Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2011 r.
20:51
Edytuj ten wpis

ZTM zapowiada cięcia w rozkładach, pasażerowie oburzeni

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 50 A A
Zapowiadane przez zarząd "skoordynowanie rozkładów” linii 10, 18, 26, 31 i 57 w praktyce oznacza te
Zapowiadane przez zarząd \"skoordynowanie rozkładów” linii 10, 18, 26, 31 i 57 w praktyce oznacza te

Spore niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
ZTM wprost poinformował tylko o części cięć. Ale lublinianie sami podkreślają, że ograniczeń jest znacznie więcej. Zapowiadane przez zarząd "skoordynowanie rozkładów” linii 10, 18, 26, 31 i 57 w praktyce oznacza też ograniczenie ich kursów.

Na najbardziej obleganej w Lublinie linii 26 między godz. 7 a 8 z Czubów do śródmieścia odjadą tylko cztery autobusy w ciągu godziny, a nie jak teraz sześć. Między godz. 8 a 9 z ul. Filaretów na Sowińskiego zamiast 11 kursów (linii 26 i 31) będzie tylko osiem. Na linii 10 w trakcie porannego szczytu z LSM do śródmieścia zamiast pięciu autobusów w ciągu godziny będą tylko cztery, to samo dotyczy linii 18 ze Sławinka i 57 z Poręby. W innych godzinach jest podobnie. Drastyczne cięcia dotyczą też m.in. linii 6. Między godz. 6 a 7 rano z ul. Niepodległości wyrusza pięć kursów, od przyszłego tygodnia będą tylko trzy.


Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy cięcia oszczędnościami. W tym roku na zapłatę za kursy, ma 95 mln zł, o 4 mln zł mniej, niż przed rokiem. Na kwiecień ZTM zapowiada już kolejne cięcia.

Sprawę uratować może jeszcze prezydent i Rada Miasta zwiększając fundusze na utrzymanie kursów, przesuwając je z innych wydatków. – Ja nie wykluczam takiej możliwości, natomiast jest za wcześnie, by mówić o przesunięciach – stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Zmiany w tegorocznym budżecie będą wprowadzane najprawdopodobniej w marcu. – Ale czy będą zakładać zwiększenie pieniędzy na komunikację, tego nie wiem – dodaje prezydent.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwtor / 1 marca 2011 r. o 22:48
0
aron zaśmiecasz forum Wyborczej, Kuriera i już to samo robisz w Dzienniku busowy-snobie-szoferze z partaczewa!

Ja zacytuję twoja wypowiedź: jedź sobie sam na Białoruś, do Rosji lub Litwę,albo do innej Azji. Tam potrzebuja takich jołopów z busami.
I nie wypowiadaj sie za innych, bo ty masz wiedzę i wyobraźnie tak samo ograniczona jak bajkowy Pinokio-widzisz tylko własny czubek długiego kłamliwego nosa i swój prywatny ineres, a nie potrzeby społeczne na poziomie Europy.

Busy do Azji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polska to nie ta część geograficzna!!!
aron zaśmiecasz forum Wyborczej, Kuriera i już to samo robisz w Dzienniku busowy-snobie-szoferze z partaczewa!

Ja zacytuję twoja wypowiedź: jedź sobie sam na Białoruś, do Rosji lub Litwę,albo do innej Azji. Tam potrzebuja takich jołopów z busami.
I nie wypowiadaj sie za innych, bo ty masz wiedzę i wyobraźnie tak samo ograniczona jak bajkowy Pinokio-widzisz tylko własny czubek długiego kłamliwego nosa i swój prywatny ineres, a nie potrzeby społeczne na poziomie Europy.

Busy do Azji!!!!!... rozwiń
Avatar
aron busowy baron / 24 lutego 2011 r. o 17:32
0
trzeba wprowadzić prywatne busy miejskie w Lublinie takie jak jeżdżą np. w Wilnie

http://fotobus.msk.ru/photo/368734/
Avatar
bambosh / 24 lutego 2011 r. o 13:19
0
Trzeba zrobić tak jak w Chełmie- jeden autobus na godzinę i będzie okej! Wtedy będzie dużo oszczędności!
Avatar
Hause / 24 lutego 2011 r. o 10:39
0
Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina. to cytat z programu wyborczego Zuka my mieszkancy Lublina dziekujemy za poprawienie dostepnosci komunikacyjnej ZTM zapowiada cięcia w rozkładach niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.
Widac to samo bedzie z programu i obietnic wyborczych tak jak w przypadku Aqua Parku co obiecal pana Poprzednik Wasilewski tez Po tak samo jak mowil ze nie bedzie kandydowal w wyborach bo jest zmeczony i chce odpoczac jakie szczescie ze na Pana nie glosowalem i nigdy tego nie zrobie
Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina. to cytat z programu wyborczego Zuka my mieszkancy Lublina dziekujemy za poprawienie dostepnosci komunikacyjnej ZTM zapowiada cięcia w rozkładach niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.
Widac to samo bedzie z programu i obietnic wyborczych tak jak w przypadku Aqua Parku co obiecal pana Poprzednik Wasilewski tez Po tak samo jak mowil ze nie bedzie kandydowal w wyborach bo jest zmeczony i chce odpoczac jakie szczescie ze na... rozwiń
Avatar
Rebe / 24 lutego 2011 r. o 10:33
0
Moze wogole zlikwidowac komunikacje w Lublinie to dopiero bedzie oszczednosc przezciez nic sie nie oplaca zostawic aby tylko zarzad na cieplych posadkach i niech biora kase. Lublin to juz umarle miasto niestety zero pomyslu na funkcjonowanie i przyciagniecie jakiegos biznesu. Dziekujemy za super Aqua Park w Lublinie jest naprawde super chodze tam codziennie a tak na powaznie to wogole zastanawiam sie czy wogole kiedys powstanie w Kozim Grodzie
Avatar
pinokio / 24 lutego 2011 r. o 10:08
0
Z programu kandydata na prezydenta Krzysztofa Żuka

Program: Kategoria: Infrastruktura:


"[size="7"]Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina."[/size]



po przez obraniczenie funduszy na komunikacje chce Pan poprawić jej dostępność



link ponizej

http://prezydentzuk.pl/?page_id=452
Avatar
żona k żuka / 24 lutego 2011 r. o 10:06
0
[quote name='Blue' timestamp='1298538069' post='441940']
Autobusy na najważniejszych liniach powinny jeździć częściej, a nie rzadziej. Z drugiej strony w szczycie przejazd z 3 Maja na Filaretów zajmuje nawet pół godziny. Czyli autobus zamiast jechać, stoi w korku - a w samochodach tylko kierowca... W autobusie na jedną osobę przypada 1/4 m2, a w samochodzie 10 m2.

Mam tylko nadzieję, że ceny paliwa ustabilizują się, bo w takim tempie niedługo zapłacimy 5,50 za litr i tylko patrzeć, jak przewoźnicy zażądają większych pieniędzy...
[/quote]
[font="Arial Black"]żuk ma wypasiony samochód, co jego obchodzą jakies autobusy, równie dobrze mógłby zlikwidować calą komunikację miejska w Lublinie, na co mu ona. A wy sie jeszcze czepiacie[/font]
[quote name='Blue' timestamp='1298538069' post='441940']
Autobusy na najważniejszych liniach powinny jeździć częściej, a nie rzadziej. Z drugiej strony w szczycie przejazd z 3 Maja na Filaretów zajmuje nawet pół godziny. Czyli autobus zamiast jechać, stoi w korku - a w samochodach tylko kierowca... W autobusie na jedną osobę przypada 1/4 m2, a w samochodzie 10 m2.

Mam tylko nadzieję, że ceny paliwa ustabilizują się, bo w takim tempie niedługo zapłacimy 5,50 za litr i tylko patrzeć, jak przewoźnicy z... rozwiń
Avatar
renia / 24 lutego 2011 r. o 10:03
0
Należy wreszcie skończyć z przywilejami, jeżeli będziemy wszyscy płacić jednakowo za bilet to i ZTM będzie się miał lepiej a my będziemy mniej płacić za bilety. Jestem osobą bezrobotna i płacę normalnie a mój wujek z emerytura 3500 tysiąca zł /policyjną/jeździ za darmo-coś tu jest nie tak.
Avatar
beata / 24 lutego 2011 r. o 10:03
0
POPIERAM ZLIKWIDOWAć TWóR ZTM.
Avatar
kaśka / 24 lutego 2011 r. o 10:01
0
[quote name='Teresa' timestamp='1298532382' post='441891']
Sprawę uratować może jeszcze prezydent i Rada Miasta likwidując ZTM. Czy nas pasażerów i mieszkańców tego Grodu ktoś z Ratusza słucha. Obiecywano nam miasto przyjazne mieszkańcom, a co mamy ? Stare po nowemu. Aby do koryta i naszych pieniędzy, potem już tylko kolesiostwo i nikt poza tymi się nie liczy. KIEDY TO SIĘ SKOŃCZY????????
Nasze rozpaczliwe uwagi i protesty to przysłowiowy groch o ścianę.
[/quote]
Avatar
obserwtor / 1 marca 2011 r. o 22:48
0
aron zaśmiecasz forum Wyborczej, Kuriera i już to samo robisz w Dzienniku busowy-snobie-szoferze z partaczewa!

Ja zacytuję twoja wypowiedź: jedź sobie sam na Białoruś, do Rosji lub Litwę,albo do innej Azji. Tam potrzebuja takich jołopów z busami.
I nie wypowiadaj sie za innych, bo ty masz wiedzę i wyobraźnie tak samo ograniczona jak bajkowy Pinokio-widzisz tylko własny czubek długiego kłamliwego nosa i swój prywatny ineres, a nie potrzeby społeczne na poziomie Europy.

Busy do Azji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polska to nie ta część geograficzna!!!
aron zaśmiecasz forum Wyborczej, Kuriera i już to samo robisz w Dzienniku busowy-snobie-szoferze z partaczewa!

Ja zacytuję twoja wypowiedź: jedź sobie sam na Białoruś, do Rosji lub Litwę,albo do innej Azji. Tam potrzebuja takich jołopów z busami.
I nie wypowiadaj sie za innych, bo ty masz wiedzę i wyobraźnie tak samo ograniczona jak bajkowy Pinokio-widzisz tylko własny czubek długiego kłamliwego nosa i swój prywatny ineres, a nie potrzeby społeczne na poziomie Europy.

Busy do Azji!!!!!... rozwiń
Avatar
aron busowy baron / 24 lutego 2011 r. o 17:32
0
trzeba wprowadzić prywatne busy miejskie w Lublinie takie jak jeżdżą np. w Wilnie

http://fotobus.msk.ru/photo/368734/
Avatar
bambosh / 24 lutego 2011 r. o 13:19
0
Trzeba zrobić tak jak w Chełmie- jeden autobus na godzinę i będzie okej! Wtedy będzie dużo oszczędności!
Avatar
Hause / 24 lutego 2011 r. o 10:39
0
Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina. to cytat z programu wyborczego Zuka my mieszkancy Lublina dziekujemy za poprawienie dostepnosci komunikacyjnej ZTM zapowiada cięcia w rozkładach niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.
Widac to samo bedzie z programu i obietnic wyborczych tak jak w przypadku Aqua Parku co obiecal pana Poprzednik Wasilewski tez Po tak samo jak mowil ze nie bedzie kandydowal w wyborach bo jest zmeczony i chce odpoczac jakie szczescie ze na Pana nie glosowalem i nigdy tego nie zrobie
Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina. to cytat z programu wyborczego Zuka my mieszkancy Lublina dziekujemy za poprawienie dostepnosci komunikacyjnej ZTM zapowiada cięcia w rozkładach niezadowolenie pasażerów wywołała wczorajsza zapowiedź zmian w rozkładzie jazdy. Od 1 marca kursów będzie mniej.
Widac to samo bedzie z programu i obietnic wyborczych tak jak w przypadku Aqua Parku co obiecal pana Poprzednik Wasilewski tez Po tak samo jak mowil ze nie bedzie kandydowal w wyborach bo jest zmeczony i chce odpoczac jakie szczescie ze na... rozwiń
Avatar
Rebe / 24 lutego 2011 r. o 10:33
0
Moze wogole zlikwidowac komunikacje w Lublinie to dopiero bedzie oszczednosc przezciez nic sie nie oplaca zostawic aby tylko zarzad na cieplych posadkach i niech biora kase. Lublin to juz umarle miasto niestety zero pomyslu na funkcjonowanie i przyciagniecie jakiegos biznesu. Dziekujemy za super Aqua Park w Lublinie jest naprawde super chodze tam codziennie a tak na powaznie to wogole zastanawiam sie czy wogole kiedys powstanie w Kozim Grodzie
Avatar
pinokio / 24 lutego 2011 r. o 10:08
0
Z programu kandydata na prezydenta Krzysztofa Żuka

Program: Kategoria: Infrastruktura:


"[size="7"]Poprawię dostępność komunikacyjną Lublina."[/size]



po przez obraniczenie funduszy na komunikacje chce Pan poprawić jej dostępność



link ponizej

http://prezydentzuk.pl/?page_id=452
Avatar
żona k żuka / 24 lutego 2011 r. o 10:06
0
[quote name='Blue' timestamp='1298538069' post='441940']
Autobusy na najważniejszych liniach powinny jeździć częściej, a nie rzadziej. Z drugiej strony w szczycie przejazd z 3 Maja na Filaretów zajmuje nawet pół godziny. Czyli autobus zamiast jechać, stoi w korku - a w samochodach tylko kierowca... W autobusie na jedną osobę przypada 1/4 m2, a w samochodzie 10 m2.

Mam tylko nadzieję, że ceny paliwa ustabilizują się, bo w takim tempie niedługo zapłacimy 5,50 za litr i tylko patrzeć, jak przewoźnicy zażądają większych pieniędzy...
[/quote]
[font="Arial Black"]żuk ma wypasiony samochód, co jego obchodzą jakies autobusy, równie dobrze mógłby zlikwidować calą komunikację miejska w Lublinie, na co mu ona. A wy sie jeszcze czepiacie[/font]
[quote name='Blue' timestamp='1298538069' post='441940']
Autobusy na najważniejszych liniach powinny jeździć częściej, a nie rzadziej. Z drugiej strony w szczycie przejazd z 3 Maja na Filaretów zajmuje nawet pół godziny. Czyli autobus zamiast jechać, stoi w korku - a w samochodach tylko kierowca... W autobusie na jedną osobę przypada 1/4 m2, a w samochodzie 10 m2.

Mam tylko nadzieję, że ceny paliwa ustabilizują się, bo w takim tempie niedługo zapłacimy 5,50 za litr i tylko patrzeć, jak przewoźnicy z... rozwiń
Avatar
renia / 24 lutego 2011 r. o 10:03
0
Należy wreszcie skończyć z przywilejami, jeżeli będziemy wszyscy płacić jednakowo za bilet to i ZTM będzie się miał lepiej a my będziemy mniej płacić za bilety. Jestem osobą bezrobotna i płacę normalnie a mój wujek z emerytura 3500 tysiąca zł /policyjną/jeździ za darmo-coś tu jest nie tak.
Avatar
beata / 24 lutego 2011 r. o 10:03
0
POPIERAM ZLIKWIDOWAć TWóR ZTM.
Avatar
kaśka / 24 lutego 2011 r. o 10:01
0
[quote name='Teresa' timestamp='1298532382' post='441891']
Sprawę uratować może jeszcze prezydent i Rada Miasta likwidując ZTM. Czy nas pasażerów i mieszkańców tego Grodu ktoś z Ratusza słucha. Obiecywano nam miasto przyjazne mieszkańcom, a co mamy ? Stare po nowemu. Aby do koryta i naszych pieniędzy, potem już tylko kolesiostwo i nikt poza tymi się nie liczy. KIEDY TO SIĘ SKOŃCZY????????
Nasze rozpaczliwe uwagi i protesty to przysłowiowy groch o ścianę.
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

Znaleźli chłopca w wannie w ostatniej chwili. Był już nieprzytomny

Znaleźli chłopca w wannie w ostatniej chwili. Był już nieprzytomny

12-latek zatruł się czadem. Został od razu zabrany do szpitala.

Tego dnia przyjdą mieszkańcy osiedla i wspólnie ubiorą wielką choinkę
galeria

Tego dnia przyjdą mieszkańcy osiedla i wspólnie ubiorą wielką choinkę

Za kilka dni na terenie LSM będzie już ubrana choinka. Mają to zrobić sami mieszkańcy, a dołączyć może każdy.

Piotr Paluch (Błękitni Obsza): Bez atmosfery nie ma wyników

Piotr Paluch (Błękitni Obsza): Bez atmosfery nie ma wyników

Rozmowa z Piotrem Paluchem, trenerem Błękitnych Obsza

Katolicki Uniwersytet Lekarski
zdjęcia
galeria

Katolicki Uniwersytet Lekarski

Od października 2023 roku KUL chce kształcić przyszłych medyków. W środę uczelnia podpisała porozumienie o współpracy w tej sprawie z kilkoma lubelskimi szpitalami. Wsparcie finansowe zapowiada Ministerstwo Zdrowia.

Myśliwy zastrzelił dziecko. Dariusz Ch. nie pomógł chłopcu, tylko odjechał
Nowe zeznania
galeria

Myśliwy zastrzelił dziecko. Dariusz Ch. nie pomógł chłopcu, tylko odjechał

Oskarżony nie miał prawa strzelać – ocenił biegły łowczy, zeznający w procesie Dariusza Ch. Były policjant i myśliwy odpowiada za zastrzelenie ucznia szkoły w Kluczkowicach. Przed sądem tłumaczył, że pomylił go z dzikiem.

Początek pracy nad nowym spojrzeniem na Tomaszów Lubelski

Początek pracy nad nowym spojrzeniem na Tomaszów Lubelski

Obwodnica to nie wszystko. Otwarta niedawno droga ma zabrać ciężarówki z centrum, ale to nie koniec zmian o jakich myśli miasto. Właśnie pyta mieszkańców na co zwrócić uwagę przy opracowywaniu programu rewitalizacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!