Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 stycznia 2010 r.
16:06
Edytuj ten wpis

Zwolnienia i likwidacja lubelskich "światłowodów"

0 19 A A

Likwidowane są lubelskie "światłowody”. Wszyscy pracownicy już dostali wypowiedzenia z pracy – zaalarmował nas Czytelnik "Dziennika Wschodniego".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Tak, podjęliśmy taką decyzję – przyznaje Dariusz Lipiński, członek zarządu Corning Cable Systems Polska Sp. z o.o. w Łodzi. Lubelski Zakład Produkcji Kabli przy ul. Energetyków był jej oddziałem. – Decyzję ogłosiliśmy 20 stycznia. Proces zamknięcia będzie przebiegał w trzech etapach, zakończy się 31 sierpnia.

CAŁY ARTYKUŁ NA STREFIE BIZNESU

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piter / 23 stycznia 2010 r. o 21:22
0
Ludzie co tu się zaczyna dziać? Nie powstaje nic nowego, Lublin robi się dziurą jakich mało, a nawet ta resztka firm co została zaczyna się zwijać! Jeszcze chwila i pozostaną tu tylko emeryci w blokowiskach...
Avatar
Patriota / 23 stycznia 2010 r. o 17:14
0
Andrzej napisał:
Patriota Zobacz sobie mapy Polski przed 1939 r. i nie pisz bzdur. To była połowa Polski .

Nie wiem dlaczego odsyłasz mnie do map sprzed 39 r. bo niby co one mają wspólnego z ich zapędami czy planami ? i bynajmniej bzdury to nie są ba nawet po wojnie kiedy Gomułka robił im eksmisję z tego kraju oni zmieniali nazwiska koligacili się z Polakami po to by przetrwać i wielu przetrwało do dziś tu na tych ziemiach robiąc krecią robotę tu gdzie nie kto inny jak min. księża ich zaprosili po pogromie w Hiszpanii i to jest ta wdzięczność narodu wybranego!.A to że mapy były inne to nie musisz przypominać to wiedzą uczniowie w początkowej nauce historii ja bzdur nie piszę ,ale jak przewidziałem muszą się odezwać obrońcy narodu wybranego !

Nie wiem dlaczego odsyłasz mnie do map sprzed 39 r. bo niby co one mają wspólnego z ich zapędami czy planami ? i bynajmniej bzdury to nie są ba nawet po wojnie kiedy Gomułka robił im eksmisję z tego kraju oni zmieniali nazwiska koligacili się z Polakami po to by przetrwać i wielu przetrwało do dziś tu na tych ziemiach robiąc krecią robotę tu gdzie nie kto inny jak min. księża ich zaprosili po pogromie w Hiszpanii i to jest ta wdzięczność narodu wybranego!.A to że mapy były inne to nie musisz przypominać to wiedzą uc... rozwiń
Avatar
Korr / 23 stycznia 2010 r. o 16:32
0
noreq napisał:
ironię i sarkazm zaczynają rozumieć już dzieci w wieku szkolnym, to taka prawidłowość rozwojowa. ale jak widać, nie każdemu się udało...

masz ciekawy sposób rozumowania, może nie do końca zgodny z logiką, ale cóż. Ironia i sarkazm są wtedy gdy można jakikolwiek ciąg myślowy z tym połączyć, inaczej jest brednia
Avatar
Lampard / 23 stycznia 2010 r. o 13:55
0
Kurczę, jakoś nie przypominam sobie aby za tzw.komuny zamykano zakłady pracy. Hm....skoro tak to czemu polska ciemnota na ową komunę narzeka ? Hmmm....Niezbadane są umysły tubylców znad Wisły.
Avatar
Andrzej / 23 stycznia 2010 r. o 12:28
0
Patriota Zobacz sobie mapy Polski przed 1939 r. i nie pisz bzdur. To była połowa Polski .
Avatar
Patriota / 23 stycznia 2010 r. o 11:25
0
mosquito napisał:
normalnie, normalnie ma być ! Rżysko i klepisko w tym Lublinie.

Tak ma być tu pusto należy zniechęcać Polaków do zamieszkiwania w tym regionie czyli na ścianie wschodniej -już od dawna od przedwojennych czasów planowane tu były tereny pod zasiedlanie żydami i tu na ścianie wschodniej miała powstać Judeo-Polonia enklawa żydowska a że nie wyszło wtedy teraz nadarza się dobra chwila by osiągnąć zamierzenia sprzed 39 roku ,stąd sukcesywnie wyprowadza się stąd Polaków w takiej czy innej formie min. przez likwidowanie zakładów pracy ,wprowadzenia zamętu i biedy itp. i pewnie znajdą się tacy co powiedzą że piszę bzdury że jestem antysemitą ale jeżeli nie staniemy my Polacy okoniem to za ileś lat wasze dzieci będą was przeklinać ,oni zaś pozostaną bez ojcowizny bez historii !!!Narodzie , Polacy obudźcie się jeszcze jest czas !

Tak ma być tu pusto należy zniechęcać Polaków do zamieszkiwania w tym regionie czyli na ścianie wschodniej -już od dawna od przedwojennych czasów planowane tu były tereny pod zasiedlanie żydami i tu na ścianie wschodniej miała powstać Judeo-Polonia enklawa żydowska a że nie wyszło wtedy teraz nadarza się dobra chwila by osiągnąć zamierzenia sprzed 39 roku ,stąd sukcesywnie wyprowadza się stąd Polaków w takiej czy innej formie min. przez likwidowanie zakładów pracy ,wprowadzenia zamętu i biedy itp. i pewnie znajdą się ta... rozwiń
Avatar
To ya / 23 stycznia 2010 r. o 10:44
0
Jak większość firm zagranicznych tak i ta wykupiła lubelskie 'światłowody' w celu ich likwidacji żeby zlikwidować konkurencję na rynku.
To jest typowe działanie w gospodarce 'wolnorynkowej'
Avatar
noreq / 23 stycznia 2010 r. o 00:59
0
Korr napisał:
Byłeś przy tym? Na UMCS czy jeszcze gdzieś? Co lubelskie światłowody mają wspólnego z 'epoką godną zapomnienia'? może budowałeś zakład? Bo nie przypominam sobie nikogo w ekipie kto miał takie podejście.


ironię i sarkazm zaczynają rozumieć już dzieci w wieku szkolnym, to taka prawidłowość rozwojowa. ale jak widać, nie każdemu się udało...
Avatar
Korr / 22 stycznia 2010 r. o 22:22
0
Gierwald napisał:
Z pewną nieśmiałością i prawie wstydem przypominam w jakich czasach powstały osiągnięcia związane z "lubelskimi światłowodami". Zlikwidować! Zlikwidować, bo epoka była godna zapomnienia.

Byłeś przy tym? Na UMCS czy jeszcze gdzieś? Co lubelskie światłowody mają wspólnego z 'epoką godną zapomnienia'? może budowałeś zakład? Bo nie przypominam sobie nikogo w ekipie kto miał takie podejście.
Avatar
NoE / 22 stycznia 2010 r. o 19:43
0
Wieśniak napisał:
Kolego dzisiaj nic złego na JKM Pana Wasilewskiego na łamach Kuriera nic nie napiszesz. Kurierek dał ciała. Pozostała nam tylko AGORA.

Wkrotce juz nigdzie nie napiszesz nic zlego na POlitykow - rzad skierowaj wlasnie do sejmu wniosek o uchwalenie mozliwosci blokowania "niewlasciwych stron" .
A dlug publiczny rosnie w tempie 1500 pln na sekunde i przekroczyl juz 700 mld pln!
PO nich to juz tylko POtop!!!
Avatar
Piter / 23 stycznia 2010 r. o 21:22
0
Ludzie co tu się zaczyna dziać? Nie powstaje nic nowego, Lublin robi się dziurą jakich mało, a nawet ta resztka firm co została zaczyna się zwijać! Jeszcze chwila i pozostaną tu tylko emeryci w blokowiskach...
Avatar
Patriota / 23 stycznia 2010 r. o 17:14
0
Andrzej napisał:
Patriota Zobacz sobie mapy Polski przed 1939 r. i nie pisz bzdur. To była połowa Polski .

Nie wiem dlaczego odsyłasz mnie do map sprzed 39 r. bo niby co one mają wspólnego z ich zapędami czy planami ? i bynajmniej bzdury to nie są ba nawet po wojnie kiedy Gomułka robił im eksmisję z tego kraju oni zmieniali nazwiska koligacili się z Polakami po to by przetrwać i wielu przetrwało do dziś tu na tych ziemiach robiąc krecią robotę tu gdzie nie kto inny jak min. księża ich zaprosili po pogromie w Hiszpanii i to jest ta wdzięczność narodu wybranego!.A to że mapy były inne to nie musisz przypominać to wiedzą uczniowie w początkowej nauce historii ja bzdur nie piszę ,ale jak przewidziałem muszą się odezwać obrońcy narodu wybranego !

Nie wiem dlaczego odsyłasz mnie do map sprzed 39 r. bo niby co one mają wspólnego z ich zapędami czy planami ? i bynajmniej bzdury to nie są ba nawet po wojnie kiedy Gomułka robił im eksmisję z tego kraju oni zmieniali nazwiska koligacili się z Polakami po to by przetrwać i wielu przetrwało do dziś tu na tych ziemiach robiąc krecią robotę tu gdzie nie kto inny jak min. księża ich zaprosili po pogromie w Hiszpanii i to jest ta wdzięczność narodu wybranego!.A to że mapy były inne to nie musisz przypominać to wiedzą uc... rozwiń
Avatar
Korr / 23 stycznia 2010 r. o 16:32
0
noreq napisał:
ironię i sarkazm zaczynają rozumieć już dzieci w wieku szkolnym, to taka prawidłowość rozwojowa. ale jak widać, nie każdemu się udało...

masz ciekawy sposób rozumowania, może nie do końca zgodny z logiką, ale cóż. Ironia i sarkazm są wtedy gdy można jakikolwiek ciąg myślowy z tym połączyć, inaczej jest brednia
Avatar
Lampard / 23 stycznia 2010 r. o 13:55
0
Kurczę, jakoś nie przypominam sobie aby za tzw.komuny zamykano zakłady pracy. Hm....skoro tak to czemu polska ciemnota na ową komunę narzeka ? Hmmm....Niezbadane są umysły tubylców znad Wisły.
Avatar
Andrzej / 23 stycznia 2010 r. o 12:28
0
Patriota Zobacz sobie mapy Polski przed 1939 r. i nie pisz bzdur. To była połowa Polski .
Avatar
Patriota / 23 stycznia 2010 r. o 11:25
0
mosquito napisał:
normalnie, normalnie ma być ! Rżysko i klepisko w tym Lublinie.

Tak ma być tu pusto należy zniechęcać Polaków do zamieszkiwania w tym regionie czyli na ścianie wschodniej -już od dawna od przedwojennych czasów planowane tu były tereny pod zasiedlanie żydami i tu na ścianie wschodniej miała powstać Judeo-Polonia enklawa żydowska a że nie wyszło wtedy teraz nadarza się dobra chwila by osiągnąć zamierzenia sprzed 39 roku ,stąd sukcesywnie wyprowadza się stąd Polaków w takiej czy innej formie min. przez likwidowanie zakładów pracy ,wprowadzenia zamętu i biedy itp. i pewnie znajdą się tacy co powiedzą że piszę bzdury że jestem antysemitą ale jeżeli nie staniemy my Polacy okoniem to za ileś lat wasze dzieci będą was przeklinać ,oni zaś pozostaną bez ojcowizny bez historii !!!Narodzie , Polacy obudźcie się jeszcze jest czas !

Tak ma być tu pusto należy zniechęcać Polaków do zamieszkiwania w tym regionie czyli na ścianie wschodniej -już od dawna od przedwojennych czasów planowane tu były tereny pod zasiedlanie żydami i tu na ścianie wschodniej miała powstać Judeo-Polonia enklawa żydowska a że nie wyszło wtedy teraz nadarza się dobra chwila by osiągnąć zamierzenia sprzed 39 roku ,stąd sukcesywnie wyprowadza się stąd Polaków w takiej czy innej formie min. przez likwidowanie zakładów pracy ,wprowadzenia zamętu i biedy itp. i pewnie znajdą się ta... rozwiń
Avatar
To ya / 23 stycznia 2010 r. o 10:44
0
Jak większość firm zagranicznych tak i ta wykupiła lubelskie 'światłowody' w celu ich likwidacji żeby zlikwidować konkurencję na rynku.
To jest typowe działanie w gospodarce 'wolnorynkowej'
Avatar
noreq / 23 stycznia 2010 r. o 00:59
0
Korr napisał:
Byłeś przy tym? Na UMCS czy jeszcze gdzieś? Co lubelskie światłowody mają wspólnego z 'epoką godną zapomnienia'? może budowałeś zakład? Bo nie przypominam sobie nikogo w ekipie kto miał takie podejście.


ironię i sarkazm zaczynają rozumieć już dzieci w wieku szkolnym, to taka prawidłowość rozwojowa. ale jak widać, nie każdemu się udało...
Avatar
Korr / 22 stycznia 2010 r. o 22:22
0
Gierwald napisał:
Z pewną nieśmiałością i prawie wstydem przypominam w jakich czasach powstały osiągnięcia związane z "lubelskimi światłowodami". Zlikwidować! Zlikwidować, bo epoka była godna zapomnienia.

Byłeś przy tym? Na UMCS czy jeszcze gdzieś? Co lubelskie światłowody mają wspólnego z 'epoką godną zapomnienia'? może budowałeś zakład? Bo nie przypominam sobie nikogo w ekipie kto miał takie podejście.
Avatar
NoE / 22 stycznia 2010 r. o 19:43
0
Wieśniak napisał:
Kolego dzisiaj nic złego na JKM Pana Wasilewskiego na łamach Kuriera nic nie napiszesz. Kurierek dał ciała. Pozostała nam tylko AGORA.

Wkrotce juz nigdzie nie napiszesz nic zlego na POlitykow - rzad skierowaj wlasnie do sejmu wniosek o uchwalenie mozliwosci blokowania "niewlasciwych stron" .
A dlug publiczny rosnie w tempie 1500 pln na sekunde i przekroczyl juz 700 mld pln!
PO nich to juz tylko POtop!!!