Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2009 r.
14:42
Edytuj ten wpis

Związkowcy z MPWiK poszli do prezydenta bronić swojego prezesa

0 4 A A

Ani jeden postulat związków zawodowych lubelskiego MPWiK nie zostanie spełniony. To efekt dzisiejszego spotkania związkowców z władzami miasta i przedstawicielami rady nadzorczej spółki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Z naszego punktu widzenia spotkanie skończyło się bardzo źle - mówi Wojciech Kozak, przewodniczący zakładowej "Solidarności”. - Dlatego kontynuujemy akcję protestacyjną.

Związkowcy MPWiK zaczęli protestować w ub. tygodniu, po odwołaniu Tadeusza Fijałki z funkcji prezesa firmy. Na budynkach spółki pojawiły się flagi i transparenty.
Pracownicy przedsiębiorstwa domagają się m.in. ponownej oceny prezesa.

- Żeby pan Fijałka mógł bronić się przed postawionymi mu zarzutami. W naszym przekonaniu te zarzuty są niesłuszne. I powinny zostać ocenione przez zewnętrzne firmy - tłumaczy Kozak.

Zarzuty, przez które Fijałka nie uzyskał absolutorium, pojawiły się w ekspertyzie firmy Grontmij Polska. Według niej rozpoczęta w ub. roku rozbudowa sieci wodociągowej może być zagrożona.

Ale, jak zapewniał na naszych łamach prezydent Adam Wasilewski, brak absolutorium nie miał wpływu na odwołanie Fijałki.

- Kadencja prezesa kończyła się w grudniu ub. roku, a w tym roku była przedłużona do momentu skwitowania. Pan prezes też o tym wiedział - mówi Wasilewski. - Późniejsze głosowanie rady nad skwitowaniem nie miało żadnego wpływu na tę kwestię. Tak czy inaczej konkurs na prezesa MPWiK byłby ogłoszony.

- Pan Fijałka został odwołany zgodnie z prawem i tej decyzji nic już nie może zmienić - podkreśla Iwona Blajerska, rzeczniczka Ratusza.

Związkowcy domagają się też odwołania z rady nadzorczej MPWiK Elżbiety Kołodziej-Wnuk i Lidii Piotr-Krajeckiej. Ich zdaniem obu paniom zasiadania w radzie zabraniają przepisy kodeksu spółek handlowych.

Ponadto związki chcą, żeby w radzie nadzorczej reprezentowała ich jeszcze jedna osoba. Bo - jak twierdzą - Marcin Bielski, przyjmując funkcję p.o. prezesa, nie może jednocześnie reprezentować interesów firmy i załogi.

- W środę zwrócimy się w tych sprawach z zapytaniem do inspekcji pracy - zapowiada Kozak. - Akcja protestacyjna będzie dalej prowadzona. W najbliższym czasie podejmiemy decyzję, co dalej.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Tomas~ / 7 lipca 2009 o 20:40
0
Gość napisał:
Zrób sobie ranking cen za wodę i przy okazji średniej płacy w MPWiK a zobaczysz jakie bzdury piszesz. Oni bronią tego żebyś wiecej nie płacił i zeby mieli gdzie pracować czy to takie dziwne


To ty sobie zrób ranking i przy okazji powiedz ile premii dostałeś w tym roku. Jeśli chodzi niskie opłaty za wodę to ty pleciesz bzdury!!!! RADA MIASTA w tym roku zajmowała się już podwyżką cen wody właśnie na wniosek ZARZĄDU MPWiK!!!!!

Poza tym twoja wypowiedź jest nielogiczna a przynajmniej dziwna.

Skoro bowiem "Oni bronią tego...zeby mieli gdzie pracować" zakładasz zatem że każdy, kto przyjdzie na miejsce Fiałki zwolni "ich". Jedyny wniosek z takiego rozumowania jest taki, że osoby te nie powinny pracować w przedsiębiorstwie. Najprawdopodobniej są to osoby niekompetentne lub zupełnie firmie niepotrzebne za to dobrze znające byłego prezesa skoro tylko on widzi/będzie widział konieczność zatrzymania ich w MPWiK!!!!


To ty sobie zrób ranking i przy okazji powiedz ile premii dostałeś w tym roku. Jeśli chodzi niskie opłaty za wodę to ty pleciesz bzdury!!!! RADA MIASTA w tym roku zajmowała się już podwyżką cen wody właśnie na wniosek ZARZĄDU MPWiK!!!!!

Poza tym twoja wypowiedź jest nielogiczna a przynajmniej dziwna.

Skoro bowiem "Oni bronią tego...zeby mieli gdzie pracować" zakładasz zatem że każdy, kto przyjdzie na miejsce Fiałki zwolni "ich". Jed... rozwiń
Avatar
Calvin / 7 lipca 2009 o 20:07
0
~Tomas~ napisał:
No to było by jakieś niespotykane w świecie kuriozum, żeby PRACOWNICY firmy dyktowali WŁAŚCICIELOWI kto ma kierować przedsiębiorstwem a kto zasiadać w radzie nadzorczej, które to organy mają zresztą miedzy innymi kontrolować czy pracownicy pracują dobrze!!!
Inna sprawa, że prezes Fijałka znany był z hojnej dla pracowników ręki i to nie tylko ustalając wysokość wynagrodzeń ale i holendernie wysokie premie. Nic dziwnego że pracownicy nie chcą kogoś innego. Przecież to dobry gospodarz na koniec roku wpływały miliony do Urzędu Miasta z dywidendy. Wystarczyło tylko podnieść stawkę opłat za wodę i ścieki i już mamy kasę na nagrody premie i dywidendę. A my Lublinianie jedne z najwyższych stawek w Polsce.

Baran jesteś Tomas - wielu chce, aby sądzono, że płacimy "najwyższe stawki w Polsce", Ty najwyraźniej łyknąłeś to - jak dziecko. Proszę zbadaj najpierw temat,a dopiero potem się wypowiadaj, bo krzywdzisz i wprowadzasz w błąd tych, którzy czytują forum i ślepo wierzą wypowiadającym się tu... Fijałka wprowadził bardzo prorodzinne zasady w spółce, warunki socjalne też na wysokim poziomie, lecz brednie o horrendalnych premiach włożyć należy między bajki. Pracownicy LPEC zarabiają więcej niż pracownicy MPWiK, nie mówiąc już o "pozakomunalnym" sektorze przedsiębiorstw. Widzę, że zarobki pracowników MPWiK stały się jedną z tzw. urban legends...

Baran jesteś Tomas - wielu chce, aby sądzono, że płacimy "najwyższe stawki w Polsce", Ty najwyraźniej łyknąłeś to - jak dziecko. Proszę zbadaj najpierw temat,a dopiero potem się wypowiadaj, bo krzywdzisz i wprowadzasz w błąd tych, którzy czytują forum i ślepo wierzą wypowiadającym się tu... Fijałka wprowadził bardzo prorodzinne zasady w spółce, warunki socjalne też na wysokim poziomie, lecz brednie o horrendalnych premiach włożyć należy między bajki. Pracownicy LPEC zarabiają więcej niż pracownicy MPWiK, nie mów... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 19:52
0
Zrób sobie ranking cen za wodę i przy okazji średniej płacy w MPWiK a zobaczysz jakie bzdury piszesz. Oni bronią tego żebyś wiecej nie płacił i zeby mieli gdzie pracować czy to takie dziwne
Avatar
~Tomas~ / 7 lipca 2009 o 19:35
0
No to było by jakieś niespotykane w świecie kuriozum, żeby PRACOWNICY firmy dyktowali WŁAŚCICIELOWI kto ma kierować przedsiębiorstwem a kto zasiadać w radzie nadzorczej, które to organy mają zresztą miedzy innymi kontrolować czy pracownicy pracują dobrze!!!
Inna sprawa, że prezes Fijałka znany był z hojnej dla pracowników ręki i to nie tylko ustalając wysokość wynagrodzeń ale i holendernie wysokie premie. Nic dziwnego że pracownicy nie chcą kogoś innego. Przecież to dobry gospodarz na koniec roku wpływały miliony do Urzędu Miasta z dywidendy. Wystarczyło tylko podnieść stawkę opłat za wodę i ścieki i już mamy kasę na nagrody premie i dywidendę. A my Lublinianie jedne z najwyższych stawek w Polsce.
No to było by jakieś niespotykane w świecie kuriozum, żeby PRACOWNICY firmy dyktowali WŁAŚCICIELOWI kto ma kierować przedsiębiorstwem a kto zasiadać w radzie nadzorczej, które to organy mają zresztą miedzy innymi kontrolować czy pracownicy pracują dobrze!!!
Inna sprawa, że prezes Fijałka znany był z hojnej dla pracowników ręki i to nie tylko ustalając wysokość wynagrodzeń ale i holendernie wysokie premie. Nic dziwnego że pracownicy nie chcą kogoś innego. Przecież to dobry gospodarz na koniec roku wpływały miliony do Urzęd... rozwiń
Avatar
~Tomas~ / 7 lipca 2009 o 20:40
0
Gość napisał:
Zrób sobie ranking cen za wodę i przy okazji średniej płacy w MPWiK a zobaczysz jakie bzdury piszesz. Oni bronią tego żebyś wiecej nie płacił i zeby mieli gdzie pracować czy to takie dziwne


To ty sobie zrób ranking i przy okazji powiedz ile premii dostałeś w tym roku. Jeśli chodzi niskie opłaty za wodę to ty pleciesz bzdury!!!! RADA MIASTA w tym roku zajmowała się już podwyżką cen wody właśnie na wniosek ZARZĄDU MPWiK!!!!!

Poza tym twoja wypowiedź jest nielogiczna a przynajmniej dziwna.

Skoro bowiem "Oni bronią tego...zeby mieli gdzie pracować" zakładasz zatem że każdy, kto przyjdzie na miejsce Fiałki zwolni "ich". Jedyny wniosek z takiego rozumowania jest taki, że osoby te nie powinny pracować w przedsiębiorstwie. Najprawdopodobniej są to osoby niekompetentne lub zupełnie firmie niepotrzebne za to dobrze znające byłego prezesa skoro tylko on widzi/będzie widział konieczność zatrzymania ich w MPWiK!!!!


To ty sobie zrób ranking i przy okazji powiedz ile premii dostałeś w tym roku. Jeśli chodzi niskie opłaty za wodę to ty pleciesz bzdury!!!! RADA MIASTA w tym roku zajmowała się już podwyżką cen wody właśnie na wniosek ZARZĄDU MPWiK!!!!!

Poza tym twoja wypowiedź jest nielogiczna a przynajmniej dziwna.

Skoro bowiem "Oni bronią tego...zeby mieli gdzie pracować" zakładasz zatem że każdy, kto przyjdzie na miejsce Fiałki zwolni "ich". Jed... rozwiń
Avatar
Calvin / 7 lipca 2009 o 20:07
0
~Tomas~ napisał:
No to było by jakieś niespotykane w świecie kuriozum, żeby PRACOWNICY firmy dyktowali WŁAŚCICIELOWI kto ma kierować przedsiębiorstwem a kto zasiadać w radzie nadzorczej, które to organy mają zresztą miedzy innymi kontrolować czy pracownicy pracują dobrze!!!
Inna sprawa, że prezes Fijałka znany był z hojnej dla pracowników ręki i to nie tylko ustalając wysokość wynagrodzeń ale i holendernie wysokie premie. Nic dziwnego że pracownicy nie chcą kogoś innego. Przecież to dobry gospodarz na koniec roku wpływały miliony do Urzędu Miasta z dywidendy. Wystarczyło tylko podnieść stawkę opłat za wodę i ścieki i już mamy kasę na nagrody premie i dywidendę. A my Lublinianie jedne z najwyższych stawek w Polsce.

Baran jesteś Tomas - wielu chce, aby sądzono, że płacimy "najwyższe stawki w Polsce", Ty najwyraźniej łyknąłeś to - jak dziecko. Proszę zbadaj najpierw temat,a dopiero potem się wypowiadaj, bo krzywdzisz i wprowadzasz w błąd tych, którzy czytują forum i ślepo wierzą wypowiadającym się tu... Fijałka wprowadził bardzo prorodzinne zasady w spółce, warunki socjalne też na wysokim poziomie, lecz brednie o horrendalnych premiach włożyć należy między bajki. Pracownicy LPEC zarabiają więcej niż pracownicy MPWiK, nie mówiąc już o "pozakomunalnym" sektorze przedsiębiorstw. Widzę, że zarobki pracowników MPWiK stały się jedną z tzw. urban legends...

Baran jesteś Tomas - wielu chce, aby sądzono, że płacimy "najwyższe stawki w Polsce", Ty najwyraźniej łyknąłeś to - jak dziecko. Proszę zbadaj najpierw temat,a dopiero potem się wypowiadaj, bo krzywdzisz i wprowadzasz w błąd tych, którzy czytują forum i ślepo wierzą wypowiadającym się tu... Fijałka wprowadził bardzo prorodzinne zasady w spółce, warunki socjalne też na wysokim poziomie, lecz brednie o horrendalnych premiach włożyć należy między bajki. Pracownicy LPEC zarabiają więcej niż pracownicy MPWiK, nie mów... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 19:52
0
Zrób sobie ranking cen za wodę i przy okazji średniej płacy w MPWiK a zobaczysz jakie bzdury piszesz. Oni bronią tego żebyś wiecej nie płacił i zeby mieli gdzie pracować czy to takie dziwne
Avatar
~Tomas~ / 7 lipca 2009 o 19:35
0
No to było by jakieś niespotykane w świecie kuriozum, żeby PRACOWNICY firmy dyktowali WŁAŚCICIELOWI kto ma kierować przedsiębiorstwem a kto zasiadać w radzie nadzorczej, które to organy mają zresztą miedzy innymi kontrolować czy pracownicy pracują dobrze!!!
Inna sprawa, że prezes Fijałka znany był z hojnej dla pracowników ręki i to nie tylko ustalając wysokość wynagrodzeń ale i holendernie wysokie premie. Nic dziwnego że pracownicy nie chcą kogoś innego. Przecież to dobry gospodarz na koniec roku wpływały miliony do Urzędu Miasta z dywidendy. Wystarczyło tylko podnieść stawkę opłat za wodę i ścieki i już mamy kasę na nagrody premie i dywidendę. A my Lublinianie jedne z najwyższych stawek w Polsce.
No to było by jakieś niespotykane w świecie kuriozum, żeby PRACOWNICY firmy dyktowali WŁAŚCICIELOWI kto ma kierować przedsiębiorstwem a kto zasiadać w radzie nadzorczej, które to organy mają zresztą miedzy innymi kontrolować czy pracownicy pracują dobrze!!!
Inna sprawa, że prezes Fijałka znany był z hojnej dla pracowników ręki i to nie tylko ustalając wysokość wynagrodzeń ale i holendernie wysokie premie. Nic dziwnego że pracownicy nie chcą kogoś innego. Przecież to dobry gospodarz na koniec roku wpływały miliony do Urzęd... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 7 2

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 0 2

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 5 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 24 5

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 0 0

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 0

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem
film

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem 16 2

Mogilany, Kraków (woj. małopolskie). Tablica „W hołdzie twórcom niepodległości”, która została odsłonięta w Mogilanach w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ma literówkę. Tablica wymienia czterech ojców polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Jana Paderewskiego. W nazwisku tego ostatniego pojawiła się jednak literówka, gdyż na tablicy widnieje nazwisko „Padarewski”.

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo]
galeria
film

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo] 1 5

35-metrowy Maszt Niepodległości będzie w Lublinie trwałą pamiątką po obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta?

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta? 6 17

Kadrowe układanki trwają w lubelskim Ratuszu.

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia]
galeria

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia] 1 1

Uroczystości w Zamościu rozpoczęły się marszem niepodległości, który wyruszył spod pomnika Józefa Piłsudskiego.

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie
17 listopada 2018, 11:00

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 11 odbędzie się organizowany przez Lubelskie spacery z Prusem i Wydawnictwo Episteme spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!