Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2009 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Zobacz jak urządził się marszałek województwa

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A

Wiosenne porządki w Urzędzie Marszałkowskim - na remonty gabinetów szefów samorządu województwa poszło 80 tys. zł. A miały być oszczędności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trzech z pięciu członków Zarządu Województwa zmieniło gabinety. Marszałek Krzysztof Grabczuk (PO) przeprowadził się do większego pokoju, w powiększonych lub nowych pomieszczeniach rozgościli się również członkowie zarządu Marek Flasiński (PO) i kilka miesięcy temu Arkadiusz Bratkowski (PSL).

- Zajmowali bardzo małe pomieszczenia, po 17 i 15 mkw., nie mogli w nich organizować nawet spotkań z pracownikami - tłumaczy Adrianna Iwan z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego. Gabinet Flasińskiego został powiększony. Bratkowski ma nowe lokum. Zmiany były możliwe także dzięki temu, że urząd przejął część pomieszczeń po Państwowej Komisji Wyborczej.

- Pokoje były bardzo zniszczone, od 10 lat nie było w nich remontów - mówi Iwan. Wyburzenie ścianek, uzupełnianie tynków, malowanie, montaż drzwi, wymiana elektryki, wykładziny i zgniłej podłogi kosztowała w sumie 80 tys. zł.

Tymczasem jeszcze dwa miesiące temu marszałek Grabczuk zapowiadał ograniczenie wydatków z powodu kryzysu gospodarczego.

- To były niezbędne remonty. Niech pan spojrzy, nie ma żadnych luksusów w stylu klimatyzacji - Grabczuk pokazuje swój gabinet. Dodaje: Przeniosłem się do pomieszczenia, które stało puste. Musiałem to zrobić także ze względu na protokół dyplomatyczny. Ambasadorowie ze względów bezpieczeństwa nie mogą siedzieć tyłem do okna lub drzwi, a tak było w moim poprzednim gabinecie.

Remonty i przeprowadzki to nie jedyny wydatek, który nie pasuje do "antykryzysowych zapowiedzi”. 170 tys. zł Urząd Marszałkowski wyda na pismo, w którym będzie się chwalił swoimi osiągnięciami. "Lubelskie.pl” - taką nazwę ma publikacja - ukaże się cztery razy w roku, nakład jednego wydania to 183 tys. zł.
Będzie ośmiostronicową wkładką do trzech największych dzienników w województwie (m.in. Dziennika Wschodniego) oraz trzech tygodników lokalnych. - Chcemy promować takie przedsięwzięcia, jak budowa lotniska czy kampania reklamująca fundusze unijne - mówi Damian Miechowicz, redaktor naczelny "Lubelskie.pl”.

- Koszt pisma jest stosunkowo niski. Mamy obowiązek informować mieszkańców o naszej pracy - tłumaczy Krzysztof Grabczuk. Zapewnia, że wydawnictwo nie będzie służyło politycznej promocji członków Zarządu Województwa.

Grabczuk mówi, że w związku z kryzysem gospodarczym urząd nadal będzie pilnował wydatków (zrezygnuje np. z zakupu samochodów), ale wszystko wskazuje, że tegoroczny budżet województwa będzie wykonany.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
erst13 / 24 kwietnia 2009 o 17:03
0
Nie widzę tu żadnych luksusów. Ktoś robi z igły widły.
Czysto, skromnie (nawet super-skromnie!) - bez żadnych luksusów, zawijasów i wodotrysków.
Nie macie o czym pisać?
Avatar
ferenz-1068 / 24 kwietnia 2009 o 16:15
0
marchel napisał:
A ile kosztowały autoreklamowe wkładki marszałokowskie w lokalnych tygodnikach, drukowane w marcu ?. Czy aby też w ramach walki z kryzysem czy to już kampania wyborczo-buraczana (psl-u) ?.

poczytaj dobrze glupku ta wkladke to zobaczysz, ze tam autoreklama PO byla, a nie psl-u
Avatar
KK / 24 kwietnia 2009 o 15:57
0
dad napisał:
czlowieku dokształc sie za drogi odpowiada panstwo...

DOKSZTAŁCAĆ TO SIĘ TY MOŻESZ ,A MARSZAŁEK JEST MIĘDZY INNYMI OD CZEGO ?POCZYTAJ SOBIE MĄDROŁKU ZADANIA MARSZAŁKA W PODZIALE ADMINISTRACYJNYM PAŃSTWA POLSKIEGO ,ZAPEWNE JESTEŚ JEDNYM Z NIEDOUKÓW SIEDZĄCYM NA STOŁKU MIĘDZY INNYMI ZA MOJE PIENIĄDZE I WŁAŚNIE WYPISAUJĄCYM TUTAJ PIERDOŁY DLA ĆWIERĆ INTELIGENTÓW
Avatar
dad / 24 kwietnia 2009 o 13:51
0
KK napisał:
CO ZA PIERDOŁY OPOWIADA TEN MARSZAŁEK,ZA DROGI BY SIĘ WZIĄŁ A NIE ANDRONY LUDZIOM OPOWIADA ,NO CÓŻ ŻEBY SIĘ KOLESIOM ŻYŁO LEPIEJ TRZEBA WIĘCEJ WYDAĆ .



czlowieku dokształc sie za drogi odpowiada panstwo...
Avatar
marchel / 24 kwietnia 2009 o 12:35
0
A ile kosztowały autoreklamowe wkładki marszałokowskie w lokalnych tygodnikach, drukowane w marcu ?. Czy aby też w ramach walki z kryzysem czy to już kampania wyborczo-buraczana (psl-u) ?.
Avatar
chart / 24 kwietnia 2009 o 11:17
0
Ależ nie o to chodzi, żeby marszałek nie miał przyzwoitego gabinetu, tylko o to, żeby nie stosował taniej demagogii opowiadając jak to zaciska pasa, bo je mniej paluszków
Avatar
KK / 24 kwietnia 2009 o 10:24
0
CO ZA PIERDOŁY OPOWIADA TEN MARSZAŁEK,ZA DROGI BY SIĘ WZIĄŁ A NIE ANDRONY LUDZIOM OPOWIADA ,NO CÓŻ ŻEBY SIĘ KOLESIOM ŻYŁO LEPIEJ TRZEBA WIĘCEJ WYDAĆ .
Avatar
Slawek W. / 24 kwietnia 2009 o 08:38
0
Szukanie przyslowiowej dziury w calym stalo sie poslannictwem DW.
Wszak jest naruralnym, aby wysoki urzednik panstwowy mial godne pomieszczenia, w ktorych reprezentuja nas wszystkich!
Jedynym zastrzezeniem moze byc wydatek na wiszace nad drzwiami wejsciowymi do gabinetu dwa kawalki drewna w formie krzyzaka!
Do jasnej cholery jest to urzad dla nas wszystkich, a nie dla wyznawcow jedynie slusznej (w ich mniemaniu) filozofii!
Avatar
samorządowiec / 24 kwietnia 2009 o 08:21
0
Brak klimatyzacji,małe pomieszczenia w których nie można organizować spotkań......
Ciekawe,czy narzekający ma ją w domu klimatyzację o którą tak walczą.A co do organizowania spotkań,to do tego są przeznaczone sale konferencyjne.Czyżby już takie lenistwo ogarnęło działaczy,że nawet im się z gabinetów nie chce wychodzić?
Kiedyś głosno było,że szef LPECu urządził sobie na zapleczu klimatyzowanego gabinetu prywatną łazienkę i pokój wypoczynku.Narzekano też na szefostwo przedsiębiorstwa miejskiej Kanalizacji i WOdociągów na zbytnią rozrzutność.Jeszce wcześniej rudy prezes MPK (ksywa szwagier) urządził sobie gabinet odgrodzony od motłochu.Teraz przedstawiciele ludu również za społeczne pieniądze urządzają sobie wygody.A we własnych mieszkaniach mają tak jak wymagają tego od zakładu pracy?Jak to ludziom odbija gdy dostaną sie na stanowiska.Przykładem był Giertych,który jechał na wesele kumpla z pełną obstawą rządową,Mały Jarek,który nie mógł obejść się bez "ochrony" i lubił jeździć quadem......
Ludzie,kogo my wybieramy?!!!!
Brak klimatyzacji,małe pomieszczenia w których nie można organizować spotkań......
Ciekawe,czy narzekający ma ją w domu klimatyzację o którą tak walczą.A co do organizowania spotkań,to do tego są przeznaczone sale konferencyjne.Czyżby już takie lenistwo ogarnęło działaczy,że nawet im się z gabinetów nie chce wychodzić?
Kiedyś głosno było,że szef LPECu urządził sobie na zapleczu klimatyzowanego gabinetu prywatną łazienkę i pokój wypoczynku.Narzekano też na szefostwo przedsiębiorstwa miejskiej Kanalizacji i WOdociągów na zbytnią ro... rozwiń
Avatar
ire / 24 kwietnia 2009 o 07:43
0
No to najlepiej widac jak oszczedzają a Prosty maly bo jest tak uwazany przez urzedasow niema luksusow nawet po ciezkiej sludze w pracy i walczącej rodziny biorącej udzial o byt Panstwa Polskiego Cyba trzeba zaprosic do takich ludzi a potem do Prezydentury jak mieszkają tacy ludzie a jak KRÓLOWIE którzy swobodnie mogą wydawac na to co im sie podoba OBAMA BRAWO
Avatar
erst13 / 24 kwietnia 2009 o 17:03
0
Nie widzę tu żadnych luksusów. Ktoś robi z igły widły.
Czysto, skromnie (nawet super-skromnie!) - bez żadnych luksusów, zawijasów i wodotrysków.
Nie macie o czym pisać?
Avatar
ferenz-1068 / 24 kwietnia 2009 o 16:15
0
marchel napisał:
A ile kosztowały autoreklamowe wkładki marszałokowskie w lokalnych tygodnikach, drukowane w marcu ?. Czy aby też w ramach walki z kryzysem czy to już kampania wyborczo-buraczana (psl-u) ?.

poczytaj dobrze glupku ta wkladke to zobaczysz, ze tam autoreklama PO byla, a nie psl-u
Avatar
KK / 24 kwietnia 2009 o 15:57
0
dad napisał:
czlowieku dokształc sie za drogi odpowiada panstwo...

DOKSZTAŁCAĆ TO SIĘ TY MOŻESZ ,A MARSZAŁEK JEST MIĘDZY INNYMI OD CZEGO ?POCZYTAJ SOBIE MĄDROŁKU ZADANIA MARSZAŁKA W PODZIALE ADMINISTRACYJNYM PAŃSTWA POLSKIEGO ,ZAPEWNE JESTEŚ JEDNYM Z NIEDOUKÓW SIEDZĄCYM NA STOŁKU MIĘDZY INNYMI ZA MOJE PIENIĄDZE I WŁAŚNIE WYPISAUJĄCYM TUTAJ PIERDOŁY DLA ĆWIERĆ INTELIGENTÓW
Avatar
dad / 24 kwietnia 2009 o 13:51
0
KK napisał:
CO ZA PIERDOŁY OPOWIADA TEN MARSZAŁEK,ZA DROGI BY SIĘ WZIĄŁ A NIE ANDRONY LUDZIOM OPOWIADA ,NO CÓŻ ŻEBY SIĘ KOLESIOM ŻYŁO LEPIEJ TRZEBA WIĘCEJ WYDAĆ .



czlowieku dokształc sie za drogi odpowiada panstwo...
Avatar
marchel / 24 kwietnia 2009 o 12:35
0
A ile kosztowały autoreklamowe wkładki marszałokowskie w lokalnych tygodnikach, drukowane w marcu ?. Czy aby też w ramach walki z kryzysem czy to już kampania wyborczo-buraczana (psl-u) ?.
Avatar
chart / 24 kwietnia 2009 o 11:17
0
Ależ nie o to chodzi, żeby marszałek nie miał przyzwoitego gabinetu, tylko o to, żeby nie stosował taniej demagogii opowiadając jak to zaciska pasa, bo je mniej paluszków
Avatar
KK / 24 kwietnia 2009 o 10:24
0
CO ZA PIERDOŁY OPOWIADA TEN MARSZAŁEK,ZA DROGI BY SIĘ WZIĄŁ A NIE ANDRONY LUDZIOM OPOWIADA ,NO CÓŻ ŻEBY SIĘ KOLESIOM ŻYŁO LEPIEJ TRZEBA WIĘCEJ WYDAĆ .
Avatar
Slawek W. / 24 kwietnia 2009 o 08:38
0
Szukanie przyslowiowej dziury w calym stalo sie poslannictwem DW.
Wszak jest naruralnym, aby wysoki urzednik panstwowy mial godne pomieszczenia, w ktorych reprezentuja nas wszystkich!
Jedynym zastrzezeniem moze byc wydatek na wiszace nad drzwiami wejsciowymi do gabinetu dwa kawalki drewna w formie krzyzaka!
Do jasnej cholery jest to urzad dla nas wszystkich, a nie dla wyznawcow jedynie slusznej (w ich mniemaniu) filozofii!
Avatar
samorządowiec / 24 kwietnia 2009 o 08:21
0
Brak klimatyzacji,małe pomieszczenia w których nie można organizować spotkań......
Ciekawe,czy narzekający ma ją w domu klimatyzację o którą tak walczą.A co do organizowania spotkań,to do tego są przeznaczone sale konferencyjne.Czyżby już takie lenistwo ogarnęło działaczy,że nawet im się z gabinetów nie chce wychodzić?
Kiedyś głosno było,że szef LPECu urządził sobie na zapleczu klimatyzowanego gabinetu prywatną łazienkę i pokój wypoczynku.Narzekano też na szefostwo przedsiębiorstwa miejskiej Kanalizacji i WOdociągów na zbytnią rozrzutność.Jeszce wcześniej rudy prezes MPK (ksywa szwagier) urządził sobie gabinet odgrodzony od motłochu.Teraz przedstawiciele ludu również za społeczne pieniądze urządzają sobie wygody.A we własnych mieszkaniach mają tak jak wymagają tego od zakładu pracy?Jak to ludziom odbija gdy dostaną sie na stanowiska.Przykładem był Giertych,który jechał na wesele kumpla z pełną obstawą rządową,Mały Jarek,który nie mógł obejść się bez "ochrony" i lubił jeździć quadem......
Ludzie,kogo my wybieramy?!!!!
Brak klimatyzacji,małe pomieszczenia w których nie można organizować spotkań......
Ciekawe,czy narzekający ma ją w domu klimatyzację o którą tak walczą.A co do organizowania spotkań,to do tego są przeznaczone sale konferencyjne.Czyżby już takie lenistwo ogarnęło działaczy,że nawet im się z gabinetów nie chce wychodzić?
Kiedyś głosno było,że szef LPECu urządził sobie na zapleczu klimatyzowanego gabinetu prywatną łazienkę i pokój wypoczynku.Narzekano też na szefostwo przedsiębiorstwa miejskiej Kanalizacji i WOdociągów na zbytnią ro... rozwiń
Avatar
ire / 24 kwietnia 2009 o 07:43
0
No to najlepiej widac jak oszczedzają a Prosty maly bo jest tak uwazany przez urzedasow niema luksusow nawet po ciezkiej sludze w pracy i walczącej rodziny biorącej udzial o byt Panstwa Polskiego Cyba trzeba zaprosic do takich ludzi a potem do Prezydentury jak mieszkają tacy ludzie a jak KRÓLOWIE którzy swobodnie mogą wydawac na to co im sie podoba OBAMA BRAWO
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!