Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 kwietnia 2010 r.
18:20
Edytuj ten wpis

ZTM wyda 48 tys. zł na badania ankietowe pasażerów komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 8 A A

Dwa tysiące lublinian może spodziewać się telefonu z firmy, która na zlecenie ZTM ma zbadać preferencje pasażerów komunikacji miejskiej. Ankieterzy warszawskiej firmy TNS OBOP będą przepytywać losowo wybrane osoby w wieku od 15 do 75 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Badanie ma dać odpowiedź na kilka pytań: jaka część lublinian korzysta z komunikacji, jak często pasażerowie jeżdżą w dni powszednie a jak w weekendy, jakie trasy wybierają najczęściej i ile trwa przejazd, ile czasu potrzeba by najkrótszą drogą dotrzeć z domu do śródmieścia i z jakich biletów pasażerowie korzystają najczęściej.

– Konieczność badań wynika z kontroli NIK, która zarzuciła miastu, że zbyt mało bada funkcjonowanie komunikacji miejskiej – wyjaśnia Lech Pudło, dyrektor ZTM. Za swą pracę TNS OBOP dostanie 48 tys. zł, a badanie potrwa od 10 maja do 7 czerwca.

Nie będzie to jedyna taka akcja w tym roku. Na jesień planowane jest bardzo duże badanie podobne do tego sprzed kilku lat, które zakończyło się m.in. przesunięciem linii 10 z Al. Racławickich i al. Kraśnickiej na ul. Sowińskiego i Wileńską. Teraz ZTM zamówi podobną analizę.

– Na tej podstawie będzie wprowadzany nowy układ linii – zapowiada Anna Kamińska-Smarzewska, zastępca dyrektora ZTM.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JA TO WIEM / 27 kwietnia 2010 o 16:23
0
NAJLEPIEJ RZĄDZIĆ CUDZYMI, BO PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI. Dyr. ZTM jest p.Pudło, człowiek z oczyszczalni ścieków, który absolutnie nie ma pojęcia o komunikacji miejskiej. Stołek zajmuje tylko dzięki Prez. Kołodziej-Wnuk. Trzeba przecież "usadowić" kolesiów z PO. Zresztą aktualni p/REZYDENCI z PO też prezentują wyjątkowo wysoki poziom nieudolności i kreatywności NIEDASIE.
Avatar
bambosh / 27 kwietnia 2010 o 14:56
0
Teraz coś wesołego: A może by zrobić ankietę na temat "czy ankieta jest potrzebna?" Ha!Ha!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2010 o 14:53
0
Panie Pudło podnieście cenę biletu do 5 zł i te 2,50 rozdzielcie na rodzinne firmy i przestańcie wk**ć ludzi tymi bzdurami i udawaniem że coś robicie
Avatar
Pietryk / 27 kwietnia 2010 o 11:27
0
ide o zaklad, ze lokalne firmy badawcze zrobilyby takie badania za 1/10 tej ceny.
OBOP jest bardziej wiarygodny? [...][/quote]
[color="#006400"]Czy za 1/10 ceny to wątpię, ale na pewno za zdecydowanie mniej... Na temat wiarygodności OBOPu ciężko mi wypowiadać się. Uważam, że każde badanie opinii jest dalekie od doskonałości, szczególnie te telefoniczne.
[/color]

[quote post='271951' date='27.04.2010, 10:40:59'][...]
btw. badanie może zrobić nawet pan Zenek spod monopolowego, ale jaka będzie jakość...

[color="#006400"]Wielki, znany i drogi nie zawsze idzie w parze z jakością... Cena 24 zł. od przebadanej osoby (48000/2000) jest nieadekwatną do poniesionych nakładów...

Mam nadzieję, że ZTM w końcu zacznie działać, tak jak powinien i zajmować się tym do czego został powołany. Małymi kroczkami, ale poza kosmetyką powoli posuwają się do przodu sprawy bardziej istotne. Kiedy cała komunikacja miejska zacznie funkcjonować na normalnych takich samych zasadach wtedy będziemy mieć pełen obraz pozytywnych aspektów. Mam taką cichą nadzieję, pomimo przekonania, że w Lublinie można spieprzyć nawet najprostsze sprawy...[/color]
anej osoby (48000/2000) jest nieadekwatną do poniesionych nakładów...

Mam nadzieję, że ZTM w końcu zacznie działać, tak jak powinien i zajmować się tym do czego został powołany. Małymi kroczkami, ale poza kosmetyką powoli posuwają się do przodu sprawy bardziej istotne. Kiedy cała komunikacja miejska zacznie funkcjonować na normalnych takich samych zasadach wtedy będziemy mieć pełen obraz pozytywnych aspektów. Mam taką cichą nadzieję, pomimo przekonania, że w Lublinie można spieprzyć nawet najprostsze sprawy...[/color] rozwiń
Avatar
Fenix / 27 kwietnia 2010 o 10:40
0
KasowNIK napisał:
Wlasna rozbudowana i utrzymywana za pieniadze podatnikow biurokracja i 48 tysięcy na badania? A moze to jest metoda na "kupowanie" wynikow innych badan? Teraz to jest dopiero sprawa dla NIK-u bo ide o zaklad, ze lokalne firmy badawcze zrobilyby takie badania za 1/10 tej ceny.
OBOP jest bardziej wiarygodny? Wpisz w wyszukiwarke "grupa trzymajaca sondaze" i wszystko bedzie jasne - preferencje wyborcze Polakow rowniez!


Wpisałem i za każdym razem wyskakuje mi CBOS

btw. badanie może zrobić nawet pan Zenek spod monopolowego, ale jaka będzie jakość...


Wpisałem i za każdym razem wyskakuje mi CBOS

btw. badanie może zrobić nawet pan Zenek spod monopolowego, ale jaka będzie jakość... rozwiń
Avatar
KasowNIK / 27 kwietnia 2010 o 06:37
0
Wlasna rozbudowana i utrzymywana za pieniadze podatnikow biurokracja i 48 tysięcy na badania? A moze to jest metoda na "kupowanie" wynikow innych badan? Teraz to jest dopiero sprawa dla NIK-u bo ide o zaklad, ze lokalne firmy badawcze zrobilyby takie badania za 1/10 tej ceny.
OBOP jest bardziej wiarygodny? Wpisz w wyszukiwarke "grupa trzymajaca sondaze" i wszystko bedzie jasne - preferencje wyborcze Polakow rowniez!
Avatar
sieciówkarz / 26 kwietnia 2010 o 22:13
0
A nie lepiej po prostu olać podwyżki cen biletów jednorazowych i kupić okresowy? Jeżdząc codziennie wyjdzie znacznie taniej niż na jednorazowych. No i ceny nie rosną.
Avatar
~Marcin~ / 26 kwietnia 2010 o 20:58
0
Szkoda że nie zapytają czy podobają się nam się pod wyżki, może trzeba będzie zrobić mega akcje w Lublinie podaj bilet?
Avatar
JA TO WIEM / 27 kwietnia 2010 o 16:23
0
NAJLEPIEJ RZĄDZIĆ CUDZYMI, BO PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI. Dyr. ZTM jest p.Pudło, człowiek z oczyszczalni ścieków, który absolutnie nie ma pojęcia o komunikacji miejskiej. Stołek zajmuje tylko dzięki Prez. Kołodziej-Wnuk. Trzeba przecież "usadowić" kolesiów z PO. Zresztą aktualni p/REZYDENCI z PO też prezentują wyjątkowo wysoki poziom nieudolności i kreatywności NIEDASIE.
Avatar
bambosh / 27 kwietnia 2010 o 14:56
0
Teraz coś wesołego: A może by zrobić ankietę na temat "czy ankieta jest potrzebna?" Ha!Ha!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2010 o 14:53
0
Panie Pudło podnieście cenę biletu do 5 zł i te 2,50 rozdzielcie na rodzinne firmy i przestańcie wk**ć ludzi tymi bzdurami i udawaniem że coś robicie
Avatar
Pietryk / 27 kwietnia 2010 o 11:27
0
ide o zaklad, ze lokalne firmy badawcze zrobilyby takie badania za 1/10 tej ceny.
OBOP jest bardziej wiarygodny? [...][/quote]
[color="#006400"]Czy za 1/10 ceny to wątpię, ale na pewno za zdecydowanie mniej... Na temat wiarygodności OBOPu ciężko mi wypowiadać się. Uważam, że każde badanie opinii jest dalekie od doskonałości, szczególnie te telefoniczne.
[/color]

[quote post='271951' date='27.04.2010, 10:40:59'][...]
btw. badanie może zrobić nawet pan Zenek spod monopolowego, ale jaka będzie jakość...

[color="#006400"]Wielki, znany i drogi nie zawsze idzie w parze z jakością... Cena 24 zł. od przebadanej osoby (48000/2000) jest nieadekwatną do poniesionych nakładów...

Mam nadzieję, że ZTM w końcu zacznie działać, tak jak powinien i zajmować się tym do czego został powołany. Małymi kroczkami, ale poza kosmetyką powoli posuwają się do przodu sprawy bardziej istotne. Kiedy cała komunikacja miejska zacznie funkcjonować na normalnych takich samych zasadach wtedy będziemy mieć pełen obraz pozytywnych aspektów. Mam taką cichą nadzieję, pomimo przekonania, że w Lublinie można spieprzyć nawet najprostsze sprawy...[/color]
anej osoby (48000/2000) jest nieadekwatną do poniesionych nakładów...

Mam nadzieję, że ZTM w końcu zacznie działać, tak jak powinien i zajmować się tym do czego został powołany. Małymi kroczkami, ale poza kosmetyką powoli posuwają się do przodu sprawy bardziej istotne. Kiedy cała komunikacja miejska zacznie funkcjonować na normalnych takich samych zasadach wtedy będziemy mieć pełen obraz pozytywnych aspektów. Mam taką cichą nadzieję, pomimo przekonania, że w Lublinie można spieprzyć nawet najprostsze sprawy...[/color] rozwiń
Avatar
Fenix / 27 kwietnia 2010 o 10:40
0
KasowNIK napisał:
Wlasna rozbudowana i utrzymywana za pieniadze podatnikow biurokracja i 48 tysięcy na badania? A moze to jest metoda na "kupowanie" wynikow innych badan? Teraz to jest dopiero sprawa dla NIK-u bo ide o zaklad, ze lokalne firmy badawcze zrobilyby takie badania za 1/10 tej ceny.
OBOP jest bardziej wiarygodny? Wpisz w wyszukiwarke "grupa trzymajaca sondaze" i wszystko bedzie jasne - preferencje wyborcze Polakow rowniez!


Wpisałem i za każdym razem wyskakuje mi CBOS

btw. badanie może zrobić nawet pan Zenek spod monopolowego, ale jaka będzie jakość...


Wpisałem i za każdym razem wyskakuje mi CBOS

btw. badanie może zrobić nawet pan Zenek spod monopolowego, ale jaka będzie jakość... rozwiń
Avatar
KasowNIK / 27 kwietnia 2010 o 06:37
0
Wlasna rozbudowana i utrzymywana za pieniadze podatnikow biurokracja i 48 tysięcy na badania? A moze to jest metoda na "kupowanie" wynikow innych badan? Teraz to jest dopiero sprawa dla NIK-u bo ide o zaklad, ze lokalne firmy badawcze zrobilyby takie badania za 1/10 tej ceny.
OBOP jest bardziej wiarygodny? Wpisz w wyszukiwarke "grupa trzymajaca sondaze" i wszystko bedzie jasne - preferencje wyborcze Polakow rowniez!
Avatar
sieciówkarz / 26 kwietnia 2010 o 22:13
0
A nie lepiej po prostu olać podwyżki cen biletów jednorazowych i kupić okresowy? Jeżdząc codziennie wyjdzie znacznie taniej niż na jednorazowych. No i ceny nie rosną.
Avatar
~Marcin~ / 26 kwietnia 2010 o 20:58
0
Szkoda że nie zapytają czy podobają się nam się pod wyżki, może trzeba będzie zrobić mega akcje w Lublinie podaj bilet?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 6 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 22 16

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!