrodni wojennych?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
8 21 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Częściowo wstrzymano budowę sieci ciepłowniczej przecinającej górki czechowskie. Z zasypaniem wykopów z rurami trzeba czekać do wyjaśnienia, czy znalezisko z terenu robót to rzeczywiście fragmenty kości ludzkich, mogących należeć do ofiar zbrodni wojennych. – Zleciliśmy badania – mówi prokuratura

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Badany przez ekspertów materiał został dostarczyły dwie okoliczne mieszkanki, które interesują się górkami czechowskimi bo są przeciwne ich zabudowie. Pod koniec kwietnia poinformowały, że w wykopie związanym z budową sieci ciepłowniczej znalazły coś, co może być fragmentami ludzkich kości. Wnioskują tak na podstawie informacji o egzekucjach prowadzonych tu podczas wojny.

– Górki Czechowskie były miejscem, gdzie podczas II wojny światowej Niemcy dokonywali masowych egzekucji. Wśród osób rozstrzelanych byli więźniowie osadzeni na Zamku Lubelskim. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu – informuje Dawid Florczak, asystent prasowy lubelskiego oddziału IPN. – Dane i relacje dotyczące zbrodni są bardzo rozbieżne, dlatego nie jesteśmy w stanie określić łącznej liczby zamordowanych oraz ich pochodzenia.

– Nie natrafiono na kości, fragmenty ubrań ani miejsc mogących świadczyć o domniemanym miejscu zbrodni i mogiłach – stwierdza Teresa Stępniak-Romanek, rzeczniczka Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, na którego zlecenie układana jest sieć ciepłownicza. – Przyniesione przez okolicznych mieszkańców pojedyncze elementy z terenu robót, mające wielkość ok. 2 cm, w żaden sposób nie przypominają kształtem ani strukturą kości. Obecnie prokuratura wyjaśnia pochodzenie odnalezionych fragmentów.

– Zostało to przesłane do biegłych, nie sporządzili jeszcze opinii – przyznaje Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Dopiero po otrzymaniu wyników badań będziemy mogli podjąć decyzję o ewentualnych dalszych działaniach – zastrzega Florczak. – Dodatkowo 13 maja została przeprowadzona przez IPN wizja lokalna, w której wziął udział archeolog i przedstawiciel wojewódzkiego konserwatora zabytków.

LPEC zapewnia, że do czasu zbadania znaleziska nie będą prowadzone roboty ziemne. – Wstrzymane zostały prace przy zasypywaniu wykopów – zapewnia Stępniak-Romanek, która informuje, że odkryte pozostają wykopy na długości 170 m.

– Na zakończenie prac ich wykonawca, firma Heatco, potrzebuje około dwóch tygodni, jednak termin ukończenia uzależniony jest od uzgodnień z IPN, konserwatorem zabytków oraz warunków pogodowych – stwierdza rzeczniczka spółki. Podkreśla, że LPEC jest w kontakcie z Oddziałową Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN. – Wyznaczony został również pracownik LPEC odpowiedzialny za kontakt z przedstawicielami IPN. Pracownicy instytutu otrzymali od nas dokumentację naszych prac, mapy zasadnicze inwestycji oraz mapy uzbrojenia terenu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gelon / 15 maja 2020 r. o 09:34
+44
Mam wrażenie, że identyczny artykuł już czytałem tydzień temu. Nie rozumiem po co odgrzewać kotleta skoro nie ma żadnych nowych faktów w tym temacie.
Avatar
Pan_Pawel / 15 maja 2020 r. o 09:44
+41
O, to pani rzecznik widziała? Okazano jej te znaleziska na policji, prokuraturze, czy też gdzie indziej do oceny? Lpec broni się przed zarzutami, bo to oni powinni natychmiast powiadomić policję o takim znalezisku. Nie robiąc tego popełnili przestępstwo. Tymczasem gdyby nie zniesiono 20 kwietnia zakazu wstępu na tereny zielone Lpec zakopałby to miejsce i nikt by o niczym nie wiedział.
 Doprawdy ludzie sami sobie zaprzeczacie. Mówimy tu o znalezisku wielkości 2 cm w dodatku nijak przypominającym ludzkie szczątki. Domysły co by było gdyby nie zniesiony zakaz wstępu na tereny zielone może lepiej zostawić dla siebie niż oskarżać kogokolwiek! 
 Doprawdy ludzie sami sobie zaprzeczacie. Mówimy tu o znalezisku wielkości 2 cm w dodatku nijak przypominającym ludzkie szczątki. Domysły co by było gdyby nie zniesiony zakaz wstępu na tereny zielone może lepiej zostawić dla siebie niż oskarżać kogokolwiek!  rozwiń
Avatar
NemezisTeam / 15 maja 2020 r. o 10:00
+36
Jak czytam niektórych to w niedalekiej przyszłości będziemy wstanie znaleźć rozkopany cmentarz by szczątki się na tych górkach znalazły. Biały wapienny ślad, który może być gruzem wyrzuconym przez Janusza remontującego dom można posądzać o szczątki. Ale niech je dokładnie zbadają zanim wszyscy "obrońcy" o skazywaniu kogokolwiek krzyczą.
Avatar
mboro / 15 maja 2020 r. o 08:34
+36
Czy ja dobrze przeczytałem? " pojedyncze elementy o wielkości ok. 2 cm, w żaden sposób nie przypominają kształtem i strukturą kości" I o takie gó..o ten cały hałas??? Ktoś tu potrafi robić niezły szum propagandowy...
Avatar
pipsztok / 15 maja 2020 r. o 10:34
+32
Dziwnym trafem niczego wcześniej nie znaleziono kopiąc fundamenty pod okoliczne wille znajdujące się na terenie górek czechowskich?
Avatar
Goluch / 15 maja 2020 r. o 11:48
+16
Na szczęście żadne bloczydła ani inne pseudo-akademiki na Górkach nie powstaną z prostej przyczyny, że balon-mania kupowania wyrobów mieszkaniopodobnych pod wynajem pękł ostatecznie w marcu 2020. Niestety, zanim patodeweloperce zabraknie pieniędzy na dokończenie budów, które już rozgrzebali w innych częściach miasta, zdążą narobić sporo szkód w cennym terenie, choćby ze zwykłej złośliwości.
 Widzę, że na forum DW nie tylko znawcy przyrody, ekologii, archeolodzy ale i również specjaliści rynku nieruchomośći....mimo wszytsko z takimi prognozami bym poczekał i osobiście uważam, że na mieszkania w takiej lokalizacji z otoczeniem parku i tak znajdą się chętniti. A nawiasem mówiąc skoro mieszkanie w bloku jest dla Ciebie wyrobem mieszkaniopodobnym to można podejrzewać ze jesteś jedną z osób tak zaciekle broniących swoich willi na górkach, osób którym nie wsmak nowi sąsiedzi w wyrobach mieszkaniopodobnych.  
 Widzę, że na forum DW nie tylko znawcy przyrody, ekologii, archeolodzy ale i również specjaliści rynku nieruchomośći....mimo wszytsko z takimi prognozami bym poczekał i osobiście uważam, że na mieszkania w takiej lokalizacji z otoczeniem parku i tak znajdą się chętniti. A nawiasem mówiąc skoro mieszkanie w bloku jest dla Ciebie wyrobem mieszkaniopodobnym to można podejrzewać ze jesteś jedną z osób tak zaciekle broniących swoich willi na górkach, osób którym nie wsmak nowi sąsiedzi w wyrobach mieszkaniopodobnych.   rozwiń
Avatar
Marek84 / 15 maja 2020 r. o 11:54
+13
A UFOludków nie spotkali przypadkiem ci obrońcy górek? Jeśli zacznie się traktować każdy kamyczek o wielkości 2 cm jako potencjalną ludzką kość, to przez najbliższe 100 lat nie powstanie w Lublinie żaden nowy blok.
Avatar
luigi / 15 maja 2020 r. o 13:03
+11
Co za hpokryzja, grupka pseudekologów a teraz jeszcze domorosłych archeologów próbuje za wszelką cenę zablokować ucywilizowanie tego terenu dla własnych korzyści. Szkoda, że nie przeszkadza wam fakt robienia sobie na tym terenie dzikego wysypiska śmieci  i sralni dla psów okolicznych mieszkańców.  
Avatar
LAS / 15 maja 2020 r. o 17:42
+4
Co za hpokryzja, grupka pseudekologów a teraz jeszcze domorosłych archeologów próbuje za wszelką cenę zablokować ucywilizowanie tego terenu dla własnych korzyści. Szkoda, że nie przeszkadza wam fakt robienia sobie na tym terenie dzikego wysypiska śmieci  i sralni dla psów okolicznych mieszkańców.  
Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali wniosek o referendum lokalne ws. zabudowy Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali zmianę SUiKZP umożliwiające intensywną wielorodzinną zabudowę Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści LPEC robi magistralę i węzły cieplne przy obszarach Górek Czechowskich planowanych pod zabudowę? Dla czyich korzyści odstąpiono od obowiązku przygotowania raportu oddziaływania na środowisko i konieczności ustalenia uwarunkowań środowiskowych dla planowanych i realizowanych już tam przedsięwzięć? Szkoda, że nie prezydentowi, członkom KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta, LPEC i potencjalnemu deweloperowi, a obecnemu oficjalnemu właścicielowi nie przeszkadza fakt robienia na tym terenie dzikiego wysypiska śmieci i sralni dla psów okolicznych mieszkańców? Sprawdź, kto dopuścił przed 4. laty do zasypania całej byłej strzelnicy odpadami i zalewania jej substancjami nieznanego pochodzenia wprost z wozów ascenizacyjnych, bo najwyraźniej masz poważny problem z właściwą oceną sytuacji.
Dla mieszkańców. Dobranoc.
  Tak sobie tłumacz wydanie ze środków publicznych kilkuset tysięcy złotych na badania, konsultacje, panele, referenda i opinie oraz kilkaset milionów złotych na uzbrojenie terenów dla wybranego dewelopera, który i tak to wszystko wliczy w cenę metra kwadratowego. Mieszkańcy w tym zakresie wyrazili swoją jednoznaczną opinię w trakcie referendum i przy zmianie SUiKZP. Oczekujący zabudowy Górek Czechowskich powinni mieć świadomość, że będą opodatkowani potrójnie — w kosztach uzbrojenia terenu i szopki partycypacyjnej, różnicy w wysokości VAT oraz cenie metra kwadratowego nieruchomości zawierającej wcześniej poniesione przez nich koszty.
  Tak sobie tłumacz wydanie ze środków publicznych kilkuset tysięcy złotych na badania, konsultacje, panele, referenda i opinie oraz kilkaset milionów złotych na uzbrojenie terenów dla wybranego dewelopera, który i tak to wszystko wliczy w cenę metra kwadratowego. Mieszkańcy w tym zakresie wyrazili swoją jednoznaczną opinię w trakcie referendum i przy zmianie SUiKZP. Oczekujący zabudowy Górek Czechowskich powinni mieć świadomość, że będą opodatkowani potrójnie — w kosztach uzbrojenia terenu i szopki partycypacyjnej, różnicy w... rozwiń
Avatar
LAS / 15 maja 2020 r. o 17:32
+3
Co wymyślą tzw. "Obrońcy Górek Czechowskich" gdy potwierdzi się, że nie ma tam już żadnych ciał bo wszystkie odkopano lata temu? Zaczną przekonywać, że kto wjedzie wózkiem inwalidzkim w dwumetrową nawłoć na Górkach Czechowskich, ten wyjdzie stamtąd na własnych nogach? Nie trzeba być wybitnie przenikliwym, żeby zauważyć, że grupka osób robi wszystko, żeby pokrzyżować plany właściciela tego terenu i ocalić widoki z okien swoich domów stojących nieopodal.
Jestem przekonany, że Obrońcy Górek Czechowskich będą spać spokojnie i to nawet jeżeli wyniki badań i analiz odnalezionych szczątków i przedmiotów zostaną sfabrykowane, albo ukryte w kasach pancernych jak w przypadku zalewania obszaru byłej strzelnicy szlamem z wozów asenizacyjnych. Martw się o tych, którzy świadomie lub z bojaźni o miejsce pracy zaniechali, zaniedbali i współdziałali w tej haniebnej i niszczycielskiej akcji patodeweloperskiej.
Jestem przekonany, że Obrońcy Górek Czechowskich będą spać spokojnie i to nawet jeżeli wyniki badań i analiz odnalezionych szczątków i przedmiotów zostaną sfabrykowane, albo ukryte w kasach pancernych jak w przypadku zalewania obszaru byłej strzelnicy szlamem z wozów asenizacyjnych. Martw się o tych, którzy świadomie lub z bojaźni o miejsce pracy zaniechali, zaniedbali i współdziałali w tej haniebnej i niszczycielskiej akcji patodeweloperskiej. rozwiń
Avatar
LAS / 15 maja 2020 r. o 17:42
+4
Co za hpokryzja, grupka pseudekologów a teraz jeszcze domorosłych archeologów próbuje za wszelką cenę zablokować ucywilizowanie tego terenu dla własnych korzyści. Szkoda, że nie przeszkadza wam fakt robienia sobie na tym terenie dzikego wysypiska śmieci  i sralni dla psów okolicznych mieszkańców.  
Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali wniosek o referendum lokalne ws. zabudowy Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali zmianę SUiKZP umożliwiające intensywną wielorodzinną zabudowę Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści LPEC robi magistralę i węzły cieplne przy obszarach Górek Czechowskich planowanych pod zabudowę? Dla czyich korzyści odstąpiono od obowiązku przygotowania raportu oddziaływania na środowisko i konieczności ustalenia uwarunkowań środowiskowych dla planowanych i realizowanych już tam przedsięwzięć? Szkoda, że nie prezydentowi, członkom KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta, LPEC i potencjalnemu deweloperowi, a obecnemu oficjalnemu właścicielowi nie przeszkadza fakt robienia na tym terenie dzikiego wysypiska śmieci i sralni dla psów okolicznych mieszkańców? Sprawdź, kto dopuścił przed 4. laty do zasypania całej byłej strzelnicy odpadami i zalewania jej substancjami nieznanego pochodzenia wprost z wozów ascenizacyjnych, bo najwyraźniej masz poważny problem z właściwą oceną sytuacji.
Dla mieszkańców. Dobranoc.
  Tak sobie tłumacz wydanie ze środków publicznych kilkuset tysięcy złotych na badania, konsultacje, panele, referenda i opinie oraz kilkaset milionów złotych na uzbrojenie terenów dla wybranego dewelopera, który i tak to wszystko wliczy w cenę metra kwadratowego. Mieszkańcy w tym zakresie wyrazili swoją jednoznaczną opinię w trakcie referendum i przy zmianie SUiKZP. Oczekujący zabudowy Górek Czechowskich powinni mieć świadomość, że będą opodatkowani potrójnie — w kosztach uzbrojenia terenu i szopki partycypacyjnej, różnicy w wysokości VAT oraz cenie metra kwadratowego nieruchomości zawierającej wcześniej poniesione przez nich koszty.
  Tak sobie tłumacz wydanie ze środków publicznych kilkuset tysięcy złotych na badania, konsultacje, panele, referenda i opinie oraz kilkaset milionów złotych na uzbrojenie terenów dla wybranego dewelopera, który i tak to wszystko wliczy w cenę metra kwadratowego. Mieszkańcy w tym zakresie wyrazili swoją jednoznaczną opinię w trakcie referendum i przy zmianie SUiKZP. Oczekujący zabudowy Górek Czechowskich powinni mieć świadomość, że będą opodatkowani potrójnie — w kosztach uzbrojenia terenu i szopki partycypacyjnej, różnicy w... rozwiń
Avatar
LAS / 15 maja 2020 r. o 17:32
+3
Co wymyślą tzw. "Obrońcy Górek Czechowskich" gdy potwierdzi się, że nie ma tam już żadnych ciał bo wszystkie odkopano lata temu? Zaczną przekonywać, że kto wjedzie wózkiem inwalidzkim w dwumetrową nawłoć na Górkach Czechowskich, ten wyjdzie stamtąd na własnych nogach? Nie trzeba być wybitnie przenikliwym, żeby zauważyć, że grupka osób robi wszystko, żeby pokrzyżować plany właściciela tego terenu i ocalić widoki z okien swoich domów stojących nieopodal.
Jestem przekonany, że Obrońcy Górek Czechowskich będą spać spokojnie i to nawet jeżeli wyniki badań i analiz odnalezionych szczątków i przedmiotów zostaną sfabrykowane, albo ukryte w kasach pancernych jak w przypadku zalewania obszaru byłej strzelnicy szlamem z wozów asenizacyjnych. Martw się o tych, którzy świadomie lub z bojaźni o miejsce pracy zaniechali, zaniedbali i współdziałali w tej haniebnej i niszczycielskiej akcji patodeweloperskiej.
Jestem przekonany, że Obrońcy Górek Czechowskich będą spać spokojnie i to nawet jeżeli wyniki badań i analiz odnalezionych szczątków i przedmiotów zostaną sfabrykowane, albo ukryte w kasach pancernych jak w przypadku zalewania obszaru byłej strzelnicy szlamem z wozów asenizacyjnych. Martw się o tych, którzy świadomie lub z bojaźni o miejsce pracy zaniechali, zaniedbali i współdziałali w tej haniebnej i niszczycielskiej akcji patodeweloperskiej. rozwiń
Avatar
LAS / 15 maja 2020 r. o 17:22
+3
Co za hpokryzja, grupka pseudekologów a teraz jeszcze domorosłych archeologów próbuje za wszelką cenę zablokować ucywilizowanie tego terenu dla własnych korzyści. Szkoda, że nie przeszkadza wam fakt robienia sobie na tym terenie dzikego wysypiska śmieci  i sralni dla psów okolicznych mieszkańców.  
Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali wniosek o referendum lokalne ws. zabudowy Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali zmianę SUiKZP umożliwiające intensywną wielorodzinną zabudowę Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści LPEC robi magistralę i węzły cieplne przy obszarach Górek Czechowskich planowanych pod zabudowę? Dla czyich korzyści odstąpiono od obowiązku przygotowania raportu oddziaływania na środowisko i konieczności ustalenia uwarunkowań środowiskowych dla planowanych i realizowanych już tam przedsięwzięć? Szkoda, że nie prezydentowi, członkom KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta, LPEC i potencjalnemu deweloperowi, a obecnemu oficjalnemu właścicielowi nie przeszkadza fakt robienia na tym terenie dzikiego wysypiska śmieci i sralni dla psów okolicznych mieszkańców? Sprawdź, kto dopuścił przed 4. laty do zasypania całej byłej strzelnicy odpadami i zalewania jej substancjami nieznanego pochodzenia wprost z wozów ascenizacyjnych, bo najwyraźniej masz poważny problem z właściwą oceną sytuacji.
Tak tak, Andrzejku. Wszystko wina Żuka, LPEC i dewelopera. A leki już wziąłeś czy znowu odstawiłeś wbrew zaleceniom lekarza? Biegasz po całym mieście w tym swoim śmiesznym odblaskowym kubraku i tylko się rozglądasz gdzie tu można zrobić kolejną polityczną zadymkę, opowiadając przy tym durnoty takie, że głowa mała. Tak po ludzku żal mi ciebie, bo jesteś obłąkany i żyjesz w swoim alternatywnym świecie w którym to Żuk wymyślił smog a Górki Czechowskie są ósmym cudem świata który co roku odwiedzają miliony turystów z całego świata. Na koniec mam jedną prośbę - bierz leki. Regularnie!
Jak brak argumentów, to sięgasz po starą socjotechniczną sztuczkę, która rusza takich samych jak ty. Nad sobą się użalaj, bo próbujesz innych ubrać we własne słabości, ułomności i fobie, a na koniec probujesz odsyłać tam, gdzie sam bywasz regularnie. Taka forma obrony instytucji i osób odpowiedzialnych za zbrodnię na środowisku naturalnym i miejscu martyrologii to nie lojalność, a bezduszne oddanie polityczne i zaślepienie mamoną. Bądź zdrów, bo potrzebujesz tego bardziej niż ci, których próbujesz wysyłać w sobie przeznaczone miejsce.
Jak brak argumentów, to sięgasz po starą socjotechniczną sztuczkę, która rusza takich samych jak ty. Nad sobą się użalaj, bo próbujesz innych ubrać we własne słabości, ułomności i fobie, a na koniec probujesz odsyłać tam, gdzie sam bywasz regularnie. Taka forma obrony instytucji i osób odpowiedzialnych za zbrodnię na środowisku naturalnym i miejscu martyrologii to nie lojalność, a bezduszne oddanie polityczne i zaślepienie mamoną. Bądź zdrów, bo potrzebujesz tego bardziej niż ci, których próbujesz wysyłać w sobie przeznaczon... rozwiń
Avatar
qwertyqaz / 15 maja 2020 r. o 15:12
-5
Co wymyślą tzw. "Obrońcy Górek Czechowskich" gdy potwierdzi się, że nie ma tam już żadnych ciał bo wszystkie odkopano lata temu? Zaczną przekonywać, że kto wjedzie wózkiem inwalidzkim w dwumetrową nawłoć na Górkach Czechowskich, ten wyjdzie stamtąd na własnych nogach? Nie trzeba być wybitnie przenikliwym, żeby zauważyć, że grupka osób robi wszystko, żeby pokrzyżować plany właściciela tego terenu i ocalić widoki z okien swoich domów stojących nieopodal.
Avatar
majormmm / 15 maja 2020 r. o 14:50
+3
Co za hpokryzja, grupka pseudekologów a teraz jeszcze domorosłych archeologów próbuje za wszelką cenę zablokować ucywilizowanie tego terenu dla własnych korzyści. Szkoda, że nie przeszkadza wam fakt robienia sobie na tym terenie dzikego wysypiska śmieci  i sralni dla psów okolicznych mieszkańców.  
Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali wniosek o referendum lokalne ws. zabudowy Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali zmianę SUiKZP umożliwiające intensywną wielorodzinną zabudowę Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści LPEC robi magistralę i węzły cieplne przy obszarach Górek Czechowskich planowanych pod zabudowę? Dla czyich korzyści odstąpiono od obowiązku przygotowania raportu oddziaływania na środowisko i konieczności ustalenia uwarunkowań środowiskowych dla planowanych i realizowanych już tam przedsięwzięć? Szkoda, że nie prezydentowi, członkom KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta, LPEC i potencjalnemu deweloperowi, a obecnemu oficjalnemu właścicielowi nie przeszkadza fakt robienia na tym terenie dzikiego wysypiska śmieci i sralni dla psów okolicznych mieszkańców? Sprawdź, kto dopuścił przed 4. laty do zasypania całej byłej strzelnicy odpadami i zalewania jej substancjami nieznanego pochodzenia wprost z wozów ascenizacyjnych, bo najwyraźniej masz poważny problem z właściwą oceną sytuacji.
 Tak tak, Andrzejku. Wszystko wina Żuka, LPEC i dewelopera. A leki już wziąłeś czy znowu odstawiłeś wbrew zaleceniom lekarza? Biegasz po całym mieście w tym swoim śmiesznym odblaskowym kubraku i tylko się rozglądasz gdzie tu można zrobić kolejną polityczną zadymkę, opowiadając przy tym durnoty takie, że głowa mała. Tak po ludzku żal mi ciebie, bo jesteś obłąkany i żyjesz w swoim alternatywnym świecie w którym to Żuk wymyślił smog a Górki Czechowskie są ósmym cudem świata który co roku odwiedzają miliony turystów z całego świata. Na koniec mam jedną prośbę - bierz leki. Regularnie!
 Tak tak, Andrzejku. Wszystko wina Żuka, LPEC i dewelopera. A leki już wziąłeś czy znowu odstawiłeś wbrew zaleceniom lekarza? Biegasz po całym mieście w tym swoim śmiesznym odblaskowym kubraku i tylko się rozglądasz gdzie tu można zrobić kolejną polityczną zadymkę, opowiadając przy tym durnoty takie, że głowa mała. Tak po ludzku żal mi ciebie, bo jesteś obłąkany i żyjesz w swoim alternatywnym świecie w którym to Żuk wymyślił smog a Górki Czechowskie są ósmym cudem świata który co roku odwiedzają miliony turystów z całego świat... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 15 maja 2020 r. o 14:06
+3
Co za hpokryzja, grupka pseudekologów a teraz jeszcze domorosłych archeologów próbuje za wszelką cenę zablokować ucywilizowanie tego terenu dla własnych korzyści. Szkoda, że nie przeszkadza wam fakt robienia sobie na tym terenie dzikego wysypiska śmieci  i sralni dla psów okolicznych mieszkańców.  
Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali wniosek o referendum lokalne ws. zabudowy Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali zmianę SUiKZP umożliwiające intensywną wielorodzinną zabudowę Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści LPEC robi magistralę i węzły cieplne przy obszarach Górek Czechowskich planowanych pod zabudowę? Dla czyich korzyści odstąpiono od obowiązku przygotowania raportu oddziaływania na środowisko i konieczności ustalenia uwarunkowań środowiskowych dla planowanych i realizowanych już tam przedsięwzięć? Szkoda, że nie prezydentowi, członkom KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta, LPEC i potencjalnemu deweloperowi, a obecnemu oficjalnemu właścicielowi nie przeszkadza fakt robienia na tym terenie dzikiego wysypiska śmieci i sralni dla psów okolicznych mieszkańców? Sprawdź, kto dopuścił przed 4. laty do zasypania całej byłej strzelnicy odpadami i zalewania jej substancjami nieznanego pochodzenia wprost z wozów ascenizacyjnych, bo najwyraźniej masz poważny problem z właściwą oceną sytuacji.
 Dla mieszkańców. Dobranoc.
 Dla mieszkańców. Dobranoc. rozwiń
Avatar
LAS / 15 maja 2020 r. o 13:39
-8
Co za hpokryzja, grupka pseudekologów a teraz jeszcze domorosłych archeologów próbuje za wszelką cenę zablokować ucywilizowanie tego terenu dla własnych korzyści. Szkoda, że nie przeszkadza wam fakt robienia sobie na tym terenie dzikego wysypiska śmieci  i sralni dla psów okolicznych mieszkańców.  
 Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali wniosek o referendum lokalne ws. zabudowy Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali zmianę SUiKZP umożliwiające intensywną wielorodzinną zabudowę Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści LPEC robi magistralę i węzły cieplne przy obszarach Górek Czechowskich planowanych pod zabudowę? Dla czyich korzyści odstąpiono od obowiązku przygotowania raportu oddziaływania na środowisko i konieczności ustalenia uwarunkowań środowiskowych dla planowanych i realizowanych już tam przedsięwzięć? Szkoda, że nie prezydentowi, członkom KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta, LPEC i potencjalnemu deweloperowi, a obecnemu oficjalnemu właścicielowi nie przeszkadza fakt robienia na tym terenie dzikiego wysypiska śmieci i sralni dla psów okolicznych mieszkańców? Sprawdź, kto dopuścił przed 4. laty do zasypania całej byłej strzelnicy odpadami i zalewania jej substancjami nieznanego pochodzenia wprost z wozów ascenizacyjnych, bo najwyraźniej masz poważny problem z właściwą oceną sytuacji.
 Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali wniosek o referendum lokalne ws. zabudowy Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści prezydent zainicjował, a członkowie KWW Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta przegłosowali zmianę SUiKZP umożliwiające intensywną wielorodzinną zabudowę Górek Czechowskich? Dla czyich korzyści LPEC robi magistralę i węzły cieplne przy obszarach Górek Czechowskich planowanych pod zabudowę? Dla czyich korzyści odstąpiono od obowiązku przygotowania ... rozwiń
Avatar
luigi / 15 maja 2020 r. o 13:03
+11
Co za hpokryzja, grupka pseudekologów a teraz jeszcze domorosłych archeologów próbuje za wszelką cenę zablokować ucywilizowanie tego terenu dla własnych korzyści. Szkoda, że nie przeszkadza wam fakt robienia sobie na tym terenie dzikego wysypiska śmieci  i sralni dla psów okolicznych mieszkańców.  
Avatar
waterfalls / 15 maja 2020 r. o 12:29
-9
A UFOludków nie spotkali przypadkiem ci obrońcy górek? Jeśli zacznie się traktować każdy kamyczek o wielkości 2 cm jako potencjalną ludzką kość, to przez najbliższe 100 lat nie powstanie w Lublinie żaden nowy blok.
 Na stronie górki czechowskie wietrznie zielone sukcesywnie publikowane są zeznania świadków. Mam nadzieję że te starsze już osoby opowiadające o swoich dramatycznych przeżyciach nie czytają takich wpisów. Powinieneś się wstydzić. Wyobraź sobie matkę budzącą o 2 nad ranem swoje dzieci i wyprowadzającą je przed dom żeby ojciec, więzień Majdanka prowadzony na egzekucję na Górki mógł ostatni raz spojrzeć na swoje dzieci. Egzekucje trwały od 2 nad ranem do ok 6 rano. Wiem że tacy jak ty nie mają wyobraźni i poczucia wstydu, ale przez wzgląd na cierpienia wielu ludzi przynajmniej przestań pisać o ufo czy yeti.
 Na stronie górki czechowskie wietrznie zielone sukcesywnie publikowane są zeznania świadków. Mam nadzieję że te starsze już osoby opowiadające o swoich dramatycznych przeżyciach nie czytają takich wpisów. Powinieneś się wstydzić. Wyobraź sobie matkę budzącą o 2 nad ranem swoje dzieci i wyprowadzającą je przed dom żeby ojciec, więzień Majdanka prowadzony na egzekucję na Górki mógł ostatni raz spojrzeć na swoje dzieci. Egzekucje trwały od 2 nad ranem do ok 6 rano. Wiem że tacy jak ty nie mają wyobraźni i poczucia wstydu, ale pr... rozwiń
Avatar
LAS / 15 maja 2020 r. o 12:15
-11
A UFOludków nie spotkali przypadkiem ci obrońcy górek? Jeśli zacznie się traktować każdy kamyczek o wielkości 2 cm jako potencjalną ludzką kość, to przez najbliższe 100 lat nie powstanie w Lublinie żaden nowy blok.
Po tym, jak po 16 latach zaprzeczania Departament Obrony Stanów Zjednoczonych potwierdził autentyczność filmów, na których widać UFO — również kiedyś przyjdzie czas na naukowe potwierdzenie wydarzeń, które świadkowie widzieli w Górkach Czechowskich. W kwestii kamyczków o wielkości 2 cm dobrze byłoby, gdybyś pamiętał (a), że takie miejsce jak Gorki Czechowskie jest tylko jedno i znajduje się właśnie tam, a nie na całym obszarze miasta, co mogło sugerować rozpisanie na wniosek prezydenta Lublina referendum lokalnego ws. przyszłości tego obszaru.
Po tym, jak po 16 latach zaprzeczania Departament Obrony Stanów Zjednoczonych potwierdził autentyczność filmów, na których widać UFO — również kiedyś przyjdzie czas na naukowe potwierdzenie wydarzeń, które świadkowie widzieli w Górkach Czechowskich. W kwestii kamyczków o wielkości 2 cm dobrze byłoby, gdybyś pamiętał (a), że takie miejsce jak Gorki Czechowskie jest tylko jedno i znajduje się właśnie tam, a nie na całym obszarze miasta, co mogło sugerować rozpisanie na wniosek prezydenta Lublina referendum lokalnego ws. przyszło... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szlabany w górze, a pociągi jeżdżą. Kobieta zatrzymała się w ostatniej chwili
Alarm 24

Szlabany w górze, a pociągi jeżdżą. Kobieta zatrzymała się w ostatniej chwili

Sołtys Pożoga (pow. puławski) zatrzymała się w ostatniej chwili tuż przed przejeżdżającym pociągiem. Szlabany nie opuszczają się, mimo ruchu na torach. Nie włącza się także pulsujące, czerwone światło. Jeśli PKP-PLK nic z tym nie zrobi, może dojść do najgorszego.

Radzyń Podlaski. Kaplica Aniołów Stróżów otwarta dla zwiedzających

Radzyń Podlaski. Kaplica Aniołów Stróżów otwarta dla zwiedzających

Zabytkowa kaplica Aniołów Stróżów w Radzyniu Podlaskim już nie będzie stała pusta. Od środy dostępna jest dla zwiedzających. Będzie tu można zobaczyć wystawy.

Choroba dała o sobie znać w marcu. Siostra dała jej drugie życie. "Moja bohaterka"
galeria

Choroba dała o sobie znać w marcu. Siostra dała jej drugie życie. "Moja bohaterka"

Siostra to moja bohaterka – wzrusza się 17-letnia pacjentka lubelskiej kliniki, która trzy tygodnie temu przeszła przeszczep szpiku. Bez pomocy siostry by umarła.

Górnik Łęczna pokonał GKS Tychy w rzutach karnych i zagra w finale baraży o ekstraklasę!

Górnik Łęczna pokonał GKS Tychy w rzutach karnych i zagra w finale baraży o ekstraklasę!

Wielkie emocje w meczu GKS Tychy – Górnik Łęczna. Gospodarze prowadzili przez ponad 80 minut 1:0. W końcówce zielono-czarni doprowadzili jednak do wyrównania, a w rzutach karnych pokonali rywali 4:2. W nagrodę zagrają w finale baraży o awans do PKO Ekstraklasy.

Łuszczów Drugi. Wypadek na drodze Lublin - Łęczna

Łuszczów Drugi. Wypadek na drodze Lublin - Łęczna

Jak informuje GDDKiA około godziny 19.50 w Łuszczowie Drugim zderzyły się dwa samochody osobowe.

Problemy zdrowotne Kazika po koncercie w Lublinie. Kult odwołuje występy

Problemy zdrowotne Kazika po koncercie w Lublinie. Kult odwołuje występy

"Walka trwa" – taki krótki komunikat oraz zdjęcie Kazika Staszewskiego w maseczce do inhalacji zostało dziś opublikowane na profilu zespołu Kult na Facebooku. Najbliższe koncerty zespołu zostały odwołane.

Orlęta Spomlek – Chełmianka 5:0. Puchar Polski został w Radzyniu Podlaskim!

Orlęta Spomlek – Chełmianka 5:0. Puchar Polski został w Radzyniu Podlaskim!

Konia z rzędem temu, kto przewidział wynik środowego finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Faworytem była zdecydowanie Chełmianka. Tymczasem drugi raz z rzędu puchar wywalczyli piłkarze Orląt Spomlek, którzy rozbili trzecioligowego rywala aż… 5:0.

9,72 zł za metr sześcienny wody w Lublinie? Znów z taryfą im nie wyszło…

9,72 zł za metr sześcienny wody w Lublinie? Znów z taryfą im nie wyszło…

Miejskie wodociągi nie dostały zgody na podniesienie opłat za dostawę wody i odprowadzenie ścieków. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej odmówił zatwierdzenia nowej, trzyletniej taryfy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Co kryją tuby wykopane spod pomnika?
galeria

Co kryją tuby wykopane spod pomnika?

Nietypowe znalezisko pod Pomnikiem Partyzanta w Kraśniku. We wtorek budowlańcy odkryli tam metalową skrzynię z kilkunastoma tubami. Istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że mogą to być ludzkie prochy.

Lubelskie. Tragiczna śmierć motocyklisty
galeria

Lubelskie. Tragiczna śmierć motocyklisty

Nie udało się uratować życia 24-letniego motocyklisty, który stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wywrócił się.

Górnicy dali się nabrać na akcje. Ale Sąd Najwyższy uwalnia od nakazu zapłaty

Górnicy dali się nabrać na akcje. Ale Sąd Najwyższy uwalnia od nakazu zapłaty

Emerytowany górnik nie musi płacić 11 tys. zł spółce biznesmena z Białej Podlaskiej. Sąd Najwyższy uchylił właśnie zaskarżony przez Prokuratora Generalnego nakaz zapłaty i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania sądowi.

Przyjdź na test mecz. Motor szuka zawodników z roczników 2005 i 2006

Przyjdź na test mecz. Motor szuka zawodników z roczników 2005 i 2006

Chcesz zagrać w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17? Jest taka szansa. Motor Lublin organizuje test mecz dla zawodników z roczników: 2005 i 2006. Spotkanie zostanie rozegrane w środę, 23 czerwca na bocznym boisku Areny Lublin.

Letnie Brzmienia. Zalewski i Kwiat Jabłoni w weekend na koncertach w Lublinie
18 czerwca 2021, 20:00

Letnie Brzmienia. Zalewski i Kwiat Jabłoni w weekend na koncertach w Lublinie

18 czerwca o godz. 20 w Lublinie wystartuje projekt Letnie Brzmienia, w ramach którego w czasie wakacji w naszym mieście wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na początek - Kwiat Jabłoni, a w ten weekend także Krzysztof Zalewski.

W Lublinie będzie można przenieść się do czasów odrodzenia. Rusza Festiwal Renesansu
18 czerwca 2021, 16:00

W Lublinie będzie można przenieść się do czasów odrodzenia. Rusza Festiwal Renesansu

Atmosferę epoki Złotego Wieku będzie można poczuć w Lublinie w weekend 18-20 czerwca. Podczas IV edycji Międzynarodowego Festiwalu Renesansu nie zabraknie koncertów, spektakli, warsztatów i innych atrakcji.

Lublin zwycięzcą rankingu zielonych miast. Dzięki samochodom elektrycznym, które kiedyś być może będą tu jeździć

Lublin zwycięzcą rankingu zielonych miast. Dzięki samochodom elektrycznym, które kiedyś być może będą tu jeździć

Lublin został wczoraj ogłoszony zwycięzcą rankingu „Europolis-zielone miasta”, w którym porównano 66 miast na prawach powiatu. Raport Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana i Fundacji Konrada Adenauera w Polsce został przygotowany przez Politykę Insight.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.