Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 października 2010 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Zwolennicy Palikota przyjdą pod siedzibę abp Życińskiego 4 listopada

Autor: Zdjęcie autora rp
0 17 A A

Pierwsza seria wieców pod siedzibami biskupów odbędzie się dzisiaj m. in. w Warszawie, Częstochowie i Krakowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chcemy organizować wiece zgodnie z prawem. 4 listopada odbędą się wiece w miastach, które nie zdążyły zgłosić zgromadzeń - mówi Łukasz Mazur z biura poselskiego Janusza Palikota.

Wiece organizują zwolennicy Ruchu Poparcia Palikota. Były poseł PO buduje swoją partię. Wśród jej haseł będzie m. in. liberalizacja prawa aborcyjnego oraz dopuszczenie eutanazji.

Palikot w dzisiejszym wpisie na internetowym blogu napisał m. in. "Nie walczymy z kościołem! walczymy z patologią kościoła. Z patologią w kościele. Walczymy z Waszymi słabościami; alkoholizmem, nieślubnymi dziećmi, korupcją i pedofilią. Pozwólcie sobie pomóc."

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Synhajki / 30 października 2010 o 09:12
0
Przyjdą czy przyjadą autokarami opłaconymi przez sepleniącego Januśka? Oto jest pytanie. Pożyjemy obaczymy.
Avatar
szlomo zinkweis / 29 października 2010 o 09:16
0
Coś mocno dobierają się sepleniącemu Januśkowi do dupy bo ten zwiał z Lublina.
Avatar
Bet Anka / 28 października 2010 o 20:50
0
[color="#006400"]e-Pi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOPA[/color]ckie [color="#FF0000"]PSZEMONDŻAŁKI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Zapowiadane protesty przed siedzibą Bp-a Henryka Hosera w Warszawie wypada przenieść lub rozszerzyć aż do siedziby e-PiS(Z)KOPAtu!
Widać w tym wszystkim Palec Boży oraz narzędzie w Ręku Boga – Jarosława Kaczyńskiego, a to wszystko przewidział KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC tuż po 10.IV.2010 r.
Nawiązując kontakt z B(L)OGIEM można doszukać się życiorysu samego bpa. Henryka Hosera, a tam stoi, że [color="#FF0000"]jest to były lekarz pracujący w szpitalu po skończeniu studiów medycznych, tam usłyszał Głos Boży – po skończonym Seminarium Duchownym był m. in. na misjach...[/color]Samo stanowisko bpa Henryka Hosera zakazujące in vitro poparte Niebieskimi Głosy z Ambony Sejm(inari)u(m) nawet karą więzienia do 5 lat nie jest niczym nowym.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przypomina, że to właśnie Kościół, a więc [color="#FF0000"]księŻULKI zakazały w owym czasie Teorii samego Mikołaja Kopernika, bo w Vaticano ino Pan Bóg jest nieomylny[/color], a Astronomowie do dnia dzisiejszego przypominają co chwilę, że są na świecie rzeczy,o których nawet Panu Bogu się nie śniło ogłaszając jakie Planety raczył stworzyć, a o których w Niebie panuje Święty Spokój!
Sam zaś gardłujący w Niebo Głosy [color="#FF0000"]bp. Henryk Hoser zamienił wiedzę medyczną na: Gipsowego Jezusa (Bękarta), Gipsową Mańkę (g)ruchająca z Gołębiem i Gipsowego Józka – nie męża Mańki! - taka Święta rodzina [/color](jak cholera!).
Do tej pory [color="#FF0000"]księŻULKI wieszają Psy na takim modelu Świętej Rodziny [/color]drąc gęby,że to nie KATolicy!
Sama zaś Groźba exkomuniki za in vitro wygląda też PSZEMONDŻALE jak PSZEMONDŻAŁKI e-PiS(Z)KOPAtu – wszyscy [color="#FF0000"]EXKOMUNIKOWANI powinni składać POZWY O ODSZKODOWANIA za: OBIETNICE NIEBA, za SKŁADKI NA TACĘ, za SKŁADKI po KULędzie, za składki na BUDOWĘ KOŚCIOŁÓW, REMONTY, za opłaty CHRZTÓW, MSZY, ŚLUBOW, POGRZEBÓW...,bo teraz Pan Bóg Kopnie Ich w d....![/color]
e-PiS(Z)KOPAckim PSZEMONDŻAŁKOM wypada przypomnieć też i uzmysłowić, że Ustawa o in vitro [color="#FF0000"]daje możliwość[/color], a nie nakazuje [color="#FF0000"]„Wszystkim, którzy nie mogą”! [/color]- tego faktu nie brała pod uwagę Niebieska Świta, a jest to dowód, że [color="#FF0000"]Im w Głowach Nie Świta i samego Pana Boga Nie Ma![/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC biorąc pod uwagę stan w jakim znalazł się Jarosław Kaczyński po10.IV.2010 r. proponował wysłać Go na Urlop Zdrowotny dzięki czemu [color="#FF0000"]zejdzie z oczu księŻULKOM prześwięcającym Go na Brata Jarosława[/color], a w tej chwili robi z siebie:
1) Ofiarę;
2) Bohatera;
3) Nieomylnego,
a są [color="#FF0000"]to czyste cechy Vaticano[/color]! Uwypuklone u Brata Jarosława szczególnie po fakcie [color="#FF0000"]jak Prezydent Komorowski zabrał Mu sprzed Pałacu Prezydenckiego Zabawkę[/color] – Krzyż...

Zamiast robić KUL-ejną i PAT-ologiczną rewoltę w kraju [color="#FF0000"]księŻULKI mogą zająć się uczeniem Hymnu Przed Spowiedzią [/color]„SZEPTEM DOMNIE MÓW”:

[color="#FF0000"]„Szeptem do mnie mów, mów szeptem,
By nikt obcy twoich słów nie słyszał
Jak najciszej, proszę, mów, a przedtem
Spójrz w oczy tak, jak tylko ty patrzeć na mnie umiesz.

Chcę uwierzyć, że przede mną
Nikt nie uczył się tych słów na pamięć
Więc mów szeptem. Szeptem się nie kłamie,
A to co mówisz przecież brzmi jak jakaś baśń...

Świat cały dziś mi zazdrości,
Za oknem zaczaił się wiatr —
Chce ukraść nam słowa miłości,
Twe słowa, które starczyć maja nam na wiele, wiele lat.

Dlatego

... Szeptem do mnie mów, mów szeptem
Jak najciszej mów, bo wciąż się boję,
By zły los słów nie podsłuchał twoich,
Aby marzeń nam nie ukradł nikt.

Codziennie ktoś komuś mówi
To samo, co mówisz dziś ty,
Lecz słowa tak łatwo pogubić,
Więc wiele słów, a mało szczęścia spotyka się na świecie tym,

Kochany...

... Szeptem do mnie mów, mów szeptem,
By nikt obcy twoich słów nie słyszał
I niech zamknie się nad nami cisza,
w której już nie trzeba będzie wcale słów. „[/color]

Autorstwa Jacka Korczakowskiego i Jerzego Abratowskiego.
(Melodia i tekst dostępne w internecie...)

W tej materii możliwości duże jak duży jest obszar Bożej Nau(cz)ki – Przedszkola,Szkoły, Zakłady Pracy, Karne, reKULekcje, Lud Boży przed Liturgią...

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePiS(Z)KOPatowi i wszystkim księŻULKOM:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]

DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej![/color]

jako, że [color="#FF0000"]„NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”[/color]

Do tego wszystkiego poczynając od KULawej szkółki poprzez wszystkie inne KATolickie zamiast Nauki Bożej i Boskiej (o Boska tu chodzi o Boża!) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC od X-czasu proponuje dla upamiętnienia takiego zbiegu oKULiczności na wszystkich KUL-awych i PAT-ologicznych Szkołach KAT-olockich z faKULtetem Biotechno
[color="#006400"]e-Pi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOPA[/color]ckie [color="#FF0000"]PSZEMONDŻAŁKI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo&#... rozwiń
Avatar
Prokurator / 28 października 2010 o 15:45
0
[size="4"][color="#8B0000"]A ja modlę się za proboszczów aby nie odmawiali na mszy "litanii do wszystkich sponsorów",za księży z komisji majątkowej,za naszych biskupów aby czasami wysiedli ze swoich skromnych limuzyn i podeszli do ubogich.Za to żeby zagrozili ekskomuniką tych co nie chcą podnieść płacy minimalnej i tych co nie chcą płacić poborów zwalając to na kryzys.[/color][/size]
Avatar
ja / 28 października 2010 o 15:41
0
Tak to prawda, Jezus nauczał o swoim Ojcu a nie narzucał ludziom na kogo maja głosować, nie chodził z kropidłem, był ubogi, pomagal biednym, nie bral pieniędzy za pochówki itp.
Avatar
zbych / 28 października 2010 o 15:39
0
Skąd się bierze tylu idiotów, w miescie? kilku szkól wyzszych bądz co nie bądz
Avatar
abigaj / 28 października 2010 o 15:19
0
Bardzo dobrze, najwyzszy czas oddzielic kosciol od panstwa. Kler za bardzo wtraca sie do polityki. A JAK jEZUS MOWIL NIE JESTESCIE CZESCIA TEGO SWIATA .DZISIJSZY faryzesze nie wiedza o tym? Doskonale wiedza ze Jezus nie wtracał się do polityki.
Avatar
Gość / 28 października 2010 o 15:17
0
[quote name='Proboszcz' timestamp='1288269769' post='369217']
A ja i tak modlę się za Janusza Palikota.....przecież kiedyś został ochrzczony.......przynależy do Kościoła, za Niego również Chrystus oddał na krzyżu swoje życie......modlę się i ufam w opamiętanie.....
[/quote]
Czy to pewna wiadomosc,ze zostal ochszczony??????????
Avatar
crx / 28 października 2010 o 15:11
0
Ciekawe tylko czy solidaruchowa gawiedź z '80 roku wreszcie pojęła jak bardzo była naiwna w swojej wierze w "Lepszą POLSKĘ".Nie ma ani lepszej ,ani tym bardziej Polski.......(oczywiście przed "mózgami" z tamtego okresu zawsze będę chylił czoło,bo koncertowo wykorzystały naiwność gawiedzi!!!).
Avatar
crx / 28 października 2010 o 15:05
0
Jest Pan jednym z nielicznych,którzy nie boją sie prawdy mówionej publicznie!!!Z takich ludzi śp.JP II byłby zapewne dumny.SZCZĘŚĆ BOŻE!
Avatar
Synhajki / 30 października 2010 o 09:12
0
Przyjdą czy przyjadą autokarami opłaconymi przez sepleniącego Januśka? Oto jest pytanie. Pożyjemy obaczymy.
Avatar
szlomo zinkweis / 29 października 2010 o 09:16
0
Coś mocno dobierają się sepleniącemu Januśkowi do dupy bo ten zwiał z Lublina.
Avatar
Bet Anka / 28 października 2010 o 20:50
0
[color="#006400"]e-Pi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOPA[/color]ckie [color="#FF0000"]PSZEMONDŻAŁKI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Zapowiadane protesty przed siedzibą Bp-a Henryka Hosera w Warszawie wypada przenieść lub rozszerzyć aż do siedziby e-PiS(Z)KOPAtu!
Widać w tym wszystkim Palec Boży oraz narzędzie w Ręku Boga – Jarosława Kaczyńskiego, a to wszystko przewidział KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC tuż po 10.IV.2010 r.
Nawiązując kontakt z B(L)OGIEM można doszukać się życiorysu samego bpa. Henryka Hosera, a tam stoi, że [color="#FF0000"]jest to były lekarz pracujący w szpitalu po skończeniu studiów medycznych, tam usłyszał Głos Boży – po skończonym Seminarium Duchownym był m. in. na misjach...[/color]Samo stanowisko bpa Henryka Hosera zakazujące in vitro poparte Niebieskimi Głosy z Ambony Sejm(inari)u(m) nawet karą więzienia do 5 lat nie jest niczym nowym.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przypomina, że to właśnie Kościół, a więc [color="#FF0000"]księŻULKI zakazały w owym czasie Teorii samego Mikołaja Kopernika, bo w Vaticano ino Pan Bóg jest nieomylny[/color], a Astronomowie do dnia dzisiejszego przypominają co chwilę, że są na świecie rzeczy,o których nawet Panu Bogu się nie śniło ogłaszając jakie Planety raczył stworzyć, a o których w Niebie panuje Święty Spokój!
Sam zaś gardłujący w Niebo Głosy [color="#FF0000"]bp. Henryk Hoser zamienił wiedzę medyczną na: Gipsowego Jezusa (Bękarta), Gipsową Mańkę (g)ruchająca z Gołębiem i Gipsowego Józka – nie męża Mańki! - taka Święta rodzina [/color](jak cholera!).
Do tej pory [color="#FF0000"]księŻULKI wieszają Psy na takim modelu Świętej Rodziny [/color]drąc gęby,że to nie KATolicy!
Sama zaś Groźba exkomuniki za in vitro wygląda też PSZEMONDŻALE jak PSZEMONDŻAŁKI e-PiS(Z)KOPAtu – wszyscy [color="#FF0000"]EXKOMUNIKOWANI powinni składać POZWY O ODSZKODOWANIA za: OBIETNICE NIEBA, za SKŁADKI NA TACĘ, za SKŁADKI po KULędzie, za składki na BUDOWĘ KOŚCIOŁÓW, REMONTY, za opłaty CHRZTÓW, MSZY, ŚLUBOW, POGRZEBÓW...,bo teraz Pan Bóg Kopnie Ich w d....![/color]
e-PiS(Z)KOPAckim PSZEMONDŻAŁKOM wypada przypomnieć też i uzmysłowić, że Ustawa o in vitro [color="#FF0000"]daje możliwość[/color], a nie nakazuje [color="#FF0000"]„Wszystkim, którzy nie mogą”! [/color]- tego faktu nie brała pod uwagę Niebieska Świta, a jest to dowód, że [color="#FF0000"]Im w Głowach Nie Świta i samego Pana Boga Nie Ma![/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC biorąc pod uwagę stan w jakim znalazł się Jarosław Kaczyński po10.IV.2010 r. proponował wysłać Go na Urlop Zdrowotny dzięki czemu [color="#FF0000"]zejdzie z oczu księŻULKOM prześwięcającym Go na Brata Jarosława[/color], a w tej chwili robi z siebie:
1) Ofiarę;
2) Bohatera;
3) Nieomylnego,
a są [color="#FF0000"]to czyste cechy Vaticano[/color]! Uwypuklone u Brata Jarosława szczególnie po fakcie [color="#FF0000"]jak Prezydent Komorowski zabrał Mu sprzed Pałacu Prezydenckiego Zabawkę[/color] – Krzyż...

Zamiast robić KUL-ejną i PAT-ologiczną rewoltę w kraju [color="#FF0000"]księŻULKI mogą zająć się uczeniem Hymnu Przed Spowiedzią [/color]„SZEPTEM DOMNIE MÓW”:

[color="#FF0000"]„Szeptem do mnie mów, mów szeptem,
By nikt obcy twoich słów nie słyszał
Jak najciszej, proszę, mów, a przedtem
Spójrz w oczy tak, jak tylko ty patrzeć na mnie umiesz.

Chcę uwierzyć, że przede mną
Nikt nie uczył się tych słów na pamięć
Więc mów szeptem. Szeptem się nie kłamie,
A to co mówisz przecież brzmi jak jakaś baśń...

Świat cały dziś mi zazdrości,
Za oknem zaczaił się wiatr —
Chce ukraść nam słowa miłości,
Twe słowa, które starczyć maja nam na wiele, wiele lat.

Dlatego

... Szeptem do mnie mów, mów szeptem
Jak najciszej mów, bo wciąż się boję,
By zły los słów nie podsłuchał twoich,
Aby marzeń nam nie ukradł nikt.

Codziennie ktoś komuś mówi
To samo, co mówisz dziś ty,
Lecz słowa tak łatwo pogubić,
Więc wiele słów, a mało szczęścia spotyka się na świecie tym,

Kochany...

... Szeptem do mnie mów, mów szeptem,
By nikt obcy twoich słów nie słyszał
I niech zamknie się nad nami cisza,
w której już nie trzeba będzie wcale słów. „[/color]

Autorstwa Jacka Korczakowskiego i Jerzego Abratowskiego.
(Melodia i tekst dostępne w internecie...)

W tej materii możliwości duże jak duży jest obszar Bożej Nau(cz)ki – Przedszkola,Szkoły, Zakłady Pracy, Karne, reKULekcje, Lud Boży przed Liturgią...

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePiS(Z)KOPatowi i wszystkim księŻULKOM:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]

DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej![/color]

jako, że [color="#FF0000"]„NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”[/color]

Do tego wszystkiego poczynając od KULawej szkółki poprzez wszystkie inne KATolickie zamiast Nauki Bożej i Boskiej (o Boska tu chodzi o Boża!) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC od X-czasu proponuje dla upamiętnienia takiego zbiegu oKULiczności na wszystkich KUL-awych i PAT-ologicznych Szkołach KAT-olockich z faKULtetem Biotechno
[color="#006400"]e-Pi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOPA[/color]ckie [color="#FF0000"]PSZEMONDŻAŁKI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo&#... rozwiń
Avatar
Prokurator / 28 października 2010 o 15:45
0
[size="4"][color="#8B0000"]A ja modlę się za proboszczów aby nie odmawiali na mszy "litanii do wszystkich sponsorów",za księży z komisji majątkowej,za naszych biskupów aby czasami wysiedli ze swoich skromnych limuzyn i podeszli do ubogich.Za to żeby zagrozili ekskomuniką tych co nie chcą podnieść płacy minimalnej i tych co nie chcą płacić poborów zwalając to na kryzys.[/color][/size]
Avatar
ja / 28 października 2010 o 15:41
0
Tak to prawda, Jezus nauczał o swoim Ojcu a nie narzucał ludziom na kogo maja głosować, nie chodził z kropidłem, był ubogi, pomagal biednym, nie bral pieniędzy za pochówki itp.
Avatar
zbych / 28 października 2010 o 15:39
0
Skąd się bierze tylu idiotów, w miescie? kilku szkól wyzszych bądz co nie bądz
Avatar
abigaj / 28 października 2010 o 15:19
0
Bardzo dobrze, najwyzszy czas oddzielic kosciol od panstwa. Kler za bardzo wtraca sie do polityki. A JAK jEZUS MOWIL NIE JESTESCIE CZESCIA TEGO SWIATA .DZISIJSZY faryzesze nie wiedza o tym? Doskonale wiedza ze Jezus nie wtracał się do polityki.
Avatar
Gość / 28 października 2010 o 15:17
0
[quote name='Proboszcz' timestamp='1288269769' post='369217']
A ja i tak modlę się za Janusza Palikota.....przecież kiedyś został ochrzczony.......przynależy do Kościoła, za Niego również Chrystus oddał na krzyżu swoje życie......modlę się i ufam w opamiętanie.....
[/quote]
Czy to pewna wiadomosc,ze zostal ochszczony??????????
Avatar
crx / 28 października 2010 o 15:11
0
Ciekawe tylko czy solidaruchowa gawiedź z '80 roku wreszcie pojęła jak bardzo była naiwna w swojej wierze w "Lepszą POLSKĘ".Nie ma ani lepszej ,ani tym bardziej Polski.......(oczywiście przed "mózgami" z tamtego okresu zawsze będę chylił czoło,bo koncertowo wykorzystały naiwność gawiedzi!!!).
Avatar
crx / 28 października 2010 o 15:05
0
Jest Pan jednym z nielicznych,którzy nie boją sie prawdy mówionej publicznie!!!Z takich ludzi śp.JP II byłby zapewne dumny.SZCZĘŚĆ BOŻE!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 8

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 120 50

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 56 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.