Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2011 r.
20:51
Edytuj ten wpis

ZTM zapowiada cięcia w rozkładach, pasażerowie oburzeni

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 50 A A
Zapowiadane przez zarząd "skoordynowanie rozkładów” linii 10, 18, 26, 31 i 57 w praktyce oznacza te
Zapowiadane przez zarząd \"skoordynowanie rozkładów” linii 10, 18, 26, 31 i 57 w praktyce oznacza te

Spore niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
ZTM wprost poinformował tylko o części cięć. Ale lublinianie sami podkreślają, że ograniczeń jest znacznie więcej. Zapowiadane przez zarząd "skoordynowanie rozkładów” linii 10, 18, 26, 31 i 57 w praktyce oznacza też ograniczenie ich kursów.

Na najbardziej obleganej w Lublinie linii 26 między godz. 7 a 8 z Czubów do śródmieścia odjadą tylko cztery autobusy w ciągu godziny, a nie jak teraz sześć. Między godz. 8 a 9 z ul. Filaretów na Sowińskiego zamiast 11 kursów (linii 26 i 31) będzie tylko osiem. Na linii 10 w trakcie porannego szczytu z LSM do śródmieścia zamiast pięciu autobusów w ciągu godziny będą tylko cztery, to samo dotyczy linii 18 ze Sławinka i 57 z Poręby. W innych godzinach jest podobnie. Drastyczne cięcia dotyczą też m.in. linii 6. Między godz. 6 a 7 rano z ul. Niepodległości wyrusza pięć kursów, od przyszłego tygodnia będą tylko trzy.


Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy cięcia oszczędnościami. W tym roku na zapłatę za kursy, ma 95 mln zł, o 4 mln zł mniej, niż przed rokiem. Na kwiecień ZTM zapowiada już kolejne cięcia.

Sprawę uratować może jeszcze prezydent i Rada Miasta zwiększając fundusze na utrzymanie kursów, przesuwając je z innych wydatków. – Ja nie wykluczam takiej możliwości, natomiast jest za wcześnie, by mówić o przesunięciach – stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Zmiany w tegorocznym budżecie będą wprowadzane najprawdopodobniej w marcu. – Ale czy będą zakładać zwiększenie pieniędzy na komunikację, tego nie wiem – dodaje prezydent.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwtor / 1 marca 2011 o 22:48
0
aron zaśmiecasz forum Wyborczej, Kuriera i już to samo robisz w Dzienniku busowy-snobie-szoferze z partaczewa!

Ja zacytuję twoja wypowiedź: jedź sobie sam na Białoruś, do Rosji lub Litwę,albo do innej Azji. Tam potrzebuja takich jołopów z busami.
I nie wypowiadaj sie za innych, bo ty masz wiedzę i wyobraźnie tak samo ograniczona jak bajkowy Pinokio-widzisz tylko własny czubek długiego kłamliwego nosa i swój prywatny ineres, a nie potrzeby społeczne na poziomie Europy.

Busy do Azji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polska to nie ta część geograficzna!!!
aron zaśmiecasz forum Wyborczej, Kuriera i już to samo robisz w Dzienniku busowy-snobie-szoferze z partaczewa!

Ja zacytuję twoja wypowiedź: jedź sobie sam na Białoruś, do Rosji lub Litwę,albo do innej Azji. Tam potrzebuja takich jołopów z busami.
I nie wypowiadaj sie za innych, bo ty masz wiedzę i wyobraźnie tak samo ograniczona jak bajkowy Pinokio-widzisz tylko własny czubek długiego kłamliwego nosa i swój prywatny ineres, a nie potrzeby społeczne na poziomie Europy.

Busy do Azji!!!!!... rozwiń
Avatar
aron busowy baron / 24 lutego 2011 o 17:32
0
trzeba wprowadzić prywatne busy miejskie w Lublinie takie jak jeżdżą np. w Wilnie

http://fotobus.msk.ru/photo/368734/
Avatar
bambosh / 24 lutego 2011 o 13:19
0
Trzeba zrobić tak jak w Chełmie- jeden autobus na godzinę i będzie okej! Wtedy będzie dużo oszczędności!
Avatar
Hause / 24 lutego 2011 o 10:39
0
Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina. to cytat z programu wyborczego Zuka my mieszkancy Lublina dziekujemy za poprawienie dostepnosci komunikacyjnej ZTM zapowiada cięcia w rozkładach niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.
Widac to samo bedzie z programu i obietnic wyborczych tak jak w przypadku Aqua Parku co obiecal pana Poprzednik Wasilewski tez Po tak samo jak mowil ze nie bedzie kandydowal w wyborach bo jest zmeczony i chce odpoczac jakie szczescie ze na Pana nie glosowalem i nigdy tego nie zrobie
Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina. to cytat z programu wyborczego Zuka my mieszkancy Lublina dziekujemy za poprawienie dostepnosci komunikacyjnej ZTM zapowiada cięcia w rozkładach niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.
Widac to samo bedzie z programu i obietnic wyborczych tak jak w przypadku Aqua Parku co obiecal pana Poprzednik Wasilewski tez Po tak samo jak mowil ze nie bedzie kandydowal w wyborach bo jest zmeczony i chce odpoczac jakie szczescie ze na... rozwiń
Avatar
Rebe / 24 lutego 2011 o 10:33
0
Moze wogole zlikwidowac komunikacje w Lublinie to dopiero bedzie oszczednosc przezciez nic sie nie oplaca zostawic aby tylko zarzad na cieplych posadkach i niech biora kase. Lublin to juz umarle miasto niestety zero pomyslu na funkcjonowanie i przyciagniecie jakiegos biznesu. Dziekujemy za super Aqua Park w Lublinie jest naprawde super chodze tam codziennie a tak na powaznie to wogole zastanawiam sie czy wogole kiedys powstanie w Kozim Grodzie
Avatar
pinokio / 24 lutego 2011 o 10:08
0
Z programu kandydata na prezydenta Krzysztofa Żuka

Program: Kategoria: Infrastruktura:


"[size="7"]Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina."[/size]



po przez obraniczenie funduszy na komunikacje chce Pan poprawić jej dostępność



link ponizej

http://prezydentzuk.pl/?page_id=452
Avatar
żona k żuka / 24 lutego 2011 o 10:06
0
[quote name='Blue' timestamp='1298538069' post='441940']
Autobusy na najważniejszych liniach powinny jeździć częściej, a nie rzadziej. Z drugiej strony w szczycie przejazd z 3 Maja na Filaretów zajmuje nawet pół godziny. Czyli autobus zamiast jechać, stoi w korku - a w samochodach tylko kierowca... W autobusie na jedną osobę przypada 1/4 m2, a w samochodzie 10 m2.

Mam tylko nadzieję, że ceny paliwa ustabilizują się, bo w takim tempie niedługo zapłacimy 5,50 za litr i tylko patrzeć, jak przewoźnicy zażądają większych pieniędzy...
[/quote]
[font="Arial Black"]żuk ma wypasiony samochód, co jego obchodzą jakies autobusy, równie dobrze mógłby zlikwidować calą komunikację miejska w Lublinie, na co mu ona. A wy sie jeszcze czepiacie[/font]
[quote name='Blue' timestamp='1298538069' post='441940']
Autobusy na najważniejszych liniach powinny jeździć częściej, a nie rzadziej. Z drugiej strony w szczycie przejazd z 3 Maja na Filaretów zajmuje nawet pół godziny. Czyli autobus zamiast jechać, stoi w korku - a w samochodach tylko kierowca... W autobusie na jedną osobę przypada 1/4 m2, a w samochodzie 10 m2.

Mam tylko nadzieję, że ceny paliwa ustabilizują się, bo w takim tempie niedługo zapłacimy 5,50 za litr i tylko patrzeć, jak przewoźnicy z... rozwiń
Avatar
renia / 24 lutego 2011 o 10:03
0
Należy wreszcie skończyć z przywilejami, jeżeli będziemy wszyscy płacić jednakowo za bilet to i ZTM będzie się miał lepiej a my będziemy mniej płacić za bilety. Jestem osobą bezrobotna i płacę normalnie a mój wujek z emerytura 3500 tysiąca zł /policyjną/jeździ za darmo-coś tu jest nie tak.
Avatar
beata / 24 lutego 2011 o 10:03
0
POPIERAM ZLIKWIDOWAć TWóR ZTM.
Avatar
kaśka / 24 lutego 2011 o 10:01
0
[quote name='Teresa' timestamp='1298532382' post='441891']
Sprawę uratować może jeszcze prezydent i Rada Miasta likwidując ZTM. Czy nas pasażerów i mieszkańców tego Grodu ktoś z Ratusza słucha. Obiecywano nam miasto przyjazne mieszkańcom, a co mamy ? Stare po nowemu. Aby do koryta i naszych pieniędzy, potem już tylko kolesiostwo i nikt poza tymi się nie liczy. KIEDY TO SIĘ SKOŃCZY????????
Nasze rozpaczliwe uwagi i protesty to przysłowiowy groch o ścianę.
[/quote]
Avatar
obserwtor / 1 marca 2011 o 22:48
0
aron zaśmiecasz forum Wyborczej, Kuriera i już to samo robisz w Dzienniku busowy-snobie-szoferze z partaczewa!

Ja zacytuję twoja wypowiedź: jedź sobie sam na Białoruś, do Rosji lub Litwę,albo do innej Azji. Tam potrzebuja takich jołopów z busami.
I nie wypowiadaj sie za innych, bo ty masz wiedzę i wyobraźnie tak samo ograniczona jak bajkowy Pinokio-widzisz tylko własny czubek długiego kłamliwego nosa i swój prywatny ineres, a nie potrzeby społeczne na poziomie Europy.

Busy do Azji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polska to nie ta część geograficzna!!!
aron zaśmiecasz forum Wyborczej, Kuriera i już to samo robisz w Dzienniku busowy-snobie-szoferze z partaczewa!

Ja zacytuję twoja wypowiedź: jedź sobie sam na Białoruś, do Rosji lub Litwę,albo do innej Azji. Tam potrzebuja takich jołopów z busami.
I nie wypowiadaj sie za innych, bo ty masz wiedzę i wyobraźnie tak samo ograniczona jak bajkowy Pinokio-widzisz tylko własny czubek długiego kłamliwego nosa i swój prywatny ineres, a nie potrzeby społeczne na poziomie Europy.

Busy do Azji!!!!!... rozwiń
Avatar
aron busowy baron / 24 lutego 2011 o 17:32
0
trzeba wprowadzić prywatne busy miejskie w Lublinie takie jak jeżdżą np. w Wilnie

http://fotobus.msk.ru/photo/368734/
Avatar
bambosh / 24 lutego 2011 o 13:19
0
Trzeba zrobić tak jak w Chełmie- jeden autobus na godzinę i będzie okej! Wtedy będzie dużo oszczędności!
Avatar
Hause / 24 lutego 2011 o 10:39
0
Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina. to cytat z programu wyborczego Zuka my mieszkancy Lublina dziekujemy za poprawienie dostepnosci komunikacyjnej ZTM zapowiada cięcia w rozkładach niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.
Widac to samo bedzie z programu i obietnic wyborczych tak jak w przypadku Aqua Parku co obiecal pana Poprzednik Wasilewski tez Po tak samo jak mowil ze nie bedzie kandydowal w wyborach bo jest zmeczony i chce odpoczac jakie szczescie ze na Pana nie glosowalem i nigdy tego nie zrobie
Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina. to cytat z programu wyborczego Zuka my mieszkancy Lublina dziekujemy za poprawienie dostepnosci komunikacyjnej ZTM zapowiada cięcia w rozkładach niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.
Widac to samo bedzie z programu i obietnic wyborczych tak jak w przypadku Aqua Parku co obiecal pana Poprzednik Wasilewski tez Po tak samo jak mowil ze nie bedzie kandydowal w wyborach bo jest zmeczony i chce odpoczac jakie szczescie ze na... rozwiń
Avatar
Rebe / 24 lutego 2011 o 10:33
0
Moze wogole zlikwidowac komunikacje w Lublinie to dopiero bedzie oszczednosc przezciez nic sie nie oplaca zostawic aby tylko zarzad na cieplych posadkach i niech biora kase. Lublin to juz umarle miasto niestety zero pomyslu na funkcjonowanie i przyciagniecie jakiegos biznesu. Dziekujemy za super Aqua Park w Lublinie jest naprawde super chodze tam codziennie a tak na powaznie to wogole zastanawiam sie czy wogole kiedys powstanie w Kozim Grodzie
Avatar
pinokio / 24 lutego 2011 o 10:08
0
Z programu kandydata na prezydenta Krzysztofa Żuka

Program: Kategoria: Infrastruktura:


"[size="7"]Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina."[/size]



po przez obraniczenie funduszy na komunikacje chce Pan poprawić jej dostępność



link ponizej

http://prezydentzuk.pl/?page_id=452
Avatar
żona k żuka / 24 lutego 2011 o 10:06
0
[quote name='Blue' timestamp='1298538069' post='441940']
Autobusy na najważniejszych liniach powinny jeździć częściej, a nie rzadziej. Z drugiej strony w szczycie przejazd z 3 Maja na Filaretów zajmuje nawet pół godziny. Czyli autobus zamiast jechać, stoi w korku - a w samochodach tylko kierowca... W autobusie na jedną osobę przypada 1/4 m2, a w samochodzie 10 m2.

Mam tylko nadzieję, że ceny paliwa ustabilizują się, bo w takim tempie niedługo zapłacimy 5,50 za litr i tylko patrzeć, jak przewoźnicy zażądają większych pieniędzy...
[/quote]
[font="Arial Black"]żuk ma wypasiony samochód, co jego obchodzą jakies autobusy, równie dobrze mógłby zlikwidować calą komunikację miejska w Lublinie, na co mu ona. A wy sie jeszcze czepiacie[/font]
[quote name='Blue' timestamp='1298538069' post='441940']
Autobusy na najważniejszych liniach powinny jeździć częściej, a nie rzadziej. Z drugiej strony w szczycie przejazd z 3 Maja na Filaretów zajmuje nawet pół godziny. Czyli autobus zamiast jechać, stoi w korku - a w samochodach tylko kierowca... W autobusie na jedną osobę przypada 1/4 m2, a w samochodzie 10 m2.

Mam tylko nadzieję, że ceny paliwa ustabilizują się, bo w takim tempie niedługo zapłacimy 5,50 za litr i tylko patrzeć, jak przewoźnicy z... rozwiń
Avatar
renia / 24 lutego 2011 o 10:03
0
Należy wreszcie skończyć z przywilejami, jeżeli będziemy wszyscy płacić jednakowo za bilet to i ZTM będzie się miał lepiej a my będziemy mniej płacić za bilety. Jestem osobą bezrobotna i płacę normalnie a mój wujek z emerytura 3500 tysiąca zł /policyjną/jeździ za darmo-coś tu jest nie tak.
Avatar
beata / 24 lutego 2011 o 10:03
0
POPIERAM ZLIKWIDOWAć TWóR ZTM.
Avatar
kaśka / 24 lutego 2011 o 10:01
0
[quote name='Teresa' timestamp='1298532382' post='441891']
Sprawę uratować może jeszcze prezydent i Rada Miasta likwidując ZTM. Czy nas pasażerów i mieszkańców tego Grodu ktoś z Ratusza słucha. Obiecywano nam miasto przyjazne mieszkańcom, a co mamy ? Stare po nowemu. Aby do koryta i naszych pieniędzy, potem już tylko kolesiostwo i nikt poza tymi się nie liczy. KIEDY TO SIĘ SKOŃCZY????????
Nasze rozpaczliwe uwagi i protesty to przysłowiowy groch o ścianę.
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0