Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łuków

10 grudnia 2018 r.
11:59

67-latek potrącony na przejściu. Zmarł w szpitalu

0 14 A A

67-latek został potrącony przez samochód. Skończyło się tragicznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W niedzielę wieczorem patrolujący ulice miasta policjanci z łukowskiej drogówki, zauważyli leżącego w pobliżu przejścia dla pieszych mężczyznę. Okazało się, że przed chwilą potrącił go samochód marki Toyota, którym kierował 53-latek z Siedlec. Do czasu przyjazdu karetki poszkodowanym zajęli się mundurowi. Po chwili mężczyzna został odwieziony do szpitala. Nie udało się go uratować.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pieszy przechodził przez jezdnię po wyznaczonym przejściu. Kierowca toyoty tłumaczył się policjantom, że mężczyznę zauważył w ostatniej chwili, obserwację drogi utrudniał mu padający wówczas deszcz, a pieszy miał być ubrany w ciemną odzież. 53-latek mówił, że nie miał już możliwości by bezpiecznie wyhamować przed pieszym.

Analizując wstępne ustalenia policjanci uznali, że kierujący autem mężczyzna dojeżdżając do przejścia, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez jezdnię pieszemu.

Mundurowi za rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy. Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i okoliczności wypadku, a sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jack / 10 grudnia 2018 r. o 14:36
+14
Niestety mordercy za kierownicą, którzy zabijają ludzi na przejściach zazwyczaj nie idą w Polsce do więzienia. Dostają 2-3 lata w "zawiasach" - co to za kara?! Zabijają matki, żony, ojców .... Rodziny przechodzą traumę raz po śmierci a drugi raz jak usłyszą wyrok naszych "wspaniałych Sądów" - "trzy lata w zawieszeniu na okres 5 lat" i nawiązka 5 tysięcy na pomoc ofiarom wypadków. To jakaś kpina!!!!!!!! Za zabójstwo na przejściu dla pieszych powinna być kara niewiele mniejsza niż za "normalne" zabójstwo. Żadnych wyroków w zawieszeniu, minimum 10 lat w pierdlu, dożywotnia renta dla rodziny zmarłego. Wtedy ci "kierowcy" może trochę zaczęliby patrzeć na drogę a nie w smartfona.
Niestety mordercy za kierownicą, którzy zabijają ludzi na przejściach zazwyczaj nie idą w Polsce do więzienia. Dostają 2-3 lata w "zawiasach" - co to za kara?! Zabijają matki, żony, ojców .... Rodziny przechodzą traumę raz po śmierci a drugi raz jak usłyszą wyrok naszych "wspaniałych Sądów" - "trzy lata w zawieszeniu na okres 5 lat" i nawiązka 5 tysięcy na pomoc ofiarom wypadków. To jakaś kpina!!!!!!!! Za zabójstwo na przejściu dla pieszych powinna być kara niewiele mniejsza niż za "normalne" zabójst... rozwiń
Avatar
bjka / 10 grudnia 2018 r. o 12:51
+14
Wkurza mnie jak widzę gdy mrugają debile za mną w momencie kiedy zwalniam w nocy przed przejściem, albo w korku w przeciwnym kierunku. Codziennie jak przejeżdżam przez przejście na turystycznej gdzie zginęła młoda dziewczyna zabita przez policjanta (który uciekł) zwalniam i jeszcze długimi doświetlam przejścia. Niestety kierowcy chyba jak kogoś zabiją/potrącą to zaczynają zwracać uwagę na swoją jazdę.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 12:49
+13
Kamizelka odblaskowa nie pomoże jak kierowca z tych z ciężką nogą, albo zajmujący się telefonem podczas kierowania.
Avatar
^_^ / 10 grudnia 2018 r. o 18:59
+5
Przejście dla pieszych jest azylem, gdy ów pieszy już na nim jest. Pieszy też ma obowiązek stać przy krawężniku dopóki nadjeżdżające auto się nie zatrzyma. Piesi też nie są święci. Wkurzają mnie kierowcy, którzy wyprzedzają na przejściu, tak samo jak pieszy włażący pod auto bez rozejrzenia się. Trzeba tępić obydwa zachowania.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 13:00
+5
"zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy" - prawo jazdy to chyba i tak mu się w więzieniu nie przyda
Avatar
False / 11 grudnia 2018 r. o 09:28
+3
Bo to jest wina tego że wszędzie jest trąbione że pieszy ma pierszeństwo na pasach i ludzie włażą często jak te święte krowy nawet nie patrząc czy coś jedzie, czy coś zdąży się zatrzymać, co z tego że będę jechał przepisowo nawet 50km/h jak w nocy gdzie jest przejście wyjdzie mi z za winkla niewidoczny dla mnie koleś i wlezie jak święta krowa licząc na cud. Ja nie mówię że tu tak było ale wiem że ten kij ma dwa końce, a nikt przecież jadąc przez miasto czy wieś nie będzie zwalniał do 5km/h by ocenić czy pieszy nie wchodzi. Myślenie powinno być po obu stronach. Dla mnie jeżeli się okaże że kierowca jechał przepisową prędkością, był trzeźwy, auto sprawne a pieszy zaś nieoświetlony i przejście nie oświetlone to powinni kierowcę puścić wolno bo nie jest to jego wina
Bo to jest wina tego że wszędzie jest trąbione że pieszy ma pierszeństwo na pasach i ludzie włażą często jak te święte krowy nawet nie patrząc czy coś jedzie, czy coś zdąży się zatrzymać, co z tego że będę jechał przepisowo nawet 50km/h jak w nocy gdzie jest przejście wyjdzie mi z za winkla niewidoczny dla mnie koleś i wlezie jak święta krowa licząc na cud. Ja nie mówię że tu tak było ale wiem że ten kij ma dwa końce, a nikt przecież jadąc przez miasto czy wieś nie będzie zwalniał do 5km/h by ocenić czy pieszy nie wchodzi. Myślenie powinno b... rozwiń
Avatar
andrzej / 11 grudnia 2018 r. o 05:14
+2
wlasnie tak jest ze mial pierwszenstwo i zginal Ten przepis o pierwszenstwie to idiotyzm Jezdze autem 40 lat i powiem tak dzis piesi sa nieobliczalni Po prostu boje sie jechac po miescie 
Avatar
muc / 10 grudnia 2018 r. o 12:49
0
To pieszy ma ustąpić pierwszeństwa samochodowi na przejściu, a nie odwrotnie. Przejścia dla pieszych są dla samochodów.
 Marna prowokacja, ale masz plusa;-)
Avatar
ODSZKODOWANA 513 996 555 / 10 grudnia 2018 r. o 21:29
-2
Rodzina tragicznie zmarłego może dochodzić zadośćuczynienia z oc sprawcy. Bezpłatna analiza sprawy
Avatar
wypadEK / 10 grudnia 2018 r. o 19:23
-3
Rodzinę zmarłego Pana bardzo proszę o kontakt a-falega@o2.pl
Avatar
False / 11 grudnia 2018 r. o 09:28
+3
Bo to jest wina tego że wszędzie jest trąbione że pieszy ma pierszeństwo na pasach i ludzie włażą często jak te święte krowy nawet nie patrząc czy coś jedzie, czy coś zdąży się zatrzymać, co z tego że będę jechał przepisowo nawet 50km/h jak w nocy gdzie jest przejście wyjdzie mi z za winkla niewidoczny dla mnie koleś i wlezie jak święta krowa licząc na cud. Ja nie mówię że tu tak było ale wiem że ten kij ma dwa końce, a nikt przecież jadąc przez miasto czy wieś nie będzie zwalniał do 5km/h by ocenić czy pieszy nie wchodzi. Myślenie powinno być po obu stronach. Dla mnie jeżeli się okaże że kierowca jechał przepisową prędkością, był trzeźwy, auto sprawne a pieszy zaś nieoświetlony i przejście nie oświetlone to powinni kierowcę puścić wolno bo nie jest to jego wina
Bo to jest wina tego że wszędzie jest trąbione że pieszy ma pierszeństwo na pasach i ludzie włażą często jak te święte krowy nawet nie patrząc czy coś jedzie, czy coś zdąży się zatrzymać, co z tego że będę jechał przepisowo nawet 50km/h jak w nocy gdzie jest przejście wyjdzie mi z za winkla niewidoczny dla mnie koleś i wlezie jak święta krowa licząc na cud. Ja nie mówię że tu tak było ale wiem że ten kij ma dwa końce, a nikt przecież jadąc przez miasto czy wieś nie będzie zwalniał do 5km/h by ocenić czy pieszy nie wchodzi. Myślenie powinno b... rozwiń
Avatar
andrzej / 11 grudnia 2018 r. o 05:14
+2
wlasnie tak jest ze mial pierwszenstwo i zginal Ten przepis o pierwszenstwie to idiotyzm Jezdze autem 40 lat i powiem tak dzis piesi sa nieobliczalni Po prostu boje sie jechac po miescie 
Avatar
ODSZKODOWANA 513 996 555 / 10 grudnia 2018 r. o 21:29
-2
Rodzina tragicznie zmarłego może dochodzić zadośćuczynienia z oc sprawcy. Bezpłatna analiza sprawy
Avatar
wypadEK / 10 grudnia 2018 r. o 19:23
-3
Rodzinę zmarłego Pana bardzo proszę o kontakt a-falega@o2.pl
Avatar
^_^ / 10 grudnia 2018 r. o 18:59
+5
Przejście dla pieszych jest azylem, gdy ów pieszy już na nim jest. Pieszy też ma obowiązek stać przy krawężniku dopóki nadjeżdżające auto się nie zatrzyma. Piesi też nie są święci. Wkurzają mnie kierowcy, którzy wyprzedzają na przejściu, tak samo jak pieszy włażący pod auto bez rozejrzenia się. Trzeba tępić obydwa zachowania.
Avatar
wyp.adek / 10 grudnia 2018 r. o 15:12
-4
Rodzinę zmarłego Pana bardzo proszę o kontakt a-falega@o2.pl
Avatar
Jack / 10 grudnia 2018 r. o 14:36
+14
Niestety mordercy za kierownicą, którzy zabijają ludzi na przejściach zazwyczaj nie idą w Polsce do więzienia. Dostają 2-3 lata w "zawiasach" - co to za kara?! Zabijają matki, żony, ojców .... Rodziny przechodzą traumę raz po śmierci a drugi raz jak usłyszą wyrok naszych "wspaniałych Sądów" - "trzy lata w zawieszeniu na okres 5 lat" i nawiązka 5 tysięcy na pomoc ofiarom wypadków. To jakaś kpina!!!!!!!! Za zabójstwo na przejściu dla pieszych powinna być kara niewiele mniejsza niż za "normalne" zabójstwo. Żadnych wyroków w zawieszeniu, minimum 10 lat w pierdlu, dożywotnia renta dla rodziny zmarłego. Wtedy ci "kierowcy" może trochę zaczęliby patrzeć na drogę a nie w smartfona.
Niestety mordercy za kierownicą, którzy zabijają ludzi na przejściach zazwyczaj nie idą w Polsce do więzienia. Dostają 2-3 lata w "zawiasach" - co to za kara?! Zabijają matki, żony, ojców .... Rodziny przechodzą traumę raz po śmierci a drugi raz jak usłyszą wyrok naszych "wspaniałych Sądów" - "trzy lata w zawieszeniu na okres 5 lat" i nawiązka 5 tysięcy na pomoc ofiarom wypadków. To jakaś kpina!!!!!!!! Za zabójstwo na przejściu dla pieszych powinna być kara niewiele mniejsza niż za "normalne" zabójst... rozwiń
Avatar
Anna / 10 grudnia 2018 r. o 13:40
-5
Prosze rodzinę tragicznie zmarłego Pana o kontakt na adres e-mail:anna.rudecka@op.pl 
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 13:00
+5
"zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy" - prawo jazdy to chyba i tak mu się w więzieniu nie przyda
Avatar
bjka / 10 grudnia 2018 r. o 12:51
+14
Wkurza mnie jak widzę gdy mrugają debile za mną w momencie kiedy zwalniam w nocy przed przejściem, albo w korku w przeciwnym kierunku. Codziennie jak przejeżdżam przez przejście na turystycznej gdzie zginęła młoda dziewczyna zabita przez policjanta (który uciekł) zwalniam i jeszcze długimi doświetlam przejścia. Niestety kierowcy chyba jak kogoś zabiją/potrącą to zaczynają zwracać uwagę na swoją jazdę.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Policjanci z Włodawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed organami ścigania. Jeden z nich, 22-latek z gm. Stary Brus, spędzi w więzieniu aż 4 lata.

Matura 2020. Za trzy dni rozpoczyna się maraton maturalny. Inny niż wszystkie dotychczas

Matura 2020. Za trzy dni rozpoczyna się maraton maturalny. Inny niż wszystkie dotychczas

W poniedziałek rozpocznie się maraton maturalny. Egzaminy będą prowadzone aż do 24 czerwca. W tym roku wszystko jest inaczej

Wystawa "Niedokończone historie" w Kazimierzu Dolnym
8 czerwca 2020, 19:00

Wystawa "Niedokończone historie" w Kazimierzu Dolnym

W poniedziałek, 8 czerwca o godz. 19 w siedzibie Fundacji KZMRZ w Kazimierzu Dolnym (ul. Tyszkiewicza 24) odbędzie się wernisaż wystawy "Niedokończone historie" Bartosza Kokosińskiego.

Prezydent Lublina zapowiada spotkanie z obrońcami drzew z ul. Lipowej
galeria

Prezydent Lublina zapowiada spotkanie z obrońcami drzew z ul. Lipowej

Na poniedziałek zapowiedziane zostało spotkanie władz miasta z protestującymi mieszkańcami ul. Lipowej, którzy nie zgadzają się na usuwanie drzew w związku z przebudową ich ulicy

Na żywo i przed komputerem. Gratka dla fanów szachów

Na żywo i przed komputerem. Gratka dla fanów szachów

Turnieje cykliczne: Szachowa Amatorska Liga Szachowa w Lublinie kategorii OPEN i Turniej Młodych Talentów do 14 lat już w weekend

Lubartów chce umieścić dłużników w kontenerach. Społecznicy: Nie budujcie getta wykluczonych

Lubartów chce umieścić dłużników w kontenerach. Społecznicy: Nie budujcie getta wykluczonych

Lubelska Akcja Lokatorska rusza z akcją „Stop kontenerom socjalnym”. Zdaniem aktywistów, umieszczanie ludzi w takich mieszkaniach jest równoznaczne z tworzeniem gett wykluczonych. Listy protestacyjne trafią wkrótce do władz Lubartowa.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 5 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 5 czerwca 2020 r.

Przebudowa parku w Lubartowie na półmetku

Przebudowa parku w Lubartowie na półmetku

Prace w parku miejskim znacznie przekroczyły półmetek. Efekty są już widoczne.

Emeryt z Lublina nie cieszył się długo 13 emeryturą. Zajęli mu na poczet zaległego abonamentu RTV

Emeryt z Lublina nie cieszył się długo 13 emeryturą. Zajęli mu na poczet zaległego abonamentu RTV

Blisko sześć tysięcy mieszkańców z naszego regionu ściga Poczta Polska. Na jej zlecenie skarbówka zajmuje konta, ściągając zaległy abonament RTV. Tytuły wykonawcze w dużej mierze dotyczą emerytów. Średnio poczta upomina się w tym roku o 1800 złotych od każdego z nich.

Lubelskie: Motolotnia zapaliła się w powietrzu i spadła na ziemię
film

Lubelskie: Motolotnia zapaliła się w powietrzu i spadła na ziemię

W Leśnej Podlaskiej doszło do wypadku motolotni. Znajdowały się w niej dwie osoby.

W Chełmie prezydent Andrzej Duda zapowiedział budowę nowego dworca kolejowego i podtrzymanie 500+
galeria

W Chełmie prezydent Andrzej Duda zapowiedział budowę nowego dworca kolejowego i podtrzymanie 500+

Chełm będzie miał nowy dworzec. Powstanie tu nowy dworzec kolejowy na miarę przyszłego rozwoju miasta – zapowiedział na spotkaniu z mieszkańcami miasta prezydent Andrzej Duda. Wcześniej nawiązał do historii miasta. – Spotykamy się tu pod chełmskim Gmachem, gdzie miała powstać przed wojną siedziba dyrekcji kolei państwowych. Niestety wojna przerwała te plany, a szkoda, bo była to druga po Gdyni największa inwestycja Polski przedwojennej.