Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

4 listopada 2011 r.
16:07
Edytuj ten wpis

30 tys. zł na osłodę. Byli posłowie na nowej drodze życia

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 16 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Tysiące osób zazdrościły im pracy. Teraz byli posłowie muszą sami zatroszczyć się o swoją przyszłość. Na osłodę dostali ok. 30 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W naszym województwie do Sejmu nie wrócą: Tomasz Dudziński (PJN), Henryk Młynarczyk (PiS), Izabella Sierakowska (SdPl), Tadeusz Sławecki (PSL), Marian Starownik (PSL), Jarosław Stawiarski (PiS) oraz Wojciech Wilk (PO) i Zbigniew Wojciechowski (PJN). Sprawdzamy, jakie mają plany na przyszłość.

Czeka mnie rozmowa z prezydentem

Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. Plotki głosiły, że odchodząc z ratusza umówił się z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO) na ewentualny powrót.

– Czeka mnie z pewnością ważna rozmowa z prezydentem. Uważam go za osobę lojalną i honorową. Jeśli z rozmowy będzie wynikała chęć zagospodarowania mnie i usłyszę poważną propozycję, to nie wykluczam jej przyjęcia – Wojciechowski nie chce zdradzić, jaką propozycję uzna za poważną.

Ale w polityce zostaje: Jestem za twardy, żeby mnie zniechęciły niepowodzenia. Nie można zmarnować potencjału np. struktur, jakie ma PJN. Na pewno muszę przemyśleć zaangażowanie w sprawy społeczne – stwierdza Wojciechowski i zaraz dodaje: Nie ma przełożenia na wynik w wyborach. Przez lata poświęcałem czas, energię i pieniądze na różne działania, a teraz ludzie dali się złapać na lepkie, skrajnie lewicowe hasła.

Kandydat na wojewodę?

Wojciech Wilk (PO) z Kraśnika oblicza, że do mandatu zabrakło mu zaledwie 128 głosów.
– Teraz zamykam sprawy, którymi zajmowałem się jako poseł. Mam dużą obiegówkę do podbicia, m. in. zwalniam biuro, chcę również dokończyć przynajmniej część problemów, które zgłosili mi interesanci – wylicza Wojciech Wilk. Potem zajmie się rodziną i pracą (szczegółów nie zdradza) albo, jeśli "będzie do wykorzystania” zostanie w polityce. Pojawiły się pogłoski w PO, że mógłby być nowym wojewodą.

– To miłe, że koledzy mnie dostrzegają, ale nie wiadomo, która partia obsadzi to stanowisko, nikt ze mną nie rozmawiał i nie miałem takiej propozycji – stwierdza Wilk.

Posłowi w dalszej karierze może przeszkodzić wieloletnia współpraca ze skompromitowanym dawnym burmistrzem Kraśnika Piotrem Czubińskim. Wilk był zastępcą burmistrza w latach 2002 – 2005. Później stał się prezesem klubu sportowego Stal Kraśnik. Prokuratura sprawdzała, czy złamał prawo nie informując w oświadczeniu majątkowych o pełnieniu tej funkcji. Śledztwo umorzyła, stwierdzając, że przestępstwa nie było.
Koledzy nie dzwonią

– Kto raz wszedł do polityki, ten z niej tak łatwo nie zrezygnuje, czekam na szansę w kolejnych wyborach. Tym bardziej, że zrobiłem niezły wynik, mam jakieś poparcie i po Kraśniku i powiecie mogę chodzić z podniesioną głową – deklaruje Jarosław Stawiarski (PiS) z Kraśnika.

Stawiarski nie miał łatwego zadania w wyborach. Kierownictwo partii umieściło na liście kandydatów do Sejmu radnego wojewódzkiego z jego powiatu, który też nie wygrał wyborów, ale odebrał mu głosy.

Poseł chce odetchnąć i zastanowić się, co dalej. – Jak ktoś wypada z obiegu, to musi sam się o siebie zatroszczyć. Pewnie, że odczuwam mniejsze zainteresowanie. Po tym jak przegrałem wybory, to od kolegów z partii dostałem tylko jeden telefon. Jeśli swoi się nie interesują, to co mówić o obcych – mówi Stawiarski.

Kiedyś uczył historii, był też dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku. Być może pracę zaproponuje mu burmistrz Kraśnika, jego bliski współpracownik z PiS.

Po ludzku jest mi żal

Tak mówi Tadeusz Sławecki, poseł PSL. – Miałem bardzo dobry wynik, zająłem piąte miejsce wśród kandydatów PSL w województwie, 17 w kraju. 11 osób z PSL dostało się do Sejmu, choć zdobyło mniejsze poparcie niż ja. Niestety, tak jak w sporcie, o wyniku decydują dziesiąte sekundy – mówi polityk.

Sławecki podkreśla, że zdobył 26 proc. głosów więcej niż w poprzednich wyborach. – Moja praca uzyskała akceptację wyborców. Gdyby było inaczej, to bym zrezygnował z polityki. Z moją wiedzą, doświadczeniem samorządowym, parlamentarnym, politycznym powinienem być wykorzystany dla dobra kraju, regionu, partii – mówi były poseł PSL i przypomina, że m. in. zasiadał w śledczej komisji sejmowej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Ale nie daje się namówić na rozmowę o tym, jakie stanowisko mógłby zająć. – Nie zabiegam o stanowiska, spokojnie czekam na efekt rozmów PO i PSL o koalicji. 9 listopada zbiorą się władze centralne obu partii i zdecydują o kształcie koalicji. Teraz jest wiele niewiadomych, np. nie ma ustaleń, z której partii będzie wojewoda.
Sejm odmóżdża

Tymczasem, z polityką rozwodzi się Tomasz Dudzińki (PJN). – Sejm odmóżdża – stwierdził Dudziński kilka dni temu w dużym wywiadzie w "Rzeczpospolitej”. Tłumaczy: Większość traktuje to jako sposób na dostawanie prawie 10 tys. zł. Sądzę, że z korzyścią dla polityki byłoby, gdyby Sejm miał mniejszą liczbę posłów. Do polityki idzie coraz mniej osób z jakimiś umiejętnościami czy zawodowymi ambicjami. A coraz więcej ludzi przypadkowych bądź z zasługami politycznymi.

Warto pamiętać, że Dudziński był niegdyś młodą gwiazdą PiS i po Januszu Palikocie najczęściej widywanym w mediach ogólnokrajowych lubelskim politykiem. Prowadził wiele pisowskich konferencji prasowych w Warszawie, współodpowiadał za nieudaną kampanię wyborczą PiS w 2007 roku.

Były poseł mówi, że ma kilka pomysłów na życie i odłożone na półkę projekty. – Między innymi walczę przed sądem o koncesję dla Radia Językowego, które założyłem, a które ma nadawać z Warszawy i Krakowa.

Smolarz przyjął mandat

Marian Starownik (PSL), były starosta lubartowski, nie wygrał wyborów, ale miał jeszcze szansę znaleźć się w Sejmie. Jak? Z poselskiego mandatu zrezygnował Krzysztof Hetman, który pozostanie marszałkiem województwa. Drugi w kolejce był Henryk Smolarz, teraz prezes KRUS. – Czekam na oficjalne powiadomienie przez marszałka Schetynę o możliwości objęcia mandatu – mówił nam w środę Smolarz.

Wczoraj okazało się, że Smolarz mandat jednak przyjmie. Nie powtórzy się więc sytuacja, jak w mijającej kadencji. Po śmierci Edwarda Wojtasa, Smolarz zrezygnował z mandatu i w Sejmie znalazł się właśnie Starownik.

Co tracą osoby, które przestaną być posłami? Miesięczne uposażenie posła wynosi 9892 zł 30 gr brutto, a do tego trzeba dodać wolną od podatku dietę 2473 zł. Posłowie dostają również pieniądze na prowadzenie biura. Parlamentarzystom przysługują również inne korzyści – mają m.in. immunitet poselski oraz darmowe podróże autobusami, pociągami i samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT SA na terenie kraju.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kowalski / 6 listopada 2011 r. o 21:17
0
[quote name='nosek' timestamp='1320517896' post='555106']
Prezydencie Żuk ... my Naród, żądamy żebyś Pan zagospodarował Pana Zbigniewa jakąś synekurą (z kasy Gminy Lublin) minimum 5 - 8 patyków na rękę miesięcznie. On Cię uważa za lojalnego i honorowego Prezydenta, więc płać uczciwie.

Chyba nie piszesz tego poważnie..
[/quote]

Przełącz sobie "Ironia Mode" na ON...
Oczywiście, że nie pisał tego poważnie ale tak się najprowdopodobniej stanie.
[quote name='nosek' timestamp='1320517896' post='555106']
Prezydencie Żuk ... my Naród, żądamy żebyś Pan zagospodarował Pana Zbigniewa jakąś synekurą (z kasy Gminy Lublin) minimum 5 - 8 patyków na rękę miesięcznie. On Cię uważa za lojalnego i honorowego Prezydenta, więc płać uczciwie.

Chyba nie piszesz tego poważnie..
[/quote]

Przełącz sobie "Ironia Mode" na ON...
Oczywiście, że nie pisał tego poważnie ale tak się najprowdopodobniej stanie. rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 r. o 08:18
0
WIKIPEDIA :
"Zbigniew Wojciechowski w wyborach samorządowych w 2010 kandydował na Prezydenta Lublina (z własnego komitetu), otrzymując około 14 % głosów.
W drugiej turze poparł kandydata PO Krzysztofa Żuka, a po jego zwycięstwie został w połowie grudnia 2011 po raz drugi wiceprezydentem Lublina.
20 stycznia 2011 złożył rezygnację ze stanowiska zastępcy Prezydenta miasta.
1 lutego 2011 objął mandat poselski (zastępując Janusza Palikota), przystępując do klubu parlamentarnego PJN"

[size="3"].... no to już wiecie, że zawarł "honorową umowę" z Prezydentem Żukiem.
Zbigniew poparł Żuka w II turze wyborów na Prezydenta Lublina, a w zamian Żuk zrobił go swoim zastępcą po tym jak został Prezydentem Lublina.
Cała filozofia.[/size]
WIKIPEDIA :
"Zbigniew Wojciechowski w wyborach samorządowych w 2010 kandydował na Prezydenta Lublina (z własnego komitetu), otrzymując około 14 % głosów.
W drugiej turze poparł kandydata PO Krzysztofa Żuka, a po jego zwycięstwie został w połowie grudnia 2011 po raz drugi wiceprezydentem Lublina.
20 stycznia 2011 złożył rezygnację ze stanowiska zastępcy Prezydenta miasta.
1 lutego 2011 objął mandat poselski (zastępując Janusza Palikota), przystępując do klubu parlamentarnego PJN"

[size="3&... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 r. o 07:59
0
[quote name='Jurek' timestamp='1320511914' post='555087']
Kto kazał Posłom kandydować, mieli pracę i pracowali , decydując się na posadę Posła postępowali tak jak każdy pracownik który dostaje pracę na umowę na czas określony . Możemy powiedzieć że też na 4 lata , po tym okresie pracodawca nie decyduje się na nową umowę i dany pracownik odchodzi nie dostając nic a co gorsze musi jeszcze wykorzystać urlop w proporcjonalnej wysokości do okresu pracy . Jeżeli będzie to 30 września to tylko 9/12 . Ale ta ustawa nie dotyczy Prezydentów Miast, Wójtów ,Burmistrzów ,i Posłów . Przecież wszyscy Posłowie decydując się na przyjęcie mandatu mają świadomość ,że za 4 lata a może i wcześniej nie musi być Posłem . Co za hojność naszego Parlamentu . Panie Palikot zajmij się Pan tą sprawą zostawiając obecnie krzyż w spokoju ,wydaje mi się ,że jeżeli doprowadzi Pan do zakazu wypłaty ekwiwalentu za urlop dla wszystkich kadencyjnych urzędników ,to będziesz miał Pan pełne poparcie ludzi do wystąpienia w sprawie Krzyża . Ludziom Krzyż nie przeszkadza ale przeszkadza postępowanie ludzi władzy , bo w skali kraju za wypłacone ekwiwalenty można zatrudnić po jednym absolwencie w każdym urzędzie . Osoba która zostanie zatrudniona może wykonywać najprostsze czynności , a każdy z dygnitarzy ma swojego zastępcę zastępca też ma osobę wskazaną która będzie pełnić jego obowiązki . Najwyższy czas wprowadzić kary dla tych Prezydentów ,Burmistrzów i Wójtów którzy po zakończonej kadencji posiadają jeszcze urlop , urlop teki winien być wykorzystany przed zakończeniem kadencji. ŻYCZĘ POWODZENIA - ZWYCIĘSTWO W TEJ SPRAWIE ZWIĘKSZY PAŃSKI ELEKTORAT .
[/quote]

Popieram całkowicie!
[quote name='Jurek' timestamp='1320511914' post='555087']
Kto kazał Posłom kandydować, mieli pracę i pracowali , decydując się na posadę Posła postępowali tak jak każdy pracownik który dostaje pracę na umowę na czas określony . Możemy powiedzieć że też na 4 lata , po tym okresie pracodawca nie decyduje się na nową umowę i dany pracownik odchodzi nie dostając nic a co gorsze musi jeszcze wykorzystać urlop w proporcjonalnej wysokości do okresu pracy . Jeżeli będzie to 30 września to tylko 9/12 . Ale ta ustawa ni... rozwiń
Avatar
gość / 6 listopada 2011 r. o 07:49
0
A i banery ze swoją podobizną czs zdjąć p.Wojciechowski!
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 r. o 07:40
0
Naród ciemny nie jest,i na lepkie się nie daje.Widać to i szczęscie że p.Wojciechowskiego nie wybrali.
Avatar
wyborca / 6 listopada 2011 r. o 07:31
0
[quote name='Gość' timestamp='1320510038' post='555082']
[b]"Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. Plotki głosiły, że odchodząc z ratusza umówił się z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO) na ewentualny powrót.
– Czeka mnie z pewnością ważna rozmowa z prezydentem. Uważam go za osobę lojalną i honorową. Jeśli z rozmowy będzie wynikała chęć zagospodarowania mnie i usłyszę poważną propozycję, to nie wykluczam jej przyjęcia – Wojciechowski nie chce zdradzić, jaką propozycję uzna za poważną"[/
a jakież to hasła głosił p. Wojciechowski iż Naród głosu mu nie dał? i słusznie!!!
[quote name='Gość' timestamp='1320510038' post='555082']
[b]"Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. Plotki głosiły, że odchodząc z ratusza umówił się z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO) na ewentualny powrót.
– Czeka mnie z pewnością ważna rozmowa z prezydentem. Uważam go za osobę lojalną i honorową. Jeśli z rozmowy będzie wynikała chęć zagospodarowania mnie i usłyszę poważną propozycję, to nie wykluczam jej przyjęcia – Wojciechowski nie chce ... rozwiń
Avatar
korektor / 5 listopada 2011 r. o 22:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1320510038' post='555082']
[b]"Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. .....
O ile mi wiadomo,Z.Wojciechowski do sejmu trafił nie z fotela z-cy prezydenta.....
W/wym byż zastępcą prezydenta (viceprezydentem) za panowania A.Pruszkowskiego
Avatar
kolka / 5 listopada 2011 r. o 22:17
0
Panie Wojciechowski co Pan pierdzieli o jakimś honorze ? Zachowuje się Pan jak małpa która przechodząc z drzewa na drzewo,kiedy łapammi trzyma się już sąsiedniego ogonem asekuruje się na poprzednim. Człowieku gdyby nie budżetowy chlebuś czekałby cię los bociana który styczniowe dni postanowił spędzić na polskiej łące.
Avatar
ela / 5 listopada 2011 r. o 22:15
0
Poseł Wilk przynajmiej coś załatwił dla Krasnika i okolicy zasługuje na dobrą posade nawet na Wojewode a może nacoś więcej ,o pozostałych było cicho bo nic nierobili ,i tak im zleciała cała kadencja sejmu..
Avatar
pol / 5 listopada 2011 r. o 22:06
0
P Stawiarski z głową podniesioną może chodzić a tak naprawde przez Panski pobyt to żeś nic dla Krasnika niezdziałał szkoda było czasu na W-Wa ...
Avatar
Kowalski / 6 listopada 2011 r. o 21:17
0
[quote name='nosek' timestamp='1320517896' post='555106']
Prezydencie Żuk ... my Naród, żądamy żebyś Pan zagospodarował Pana Zbigniewa jakąś synekurą (z kasy Gminy Lublin) minimum 5 - 8 patyków na rękę miesięcznie. On Cię uważa za lojalnego i honorowego Prezydenta, więc płać uczciwie.

Chyba nie piszesz tego poważnie..
[/quote]

Przełącz sobie "Ironia Mode" na ON...
Oczywiście, że nie pisał tego poważnie ale tak się najprowdopodobniej stanie.
[quote name='nosek' timestamp='1320517896' post='555106']
Prezydencie Żuk ... my Naród, żądamy żebyś Pan zagospodarował Pana Zbigniewa jakąś synekurą (z kasy Gminy Lublin) minimum 5 - 8 patyków na rękę miesięcznie. On Cię uważa za lojalnego i honorowego Prezydenta, więc płać uczciwie.

Chyba nie piszesz tego poważnie..
[/quote]

Przełącz sobie "Ironia Mode" na ON...
Oczywiście, że nie pisał tego poważnie ale tak się najprowdopodobniej stanie. rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 r. o 08:18
0
WIKIPEDIA :
"Zbigniew Wojciechowski w wyborach samorządowych w 2010 kandydował na Prezydenta Lublina (z własnego komitetu), otrzymując około 14 % głosów.
W drugiej turze poparł kandydata PO Krzysztofa Żuka, a po jego zwycięstwie został w połowie grudnia 2011 po raz drugi wiceprezydentem Lublina.
20 stycznia 2011 złożył rezygnację ze stanowiska zastępcy Prezydenta miasta.
1 lutego 2011 objął mandat poselski (zastępując Janusza Palikota), przystępując do klubu parlamentarnego PJN"

[size="3"].... no to już wiecie, że zawarł "honorową umowę" z Prezydentem Żukiem.
Zbigniew poparł Żuka w II turze wyborów na Prezydenta Lublina, a w zamian Żuk zrobił go swoim zastępcą po tym jak został Prezydentem Lublina.
Cała filozofia.[/size]
WIKIPEDIA :
"Zbigniew Wojciechowski w wyborach samorządowych w 2010 kandydował na Prezydenta Lublina (z własnego komitetu), otrzymując około 14 % głosów.
W drugiej turze poparł kandydata PO Krzysztofa Żuka, a po jego zwycięstwie został w połowie grudnia 2011 po raz drugi wiceprezydentem Lublina.
20 stycznia 2011 złożył rezygnację ze stanowiska zastępcy Prezydenta miasta.
1 lutego 2011 objął mandat poselski (zastępując Janusza Palikota), przystępując do klubu parlamentarnego PJN"

[size="3&... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 r. o 07:59
0
[quote name='Jurek' timestamp='1320511914' post='555087']
Kto kazał Posłom kandydować, mieli pracę i pracowali , decydując się na posadę Posła postępowali tak jak każdy pracownik który dostaje pracę na umowę na czas określony . Możemy powiedzieć że też na 4 lata , po tym okresie pracodawca nie decyduje się na nową umowę i dany pracownik odchodzi nie dostając nic a co gorsze musi jeszcze wykorzystać urlop w proporcjonalnej wysokości do okresu pracy . Jeżeli będzie to 30 września to tylko 9/12 . Ale ta ustawa nie dotyczy Prezydentów Miast, Wójtów ,Burmistrzów ,i Posłów . Przecież wszyscy Posłowie decydując się na przyjęcie mandatu mają świadomość ,że za 4 lata a może i wcześniej nie musi być Posłem . Co za hojność naszego Parlamentu . Panie Palikot zajmij się Pan tą sprawą zostawiając obecnie krzyż w spokoju ,wydaje mi się ,że jeżeli doprowadzi Pan do zakazu wypłaty ekwiwalentu za urlop dla wszystkich kadencyjnych urzędników ,to będziesz miał Pan pełne poparcie ludzi do wystąpienia w sprawie Krzyża . Ludziom Krzyż nie przeszkadza ale przeszkadza postępowanie ludzi władzy , bo w skali kraju za wypłacone ekwiwalenty można zatrudnić po jednym absolwencie w każdym urzędzie . Osoba która zostanie zatrudniona może wykonywać najprostsze czynności , a każdy z dygnitarzy ma swojego zastępcę zastępca też ma osobę wskazaną która będzie pełnić jego obowiązki . Najwyższy czas wprowadzić kary dla tych Prezydentów ,Burmistrzów i Wójtów którzy po zakończonej kadencji posiadają jeszcze urlop , urlop teki winien być wykorzystany przed zakończeniem kadencji. ŻYCZĘ POWODZENIA - ZWYCIĘSTWO W TEJ SPRAWIE ZWIĘKSZY PAŃSKI ELEKTORAT .
[/quote]

Popieram całkowicie!
[quote name='Jurek' timestamp='1320511914' post='555087']
Kto kazał Posłom kandydować, mieli pracę i pracowali , decydując się na posadę Posła postępowali tak jak każdy pracownik który dostaje pracę na umowę na czas określony . Możemy powiedzieć że też na 4 lata , po tym okresie pracodawca nie decyduje się na nową umowę i dany pracownik odchodzi nie dostając nic a co gorsze musi jeszcze wykorzystać urlop w proporcjonalnej wysokości do okresu pracy . Jeżeli będzie to 30 września to tylko 9/12 . Ale ta ustawa ni... rozwiń
Avatar
gość / 6 listopada 2011 r. o 07:49
0
A i banery ze swoją podobizną czs zdjąć p.Wojciechowski!
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 r. o 07:40
0
Naród ciemny nie jest,i na lepkie się nie daje.Widać to i szczęscie że p.Wojciechowskiego nie wybrali.
Avatar
wyborca / 6 listopada 2011 r. o 07:31
0
[quote name='Gość' timestamp='1320510038' post='555082']
[b]"Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. Plotki głosiły, że odchodząc z ratusza umówił się z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO) na ewentualny powrót.
– Czeka mnie z pewnością ważna rozmowa z prezydentem. Uważam go za osobę lojalną i honorową. Jeśli z rozmowy będzie wynikała chęć zagospodarowania mnie i usłyszę poważną propozycję, to nie wykluczam jej przyjęcia – Wojciechowski nie chce zdradzić, jaką propozycję uzna za poważną"[/
a jakież to hasła głosił p. Wojciechowski iż Naród głosu mu nie dał? i słusznie!!!
[quote name='Gość' timestamp='1320510038' post='555082']
[b]"Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. Plotki głosiły, że odchodząc z ratusza umówił się z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO) na ewentualny powrót.
– Czeka mnie z pewnością ważna rozmowa z prezydentem. Uważam go za osobę lojalną i honorową. Jeśli z rozmowy będzie wynikała chęć zagospodarowania mnie i usłyszę poważną propozycję, to nie wykluczam jej przyjęcia – Wojciechowski nie chce ... rozwiń
Avatar
korektor / 5 listopada 2011 r. o 22:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1320510038' post='555082']
[b]"Zbigniew Wojciechowski (PJN) dla mandatu posła zrezygnował z fotela zastępcy prezydenta Lublina. .....
O ile mi wiadomo,Z.Wojciechowski do sejmu trafił nie z fotela z-cy prezydenta.....
W/wym byż zastępcą prezydenta (viceprezydentem) za panowania A.Pruszkowskiego
Avatar
kolka / 5 listopada 2011 r. o 22:17
0
Panie Wojciechowski co Pan pierdzieli o jakimś honorze ? Zachowuje się Pan jak małpa która przechodząc z drzewa na drzewo,kiedy łapammi trzyma się już sąsiedniego ogonem asekuruje się na poprzednim. Człowieku gdyby nie budżetowy chlebuś czekałby cię los bociana który styczniowe dni postanowił spędzić na polskiej łące.
Avatar
ela / 5 listopada 2011 r. o 22:15
0
Poseł Wilk przynajmiej coś załatwił dla Krasnika i okolicy zasługuje na dobrą posade nawet na Wojewode a może nacoś więcej ,o pozostałych było cicho bo nic nierobili ,i tak im zleciała cała kadencja sejmu..
Avatar
pol / 5 listopada 2011 r. o 22:06
0
P Stawiarski z głową podniesioną może chodzić a tak naprawde przez Panski pobyt to żeś nic dla Krasnika niezdziałał szkoda było czasu na W-Wa ...
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czterech mężczyzn zakażonych koronawirusem w woj. lubelskim. Są z dwóch powiatów

Czterech mężczyzn zakażonych koronawirusem w woj. lubelskim. Są z dwóch powiatów

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Zmarło 9 osób, nowe zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Dane z dziś

Zmarło 9 osób, nowe zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Dane z dziś

Mamy 262 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w komunikacie z 9 lipca.

Świdnik: Stary ratusz znów szuka kupca. Nowy właściciel ma mieć więcej możliwości

Świdnik: Stary ratusz znów szuka kupca. Nowy właściciel ma mieć więcej możliwości

Będzie kolejne podejście do sprzedaży byłego świdnickiego ratusza. Jeśli radni zgodzą się dziś na zbycie nieruchomości u zbiegu ul. Wyszyńskiego i Spółdzielczej, to w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg. Teren jest przeznaczony pod zabudowę usługową i mieszkaniową wielorodzinną.

Wysokie zwycięstwa Stali Kraśnik i Avii Świdnik w środowych sparingach

Wysokie zwycięstwa Stali Kraśnik i Avii Świdnik w środowych sparingach

Dobra postawa ekip z Kraśnika i Świdnika. Stal pokonała w środę czwartoligową Tomasovię 4:0. Z kolei podopieczni Łukasza Mierzejewskiego ograli Lewart Lubartów 5:2.

Mimo zakazu samochody parkują na chodniku w centrum Lublina. "Ile jeszcze tej bylejakości w naszym mieście"

Mimo zakazu samochody parkują na chodniku w centrum Lublina. "Ile jeszcze tej bylejakości w naszym mieście"

Do dziś nie powstały zapowiadane przez Ratusz żywopłoty mające uniemożliwić kierowcom wjazd na chodnik i wąski trawnik na skraju pl. Kaczyńskiego. Mimo zakazu samochody nagminnie zajmują tu miejsce pieszym, ale Straż Miejska tłumaczy, że w świetle prawa nie jest to chodnik.

Puławy: Potyczka z krawężnikami przy Placu Chopina. Radna apeluje o ich usunięcie

Puławy: Potyczka z krawężnikami przy Placu Chopina. Radna apeluje o ich usunięcie

Podczas wiecu poparcia dla Szymona Hołowni o krawężnik przy Placu Chopina w Puławach potknęła się starsza pani. Kobieta straciła równowagę i upadła. Świadkiem tego zdarzenia była radna miejska Anna Kędziora, która apeluje do władz o usunięcie zbędnych przeszkód w tym miejscu.

Madsen triumfuje w 2. rundzie Tauron SEC w Bydgoszczy. Michelsen i Łaguta tuż za nim

Madsen triumfuje w 2. rundzie Tauron SEC w Bydgoszczy. Michelsen i Łaguta tuż za nim

Leon Madsen po raz drugi w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium zawodów z cyklu Tauron Speedway Euro Championship. Na torze w Bydgoszczy za plecami Duńczyka uplasowali się zawodnicy Motoru Lublin – Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta

Zero punktów w skali Apgar. Lekarz w Parczewie do rodzącej kobiety: Umiałaś zrobić dziecko? To teraz masz!
film

Zero punktów w skali Apgar. Lekarz w Parczewie do rodzącej kobiety: Umiałaś zrobić dziecko? To teraz masz!

Zamiast pierwszego krzyku dziecka, pani Natalia na sali porodowej słyszała krzyki personelu medycznego i śmiech lekarza. Dlaczego mimo bezproblemowej ciąży, po porodzie mała Eliza dostała ZERO punktów w skali Apgar?

Spacer historyczny w Puławach
12 lipca 2020, 17:30

Spacer historyczny w Puławach

W niedzielę, 12 lipca o godz. 17.30 w Puławach odbędzie się spacer wokół miejsc związanych z carskim garnizonem rosyjskim na terenie miasta.

Mirosław Hajdo (Motor): Chcemy pozyskać napastnika ogranego na wyższym poziomie

Mirosław Hajdo (Motor): Chcemy pozyskać napastnika ogranego na wyższym poziomie

Od środy Motor Lublin znowu trenuje. W najbliższych dniach piłkarze zostaną poddani najróżniejszym testom. Pierwszy sparing zagrają za to 15 lipca z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski.

Minister rolnictwa: Nieco ponad miliard złotych na pomoc dla rolników w związku z COVID-19

Minister rolnictwa: Nieco ponad miliard złotych na pomoc dla rolników w związku z COVID-19

Nieco ponad miliard złotych zostanie wypłaconych gospodarstwom z branż dotkniętych koronawirusem - zapowiedział szef MRiRW Jan Krzysztof Ardanowski podczas środowej konferencji. Poinformował, że na wypłatę tych środków uzyskano już zgodę Komisji Europejskiej.

Jacek Sasin wyrzuca z partii władze pow. hrubieszowskiego. "Ich działalność naruszyła linię polityczną PiS"

Jacek Sasin wyrzuca z partii władze pow. hrubieszowskiego. "Ich działalność naruszyła linię polityczną PiS"

W strukturach partii nie ma miejsca na działania, które mogą zachwiać wiarą wyborców w naszą determinację do realizowania zobowiązań wyborczych – napisał wicepremier Jacek Sasin, informując, że złożył wniosek o usunięcie z szeregów PiS trzech osób. To starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, wicestarosta Marek Kata i radny powiatowy Marcin Zając.

Jedni mają na kontach spore pieniądze, inni skromny 1 tys. złotych. Majątki posłów z okręgu numer 6
galeria

Jedni mają na kontach spore pieniądze, inni skromny 1 tys. złotych. Majątki posłów z okręgu numer 6

Kto ma największy dom, kto jeździ najdroższym samochodem, a kto ma najmniej na koncie? Znamy najnowsze oświadczenia posłów z okręgu numer 6.

Lechia lepsza od Lecha w karnych. Zespół z Gdańska zagra z Cracovią na Arenie Lublin
film

Lechia lepsza od Lecha w karnych. Zespół z Gdańska zagra z Cracovią na Arenie Lublin

W środę poznaliśmy drugiego finalistę Totolotek Pucharu Polski. Lechia Gdańsk w rzutach karnych pokonała Lecha Poznań. Po regulaminowym czasie gry było 1:1. Drużyna Piotra Stokowca w serii jedenastek triumfowała 4:3. W nagrodę Lechia zagra na Arenie Lublin z Cracovią.

Patent na znalezienie pracy? Bezbłędny życiorys!

Patent na znalezienie pracy? Bezbłędny życiorys!

Znalazłeś ogłoszenie o pracy, o której zawsze marzyłeś? Jesteś już o krok od sukcesu! Wystarczy wysłać CV, które zachwyci przyszłego pracodawcę. Nie jest to trudne, o ile nie popełni się jednego z 10 kardynalnych błędów, które niestety odnaleźć można w większości przesyłanych dokumentów aplikacyjnych.