Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 października 2015 r.
16:25

Zwolnili szefów giełdy na Elizówce. Powód? "Utrata zaufania, brak współpracy"

Autor: Zdjęcie autora aa
0 16 A A
Piotr Janczarek i Ryszard Nowak
Piotr Janczarek i Ryszard Nowak

Dlaczego zwolniono prezesa i wicepresa Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce? Ministerstwo Skarbu Państwa wyjaśnia: z powodu utraty zaufania i braku współpracy

Aktualizacja artykułu: 20 października 2015 r. 20:33
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Brak zaufania do prezesa i wiceprezesa Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce było powodem ich odwołania. „Nienależyta” miała być też współpraca zarządu z radą nadzorczą – piszą w komunikacie do mediów przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa, większościowego udziałowca spółki. Były już prezes Ryszard Nowak zarzutów pod swoim adresem nie chce komentować.

We wtorek napisaliśmy o sobotniej decyzji Rady Nadzorczej spółki, która podjęła uchwałę w sprawie odwołania ze stanowiska prezesa Ryszarda Nowaka i wiceprezesa Piotra Janczarka.
„W ostatnich miesiącach zarząd LRH nie przestrzegając reguł korporacyjnych obowiązujących w spółce, bez wymaganych uprzednich zgód rady nadzorczej, ogłosił szereg przetargów związanych z inwestycjami odtworzeniowymi – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Kolejne zarzuty są związane z zamknięciem z końcem 2014 r. z powodu rosyjskiego embarga działalności Centrum Handlu Zagranicznego i Promocji. Od tego czasu – jak punktuje resort – nie została jednak podjęta próba znalezienia innych rynków zbytu. LRH ponosił zaś koszty związane z organizacją pracy Centrum.

„W planie rzeczowo-finansowym spółki na rok 2015 zarząd przewidział wznowienie działalności ww. Centrum, do dnia dzisiejszego nie zostało to jednak zrealizowane, co spowodowało konieczność dokonania korekty ww. planu” – czytamy w komunikacie.

Kolejny zarzut dotyczy zaległego urlopu prezesa Nowaka, którego nowa kadencja rozpoczęła się w czerwcu br. Nie doszło do zawarcia porozumienia między stronami w tej sprawie. „(Ryszard Nowak - red. ) złożył oświadczenie, na podstawie którego bez wiedzy rady nadzorczej został mu wypłacony wysoki ekwiwalent pieniężny” – podają przedstawiciele resortu.

O jaką kwotę chodzi? Tego ministerstwo nie podaje.

W przypadku byłego już wiceprezesa Piotra Janczarka mowa jest o bezskutecznych działaniach dotyczących organizacji Centrum Handlu Zagranicznego i Promocji. „Przez pierwsze trzy miesiące pełnienia funkcji członka zarządu odpowiedzialnego wyłącznie za działalność CHZiP bezskutecznie prowadził rekrutację pracowników” – piszą przedstawiciele MSP.
Janczarek miał też samowolnie udać się na urlop wypoczynkowy.

Więcej: Idą wybory. Polityczna czystka na giełdzie w Elizówce. To kara za bliskie kontakty z PiS?

Pełna treść komunikatu Ministerstwa Skarbu

Rada Nadzorcza Lubelskiego Rynku Hurtowego z siedzibą w Elizówce w dniu 17 października br. podjęła uchwały w sprawie odwołania Ryszarda Nowaka ze stanowiska Prezesa Zarządu oraz Piotra Janczarka ze stanowiska Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu.

Powodem odwołania ww. osób była utrata zaufania Rady Nadzorczej oraz brak należytej współpracy pomiędzy Członkami Zarządu LRH. W ostatnich miesiącach Zarząd LRH nie przestrzegając reguł korporacyjnych obowiązujących w Spółce, bez wymaganych uprzednich zgód Rady Nadzorczej, ogłosił szereg przetargów związanych z inwestycjami odtworzeniowymi - o sanowanie tych czynności Zarząd wystąpił do Rady Nadzorczej mając już podpisane umowy warunkowe z wykonawcami lub dostawcami.  Ponadto od momentu powołania Zarządu LRH na kolejną kadencję w czerwcu 2015 r. nie było należytej współpracy pomiędzy jego Członkami, co wpływało negatywnie na działalność Spółki.

Utrata zaufania do Ryszarda Nowaka spowodowana była m.in. następującymi okolicznościami:

- z końcem 2014 roku z inicjatywy Prezesa Zarządu zamknięto działalność Centrum Handlu Zagranicznego i Promocji powołując się na embargo rosyjskie, bez próby znalezienia innych rynków zbytu;  Centrum to realizowało działalność misyjną Spółki polegającą na eksporcie nadwyżek płodów rolnych z terenów Lubelszczyzny, nie wspominając, że organizacja miejsc pracy w CHZiP wiązała się z poniesieniem przez Spółkę znacznych kosztów finansowych;  w planie rzeczowo-finansowym Spółki na rok 2015 Zarząd przewidział wznowienie działalności ww. Centrum, do dnia dzisiejszego nie zostało to jednak zrealizowane, co spowodowało konieczność dokonania korekty ww. planu;

- po zakończeniu umowy o pracę zawartej na czas określony (do czasu powołania Zarządu kolejnej kadencji, która rozpoczęła się w czerwcu 2015r.), Ryszard Nowak nie wyraził zgody na zawarcie porozumienia z Radą Nadzorczą jako pracodawcą w zakresie sposobu wykorzystania zaległego urlopu, co przewidują przepisy prawa pracy, lecz złożył oświadczenie, na podstawie, którego bez wiedzy Rady Nadzorczej został mu wypłacony wysoki ekwiwalent pieniężny.

Natomiast w stosunku do Piotra Janczarka zaufanie Rady Nadzorczej już w pierwszych miesiącach sprawowania przez niego funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu zostało podważone poprzez:

- bezskuteczne działania dotyczące organizacji Centrum Handlu Zagranicznego i Promocji (przez pierwsze trzy miesiące pełnienia funkcji Członka Zarządu odpowiedzialnego wyłącznie za działalność  CHZiP bezskutecznie prowadził rekrutację pracowników);

- dopuszczenie się naruszeń obowiązków pracowniczych, np. poprzez samowolne udanie się na urlop wypoczynkowy (niedopełnienie obowiązku uzyskania zgody upoważnionego Członka Rady Nadzorczej), czy też nieprzestrzeganie ustalonej dyscypliny pracy;

Utrata zaufania do Zarządu znajduje zatem oparcie w przesłankach natury obiektywnej i racjonalnej oraz nie jest wynikiem arbitralnych ocen Rady Nadzorczej.

Jednocześnie Rada Nadzorcza Lubelskiego Rynku Hurtowego - z upoważnienia Ministerstwa Skarbu Państwa - informuje, że wobec Spółki nie są prowadzone, ani też planowane działania prywatyzacyjne, wobec powyższego wszelkie spekulacje w tej sprawie nie znajdują uzasadnienia oraz nie są prawdziwe.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
doktór / 9 listopada 2015 o 13:26
0

Idę o zakład że kolejny konkurs wygra menager dr nauk o logistyce stosowanejRychard Nowaczek z pomocą kościoła katolickiego [prof osieczka i arcybiskup zegara] uczelni na której wykłada i PISu w osobach Pruszynski Michałkowski przy wsparciu mieszałka sosny ora szarej lubuskiej eminencji przyjaciela Jackowita sobczyny.Nawet dyplomacja moskiewska minska z miasta kazań poręczy za wierność poświęcenie i umiejętnośc promocji Polski na arenie międzynarodowej. Przykładem jest organizacja zjazdu światowego rynków przez dr Nowaczyka w Lublinie .Wykład dotyczący handlu artykułami spożywczymi i świniną głosił będzie mieszałek sosna ekspert od trzody .Być może i inni

nie kracz, nie kracz, bo wykraczesz :(

nie kracz, nie kracz, bo wykraczesz :(

rozwiń
Avatar
Pan Tadeusz / 21 października 2015 o 13:28
0

Najważniejsze że pan prezes zdążył "przytulić" ekwiwalent

Avatar
judyta / 21 października 2015 o 12:23
0

Gdyby Nowka był czysty jak łza to chociaż by skomentował to odwołanie. A tak... nieobecni nie mają racji.

Avatar
laura / 21 października 2015 o 09:42
0

A jakie odprawy wezmą Ci nieudacznicy?

oczywiście dość spore

Avatar
Gość / 21 października 2015 o 07:37
0
A jakie odprawy wezmą Ci nieudacznicy?
Avatar
junosta / 20 października 2015 o 23:56
0

Kruk krukowi oka nie wykole, już Soboń zadna o to żeby ci nieudacznicy miękko wylądowali.

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 22:15
0
Platformo to wstyd , że osiem lat kierował Elizówką taki " śmieć" , przez dwie kadencje bez absolutorium , but , cham i do tego doktor. Ekwiwalent za urlop to tylko 90 tys. zł. , drobiazg.
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 19:56
0
Idę o zakład że kolejny konkurs wygra menager dr nauk o logistyce stosowanejRychard Nowaczek z pomocą kościoła katolickiego [prof osieczka i arcybiskup zegara] uczelni na której wykłada i PISu w osobach Pruszynski Michałkowski przy wsparciu mieszałka sosny ora szarej lubuskiej eminencji przyjaciela Jackowita sobczyny.Nawet dyplomacja moskiewska minska z miasta kazań poręczy za wierność poświęcenie i umiejętnośc promocji Polski na arenie międzynarodowej. Przykładem jest organizacja zjazdu światowego rynków przez dr Nowaczyka w Lublinie .Wykład dotyczący handlu artykułami spożywczymi i świniną głosił będzie mieszałek sosna ekspert od trzody .Być może i inni
Idę o zakład że kolejny konkurs wygra menager dr nauk o logistyce stosowanejRychard Nowaczek z pomocą kościoła katolickiego [prof osieczka i arcybiskup zegara] uczelni na której wykłada i PISu w osobach Pruszynski Michałkowski przy wsparciu mieszałka sosny ora szarej lubuskiej eminencji przyjaciela Jackowita sobczyny.Nawet dyplomacja moskiewska minska z miasta kazań poręczy za wierność poświęcenie i umiejętnośc promocji Polski na arenie międzynarodowej. Przykładem jest organizacja zjazdu światowego rynków przez dr Nowaczyka w Lublinie .Wykł... rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 19:35
0
A co to za powody.Rada nadzorcza składa sie z urzędniczków i szukają przysłowiowej złotówki.Odpytajcie pracowników spółki i tych co sami odeszli to wam oczy otworzą
Avatar
Oko / 20 października 2015 o 18:43
0
A co to za problem ze rada nadzorcza odwołała zarząd? Takie ma prawo. Panom podziękować i co w tym dziwnego.
Avatar
doktór / 9 listopada 2015 o 13:26
0

Idę o zakład że kolejny konkurs wygra menager dr nauk o logistyce stosowanejRychard Nowaczek z pomocą kościoła katolickiego [prof osieczka i arcybiskup zegara] uczelni na której wykłada i PISu w osobach Pruszynski Michałkowski przy wsparciu mieszałka sosny ora szarej lubuskiej eminencji przyjaciela Jackowita sobczyny.Nawet dyplomacja moskiewska minska z miasta kazań poręczy za wierność poświęcenie i umiejętnośc promocji Polski na arenie międzynarodowej. Przykładem jest organizacja zjazdu światowego rynków przez dr Nowaczyka w Lublinie .Wykład dotyczący handlu artykułami spożywczymi i świniną głosił będzie mieszałek sosna ekspert od trzody .Być może i inni

nie kracz, nie kracz, bo wykraczesz :(

nie kracz, nie kracz, bo wykraczesz :(

rozwiń
Avatar
Pan Tadeusz / 21 października 2015 o 13:28
0

Najważniejsze że pan prezes zdążył "przytulić" ekwiwalent

Avatar
judyta / 21 października 2015 o 12:23
0

Gdyby Nowka był czysty jak łza to chociaż by skomentował to odwołanie. A tak... nieobecni nie mają racji.

Avatar
laura / 21 października 2015 o 09:42
0

A jakie odprawy wezmą Ci nieudacznicy?

oczywiście dość spore

Avatar
Gość / 21 października 2015 o 07:37
0
A jakie odprawy wezmą Ci nieudacznicy?
Avatar
junosta / 20 października 2015 o 23:56
0

Kruk krukowi oka nie wykole, już Soboń zadna o to żeby ci nieudacznicy miękko wylądowali.

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 22:15
0
Platformo to wstyd , że osiem lat kierował Elizówką taki " śmieć" , przez dwie kadencje bez absolutorium , but , cham i do tego doktor. Ekwiwalent za urlop to tylko 90 tys. zł. , drobiazg.
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 19:56
0
Idę o zakład że kolejny konkurs wygra menager dr nauk o logistyce stosowanejRychard Nowaczek z pomocą kościoła katolickiego [prof osieczka i arcybiskup zegara] uczelni na której wykłada i PISu w osobach Pruszynski Michałkowski przy wsparciu mieszałka sosny ora szarej lubuskiej eminencji przyjaciela Jackowita sobczyny.Nawet dyplomacja moskiewska minska z miasta kazań poręczy za wierność poświęcenie i umiejętnośc promocji Polski na arenie międzynarodowej. Przykładem jest organizacja zjazdu światowego rynków przez dr Nowaczyka w Lublinie .Wykład dotyczący handlu artykułami spożywczymi i świniną głosił będzie mieszałek sosna ekspert od trzody .Być może i inni
Idę o zakład że kolejny konkurs wygra menager dr nauk o logistyce stosowanejRychard Nowaczek z pomocą kościoła katolickiego [prof osieczka i arcybiskup zegara] uczelni na której wykłada i PISu w osobach Pruszynski Michałkowski przy wsparciu mieszałka sosny ora szarej lubuskiej eminencji przyjaciela Jackowita sobczyny.Nawet dyplomacja moskiewska minska z miasta kazań poręczy za wierność poświęcenie i umiejętnośc promocji Polski na arenie międzynarodowej. Przykładem jest organizacja zjazdu światowego rynków przez dr Nowaczyka w Lublinie .Wykł... rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 19:35
0
A co to za powody.Rada nadzorcza składa sie z urzędniczków i szukają przysłowiowej złotówki.Odpytajcie pracowników spółki i tych co sami odeszli to wam oczy otworzą
Avatar
Oko / 20 października 2015 o 18:43
0
A co to za problem ze rada nadzorcza odwołała zarząd? Takie ma prawo. Panom podziękować i co w tym dziwnego.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 5

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.