Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łuków

10 grudnia 2018 r.
11:59

67-latek potrącony na przejściu. Zmarł w szpitalu

0 14 A A

67-latek został potrącony przez samochód. Skończyło się tragicznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W niedzielę wieczorem patrolujący ulice miasta policjanci z łukowskiej drogówki, zauważyli leżącego w pobliżu przejścia dla pieszych mężczyznę. Okazało się, że przed chwilą potrącił go samochód marki Toyota, którym kierował 53-latek z Siedlec. Do czasu przyjazdu karetki poszkodowanym zajęli się mundurowi. Po chwili mężczyzna został odwieziony do szpitala. Nie udało się go uratować.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pieszy przechodził przez jezdnię po wyznaczonym przejściu. Kierowca toyoty tłumaczył się policjantom, że mężczyznę zauważył w ostatniej chwili, obserwację drogi utrudniał mu padający wówczas deszcz, a pieszy miał być ubrany w ciemną odzież. 53-latek mówił, że nie miał już możliwości by bezpiecznie wyhamować przed pieszym.

Analizując wstępne ustalenia policjanci uznali, że kierujący autem mężczyzna dojeżdżając do przejścia, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez jezdnię pieszemu.

Mundurowi za rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy. Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i okoliczności wypadku, a sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jack / 10 grudnia 2018 r. o 14:36
Niestety mordercy za kierownicą, którzy zabijają ludzi na przejściach zazwyczaj nie idą w Polsce do więzienia. Dostają 2-3 lata w "zawiasach" - co to za kara?! Zabijają matki, żony, ojców .... Rodziny przechodzą traumę raz po śmierci a drugi raz jak usłyszą wyrok naszych "wspaniałych Sądów" - "trzy lata w zawieszeniu na okres 5 lat" i nawiązka 5 tysięcy na pomoc ofiarom wypadków. To jakaś kpina!!!!!!!! Za zabójstwo na przejściu dla pieszych powinna być kara niewiele mniejsza niż za "normalne" zabójstwo. Żadnych wyroków w zawieszeniu, minimum 10 lat w pierdlu, dożywotnia renta dla rodziny zmarłego. Wtedy ci "kierowcy" może trochę zaczęliby patrzeć na drogę a nie w smartfona.
Niestety mordercy za kierownicą, którzy zabijają ludzi na przejściach zazwyczaj nie idą w Polsce do więzienia. Dostają 2-3 lata w "zawiasach" - co to za kara?! Zabijają matki, żony, ojców .... Rodziny przechodzą traumę raz po śmierci a drugi raz jak usłyszą wyrok naszych "wspaniałych Sądów" - "trzy lata w zawieszeniu na okres 5 lat" i nawiązka 5 tysięcy na pomoc ofiarom wypadków. To jakaś kpina!!!!!!!! Za zabójstwo na przejściu dla pieszych powinna być kara niewiele mniejsza niż za "normalne" zabójst... rozwiń
Avatar
bjka / 10 grudnia 2018 r. o 12:51
Wkurza mnie jak widzę gdy mrugają debile za mną w momencie kiedy zwalniam w nocy przed przejściem, albo w korku w przeciwnym kierunku. Codziennie jak przejeżdżam przez przejście na turystycznej gdzie zginęła młoda dziewczyna zabita przez policjanta (który uciekł) zwalniam i jeszcze długimi doświetlam przejścia. Niestety kierowcy chyba jak kogoś zabiją/potrącą to zaczynają zwracać uwagę na swoją jazdę.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 12:49
Kamizelka odblaskowa nie pomoże jak kierowca z tych z ciężką nogą, albo zajmujący się telefonem podczas kierowania.
Avatar
^_^ / 10 grudnia 2018 r. o 18:59
Przejście dla pieszych jest azylem, gdy ów pieszy już na nim jest. Pieszy też ma obowiązek stać przy krawężniku dopóki nadjeżdżające auto się nie zatrzyma. Piesi też nie są święci. Wkurzają mnie kierowcy, którzy wyprzedzają na przejściu, tak samo jak pieszy włażący pod auto bez rozejrzenia się. Trzeba tępić obydwa zachowania.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 13:00
"zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy" - prawo jazdy to chyba i tak mu się w więzieniu nie przyda
Avatar
False / 11 grudnia 2018 r. o 09:28
Bo to jest wina tego że wszędzie jest trąbione że pieszy ma pierszeństwo na pasach i ludzie włażą często jak te święte krowy nawet nie patrząc czy coś jedzie, czy coś zdąży się zatrzymać, co z tego że będę jechał przepisowo nawet 50km/h jak w nocy gdzie jest przejście wyjdzie mi z za winkla niewidoczny dla mnie koleś i wlezie jak święta krowa licząc na cud. Ja nie mówię że tu tak było ale wiem że ten kij ma dwa końce, a nikt przecież jadąc przez miasto czy wieś nie będzie zwalniał do 5km/h by ocenić czy pieszy nie wchodzi. Myślenie powinno być po obu stronach. Dla mnie jeżeli się okaże że kierowca jechał przepisową prędkością, był trzeźwy, auto sprawne a pieszy zaś nieoświetlony i przejście nie oświetlone to powinni kierowcę puścić wolno bo nie jest to jego wina
Bo to jest wina tego że wszędzie jest trąbione że pieszy ma pierszeństwo na pasach i ludzie włażą często jak te święte krowy nawet nie patrząc czy coś jedzie, czy coś zdąży się zatrzymać, co z tego że będę jechał przepisowo nawet 50km/h jak w nocy gdzie jest przejście wyjdzie mi z za winkla niewidoczny dla mnie koleś i wlezie jak święta krowa licząc na cud. Ja nie mówię że tu tak było ale wiem że ten kij ma dwa końce, a nikt przecież jadąc przez miasto czy wieś nie będzie zwalniał do 5km/h by ocenić czy pieszy nie wchodzi. Myślenie powinno b... rozwiń
Avatar
andrzej / 11 grudnia 2018 r. o 05:14
wlasnie tak jest ze mial pierwszenstwo i zginal Ten przepis o pierwszenstwie to idiotyzm Jezdze autem 40 lat i powiem tak dzis piesi sa nieobliczalni Po prostu boje sie jechac po miescie 
Avatar
muc / 10 grudnia 2018 r. o 12:49
To pieszy ma ustąpić pierwszeństwa samochodowi na przejściu, a nie odwrotnie. Przejścia dla pieszych są dla samochodów.
 Marna prowokacja, ale masz plusa;-)
Avatar
ODSZKODOWANA 513 996 555 / 10 grudnia 2018 r. o 21:29
Rodzina tragicznie zmarłego może dochodzić zadośćuczynienia z oc sprawcy. Bezpłatna analiza sprawy
Avatar
wypadEK / 10 grudnia 2018 r. o 19:23
Rodzinę zmarłego Pana bardzo proszę o kontakt a-falega@o2.pl
Avatar
False / 11 grudnia 2018 r. o 09:28
Bo to jest wina tego że wszędzie jest trąbione że pieszy ma pierszeństwo na pasach i ludzie włażą często jak te święte krowy nawet nie patrząc czy coś jedzie, czy coś zdąży się zatrzymać, co z tego że będę jechał przepisowo nawet 50km/h jak w nocy gdzie jest przejście wyjdzie mi z za winkla niewidoczny dla mnie koleś i wlezie jak święta krowa licząc na cud. Ja nie mówię że tu tak było ale wiem że ten kij ma dwa końce, a nikt przecież jadąc przez miasto czy wieś nie będzie zwalniał do 5km/h by ocenić czy pieszy nie wchodzi. Myślenie powinno być po obu stronach. Dla mnie jeżeli się okaże że kierowca jechał przepisową prędkością, był trzeźwy, auto sprawne a pieszy zaś nieoświetlony i przejście nie oświetlone to powinni kierowcę puścić wolno bo nie jest to jego wina
Bo to jest wina tego że wszędzie jest trąbione że pieszy ma pierszeństwo na pasach i ludzie włażą często jak te święte krowy nawet nie patrząc czy coś jedzie, czy coś zdąży się zatrzymać, co z tego że będę jechał przepisowo nawet 50km/h jak w nocy gdzie jest przejście wyjdzie mi z za winkla niewidoczny dla mnie koleś i wlezie jak święta krowa licząc na cud. Ja nie mówię że tu tak było ale wiem że ten kij ma dwa końce, a nikt przecież jadąc przez miasto czy wieś nie będzie zwalniał do 5km/h by ocenić czy pieszy nie wchodzi. Myślenie powinno b... rozwiń
Avatar
andrzej / 11 grudnia 2018 r. o 05:14
wlasnie tak jest ze mial pierwszenstwo i zginal Ten przepis o pierwszenstwie to idiotyzm Jezdze autem 40 lat i powiem tak dzis piesi sa nieobliczalni Po prostu boje sie jechac po miescie 
Avatar
ODSZKODOWANA 513 996 555 / 10 grudnia 2018 r. o 21:29
Rodzina tragicznie zmarłego może dochodzić zadośćuczynienia z oc sprawcy. Bezpłatna analiza sprawy
Avatar
wypadEK / 10 grudnia 2018 r. o 19:23
Rodzinę zmarłego Pana bardzo proszę o kontakt a-falega@o2.pl
Avatar
^_^ / 10 grudnia 2018 r. o 18:59
Przejście dla pieszych jest azylem, gdy ów pieszy już na nim jest. Pieszy też ma obowiązek stać przy krawężniku dopóki nadjeżdżające auto się nie zatrzyma. Piesi też nie są święci. Wkurzają mnie kierowcy, którzy wyprzedzają na przejściu, tak samo jak pieszy włażący pod auto bez rozejrzenia się. Trzeba tępić obydwa zachowania.
Avatar
wyp.adek / 10 grudnia 2018 r. o 15:12
Rodzinę zmarłego Pana bardzo proszę o kontakt a-falega@o2.pl
Avatar
Jack / 10 grudnia 2018 r. o 14:36
Niestety mordercy za kierownicą, którzy zabijają ludzi na przejściach zazwyczaj nie idą w Polsce do więzienia. Dostają 2-3 lata w "zawiasach" - co to za kara?! Zabijają matki, żony, ojców .... Rodziny przechodzą traumę raz po śmierci a drugi raz jak usłyszą wyrok naszych "wspaniałych Sądów" - "trzy lata w zawieszeniu na okres 5 lat" i nawiązka 5 tysięcy na pomoc ofiarom wypadków. To jakaś kpina!!!!!!!! Za zabójstwo na przejściu dla pieszych powinna być kara niewiele mniejsza niż za "normalne" zabójstwo. Żadnych wyroków w zawieszeniu, minimum 10 lat w pierdlu, dożywotnia renta dla rodziny zmarłego. Wtedy ci "kierowcy" może trochę zaczęliby patrzeć na drogę a nie w smartfona.
Niestety mordercy za kierownicą, którzy zabijają ludzi na przejściach zazwyczaj nie idą w Polsce do więzienia. Dostają 2-3 lata w "zawiasach" - co to za kara?! Zabijają matki, żony, ojców .... Rodziny przechodzą traumę raz po śmierci a drugi raz jak usłyszą wyrok naszych "wspaniałych Sądów" - "trzy lata w zawieszeniu na okres 5 lat" i nawiązka 5 tysięcy na pomoc ofiarom wypadków. To jakaś kpina!!!!!!!! Za zabójstwo na przejściu dla pieszych powinna być kara niewiele mniejsza niż za "normalne" zabójst... rozwiń
Avatar
Anna / 10 grudnia 2018 r. o 13:40
Prosze rodzinę tragicznie zmarłego Pana o kontakt na adres e-mail:anna.rudecka@op.pl 
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 13:00
"zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy" - prawo jazdy to chyba i tak mu się w więzieniu nie przyda
Avatar
bjka / 10 grudnia 2018 r. o 12:51
Wkurza mnie jak widzę gdy mrugają debile za mną w momencie kiedy zwalniam w nocy przed przejściem, albo w korku w przeciwnym kierunku. Codziennie jak przejeżdżam przez przejście na turystycznej gdzie zginęła młoda dziewczyna zabita przez policjanta (który uciekł) zwalniam i jeszcze długimi doświetlam przejścia. Niestety kierowcy chyba jak kogoś zabiją/potrącą to zaczynają zwracać uwagę na swoją jazdę.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Mateusz Cierniak został indywidualnym mistrzem świata juniorów. Żużlowiec Motoru Lublin złoto zapewnił sobie zajmując trzecie miejsce w finałowej rundzie Grand Prix 2 w Toruniu. Drugi był inny zawodnik lubelskiej drużyny Wiktor Lampart, który może mówić o sporym pechu, bo medal przegrał zaledwie o włos.

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Sytuacja jest „trudna”, „bardzo ciężka”. Te słowa padały zarówno z ust przedstawiciela pracowników MPK Kraśnik, prezesa spółki jak i miejskich radnych. – Skoro o podwyżkach nie ma mowy, skoro przed nami jest widmo bankructwa naszej spółki, to jaką mamy mieć motywację do pracy? – dopytywał radnych przewodniczący zakładowej „Solidarności” Witold Bielski. Czy dojdzie do strajku pracowników?

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym. Ostatnie wydarzenia m.in. za naszą wschodnią granicą pokazały, że OZE to już nie tylko ekologia i rachunek ekonomiczny, a gwarancja bezpieczeństwa - rozmowa z Piotrem Droździewiczem, wiceprezesem firmy Sunprofi.

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym
7 października 2022, 18:00

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym

"Słyszę Cię" to tytuł wyjątkowego koncertu charytatywnego, który Teatr Muzyczny w Lublinie zrealizuje w ramach pomocy na rzecz młodych ludzi zmagających się z problemami psychicznymi. Gwiazdami wydarzenia będą Viki Gabor i Kayah. Koncert odbędzie się już 7 października o godz. 18.

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister:  Musimy być przygotowani na różne warianty

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister: Musimy być przygotowani na różne warianty

Okazuje się, że Państwowa Agencja Atomistyki już przeprowadziła symulacje pod kątem rosyjskich ataków na ukraińskie elektrownie atomowe.

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę
zdjęcia
1 października 2022, 16:00
galeria

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę

Artystów jest dwudziestu, miejsc gdzie pojawią się ich prace: 25. W sobotę rozpoczyna się Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022.

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!