Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łuków

17 października 2019 r.
18:44

Powiat łukowski przeciwko ideologii LGBT. Za namową Akcji Katolickiej

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 36 A A

Rada powiatu łukowskiego przeciwko „promowaniu ideologii ruchów LGBT”. Takie stanowisko poparło ośmiu radnych. Wnioskodawcą była Akcja Katolicka w Łukowie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt uchwały w tej sprawie przedstawił tuż przed sesją radny Bartłomiej Bryk (PiS).

– Nie ma nad czym się zastanawiać, albo jest się za, albo przeciw, albo nie ma zdania – tłumaczył radnym młody działacz PiS. – Siedzimy w radzie już prawie rok, ludzie którzy nas wybrali, chcą wiedzieć co sądzimy na tematy drażliwe i ważne w dzisiejszych czasach – przekonywał. 

W tej sprawie najpierw mieli się zwracać do władz powiatu szefowie akcji katolickich poszczególnych parafii. – Jeżeli rada przyjmuje uchwałę, to później starosta i cały organ ma możliwość zastosowania tzw. prawa miejscowego, choćby w postaci utrudniania wejścia propagatorów LGBT do szkół – tłumaczy starosta Dariusz Szustek (PiS).

W uchwale „w sprawie przyjęcia stanowiska wyrażającego protest przeciw działaniom ukierunkowanym na promowanie ideologii ruchów LGBT” radni deklarują m.in. że „staną w obronie rodziny i szkoły przez rozprzestrzeniającą się ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami”. Jest też sprzeciw wprowadzenia do szkół wychowania seksualnego w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia.

Poza tym radni sprzeciwiają sie wprowadzeniu „latarników”, czyli funkcjonariuszy poprawności politycznej w szkołach.
– Lepiej zapobiegać niż leczyć. „Latarnicy” jeszcze się nie zgłaszali, ale gdybyśmy byli tacy liberalni, to niewykluczone że pojawiliby się, tylko nie wiem jaki „kaganek” chcieliby nieść – zauważa starosta łukowski.

Dyskusja radnych była burzliwa.

– Przeciwko czemu my się chcemy sprzeciwiać? Czy mamy coś przeciwko temu aby 15-latek widział co to jest współżycie seksualne. Dokument WHO mówi o wielu potrzebnym młodym ludziom rzeczach. Warto go przeczytać, zanim będziemy się opowiadać przeciwko czemuś – tłumaczył radny Tomasz Sych (PSL).

– Czy uchwała choćby w jednym procencie wpłynie na to, że tych zachowań, które nie akceptujemy, będzie mniej? –pytał radny Krzysztof Fornal (PSL).

Ostatecznie, za przyjęciem uchwały zagłosowało 8 radnych, dwóch było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. W głosowaniu udziału nie wzięło trzech radnych.

W kwietniu takie stanowisko wobec LGBT przyjął sejmik województwa lubelskiego, a w maju samorząd Puław. Z kolei, radni Białej Podlaskiej w czerwcu przyjęli Samorządową Kartę Praw Rodzin. To dokument z konkretnymi zapisami i propozycjami dla lokalnych władz, jak mają bronić dzieci przed deprawacją i stać na straży rodziny.

Za: Włodzimierz Wolski, Bartłomiej Bryk, Krzysztof Gajowy, Władysław Karaś, Józef Głuchowski, Jacek Krzyszczak, Andrzej Soćko, Andrzej Wisiński. 

Przeciw: Tomasz Sych i Władysław Mika 

Wstrzymali się: Karol Ciołek i Aneta Mazur

Nie głosował: Krzysztof Fornal 

Wyszli z sali: Janusz Kozioł i Zbigniew Zemło 

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 października 2019 o 05:07
+10
Co ci ludzie walczący z tym wymyślonym przez PiS i kościół zagrożeniem LGBT rozumieją i wiedzą o współczesnym świecie, stan umysłów tych wojowników sytuuje ich w szeregach umysłowej hołoty
Avatar
Xman / 17 października 2019 o 19:40
+10
Witamy w ciemnogrodzie, na pewno dzięki takim uchwałom urodzi się mniej osób o orientacji LGBT
Avatar
Gość / 18 października 2019 o 01:11
+8
Kościół i pis trzeba zlikwidować dla prawidłowego funcjonowania Państwa Polskiego.
Avatar
_K_ / 17 października 2019 o 20:49
+8
Wg STWÓRCY seks homoseksualny i związki homoseksualne to grzechy i żadne ustawy, marsze, parady nie zmienią tego .... nie zabraniom tym ludziom grzeszyć, ale nie mają prawa wymuszać na mnie akceptowanie grzechu - nazywania zła dobrem. Dopóki żyją mogą przyjść w skrusze do Wszechmogącego JEZUSA [nie do księdza, konfesjonału itd] dostąpić przebaczenia i JEZUS chce zmienić ich myślenie, złe pragnienia. ON ma moc wyzwolić nas z nałogów, złego postępowania i dać prawdziwy pokój ducha, wieczną nadzieję. Czytajcie Biblię : "proście a będzie wam dane" _________ GOOGLE : " jedyny lek na depresje lęki uzależnienia "______ google : " Całkowite uwolnienie od pornografii zerwane kajdany "
Ależ nie akceptuj grzechu! Tylko że Rada Powiatu może wprowadzić prawo dotyczące wszystkich, ale opierające się jedynie na ideologii części społeczeństwa. Tej szczególnie religijnej, a raczej będącej pod szczególnym wpływem kleru, wśród którego homoseksualistów, a nawet pedofili nie brakuje. Dlaczego więc niewierzący, albo tolerancyjni wierzący mają mieć stanowione prawo oparte o oczekiwania ortodoksów? My już mamy do ortodoksyjnego islamu naprawdę coraz bliżej.
Ależ nie akceptuj grzechu! Tylko że Rada Powiatu może wprowadzić prawo dotyczące wszystkich, ale opierające się jedynie na ideologii części społeczeństwa. Tej szczególnie religijnej, a raczej będącej pod szczególnym wpływem kleru, wśród którego homoseksualistów, a nawet pedofili nie brakuje. Dlaczego więc niewierzący, albo tolerancyjni wierzący mają mieć stanowione prawo oparte o oczekiwania ortodoksów? My już mamy do ortodoksyjnego islamu naprawdę coraz bliżej. rozwiń
Avatar
Fafik / 17 października 2019 o 19:17
+8
Wg STWÓRCY seks homoseksualny i związki homoseksualne to grzechy (...)"
Czy osoby niewierzące też interesuje co mówi Bibilia?
Avatar
&speed / 17 października 2019 o 19:36
+7
Brawo..stop pedofilii wśród celebrytów...
Avatar
Gregor / 17 października 2019 o 21:41
+6
Niech katolicyzm przestanie być ludziom tak narzucany. Kler robi to od wiekow. Ba... Nawet zabijali w imię boga i to jest narmalne. Wiec i niech LGBT będzie narmalna.  W szkołach niech dzięcia wiedzą co i jak aby księża pedofile później dzieciom nie wmawiali ze zabawa ich fujarka to narmalna!  Precz z kler em. 
Avatar
Gość / 17 października 2019 o 18:55
+6
ksiundz za numerek z dzieciakiem dostaje przeniesienie na inną parafię. ps. czy wiecie co oznacza słowo parafianin?
Avatar
Gość / 17 października 2019 o 21:15
+5
Wydaje mi się że najlepszym patronem tej uchwały będzie ks Walerian S.
Avatar
brykajcie dalej / 17 października 2019 o 19:45
+5
moze by sie te pisie dzialaczyny wzieli za rozliczenie czarnych pedofilii w sutannach podejrzewam ze entuzjazm tym brykom czy jak im tam by opadl
Avatar
Gość / 18 października 2019 o 12:53
-1
ale na ch j tu taki inwestor. Inwestor przyjeżdża, otwiera biznes i ch go obchodzi kto tam pracuje. Chce zatrudniać samych lpg niech zatrudnia. Dostanie dwa razy pozew o dyskryminacje na tle seksualnym i się nauczy. będzie chciał organizować szesciokoloroowe imprezy, dostanie od załogi reprymendę że ich seksualnosc zostaje za bramą zakładu i nie życzą sobie żadnych indoktrynacji i nauk tzw tolerancji. Dali się sterroryzowac grupce szesciokolorowych bolszewików to jest ich problem
Avatar
w / 18 października 2019 o 12:15
+1
Równość i tolerancja, ale tylko gdy popierasz tęczę, bo jak nie popierasz, to już nie jesteś równy i nie można tego tolerować.
Avatar
inwestorzy-PRECZ / 18 października 2019 o 11:26
+4
Ciemniaki, przecież musza wiedzieć, że takimi hucpami i wojowaniem z WHO i LGBT, odstraszają inwestorów. Wiecie o ile spadła w tym roku ilość zapytań zewnętrznych o inwestycje w Świdniku, Puławach i Kraśniku po ogłoszeniu ich LGBT-free? Z samych Puław zrezygnowało więcej niż 4 inwestorów, jeden z nich, ten który wybrał Zachodniopomorskie przyznał, że wśród jego klientów, źle byłoby widziane lokowanie inwestycji w miejscach wykluczających, i podał to jako bezpośrednia przyczynę. Druga firma (tekstylna) też się wycofała, gdy zrobiło sie głośno. Dwie pozostałe o których wiem, nie komentowały sprawy, ale wysofały się w dwa tygodnie po fakcie. Zapytajcie "Czy PARP i LUW mierzą odpływ zainteresowania inwestorów z regionów ogłoszonych gay-free?" Mierzą. GUS tez mierzy. i Urzedy Miast oraz Powiaty. I wiedza to. Bo inwestorzy się od nich wycofują. Na świecie LGBT-free zone jest odpowiednikiem nazistowskich Juden-frei, lub apartheidu. Czemu nie wnosza o "Wspieranie rodzin" tylko wnosza o "Wykluczanie gejów"? Jak dla mnie to jest to kopanie pod swoim regionem dołka. Tym nie zachęcicie Niemieckich, Francuskich czy Niderlandzkich funduszy do lokowania kapitału i budowania zakładów produkcyjnych u was. W Kraśniku cieszyli się, że przed wyborami ogłoszą wejście inwestora z kilkuset nowych miejsc pracy. Poprawka, cieszyli się, inwestor na ostatniej prostej stwierdził, że wybierze Rumunię. Z wolnorynkowego i liberalnego punktu widzenia to dobrze, że oznaczacie regiony w których nieinwestować. Dzięki temu światowy biznes może być efektywniej kierowany do liberalnych regionów. Nastawionych na otwartość i współpracę. W Łukowie nie potrzeba światowych inwestorów. Lepiej gdyby inwestowali w Siedlcach.
Ciemniaki, przecież musza wiedzieć, że takimi hucpami i wojowaniem z WHO i LGBT, odstraszają inwestorów. Wiecie o ile spadła w tym roku ilość zapytań zewnętrznych o inwestycje w Świdniku, Puławach i Kraśniku po ogłoszeniu ich LGBT-free? Z samych Puław zrezygnowało więcej niż 4 inwestorów, jeden z nich, ten który wybrał Zachodniopomorskie przyznał, że wśród jego klientów, źle byłoby widziane lokowanie inwestycji w miejscach wykluczających, i podał to jako bezpośrednia przyczynę. Druga firma (tekstylna) też się wycofała, gdy zrobiło sie głoś... rozwiń
Avatar
brodaty / 18 października 2019 o 11:19
-1
myślę że większość ludzi wie,i akceptuje że są tzw.inne orientacje,ale ta większość nigdy nie zaakceptuje natrętnego afiszowania się,narzucania innym,tych zboczeń.
Avatar
widzę to inaczej / 18 października 2019 o 08:31
+4
Honorowy patronat nad ustawą powinien pełnić ks Walerian S. Ma w końcu w tej materii doświadczenie i jest osobą duchowną.
Avatar
. / 18 października 2019 o 08:24
+1
Brawo! Nienormalność nie może stać się normalnoscią. To wciskanie ideologii na siłę!
 Brawo, ale nie podnoś reki na kościół !!
Avatar
radni / 18 października 2019 o 07:27
-1
tak, zdajemy sobie sprawe, i co?
Avatar
Gość / 18 października 2019 o 07:04
+4
Czy ci radni zdają sobie z tego sprawę że ich dzieci lub wnuki mogą być homoseksualne i że stają przeciwko nim?
Avatar
Gość / 18 października 2019 o 05:07
+10
Co ci ludzie walczący z tym wymyślonym przez PiS i kościół zagrożeniem LGBT rozumieją i wiedzą o współczesnym świecie, stan umysłów tych wojowników sytuuje ich w szeregach umysłowej hołoty
Avatar
Gość / 18 października 2019 o 01:11
+8
Kościół i pis trzeba zlikwidować dla prawidłowego funcjonowania Państwa Polskiego.
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program]
16 listopada 2019, 0:00
galeria

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program] 8 2

Kultura - Centrum świata jest tam, gdzie jest dobry teatr. Lublin jest centrum świata - mówi Krzysztof Rzączyński, dyrektor Teatru Andersena. Teatr właśnie zaprasza na skromne świętowanie, które potrwa od 16 do 30 listopada. W programie spektakle, próby otwarte, film, spotkania, warsztaty, zwiedzanie zakamarków teatru. Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie jubileuszu może nawet powstać nowa grupa teatralna

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie?

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie? 17 50

Ratusz chce wprowadzić droższe bilety okresowe komunikacji miejskiej dla osób, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Mają one także stracić prawo do tańszych abonamentów parkingowych typu „M”. Trudniej będzie im również o miejsce dla dziecka w upatrzonym miejskim żłobku, przedszkolu lub podstawówce

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia] 40 3

Ponad 7,5 tysiąca kibiców oglądało we wtorek na Arenie Lublin mecz eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Polską, a Hiszpanią. Co najważniejsze, piłkarki Miłosza Stępińskiego urwały punkt faworyzowanym rywalkom. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich?

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich? 33 38

Do dziś nie został ujawniony raport naukowców, którzy na zlecenie miasta badali wartość przyrodniczą górek czechowskich. Raport miał odpowiedzieć na pytanie o to jak można wykorzystać górki i nie zniszczyć ich walorów. Analiza miała być gotowa we wrześniu, termin przesunięto na 31 października, ale do dzisiaj miasto nie jest w stanie jej pokazać.

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu
film

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu 0 0

Środa na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zapowiada się na ogół pogodnie.

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale 0 2

Do wynajęcia są trzy lokalne użytkowe na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie 2 1

Będzie nadal przypominał o urodzie schyłkowej secesji, ale wszystko inne się zmieni. Zabytkowy budynek stanie się miejscem, które mieszkańcy będą chętnie odwiedzać. W ciągu najbliższych dni wykonawca wchodzi na plac budowy

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu
film

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu 3 25

Profesor Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został wybrany marszałkiem Senatu X kadencji. Poparło go 51 senatorów. Na Stanisława Karczewskiego z PiS zagłosowało 48 senatorów. Wynik głosowania odczytała marszałek senior Senatu Barbara Borys-Damięcka.

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii
6 stycznia 2020, 11:00

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii 0 0

Już 6 stycznia o godz. 11 oraz 7 stycznia o godz. 9 i 11 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprezentowane zostanie niezwykłe widowisko świąteczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc 19 17

Do 15 grudnia poczekamy na wznowienie ruchu pociągów pasażerskich między Lublinem a Puławami. Taką datę podała dziś wieczorem spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządzająca siecią torów.

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom 424 5

Lublin, dzięki Uniwersytetowi Przyrodniczemu dołączył do miast, które propagują zostawianie liści na trawnikach. Chodzi o stworzenie szansy na przezimowanie owadom a przede wszystkim jeżom

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS
film

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS 0 6

Na pierwszym w dziewiątej kadencji Sejmu zebraniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości na przewodniczącego wybrano Ryszarda Terleckiego. Jak poinformował świeżo upieczony przewodniczący, otrzymał tylko sześć głosów przeciw i cztery wstrzymujące się.

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów 9 23

Ruchów kadrowych w lubelskim Centrum Spotkania Kultur ciąg dalszy. Największa marszałkowska instytucja kultury ma nowego wicedyrektora.

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem?

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem? 0 13

Kapitan żółto-biało-niebieskich do końca rundy został odsunięty od drużyny. – Między sztabem szkoleniowym, a panem Tomaszem Brzyskim nie było chemii – wyjaśnia powody decyzji prezes klubu Paweł Majka

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
20 listopada 2019, 19:00

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego 0 0

"Siedem grzechów" to tytuł spektaklu realizowanego w ramach charytatywnego cyklu "Znani a nieznani", w którym wystąpią znani lublinianie. Przedstawienie zobaczymy 20 i 21 listopada o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) oraz 24 listopada o godz. 18 w Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4). Środki z pokazów spektaklu zostaną przekazane na zakup sprzętu dla Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.